Petőfi Népe, 1962. április (17. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-10 / 83. szám

Csak a mérkőzés végén igyekezett a Dózsa Hétvégi sporteredmények Áz akarat diadala Ritka boldog pillanatban volt részük a Kecskeméti Hírős Együttes tagjainak április 7-én, szombaton este a modem tánc­verseny eredményhirdetésekor. A Szakszervezetek M űvelő- dési Otthona és az együttes mo­dern táncklubja által megren­dezett versenyen' ?2 pár indult. Verseny párok érkeztek Békés­csabáról, Bajáról, Bácsbokodról. A néhány évtizede kezdődő nemzetközi mozgalom valóban sportszerű, lelkiismeretes felké­szülést, alapos tudást követel. Négy kategóriában folyik, előírt kötött lépések, versenyszabá­lyok nehezítik meg az előre­jutást. A kecskeméti együttes tagjai országosan elismert tán­cosok, mégis nagy erőpróbát je­lentett számukra ez a verseny. Az induló párok ügyesen, szé­pen mozogtak, elismerést vált­va ki a jelenlevő nagyszámú közönségből. A szakértő zsűri­tagok — három neves fővárosi táncmester — döntése alapján az első öt győztes pár kecske­métiekből került ki. Első he­lyen a képen látható Kozma Katalin—Csorba András pár végzett. Második lett Kupsza András—Dombi Ágnes, harma­dik Sz. Nagy István és Kolozs­vári Margit. (Tóth Sándor tóvá ÉRTESÍTÉS! A Kecskeméti Mezőgazdasági Ktsz értesíti az érdekelteket, hogy az AUTÖ- ÉS GÉPJAVÍTÓ KTSZ-TÖL A GUMI­JAVÍTÓ RÉSZLEGET ÁTVETTE. A RÉSZLEG PACSIRTA UTCA 10. SZÁM ALATT ÜZEMEL, a régi műhelyben (Ferenc-malommal szemben). A szakmába vágó mindennemű gumijavító munkát vállalunk. 578I KECSKEMÉTI DÓZSA—NYÍREGYHÁZI SPARTACUS 3:1 (1:1) Kecskemét, 3000 néző. vezet- delemből Kerepesi volt ki elé­tet Bircsák. gítő. A csatársorból csak Csor­K. Dózsa: Czéh — Tordasi, dús játékával lehetünk- elége- ITatár, Kerepesi — Morvái, dettek. Helyenként még Gyenes Menczel — Gyenes, Szappanos, volt jó. A 6. percben Gyenes szép egyéni játék után megszerzi a Dózsa első gólját. Csordás, Szsőczei, Rozgonyi. Ed­ző: Molnár Ferenc. Nyíregyháza: Hargitai II. — Galló, Nagy, Szokol — Csürke. Fongó — Harcsa, Balogh, Igné- czi, Papp, Kaskötő. Edző: Szabó Géza. A Dózsa kezdett és mindjárt támadott. A negyedik percben szögletet harcolt ki. maid a 6. percben Csordás jól ívelt egy labdát előre. Gyenes mellel maga elé vette, s a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. 1:0! A gól most szárnyakat adott * csapatnak. Két perc alatt négy szögletet ért el — eredménytelen ül. Negyedóra után nagyot esett a a játék színvonala. Csak Csor­dás lövése jelentett eseményt a játéknak ebben a részében. Félórai meddő játék után a vendégek lendültek támadásba és a 31. percben egy előrevá gott labdából a rendkívül moz­gékony Balogh kiegyenlített. 1:1! Az utolsó tíz percben élén- kebb lett a játék, de egyik fél sem tudott eredményes lenni. Fordulás után a Dózsa kapott jobban lábra Az első helyzet a 11. percben adódott, amikor egy jobboldali támadás során Gyenes nagy helyzetbe került. Erős. de nem helyezett lövését a nyíregyházi kapus kiütötte és Csordás fölévágta. Kétségbeej- tően játszik most a Dózsa. Egyetlen gólhelyzetet sem tudtak összehozni az első félórában. A 31. percben szöglethez jutott a Dózsa. A beívelt labdát Gye­nes okosan átlépte és a jobb helyzetben levő Csordás a há­lóba lőtte. 2:1! A 33. percben egy jobboldalról jövő labda a tisztán álló Szőczeihez került, aki nagy gólt küldött a vendé­gek hálójába. 3:1! Az utolsó i.0 percben erősen rohamozott a Dózsa. Gyenes, Rozgonyi és Csordás hagytak ki nagy hely- 2€ teket. Ezen az igen fontos mérkő­zésen nem valami biztatóan játszott a Dózsa, és az utolsó negyedóra lendü­lete nélkül kellemetlen meglepetés érhette volna a kecskeméti csapatot. A csatársor tervszerű tiensége, a fedezetek hibás átadásai és a védelem könnyelműsége jelle­mezte a Dózsa egész iátékát. Ilyen játékkal az együttes nem tud a középcsoporthoz felzár­kózni. Sokkal több komolyság­gal és nagyobb lelkesedéssé) kell venni a iátékot. — Czéh kevés dolgát jól látta el. A vé­KTE—SZOLNOKI MTE 1:0 (1:0) Szolnok, 1000 néző. vezette: Labdarúgás. Svédország—Csehszlo­vákia 3:1 (2:0) Göteborgban. A Ben- fica ismét bekerülj az EK-döntőbe, mert bár Londonban a Tottenham Hotspurtól 2:l-re kikapott, de az első mérkőzésén l:3-ra győzött. így 4:3-as összgólaránnyal a döntőbe jutott. Atlétika. Az Humanité mezei ver­senyét a szovjet Ivanov nyerte. A magyar Huszár ötödik lett. A csa­patversenyben is a Szovjetunió lett az első, a magyar csapat a harma­dik helyen végzett. ökölvívás. NB I.: Bp. Honvéd- Vasas Beloiannisz 18:2, Vasas Dina­mó—Dunaújvárosi Kohász 14:6, Üj- pesti Dózsa—Kaposvári Dózsa 10:10. Röplabda. A férfi röplabda EK budapesti elődöntőjében az Ü.ipesti Dózsa a Bukaresti Rapid mögött a második helyen végzett. Kosárlabda. Belgium—Magyaror­szág 73:68 (38:37), férfi mérkőzés. Tenisz. Cannes-ban a teniszverse­nyen a férfi egyest Gulyás nyerte a dél-afrikai Sanders ellen 6:2, 4:6, 7:5, 6:1 arányban. Vívás. A női tőrözők pontszerző versenyét Kovácsné (BVSC) nyerte. Asztalitenisz. Az Európa Kupa­elődöntő során Lipcsében a Buda­pesti Vörös Meteor a Lokomitive Leipzig ellen 5:2 arányban győzött. Totóeredmények: 1, 1, 2, 1, 2, x, 2, 2, x, x, 2, 1. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1. Bp. Vasas 25 lß 4 5 51:27 36 2. ír. Dózsa 25 15 5 5 54:27 35 3. Ferencváros 25 12 7 6 43:25 31 4. Tatabánya 25 12 6 7 37:26 30 5. MTK 25 11 5 9 52:41 27 6. Bp. Honvéd 25 10 6 9 42:37 26 7. Dorog 25 10 6 9 30:32 26 8. Pécs 25 9 3 13 33:39 21 9. Szeged 25 6 9 10 30:38 21 10. Győr 25 6 9 10 27:41 21 11. özd 25 9 3 13 37:58 21 12. Salgótarján 25 6 8 11 33:40 20 13. Komló 25 6 7 12 28:43 19 14. Csepel 25 5 6 14 29:52 16 A forduló eredményei: Bp. Vasas —Üjpestl Dózsa 2:1 (2:1), Ferencvá­ros—Ózd 4:1 (2:1), MTK—Győr 4:2 (1:0), Bp. Honvád—Csepel 2:1 (1:1), Szeged—Tatabánya 1:1 (0:0), Salgó­tarján —Pécs 2:0 (1:0) Pécsett! Kom­ló—Dorog 1:0 (0:0) Dorogon! A Délnyugati NB ni. eredményein' Székesfehérvári MÁV—Mohácsi Pe­tőfi 3:1, Pécsi Vasas—Pécsi Bá­nyász 4:1! Szekszárdi Petőfi—Dom­bóvári Vasutas 1:1, Siófoki MÁV— Ercsi Kinizsi 1:1, Kaposvári Dézsa- Pécsi VSK 2:2! A Pécsi BTC—Ka­posvári MTE mérkőzés elmaradt, mert a játékvezetők nem jelentek meg. A Kiskunhalasi MEDOSZ—Ba­jai Építők 1:1 (0:1) és a Szekszárdi Dózsa—Bajai Bácska Posztó 3:0 (3:0) mérkőzésekről lapunk holnapi szá­mában közlünk beszámolót. Majdnem félszáz nevezés A Kecskeméti Városi TST-hez újabb Kilián-nevezések érkez­nek. A Bameváltól legutóbb negyvenketten jelentkeztek a mozgalomba. Az elmúlt napok­ban az egyes számú iskolában négy vasjelvény, a Közgazdasá­gi Technikumban egy, a hármas- számú általános iskolában pe­dig hét jelvény talált gazdára. Az utóbbi helyen az egyik fel­nőtt tanár, Sárdi László is meg­szerezte a vas jelvényt. Az elmúlt napokban a Jókai, a Rákóczi általános iskola, va­lamint a Zója nevelőintézet VII—VIII. osztályos tanulói Ki­lián pontszerző asztalitenisz­versenyt rendeztek a Bányai Júlia Leánygimnáziumban. A versenyen 35 diák indult. Varga. KTE: Vitkovics — Suhajda. Fekete, Szikszai — Gacs, Vass — Kasza, Barta. Dobránszld, i.aczi II., Zelenák. Edző: Kósa Károly. A KTE a szerdai jó játék után némi derűlátással utazóit el a számára szinte létfontos­ságú szolnoki mérkőzésre. A várakozásnak megfelelően már az első percektől kezdve hatal­mas iram alakult ki. Ebbői mindkét csapat kivette részét. A hazai csapat valamivel többet támadott, de a KTE lefutásai is mindig veszélyt jelentettek ellenfele kapu­jára, A mérkőzés egyetlen gólja a 30. percben esett. Kasza, a csapat­hoz visszatért régi játékos, La- czi II. labdájával egészen az alapvonalig futott el. majd on. nan pontos beadást tálalt Ze- ienák elé. A szélső élesen vág­ta a hálóba a labdát. 1:0! A gól után igen keménnyé vált a játék, Szünet után változatlan he­vességgel folytatódott a küzde­lem. A hazai együttes minden­áron a kiegyenlítésre töreke­dett. A KTE egész csapata rendkívül szervezetten védeke­zett a játéknak ebben a sza­kaszában, s a hősies küzdelem meghozta, gyümölcsét. A szolnokiaknak nem sike­rült a kiegyenlítés. Pedig a 14. percben még ember­előnyhöz is jutottak, mivel a partjelző beiwtése alap­ján Laczi Il-t a játékvezető ki­állította. Hatalmas nyomás ne­hezedett a KTE karújára, de azt bevenni nem sikerült. A Rí percben az ötösről közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a KTE ellen, ebből kacufa lett, majd a védők felszabadítottak. A KTE nagyszerűen helyt­állt ebben a rendkívül Iz­galmas, kemény küzdelem­ben. Ezúttal jó játék nem alakult ki. viszont annál nagyobb volt a küzdőszellem. Ezért az egész csapatnak dicséret jár. Külön ki kell emelni Vitkovicsot, aki a mezőny legjobbja volt Az új játékosok is mindent megtettek a siker érdekében. Ha össze­szoknak a régi játékosokká', akkor hasznos tagjai lehetnek az együttesnek. NB III. Délkeleti csoport 1. Bcs. Építők 20 12 7 1 45:16 31 2. SZVSE 21 14 1 6 50:29 29 3. Szóin. MTE 21 11 5 5 46:24 27 4. J. Vasas 21 12 3 6 45:27 27 5. HMTE 20 10 5 5 37:22 25 6. J. Lehel 21 9 6 6 41:28 24 7. Gyula 21 9 6 6 38:26 24 8. Martfű 21 8 6 7 40:30 22 9. Csongrád 21 7 7 7 41:36 21 10. Szarvas 21 8 2 11 32:54 18 11. BCS. MÁV 20 6 5 9 27:45 17 12. Szóin. Kinizsi 21 5 6 10 31:50 16 13. KTE 21 5 5 11 31:39 15 14. Orosháza 21 5 5 11 35:45 15 15. Szentes 21 6 — 15 20:52 12 16. Sz. Spartacus 20 4 1 15 19:55 9 A forduló eredményei: Szarvas — Szegedi Spartacus 3:2, Jászberényi Vasas—Szolnoki Kinizsi 3:2, Martfű —Orosháza 3:2, Gyula—Szegedi VSE 1:0, Békéscsabai MÁV—Békéscsabai Építők 1:1, Csongrád—Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ 1:1, Jászberényi Lehel—Szentesi Kinizsi 4:0 *" Rozgonyi beadás ára Szappanos jó ütemben ugrott fel fejein», azonban Hargitai, a nyíregyhá­ziak kapuvédője, megakadá­lyozza a gólszerzésben. Tóth Sándor felvételei NB n. Keleti csoport 1. DVSC 21 15 3 3 54:22 33 2. Lánggyár 21 12 4 5 41:27 28 3. Egyetértés 21 12 3 6 31:16 27 4. Diósgyőr 21 11 5 5 31:22 27 5. Bp. Előre 21 9 7 5 43:30 25 6. Borsodi B. 21 10 2 9 29:26 22 7. G.-MÄVAG 21 9 4 8 32:33 22 8. DEAC 21 9 4 8 21:24 22 9. Miskolc 21 7 6 8 28:25 20 10. Szolnok 21 6 7 8 24:21 19 11. Cegléd 21 7 5 9 28:27 19 12. Kecskemét 21 6 7 8 32:36 19 13. Nyíregyháza 21 4 9 8 16:26 17 14. Bp. Spartacus 21 6 4 11 32:41 16 15. Sz. Építők 21 2 6 13 14:36 10 16. KISTEXT 21 2 6 13 17:51 10 A forduló eredményei: Debreceni VSC—Debreceni EAC 1:0, Láng Gép­gyár-Miskolci VSC 5:1, Borsodi Bá­nyász—KISTEXT 1:0, Diósgyőri VTK —Ceglédi VSE 2:1, VM Egyetértés— Ganz-MÁVAG 2:0, Bp. Spartacus— Szolnoki MÁV 2:0, Bp. Előre—Sze­gedi > Építők 5:1. Győztes táncversenyzők