Petőfi Népe, 1963. október (18. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-16 / 242. szám

Nagyobb lelkesedést Nem volt különösebb meglepetés! labdarúgó bajnoki eredmények Kalocsai Honvéd—Nagykanizsai Dózsa 3:2 (2:2) Kalocsa 400 néző, v.: Majoros. Kai, Honvéd: Zérczi —. Ok- ner, Szabó I., Szabó II. — Maul, Matos — Fodor, Tábor, Berkes, Kamrás, Kelemen. Edző: Ma­lomszegi Ottó. A kezdés utáni gyors támadás végén már az első percben Berkes fejesgóljával vezetést szer­zett a Honvéd. Továbbra is lendületben maradt a kalocsai csapat és a 4. perc­ben Kamrás átjátszotta a ven­dégvédelmet, 2:0! Jó iramú volt a játék, de a vendégcsapat fo­kozatosan átvette az irányítást. A 11. percben Major jól helye­zett lövéssel 2:l-re szépített. Utána változatos mezőnyjáték folyt. A 42. percben a játékve­zető nem vette észre, hogy az egyik nagykanizsai csatár lesen állt. Az egyik Honvéd védő a csatár lábának rúgta a labdát, ahonnan az a hálóba pattant 2:2. Szünet után meglepetésre a vendégcsapat nagy mezőnyfö­lényt harcolt ki, de támadásaik a Honvéd-védelmen sorra el­akadtak. A félidő közepén a Honvéd feljött, de több gólhelyzetet kihagyott. A mérkőzést eldöntő gól a 40 percben esett, amikor Berkes egy bal oldalról beívelt labdát fejjel továbbított a hálóba 3:2! A nagykanizsai csapat szép játékot mutatott. A Kalocsai Honvédtől nagyobb lelkesedést várunk. — Jók: Kamrás Matos Szabó I. Rövid fellángoiás — rossz folytatás Kaposvári Kinizsi—Bajai MTE 4:0 (2:0) Kaposvár, 1000 néző, vezette: dr. Kamarás. BMTE: Disztl — Uhercsák, Páncsics II., Viszmeg — Nagy, Baity — Tüske II., Poszlancsek, Mikus. Petrity, Pálmai. Edző: Hirmann Endre. Az igen mély talajú pályán a bajai csapat kezdett, de mind­járt a kaposvári balösszekötő szerezte meg a labdát, legurí­totta Kovácsnak, aki Viszmeg díszkísérete mellett megszerezte a vezetést. Ezután változatos lett a já­ték, de a bajai csapat csak a 16-osig jutott el, a kaposvári támadások pedig veszélyesek voltak. A 25. percben Kovács nap? erejű lövé­se Disztl kezét érintve jutott a hálóba. Kovácsnak a félidő vé­ge felé volt még egy nagy hely­zete, de közelről mellé lőtt. A II. félidő első húsz percé­ben a bajai csapat támadott töb­bet, minden eredmény nélkül. Majd ismét a Kinizsi jött fel. A 30. percben egy összecsapás után Poszlancseket minden előzetes figyelmeztetés nélkül kiállította a játékvezető. A mintegy 35 mé­terről rúgott szabadrúgást Pán­csics II. kézzel ütötte el és az ellenfele után rúgott. A hátvé­det kiállították és a megítélt 11-est Matics értékesítette. 3:0! A bajai csapat kilenc emberrel is támadott, mégis ők kaptak újabb gólt. A 41. percben egy távoli erős lövés a vetődő Disztl- ről a hálóba jutott. Igaz, hogy tartalékos volt a BMTE. de ez nem mentség hi­szen a kaposvári csapat házi fe­gyelmi miatt öt ifjúsági játé­kost is szerepeltetett. A négy gól ellenére jó volt Disztl, vala­mint Pálmai. A kalocsaiak nem Mák kihasználit a gólkelyzelsiket Pécsi E4C—Kalocsai Kinixsi 3sl (2:0) A 32. percben balszerencsés gólt ■ kapott a Kinizsi. Egy 25 méter­ről leadott lövésre Surman ki­vetődött, de a labda előtte fel­pattant és fölötte a hálóba ju­tott. Az utolsó öt percben Heim- linek, majd Vatainak volt hely­zete — kihasználatlanul. A kalocsai csapat a mezőny­ben egyenrangú ellenfél volt, de a csatársor határozatlansága miatt vesztesként kellett a pá­lyát elhagynia. — Jók: Bolvári, Páncsity. Bálint. NB in. Délnyugati csoport t. Taszár 10 5 4 1 26:14 14 2. Dombóvár 9 5 3 1 17:10 13 3. N.-mányok 10 6 1 3 34:21 13 4. N. Bányász 10 5 3 2 14:10 13 5. Kaposvári K. 10 5 2 3 20:17 12 6. Pécsi EAC 9 5 1 3 18:10 11 7. Kai. Honvéd 10 4 2 4 24:23 10 8. Bajai MTE 10 4 2 4 11:17 10 9. Sz. Dózsa 10 4 1 5 30:25 9 10. Sz. Petőfi 10 4 1 5 14:17 9 11. N. Dózsa 10 3 2 5 15:18 8 12. Máza-Szvár 9 í 5 3 19:22 7 13. Mohács 9 2 3 4 10:14 7 14. NVTE 10 3 1 6 16:25 7 16. Pécsszabolcs 9 3 1 5 12:22 7 16. Kai. Kinizsi 9 1 2 6 8:23 4 Készülnek a röplabdázól A magyar férfi és női röplab­da válogatott együttes vasár­nap elutazik Budapestről Ro­mániába, az október 22-én, ked­den kezdődő 6. Európa Bajnok­ságra. A magyar röplabdázók közül a férfiak Brassóban, a nők pe­dig Krajován játsszák a selei­+r\rrő tvüái'lrrí'rác/alrűf A fÁrf í Q Megyei I. o. ÉSZAKI CSOPORT Kiskunfélegyházi Honvéd— Kecskeméti Épületlakatos 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. v.: Hammer. — Kemény küzde­lemben a 88. percben rúgott góllal győzött csak a Honvéd. A vendégek szórványosabban támadtak. A helyzetek alapján a Honvéd megérdemelte a győ­zelmet. Góllövő: Oláh. — Jók: Zsadányi, Schmall, Oláh, illetve Rácz, Gerőházi, Tóth. Kiskőrös—Lajosmizse 5:1 (2:0) Kiskőrös, 800 néző, v.: Szabó I. — A mérkőzés gyenge játé­kot hozott. A hazai csapat az I. félidőben Opauszki és Markó góljával előnyt szerzett, sőt egy 11-esük is volt, amelyet Szent- györgyi II. mellé lőtt. Szünet után fellángolt a Lajosmizse és Rubos 11-eséből lőtt góllal szé­pített. Utána Kiskőrös döntő fölényre tett szert és Opauszky, Markó, valamint Zsíros góljai­val bebiztosította a győzelmet. Jók: Zsíros, Varga, illetve Ru- bos, Danics. Szabadszállási Honvéd—Kecs­keméti Légierők 4:1 (2:0) Szabadszállás, 300 néző, v.: Túrán. — A keményen romboló szabadszállási védelemmel nem bírt a puha kecskeméti csatár­sor. A Légierők egy Il-est mel­lé lőtt. A kecskeméti Krivi az 50. percben megsérült, és ettől kezdve a vendégcsapat tíz em­berrel játszott. A 70. percben sorozatos durvaság miatt Ha­lászt (Sz. H.) kiállították. Gól­lövő: Faragó 2, Rizsányi. Szei- bert, ill. Papp. — Jók: Kószó, Faragó. Szeibert, illetve Paksi, Kozák, Fekete. Kecskeméti Dózsa II. Kecskeméti MÁV 6:0 (3:0) Kecskemét, 500 néző, v.: Má- csai. — Az NB II-s játékosok­kal megerősített Dózsa biztosan győzött. A MÁV a mezőnyben tetszetősen játszott, de támadá­saik a 16-osnál sorra megtörtek a kitűnő Dózsa-védelmen. Gól­lövő: Koltai 2, Németh 2, Ka­sza, Mészáros. Alpár—Tiszakécske 2:2 (1:1) Alpár. 300 néző, v.: Badacso­nyi. — Nagy iramban kezdtek a csapatok. A 10. percben az alpári kapus hibájából Gyenes vezetést szerzett. A félidő köze­pén Barcza II. szabadrúgásból egyenlített. Fordulás után ismét Gyenes szerzett vezetést a kécs- keieknek. A hazaiak támadták többet, de egyenlíteni csak ak­kor tudták, amikor a kécskei Bravikot a 30. percben utánrú- gásért kiállították. Az egyenlítő gól szerzője Barcza II. volt. Jók: Koleszár és a két Barcza, illetve Zs ám böki és Tordai. Kunszentmiklós—Izsák 3:3 (2:2) Kunszentmiklós, 200 néző, v.j Pénzes. — A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta végig sportszerű mérkőzésen. Az ered­mény igazságos. Kiskunfélegyházi Vegyipari— Dunavecse 4:0 (2:0) Dunavecse, 300 néző, v.: Rácz. — A bajnokság éllovasa minden különösebb megerőltetés nélkül fölényes győzelmet aratott Gól­lövő: Kiss 2, Bense, Sánta. xnooooyoimiooi az Európa Bajnokságra október 22-én, kedden, Olaszor­szág ellen kezdenek, majd szer­dán a csehszlovákok, csütörtö­kön pedig a belgár ellen lépnek pályára. A nők első ellenfele — ugyancsak október 22-én, ked­den — Hollandia, majd Cseh­szlovákia és Dánia ellen játsza­nak a továbbjutásért, níhcs Pécs, 300 néző, vezette: Bes­senyei. Kai. Kinizsi: Surman — Bol­vári, Vatai, Tóth — Bálint, Pán­csity — András, Sipos II., Boda, Heimli, Miskei. Edző: Molnár II. Ferenc. Erőteljes kalocsai támadások­kal indult a mérkőzés. Páncsity, Sipos II., majd Bálint lövéseit védte a pécsi kapus. Negyedóra után felszabadult a pécsi kapu és mindjárt gólt is kapott a Ki­nizsi. A 16. percben a kifutó Surman felett átfejelték a lab­dát és Gulyás kényelmesen a hálóba helyezte a hazaiak veze­tő gólját. Két perc múlva Vatai hibájából újabb gólt lőtt a PEAC. A félidő közepén kiegyen­súlyozott mezőnyjáték folyt a pályán. A 32. percben Bartalt nagy hely­zetben szerelte Vatai. A 36. perc­ben Bolvári tértölelő partdobá­sát Miskei a kapu szájában ügyetlenkedte el. A 44. percben Vatai nagy erejű szabadrúgását a pécsi kapus csak szerencsével mentette. A II. félidő is kalocsai táma­dásokkal indult. András nagy lövését jól fogta a kapus. A 21. percben Sipos I. kiugratta Bo- dát, aki szép elfutás után kö­zépre gurított, de a kapus ki­vetődve védett. A 25. percben Bolvári újabb partdobását Pán­csity szépen kapura fejelte. A labda a védőkről vissza­pattant, és Páncsity nem hi­bázott. 2:lt DÉLI CSOPORT Kalocsai Spartacus— Bácsalmás 1:1 (1:0) Bácsalmás, 500 néző, v.: Len­csés. — Egyenlő erők küzdelme. A támadóbb szellemben játszó kalocsai csapat a 19. percben Sípos I. szabadrúgásából meg­szerezte a vezetést. A félidő vé­géig a két 16-os között folyt a játék. Bácsalmási támadásokkal indult a második félidő és a 12. percbon Prikidanovicsnak sikerült is egyenlítenie. A Bács­almás több esetben megszerez­hette volna a vezetést, de a ka­locsai védelem kétszer is a gól­vonalról mentett. A Spartacus megérdemelte az egyik pontot. Jók: Simity, Prikidanovics, Bor- csik, illetve Sípos I. Mélykút—Vaskút 2:1 (2:1) Vaskút, 300.néző, v.: Molnár. — Vaskút kezdett jobban, még­is a vendégek szerezték meg a vezetést egy ártatlannak látszó támadásból. A 35. percben Mélykút újabb gólj» ért el. Az utolsó percben 11-esből szépí­tett a hazai csapat. A II. félidő­ben a vaskútiak támadtak töb­bet. de a nagyszerűen védő mélykúti kapusnak nem tudtak gólt lőni. Bajai Bácska Posztó— Jánoshalma 7:0 (3:0) Baja, 400 néző, v.: Kristóf. — A hazaiak léptek fel támadó­lag és már az I. félidőben há­rom góllal terhelték meg ellen­felük hálóját. A II. félidőben a Bácska erősítette az iramot és további négy gólt lőtt. Góllövő: Mandity3, Barta II. 2, Ádám és Marity. — Jók: Pollák. Borsodi, Ádám, illetve Madarász, Mé­száros. Solt vadkert—Császártöltés 2:1 (2:0) Császártöltés, 500 néző, v.: Tegzes. — Soltvadkert erős ro­hamokkal kezdett és a hazai védelem csak nehezen hárított. A 18. percben egy formás vad­kerti támadás végén Zsikla I. megszerezte a vezetést. A ven­dégek tovább támadtak, és a 32. percben Zeke újabb góllal növelte az előnyt. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban, de csak szépíteni tudtak Hajzer 18 Hogy a világ sportolóinak legna­gyobb seregszemléje, a nagy béke­találkozó jól sikerüljön — és mi­ként 1960-ban Rómában, úgy 1964- ben Tokióhoz is kellemes emlékei fűződjenek a résztvevőknek, a ja­pánok erőfeszítései már a legapróbb és egyben a legdöntőbb részletek­nél is megmutatkoznak. Az életmó­dot illetően számtalan nehézséggel kell megbirkózniuk, hogy a nagy találkozón európaiak, afrikaiak, amerikaiak számára — legalább is megközelítően — a megszokott fel­tételeket tudják biztosítani. Ha ez nem is az elsődleges szempont, de mindenesetre számottevő tényező. Természetes, hogy ahol ilyen nagy rendezvény kerül lebonyolításra, ott az elszállásolás és a közlekedés problémái mindig a legnagyobb ne­hézségeket okozzák. Ez alól a ja­pán főváros sem kivétel. Figyelem­be véve, hogy a közlekedés kérdé­seiben még az útjelzések és az utak elnevezésének kérdése is megoldás­ra vár, elképzelhető, hogy a világ legnagyobb városában, a 10 milliós Tokióban a tájékozódás is kemény diót fog jelenteni. A tokiói kor­mányzósági hivatal olimpiai előké­szítő bizottsága Azuma kormányzó és H. Seki vezetésével az elszállá­solás kérdésében is gyors munkát kell, hogy végezzen, ha mindent idejében és aprólékosan akarnak megoldani. Az 1. számú közlevél többek közöt* az olimpiai esemé­nyek időrendi beosztását is tartal­mazza. Ebbő', kitűnik, hogy na­ponta átlag 12 esemény lebonyolí­tására kerül majd sor 1961-ben a méteres szabadrúgásából. A 35. percben Mészárost (Sv) felese­lésért kiállították. — Jók: Zeke, Zsikla I., Karászi, illetve Me­zőn és Lei. Bajai Honvéd—Hajós 6:3 (2:0) Hajós, 300 néző, v.: Severacz. — Alacsony színvonalú mérkő­zésen a kapusok gyenge telje­sítménye hozta ezt az ered­ményt. A bajai csapat minden gólhelyzetét kihasználta, míg a hazai csatárok a jobbnál jobb helyzeteket is elügyetlenkedték. Góllövő: Jakab 2. Molnár 2, Bality és Gál, illetve Schön, Szauter, Umenhofer. Nemesnádudvar— Kiskunhalasi MÁV 3:3 (2:2) Nemesnádudvar, 200 néző, v.: Sólymos. — Erős iramú mérkő­zésen a gyenge védelmek miatt sok gól esett. Szünet után a ha­lasiak szerezték meg a vezetést, majd a hazaiak büntetőből egyenlítettek. A nemesnádudva­ri csapat nagy fölényt harcolt ki, de a győztes gólt nem si­került megszereznie. Góllövő: Heim, Schindler, Péter, illetve Sárközi, Péli, Dobra. — Jók: Mellher, Schindler, illetve He­gedűs és Sárközi. A Kiskunhalasi Honvéd—Kecel találkozót közös megegyezéssel november 7-re halasztották. Megyei I. o. bajnokság állása Észak] csoport 1. F. Vegyipari 9 9 -------- 40:12 18 2. K . Dózsa n. 8 7 — 1 40:10 14 3. F. Honvéd 8 6 11 19: 6 13 4. Szsz. Honvéd 8 6 — 2 27:10 12 5. Kiskörös 9 6 — 3 31:26 12 6. K. Ep.-lakatos 9 5 — 4 32:11 10 7. Tiszakécske 8 4 1 3 18:16 9 8. Alpár 9 3 2 4 13:20 8 9. Lajosmizse 9 2 3 4 13:30 7 10. K. Légierők 8 2 1 5 13:21 5 11. K. MÁV 9 2 — 7 16:34 4 12. Izsák 8 1 2 5 13:30 4 13. Ksztmiklós 9 1 2 6 16:37 4 14. Dunavecse 9 ------- 9 8:36 — , D éli csoport 1. B. Bácska 8 7 1 — 31: 6 15 2. Mélykút 8 5 3 — 26:10 13 3. Kal. Spart. 9 4 4 1 21:10 12 4. Bácsalmás 8 5 1 2 34:16 11 5. N.-nádudvar 8 4 3 1 15:12 11 6. Vaskút 9 4 2 3 18:14 10 7. B. Honvéd 9 3 3 3 17:22 9 8. Jánoshalma 9 4 1 4 25:35 9 9. Császártöltés 8 3—5 19:19 6 10. Kecel 7 3 — 4 16:23 6 11. H. MÁV 9 1 2 6 17:29 4 12. Hajós 8 2 — 6 19:38 4 13. Soltvadkert 8 2 — 6 9:20 4 14. H. Honvéd 8 1—7 12:25 2 japán fővárosban, és 25 létesítmény áll majd lebonyolításkor a rendel­kezésre így a megnyitó utáni na­pon többek között az evezősök, ko­sárlabdázók, az ökölvívók, a labda­rúgók, a súlyemelők, az úszók,- a vízilabdázók, birkózók, az öttusá­zók és a röplabdázók már szóhoz jutnak. Ugyanez a körlevél felso­rolja a tokiói és a közeli városok szállodai lehetőségei (Yokohama, Hakone, Ataml, Ito), a távolságo­kat (legkisebb 89 km, a legnagyobb 122 km), közlekedési időket (legki­sebb 1,15 óra, legnagyobb 2,40 óra). Ezenkívül ismerteti a ,.ryoká”-t, a japán szállodát, ahol a cipőt a szálloda előtt hagyják, földön levő matracokon alszanak és kimonős felszolgálók állnak a vendég szolgá­latára. Lengyel Levente a negyedik helyen áll Enschedeben befejezték a sakkvilágbajnoki zónaverseny 9. fordulójának három függőjátsz­máját. A Lengyel—Filip (cseh­szlovák) mérkőzés döntetlenül végződött. Az élcsoport állása a 9. for­duló után: Penrose 7 pont, Gli- gorics 6,5 pont, Darga 6,5 pont, Lengyel 6 pont.