Petőfi Népe, 1962. március (17. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-07 / 55. szám

Két ellentétes félidő MOHÁCSI PETŐFI—BAJAI ÉPÍTŐK 2:2 (2:1) Megyei I. o. labdalúgó-eredmények Baja, 2500 néző. vezette: Li­geti. B. Építők: Disztl — Ulakity, Páncsics II, Vörös — Bality, Varga — Rizsányi, Kreisz. Pán­csics I, Czeglédi. Poszlancsek. Edző: Ónody Béla. Jó iramú küzdelmet hozott a találkozó. Az Építők várakozá­son felül, időnként szépen, sőt hasznosan játszott. Változatos játék folyamán mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 15. percben az Építők vezetést szerezhetett volna, de Páncsics I. átadását Kreisz elhamarkodva kapu fölé lőtte. A 18. percben váratlan gólt kapott az Építők. Erősen lesgyanús helyzetben a mohácsi Heim kapura lőtt, a bajai védelem les címén leállt, Disztl sem nyúlt a labdáért. (Füttyig kell játszani!) A vá­ratlan gól láthatólag fellelkesí­tette a vendégelvet. Több táma­dást vezettek, s ezek során a 32. percben Diáki tv testtel el­nyomta a mohácsi iobbösszékö- tőt 11-es! Ezt is Heim értéke­sítette. Nagyon rákapcsolt az Építők. Rizsányinak volt nagy helyzete, de fölé lőtt. A 33. percben a mohácsi 16-oson sza­badrúgáshoz jutott a baiai csa­pat. Kreisz állt neki. Mindenki kapura lövést várt. Ehelyett azonban a jó helyzetben levő Rizsányihoz gurított, aki csava­ros bombalövéssel a kapu bal felső sarkába vágta a labdát. Építők-fölénnyel ért véget a félidő. Szünet után nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. A má­sodik percben Rizsánvi szélre Balatoné jhely, 1200 néző, ve­zette: Stadler. H. MEDOSZ: Bakos — Csa­bánké II, Várhegyi, Mester — Homyák, Hirth, — Tóth I, Csejtey, Hődör, Fenyvesi II, Jáger. Edző: Virágh István. A részben tartalékos MEDOSZ a mély, sárostalajú pályán nem tudott pontot szerezni a lelke­sen küzdő hazaiak ellen. Az el­ső félidőben a szél segítségével játszó halasi csapat némi me­zőnyfölényt harcolt ki. Többet ■támadtak, de a csatársoruk nem tudta kihasználni a kínálkozó helyzeteket. A félidő egyetlen gólja a 26. percben esett, ami­kor Fenyvesi II. beívelt szögle­tét Tóth I. közelről a hálóba „Nálunk is vannak jó sportolók” Mátrai Mária, a Bajai Türr István Közgazdasági Technikum tanulója iskolájuk sportéletéről számol be levelében. „Nálunk is vannak jó sportolók” — írja és elöljáróban a második osztályos Jelasity Istvánt említi, aki a kosárlabda-csapatnak legjobb já­tékosa. Ezenfelül az iskola egyik legjobb tanulója is. A lányoknál Katus Mária tornászt dicséri, majd Szigeti Marietta és Unoka Katalin tomászlányok fejlődésé­ről ír. Külön köszönetét mond a testnevelő tanároknak, akik lel­kiismeretesen foglalkoznak a fiatal sportolókkal. KKKJOOOOOOOOCW A Budapesti Vasas ökölvívói Baján szerepeltek A Budapesti Vasas ökölvívói hétszáz néző előtt Baján vívtak barátságos mérkőzést a Bajai Vasas csapatával. A budapesti együttes 14:8 arányban győzött. I Győztesek: Szilágyi, Nyíri, Sza­bolcsi. Varga, Blaski, Orgová- nyi, illetve Matus, Puskás I. Nagy. A Kis—Sarkadi és a Sza_ bó—Bíró mérkőzés döntetlenül végződött. adott labdáját Kreisz a 16-os magasságában toppolta. három­négy lépést kanyarodott vele és nagy lövése a jobb felső sarok­ban kötött ki. Ezután állandóan a bajaiak támadtak, nagy volt a nyomásuk, de a mohácsi vé­delem lassította a játékot és tar­totta a labdát. A 20. percben már a hetedik szögletet, rúgta az Építők. A 30. percben a mohácsi Rózsafi a játékvezetőt megsértette. Kiállították. A 40. percben ugyanerre a sorsra ju­tott a bajai Varga és a mohá­csi Temesd is. Az első félidőben az Építők futballozott és az ellenfél rúgta a gólokat. Szünet után csak egyenlítésre telt az Építők ere­jéből. Jók: Ulakity. Vörös, Ri­zsányi és Kreisz. Pécs, 800 néző. vezette: Hor­váth. B. Bácska: Kubatov — Boh­ner, Várnagy, Brisztovics — Ba­lázs, Borsodi — Barta I.. Már­ton, Barta II, Mandity. Turáni. Edző: Feketekovács Győző. Pécsi támadássorozattal in­dult a játék, de a Bácska jól védekezett és előretörései min­dig veszélyesnek bizonyultak. A 12. percben Mándity már csak a kapussal állt szemben, de el­hamarkodottan fölé lőtt. A 20. percben Marton nagyszerű lab­dát kapott, de a pécsi kapus fel­fejelte. A gól félrázta a csapa­tokat, de a csatársorok a védel­meket egyelőre nem tudták át­tömd. Szünet után a hazaiak nagy erővel rohamoztak és a 18. perc­ben Hirth jóvoltából a siófoki középcsatár kiegyenlített. Ez­után a MEDOSZ próbálkozott szórványos támadásokkal és a 24. percben Hirth megszerez­hette volna a vezetést, de két méterről pontqsan a kapusba lőtte a labdát. A 31. percben a siófoki jobbösszekötő négy ha­lasi védőt átcselezve a kifutó kapus mellett a hálóba gurította a győzelmet jelentő gólt. Ez­után a halasi csapat teljesen beszorult és meg kéUefet eléged­nie az eredménnyel. A rövid átadásokkal játszó MEDOSZ csatársora nem tudott kibontakozni a sáros talajon, a védelem pedig nem bírta egye­dül végigharcolni a mérkőzést. Ennek ellenére kis szerencsével döntetlen is lehetett volna az eredmény. — Jók: Mester, Csej­tey és Tóth I. Jtteqjeqyzéj Időben hozzák rendbe az úszópályát! Az elmúlt évek tapasztalatai alapján már most szeretnénk felhívni a bajai úszósport veze­tőinek figyelmét arra, hogy idő­ben hozzák rendbe a város úszó­pályáját. Ez annál is inkább sürgető kérdés, mert a bajai versenyzőket általában úgy is­merik a megyében, hogy kiváló úszók, akik nem egy számban állítottak fel az elmúlt időben is megyei csúcsokat. Az úszóme­dence — ha időben üzemeltet­jük — nagy előnyt jelent a Ki- lián-mozgalomnak is a pontok gyűjtéséhez. Végezetül a bajai sportked­velők nevében szeretnénk, kérni az illetékeseket, hogy a nyáron rendezendő úszóversenyek után rendezzenek vízilabda-mérkőzé­seket is, hiszen rövid idő alatt újból életre tudnának kelteni — tehetséges fiatalokból álló — ví- zilabda-csapatot. F. J. szedte előle. A 28. nercben les­gólt fejeltek a pécsiek, a játék­vezető azonban megadta. 1:0. A gól után veszélyesen támadott a Posztó, de Turáni lövése a kapufáról vágódott ki. A 35. percben ismét fejesgólt szerez­tek a pécsiek. Fordulás után nagy lendület­tel támadott a bajai csatársor, és előbb Mandity lövése, su­hant el a kapufa mellett. A 12. percben egy távoli lövést Kuba- tov az ötösön bélül fogni akart. A pécsi középcsatár felugorva meglökte, Kubatov a labdát ki­ejtette, s a kózepcsatár a há­lóba kotorta. 3:0. Baiai táma­dás során Barta Il-t. felvágták és kórházba kellett szállítani. Néhány perc múlva a kiugró Mártont a 16-oson belül fellök­ték, de a játékvezető kihozatta a labdát a 16-oson kívülre. A 38. percben a pécsiek beállítot­ták a végeredményt. A bajnokjelölt pécsiek éllen a Bácska nem számíthatott pontszerzésre, de ilyen arányú vereséget nem érdemelt meg. Az eredmény alakulásában az egészen gyenge játékvezető je­lentős szerepet Játszott. — Jók: Barta I. és Brisztovics. Délnyugati NB Hl. állása 1. Pécsi VSK 17 13 2 2 46:12 28 2. Pécsi BTC 17 11 3 3 35:20 25 3. Mohács 17 3 * 3 32:25 22 4. Szív. MÁV 17 8 5 4 37:22 21 5. Bajai Ép. 17 7 7 3 23:15 21 6. P. Bányász 17 6 5 6 37:22 17 7. H. MEDOSZ 17 7 3 7 24:22 17 8. Sz. Dózsa 17 5 7 5 23:24 17 9. Dombóvár 17 7 2 8 29:32 16 10. Bajai Bácska 17 7 1 9 22:34 15 11. Ercsi 17 5 4 8 22:26 14 12. Siófok 17 5 4 8 26:34 14 13. KMTE 16 í 3 8 18:32 13 14. Sz. Petőfi 17 4 5 8 18:37 13 15. K. Dózsa 17 3 4 10 18:32 10 16. Pécsi Vasas 16 2 3 11 8:29 7 A tavaszi második forduló­nak több érdekes eseménye volt. A legérdekesebb az. hogy az a három kalocsai csapat — ame­lyik múlt vasárnap győzött — mind kikapott. A megyei rang­adót Kiskunhalason hatalmas küzdelem után a hazaiak nyer­ték. A másik kalocsai csapat, a Spartacus. Kiskunfélegyházán szenvedett vereséget, míg a har­madik kalocsai csapat, a Hon­véd, otthonában kapott ki. A forduló meglepetései közé tar­tozik még a Bácsalmás izsáki veresége, valamint a Kiskun­félegyházi Honvéd jánoshalmi győzelme. A forduló eredményéi: Kkhalasi MÄV—Kalocsai Kinizsi 1:0 (1:0) Kiskunhalas. 800 néző, vezet­te: Kristóf. — Mindvégig nagy­iramú és helyenként színvona­las mérkőzést hozott a rang­adó. Az első 20 perc változa­tos játékkal telt el. A 22. perc­ben Sej ben 20 méteres szabad­rúgása védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. A gól után fokozódott az iram és a kalo­csai Pappnak két esetben is al­kalma lett volna az egyenlítés­re, de mindkétszer a kapufát találta el. — Szünet után nagy lendülettel kezdett a Kalocsa, de a jól védekező MÁV-védel- met nem tudta áttörni. A har­madik percben a kalocsai Vi­déki az oldalhálóba lőtt. A MÁV szórványos támadásai ve­szélyesek voltak, s így a 25. percben Illés lövése centiméte­rekkel kerülte el a kaput, majd Barta lövését védte Kovács. Az utolsó percekben Kalocsának kétszer is alkalma nvílt az egyenlítésre, de Deák és Bodó lövései elkerülték a kaput. — Jók: Dobra, Honfi. Oszlár. illet­ve Vatai, Boda és Papp. Kkfélegyházi Bányászati­Kalocsai Spartacus 2:0 (2:0) Kiskunfélegyháza. 500 néző, vezette: Király. — A hazai csa­pat a járvány miatt négy tar­talékkal állt fel. A szél segít­ségével nagy mezőnyfölényt har­coltak ki és két Lantos-góllal a 15. percben már 2:0 volt az eredmény. A lelkes vendégek keményen védekeztek és így a félidő további része gól nélkül telt el. — Szünet után megvál­tozott a játék képe. Kalocsát segítette a szél, de a félegyházi védelem önfeláldozó munkával megmentette kapuját a góloktól. Jók: Parádi I, Lantos I., Gö­rög és Istvánffy. illetve Sipos II, Okner. Molnár. Soltvadkert—Kalocsai Honvéd 3:1 (2:0) Kalocsa, 400 néző. vezette: Száll. — A helyzeteit ügyesen kihasználó soltvadkerti csapat némi szerencsével győzött — alacsony színvonalú mérkőzé­sen. Az első félidő végig csap­kodó játékkal telt el. A 9. perc­ben szabadrúgás során Zsikla I. ügyesen átívelte a sorfal fö­lött a labdát és az az edalvó kapus mellett a hálóba hullott. A félidő utolsó percében Zsik­la I. egy előrevágott labdával kiugrott és 14 méterről hatal­mas lövéssel a második gólt is megszerezte. — Szünet után a hazaiak kaptak jobban lábra, mezőnyfölényt is kiharcoltak, de a góllövéssel hadilábán álltak. A 43. percben a Honvéd Kele­men révén szépített, de még ugyanabban a percben a vad­kerti Karafi bebiztosította csa­pata számára a győzelmet. — Jók: Mészáros (a mezőny leg­jobbja), Filus, Zsikla I, illetve Kelemen, Végh és Vörös. Izsák—Bácsalmás 2:0 (0:0) Izsák, 400 néző. vezette: Kiss J. — Az első félidőben változó játék folyt. Izsák volt a veszé­lyesebb, de a bácsalmásiak ját­szottak szebben. Szünet után megváltozott a játék képe. Izsák nagy lelkesedéssel küzdött és megérdemelt győzelmet aratott. A 28. percben egy előrevágott labdából Filus 15 méterről a hálóba talált. Továbbra is Izsák irányította a játékot, és a 39j percbe» Kozma szögletét Fiius védhebetlenül felélte a hálóba. Jók: Szabó. Deák, Ju­hász, illetve Wachtler, Baiáz és a kapus. Kiskőrös—Tiszakécske 2:0 (0:0) Kiskőrös, 800 néző. vezette: Pénzes. — Jó iramban indult a mérkőzés. Az első komoly esemény a 26. percben alakult ki, amikor a kiskőrösi Tóth erős lövését a tiszakécsikei ka­pus védte. A 30. percben Szent- györgyi I. lövése alig .kerülte el a kécskei kaput. — Erőteljes kiskőrösi támadásokkal kezdő­dött a második félidő is. Az 5. percben Szentgyörgyi I. kapás­ból nagy gólt lőtt. Változa­tos játék után a félidő közepe felé a kiskőrösi Szedmák él<es fejessel a léc alá küldte a lab­dát. Az utolsó 10 percben Tisza­kécske felélénkült és megpró­bált szépíteni az eredményen, de csak négy szögletet tudott kiharcolni. Jók: Megyeri, Pálin­kás, B. Kovács, illetve Varga, Hlavacs és Bállá. Kiskunfélegyházi Honvéd— Jánoshalma 1:0 (1:0) Jánoshalma. 400 néző. vezet­te: Virágh. — A széltől támoga­tott hazai csapat kezdett job­ban. Már az első percekben gól­helyzeteket hagyott ki a gyenge csatársor. Csapkodóvá vált a já­ték, nem volt elgondolás a csa­patok támadásvezetésében. A 24. percben a jánoshalmi Nagy éles lövését védte a Honvéd kapusa. A 38. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Egy beívelt szögletből kavarodás támadt a kapu előtt és a tisztán hagyott Boros a kapuba gurította a labdát. Fordulás után Jánoshal­ma megkísérelte az, egyenlítést. Németh három esetben is csak a kapussal állt szemben, de mindig mellé lőtt. maid Nagy hagyott ki hatalmas helyzetet. Nem volt szerencséje Jánoshal­mának. A félidő második felé­ben a félegyházi védelem jól tartotta a helyi csatárokat. — Jók: A félegyházi közvetlen vé­delem, illetve Fenyvesi III., Il­lés és Németh. Alpár—Kecskeméti Dózsa n. 2:2 (1:1) Alpár, 300 néző. vezette: Tú­rán. — Tapogatótó játék után a félidő közepén kezezés miatt a Dózsa büntetőhöz jutott, amit Vékony értékesített. Alpárt fel­élénkítette a gól. és Szabó ré­vén sikerült egyenlíteni. — Fordulás után a hazaiak támad­tak valamivel többet és a 24. percben Lengyel szabadrúgását a befutó Farkas fölé lőtte. Egy ellentámadás során a Dózsa szöglethez jutott. A beívelt lab­dát az alpári védők kézzel ütöt­ték el. A 11-est most is Vékony értékesíti. A 29. percben Len­gyelt a büntetőn belül felvág­ták. Ez is 11-es, de Czéh ki­védte. Elkeseredetten támadott, az Alpár és a 33. percben ön­góllal sikerült egyenlíteniük. Jók: Czéh, Vékony. G erőházi, illetve Bolesza, Farkas. Lengyel. Szabadszállási Honvéd—Tompa 4:2 (1:1) Szabadszállás. 500 néző, ve­zette: Kürtösi. — A Szabadszál­lási Honvédtől nem tudtunk részleteket kapni a mérkőzésre vonatkozólag. Megyei X. osztályú labdarúgó­bajnokság állása 1. Kai. Kinizsi 17 12 4 1 46:13 28 2. H. MÁV 16 11 3 2 29: 9 25 3. F. Bányászati 17 12 1 4 37:20 25 4. Kal. Spart, 17 10 1 6 38:27 21 5. Kiskőrös 17 8 3 6 29:29 19 6. Soltvadkert 16 6 6 4 26:20 18 7. Szsz. Honvéd 17 7 4 6 26:26 18 8. Tompa 17 7 2 8 22:33 16 9. Kai. Honvéd 17 6 2 9 31:37 14 LO. Bácsalmás 17 6 2 9 25:31 14 11. Izsák* 17 6 2 8 19:24 13 12. F. Honvéd 17 5 2 10 24:31 12 13. Alpár* 16 5 3 8 30:41 12 4. Tiszakécske 17 4 3 10 15:27 11 :5. Jánoshalma 17 3 4 10 22:33 10 6. H. Honvéd 16 3 4 9 19:37 10 4. K. Dózsa H. 18 9 4 5 44:18 22 A Kecskeméti Dózsa n. eredmé- íyei a bajnoki táblázatban nem sze- epelnek. * Az Alpártól és az Izsáktól 1—1 ■üntetöpontot levontak, mert nem Utak ki ifjúsági csapatukkal. Könnyen döntetlen lehetett volna SIÖFOKI MÄV—KISKUNHALASI MEDOSZ 2:1 (Oil) Megérdemelt, de túlzott arányú vereség PÉCSI BTC—BAJAI BÄCSKA POSZTÖ 4:0 (2:0)