Petőfi Népe, 1964. május (19. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-12 / 109. szám

Kecskeméti Dózsa—Nyiregyházi MSE 2:0 (1:0) Kecskemét. 3000 néző, v.: Ka­sza. Dózsa: Gór — Gserkó, Koltal, Winkler — Peiler, Morvái — Tanács, Dobó, Szappanos, Vé­kony, Rozgonyi. Edző: Dragollo- vich Gyula. NYMSE: Rácz — Papp, Fodor, Varga — Kocsik, Szász — Ba­logh dr., Gerics, Gajdos, Esze- nyi, Szilágyi. Edző: Pokrovemsz- ki Pál. Meglepetésre a Nyíregyháza lépett fel támadólag. A Dózsa csatárai nem nagyon igyekez­tek, így a vendégcsapat hatá­rozott mezőfölényt harcolt ki, sőt helyzetük is akadt. A 4. percben Winkler csak az utolsó pillanatban szerelte szögletre Szilágyit. A Dózsa csak a 7. percben lőtt először kapura. Ekkor Tanács éles lövését szög­letre ütötte Rácz. A 14. -perc­ben ismét meleg helyzet adó­dott Gór kapuja előtt. A ki­ugró Gajdos elöl Koltai a lövés pillanatában rúgta el a labdát. A Dózsa hátsó alakzata jól működött és egyre-másra küldték támadásba a csa­tárokat, de a támadósor ezen a napon a szokottnál is erőtlenebb volt. Még valamirevaló v helyzet is alig alakult ki, mert Vékonyék már a pálya középső harmadá­ban rendszerint elvesztették a labdát. A Dózsa kapuját viszont a 30. percben csak a szerencse és Gór merészsége mentette meg a góltól. Szilágyi már csak a kapussal állt szemben, de Gór önfeláldozóan dobta bele magát a csatár közeli lövésébe. A 30. perc titán felélénkült a Dózsa csatársora. Tanács lö­vésébe kézzel nyúlt bele az egyik védő, de a játékvezető ráiött labdának minősítette az esetet. Vékony húszméteres bombáját csak nagy bravúrral ütötte szögletre a nyíregyházi kapus. A 41. percben végre meg­született a vezetőgól. Szappanos hozta fel a lab­dát. Vékonynak adott, majd a visszakapott labdát for­dulásból a kapu bal olda­lába lőtte. 1:0! Még egy perc sem telt el. Dobó került jó helyzetbe, de 5 mé­terről küldött lövése a felső lécről vágódott vissza. Ügy látszott, hogy a második félidőben jobb lesz a folytatás, mert már a harmadik percben Vékony nagy lövése zúgott el a kapu mellett, majd Tanács gyors elfutása után kissé me­redeken adott be, és a kapus fel tudta szedni Szappanos elől a labdát. Sajnos, ezzel el is lőtte a csatársor a puskaporát és a továbbiakban ismét körül- .ményes tologatásba fulladt min­den akció. A játék nem volt valami magas színvonalú és Az első tavaszi napsugárral együtt a motorcsónakok is óira megjelentek a Sugovicán. mindkét részről sok szabályta­lanság csúszott be. Még így is több jó helyzet alakult a kecs­keméti csatárok előtt. Rozgonyi közelről, éles szögből fölé bom­bázott egy nagy helyzetet, majd Tanács vett le ügyesen mellel egy beadást, megkerülte a vé­dőket, de nagy gólhelyzetben fölé emelte a labdát Ugyanezt Szappanos is megismételte Cser- kó hosszan elörevágott labdájá­val, de hosszan szöktette ma­gát. A 33. percben Balogh • dr. adott jó labdát az előretörő Gajdosnak. A középcsatár fut­tából óriási lövést küldött a Dózsa kapujának felső sarka felé, de Gór ritkán látható .pa­rádé* védéssel ütötte szögletre a szinte már gólnak látszó lö­vést. Két perc múlva Rozgonyi jó átadásával Szappanos tört előre. Ki­cselezte a rátámadó védő­ket és a vetődő kapus mel­lett a jobb sarokba lőtt. 2:0. Ez után már nem történt em­lítésre méltó esemény. A mérkőzés színvonala, mint már a tudósításunkban is em­lítettük, elég alacsony volt. A mérkőzés legnagyobb részében meddő mezőnyjáték folyt, A Dózsa annak köszönhette a győ­zelmét, hogy Szappanos még gyengébb formában is minden idegszálával gólra tört és két­szer is sikeresen küzdött meg a különben jól záró védelem­mel. A kecskeméti csapatból Górnak néhányszor veszélyes lövést kellett hárítania. Két esetben gólnak látszó lövést mentett. A hátvédek közül Cserkó volt a jég Jobb, de Koltai és . Winkler is meg­bízhatóan 1'á'tta el feladatát. Mindkét fedezet jó teljesítményt nyújtott. Sok' támadást indítot­tak, de rendszerint nem zárkóz­tak fel a támadásokhoz és így a pálya középső harmadát át­engedték a vendégeknek. A csa­társor tagjai ezúttal gyengén vizsgáztak. Könnyú volt őket elválasztani a labdától. Ebből a sorból csak Szappanost lehet megdicsérni két szép góljáért. A nyíregyházi csapatból Rácz, Varga, Gajdos és Eszenyi tűnt ki. Kasza játékvezető jól vezette a játékvezetői szempontból nem túl nehéz mérkőzést. Szabó Zoltán NB II. KELETI CSOPORT 1. Szolnoki MÁV 10 7- 1 2 1«: 7 15 2. Kecskemét 10 8 2 2 17: 9 14 3. Bcs. Elére 10 5 4 1 13:12 14 4. Jb. Lehel 10 « 1 3 13: 8 13 5. Bp. Spa rtacus 10 5 2 3 20: 8 12 6. Baglyasalja 10 5 2 3 10: 9 12 7. Bp. Előre 10 4 3 3 12:11 11 8. Ny. MSE 10 4 2 4 15:13 10 9. Gyula 10 3 4 3 9: 9 10 10. Kisterenye 10 4 2 4 15:16 10 11. Egri Dózsa 10 4 2 4 14:15 10 12. KISTEXT 10 4 1 5 17:16 9 13. Szolnoki MTE 10 3 2 5-10:16 8 14. Nagybátony 9 2 3 4 3: 6 7 15. Debr. Dózsa 10 — 7 3 4:12 7 16. Vasas Izzó 10 2 2 6 14 :16 6 17. SzVSE 9 13 5 12:18 5 18. Miskolci B. 10 2 1 7 13:24 5 EREDMÉNYEK: Bp. Spartacus — Szolnoki MÁV 2:1, Jászberényi Le­hel — Debreceni Dózsa 3:0 Debre­cen. Kisterenyei Bányász — Szege­di VSE 3:2, Gyulai MEDOSZ — Nagybátonyi Bányász 1:1, Egri Dó­zsa — Bp. Előre 1:1, Szolnoki MTE — Miskolci Bányász 2:2, Baglyasal- jai Bányász — KrSTEXT 2:1. Bp. Va­sas Izzó — Békéscsabai Előre 8:0! A békéscsabai kapus hamar megsé­rült. Több gólt is rúghatott volna a Kinizsi KALOCSAI KINIZSI—NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ 1:0 (1:0) Kalocsa, 1100 néző, v.: Sípos. Kai. Kinizsi: Kerekes — Bá­lint, Tóth, Szabadi — Tamási, Páncsity — Boda, Sipos II., Va- tai, Papp, Miskei. Edző: Mol­nár II. F.erenc. A Kinizsi mindjárt támadó­lag lépett fel. és már az első percekben Vatai, Papp és Ta-' mási lövései veszélyeztették a vendégek kapuját. A 11. perc­ben Boda szögletrúgása után Vatai lövését a kapuvonalról vágták vissza a védők. A 17. percben Boda erős, kapuba tar­tó lövését a gólvonalról fejel­ték ki a hátvédek. A 20. perc­ben Boda átfejelte a labdát a kimozduló kapus fölött és is­mét a gólvonalról mentettek a vendégek. A 31. percben végre góllá érett a kalocsai fölény. Tamási jobb oldalról szépen adott félmagasan Miskeihez, aki a hálóba fejelt. 1:0. A 33. perc­ben Papp jó helyzetben a lab- ,dára lépett. A 39. percben adó- Idott az első veszélyes kanizsai támadás, de a jobbszélső nagy lövését Kerekes bravúrosan védte. Szünet után sem változott a helyzet. A kalocsai csatársor so­rozatos támadásokat vezetett, de Boda, Tamási, Sipos lövéseit nem kísérte szerencse. Az utol só tíz percben ismét a kalo­csaiak rohamoztak — eredmény nélkül. A végén még fellángolt a kanizsai csatársor, de a szer­vezetten védekező kalocsaiak­kal nem boldogultak. — Jók: Kerekes, Tóth, Tamási és Sípos. Városi alapfokú labdarúgó-bajnokság Városi alapfokú labdarúgó- bajnokság rendezését határozta el a Kecskemét Városi TS és a labdarúgó-szövetség elnöksége. A szövetség már el is készítette a bajnokság kiírását. Az alap­fokú labdarúgó-bajnokságra má­jus hó 15-ig lehet nevezni a városi TS-nél. Kosárlabda BAJAI MTE—PÉCSI VSK 66:51 (37:30) NB I. női mtflkőzés, Pécs, 200 néző. vezette: Urban dr., Tvordy. . BMTE: Bognár (4), Grünfel- der I. — Dikány (21), —Grün- felder II., Kozicsné (21). Csere: Csátaljai (4), Ágfalvi (2), Vassné (4), Pásztor (10), Állaga, Taxíné. A bajai lányok szerezték meg a vezetést, és többet nem is ad­ták ki a kezükből. Lelkes, fe­gyelmezett játékukkal megér­demelten nyerték meg ezt a fontos találkozót. A második félidő elején Vassné megsérült« és kénytelen volt végleg elhagy­ni a pályát. Ekkor kissé megza­varodott az MTE, és rövid időre feljött a pécsi csapat. Szeren­csére a bajai lányok hamar megnyugodtak, és ismét elhúz­tak. A bajai csapat győzelmét csak titokban mertük remélni. Most utólag megállapíthatjuk, hogy nemcsak megérdemelt, de váratlanul biztos is volt ez a győzelem, melyért dicséret il­leti a csapat minden tagját. PÉCSI VSK—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 94:85 (50:36) NB I. férfi. Pécs, 200 néző, vezette: Urbán dr.. Tvordy. B. Posztó: Kovács (24), Vé­tek (16) — Csányi (10) — Vö­rös (3), Gádor (4). Csere: Hal­mos (18), Ikotity (5), Jelasits (3), Karátsonyi (2). Az első félidőben semmi sem sikerült a bajaiaknak. A PVSK- játékosoknak úgyszólván min­den dobása a kosárba talált, ugyanakkor a Bácska, még a legbiztosabb helyzeteket is alig ötvenszázalékos arányban ér­tékesítette. A szünet után a bajaiak is belelendültek, és sokkal jobban dobtak, de a vasutas játékosok sem maradtak el tőlük, így azután a sok dobott pont elle­nére is csak valamit sikerült ledolgozni a hátrányból. Jók: Kovács és Halmos. KECSKEMÉTI DÓZSA—MAFC 81:50 (35:18) NB II. női. Kecskemét, 300 néző, vezette: Lehóczki, Szamo­si. Dózsa: Szabóné (6), D. Kovács (8) — Kiss (16) — Túri (22), Molnár (15). Csere: Rigó (4), Dömötör (4), Bende (2), Magyar (2), Volni (2), Libomé, Ronkó. A kecskeméti csapat már az elején elhúzott. Zónából indí­tott villámgyors lerohanások- ból Túri és Molnár egymásután dobták a pontokat, felállt vé­delem ellen pedig Kisst nem tudták tartani a MAFC játéko­sai. A Dózsa végig sokát cse­rélt. A kecskeméti csapat ezen a mérkőzésen nyújtotta az idei legjobb játékát. Úgy látszik, a Dózsa formája végre felfelé ível. Játékukból eddig hiányzott a könnyedség. Most eltűnt a görcsös erőlködés, és ötletesen, gyorsan játszottak. Még egy ör­vendetes tapasztalata is volt a találkozónak. Úgy láttuk, hogy végre az összhang is megvan a játékosok között. KECSKEMÉTI PETŐFI—KŐBÁNYAI SÖR 94:79 (47:48) NB II. férfi. Kecskemét, 300 néző, vezette: Lehóczki, Sza­mosi: Petőfi: Fekete (4), Kovács (13) — Sahin-Tóth (28) — Tóth (11), Király (18). Csere: Gábor (4), Sárkány (12), G. Kovács (4), Esadányi, Mészáros, Donka, Ke­nyeres. Hallatlanul izgalmas volt ez a kiesés szempontjából sors­döntő találkozó. A budapesti csapat az elején elhúzott. Ma­gas, ponterős középjátékosukat a Petőfi váltva, szorosan elöl­ről—hátulról igyekezett fogni, de még így is többször sike­rült pontot szereznie. A másik oldalon Sahin-Tóthot sem tud­ták lefogni, viszont Királynak semmi sem sikerült, és így fej­fej mailett haladtak a csapa­tok. A szünet után az első perc­ben Király két szép kosarat dobott. Ettől megjött az önbi­zalma, és most már sikerültek a dobások. Az eredmény ennek ellenére végi szoros volt. 60:60 után csak 4 pontos Petöíi- előnnyel léptek be a csapatok az utolsó öt percbe. A végén a kecskeméti csapat jobban össz­pontosított, jól védekezett, és megérdemelten győzött. Jók: Sahin-Tóth, Király, Tóth, Ko­vács, Sárkány, G. Kovács., Hét végi sporteredmények VÍVÁS: A Gaudini Kupa férfi nemzetközi tőrcsapatversenyen Ma­gyarország csapata első helyen vég­zett, mert Olaszország csapatát 13:12-re, a francia együttest pedig 13:8 arányban legyőzte. — A comói nemzetközi női tőrversenyt Rejtő Ildikó nyerte nagy nemzetközi me­zőnyben. BIRKÓZÁS: A Budapesti Sport- csarnokban megrendezett nemzet­közi kötöttfogású birkózó verseny győztesei: Michailisin, Varga J.} Grigorjev, Pólyák, Horváth, Bag- donas, Martinescu, Kozma. ÜSZÁS: A Moszkva — Budapest úszóviadalon, amelyet Moszkvában rendeztek, a hazaiak 121:102 arány­ban győztek. TEKE: A Bécsben megrendezett magyar—osztrák férfi teketalálko­zón a felnőttek versenyén Magyar- ország 5083:4943, az ifjúságiak ver­senyén szintén Magyarország győ­zött 2412:2311 arányban. ATLÉTIKA: Az amerikai Long a súlylökés világcsúcsát 20,30 méterre javította. — A cseh Danek a disz­koszvetésben 62,45 méterrel új Euró­ba-csúcsot állított fel, amely egyben a világ második legjobb eredménye is. — Rudasné, a magyar női ge­rely vető csúcsot 54,45 m-re javí­totta. KERÉKPÁR: A Varsó — Prága nemzetközi kerékpárversenyen a magyar csapat a második nap után a hatodik helyen áll, megelőzve többek között Franciaország és Belgium együttesét. TOTO ERED MENY EK: 2. 2, törölve, I, 2, 1, X, X, X, X, 2, 1, 2, X, — 134-1=1. A LABDARUGÓ NB I. ALLASAí 1. Ferencváros 8 8-------19: 5 16 2. T atabánya 9 5 3 1 13: 5 13 3. Bp. Honvéd 9 5 3 1 18: 8 13 4. Győri ETO 9 4 3 2 11: 8 11 5- MTK 9 5 13 13:10 11 6. Újpesti Dózsa 7 4 2 l 12: 6 10 7. Dorog 9 2 4 3 7: 8 8 8. Bp. Vasas 9 2 4 3 6: 7 8 9. Szeged 9 3 2 4 8:10 8 10. Csepel 8 3 1 4 7: 8 7 II. Kotmló 9 3 1 5 6:16 7 12. Pécsi Dózsa 9 1 3 5 4:85 13. Diósgyőr 9 1 2 6 3:12 4 14. Debrecen 9 — 1 8 2:23 1 A FORDULÓ EREDMÉNYEI: Új­pesti Dózsa — Győri ETO 3:1 (2:0), MTK — Diósgyőr 2:0 (0:0) Diósgyő­rött, Bp. Honvéd — Dorog 0:0, Fe­rencváros — Debrecen 3:0 (fr:0) Deb­recenben. Tatabánya — Komló 5:1 (3:1), Csepel — Pécs 1:0 (0:0), Pé­csett, Szeged — Bp.Vasas 1:0 (1:0) Budapesten. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dn Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközponi 26-19, 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-38. Vidéki lapok: :l-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/r Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj l hónapra 13 forim Bács-Kiskun megyei Nyomda V- Kecskemét — Telefon: 11-35 ' Index: 25 065,