Petőfi Népe, 1963. március (18. évfolyam, 50-76. szám)

1963-03-12 / 59. szám

Bét végi sporteredfflények Szép játék A kihagyott helysetek mérkőzése Labdarúgás. A-válogatott keret— Bp. Egyetértés 1:1 (1:1). — Barát­ságos mérkőzések: Újpesti Dózsa— Bp. Előre 3:0, Bp. Vasas—Székesfe­hérvári Vasas 3:3, Diósgyőri VTK— Bp. Honvéd 2:0, Tatabányai Bányász ■—Csepel Autó 5:0, Ferencváros—Sal­gótarjáni Kohász 6:0, Salgótarjáni Bányász—Egri Dózsa 3:2, Komlói Bá­nyász—Csepel 3:3, DVSC—Nyíregy­házi Spartacus 3:0, Szegedi EAC— Bécsi Dózsa 1:1, Dorogi Bányász— Győri ETO 2:0, Budai Spartacus— Szombathelyi Haladás 3:1. Kosárlabda: MTK—TV Gross Ge­rau 79:37 (30:11). A magyar csapat első Európa Kupa-mérkőzésén fölé­nyes győzelmet aratott német ellen­fele ellen. Jégkorong. A stockholmi jégko­rong világbajnokságon a magyar csapat Belgiumot 25:l-re legyőzte, de Ausztriától 3:l-re kikapott, így el­esett a csoportgyőzelemtől. A vi­lágbajnokságon a csehszlovákok és a svédek szerepeltek eddig a leg­jobban. ökölvívás. CSB: Bp. Vasas Dina­mó—MTK 10:10, Csepel—Kaposvári Dózsa 14:6, Újpesti Dózsa—Dunaúj­városi Kohász 13:7, Bp. Honvéd- Gyöngyösi Honvéd 12:8. Vívás. A szombati válogató jelle­gű női tőrversenyt, meglepetésre, Mendelényiné nyerte, míg vasár­nap Rejtő Ildikó lett az első. Tenisz. A rivierai nemzetközi te­niszversenyen a férfiegyes döntőjé­ben Alvarez 8:6, 6:3, 6:2 verte Gu­lyást. A férfi párost viszont a Gu­lyás—Szikszai pár nyerte az auszt­ráliai Geragthy—Holland páros el­len 9:7, 7:5 arányban. Totóeredmények: 2, 1, t, 2, 1, x, 8, x, 2, 2, x, x. 1 kiskunfélegyházi Rédi sikere A Budapesti Honvéd I. osztá­lyú birkózóversenyén — ame­lyen az egész magyar élgárda részt vett — indult a Kiskun­félegyházi Vasas tehetséges fia­tal versenyzője, Rádi is. Lepke- súlyban az Alkerral (BVSC) és Kerekessel (Bp. Spartacus) ví­vott nagy küzdelemben a fél­egyházi versenyző bizonyult jobbnak, s ezzel megszerezte az első helyet. T omásztoborzás A Kecskeméti Vörös Meteor tornász szakosztályának vezető­sége tagtoborzást hirdet lányok részére. Jelentkezni minden kedden és pénteken este 6-tól 8-ig lehet a Kecskeméti Felső­fokú Óvónőképző Intézetben, Retkes Anna testnevelő tanár­nál. MTK—KECSKEMÉTI DÓZSA 2:2 (1*) Kecskemét, 1500 néző, ve­zette: Fehér László. MTK: Lanczkor — Készéi, Danszky, Jenei — Palicskó, Ko­vács III. — Laczkó, Vasas, Bo­dor, Kuti, Szimcsák I. K. Dózsa: Czéti — Tordasi (Berán), Határ, Winkler — Morvái, Csordás — Gyenes, Ta­nács, Berán (Zsoldos), Vékony, Ro2gonyi. Már az első percekben veszé­lyesen támadott az MTK. Czéh egy csavart lövést kiejtett, sze­rencsére Laczkó mellé lőtt, majd Bodor nagy lövése keltett izgal­mat. Lassan kiegyenlítődött a játék, és a Dózsa is támadott annyit, mint ellenfele. A 13. percben Készéi csak az utolsó pillanatban mentett szögletre Ri zgonyi elől. A 19 percben Laczkó éles lövése a felső kapu­fáról pattant vissza. A 22. perc­ben Tanács nagy lövése kapott tapsot. A következő percben Csordás—Rozgonyi összjáték vé­gén a szélső helyezett lövését fogta Lanczkor. A 27. percben Bodor fedezetlenül maradt, és a kifutó Czéh fölött a hálóba emelte a labdát. 1:0! A Dózsát nem törte le a várat­lan gól és az utolsó negyedórá- van valamivel többet támadott, de Gyenes és Tanács lövéseit nem kísérte szerencse. Fordulás után az első negyed­órában erős nyomás nehezedett a kecskeméti kapura, de a ha­zai védelem jól állta az ostro­mot. A 10. percben Bodor feje­se centiméterekkel ment kapu mellé. Feltűnő volt, hogy a Dó- zsa-csatárok nem tudták tar­tani a labdát. A 14 percben Czéh a kiugró Kuti lábáról szedte le a labdát. Negyedórás ostrom után felszabadult a Dó- zsa-kapu és a 17. percben meg­született az egyenlítő gél. Zsoldos jó labdát kapott há­tulról, ügyesen elfutott, és a kimozduló Lanczkor mellett a hálóba talált. 1:1! A Dózsát felrázta a gyors gól. A következő percben újabb szép, jobboldali támadás gördült a pályán, és Zsoldos erős lövését Lanczkor csak bravúrral tudta hárítani. Továbbra is a Dózsa irányította a játé­kot és a 30. percben veze­téshez jutott. Zsoldos nagyszerű labdát adott Gyenesnek, aki Kovácstól kí­sérve befelé kanyarodott, és lö­vése a jobb belső kapufát ta­lálta el, ahonnan a hálóba pattant a labda. 1:2! Az utolsó tíz perc a fővárosi csapaté volt, de csak a 42. percben tudtak nagyon gyanús leshelyzetből a szem­füles Laczkó révén egyenlí­teni. 2:2! Az MTK lényegesen jobban játszott, mint az elmúlt va­sárnap az Újpesti Dózsa. A mé­lyen átázott és csúszós talajon nehéz dolga volt mindkét együt­tesnek. A kecskeméti csapat nem mindig mutatta azt a játé­kot, amit az Újpesti Dózsa elleni el­ső félidőben láttunk tőle. A csatársor körülményesen har­colt, és csak a II. félidő közepe táján elégítette ki a közönséget, amikor Zsoldos akciói élénk­séget vittek a játékba. A sor legjobbja Rozgonyi volt, bár Készéi, az MTK egyik legjobb játékosa őrizte. A fedezetpár játéka a múlt hetihez képest ja­vult. A csapat legjobb része a védelem volt, közöttük is Határ. Kitűnő segítőtársnak bizonyult Winkler, teljesen beilleszkedett már a csapatba. Tordasinak nagy feladatot kellett megolda­nia a sokszoros válogatott Szim­csák I. őrzésével. A kapuban Czéh tartja jó formáját, és re­ménytelen helyzetekben is men­tett. Az MTK-ban sportszerű, szép stílusban játszó csapatot ismer­tünk meg. Az I. csapatok mérkőzése előtt a II. csapatok mérkőztek és a jól játszó Dózsa II. Szappanos bombalövésével l:0-ra (félidő 0:0) legyőzte jó képességű el­lenfelét. jLcxttcda­fiillottuk Szolnokon játszott barátságos mérkőzést a Közgazdasági Tech­nikum együttesével a Kiskunha­lasi Gimnázium fiú kosárlabda csapata és jó játék után 60:53 arányban győzött. A kiskunha­lasi csapatból Staehó Zoltán tűnt ki dobókészségével: 32 pon­tot szerzett. Szebeni József edző vezetésé­vel készül a bajnoki fordulóra Tiszakécske labdarúgó-csapata. A tornatermi edzések után már két mérkőzést tartottak: 2:l-re győz­ték le a Szolnoki Vegyiműveik csapatát, a Szolnoki MÁV ifjú­sági együttese ellen pedig 2:0-&s győzelmet arattak. A tiszakécs- kei szurkolók örömmel állapí­tották meg, hogy jó formában van labdarúgó-csapatuk. • Nagy érdeklődés mellett tar­totta meg sportköri közgyűlését a Kecskeméti MÁV. A beszá­moló reálisan értékelte a sport­kör eddigi munkáját és ismer­tette azokat a feladatokat, ame­lyek ebben az évben a sportkör tagjai előtt állnak. * FELÜJÍTJA sporthíradóját a kecskeméti városi TST. A sport­híradó legújabb száma — amely fényképekben mutatja be a vá­ros sportéletét —, a közeli na­pokban jelenik meg a Nagykő­rösi utcai ruhabolt kirakatában. * FEJLŐDŐBEN van megyénk úszósportja. Az elmúlt évben versenyszerűen már hét szak­osztály működött. Tavaly 24 résztvevővel rendeztek verseny­bírói tanfolyamot és tizen tet­ték le óz úszómesteri tanfolyam vizsgáját. S A K K KBCSKfmten vm—dúnaűjvarosi kohász « ram« A Kecskeméti VftrBs Meteor NB n- ben szereplő sekkceapata a vára­kozáson alul szerepe« a megyeszék­helyen vasárnap lejátszó« mérkőzé­sén. amelyen az utolsó helyezett Dunaújvárosi Kohászt fogadta. A kecskeméti csapatból csak Pápai, Freltág és Kádár győzött, Czár, Du­dás, Csősz és Nagy n. döntetlent ért el. Nagy I. és Törtei! játszmája közel egyforma esélyekkel maradt fttggőben. Kiskunhalasról érkezett Egy sakkfegyelmi és ami mögötte van! A megyei sakkszövetség kizárta az 1963. évi bajnokságból a Kiskunha­lasi MEDOSZ megyei bajnokságban játszó csapatát. Az ok: kétszer nem jelentek meg a Kiskunfélegyházi Fáklya eUeni mérkőzésre. A kis­kunhalasi JTST elnöksége és a sport­kör sem kapott erről hivatalos ha­tározatot; a kizárásról a Petőfi Népe február 26-i számából szerzett tu­domást. A JTST elnöksége megtárgyalta az ügyet és a MEDOSZ sakkszakosz­tály-vezetőjének meghallgatása után határozatot hozott. A megyei szö­vetség fegyelmi határozata elleni feUebbezését az Országos Sakkszö­vetséghez terjeszti fel és kéri a vizsgálat mielőbbi lefolytatását. Ml van a megyei fegyelmi hatá­rozat mögött? A Kecskeméti VM, a Kecskeméti Spartacus, a Bajai Spar­tacus, a Kiskunhalasi MEDOSZ, sőt a Kiskunfélegyházi Fáklya is esé- Syese lehetett volna a bajnoki cím­nek. A K. MEDOSZ a mérkőzésről való ' első távolmaradását igazolta. Másodszor már azért nem utaztak el Félegyházára, mert a megyei szö­vetség először hat büntetőpontot akart levonni tőlük — majd amikor e K. MEDOSZ-t a Kecskeméti VM 6,5—5,5 arányban legyőzte és a ME­DOSZ esélyei csökkenni látszottak — megváltoztatták első határozatu­kat és elrendelték, hogy a félegy­házi mérkőzést mégis le kell ját­szani, de a kiskunhalasi csapat két táblán előre köteles játék nélkül két pontot leadni. A MEDOSZ ve­zetősége ebbe nem egyezett bele. A Kecskeméti Katona József Gim­názium csapata két mérkőzésére — Dunavecsére és Kiskunhalasra — szintén nem utazott el. Miután ők a bajnokság kérdésébe már nem szól­hatnak bele, „csak” dorgálással büntette a szövetség. Nyilvánvaló, hogy a Kiskunhalasi MEDOSZ ki­zárása meUett Baja, Kiskunfélegy­háza és a Kecskeméti Spartacus esélyei is csökkentek. Így látja ezt a Bajai Spartacus is, legutóbb a K. MEDOSZ-ról irt levelükben fe­jezték ki véleményüket a döntés ellen. A Kiskunhalasi JTST kéri az országos szövetség vizsgálatát, mert úgy érzi, hogy ez az ügy a fegyel­min túlmenően, nemcsak a ME- DOSZ-t érintő sérelem, hanem eb­ben az esetben a sportvezetés tiszta­ságáról is szó van! Szalai László Kkhalas, JTST elnökségi tag SZEGEDI VSE—KECSKEMÉTI TE 2:2 (1:0) Kecskemét, 500 néző, vezette: Boronkay. SZVSE: Kádár — Juhász, Si­mon, Réti — Balázs, dr. Bóka — Halász, Bischof, Rábai, Kar­sai, Batki. KTE: Vitkovics — Dobránsz- ky (Farkas), Fekete, Suhajda — Jónás II., Vass — Lengyel, La- czi II. (Dezsőfi III.), Kasza, Bar- ta, Gárdái. Hazai támadásokkal indult a játék az ekkor még aránylag jó talajú pályán, majd változatos­sá vált a játék. Az első 20 perc­ben mindkét csapat 4—4 szögle­tet rúgott. A félidő közepén a KTE tá­madott többet, helyzetei is voltak, de azokat kihagyták. A szegediek szerencsésebbek voltak, mert a 32. percben Rá­bai súlyos védelmi hibából meg­szerezte a vezetést. 1:0! A 35. percben Kasza egyenlíthetett volna, de szögletre mentettek előle. A 38. percben Bischof les­ről elfutott, Vitkovics szeren­csére szögletre hárított. Az utol­só percekben a hazaiak támad­tak, Kaszának és Barthának adódott jó helyzete — kihasz­nálatlanul. Fordulás után mintegy 10 per­cig a KTE támadott, mégis a 11. percben az SZVSE szer­zett újabb gólt. Kársait elengedték a KTE-vé- dők és az összekötő a kifutó Vitkovics fölött a hálóba emel­te a labdát, 2:0! A KTE-t nem törte le a szegediek kétgólos ve­zetése, fölénybe került NB II-s ellenfelével szemben, amit mu­tatott a 11:6-os szögletarány is. A fölény és a kiharcolt helyze­tek ellenére is, úgy látszott, hogy a mérkőzést a KTE elveszíti, de az utolsó percben a sze­gediek szabálytalanságai kö­vetkeztében Kasza két 11- esből egyenlített. 2:2! A KTE a döntetlent megérde­melte, sőt, győzhetett volna NB II-s ellenfelével szemben a helyzetek alapján. De a csatár­sor ezeket nem tudta be­fejezni. Ezen a mérkőzésen a belsők voltak a jobbak. Kasza játéka erősen javult. A fedeze­tek közül Jónás II. volt a job­bik. Vasson meglátszott a mér­kőzéshiány. A védelemben Su­hajda volt a legjobb. Fekete a szokottnál többet kalandozott. Vitkovics a gólokat nem véd- hette. «OOOCXX»OOOCX)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOCr Megyei játékvezetőket tüntettek ki Szombaton este tartotta év­végi beszámoló ülését a Bács- Kiskun megyei Labdarúgó Szö­vetség Játékvezető Testületé a BM klubhelyiségében. Az ősz- szejövetelen — a kiskunhalasiak kivételével — a megye vala­mennyi városából és járásából megjelentek a játékvezetők. A megyei TST képviseleté­ben László József elnökhelyet­tes, Szabó Zoltán, a Kecskeméti Járási TST elnöke és Kiss Ká­roly, a megyei labdarúgó szö­vetség főtitkára is részt vett az összejövetelen. Dr. Kákonyi József, a játékvezetők testületé­nek főtitkára üdvözölte a meg­jelenteket. Ezután kiosztották a 25 éves működésért járó arany­jelvényt és az emléktárgyakat Grulich Ernőnek és Hegedűs Az ÉM. 44. sz. Állami Épí­tőipari Vállalat Budapest V. Kossuth Lajos tér 13—15. azonnal felvesz budapesti munkahelyekre ács, állványozó- és kőmű­ves-szakmunkásokat, élü­tőipari könnyűgép-kezelő- ket, kubikosokat, férfi és női segédmunkásokat. Szállást és napi egyszeri étkezést biztosítunk. Mun­karuha, vidékieknek taná­csi igazolás és a szakmun­kásoknak szerszám szüksé­ges. 5326 Imrének. Ezüst jelvényt és aján­déktárgyat kaptak 15 éves mű­ködésükért: Hammer Károly, Virágh János, Vuity Milutin (Baja), Száll Imre (Bácsalmás), Rácz Péter (Kalocsa), Fekete Lajos, Kiss Jenő, Kovács Dezső, Kürtösi István (Kiskunfélegj há­za), Dézsi István, Hegyes Gyula, Fehér László, Kurucz László cs Boronkay László (Kecskemét). Külön megemlékeztek Horváth Zoltánról, aki 80 éve tette le a játékvezetői vizsgát. A játékvezetői testületben uralkodó kollektív szellemre jó fényt vet, hogy a közelműltban elhunyt Horváth Ferenc játék­vezető özvegyének 1000 forin­tot juttattak segélyképpen. Vé­gezetül Dézsi István elnök a já­tékvezető testület legtevéke­nyebb tagjának, dr. Kákonyi Józsefnek adott át jutalmat. 40 hektoliteres új üzemanyagtartály eladó. Sallai Tsz Orgovány. Telefon: 21. 53 Az ÉM Kecskeméti Épület­lakatosipari Vállalat kis­kunhalasi telepe március hó 15—i belépéssel felvesz lakatos és esztergál y-os szakmunkásokat, valamint betanított gépmunkásokat. Jelentkezni a kiskunhala­si telep munkaügyi cso­portjánál lehet. 5577 KECSKEMÉTI FÖLDMŰVESSZÖVETKEZET GAZGATÖSÄGA Kecskeméten március 17-én, vasárnap délelőtt 9 órakor taggyűlést tart a Czollner téri (volt 48-as kör) pártházban. Kérjük a kecskeméti földmüvesszövetkezeti tagok pontú: megjelenését. 5659