Petőfi Népe, 1962. március (17. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-14 / 61. szám

* S r P US2 R ^ Y3T Győzelemhez csatársorra is szükség van PÉCSI VSK—BAJAI ÉPÍTŐK 2:0 (1:0) néző. vezette: Ré­Pécs, 500 czed. B. Építők: Disztl — Ulakity, Pámcsies II., Vörös — Nagy, Ba- lity — Rizsányi, Kreisz, Pán- csice I., Czeglédi. Poszlancsek. Edző: ónody Béla. Már az első nercekben nagy lendülettel támadott a Vasutas. A 6. percben formás Építők- támadás gördült a pályán, de a házai védők ügyesen szerelték és messze előre vágták a lab­dát A támadáskor a két bajai fedezet is felzárkózott. Az így előrevágott labda teljesen egye­dül találta Preppánt. Az leke­zelte, néhány lépést tett vele és a 11-es tájáról élesen a há­lóba lőtt 1:0! A gól után a ba jaiak támadtak, de erőtlen lövé­seik a 16-os táján sorra elakad­tak. A 17. percben Ulakity lőtt hatalmas kapufát, majd két ba­jai szöglet után újra a pécsiek támadtak. Hullámzó mezőnyjá­tékkal telt el a félidő. Szünet után ismét a pécsiek rohamoztak. A bajai csatárok szórványos támadásai igen erőt­lenek. A Vasutas-védők nem engedték meg a labdaátvételt, emiatt a bajai csatársor fokoza­tosan visszaesett. Óriási nyo­más nehezedett most az Építők védelmére, de a védelmi hár­mas derekasan állta a sarat és nem engedték a pécsi csatáro­kat gólhelyzetbe jutni. Ismét váratlan gól született, de nem akcióból. A 23. percben egy ■ hosszan előrevágott labda Disztl elé került Fél kézzel akarta felszedni, de a gyors pécsi jobb­szélső kezéből a hálóba Pöcköl­te a labdát. 2:0! Végig a pé­csiek mezőnyfölényével telik el a játékidő. Az Építők védelme emberfe­letti munkát végzett, de csak védelemmel mérkőzést nyerni nem lehet. Állóképesebb csa­társorral igen szorossá tudta volna tenni a mérkőzést. Jók: a t>ajai közvetlen védelem. Kecskeméti kéziSabdások készülődése A KECSKEMÉTI Egyetértés Ter­melőszövetkezeti Sportkör, a Rádió­technika és a Vörös Meteor SK is részt vesz az idei városi alapfokú kézilabda-bajnokságban. Városunk­ban fellendülőben van a kézilabda­sport és a TST a bajnokságot férfi és női csapatok részére kétfordulós rendszerben írta ki. Megyei L o. labdarúgó-eredmények Bácska taktikai vereséget szenvedett SIÓFOKI MÁV—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 2:0 (1:0) Baja, 1500 néző. vezette: Bors. B. Bácska: Kubatov — Boh­ner, Várnagy, Bisztró vies — Horváth, Borsodi — Barta I, Márton, Barta II.. Mandity, Tu­ráni. Edző: Feketekovács Győző. Egész napi zuhogó eső mély­talajúvá tette az amúgyis rossz bajai pályát. Hazai támadások­kal indult a mérkőzés, majd Siófok vette magához az irá­nyítást. A 6. percben siófoki tá­madás gördült a pályán, amely­nek végén a vendégek közép­csatára alig lőtt mellé. Válta­kozó játék folyamán a puha csatársorok nem bírtak a ke­mény védelmekkel. A végén a vendégek hajráztak jobban és a 41. percben egy gyors siófoki támadás során Fappot a bajai védők tisztán hagyták és az összekötő biztosan talált a há­lóivá. 1:0. Fordulás után óriási lendület­tel támadott a Bácska, de a siófokiak nagyszerűen véde­keztek. A 12. percben Barta I. jól ívelt be, de Barta II. az üres kapu fölé fejelt. Egyenlí­tési alkalom volt! Továbbra is Milliók versenye — Tízmillió sportoló vett részt a Szovjetunió népeinek I. téli spartakiádján — jelentette be sajtóértekezleten Jevgenyij Ba- lujev, a Sportegyesületek Szö­vetsége Központi Tanácsának elnökhelyettese. Közülük a leg­jobb 1500 szerepelt a döntők­ben, amelyeket öt sportágban — gyorskorcsolya, si, biatlon, műkorcsolya és jégkorong — rendeztek meg Szverdlovszk- ban. nyomasztó fölényben játszott a Bácska. A 16. nercben a MÁV védelme felszabadított. Az elő­revágott labdával Papp a jobb­szélen elfutott, három védőt is kicselezett és Némethhez to­vábbított Kubatov előbb kiug­rott. majd megtorpant és a sió­foki csatár a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 2:0! A bajai csapat egy kicsit visszaesett, csak a hajrában tudott feljönni. Javítani azonban nem volt ké­pes, mert a csatárok átadásai pontatlanok voltak és lövéseik messze elkerülték a kaput. A Siófok a rossz talajú pá­lyát ügyesen kihasználta és csa­tárai is eredményesebbek vol­tak a széteső játékot mutató bajaiaknál. Csak Borsodi játé­kát lehet kiemelni. A Délnyugati NB m. állása 1. Pécsi VSK 18 14 2 2 48:12 30 2. Pécsi BTC 18 11 3 4 36:22 25 3. Mohács 18 8 7 3 32:25 23 4. Szfv. MÄV 18 8 6 4 38:23 22 5. Bajai Építők 18 7 7 4 23:17 21 6. H. MEDOSZ 18 8 3 7 26:23 19 7. P. Bányász 18 6 6 6 37:22 18 8. Dombóvár 18 8 2 8 32:33 18 9. Sz. Dózsa 18 5 8 5 26:27 18 10. Ercsi 18 6 4 8 25:23 16 11. Siófok 18 6 4 8 28:34 16 12. Bajai Bácska 18 7 1 10 22:36 15 13. Sz. Petőfi 18 5 5 8 20:38 15 14. KMTE 18 5 4 9 19:34 14 15. K. Dózsa 18 3 4 11 19:35 10 16. Pécsi Vasas 18 2 4 12 12:34 8 Románia készül az idei UEFÁ-tornára Április 26-aés29 e között zaj­lik le Romániában az ifjúsági csapatok részére a 8. UEFA lab­darúgó-torna. A tornán részt­vevő. csapatok száma rekordot ért el: húsz ország küldi ed ifjú­sági válogatottját a hagyomá­nyos találkozóra. Bukarestben, Constantában, Ploestiben, Bras­sóban és Kolozsvárott a mérkő­zések színhelyén már megkez­dődtek az előkészületek a mér­kőzések lebonyolítására. A Magyar Népköztársaság ifjú­sági válogatottja egyébként a C. csoportban küzd a továbbju­tásért és a negyeddöntő mérkő­zéseit Constantában vívja. Áp­rilis 20-án Törökország, április 22-én Spanyolország és április 24-én Franciaország ifjúsági vá­logatottja ellen. A körülbelül 120 ezer lakosú Constanta váro­sa Románia legnagyobb kikötő­ié. A magyar csapat tagjai Ma­maiában, a fekete-tengeri üdü­lőhelyen a „Jalta” szállóban laknak majd. t A stadion, mélyet fenti ké­A Constantái stadion látképe. púnk mutat 1955-ben épült, 30 ezer néző befogadására alkal­mas, gyepszőnyege kitűnő, épí­Az első 1962. év első atlétikai világcsú­csa: Peter Snell 3:54,4-e egy- mérföldön. Három nyilatkozat. Snell: — Könnyű volt. Ennél gyorsabban is tudok futni. Bruce Tulloh. aki szintén négy percen belül, 3:59.3-as »álom- mérföldet« futott ezen a verse­nyen: Egy négyperces futónak ma már nincs Joga az álmodo­zásra. Legfeljebb, ha 3:50-en belüli mérföldről álmodozik. Herb Elliot: — Gratulálok Snellnek. Számítottam rá. hogy megdöntik a világcsúcsomat. A magam részéről most irodalom- tudománnyal és cselgánccsal foglalkozom. X» is valami. tészet! vonalait teüdrutve pedig egyike az ország legszebb sta­dionjainak. Ej, ej ez a Matthews! Nem elég az, hogy 47 éves kor­ban még vígan varázsolja a bőrlabdát, hanem még arra is futja erejéből, hogy egyre fo­kozza az edzésadagot, sőt új módszereket vezessen be. „Nem érzem jól magam — vallotta be legutóbb —, ha naponta nem fu­tom azt a jónéhány mérföldet, fel nem emelek jónéhány mázsa súlyt és meg nem mozgatom az izmaimat a szokásos tornaadag­gal. Labdaedzés? Nem, azt any- nyira szeretem, hogy csak a mérkőzések 90 perce alatt fog­lalkozom vele. Akkor azonban alaposan. Az edzésadagot elfo­gadjuk, a labdanélküli edzést azonban hagyjuk meg az ő mo­nopóliumának. Neki sok min­dent szabad, 33 éves focimúlt áll mögötte. A tavaszi bajnokság harma­dik fordulója igen sok megle­petést hozott Idegenben csak Jánoshalma tudott győzni, de győzelme nagy meglepetés volt. Meglepetésnek számit a baj­nokjelölt félegyháziak tompái veresége is. A legnagyobb meg­lepetést azonban a múlt vasár­napi rangadó győztese, a Kis­kunhalasi MÁV okozta. Kalo­csán hatgólos vereséget szen­vedett a nagyszerűen harcoló Kalocsai SpartacustóL Kalocsai Spartacus—Kiskun­halasi MÁV 6:1 (2:0) Kalocsa. 500 néző. vezette: Rozsnyai. A határtalan lelke­sedéssel játszó Spartacus hely­zetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Kezdés után a hazaiak lendületes tá­madásai során, már a 10. perc­ben vezetéshez jutottak Nagy révén, majd a 34. nercben Si­pos I. beállította a félidő ered­ményét. Szünet után kissé csök­kent az iram. változatossá lett a játék, de negyedóra eltelte után ismét rákapcsolt a Spar­tacus és Faragó II., maid Mol­nár révén a félidő közénén már 4:0-ra vezetett. A halasiaknak csak a 31. percben sikerült 11-esből Oszlár révén szépí­teni. A hajrá ismét a kalo­csaiaknak sikerült jól és Mol­nár, valamint Sipos I. góljaival 6:l-re növelték a győzelmi arányt. — Az egész kalocsai csapat nagyszerűen küzdött, mégis ki kell emelni közülük Sipos I-et és Kálóczyt. A hala­siak közül Hegedűs kapus volt a legjobb, mellette Oszlárt és Sejbent lehet megemlíteni. Kalocsai Kinizsi—Alpár 6:2 (3:0) Kalocsa, 400 néző. vezette: Petrekanics. — A több tarta­lékkal pályára lépő Kinizsi ala. csony színvonalú mérkőzésen ilyen arányban is megérdemel­ten győzött. A gólok sorát Boda nyitotta meg a 8. percben, majd a félidő közepén Halász és is­mét Boda eredményes. Fordulás után valamit emelkedett a szín­vonal és az alpáriak nem ját­szottak olyan alárendelt szere­pet, mint az első félidőben. A 14. percben bal összekötő j ük­nek sikerült szépíteni. A gólra Kalocsa hárommal válaszolt — Halász és Sipos II. két góljá­val. Az utolsó percekben Len­gyel volt eredményes. — Jók Horváth, Sipos II. és Boda, il­letve Kelemen, Lengyel és Sze­pesi. Tompa—Kiskunfélegyházi Bányászati 3:2 (2:1) Tompa, 200 néző. vezette: Bo- ronkai. — Igen nagy iramban kezdtek a csapatok. A 10. perc­ben Simity 35 méterről nagy- erejű lövést küldött a kapura. A labda a kapufáról lepattant és a szemfüles Horváth a há­lóba helyezte. 1:0! Tompa dik­tálta az iramot és a 20. percben újabb gólt lőtt. Födi szögletet ívelt be és Józsa remekbe sza­bott fejessel küldte a hálóba a labdát. 2:0! Kezdés után gyors félegyházi támadás gördült a pályán, amelynek végén Ist- vánffy volt eredményes. 2:1! — A második félidő nagy félegy­házi irammal kezdődött. A tom­pái védelem azonban fel tudott szabadítani és . az 5. nercben Horváth hatalmas lövést kül­dött a kapura, amelyet, a fél­egyházi kapus csak kiütni tu­dott és a gyors Szilágyi a há­lóba peckelte a mérkőzést el­döntő gólt. A végén Félegyháza hajrázott, de Istvánffv góljá­val csak szépíteni tudott. Jók: Horváth, Simola. Budity. illet­ve Istvánffy és Lantos I. Kiskőrös—Izsák 4:0 (2:0) Kiskőrös. 700 néző. vezette Sólymos, öt perc elteltével Kis­kőrös átvette az irányítást. Eredménytelen hazai támadások után a 19. percben a kiskőrösi védők szabálytalankodtak. A 11-est Deák lőtte, de BakonjH jó érzékkel védte. A 31. nercben Szentgyörgyi I. lövése az egyik izsáki védőjátékos lábán irányt változtatva jutott a hálóba, öt perc múlva Zsíros beadását Tóth befejelte. — Fordulás után még nagyobb a kiskőrö­siek fölénye. A 11. nercben Zsí­ros újabb gólt ér el. Az utolsó gól a 37. percben esik. amikor Szentgyörgyi I. felvágásáért megítélt 11-est B. Kovács érté­kesítette. — Jók: Megveri, Pá­linkás, Zsíros, illetve Kállai, To- ricska XI. és Deák. Jánoshalma—Soltvadkert 2:1 (0:0) Soltvadkert. 500 néző. vezette: Száll. Soltvadkert végigtámad­ta a mérkőzést, mégsem.tudott győzni. A helyi csatároknak nem ízlett a vendég védelem igen kemény játéka. A solt- vadkertiek kezdeti lendületes támadásait a vendég védelem kemény belemenéssel hárította. Ennek következtében azután csapkodővá vált a játék. A 16. percben Zsikla I. lövése a felső lécről a gólvonalra pattant, majd egy gólnak látszó lövést véd a jánoshalmi kapus. — For­dulás után is Soltvadkert irá­nyított. A 19. percben egy ár­tatlan labdát Mészáros kigurí­tott, a jánoshalmi köaépcsatár, elcsípte. Jávor csak szabályta­lanul tudta akasztani. A bün­tetőt a középcsatár értékesítet­te. A 25. percben a jánoshalmi balfedezet 16-osukon belül kéz­zel tudta a labdát elütni. Ez is 11-es, amit Mészáros értéke- kesített. A 30. percben a jános­halmi jobbösszekötő megugrott és helyezett labdája eldöntötte a mérkőzés sorsát. Kiskunhalasi Honvéd—Kalocsai Honvéd .1:1 (1:1) Kiskunhalas. 300 néző, vezet­te: Kovács Dezső. — Végig iz­galmas mérkőzést vívott a két Honvéd-csapat. A pontosztozko­dás igazságos. A 15. percben szép akció végén Kalocsa szer­zett vezetést, majd a 23. percben a hazaiak Márton révén egyen­lítettek. Szünet után mindkét csapatnak két-két nagy helyzete volt — eredménytelenül. Kiskunfélegyházi Honvéd— Szabadszállási Honvéd 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza. 500 néző, vezette: Forgács (Szeged). — A két Honvéd-csapat találkozója végig nagyiramú, élvezetes küz­delmet hozott. Az első félidő­ben a vendégek komolv me­zőnyfölényt harcoltak ki. de a hazai védelem mindig sikeresen hárított. — Szünet után a ha­zaiak támadtak többet és a 13. percben Kolláth II. kapásból 15 méterről eldöntötte a mér­kőzés sorsát. — Jók: Donka, Villányi, Draskóczi. Boros, illet- ze Dénes, Halász. Zilahi Kecskeméti Dózsa II.— Tiszakccske 2:1 (2:0) Kecskemét, 500 néző. vezette: Badacsonyi. — Az első félidő­ben némi Dózsa-fölénv alakult ki. A 23. percben baloldali tá­madás során jobbra került át a labda Rigóhoz, aki laposan a jobb sarokba lőtt. Az utolsó percekben a Dózsa jobboldalon vezet gyors támadást, amelynek végén Dobó eredményes. — Szü­net után inkább a kécskeiek a kezdeményezők, de a jól mű­ködő kecskeméti védelemmel nem bírtak és csalt az utolsó percekben sikerült Rácznak sza­badrúgásból szépítenie. A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság állása 1. Kai. Kinizsi 18 13 4 1 52:15 30 2. H.MAV 17 11 3 3 30:15 25 3. F. Bányászati 18 12 1 5 39:23 25 4. Kal. Spart. 18 11 1 6 44:28 23 5. Kiskőrös 18 9 3 6 33:29 21 6. Soltvadkert 17 6 6 5 27:22 18 7. Szsz. Honvéd 18 7 4 7 26:27 18 8. Tompa 18 8 2 8 25:35 18 9. Kai. Honvéd 18 6 3 9 32:38 15 10. Bácsalmás 17 6 2 9 25:31 14 11. F. Honvéd 18 6 2 10 25:31 14 12. Izsák* 18 6 2 10 19:28 13 13. Jánoshalma 18 4 4 10 25:35 12 14. Alpár* 17 5 3 9 32:47 12 15. Tiszakécske 17 4 3 10 15:27 11 16. H. Honvéd 17 3 5 9 20:38 11 4 4. K. Dózsa n. 19 10 4 5 46:19 24 A Kecskeméti Dózsa II. eredmé­nyei a bajnoki táblázatban nem sze­repelnek.