Petőfi Népe, 1964. június (19. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-16 / 139. szám

Gyenge játék - gyenge játékvezető Kp. Előre—Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0) Sport utca, 1200 néző, v.: Emsberger. Bp. Előre: Boros — Varga. Egervári, Csider — Korona, Csáki — Bata, Marton. Fried­rich, Burányi, Halmai. Edző: Fenyvesi László. K. Dózsa: Gór — Cserkó, Kol- tai, Winkler — Morvái, Berán — Kelemen, Vékony. Szappa­nos, Szőczei, Lieber. Edző: Dra- gollovich Gyula. Az első negyedórában alig történt említésre méltó esemény. A 14. percben Gór könnyelmű­sége okozott ijedelmet. Egy elő­revágott labdát messzire kifut­va lábbal akart menteni, de rú­gása rövidre sikerült és Marton egyből kapura küldte a labdát. Szerencsére lövése mellé szállt. Egy perc múlva Vékony Sző- czeit hozta jó helyzetbe, de az összekötő jobbal csúnyán fölé lőtt. Kiegyenlített volt a játék, egyik csatársor sem tudott ko­moly gólhelyzetet kidolgozni. A 20. percben nagy játékvezetői hibából szerezte meg az Előre a mérkőzést eldöntő gólját. Mintegy 30 méterről szabad­rúgás ívelődött a Dózsa kapuja felé. A védők és az Előre-csa- tárok is a 16-os vonalon helyez­kedtek. A magas labdát Friedrich felugorva a 11-es ponton, mintegy 4 méteres lesen egyedül álló Mártonhoz fe­jelte. Először maga a játé­kos is meglepetten megállt, majd miután felismerte, hogy a játékvezetők nem kí­vánnak beavatkozni, senki­től sem zavartatva a hálóba lőtte a labdát. 1:0! A gól annyira megzavarta a Dózsát, hogy a következő perc­ben majdnem sikerült az Elő- rének még egy gólt lőni. Sze­rencsére Burányi óriási helyzet­ben fölé bombázott. Ezután is­mét Gór könnyelműsködött a ki­futásnál és csak a szerencse mentette meg kapujái. Amint magához tért a Dózsa, elkesere­detten támadásba lendült. Sző­czei beadását Kelemen hanyat- vetődve lőtte mellé. Lieber tá­voli lövése ment mellé, majd a félidő vége felé Vékony elől csak a lövés pillanatában mentett Egervári. A szünet után nagy fölénybe került a kecskeméti csapat, de helyzeteit nem tudta gólra vál­tani. A 10. percben Vékony 25 méteres bombalövését csak nagy bravúrral öklözte.kapu fölé Bo­ros. Szőczei pontos beadását Kelemen elvétette. A 20. perc­ben Kelemen szalasztott el nagy egyenlítési alkalmat. Szőczei hátrahúzott labdáját a kapu torkából sem tudta a hálóba küldeni. Az addig is rengeteg hibát vétő Emsberger a 22. percben tette fel működésére a „koro­nát”. a többieknek legalább egy- szer-egyszer lett volna még al­kalma az egyenlítésre, de az idegesen kapkodó csatároknak semmi sem sikerült. A kecskeméti csapat rosszul játszott ezen a mérkőzésen, mégsem érdemelt vereséget — mert az Előre még rosz- szabb volt. A hátvédhármas most is a szo­kott megbízható játékát nyúj­totta, csupán Gór vétett három­szor is elemi hibát. Hogy egyik­ből sem lett gól — azt csak az Előre-csatárok ügyetlenségének köszönhetjük. A fedezetek nagy területen játszottak és rengeteget mozog­tak. Morvái volt a jobb — Be­rán a végére nagyon elfáradt. A támadósor tagjai most sem jeleskedtek. Lassúak, körülmé­nyesek voltak a Dózsa csatárai. Nem éltek együtt a játékkal; állva várták a labdát és csak akkor próbáltak megmozdulni, ha már előttük volt a labda, pedig az Előre nem fedezett szorosan és sok jó alkalom nyílt volna a gyors játékra. Mind­ezeken felül annyi holtbiztos helyzetet hagytak ki, hogy a fe­le is elég lett volna arra, hogy minden játékvezetői mesterke­Kecskemét, 1000 néző, v.: Du­KTE: Vitkovics — Fekete II., Fekete I., Suhájda — Szabó, Vass — Zsákai, Sallai, Kulun- csics, Diószegi, Bohács. Edző: Kovács Sándor. A nagy hőség ellenére is fris­sen kezdett a KTE, aminek a 3. percben már meg is volt az eredménye. Zsákai jól futott el, pontosan ívelt át balra, Bohács fejjel maga elé tette a labdát, és a megdermedt kapus mel­lett a jobb alsó sarokba gurí­tott. 1:0! Továbbra is a KTE maradt támadásban. A 11. perc­ben Kuluncsics lerázta magáról a védőket, és 15 méterről pon­tosan a kapus feje mellett a há­lóba vágta a labdát. 2:0! A 14. percben a vendégek kapujánál egy beívelt szögletet Diószegi hátrafelé vetődve ívelt a kapu­ra, s a labda alig kerülte el a hálót. Erős ostrom alatt volt most a törökszentmiklósi kapu. A 25. percben Zsákai kiugrott, s a 11-es táján gólhelyzetben el­kaszálták. Teljesen a KTE irá­nyított, és a 33. percben végleg bebiztosította a győzelmet. Sal­lai villámgyorsan kitört, és mintegy húsz méterről lövésre szánta el magát. — A labda a későn vetődő kapus mellett a dés hiábavalónak bizonyuljon. A támadósorban csak Szőczei és Lieber érdemelnek dicséretet lelkesedésükért. Emsberger játékvezetőről csak annyit — csodálkozunk —, ho­gyan bízhat a JT ilyen gyenge képességű játékvezetőre NB II-s mérkőzést. Vagy talán nem is a képességgel volt baj? Szabó Zoltán NB II. KELETI CSOPORT: 1. Szóin. MÁV lő 9 2 4 28:15 20 2. Kecskemét 15 8 3 4 22:13 19 3. Jászberény 15 8 3 4 20:13 19 4. Bcs. Előre 15 6 6 3 23:22 1« 5. Egri Dózsa 15 7 3 5 21:17 17 6. Szóin. MTE 15 7 3 5 22:20 17 7. Bp. Előre 15 6 5 4 15:14 17 8. Baglyasalja 15 6 4 5 15:23 10 9. Bp. Spartacus 15 T> 3 6 26:19 15 10. Ny. MSE 15 6 3 6 22:21 15 31. Kisterenye 15 4 6 5 23:25 14 12. Nagybátony 14 5 3 6 12:10 13 13. Gyula 15 4 5 6 15:17 13 14. KISTEXT 15 4 4 7 22:26 12 15. Vasas Izzó 15 5 2 8 17:21 12 16. SZVSE 14 3 5 6 21:24 11 17. Debr. Dózsa 15 1 9 5 10:20 11 18. Miskolci B. 15 3 3 9 13:31 9 Eredmények: KISTEXT— Debrece­ni Dózsa 2:2, Szolnoki MÁV—Bé­késcsabai Előre 3:2, Békéscsabán, Nyíregyházi MSE—Szegedi VSE 3:2, Szegeden!, Egri Dózsa—Gyulai MB- DOSZ 1:0, Jászberényi Lehel—Bp. Spartacus 2:0. Miskolci Bányász— Kisterenyei Bányász 1:1. Nagybáto- nyi Bányász—Baglyasaljai Bányász 3:0, Szolnoki MTE—Vasas Izzó 2:0. hálóba vágódott. 3:0! Az utolsó percek is a KTE-é és a 44. perc­ben a jól helyezkedő Sallai az ötösről a hálóba talált. 4:0! A II. félidőben már gyengéb­ben ment a játék, de most is a KTE volt a többet támadó. A 4. percben Zsákai jól helyezett labdáját a vonalról fejelte ki az egyik védő. A 13. percben óriási jelenet a vendégek kapu­ja előtt, s végül a kapus lábbal mentett. A 22. percben Zsákai megsérült, és 10 percig ápolták a partvonal mellett. A 38. perc­ben Bohács nagyszerű egyéni teljesítmény után megszerezte az ötödik gólt. 5:0! Két perc múlva Buczkó átjátszotta Feke­te I-et, és a kétségbeesetten ki­futó Vitkovics mellett sikerült szépítenie. 5:1! A 44. percben Kuluncsics jól ugrott ki két vé­dője között, és a 11-es tájáról nagy lövést küldött a kapuba. A játékvezető les címén nem adta meg. Csak ő látta lesnek. A KTE az I. félidőben meg­lepően jól és nagy lelkesedéssel játszott. Különösen két szélső­jének javuló játéka volt az ör­vendetes. A fedezetpár most is tömte a csatárokat labdával, a védelem pedig — a góltól elte­kintve — jól tartóztatta fel a vendégek rohamait. Az I. félidőben hengerelt a KTE Kecskeméti TE —Törökszentmiklósi Vasas 5:1 (4:0) Megrendezték a repiilőmodellezők megyei bajnokságát Szőczei mintegy 20 méteres erős lövését az Előre kapu­sa- kiejtette. Kelemen futott a labdára, mielőtt azonban az üres kapuba rúghatta volna, Csáki hátulról két kézzel a kapuba lökte a szélsőt, majd nyugodtan fel­szabadított. A játékvezető „nem látott” sza­bálytalanságot. Mindjárt utána Vékony egyenlíthetett volna, de 5 méterről, teljesen tiszta hely­zetből és nem túl meredek szög­ből az oldalhálóba lőtt. Az Elő­re teljesen beszorult, mégis majdnem gólt kapott a kecske­méti csapat, mert egy véletle­nül a Dózsa kapujáig gurult labdát Gór könnyelműen rúgott ki, Halmai elcsípte, szerencsére azonban a kapu helyett Gór kezébe rúgta vissza a labdát. Az utolsó percig a Dózsa roha- rrmzot.t- Smnnanmnak kétszer. Kiskunfélegyházán rendezte meg az MHS megyei elnöksége a megyei repülőgépmodellező bajnokságot, három kategóriá­ban. A versenyein 35 versenyző indult, különösen a vitorlázó kategóriában volt nagy küzde­lem és sok résztvevő. Eredmények: Vitorlázó repü- lőgépmodellek: 1. Vdvardi (Kis­kunfélegyházi MHS), 2. Kővágó (Kiskunfélegyházi MHS), 3. Honti (Kiskunhalasi MHS). A mechanikus modellek ver­senyében a kis űrtartalmú ben­zinmotoros és gumimotoros mo­dellek indultak együtt. A 24 induló közül természetesen a benzinmotorosok érték el a leg­jobb eredményeket. 1. Vdvardi (Kiskunfélegyházi MHS), 2. Var­ga (Kiskunhalasi MHS), 3. Csáki (Kiskunfélegyházi MHS). A gu­mimotoros modellek között leg­jobb eredményt Peták (Kecs­keméti MHS) és Szekér (Kecs­keméti MHS) érték el. Először rendezték meg a rá­diótávirányítású modellek me­gyei bajnokságát. Az első ver­senyen mindjárt két jó ered­mény született, és egy I. osz­tályú és egy II. osztályú minő­sítést értek el a versenyzők. Rádiótávirányítású vitorlázó mo­dellek versenyében 1. Pál (Kecs­keméti MHS), 2. Ormádi (Kecs­keméti MHSk KOSÁRLABDA MTK—BAJAI MTE 71:35 (33:19) NB I-es női mérkőzés. MTK- pálya, v.: Mercz, Judik. — BMTE: Grünfelder I., Pásztor (12) — Sztipity (4) — Agfalvi, Grünfelder II. Csere: Csátaljai (18), Vass II., Lajos, Bodrogi (1). Szombaton délután Budapes­ten az MTK szabadtéri pályán nagy melegben került sor a mér­kőzésre. A bajai edző taktikai okokból sok fiatalt állított a csapatba és a fiatalok nem ijed­tek meg a bajnokcsapattól. Bát­ran küzdöttek és nem játszot­tak alárendelt szerepet. Az egész csapat dicséretet érdemel lelkesedéséért. BP. ELŐRE—BAJAI MTE 56:48 (32:18) NB, I-es női mérkőzés, Baja, 100 néző, v„: Horváth E. BáÍTE: Vassné (5), Bognár (4) — Dikán (5) —- Mándi (1), Ko- zicsné (8). Csere: Csátaljai (14), Pásztor (7), Taxné (4), Állaga, Ágfalvi, Grünfelder I. A bajai csapat nehezen len­dült játékba. Az Előre fél perc alatt már 4:0-ra vezetett. 6:5-re még feljött a BMTE, de ezen a napon nem ment a játék. A tá­voli dobások nem sikerültek, a ziccerek kimaradtak és 15 bün­tetőből az első félidőben csak hármat sikerült értékesíteni. A félidőig megérdemelt 17 pontos vezetéshez jutott a vendégcsa­pat. A szünet után sem ment jobban a bajaiaknak, kivétel csak Csátaljai volt, aki remek formában játszott. Lelkesedése a töbiekre is átragadt és a vé­gén már csak 5 pont volt az Előre előnye, de ezt biztosan tartotta a fővárosi csapat és megérdemelten győzött. A Bajai MTE-ből Csátaljai, Vassné és Kozicsné játéka emelkedett ki. KECSKEMÉTI PETŐFI— MTK 46:33 (28:14) NB II-s férfi mérkőzés, MTK- pálya, v.: Mosonyi, Cserjés. Petőfi: Fekete, Sárkány (2) — Sahin-Tóth (12) — Tóth (19), Király (5). Csere: Menyhárt (6), Zsadányi (2), Fellegi, Kovács, Mészáros, G. Kovács, Kenyeres. Délelőtt 11 órakor, szinte iz­zó aszfaltpályán játszották le a mérkőzést. Az iram nem volt túl nagy. Mindkét csapat óva­tosan játszott és nagy gondot fordított a védekezésre. A 10. perc után egyre jobban elhú­zott a Petőfi és a félidő végéig 14 pontos megérdemelt vezetés­hez jutott. A szünet után a kecskeméti csapat az eredmény tartására törekedett. Jók: Tóth, Sahin-Tóth, Menyhárt. KECSKEMÉTI DÓZSA—BP. KINIZSI KEKSZ 63:62 (30:29) NB II-s női mérkőzés, Szent- királyi u. v.: Mészner, Sziklai. Dózsa: D. Kovács (7), Ada- mikné — Kiss (10) Molnár (6), Túri (22). Csere: Rigó (9), Sza- bóné (7), Dömötör (2), Bende, Magyar, Nagy Zs., Bajtai. Jól kezdett a Dózsa. Elzárás­ból Molnár kétszer is szép ko­sarat dobott, de a budapesti csapat is határtalan lelkesedés­sel küzdött. Egy kicsit a játék­vezetők is segítették a K. Keksz lányait, úgyhogy a Dózsa csak a második félidő közepén tu­Hétfőn délelőtt 11 órakor rajtolt Budapesten a Millenárison a XX. magyar kerékpáros kör­verseny mezőnye vágott neki a hat nap 1100 km-es távjának. A mezőny, mint már közöltük, szerdán délután 5 és fél 6 kö­zött érkezik Kecskemétre, és ott a városon át tartó hajrá után a Városi Sporttelepen fejezi be a harmadik napi versenyt. Hét végi sporteredmények KOSÁRLABDA: A genfi olimpiai selejtező tornán Ma­gyarország csapata lett az első, miután a döntőben előbb a fran­ciákat 73:66, majd a finneket 69:54 arányban legyőzte, s ez­zel jogot szerzett az olimpiai 16-os tornán való részvételre. VÍZILABDA: OB I. o.: Az utolsó tavaszi fordulóban a Szolnoki Dózsa a Bp. Spartacust 5:3-ra legyőzte, s így elsőnek fordult. Az FTC az OSC-t 3:1- re, a Bp. Honvéd az Újpesti Dózsát 5:4-re legyőzte, s így e két győztes foglalta el a szol­nokiak mögött a második és harmadik helyet. VÍVÁS: Budapest női tőrbaj­noka Rejtő Ildikó, a párbajtőr­ben az első Kausz dr. ATLÉTIKA: Kaliforniában az amerikai Hansen 523 centimé­terre javította a rúdugrás világ­csúcsát. ÚSZÁS: Egy Párizsban ren­dezett úszóversenyen a 100 m-es női hátúszásban a 17 esztendős francia Christine Caron 1:08,6 mp-es eredménnyel új világcsú­csot állított fel. Totóeredmények: 2, 1, 1, 1, x, 2, 1, 1, x, 1, x, 1, x, pótmérkő­zés: x. dott elhúzni. Kilencpontos elő­nyük azonban az utolsó per­cekben elolvadt és végül a ren­des játékidő döntetlenül végző­dött. A hosszabbításban mind­két csapat szépen játszott. 10 másodperccel a befejezés előtt Rigó büntetőből szerezte meg a győzelmet jelentő pontot. A Dó­zsának nagyon meg kellett küz­denie a győzelemért. A csapat minden tagja dicséretet érdemel lelkes játékáért, mégis Bende, Rigó és Túri emelkedett ki. NB ll-s női kézilabda bajnoki mérkőzés KISKUNHALASI MÁV— BP. KISTEXT 8:5 (3:4) Kiskunhalas, 300 néző, vezet­te: Abrahám. H. MÁV: Horváth É., Modok, Lőrincz, Gyenizse, Horváth M., Karászi, Horváth K. Csere: Szi­lágyi, Horváth K., Papp É. Izgalmas mérkőzésen megszü­letett a makói győzelem után az első hazai siker is. A ven­dégek Horváth vezető gólja után a félidő végéig kis előnyre tet­tek szert. Fordulás után a halasi lá­nyok kerültek fölénybe és jó játékkal szerezték meg a baj­noki pontokat. A MÁV együt­tese kezd összeforrni, s az egyre jobb csapatjáték biztató a hát­ralevő mérkőzéseikhez. A győ­zelem öröme mellett tárgyilagos véleményként meg kell emlí­teni Ábrahám nemzetközi já­tékvezető magasszínvonalú mű­ködését. A góldobók: Horváth M. 3, Horváth Klára 2, Karászi 2, és Modok 1. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-38, Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér l?a. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dll t hónapra 13 forint Bács-Klskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: U-85 Index; 25 065,