Petőfi Népe, 1962. október (17. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-10 / 237. szám

IlMvffen ehiteégi ülést tartott a megyei 1ST Kedden este kibővített elnök­ségi ülést tartott a Megyei Test­nevelési és Sport Tanács elnök­sége. Első napirendi pontként Ma­darász László elvtárs, a megyei tanács végrehajtó bizottságának elnökhelyettese iktatta be hiva­talába Borszéki Lajos elvtársat, a Megye! Testnevelési és Sport Tanács új elnökét. Ezután az MSZMP Központi Bizottsága, valamint a Minisz­tertanács határozatát ismertette a megyei TST elnöke a testne­velési és sportmozgalom átszer­vezéséről. Az elnökségi ülésen a megyei TST elnöke baráti beszélgetést folytatott a meghívott társadal­mi sportv— ‘őkkel megyénk sportmozgalmának helyzetéről. Ponileadáat ismét aa utolsó percben KALOCSAI KINIZSI—SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV S3 0:1) Kalocsa, 1200 néző. vezette: Majorosi Kalocsa: Schumann — Bol­váry, Karagity. Horváth — Ta­mási, Romsics — Boda, Sipos II., Bartal, Kovács IL, András. Edző: Hirmann Endre. Tízperces tapogatózó játék után feljött a Kalocsa. Egymás­után vezették támadásaikat, me­lyek azonban a jól záró fehér­vári védelemén sorra elakadtak. A 16. percben Bartalnak si­került a vezető gólt megsze­rezni. Érdekes, hogy a gól nem hatott megnyugtatóan a kalocsaiakra. A 24. percben az erőteljesen tá­madó székesfehérváriak Komo­lya egyéni akcióiából egyenlí­tettek. Kalocsa végigtámadta a Motoros mUrepülő bemutató; terepgyorsasági motorverseny; ejtőernyős i_ is a vasárnapi Kecskeméti Honvédelmi Napon A Magyar Honvédelmi Sport Szövetség Bács-Kiskun megyei Elnöksége október 14-én délelőtt 9 órától Kecskeméten, a Nagy­kőrösi úti nyomáson nagyszabású Honvédelmi Napot rendez. A Honvédelmi Nap műsorában fegyveres tomabemutató, ejtőernyős ugrás, modellező bemutató, motoros műrepülő bemu­tató, harcászati gyakorlat, a Tolna megyei motoros akrobaták beirMtatója, valamint a Déli kerület legjobb versenyzőinek meg­hívásos terepgyorsasági motorversenye szerepel. Vasárnap reggeltől a Honvédelmi Nap színhelyére sűrített autóbuszjáratok közlekednek. félidőt, de a jól védekező ven- dégvédelemmel szemben nem tudtak eredményesek lenni. Fordulás után is kalocsai tá­madásokkal indult a játék. A 3. percben Boda nehéz szögből 'ott labdája a kapufa éléről le­vágódott. végig gurult a gólvo­nal előtt, s szögletre mentettek a vendégek. A székesfehérvá­riak igyekeztek tartani az ered­ményt és elől csak két-három csatárjuk tartózkodott. A 17. percben kezezés miatt 11-eshez jutott a kalocsai csapat. A bün­tetőt Bartal mellé lőtte! Meg­élénkült az iram és változatos iáték folyt a pályán. A 34. perc­ben a vendégek kapujánál szög- i etet íveltek be a kalocsaiak. Kovács n. kapura fejelte a labdát, s az egyik fehérvári védő csak beljebb tudta se­gíteni. 2:1. A további kalocsai támadások eredménytelenek voltak. A 44. percben ellentámadás során a fehérvári Pajor körülbelül 20 méterről lövésre szánta el ma gát, s a labda a jobb felső sa­rokba hullt. Nagy kapushiba volt. 2:2. Közepes iramú mérkőzésen a Kinizsi támadott többet, de a befejezéseknél sokat hibáztak. A mérkőzést a kalocsaiaknak meg kellett volna nyemiök. — Jók: Sipos II.. Tamási, Romsics. Horváth. Hegyei sakkértekezlet lesz vasárnap * megyei sakkszövetség vasárnap ASelőtt tél 10 órai kezdettel az SZMT székházában, Kecskeméten, Btegyel sakkértekezletet rendez a Járási szövetségi elnökök, munka­társak, a megyei I., IT. osztályú csapatok Intézői, a járási csapatok Intézői, valamint a versenyvezetők készére. Az értekezlet foglalkozik • me­gyei l, n. osztályú csapatbajnok­sággal, a járási csapatbajnoksággal, • jövő évi versenynaptár és költ­ségvetés elkészítésével, valamint sakksportnnk időszerű kérdéseivel. I legjobb ifjúsági kosárlabdázók Megkezdődött a Bács-Klskun me­gyei kosárlabda-bajnokság. A ne­vező csapatok száma jelentősen emelkedett a tavalyihoz képest. A bajnokságban Baja, Kalocsa, Kis­kőrös és Kiskunhalas legjobb if­júsági kosárlabdázói vesznek részt. A Bajai Tűit István Közgazda- sági Technikum két csapattal vesz részt a kosárlabda-bajnokságon. Ebben az évben szóhoz jutnak azok a játékosok is, akik az elmúlt évben cserejátékosként szerepeltek a bajai technikum kosárlabda-csa­patában. Mlks Antal Baja Láttuk, hallottuk MEGYÉNKBEN 42-en vesz­nek részt az 1962163-as évben segédoktatói tanfolyamon. Leg­többen, 15-en a labdarúgó se­gédoktatói tanfolyamra jelent­keztek. A birkózón négyen, az atlétikain ketten, a kosárlab­dán hatan és az asztaliteniszen négyen vesznek részt. Ezenkívül rendeznek segédoktatói tanfo­lyamokat ökölvívásból, röplab­dából, súlyemelésből, tornából és úszásból. • AZ ELŐZŐ évekhez hason­lóan az 1962/63-as évre is meg­szervezte a sportakadémia elő­adássorozatát a Kecskeméti Vá­rosi TST. Az első előadásra a y,Magyar sport új útja” címmel november 8-án a megyei TST helyiségében kerül sor. MEGTÖRTÉNT a Kecskeméti Vörös Meteor NB II-s sakkcsa­patának sorsolása. A Kecske­méti VM első bajnoki mérkő­zését október 21-én Kecskemé­ten játssza a Tatabányai Bá­nyász ellen. Hz első negyedórában e'dSH a máriás sorsa SZEKSZÁRDI PETŐFI—BAJAI ÉPÍTŐK 3:0 (2:0) Szekszárd, 1000 néző, vezette: Sutyor. B. Építők: Diszfl. — Heringer, Páncsics II., Varga — Nagy, Poszlancsek — Rizsányi, Mikus, Páncsics I., Czeglédi Ulakity. Edző: Ónody Béla. A zuhogó eső miatt felázott talaj nem „ízlett” a babaiaknak. A 3. percben 12 méteres szabad­rúgásnál nem állt fel a bajai sorfal és Benács lövését Disztl is el­nézte. 1:0! A bajai csapat nem talált ma­gára. A 11. percben lesgyanús helyzetből szekszárdi támadás végén a balszélsőjük berúgta a második gólt is. A 14. percben Poszlancsék összecsapott ellen­felével; a játékvezető — túl szi­gorúan —1 kiállította. A félidő további részében a szekszárdiak támadtak, a bajai védelem azon­ban már jobban vigyázott. A második félidőben kiegyen­súlyozottabbá vált a játék. Az Építők is támadtak és néhány formás akciójuk gólveszélyes is volt, de két nagy helyzetükből egyet sem tudtak értékesíteni. A Petőfi az eredmény tartására törekedett és igyekezett lelassí­tani a játékot. A 40. percben váratlan szekszárdi támadás vé­gén a beívelt labda átszállt He- ringer feje fölött és a jó ütem­ben bf’órkező szekszárdi balszél­só a há1 óba vágta a labdát. 3:0! A vereség ilyen aránya a bajai csapat teljesen szét­eső és tervszerűtlen játéká­nak tulajdonítható. — Jóik: Heringer, Varga és Nagy. NB m. Délnyugati csoport 1. Pécsi BTC 9 8 — 1 28:12 16 2. K. Honvéd 9 5 2 2 18: 8 12 S. P. Bányász 9 5 2 2 15: 8 12 4. Szív. MÁV 9 4 3 2 12: 9 11 5. Sz. Petőfi 9 4 3 3 13:12 11 6. Pécsszabolcs 9 3 4 2 14:12 10 T. Baja 8 3 3 2 8: 8 9 8. N. Bányász 9 3 2 4 15:14 8 9. N. Dózsa 8 3 14 14:11 7 10. Kiskunhalas 9 3 1 5 8: 9 7 11. Sz. Dózsa 9 3 1 5 15:19 7 12. Nagymányok 9 3 1 5 13:19 7 13. Kalocsa 9 1 5 3 19:30 7 14. Mohács 9 2 2 5 7:16 6 15. Siófok 8 1 3 4 11:16 5 16. Dombóvár 8 2 1 5 10:17 5 OO0OCK3OOO00OC Külön autóbusz Budapestre A kecskeméti IBUSZ a va­sárnap Budapesten sorra ke­rülő Magyarország—Jugoszlá­via válogatottak labdarúgó­mérkőzésére autóbusz-társasuta­zást indít. A különjárat iránt nagy az érdeklődés. Jelentkezni pénteken délig lehet az IBUSZ- nál. Baja csapata nyerte a szombathelyi férfi röplabda-tornát Megyei L o. labdarúgó-eredmények A bajnokság kilencedik for­dulójában a legérdekesebb mérkőzésnek a bajai rangadó bizonyult, ahol a Félegyházi Honvéd elvesztette veretlensé­gét. Másik Honvéd-csapatunk, a kalocsaiak sem tudtak győz­ni Soltvadkerten, mégis az élre kerültek. Bajai Bácska—Kkfélegyházi Honvéd 2:1 (1:1) Baja, 700 néző, vezette: Pet- rekanics. —. Már a 9. percben szép akció végén nagy bajai kapushibából vezetést szerzett a Honvéd. Változatos mezőny­játék mellett inkább a vendé­gek veszélyeztettek. A 32. perc­ben kapufát is lőttek. A félidő utolsó percében gáncsolás miatt 11-eshez jutott a Bácska, s Gorjanacz egyenlített. Szü­netben levonuláskor a félegy­házi Villányi megsértette a já­tékvezetőt, s ezért a második félidőben nem térhetett vissza a pályára. — Fordulás után a 4. percben Honvéd-támadás so­rán a bajai Vaity megütötte az egyik Honvéd-játékost: ő is a kiállítás sorsára jutott. A ba- jaiak támadtak többet és a 29. percben Ikotity nagy lövése a jobb kapufáról a hálóba vágó­dott. A rangadó mindvégig ke­mény, helyenként durva játé­kot hozott. Jók: Ikotity. Barta 1., illetve Draskóczi és Boros. Kkfélegyházi Bányászati— Tiszakécske 4:0 (1:0) Kiskunfélegyháza. 500 néző, vezette: Varga. — Gyenge szín­vonalú mérkőzésen az erősen megfiatalított hazai csapat csak a szünet utáni játékával tudta győzelmét bebiztosítani. A 8. percben Lantos II. megsérült és végig statisztált. A keményen, sőt helyenként durván küzdő vendégcsapatból a 41. percben Tordait után rúgásért kiállítot­ták. — Góllövők: Sahin I 2. Sahin II.. Csenki. Jók: Parádi 1., Sikár. Fekete. Sahin I., illet­ve a két Rácz és Varga. Soltvadkert—Kalocsai Honvéd 0:0 Soltvadkert, 300 néző. vezet­te: Kiss J. — A két csapat ta­lálkozója kemény küzdelmet és igazságos eredményt hozott. Az első félidőben a széltől támo­gatott hazaiak voltak a kezde­ményezők, gólhelyzetük is akadt, ezeket azonban nem használták ki. — A második félidőben a kalocsaiak vették át az irányítást és többet is támadtak, de komoly gólhelyze­tet ők sem tudtak kidolgozni. Az eredmény hű kifejezője a iáték képének. — Jók: Haskó. Hirsch, Haehbold. Mészáros, illetve Tüske, Kékesi és a ka­pus. Kecskeméti ffnűtetla.katos— Kecskeméti Dózsa II. 0:0 Kecskemét, 800 néző. vezet­te: Boronkav. — A két élcso­portbeli együttes erős iramú mérkőzést vívott, amelven a csatársorok nem bírtak a ke­mény védelmekkel. Az első fél­időben az Épületlakatos táma­dott többet, majd kiegyenlítő­dött a küzdelem. Fordulás után íelentősen esett a játék irama. Baial Vasas—Kiskőrös 3:3 '3:1' Baja, 300 néző. vezette: Pén­zes. — A Kiskőrös kezdett lob . ban, mégis a 10. percben Sza­bó jó átadását Túrán a hálóba fejelte. A 28. percben Bisztro­vies lyukat rúgott és a szem­füles Szabó egyenlített Az utol­só tíz percben erős iramot dik­tált a bajai csapat és Horváth, valamint Ágfalvi góljaival 3:1- re elhúzott. — Fordulás után a kiskőrösiek irányították a iátékot A 20. percben Bisztro- ~s büntetőt vétett, amit B. .íovács értékesített Ezután a kiskőrösi Szedmákot utánrúgá- sért kiállították. A 40. percben Baglyas szabadrúgása a 16-osról a bal kapufa mellett esett a hálóba. Az utolsó előtti perc­ben a bajai Szabót is kiállítot­ták. Igazságos eredmény. Jók: Horváth, Túrán, illetve Markó II. és Baglyas. Szabadszállási Honvéd— Kalocsai Spartacus 3:2 (0:2) Szabadszállás, 400 néző. ve­zette: Fekete. — Az első félidő­ben a vendégek irányították a játékot A 8. percben a kalo­csai balösszekötőt felvágták, a büntetőt középcsatáruk értéke­sítette. A 31. percben a Hon­véd-védelem hibázott és a ka­locsaiak közéocsatára ismét eredményes volt. Fordulás után a Honvéd a 6. percben Kris­ty án lövésével javított. A 21. percben Zelenka beadását Kris- tván közelről a kapuba lőtte. Nagy harc indult meg a győz­tes gólért. A kalocsaiaknak is voltak helyzeteik, de a hazaiak harcoltak nagyobb sikerrel, mert a 39. percben Kékesi be­adását Zelenka a jobb alsó sa­rokba lőtte. — Jók: Zelenka, Kristyán. Hegedűs. Sziklai, il­letve a kalocsaiak közül a ka­pus és a középcsatár. Császárt a’ t és—B ácsalmás 2:1 (0:0) Császártöltés, 600 néző, vezet­te: Tegzes. — Az első félidő­ben tapogatózó játék folyt 3 nálván, némi hazai fölénnyel. Szünet után az első 20 perc­ben még nyílt volt a küzde­lem. A 21. percben Paluska Il-t a 16-oson felvágták, a sza­badrúgást ugyanő értékesítette. Kezdés után ismét Paluska II. vitte fel a labdát, Jakubáezot ..kiugratta”, aki szépen helye­zett gólt lőtt. Az utolsó tíz nercben a vendégek nagy ira­mot diktáltak, de csak Bognár góljával tudtak széoíteni. — Jók: Walter. Sallai, illetve Bog­nár és Wachtler. Kiskunhalasi M év—Tompa 2:1 (2:1) Kiskunhalas, 400 néző. vezet­te: Radics. — Alacsony színvo­nalú, de küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A MÁV a győzelmet megérdemelte. A két együttes sok gólhelyzetet ha­gyott ki. A 15. percben Sejben váratlan lövése a hálóba talált. A 24. percben szép akció végén Házi megszerezte a második gólt is. A Tompa nem adta fel a küzdelmet és a 31. percben szépíteni tudott. Szünet után a két 16-os közt folyt a játék, de gól már nem esett, mert mind­két védelem kitűnően tartóztat­ta fel a rohamokat. A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság állása: 1. Kai. Honvéd 8 6 2 — 25 : 3 i4 2. F. Honvéd 9 6 2 1 15: 7 14 3. Sz.-sz. Honvéd 8 5 2 1 16:10 12 4. F. Bányászati 8 4 2 2 17:13 10 5. B. Bácska 9 4 2 3 14:13 10 6. K. Fp.-lakatos 8 3 8 2 9: 8 9 7. B. Vasas 9 2 4 3 13:19 8 8. Soltvadkert 8 2 8 3 19:16 7 9. Császártöltés 7 3 1 3 9:10 7 0. Kal. Spart. 8 3 1 4 11:16 7 1. H. MÁV 9 3—6 17:16 6 2. Bácsalmás 8 3 — 5 15:22 6 3. Tiszakécske 8 3 — 5 5:14 6 4. Tompa 8 2 15 13:18 5 5. Kiskőrös 9 — 3 6 10:23 3 2. K. Dózsa EL 9 6 2 1 27 : 9 14 A Kiskunhalasi MAv—Kiskörös :0-s állásnál félbeszakadt mérkőzést fegyelmi bizottság a pályán el- rt eredménnyel Igazolta a kis- runhalasiak javára. A Császártöltés -Tompa mérkőzést vasárnap kell játszani Császártöltésen. Vasámap nagy érdeklődés mellett került sor Szombathe­lyen hat város férfi ifjúsági vá­logatottjai tornájának döntő mérkőzéseire. Ezen a napon is jó mérkőzéseket vívtak a csa­patok és különösen a Baja— Budapest és Szombathely—Bu­dapest mérkőzés volt magas színvonalú. Eredmények az 1—4 helyért: Szombathely A—Győr 59:23, Baja A—Budapest 37:33, Buda­pest—Szombathely A 32:32, Ba­ja A—Győr 62:28, Budapest— Győr 44:36, Baja A—Szombat­hely A 38:27. Az 5—8. helyért: Szombathely B—Szolnok 33:28, Szombathely B— Baja B 43:25, Székesfehérvár—Baja B 41:22, Székesfehérvár—Szolnok 37:26, Szombathely B—Székesfehérvár 44:36, Szolnok—Baja B 54:30. Csapatban: 1. Baja A, 2. Szom­bathely A, 3. Budapest, 4. Győr, 5. Szombathely B, 6. Székesfe­hérvár, 7. Szolnok, 8. Baja B. Új neon reklámfeliratok felsrere'ését, javítását, karbantartását VÁLLALJA a Kecskeméti Ezermester Ktsz. Kada Elek utca 3. Telefon: 23-04. 8131