Petőfi Népe, 1964. július (19. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-22 / 170. szám

Folytatódott a városok közötti úszóverseny A négy város közti megyei Úszóversenysorozat harmadik fordulóját vasárnap Baján ren­dezték meg. A rekkenő hőség eléggé elbágyasztotta a verseny­zőket, ennek ellenére egy-két jobb eredményről beszámolha­tunk. A két vízilabda-mérkőzés közül a Baja—Kecskemét talál­kozó hozta a jobb sportot, kár hogy a találkozó nem végződött úgy, ahogy azt a sportszerűség megkövetelte volna. Ebben jó része volt a játékvezetőnek, aki még nem teljesen ismeri a leg­újabb szabályokat. Részletes eredmények (B=Ba- ja, K=Kecskemét, F=Kiskun- félegyháza, H=Kiskunhalas): Gyermekszámok (valamennyi táv 33,3 m): Lányok: Gyors: 1. Farkas (F), 32,1, 2. Dékány (B) 34, 3. Markó (F), 37,6. Mell: 1. Farkas 33,2, 2. Dékány 33,6. — Fiúk: Gyors: 1. Molnár (F) 24, 2. Petrezselyem (F) 24,2, 3. Mol­nár (H) 25,6, Hát: í. Molnár 26,8, 2. Petrezselyem 28,2, 3. Molnár 32,8. Mell: 1. Rozgonyi (K) 26,7, 2. Barta (F) 31,2, 3. Lencse (B), 31,3. Pillangó: 1. Petrezselyem 29,6, 2. Kanyó (F) 31.1, 3. Nagy (H) 39. Üjonc^zámok (valamennyi táv 66,6 m): Lányok: Gyors: 1. Ha­lász (K) 58,5, 2. Csányi (F) 59, 3. Mácsai (K) 62,8. Hát: 1. Kar­sai (B) 69,6, 2. Berényi (K) 70, 3. Patyi (B) 71,5. Mell: 1. Ra- dos (B) 62,8, 2. Halász 66,5, 3. Mácsai 66,7. Pillangó: 1. Mácsai 74.1, 2. Csányi 74,2, 3. Halász 77,4. Vegyesváltó: 1. Félegyháza 4:46, 2. Baja 6:11,5. — Fiúk: Gyors: 1. Alács (F) 48,3, 2. Far­kas (F) 50,1, 3. Fenyves (B) 57,1. Hát: 1. Farkas 56,6, 2. Alács 57,0, 3. Fenyves 58. Mell: 1. Farkas 57, 2. Alács 59,9, 3. Pak­si 64,6. Pillangó: 1. Farkas 57,1, 2. Alács 57,2, 3. Csáki (H) 70. Gyorsváltó: 1. Kiskunfélegyháza 3:47, 2. Kiskunhalas 4:11,4, 3. Baja 4:40,6. Vegyesváltó: 1. Kis­kunfélegyháza 4:39, 2. Kiskun­halas 4:48,8, 3. Baja 5:24,6. Serdülők, ifjúságiak és fel­nőttek: Nők: 100 m gyors: 1. Weidinger (B) 1:18,4, 2. Palotai (B) 1:26,0, 3. Kovács (F) 1:27,2. 400 m gyors: 1. Weidinger 6:37, 2. Kovács 6:56,9, 3. Palotai 6:58.1. 100 m hát: 1. Weidinger 1:34,7, 2. Szabó (H) 1:37,4, 3. Igaz (B) 1:41. 100 m mell: 1. Kemény (B) 1:36,8, 2. Katona (K) 1:44,4, 3. Reile (KI 1:40,8. 200 m mell: 1. Kemény 3:25,3, (megyei csúcs), 2. Mészáros (F) 3:31,2, 3. Reile 3:33,4. 100 m pillangó: 1. Kiss (H) 1:39,8, 2. Weidinger 1:44,3, 3. Kovács 1:45 Négv MNK-mérkőzést játszanak ma! Hivatalosan ma rendezik meg a labdarúgó Magyar Népköztár­sasági Kupa első fordulóját. E fordulóban a selejtezők során állva maradt csapatok mellé soroslták az NB-s egyesületeket is. Ezekből a mérkőzésekből kettőt — mint ahogy arról ro­vatunk más helyén beszámol­tunk — már vasárnap leját­szottak. A hátralevő — megyénket érdeklő — négy mérkőzés leját­szására ma kerül sor. Közülük messze kiemelkedik a halasi találkozó, amelyen a Kiskunha­lasi MEDOSZ a magyar labda­rúgás élcsapatát, a Bp. Honvé­det látja vendégül. A továbbiak során a Kecske­méti Dózsa Kiskunfélegyházán játszik a Vasassal, a Kalocsai Honvéd a Dunaújvárosi Kini­zsihez látogat el, míg a Bács­almás a Bajai MTE-t látja ven­dégül. A 11. fordulót egy hét múlva, július 29-én bonyolítják le a már kiírt sorsolás szerint. 4x66,6 m vegyesúszás: 1. Wei­dinger 4:51, 2. Palotai 5:01,8. — 4x100 m gyorsváltó: 1. Bája 6:08,2, 2. Kiskunfélegyháza 6:12, 3. Kecskemét 6:55. 4x100 m ve­gyesváltó: 1. Baja 6:11,4, 2. Kis kunfélegyháza 6:56,3. Serdülők, ifjúságiak és felnőt­tek: Férfiak: 100 m gyors: 1. Mihalovics (B) 1:04,8, 2. Faze­kas (K) 1:08,3, 3. Rádi (F) 1:08,6 400 m gyors: 1. Mihalovics 5: 13,4 (megyei csúcs), 2. Katies (B) 5:52, 3. Fazekas 6:01,2. 100 m hát: 1. Mihalovics 1:22,4, 2. Alács (F) 1:23,4, 3. Varjú (B) 1:26. 100 m pillangó: 1. Kiss (B) 1:21.5, 2. Mihalovics 1:24,5, 3. Vasas (H) 1:27. 100 m mell: 1. Várhalmi (B) 1:24.5, 2. Vasas 1:26. 3. Kiss 1:27. 200 m mell: 1. Vasas 3:06,2, 2. Kiss 3:08,7, 3. Várhalmi 3:11,6. 4x66,6 m ve­gyesúszás: 1. Mihalovics 4:03,8, 2. Vasas 4:06,8. 4x100 m gyors- váltó: 1. Baja 4:55, 2. Kecske­mét 4:57,2, 3. Kiskunhalas 5:23,8 4x100 m gyorsváltó: 1. Baja 5:26,4, 2. Kecskemét 5:39,5, 3. Kiskunhalas 5:43,4. Pontversenyben: 1. Baja, 2. Kiskunfélegyháza, 3. Kiskunha­las, 4. Kecskemét. * Vízilabda-eredmények: Kiskunhalas—Kiskunfélegyháza 4:1 (1:1, 1:0, 1:0, 1:0) Baja, 300 néző, v.: Járay. Halas: Nagykálóczy — Far­Magyar Népköztársasági Ku­pa-mérkőzés, Soltvadkert, 200 néző, v.: Dukai. K. Kinizsi: Kerekes — Bá­lint, Páncsics, Tóth — Tamási, Szabadi — Boda, Sípos II., Papp, Vatai, Miskei. Edző: Mol­nár II. Ferenc. Soltvadkert: Vass II. — Já­vor, Lehóczky, Mészáros — Zsikla I., Hachbold — Zeke, Tasnádi, Vass I., Fritmann, Ledniczky. Edző: Erab József. Izgalmas, irarnos, jó mérkő­zést láthatott a hazai közönség. A kalocsai csapat csak szeren­csével szerezte meg a győzelmet, mert Soltvadkert a helyzetek alapján akár több góllal is kas, Síkor a — Csányi — Simon, Gyarmati, Vasas. Kiskunfélegyháza: Makkai — Alács I., Ónodi — Méhes — Alács II., Rádi, Farkas. Bár úszástudásban egyforma volt a két csapat, de a testi erő tekintetében a halasiak voltak fölényben. A mérkőzés sorsát a jobb dobóképesség döntötte el. — GI.: Csányi és Vasas 2—2, il­letve Rádi. Baja—Kecskemét 7:1 (2:0, 3:1, 2:0, 0:0) Baja, 300 néző, v.: Járay. Baja: Börőcz — Evetovics, Varjú — Mihalovics — Majo­ros, Katies, Várhalmi. Kecskemét: Bodóczky dr. — Kiss, Krikovszky — Fejes — Farkas, Érsek, Técsi. Csere: Te- rebessy. Az első negyed úgy indult, hogy érdekes, jó mérkőzést lát a közönség. A végén mégsem alakult sportszerűen a játék. Bodóczky dr. nem értett egyet a játékvezető ítéleteivel és el­hagyta a pályát. A kecskemé­tiek a harmadik negyedben cse­réltek, amikor Fejes helyére Te- rebessy jött be, majd Bodóczky dr. helyére ismét Fejes állt be. A sok reklamálás erősen ron­totta a játék képét. — Gl.: Ka­ties 3, Evetovics, Majoros 2—2, illetve Érsek. győzhetett volna. — Az első fél­időben Soltvadkert volt a töb­bet támadó. Két nagy kapu­fát lőttek. A félidő közepén egy élesen lőtt labda Zsikla I. lábáról a saját hálójába pat­tant. A 27. percben Tasnádinak sikerült egyenlítenie. 1:1! A II. félidő is soltvadkerti tá­madásokkal indult és a 17. perc­ben Tasnádi megszerezte a ve­zetést a hazaiaknak. A kalo­csaiak két gyors ellentámadás során súlyos védelmi hibából Boda és Miskei góljával meg­fordították az eredményt. A ha­zaiak nagy erővel támadtak, de egyenlíteniük nem sikerült. — Jók: Páncsics, Boda, Sípos IT., illetve Lehóczky és Tasnádi. Ökölvívás Uioesti Dózsa—Kecskeméti Fémmunkás 16:6 Barátságos mérkőzés, 400 né­ző, v.: Schermer és Kohajda. A rekkenő hőség ellenére is meglepően nagy létszámú kö­zönség nézte végig a két csa­pat találkozóját. A kecskeméti ökölvívó szurkolók nem is csa­lódtak, mert mindvégig izgal­mas és színvonalas mérkőzése­ket láthattak. A legszebb mér­kőzés a Hajnal—Vésztői és a Kalóz—Sági találkozó volt. Részletes eredmények (elől az újpesti versenyzők): Balogh pontozással győzött Benda el­len. 2:0. — Farkas ellen Vígh II. döntő fölénnyel győzött 2:2. Női kézilabda-szakosztályt alakít a KTE A Kecskeméti TE elnöksége elhatározta, hogy női kézilabda­szakosztályt alakít. A szakosz­tály toborzását már megkezd­ték. Mindazok, akik kedvet éreznek arra, hogy a sportkör színeiben kézilabdázzanak, je­lentkezzenek a Városi Pályán. — Potez ugyancsak döntő fö­lénnyel győzött Virágh ellen. 4:2. — Schrick II. ellen Csőké a harmadik menetben feladta. 6:2. — Terényi pontozással győ­zött Szabari ellen. 8:2. — Cser- ge ellen Gere a 2. menetben feladta. 10:2. — Kalóz ellen pontozással győzött Sági 10:4. — Danszi ellen szintén ponto­zással győzött Vígh I 10:6. — Hajnal pontozással verte Vész­tőit. 12:6. — Czagány pontozás­sal győzött Pozsgai ellen. 14:6. — Schrick I. ellen Varga az első menetben vállsérülése miatt feladta. 16:6. Hétfőn újabb úszétanfolyam kezdődik Július 27-én hétfőn ismét egy újabb csoporttal kezdi meg a úszóoktatást a Kecskeméti Víz­mű Sportköre. A tanfolyamra hétfőn reggel 8 óráig lehet még jelentkezni a Széktó-fürdőben. Győzelmet érdemelt voliia a vadkerti csagiat KALOCSAI KINIZSI— SOLTVADKERT 3:2 (1:1) A KTE támadott többet KECSKEMÉTI TE—KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS 1:0 (1:0) Magyar Népköztársasági Ku­pa, Kecskemét, Belső városi sporttelep, 500 néző, vezette: Mácsai. KTE: Vitkovics — Nagy, Farkas, Fekete II. — Barta II., Vass — Zsákai, Bozsó, Sallai, Diószegi, Bohács. Edző: Kovács Sándor. K. Fémmunkás: Rácz — Soós, Gerőházi, Kócsó 1. — Virágú, Mészáros — Bakó, Dorogi, Nagy, Mikus, Kócsó II. Edző: Sinkovits Ferenc. A Fekete I., Suhajda és Sza­bó nélkül felálló KTE-t erős küzdelemre késztette a Fém­munkás. Az 1. félidőben a KTE támadott többet, de Zsákai, Diószegi (kétszer is), Sallai, majd Bozsó jó helyzetben sorra hibázott. A Fémmunkás táma­dásait a kemény KTE-védelem jól hárította. A félidő utolsó percében nagy kavarodás tá­madt a Fémmunkás kapuja előtt és a tisztán álló Sallai az üres kapuba gurított. 1:0! Fordulás után javult a játék irama. Fémmunkás-támadások­kal kezdődött a félidő. A 6. percben veszélyes helyzet ala­kult ki a KTE-kapunál, de a védelem az utolsó pillanatban tisztázott. A 11. percben Mészá­rost feleselésért kiállították. A 32. percben Sallai hátrahúzott lövéséért kapott nagy tapsot. A 38. percben Gerőházi és Bohács összecsapott, Gerőhári megrúgta ellenfelét, s a játékvezető mind­kettőjüket kiállította. Az utolsó öt percben még megkísérelte az egyenlítést a Fémmunkás, de nem sikerült. A nagy melegben meglehető­sen szezon eleji játék alakult, ki. A KTE támadott többet és megérdemelte a győzelmet. — Jók: Nagy, Vass, Zsákai, illetve Rácz, Dorogi, Kócsó II. A prágaiak győztek a Duna Kupában A múlt hét végén nagysza­bású ifjúsági röplabdatornát rendeztek Baján. A Duna Kupa röplabdamérkőzéseket a Tiszti Klub szépen feldíszített pályá­ján rendezték meg, rekkenő hő­ségben — gyér érdeklődés mel­lett. A torna sokkal nagyobb látogatottságot érdemelt volna, mert mindvégig szép és izgal­mas mérkőzéseket hozott. A Ku­pa védője a Praha Slavoj Vi- sehrad együttese lett — megér­demelten. A rendezőség elbírá­lása szerint a legjobb ütő játé­kos Buzek László (Budapest) és Kasziba István (Baja), a legjobb nyitó pedig Barta (Budapest) és Fritz (Prága) volt. A bajai csapat a legtöbbször a következő összeállításban ját­szott: Szalai, Pataki, Kasziba, Gergely, Sári Czvald. Csere: Bodrogi és Horváth. A kupagyőztes cseh csapat nagyon jó benyomást keltett és végig sportszerű viselkedésével méltán nyerte meg a közönség rokonszenvét. Részletes eredmények: Szé­kesfehérvár—Pécs 2:0 (18, 12). Budapest—TT1. Béla Gimná­zium 2:0 (17, 13). Praha Slavoj Visehrad—Pécs 2:0 (2, 13). Baja —Székesfehérvár 2:0 (3, 12), Bu­dapest—Székesfehérvár 2:0 l2, 13). Praha—Budapest 2:1 (—9, 8, 13). Baja—Pécs 2:0 (7, 0). Praha—Székesfehérvár 2:0 (6, 9). Pécs—Budapest 2:1 (—14, 11, 10)! Praha—Baja 2:0 (12, 11). A torna végeredménye: 1. Praha Slavoj Visehrad 8, 2. Bajai III. Béla Gimnázium 4, 3. Budapesti ifjúsági válogatott 4, 4. Pécsi ifjúsági válogatott 2, 5. Székesfehérvári ifjúsági válogatott 2 pont. Kecskemét női ifjúsági kosárlabda­válogatottja harmadik lett a Balaton Kupában Kecskemét város ifjúsági kosár­labda-válogatottja szombaton és va­sárnap részt vett a Balatonfűzfőn rendezett Balaton Kupán. Az egyéb­ként felnőtt csapatok számára ki­írt versenyen ifjúsági válogatot­tunktól nem vártunk jobb ered­ményt, inkább erőpróba volt, hi­szen a versenyen a férfiaknál a Lech Poznan csapatán kívül még egy sor NB Tl-es csapat, a női mezőnyben pedig a védő BEAC NB I-es csapata, a két válogatottal felálló Bp. Spartacus, valamint olyan kitűnő NB Il-es csapatok, mint Tatabánya és Szigetvár is sze­repeltek — teljes csapatukkal. A kecskeméti férfi ifjúsági válo­gatott a várakozásnak megfelelően szerepelt. Szép mérkőzésen, tisztes 43:2,2 arányú vereséget szenvedtek a Lech Poznan csapatától, majd | szombaton a Fűzfői AK csapata győzte le Őket 30:27 arányban, így nem jutottak döntőbe. A férfi csapatból Tóth. Kovács T., Fellegi, Szabó és Pankotai szerepelt jól. Váratlanul kitűnő eredményt ért el a női ifjúsági csapat, pedig a legjobbak közül hárman is hiányoz­tak. A kecskeméti lányok szomba­ton a csoportmérkőzés során három mérkőzést is játszottak. Ebből két­szer a Szigetvári Vörös Meteor el­len nagy küzdelemben 40:33 arány­ban győztek, és így visszavágtak a Dózsa N3 Il-es csapata helyett a bajnokság során elszenvedett egyet­len „őszi” vereségért A második mérkőzésen a gyengébb Veszprémi csapat ellen könnyen győzött a válogatott 71:30 arányban. A harmadik találkozót a BEAC NB I-es csapata ellen vívták a kecskeméti lányok. Az elején kissé megilletődve küzdöttek, és ekkor az NB I-es csapat nagy előnyt szer­zett, de a szünet után már belelen­dültek és a második félidőben több pontot dobtak, mint a BEAC, de végeredményben 60:40 arányú vere­séget szenvedtek. Mint a csoport második helyezettje, jogot nyertek a 3. helyért való küzdelemre. Er­re a mérkőzésre vasárnap került sor, és az ifjúsági válogatottunk szép küzdelemben legyőzte a Tata­bányai Bányász csapatát, tehát a versenyben 8 csapat közül a har­madik lett. A csapat tagjai (zárójelben a négy mérkőzésen dobott ponlszám): D. Kovács (26), Dömötör (10) — Kiss (45) — Magyar (27), Rigó (50). Csere: Nagy Zs. (19), Fekete (10), Bajtai M. (9), Bajtai K. (1), Erdélyi. Magyar győzelem A dunakeszi-alagi repülőtéren be­fejeződtek a 15. nemzetközi vitor­lázórepülő bajnokság versenyei. — Eredmények: Nemzetközi verseny: 1. Petróczy György 5975 pont, 2. Mircea Fines- cu (román) 5964 pont, 3. Ada Kaspa- rowski (csehszlovák) 5429 pont, 4. Manfred Blauert (NDK) 5252 pont, 5. Pelagia Majewska (lengyel) 4985 pont. Nemzeti kategória: 1. Túry Kornél (ITRK) 7013 pont, 2. Emel (Szolnok) 6773 pont, 3. Gönczi ÍKÖMI) 5774 pont. Női munkavállalókat szezonmunkára felve­szünk. Jelentkezés, érvé­nyes egészégügyi könyvvel. MÉK-kirendeltség, Kecs­kemét, Rákóczi város 15. 3182