Petőfi Népe, 1963. október (18. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-30 / 254. szám

Első vidéki győzelem Kalocsai Honvéd —Nagykanizsai Vasutas 2:1 (1:1) Nagykanizsa, 400 néző, vezet­te: Váradi. Kai. Honvéd: Kovács — Ok- ner, Szabó I., Szabó IX. — Ma­tos, Maul — Fodor, Tábor, Ber­kes, Kamrás, Kelemen. Edző: Malomszegi Ottó. A fiatalokkal megtűzdelt ka­nizsai csapat nagy erővel kez­dett és mezőnyfölényt harcolt ki. Egy kalocsai ellentámadás során a nagykanizsai középhát­véd csak kézzel tudott menteni. A 11-est Kamrás rosszul lőtte, s a kapusnak sikerült kivéde­nie. A játék egyre hevesebb lett, több kemény belemenés tar­kította a mérkőzést. A 19. percben szabadrúgáshoz jutott a Vasutas és a rosszul felálló kalocsai sorfal között Jákfalvi megszerezte a vezetést 0:1! A Honvédet nem törte le a váratlan gól. Sorozatosan táma­dott és a 25. percben Maul jó labdát továbbított Berkeshez, aki egyből Tábor elé tálalt, s a jobbösszekötő mintegy tíz lépésről erős lövéssel meg­szerezte az egyenlítő gólt. Az utolsó negyedóra mezőny­játékkal telt el. A II. félidő hazai támadások­kal indult, de a Honvéd-véde­lem Kovács kapussal az élen mindent hárított. Lassan feljött a kalocsai csapat és sorozatos támadásaikat a 22. percben siker koronázta. Kamrás jól ívelt be és Tábor szép, helyezett lövéssel megsze­rezte a győzelmet jelentő gólt. A félidő második felében igen változatos volt a küzdelem és a jól védekező kalocsai csapat biztosan tartotta az eredményt. Első vidéki győzelmét sze­rezte meg a kalocsai csapat, s ezzel felküzdötte magát az élcsoportba. ' Győzelmük teljesen megérde­melt volt. A nagy lelkesedéssel harcoló csatársoruk sokszor mentesítette a nyomás alól a védelmet. Jók: Kovács ,(a me­zőny legjobbja), Matos, Berkes és Tábor. Nagy hazai fölény ellenére is döntetlen Kiskunhalasi MEDOSZ—Makói Vasas 2:2 (1:1) Kiskunhalas, 200 néző, vezet­te: Bállá Gy. H. MEDÓSZ: Nagy — Mészá­ros, Várhegyi, Mester — Hor- nyák, Tóth I. — Tóth II., Va- nyiska, Hődör, Jager, Csermák II. 'Edző: Virágh István. A halasiak kezdték a játékot, és már a 3. percben vezetéshez jutottak. Hődör meredeken szök­tette Csermák II-t, aki Jager- hez továbbított, az átjátszotta a védelmet és a kapust is kicselezve a ka­pu közepébe lőtt. 1:0! Továbbra is a MEDOSZ volt lendületben. Előbb Tóth II. les­állásán akadt el a támadás, majd Vanyiska jó helyzetben gyengén lőtt. A halasiak nagy fölényét jellemezte, hogy kapu­suk csak a 27. percben kapott labdát. Mindezek ellenére a 34. percben makói ellentámadás so­rán egy szöglet utáni kapu előtti ka­varodásból Varga kiegyenlí­tett. 1:1! A 38. percben Mészáros hatal­mas lövését jól fogta a makói kapus. A II. félidő is halasi támadá­sokkal kezdődött és Vanyiska, majd Csermák II. lövése alig kerülte el a makói kaput. Tíz­perces nagy nyomás után a ven­dégek szereztek vezetést. A 11. percben egy szögletből beívelt labdát Máté nagy erővel küldte a bal felső sarokba. 1:2! Soro­zatos hazai támadások után a 17. percben Jager jobbra átívelt Hődör elé. A középcsatár leke­zelte a labdát, és 25 méterről nagy gólt lőtt a jobb kapufa mellett. 2:2! A gól után Várhegyi megsérült és helyet cserélt Hődörrel. A 33. percben Vanyiska szabályos gólját állítólagos les miatt a já­tékvezető nem adta meg. A 41. percben Várhegyi bombaerős lö­vését a makói kapus szögletre tolta. Az eredmény a kiskunhala­siakra igen kedvezőtlenül ala­kult, mert a belezetek alapján gólok­kal kellett volna győzniük, de a szerencse nem állt mellé jük. — Jók: Mészáros (a me­zőny legjobbja), Mester, Tóth T Megérdemelt vereség Mohácsi TE Bajai MTE 2:0 (0:0) Baja, 300 néző, vezette: Sípos. BMTE: Disztl —Ulakity, Pán- csics II., Viszmeg — Nagy, Mi- kus — Kreisz, Barna, Czeglédi, Petrich, B. Szabó. Edző: Hir- man Endre. A bajai csapat lépett fel tá­madólag, de rövidesen a vendé­gek vették át a játék irányítá­sát. Nagy mezőnyfölényt har­coltak ki, de csak a bajai 16-osig tartott lendületük. A 20. perc­ben Szabadrúgás után jött fel a hazai csapat. Páncsics II. a fél pályáról lágyan ívelte előre a labdát. Barna a bal felső sa­rok felé emelte, s a labda pon­tosan a kapufa mellett suhant el. A félidő végéig a hazai csa­pat maradt támadásban. A 38. percben lábról lábra ment a labda és D. Szabó nagy lövését a mohácsi kapus csak bravúr­ral mentette. A 43. percben vá­ratlan ellentámadás során Reichspack jól eltalált lövését D’srtl alig tudta szögletre tolni. Forduló után a mohácsiak kezdtek jobban, és veszélyes tá­madásokat vezettek a bajaiak kapuia ellen. Egy ilyen táma­dásnál a mohácsi Kárász meg­sérült és végleg elhagyta a pá­lyát. Mindenki arra gondolt hogy az emberelőny a hazai csa­pat javára dönt. A mohácsiak azonban védekezés helyett to­vább támadtak és már a 6. percben csak a szerencse men­tette a bajai kaput. A félidő közepén azután Rózsafi várat­lan lövéssel vezetést szerzett a mohácsiaknak. 1:0. A vendégek továbbra sem védekeztek. Vé­delmük jól hárította a szórvá­nyos és széteső bajai támadá­sokat. A 38. percben egy gyors mohácsi ellentámadásnál Reich­spack gólja végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát. A bajai csatársor egyáltalán nem tudta a labdát tartani és nem boldogult a kemény mo­hácsi védőkkel szemben. Jók- Nagy és Páncsics II. Dsce^er 4-én !esz a FoL'edo - Papp mérkőzés Végleges, hogy a többször el­halasztód Papp T ászló—Eollcdo 'spanyol) Európa-ba jnoki mér­kőzést der-mber 4-én rendez'k meg Madridban. Papp még Bu­dapesten folytatja előkészületeit, de rövidesen Párizsba utazik ' dl or Zsigmo-ddal együtt, s ott edzőtáborba vonul. Jő küzdelmek, meglepetés nélküli forduló Megye/ /. o. labdarúgó-eredmények ÉSZAKI CSOPORT Szabadszállási Honvéd— Kiskőrös 4:2 (2:1) Szabadszállás, 300 néző, ve­zette: Mihala. — Jó iramú mér­kőzést vívott a két élcsapat. A Honvéd 80 percig tíz emberrel játszott, mert Feke a 10. perc­ben megsérült. Kiskőrös szerez­te meg a vezetést a 16. percben, a Honvéd a 19. percben egyen­lített, majd rövidesen 11-esből vezetést is szerzett. Fordulás után Kiskőrös is 11-esből egyen­lített. A Honvéd irányított a to­vábbiakban és két szép góllal megérdemelten győzött. Góllö­vők: Szeibert 2 (egyet 11-esből). Kékesi, Rizsányi, illetve Szent- györgyi I. 2 (egyet 11-esből). — Jók: Berta, Kékesi, Koszó, illet­ve a két Szentgyörgyi. Kiskunfélegyházi Honvéd— Kecskeméti Légierők 2:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Király I. Az I. félidő­ben kemény küzdelmet vívott a két csapat és a Légierők négy nagy helyzetet hagyott ki. Szü­net után a vendégek nagyon visszaestek és így a hazaiak lel­kes játékukkal megérdemelten győztek. Gvadányi, a félegyházi kapus a 30. percben megsérült és végig a mezőnyben statisz­tált. Gl.: Ferenczi és Draskóczi. — Jók: Schmál. Makai. Boros, Kószó, illetve: Dorkó, Papp, Varga és Kozák. Alpár—K ecskeméti Épületlakatos 0:0 Alpár, 200 néző, v.: Badacso­nyi. — A mérkőzés első esemé­nye az 5. nercben az alpári Sze­pesi kapufája volt. A következő percben az alpári Kelemen meg­sérült és a hazaiak végig tíz emberrel játszottak. Az Épület­lakatos az emberelőnyt nem tud­ta kihasználni, mert támadásai sorra elhaltak a kemény alpári védelmen. A 83. percben Role- sza (Alpár) utánrúgásért a kiál­lítás sorsára került. — Jók" Bar­csa, Csemus, illetve Koncz, Ko- csó II. Kecskeméti Dózsa TI.— Tiszakécske 3:1 (1:0) Tisza kecske, 200 néző, v.: Kür­tösi. — Már az első percben 11-eshez jutottak a hazaiak, de Rácz a kecskeméti kapus kezé­be lőtt. Váltakozó mezőnyjáték­kal telt el az I. félidő, s csak a Kalocsa, 400 néző, vezette: Sabácz. Kai. Kinizsi: Surman — Bol- vári, Vatai, Heimli — Bálint, Miskei — András, Sípos II., Bo- da, Páncsity, Tóth. Edző: Mol­nár II. Ferenc. Változatos mezőnyjátékkal telt el az első tíz perc. Páncsity lövését védte a kapus, majd András lőtt mellé. A 16. perc­ben egy nagykanizsai támadást szögletre szereltek a hazai vé­dők. A beívelt labdát az egyik nagykanizsai csatár jobbra fe­jelte és a szélső a hálóba rúgta a vezető gólt. 1:0! A 19. perc­ben Heimlit a játékvezető kiál­lította. A 10 emberre csökkent kalocsai csapat továbbra is tá­madott és a 38. percben egy szép kalocsai támadás révén Sí­pos átadását Páncsitv a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte. 1:1. Nagykanizsai támadások ve- ■’ették be a második félidőt, a 8. percben a vezetést is m°gszp rezték, maid a következő pere­ljen nagv kapufát lőt-tek T as C*P p ^ TTirzi-ze-i A v~. c * helyezett lövését a kapus fog­végén jött fel a Dózsa. A kecs­kemétiek 11-esét Koltai kapu­fára lőtte. Az utolsó percben Koltai gólt szerzett. Fordulás után Lieber és Németh góljai­val a Dózsa eldöntötte a mér­kőzés sorsát. A hajrában Bodor szépített. — Jók: Lieber, Né­meth, Kerepesi, illetve Zsámbo- ki. Sánta, Bodor. Lajosmizso—Kunszentmiklós 4:3 (3:1) Kunszentmiklós, 200 néző, v.: Kristóf. — Két ellentétes fél­időt vívtak a csapatok. Az I. félidőben a gyors lajosmizsei csatárok kétgólos vezetést sze­reztek. Gl.: Pintér I., 2. Kocsis 2. illetve Komáromi 2, Mózes. Jók: Pintér I.. Buidosó. Kovács, illetve Dobos és Gyökeres. Dunavecse—Izsák 2:1 (2:1) Dunavecse. 200 néző. v.: Pén­zes. — A hazaiak kilenc- em­berrel kezdtek, mert két játé­kosuk elkésett. Ekkor Filus az izsákiaknak szerzett vezetést. A félidő közepén azután dr. Gács révén egyenlítettek, majd Fara­gó II. a vezetést ^megszerezte a hazaiaknak. Szünet után a já­ték ellaposodott. Kísknnfélegvházi Vegyipari— Kecskeméti MÄV 2:0 (0:0) Kecskemét. 100 néző. v.: Gyö­kér. — A mélytalajú, sáros pá­lyán a jobb erőnléttel rendel­kező vendégcsapat csak a II. fél­időben tudta bebiztosítani győ­zelmét. A 75. percben a félegy­házi Sántát feleselés miatt ki­állították. Gl.: Lantos II. és Kis. Északi csoport 1. P. Vegyipari 11 11-------4-1:13 22 2. K. Dózsa n. 10 9 — 1 50:11 18 3. Szsz. Honvéd 10 8 — 2 36:12 16 4. P. Honvéd 10 7 1 2 22 : 8 15 5. Kiskőrös 11 7 — 4 42:31 14 6. K. Épületlak. 11 6 1 4 38:13 13 7. La.1osmlz.se 11 4 3 4 22:33 11 8. Tiszakécske 10 4 1 5 19:24 9 9. Alpár 11 3 3 5 13:33 9 10. K. Légierők 10 3 1 6 1 3:23 7 11. K. MÁV 11 2 — 9 18:42 4 12. Ku riszt, miklós 11 1 2 8 20:50 4 1.3. Tzsák 10 1 2 7 14:37 4 14. Dunavecse 11 1 — 10 10:37 2 DÉLI CSOPORT: Bajai Bácska Posztó Bácsalmás 4:1 (1:1) Bácsalmás. 200 néző v : Bíró. — A hazaiak léptek fel táma­dólag és már a 10. percben Schaffer bombagóljával veze­téshez jutottak. Nemsokáig örül­hetett Bácsalmás a vezetésnek, ta. A 16. percben Boda gurított be, s András kapu fölé emelt. A 24. percben a kiugró Bodát az utolsó pillanatban szögletre szerelték. Az utolsó negyedórá­ban a kalocsai csapat nagyon visszaesett és a vendégek két újabb góllal végleg a maguk javára döntötték el a mérkő­zést. A minden részében jobb ven­dégcsapat megérdemelten győ­zött. A Kinizsi még a szokott formáját sem tudta Dvújtani. Egyedül Bolvári játéka érde­melt dicséretet. Páncsityot gól­iáért és küzdő szelleméért em­líthetjük meg. NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT 1. Taszár 12 7 4 1 31:16 18 2. N. Bányász 12 7 3 2 20:11 17 3. Pécsi EAC 11 7 1 3 21:10 15 4. Nagymánvok 12 7 1 4 37:25 15 5. Kai. Honvéd 13 6 3 4 31:27 15 6. Kaposvári K. 12 6 2 4 26:19 14 7. Dombóvár 11 5 4 2 19:14 14 8. Mohács U 4 3 4 14:14 11 9. Bajai MTTÜ 12 4 3 5 11:19 ’1 10 Sz. Dózsa 12 4 2 G 33:30 10 11. N. Dózsa 12 4 2 6 r-:22 10 12. Sz. Petőfi 13 4 2 7 li:21 19 *3. Máza-Szászvá:- 11 1 6 4 22:?6 & 14. pfV^nbolos 11 3 2 6 12:2P 13. N'VTB 12 3 1 8 17’29 7 16Í Kai. Kinizsi 11 X 3 7 12;30 3 mert a 15. percben a hazai vé­delem „jóvoltából” Gorjanacz egyenlített. A hazaiak több eset­ben is megszerezhették volna a vezetést, de csatáraik a legbiz­tosabb helyzeteket is kihagyták. — Szünet után a Posztó vette át az irányítást, és Gorjanacz, Túrán, Ádám góljaival súlyos védelmi hibákból biztosan győ­zött. Jók: Horváth. Gorjanacz, Ádám, a hazaiakból senkit sem lehet kiemelni. Kalocsai Spartacus— Kiskunhalasi Honvéd 4:1 (3:0) Kiskunhalas, 100 néző, v.: Fe­hér M. — Az I. félidőben a ven- dégcsaoat jó játékkal háromgó­los előnyt szerzett. Szünet után a halasi csapat nagyon igyeke­zett, de csak szépíteni tudott. Gl.: Sipos I., Molnár. Bende, Geri, illetve Kátai. Jók: Sípos I„ Molnár. Faragó, illetve Hauer, Márton, Bába. Soltvadkert—Bajai Honvéd Baja,«. 100 néző, v.: Király S. — A lelkesen és időnként elég iól játszó soltvadkertiek megér­demelten győztek a szétesően és kapkodva küzdő Honvéd ellen, akik még a szerencsével is ha­dilábon álltak. Gl.: Tasnádi 2. Jók: Filus, Zsikla I., illetve Tombász. Császártöltés—Klrlmlasi MÄV 5:2 (3:1) Császártöltés. 300 néző, v.: Bo- ronkay. — Az első negyedórá­ban a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert amire a vendégek csak 11-esből tudtak felelni. A félidő harmadik eólia szöglet­ből esett. A 40. nercben a csá­szártöltés! Mezőfi megsérült és végleg elhagyta a pálvát. Fordu­lás után kiegyenlítettebb lett a iáték. de a halasiak csak szé­píteni tudtak. Gl.: Rausch 3. Ja- kubács. Hauser, illetve Dobra 2 (egyet 11-esből). Jók: Oláh, Hauser, Rausch, illetve Dobra és a kapus. Vaskút—Jánoshalma 4:0 (3:0) Vaskút, 300 néző, v.: Száll. — Végig a Vaskút iránvította a mérkőzést és gvors bárom gól­lal már az első félidőben bebiz­tosította a győzelmet. Szünet után csökkent az iram és a Vaskút kényelmesen játszva is növelte előnyét. Gl.: Müller 3, Dobos. Jók: Dobos és Márton. Hajós—Kecel 2:1 (1:0) Hajós, 300 néző. v.: Lencsés. — Változatos játék során csak nagy küzdelem után dőlt el a mérkőzés sorsa a hazaiak javá­ra. Gl.: Bohner. Wiedner, illet­ve Németh. Jók- Hubert, Mendler Bagó. illetve Németh. Nemesnádudvar—Mélvkút 0:0 (félbeszakadt) Nemesnádndvar. 200 néző, v.: Klein. — Nagy iramban kezd­tek a csapatok. A 3. percben a mélykúti Schindlert felvágták, a 11-est Péter a kapus kezébe lőt­te. A 6. percben a nádudvari Melhert lerúgták, megsérült és kivitték. A 10. percben a hazai kapust a mélvkúti csatárok vé­dés közben támadták, vi+a ke­letkezett és a játékvezető lefúj­ta a mérkőzést. A bajnoki két nont sorsáról a szövetség dönt. DELI csoport 1. B. Bácska 10 8 1 1 35: 9 17 2. Kai. Spartacus 11 6 4 1 38:11 16 3. Mélykút 9 6 3 — 27:10 15 4. Vaskút 11 6 2 3 24:14 14 5 Bácsalmás 10 5 1 4 35-21 11 R. Jánoshalma 11 5 1 5 29:40 11 7. N.nndiidvar 9 4 3 2 15:25 11 8. Csrismrtö!téc 10 5 — 5 2R:22 10 9. B Honvéd 11 3 3 5 18:28 9 10. Soltiv ikert 10 4 — 6 18-20 8 11. Kneel 9 3 — P 18:27 G 12. Hajós 10 3 — 7 21:46 6 13. H. MÁV * 11 1 2 8 21:37 4 14. H. Honvéd 10 2 — 3 10:31 4 Nem 1 illái macára a Kinizsi Nagykanizsai Bányász — Ka öcs ií Kinizsi 4:1 (I: l)