Petőfi Népe, 1962. június (17. évfolyam, 126-151. szám)

1962-06-01 / 126. szám

Kinevezték a Kiskunfélegyházi 3TST elnökségét Félegyházi sporthírek A FÁKLYA sportkör és a járási TST úszóverseny-bírói tanfolyamán 18 versenybíró-jelölt vizsgázott si­keresen. * ZALAI GÉZA nyerte 25 ,'19-es ered­ménnyel a Pilismarót on rendezett országos jellegű koronglövő-ver­senyt, Szederkényi Zoltán a máso­dik, Novák Imre pedig a negyedik helyen végzett. * BEFEJEZŐDÖTT a városi üzemi asztalitenisz-bajnokság. A 12 csapat közül a kórház nyerte meg a baj­nokságot 22 ponttal. Jól szerepelt a második helyezett Kisker, valamint a harmadik helyezett Bányászati Va­sas asztalitenisz-csapata is. * HORVATH ISTVÁN, a Vörös Me­teor versenyzője a Szolnokon meg­rendezett n. osztályú atlétikai ver­seny 5000 m-es síkfutásán a negye­dik helyen végzett. • SZONDI BELA, a Vasas verseny­zője is résztvett a budapesti 100 kilométeres országos kerékpárbaj­nokságon. A vidékiek versenyében az ifjúsági kategóriában második helyezést ért el. és fagjait A Kiskunfélegyházi Járási Tanács Végrehajtó Bizottsága ki­nevezte a járási sporttanács elnökségét, valamint a sporttanács tagjait. Elnökségi tagok: Kovács Rudolf, Balázs István, Budai József, Mészáros István, Vajda István. A sporttanács tagjai: Ba- jáki Ilona, Besze László, Bognár Imre, Forgács Tivadar, Iván József, Kanyó Antal, Kordély Antal, Papp Jenó, Papái Sándorné, Mészáros Györgyné, Pázsit Júlia, Papp Elemér, Tóth István, Pó­lyák József, Tulity Péter, Varga László. TEKEHÍRADÓ BP. SPARTACUS—KECSKEMÉTI VASAS 6:2 (5195—5059) NB I-es férfi mérkőzés, Ceg­léd. vezették: dr. Kiss és Lacz- kó. Váratlan vereség érte a Va­sas csapatát a sereghajtó Bp. Spartacustól. A pestiek párosí­tása kitűnően sikerült. Az első két pár — Kiss és Gvebrovszky — aránylag jól versenyezett. OOOOOOOOOOCXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOI KOSÁRLABDA AZ ÉSZT KOSÄRLABDÄSOK MAGYARORSZÁGON Az Észt SZSZK férfi és női kosárlabdázói megérkeztek Ma­gyarországra és a nők már szer­dán este be is mutatkoztak. Jó játékkal 71:55 arányban vesztet­tek Magyarország női váloga­tottja ellen. Az észt kosarasok jó nevet vívtak ki maguknak a kosárlabda-sportban, hiszen Eu­rópában az első között játszot­ták a kosárlabdát. Mindkét csapatuk vasárnap Kecskemétre látogat el, ahol ba­rátságos mérkőzés keretében méri össze erejét a város két válogatottjával az SZTK-pályán: de. 10 órakor a nőkkel, negyed 12 órakor a férfiakkal. Az észt csapatban több ismert nevet találunk, így a férfiak kö­zött Laumets, Metsar, Varé, Vil- lemson, a nők között Jaanson Hein, Otsa, Lüütsepp. MŰEGYETEMI APC—BAJAI BÁCSKA POSZTÖ 97:56 (55:27) NB I-es férfi mérkőzés, Bu­dapesten, TF-terem, 200 néző, vezették: Kassai és Herczeg. — B. Bácska: Vass (1), Kovács (17) — Vétek (20) — Szepes (7), Wei- dinger (5). Csere: Piszárovics (4), Virág (3). A bajnokjelölt egyetemi csa­pat már az I. félidőben nagy pontelőnyt szerez és bebiztosít­ja a győzelmet. Szünet után ki­egyensúlyozottabb lett a játék, de a bajaiak a nagy hátrányt már nem tudták csökkenteni. BP. ELŐRE—BAJAI ÉPÍTŐK 81:63 (38:33) NB I-es női mérkőzés, Buda­pest, TF-terem, 200 néző, ve­zették: Horváth és Orbán. — B. Építők: Rátvay (23), Mándi (14) — Állaga (10) — Kozicsné (6), Pásztor (2). Csere: Csátaljai (2), Tóth (2), Bognár, Grünfelder. A Vassnét és Taxnét nélkülö­ző bajai csapat az I. félidőben Állaga vezérletével egyenlő el­lenfele tudott lenni a fővárosi csapatnak. Szünet után a játék­vezetők sokat „fujdogáltak” a bajaiak ellen, így azután a győ­zelemre már nem lehetett re­mény. BM DÓZSA—KECSKEMÉTI PETŐFI 55:44 (27:18) NB II-s férfi mérkőzés, Kecs­kemét, 300 néző, vezették: Merz és Mogyorósi. — K. Petőfi: Fe­kete, Pál — Tóth I. — Polgár (7), Galgóczá (4). Csere: Bau­SZOLNOKI VÖRÖS METEOR—K. DÓZSA 51:50 (27:21) mann (11), Király (4), Tabajdi (4), Tóth II. (1), Bíró, Szabó. A kecskeméti csapatnak Ké­széi dr. és Merz játékvezető el­len nem volt ellenszere. NB Il-s női mérkőzés, Kecs­kemét, 200 néző, vezették: Merz és Mogyorósi. — K, Dózsa: Li­borné (6), Adamikné (1) — Sze­keres (21) — Tóth (13), Molnár (5). Csere: Fórián-Szabó (2), Ta- bajdiné (2), Bende, Érsek. A rendkívül idegesen játszó Kiss győzhetett volna. A követ­kező két párnak már rosszab­bul sikerült. A két fiatal — Kö­rösi és Tanai ■— közül Körösi kis szerencsével pontot szerezhe­tett volna. Az utolsó pároknál sem Botosnak, sem Baloghnak nem ment úgy a játék, ahogy szokott. A kecskeméti együttes meg­lehetősen nehéz helyzetbe ke­rült, hiszen a Pápai Vasastól Pápán és a Bp. Előrétől Ceglé­den kell megszereznie a fontos bajnoki pontokat. Részletes eredmények: Kiss—Mázsár 850— 870 Gyebrovszky—Wanczel 859— 845 Körösi—Juhász 837— 847 Tanai—Pervai 821— 900 Botos—Nagy 840— 874 Balogh—Perényl 863— 859 5079—5195 A párok aránya 4:2, a fakü­lönbségért +2 pontot kapott a Spartacus, így lett az eredmény 6:2. A faátlag: 866:346. Megyei eredmények K. Építők—K. Vasas II., 2:6 (2173—2274), v. Horváth. Állami Pincegazdaság—K. MÁV 0:8 (2239—2519) v. Tóth P. K. Sütő­ipar—Kecskeméti Spartacus 2:6 (2266—2384), v. Wingert. K. Erő­mű—Kkhalasi MEDOSZ 6,5:1,5 (2392—2333), v. Vancsai. K. Pe­tőfi—KTE 2:6 (2326—2385), v. Molnár. K. Épületlakatos—K. Barnevál 4:4 (2441—2399), v. Abrahám. A KTE csapata vidéki bajnok Megyei versenyzőink a vidéki női tornászbajnokságon Pécsett rendezték meg a vidé­ki női tornászbajnokságokat. A versenyen Kecskemétről a Ka­tona József Gimnázium, a Bá­nyai Qimnázium, a Sportiskola, a KTE és a Vörös Meteor, Kis­kunfélegyházáról pedig a Móra Ferenc Gimnázium csapatai. A kétnapos versenyt az indu­lók óriási létszáma jellemezte, s ez a helyezések értékét ma­gasra emelte. Megyénk csapatai is biztatóan szerepeltek. A serdülők csoportjában in­duló kecskeméti sportiskolása­ink első nagy versenyükön bát­ran és biztosan mozogtak és el­ért tizedik helyük sikeresnek mondható. Legjobbjuk, Rékasi Teréz kiegyensúlyozott verseny­zéssel a 9. helyen végzett. Az ifjúsági harmadik osztály­ban kellemes meglepetés szüle­tett, mert az erős és nagylétszá­mú mezőnyben a kiskunfélegy­házi Mucsi Éva (Móra F. G.) a korláton egyéni második helye­zést ért el, míg a kecskeméti Szabó Irén (Katona J. G.) az összetett verseny hetedik helyét és érmét hozta el. Az ifjúsági második osztályban a Kecske­méti Bányai Júlia Gimnázium indult és a csapatok között igen erős mezőnyben a 6. lett A felnőtt második osztályban történt a legkellemesebb meg­lepetés: a KTE csapata meg­nyerte az országos vidéki baj­nokságot! Ellenfelei sorra ron­tottak, különösen az ugrásban, ugyanakkor a mieink kiegyen­súlyozottan, a gerendán pedig kiváló biztonsággal versenyezve biztosan győztek. A csapat leg- iobhja Sinkó Júlia volt. Itt in­dult a Kecskeméti Vörös Me­teor együttese is, de csak az egyéniben. Komoly felkészülés­ről csak Sinkó Magda adott bi­zonyságot, de a rendkívüli erős mezőnyben nem tudott helye­zést elérni. Mindent összegezve az idei vidéki bajnokságon ismét s’7 ' rült bizonyítani, hogy mer”' nő" *r'rnája jó úton halad. Berecz Vendel, a megyei tornaszövelság elnöke A magyar bajnokságra készülnek a KTE kerékpárosai A KTE kerékpárosai rendszeres edzéssel készülnek a június 17-én rendezendő magyar kerékpáros baj­nokságra. Vasárnap a megyei ke­rékpáros szövetség a bajnokság je­gyében elődöntő versenyt rendez Kecskeméten. Az elmúlt vasárnap a KTE meg­rendezte házi versenyét, amelyen a meghívott kiskunfélegyházi csapat edzéshiány miatt csak egy verseny­zővel képviselte magát. Érdekesebb eredmények. Serdülők: 2. Herényi Sándor; ifjúsági: 1. Török István 86 km-es óraátlaggal. (Jó eredmé­nyéért nyakszalagos érmet kapott.) 3. Sebők Mihály 34 km-es óraátlag. TII. osztályú verseny: 1. Kovács Mi­hály 36 km-es óraátlag, 2. Fádi Jó­zsef (Félegyháza) 34 km-es óraátlag, 3. Tok Imre. A közhasználatú gépek versenyében 35 km-es óraátlaggal Gyulai lett az első, 2. Szomjú, 3. Gebei, 4. Kiss, 5. Halmos. A vaske­rekes ifjúságiak versenyét Szeme- rédi Gyula nyerte 33 km-es óraát­laggal. BefefezSdott a megyei röplabda-bajnokság A két csoport első és második helyezettéi június 10-én és 17-én mérkőznek a megyei bajnoki cí­mért. — A megyei férfi bajnok­ság első és második helyezettje, valamint a női bajnokság első Újabb győzelmet arattak a kecskeméti teniszezők A csapatbajnokság negyedik for­dulójában a Kecskeméti MÁV férfi teniszcsapata a Szentesi Fáklyát lát­ta vendégül. A nagy szél miatt szép játék nem alakulhatott ki és szoros eredmény született. Az 5:4-es vég­eredmény csak a páros mérkőzése­ken dőlt el a kecskemétiek javára. Részletes eredmények: Nemesik— Virág 8:6, 3:6, 6:3; Szelei—Vermes 6:3, 4:6, 4:6; Pataki—Berezvai 6:2, 6:2, Csávás—Orosz 3:6, 12:10, 6:4; Szörényi—Berezvai 6:3, 4:6, 4:6; Sze­A Petőfi Gimnázium sikere lei—Pólya 3:6. 6:3, 4:6; Nemesik, Pa­taki-Pólya, Vermes 7:5, 5S7, 6:3; Szelei, Szörényi—Berezvai, Virág 7:5, 6:0; Csávás, Szelei—Berezvai, Orosz 7:5, 11:13, 4:6, helyezett je részt vesz az NB II- be való bejutásért folyó küzde­lemben. Ezek a mérkőzések jú­lius 7-én és 8-án kerülnek lebo­nyolításra. A férfi csapatok kö­zül a megyei bajnok Nagykőrö­sön küzd a továbbjutásért a Bu­dapest II., Békés II. és Csong- rád I. csapatokkal. A második csapat Törökszentmiklóson vesz részt a tornán Borsód I., Heves és Szabolcs együtteseivel. Ilyen osztályozó mérkőzések Kecske­méten Is lesznek. .pimmy,. yB VB VB VB VB VB « fa VB VB VB VB VB VB VB V» Sajnálatos sérülés A vasárnapi férfi kosárlabda- mérkőzés hevében a BM Dózsa egyik játékosa véletlenül a pa- lánkot tartó vasoszlopnak ro­hant. Képünkön Fülöp Zoltán .doktor elsősegélyben részesíti.. kecskeméti csapat a hajrában nagyon szépen feljött, de a dön­tő pillanatban három biztos helyzet is kimaradt, így azután az esetleg bennmaradást jelentő pont elveszett. A középiskolások megyei atlé­tikai bajnokságát Baján ren­dezték meg. A gimnáziumok nagy létszámú mezőnyében ismét a, Kiskunfélegyházi Petőfi Gim­názium nyerte a megyei baj­nokságot. Ökölvívás SZEGEDI DÓZSA—BAJAI HONVÉD 14:6 Baja, területi csapatbajnok­ság, 200 néző, vezette: Vörös. A kél csapat barátságos mérkő­zést játszott egymással, mivel a bajaiak mindössze hét súly­csoportban tudtak versenyzőt állítani. így az ökölvívó területi csb-t a Szegedi Dózsa verseny nélkül nyerte meg 14:6 arány­ban. A barátságos mérkőzésen a Bajai Honvéd 10:6 arányban győzött. Nagy hanyagságra és sportszerűtlenségre vall a fenti eset is a Honvéd részéről. A rendezéssel sem lehetünk elége­dettek, mert a mérkőzések alatt a színpadon felállított ring kö­rül sok az illetéktelen személy. KKFÉLEGYHÁZI HONVÉD—KECSKEMÉTI LAKATOS 14:10 A barátságos mérkőzés ered­ményei: elöl a félegyháziak. — Kellermann pontozással vesztett Szabó ellen. Retkes pontozással győzött Kovács, Deák pedig Kozma II. ellen. Kollár lelépte­téssel veszített Csabai ellen. So- ják veszített Kozma I. ellen. Kreiner győzött Horváth ellen, Szabó pedig kikapott Varga II- től. Bugyi legyőzte Hajagost, Debreceni elvesztette a Vigh el­leni küzdelmet. Antal kiütéssel győzött Csikány ellen, Vaporka ellen Varga I. feladta és erre a sorsra jutott Kerekes ellen Be­regszászi is. Négy dél-amerikai győzelem a világbajnokság első napján Szerdán délután Chilében megkezdődtek a labdarúgó-vi­lágbajnokság küzdelmei. A sor­solás szeszélye folytán a dél­amerikai országok aránylag' könnyebb ellenfeleket kaptak, s valamennyien győztek. Az elsőnapi eredmények: Uruguay—Kolumbia 2:1 (0:1) Arica, 10 000 néző, vezette: Dorogi (magyar) — Nagy me­legben játszottak a csapatok. Meglepetésre a 19. percben bün­tetőből a kolumbiaiak szerezték meg a vezetést, amit a félidő végéig tartani is tudtak. Szünet után a nagy erővel támadó uru­guayiaknak sikerül a maguk ja­vára fordítani az eredményt. — GóJlövők: Cubillas és Sasia, — illetve Zuluaga (11-esből). Chile—Svájc 3:1 (1:1) Santiago, 70000 néző, vezette: Aston (angol). — A svájciak szerezték meg az első percek­ben a vezetést és a hazaiak csak az utolsó percben egyenlítettek. A II. félidőben a chileiek min­dent elsöprő rohammal az első negyedórában a maguk javára döntötték el a mérkőzés sorsát. Góllövők: L. Sanchez 2, Rami­rez, illetve Wüttrich. Argentína—Bulgária 1:0 (1:0) Rancagua, 7000 néző, vezette: Gardeazabal (spanyol). — Az argentinok a feltűnően idegesen kezdő bolgárok ellen már a 4. percben vezetést szereztek Fa- cundo szép góljával. A bolgárok lassan levetkőzték kezdeti ide­gességüket, de a tervszerűbben játszó argentinok, nagy küzde­lem után tartani tudták az ered­ményt és győztesként hagyták el a pályát. Brazília—Mexikó 2:0 (0:0) Vina de] Mar, 30 000 néző, ve­zette: Dienst (svájci). — Nem várt nagy küzdelmet hozott a két csapat küzdelme. A brazil csatársor nem tudta áttörni az I. félidőben a kitűnő mexikói védelmet. — Szünet után már lendületesebben támadott a bra­zil csatársor és Zagallo, vala­mint Pele góljaival megszerezte a győzelmet.