Petőfi Népe, 1963. szeptember (18. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-17 / 217. szám

Gólözön a Székiói Stadionban Kecskeméti Dóssá—Miskolci Bányász 9t0 (6:0) Kecskemét, 2500 néző, vezette: Petri. Kecskeméti Dózsa: Gór — Cserkó, Határ, Winkler — Mor­vái, Berán — Tanács, Kasza, Szappanos, Vékony, Rozgonyi. — Edző: Fenyvesi László. Miskolci Bányász: Boros — Kispál, Varga, Nagy — Szabó, Váradi — Tátrai, Domonkos, Futó, Verbóczki, Bartus. — Ed­ző: Folcz Jenő. Az NB-ben ritkán adódik ilyen nagy gólarányú győzelem, mint and vasárnap délután a Széktói Stadionban született. A Kecskeméti Dózsa ilyen nagy­arányú győzelmére még a leg- vérmesebb szurkolók sem szá­mítottak. Kezdés után még egy percet sem ugrott élőké az óra­mutató, amikor már a Miskolci Bányász hálójában táncolt a li­lafehérek első gólja. A fél pálya közepéről Vékony Morváihoz to­vábbított, aki a jobbösszekötőt Vélemények, nyilatkozatok Fenyvesi László edző elége­dett volt a csapat vasárnapi tel­jesítményével. A mérkőzés után az öltözőben azonban elmondot­ta a játékosoknak azokat a hi­bákat, amelyet a kétszer 45 perc alatt észlelt. Megemlítette pél­dául azt, hogy Szappanos és Ka­sza sokat tartogatta a labdát és sok húzásból építette fel a tá­madásokat. Dicsérte a csapat összteljesítményét és Vékony gólképességét. Rozsnyai József intéző ezt mondotta munkatársunknak: — Ilyen nagy gólarányú győzelem­nél természetes, hogy elégedett lehetek. Jó volt a csapat összjá- téka és különösen a fedezetek: Morvái, Berán játéka tetszett. Azt hiszem, körülbelül megta­láltuk a csatársor összetételét. szöktette. Kasza lerázta magáról védőjét, s jobbra kikanyarodva, éles szögből lőtt a hálóba. 1:0. Ezután két miskolci ellentáma­dás következett: először Határ keresztezett ügyesen, majd Gór húzott le egy veszélyes szöglet­beadást Nagy kedvvel játszott a kecskeméti csapat és a hete­dik percben növelte elő­nyét. Bal oldalon korszerű támadás futott a pályán, Rozgonyi Szap­panoshoz játszott, a középcsatár visszaperdítete a labdát és a be­robbanó Vékony mintegy 20 mé­terről kapura lőtt, s a labda a vetődő kapus előtt felpattanva a hálóba jutott 2:0. A 10. perc­ben ismét parázs jelenet adódott a miskolci kapu előtt, de Ta­nács jó beadását Rozgonyi el­hamarkodva vágta a kapu mellé. A 12. percben Szappanos egyéni jeleneteinek tapsolhatott a kö­zönség: több védőjátékost kicse­lezve tört be a 16-oson belülre, rá is lőtte a labdát, amelyet a kapus már nem ért el, de még a gólvonalon sikerült az egyik védőjátékosnak kifejelnie. A 14. percben Vékony távolról lövés­re szánta el magát, és a labda a megdermedt kapus mellett a bal sarokban kötött ki. 3:0. I Ezután is a kecskeméti csa­pat irányította a játékot. A 19. percben Vékony nagy bombája süvített el a kapu mel­lett, majd Tanács lövését sze­rencsével védte a kapus. A 21. percben mintegy 24 méterről szabadrúgáshoz jutott a miskolci csapat. A lövés szerencsére G or­ról a bal kapufa mellé pattant. A 29 percben mintaszerű kecs­keméti támadás végén Szappa­nos ollózott lövését védte a ka­pus. A 35. percben Rozgonyi fu­tott el, középre perdített, Szap­panos a kapura lőtt, a labda a kapusról kipattant és a berob­banó Vékony közelről hatalmas lövést zúdított a miskolci háló­ba. 4:0. A 42. percben fél pálya közepén Szappanos megszerezte a labdát, Rozgonyit szöktette és a balszélső éles szögből lőtt a jobb sarokba. 5:0 Az első fél­idő utolsó percében Vékony tá­voli bombája a megdermedt ka­pus kezei között a hálóba ju­tott. 6:0. A második félidő elején esője­ként az iram. a kecskeméti csa­tárok kényelmesebben játszot­tak. A 8. percben majdnem szé­pített a miskolci csapat, de a jobbszélső lövése a bal fel­ső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Ezután ismét kecske­méti támadások következtek. Először Kasza nagy lövését men­tette a miskolci kapus, majd Szappanos ravaszul csavart lö­vése ment el a jobb kapufa mel­lett. A 16. perc eseményét Mor­vái távoli lövése jelentette. A 17. percben a miskolci balhát­véd kézzel ütötte le a labdát a büntető területen belül. A 11-est Kasza értékesítette. 7:0. Hatalmas kecskeméti fö­lény jellemezte a játékot. A 20. percben Rozgonyi élesen csavart lövését csak nagy ügy- gyel-bajjal szerezte meg a mis­kolci kapus. Ezután Kasza lövé­sébe tette bele a fejét egy mis­kolci védőjátékos és a labda az üres kapu fölé ment. Majdnem öngól lett. A szögletrúgásnál té­továztak a miskolci védők és a berobbanó Rozgonyi közelről biztosan lőtt a hálóba. 8:0. A 35. percben a mérkőzés legszebb gólját láthattuk: Vékony 17 mé­teres lövése védhetetlenül zúdult a léc alatt a bal felső sarokba. 9:0. A kecskeméti csapatnak még ezután is adódott helyzete. A Kecskeméti Dózsa az el­múlt heti gyenge szereplése után magára talált. Ügy látszik, hasz­nált a csatársor „felfrissítése’’. Az ötösfogat ezen a mérkőzésen ellenállhatatlan volt, és a fede­zetpár is kitűnő labdákkal küld­te támadásba a csatárokat. A gyenge napot kifogó Mis­kolci Bányásznak még több gólt is lőhettek volna. Reméljük, ez a vasárnapi gól- özönös győzelem végleg vissza­adta a játékosok bizalmát és a soron következő három vidéki mérkőzésen is bebizonyítják, nem volt véletlen a mostani nagyarányú győzelem. A Dózsában Górnak alig akadt dolga. Nem tette különösebb próbára a védelmet sem a mis­kolci csatársor. A védelemben a sorrend: Cserkó, Határ, Wink­ler. A fedezetpár — Morvái, Be- rán — kitűnően játszott és ren­geteg támadást indított el. A csatársorban Tanács néhányszor csillogtatta képességeit, elfutá­sai és beadásai veszélyesek vol­tak. Kasza sokat mozgott, cse­lezett és sokat lőtt kapura. Szap­panosnak volt néhány ügyes megmozdulása, nagyon akart, de még látszott rajta az edzés hiá­nya. A csatársor motorja és a mezőny legjobb játékosa Vé- kony volt. Egymaga öt gólt rú­gott. Rozgonyitól is láttunk né­hány jó megmozdulást. A játékvezető a sportszerű mérkőzést nagyon jól vezette. MÁRKUS JÁNOS Címképünkön: A kirobbanó formában játszó Vékony most is két védőjátékost lerázva tör a miskolci kapnra. NB II. Keleti csoport 1. Egri Dózsa 7 5 2 — 13: 4 12 2. Szegedi VSE 7 5 1 1 12: 4 11 3. Kecskemét 7 4 1 2 20: 5 9 4. Gyula 7 4 1 2 12: 9 9 5. Bp. Előre 7 3 2 2 10: 6 8 6. Szóin. MTE 7 3 2 2 19:13 8 7. Nyír. MSE 7 4 — 3 15:14 8 8. KISTEXT 7 3 13 12:11 7 9. Vasas Izzó 7 2 3 2 9:9 7 10. Jászberény 7 3 1 3 10:11 7 11. Kisterenye 7 2 2 3 11:12 6 12. Nagybátony 7 2 2 3 6: 7 6 13. Bp. Spart. 7 2 2 3 15:19 6 14. Debr. Dózsa 7 2 2 3 11:14 6 15. M. Bányász 7 2 1 4 7:20 5 16. Szóin. MÁV 7 1 2 4 12:15 4 17. Baglyasalja 7 2 — 6 8:22 4 18. Békéscsaba 7 — 3 4 8:15 3 A forduló eredményei: Bp. Előre— Nagybátonyi Bányász 0:0, Nyíregy­házi MSE—Szolnoki MTE 3:2, Bp. Spartacus—Debreceni Dózsa 3:0, Sze­gedi VSE—Gyulai MEDOSZ 1:1, Egri Dózsa—KISTEXT 3:1, Jászberényi Lehel—Szolnoki MÁV 4:2, Szolno­kon!, Békéscsabai Előre—Vasas Izzó 1:1, Kisterenye—Baglyasalja 3:0. Tovább favul a KTE Kecskeméti TE—Újszegedi TC 4:1 (1:1) Újszeged, 800 néző, vezette: Eereczki. KTE: Vitkovics — Héjjas, Far­kas, Suhajda — Kállai II., Vass — Sallai, Szabó, Laczi II., Ku- luncsics, Gárdái. — Edző: Mol­nár Ferenc. A Csongrád megyei bajnok­csapat, amely a KTE előtt állt a táblázaton, Szegeden győzel­met remélt. A mérkőzés első ne­gyedórája tapogatózó játékkal telt el. A hazaiak némi fölényt har­coltak ki, mégis a KTE-nek adódott az első gólhelyzet. A 16. percben Kuluncsics át­ment három újszegedi védőn, és már csak a kapussal állt szem­ben. Sarokba akarta helyezni a labdát, de balszerencséjére a bal kapufa mellett hagyta el a pá­lyát a labda. Kirúgás után B. Kovács szerezte meg a labdát, lefutott a 16-osig és onnan ha­talmas lövést eresztett a KTE- kapura. A labda a kapufa éléről védhetetlenül vágódott a háló­ba. 0:1! A KTE-t nem törte le a váratlan gól. Lelkesen táma­dott, aminek a 23. percben meg is lett az eredménye. Nagy tö­mörülés támadt a hazaiak kapu­jánál. Laczi II. erős lövése a vé­dők lábán irányt változtatva jutott a hálóba. 1:1! A félidő második felében vál­tozatos mezőnyjáték alakult ki, némi újszegedi fölénnyel. Csa­táraik támadásai azonban rendre megtörtek a kitűnően működő KTE védelmén. Fordulás után a KTE kapott jobban lábra. Fölényt harcolt ki, és a 11. percben megszerezte a vezetést is. Laczi II. jól ugrott ki, de a 16-oson belül elkaszál­ták. Vitathatatlan 11-es, amit ugyanő értékesített. 2:1! A KTE nem engedte át az irá­nyítást, és sorozatos támadáso­kat vezetett a hazaiak kapuja ellen. A 21. percben egy KTE- támadást szögletre szereltek. A jól beívelt labdát Sallai ritkán látott szép csukafejessel továb­bította a hálóba. 3:1! A meg­újuló KTE-támadások újabb gólt eredményeztek. A 32. perc­ben Kállai II. a fél pályán jó labdát adott Laczi II-nek, aki ügyesen „kitette” Gárdáit. A szélső átjátszotta a jobbhátvé­det, majd a középhátvédet is, és beívelt, Labdája pontosan Ku- luncsicshoz szállt, akinek a fe­jéről védhetetlenül vágódott a hálóba a negyedik KTE-gól. 4:1! Az utolsó percek eseménye Gár­dái hatalmas kapufája volt. A KTE ezen a mérkőzésen nemcsak lelkesen, de jól is ját­szott. Különösen a II. félidőben javult fel a csapat, ami a jó erőnlétet is dicséri. A KTE-védelem mindvégig jól megállta a helyét. Különösen Su- hajda volt elemében, aki kitűnő játékával méltán érdemelte meg a mezőny legjobbja címet. Far­kas sok veszélyes helyzetben mentett. A fedezetsor főleg a támadások előkészítésében se­gédkezett. A legörverrdetesebb a csatársor javulása volt. Laczi 11. most is a csatársor motorjának bizonyult. Gólképes is volt, de a gólok előkészítésében is jelen­tős szerepet játszott. Kuluncsics végleg bebiztosította helyét a csapatban. Sallai formája is föl­felé ível. Szabó és Gárdái a szokott jók voltak. Végered­ményben megállapíthatjuk, hogy a KTE formája tovább javul. NB III. Délkeleti csoport 1. Hmvásárhely 6 4 1 1 13: 5 » 2. KTE 6 3 2 1 12: 6 8 3. Kiskunhalas 6 3 1 2 15: 9 7 4-5. Bcs. VTSK 6 3 1 2 12: 8 7 4-5. Martfű 6 3 1 2 15:10 7 6. Bcs. Honvéd 6 2 3 1 12: 9 7 7. Csongrád 6 2 3 1 11: 9 7 8. Sz. Építők 6 3 12 12:10 7 9. Újszeged 6 3 1 2 11:14 7 10. Jászberény 6 3 1 2 9:12 7 11. Mezőtúr 6 2 13 17:18 5 12. Nagykőrös 6 2 1 3 8:13 5 13. Tsztmiklós 6 1 2 3 8:10 4 14. Mezőhegyes 6 t 2 3 10:14 4 15. Makő 6 2 — 4 8:15 4 16. Orosháza 6—15 7:18 1 A forduló eredményei: Hódmező­vásárhelyi MEDOSZ — Békéscsabai VTSK 3:0, Csongrádi Petőfi—Martfű 2:1 Martfűn!, Jászberényi Vasas- Orosházi Kinizsi 1:0. Makói Vasas— Mezőhegyes! MEDOSZ 4:3, Mezőhe­gyesen!, Szegedi Építők—Törökszent­miklósi Vasas 2:1, Mezőtúri Honvéd Békéscsabai Honvéd 1:1. — A Kis­kunhalasi MEDOSZ—Nagykőrösi Ki­nizsi 4:0 (1:0) mérkőzésről lapunk holnapi számában közlünk beszámo­lót. összeállították az A-válogatott keretet Baróti Lajos szövetségi kapi­tány a vasárnapi mérkőzések után összeállította a Moszkvába készülő A-válogatott keretet. Kapusok: Szentmihályi, Ilku. Hátvédek: Novák, Mészöly, Sá- rosi, Marosi. Fedezetek: Nagy, Palotai. Nógrádi. Csatárok: Sán­dor, Göröcs, Albert, Machos, Tichy, Fenyvesi dr. Közgyűlés Kiskunhalason A Kiskunhalasi Sziládiy Áron Gimnázium sportköre szerdán délután 14 óra 30 perces kez­dette] a gimnázium dísztermé­ben tartja alakuló és vezetőség- választó közgyűlését. AZ ÉM 44. sz. ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT AZONNAL FEL­VESZ BUDAPESTI MUNKAHELYEKRE nyugdíjas kőműveseket fizetéskorlátozás nélkül (nyugdíj meghagyásával), az idevo­natkozó új rendelet értelmében, továbbá kőműveseket, építőipari könnyűgépkezelőket és férfi segédmunkásokat. Munkásszállást és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Vidékieknek tanácsigazolás, szakmunkásoknak szerszám szükséges. Munkaruhát 6 hónapig nem adunk. Jelentkezés: Budapest, V., Kossuth b. tér 13—KL, földsz. Munkaerőgazdálkodás. 8526 /