Petőfi Népe, 1962. október (17. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-05 / 233. szám

KOSÁRLABDA r MÖSGYÖRI VTK—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 57:50 (K36) **B I-« fiérö mérkőzés. Diós­győr, 200 néző, vezették: Orbán, Zsabka. B. Bácska: Vass M), Kovács Í2S) — Piszarovics — Weádim- ger (6), Vétek (7). Cseane: Állaga (21. Gádor (2). A hosszú utazástól meglehe­tősen fáradtan érkezett meg a bajai csapat. — Az I. félidőben a hazaiak kezdtek jobban és ez pontokban is megmutatkozott. Amint a bajai együttes egy ki­csit belemeäjegedett. pótolta hát­rányát és a hazaiak csak egy­pontos vezetéssel tudtak fordul­ni. — A II. félidőben a Posztó csapata hétpontos vezetéshez Ju­tott. Ekkor sorozatos játékve­zetői tévedések sújtották a ba­baiakat főleg Zsabka játékveze­tő részéről, s így a Bácska meg nem érdemelt vereséget szenve­dett. A csapat legjobbja Kovács volt BP. GANZ-MÄVAG—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 90:77 (49:36) NB I-es férfi mérkőzés, Buda­pest, 100 néző, vezették: Kassai és Tar. B. Bácska: Vass (9), Kovács (26) — Piszarovics (10) — Wei- dinger (9). Vétek (21). Csere: Ál­laga (2). Gádor. A sok ide-oda utazgatás el­lenére is hatalmas iramot dik­tált a bajai csapat Sajnos, a do­básaik nem sikerültek úgy mint a kezdett rohamok. A MÁVAG már 21 ponttal elhúzott, amikor * bajaiak feléledtek és három ponttá csökkentették hátrányu­kat Ekkor Kovács súlyosabban megsérült és amíg ápolták, a pestiek ismét elhúztak és 13 pont előnnyel fordultak. — For­dulás után is változatos játék folyt. A hazaiak még jobban növelték előnyüket, de a Bács­kának újból sikerült öt pontra csökkenteni a hátrányát Wei- dinger megsérült s ezzel vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa a hazaiak javára. A fővárosi csa­pat győzelmében jelentős sze­repet játszott válogatott közép- játékosiuk, Priesol. A játékveze­tők jól vezették a mérkőzést BP. DUNA CIPŐGYÁR—KECSKEMÉTI DÓZSA 55:39 (28:16) NB rt-s női mérkőzés. Kees- I játékosokból álló budapesti Sfeeanét 200 néző. vezették: Gyű- együttes mindjárt vezetéshez ju­tó és Oláh. I tóit. Pompás távoli lövéseik A pesti palánknál a cipőgyáriak szerzik meg a lepattanó labdát. K. Dózsa: Lábamé (9). Ada­mikné (4) — Bodnámé (5) — Tóth (15), Molnár (4). Csere: Magyar III., Nagy I. Rigó (2). A mérkőzés előtt rövid ün­nepség keretében Fehér Sándor pénzügyi osztályvezető, a Kecs­keméti Városi Tanács részéről mondott avató beszédet és át­adta rendeltetésének a Kecske­méti Dózsa új, korszerű, bitume­nes kosárlabda-pályáját. Ezután a két csapatkapitány zászlót cse­rélt. Kezdés után a tapasztalt, öreg miatt * Dózsa kénytelen volt zónavédelmét feladni, de ez sem segített sokat. — Szünet után a Dózsa valamivel jobban játszott és öt perccel a befejezés előtt már csak három pont volt a fő­városiak előnye. Ekkor Adamik- né kipontozódott, Molnár meg­sérült A Dózsa cserejátékosai nem tudtak megbirkózni a kép­zett vendégcsapattal, akik vé­gül is megérdemelt győzelmet arattak. A Dózsából ezen a mér­kőzésen csak Tóth és Libcxmé nyújtott jó teljesítményt. EGRI DÓZSA—KECSKEMÉTI EGYETÉRTÉS 35:33 (21:21, 17:11) NB II-s női mérkőzés, Eger, 150 néző, vezették: Gedeon és Tarján. K Egyetértés: Túri (17), Bild (9) — Csorba (1) — Bencze (2), Kiss M. Csere: Dömötör. Izsák. Bankó, Volni (2), Zsadányi (2). A kecskeméti csapat a számá­ra szokatlan bitumenes pályán élíogódottan kezdett. Dobásaik nem sikerültek. A csapat a II. félidőben magára talált, s ki­egyenlített és a győzelmet is meg tudta volna szerezni, ha öt-hat biztos kosarat ki nem hagy. A hosszabbításban a ven­déglátóknak minden sikerült és két ponttal megnyerték a mér­kőzést. EGRI HSC—KECSKÉM ÉTI PETŐFI 50:40 (19:21) NB II-s férfi mérkőzés, Eger, 200 néző, vezették: Gedeon és Tarján. K Petőfi: Fekete (2). Király — Galgóczi (6) — Tóth II. (10), Baumann (14). Csere: Polgár (61 SzafcoDyií Vasvári. Zsadányi (2). Játékvezetői tévedésekkel tar­kított mérkőzésen a Petőfi vá­ratlan, meg nem érdemelt vere­séget szenvedett. Az egriek rendkívül keményen, helyen­ként durván játszottak. Ökölvívás KISKUNHALASI MEDOSZ—SZOLNOKI MÁV IM Ax NB □-« bajnoki mérkő­zésnek mintegy félezer nézője volt A Kiskunhalasi MEDOSZ tartalékokkal is győzni tudott a Szolnoki MÁV együttese el­len. Eredmények (elől a kiskun­halasi versenyzők). Légsúly: Mack ellenfél nél­kül győzött 2:0, Molnár szép küzdelemben győzte le Királyt 4:0, Lászó X. vereséget szenve­dett Balázstól 4:2, Szűcs II. pontozással kapott ki Mátyus- tól 4:4. A szolnoki Pintér nem állt ki 6:4. Obendorf pontozás­sal győzött Beviz ellen. A két ifjúsági bajnok összecsapása színvonalas küzdelmet hozott. (Megjegyezzük, hogy Gbendor- fot a Magyar Ökölvívó Szövet­ség a válogatott keretbe nevez­te.) 8:4. Molnár IL mindhárom menetben fölényben volt, de csak pontozással tudott győzni a sokat szabálytalankodó Mik­lós ellen 10:4. Süveges edzője feladta Török ellen 10:6, Zó- rádi ellen Dobos adta fel a mérkőzést 12:6, Halász ellen Vígh feladta 14:6. A kiskunhalasi ökölvívók ez­zel a győzelemmel a negyedik helyre kerültek. Vasárnap Bu­dapesten vívják bajnoki mér­kőzésüket az EMAG ellen. Tóth Balázs ÓZDI KOHÁSZ—KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD 12:8 Ózd, NB n-s mérkőzés, 600 néző vezette: Erős. A Kiskunfélegyházi Honvéd öklözői biztosnak látszó győ­zelmet engedtek ki kezükből. Két súlycsoportban is várat­lan vereséget szenvedtek. Eredmények (elöl a félegyházi öklözök). Kollár az első menetben fel­adta a vidéki bajnok Jóbi el­len 0:2. Gombkötő mérkőzés nélkül győzött ,mert Krajnyik nem jelent meg a mérlegelés­nél 2:2. Sonyák pontozásos ve­reséget szenvedett a vidéki baj­nok Vincze ellen 2:4. Szatmári nagy fölényben volt, amikor Oláht a harmadik menetben sorozatos szabálytalanságok miatt leléptették. 4:4. Farkas szép küzdelemben szenvedett BÉKÉSCSABAI ÉPÍTŐI Baja, 200 néző, vezette: Her- czeg. A bajnoki mérkőzésre a bajai csapat nem tudta a súly­csoportokat hozni, így a talál­kozót a békéscsabaiak nyerték 16:4 arányban. A két együttes vereséget Énekes ellen. Mind­két versenyzőt nagy ünneplés­ben részesíttete a közönség 4:6. Debreceni döntő fölénnyel győ­zött a második menetben Vis- nyei ellen 6:6. Antal hatalmas küzdelemben helytelen taktika miatt veszítette pontozással el a mérkőzést Szaniszló ellen, 6:8. Surján horgait nem bírta Lay ,s a második menetben feladta 8:8. Hertel a nap leg­nagyobb küzdelmében váratlan vereséget szenvedett Kosztétól 8:10. Kerekes veresége óriási meglepetés. Szabó a harmadik menet utolsó percében, amikor már Kerekes biztos győztesnek látszott, gyomorütéssel győzött 8:12. Baghy László —BAJAI HONVÉD 16:4 barátságos mérkőzést vívott, amelyet 14:6 arányban a bé­késcsabaiak nyerték. A Bajai Honvédből Andó, Héregi és Vadász győzött. Pomázi hmét kát ószó bajnok ságot nyert Kiskun félegyházáa A kiskunfélegyházi úszódéba» vasárnap befejeződött a város 1962. évi egyéni úszóbajnoksága. Ezen a versenyen is Pomázi 1st- ván szerepelt a legjobban és két bajnokságot nyert Jobb eredmények: fiúk: 50 m gyermek gyors: 1. Alács II. 39,8, 2. Petrezselyem 45. 50 m újonc gyors: 1. Rádi 35, 2. Alács I. 36,4. 50 m gyermek mell: 1. Aláca II. 51,2, 2. Hajnal 56. 200 m ifi mell: 1. Pomázi 3:24,8, 2. Ónodi 3:38, 3. Tóth L. 3:40,2. 50 m itt hát; 1. Ónodi 39, 2. Alács I. 43. 800 m ifi gyors: 1. Pomázi Ist­ván 12:45. 50 m fiú pillangó: L Rádi 45, 2. Alács II. 56,2. Lányok: 200 m ifi mell: 1. Vass Éva 3:55,3, 2. Kovács M. 4:05. 200 m vegyesúszás: 1. Petrezse­lyem I. 3:44, 2. Tóth Edit 4:0L 3. Kovács E. 4:15. 50 m újon* gyors: í. Besze Gy. 45,1, 2. Pa- tyi É. 50,2, 3. Letoha 53. 50 m gyermek mell: 1. Csányi M. 54,2, 2. Patyi É. 54,8. Közlemények Figyelem! Oj zenekar, a „Ma- dár”-együttes, a jánoshalmi Napsugár étteremben. Ha jól akar szórakozni, feltétlen hall­gassa meg. Hideg, meleg ételek, palackozott minőségi borok, sö­rök bő választékban. 8050 Felhívás. A Kecskemét Városi Tanács V. B. pénzügyi osztálya felhívja a város lakosságát, hogy az eboltások október 8-án megkezdődnek. Akik még 1962. évi ebadó-tartozásaikat és hát­ralékaikat nem rendezték, azok tartozásaikat a városi tanács pénzügyi osztályán ,— Tanács­háza I. emelet 29. szám alatt — naponta 8—12-ig fizessék be. A kiadott felhívásokat hozzák magukkal 7968 Félegyházi közleményeik SZENTESI HONVÉD—BAJAI VASAS 12:8 Szentes, 150 néző, vezette: Szolnoki. A kemény küzdelem­ben a bajaiak közül Ági, Pus­kás, Nagy I. és Sarkadi győ­zött. A versenyzők és a veze­tők a mérkőzés után egyaránt a bíróra panaszkodtak. A bajai Gozsik ellenfelét például két­A makói csapat elkésett és így a kecskemétiek küzdelem nélkül kapták a bajnoki pon­tokat. Nem ártana, ha a terü­szer megintette a vezető bíró, s mégis minden előzetes figyel­meztetés nélkül a bajai ver­senyzőt léptette le a harmadik menetben. Ez ellentétben áll minden ökölvívó szabállyal. F. J. lett ökölvívó-szövetség rendet teremtene végre és a közönség színvonalas mérkőzéseket lát­hatna. Köszönetét mondunk mind­azon rokonoknak, ismerősök­nek, akik felejthetetlen férjem, drága jó édesapánk és nagy­apánk ravatalára koszorút, vi­rágot helyeztek, részvétükkel mély fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek, özv. Molnár Dávid- né és családja, Kiskunfélegy­háza. 1182 Köszönetét mondunk mind­azon rokonoknak, ismerősök­nek, a városi tanács vb dol­gozóinak, akik drága jó édes­anyánk és nagyanyánk ravata­lára koszorút helyeztek, meg­jelenésükkel mély fájdalmun­kat enyhíteni igyekeztek. A gyászoló Dobos-testvérek, Kis­kunfélegyháza. 1167 Köszönetét mondunk mind­azon rokonoknak, ismerősök­nek, a Bányászati Berendezé­sek Gyára és a városi kórház sebészeti osztálya dolgozóinak, akik szeretett férjem, drága jó édesapánk és nagyapánk rava­talára koszorút vagy virágot helyeztek, megjelenésükkel mély fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. A gyászoló Barta- család. Kiskunfélegyháza. 1170 A MÉK (Mezőker) Kecs­kemét, Rákócziváros 15. szám alatt férfi RAKODÖ­MUNKÄSOKAT, valamint hagyma- és pap­rika-szeletelőket azonnal felvesz, 8044 Autóbusz-különjárat Indul október 14-én Budapestre, a MAGYAR—JUGOSZLÁV labdarúgó-mérkőzés meg­tekintésére. Részvételi díj: 63 Ft és a mérkőzésre való belépőjegyek. — Je­lentkezés: IBUSZ-iroda — ■ Kecskemét. 86Ö3 Kecskemétiek győztek a kézilabda rangadón KECSKEMÉTI KATONA JÖZSEF GIMNÁZIUM— KISKUNFÉLEGYHÁZI PETŐFI GIMNÁZIUM 22:20 Kiskunfélegyháza, 000 néző, vezette: Soltész. A mérkőzés jó Iramban kezdődött és a kecs­kemétiek négygólos előnyre tet­tek szert. A második félidőben a félegyháziak behozták a hát­rányt és két góllal előzték meg a kecskemétieket A változatos küzdelemben azután mindkét kapu gyakran forgott veszély­ben. A kecskemétiek végered­ményben megérdemelten győz­ték le az idegesen játszó fél­egyháziakat A mezőny legjobb­ja Veréb és Mészáros volt KECSKEMÉTI ÉPÜLETLAKATOS—MAKŐI VASAS 16:4 Fegyelmez a Kalocsai Társadalmi Labdarúgó Szövetség A járási összevont labdarúgó- bajnokság Középcsoportjában, valamint a kalocsai járási baj­nokságban nagyon eldurvultak egyes játékosok. Ezért a Kalo­csai Társadalmi Labdarúgó Szö­vetség erős kézzel teremt rendet. A fegyelmi bizottság döntései­ből az alábbiakat közöljük: A miskei labdarúgó-pályát egy soron következő mérkőzéstől el­tiltotta, A legközelebbi mérkő­zést Hajóson kell lejátszani. Játékoséi tiltások: Berghold Alajos (Apostag) egy hónap, Tóth Sándor (Miske) három hó­nap. Horváth Imre (Kkhalasi Spartacus) három hónap, Büki József (Kkhalasi Spartacus) két hét, Dinnyés Lajos (Kalocsai B. M.) két hét hat hónapi fel­függesztéssel, Koncz Alajos (Ka­locsai DÁV) három hónap. Fu­szeneeker József (Hajós) két hét, Mendler János (Hajós) egy hét, Lajkó András (Kecel) két hét három hónapi felfüggesztéssel, Medveczki János (Kalocsai Vib­rátor) két hét, Müller Sándor tDunapataj) négy hét, Makádi József (Kunszentmiklós) két hét, Molnár Imre (Kkhalasi Sparta­cus) négy hét, Szűcs József (Du- napataj) két hét. Igazolvány-átvétel A megyei TST értesíti a sportszövetségek tagjait, hogy az érvényesített új igazolványo­kat ma du. 5 órától 7 óráig és holnap, szombaton de. 8 órától 13 óráig vehetik át a megyei TST-nél az ideiglenes pályabe­lépő ellenében.