Petőfi Népe, 1962. február (17. évfolyam, 26-49. szám)

1962-02-13 / 36. szám

Hétvégi soorteredipnvek LABDARÚGÁS. A Vásárvárosod Kupájáért Újvidéken: MTK—Vojvo­dina 4:1 (1:1). — Nemzetközi lab­darúgó mérkőzések: Bp. Vasas—Slo­van Bratislava 1:1 (1:0), Pozsonyban. NDK olimpiai keret—Dorog l:l (1:0) Lipcsében. — Az olasz labdarúgó­bajnokságon Ismét a Florentina ke­rül az élre, miután az Intemazio- nale Ferrarában kikapott. ATLÉTIKA: Los Angelesben az új- zélandi Snell fedettpályán Is világ­csúcsot javított az 1000 yardos sík­futásban. VtVAS: A magyar—lengyel ifjúsági vívóversenyen a női egyéni tőrben Damásdi, a férfi egyéni tőrben Per­laki lett az első. A párbajtőr csapat­ban Varsó győzött 9:7-re, míg a kardcsapatban Budapest diadalmas­kodott 11:5 arányban. KORCSOLYA. Magyarország ez évi férfi gyorskorcsolyázó bajnokságát Ivánkái György, a női gyorskorcso­lyázó bajnokságát Magyar Kornélia nyerte. Totóeredmények: 1, 1, 1, x, 1, I, 1, 1, 2, 1, 1, 1. Bemutatkoztak a sportiskola tanulói Szombaton délután a Bányai Júlia Gimnázium tornatermében meghívott szülők és vendégeik előtt mutatkoztak be a kecske­méti sportiskola tanulói. Először a női és férfi kézilabda-szakosz­tály, majd a női és férfi atléti­kai szakosztály bemutatójára ke­rült sor. Nagy sikert arattak a női és férfi vívók, valamint a fiatal tamászlányok gyakorlatai. Biztató formában KECSKEMÉTI DÖZSA—DUNAÜJVÄROSI KOHÁSZ 3:2 (1:1) Dunaújváros. 500 néző, vezet­te: Homyik. Kecskeméti Dózsa: Czéh — Tordasi. Határ, Kerepesi — Morvái, Menczel — Gyenes, Vékony, Szappanos, Csordás', Rozgonyi. Edző: Molnár Ferenc. A jó erőt képviselő dunaúj­városi NB II-s csapat elleni barátságos mérkőzésre jó tala­jú pályán került sor. Mindkét együttes nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe és a közön­ség élvezetes mérkőzésnek lehetett szemtanúja. A mérkőzés első gólját a 18. percben a hazai csapat érte el Andriska lövéséből. 1:0. Szép és lendületes támadással egyenlí­tett a Dózsa a 29. percben. Roz­gonyi futott el a szélen, majd pontos beadását Szappanos egy csel után a hálóba továbbí­totta. 1:1. Az egyenlítő gól után is felváltva támadtak a csapa­tok. Ebben a játékrészben a Kohász támadásai veszélyeseb­bek voltak. Később Morvái megsérült és helyére Dobó állt be. A második félidőben a Dózsa csatársora Vékony, Berta. Szap­panos, Dobó és Szőczei összeál­lításban játszott, s már a negyedik percben a dunaújvárosiak hálójában táncolt a labda, mégpedig úgy, hogy a Czéh helyére beállt Goór Határhoz továbbította a labdát, majd az Galambkiállítás Kiskunfélegyházán Mint már közöltük, a Kiskunfélegyházán működő három galambász egyesület kétnapos kiállítást rendezett, amelyen ki­lenc fajtából közel 2000 darab galambot mutattak be. A bíráló bizottság hét galambot Champion-díjjal jutalmazott. Képünk a nagysikerű galambkiállításról készült. (Lakatos felv.) «>XX»C)OOOOOOOOOOOOOOCOOOaX>OOOOOC< Megyénk atlétikai élete ISBI-ken A LEGJOBB EREDMÉNYEK 400 m-es síkfutás: Narancsik Katalin i 62 (Bajai Építők), Ma­joros Rózsa i 62,9 (B. Építők), Katona Eta i 66 (B. Építők), Szabó Gertrud s 66 (B. Építők), Ott Piroska s 66 (Kecskeméti Katona Gimn.), Karádi Zsuzsa 67 (Kecskeméti TE), Bild Ka­talin i 67,2 (Kecskeméti Katona Gimn.), Kállai Margit s 67,9 (Kfélegyházi Leánygimnázium), Magyar Ibolya i 68,2 (Kfélegy­házi Bányász), Staub Olga s 68,8 (Kecskeméti Katona Gimn.). A 400 méteren a tízes átlag 66,2, az 1960. évi 69.3-mal szemben. 800 m-es síkfutás: Narancsik Katalin i 2:30,4 (B. Építők). Ka­tona Eta i 2:35 (B. Építők), Haj­más: Ildikó i 2:40,2 (B. Építők), Rácz Hona 2:42,4 (Kfélegyházi Bányász), Körösi Margit s 2:46 (Kecskeméti Katona Gimn.), Szabó Katalin i 2:46.2 (B. Épí­tők), Forgó Zsuzsa i 2:48.5 (Fél­egyházi Bányász). Kovács Mar­éit 2:52.4 (Bajai Építőik). Haa­gyási Mária i 2:56.2 (Tiszakécs- kei FSK), Magyar Ibolya i 2:56,2 (Kfélegyházi Bányász). 800 méteren 2:45.4 volt a tízes átlag (1960-ban 2:47,6). Mindkét középtávfutó szám­ban az előző évekhez viszonyít­va javulást mutatnak az átlag- eredmények, különösen 400 mé­teren. Kár, hogy a jobb ered­ményeket versenyzőink csak az évad végén érték el. 400 méte­ren biztató a fejlődés, mert a rangsorban szereplő versenyzők többsége jó középtávfutói ké­pességgel rendelkezik. A továb­bi szorgalmas edzésekkel sokat javíthatnak eddigi eredményei­ken. Ideje is volna mind a 400, mind a 800 méteren megjaví­tani a 60,9 és a 2:28.2-s megyei csúcsot. Ezeket még 1955-ben érte el Kovács Katalin. Elsősor­ban ez a feladat Narancsik Ka­talinra vár, bár 400 méteren Majoros Rózsa is meglepetést szerezhet Csordáshoz került. A fedezet kiugratta Szappanost, aki a szélen lefutott és ügyesen Ber­tához továbbított. A fiatal csa­tár a kapus mellett hálóba gu­rította a labdát. 2:1. A dunaúj­városiak hozzá sem értek a lab­dához. A Kecskeméti Dózsa sze­rencsés körülmények között érte el harmadik gólját. A második félidő 12. percében Vékony • el­csípett egy hazaadást és nehéz szögből a hálóba lőtt. A kétgólos vezetésre heves Kohász-támadások következtek. Ekkor 25 perces nyomás nehe­zedett a Dózsa kapujára, a vé­delem azonban jól állt a lábán és kitűnően hárította a meg­megújuló rohamokat. A 33. percben Tordasi öngólt vétett, így alakult ki a 3:2-s végered­mény. A Kecskeméti Dózsa győzel­me a mutatott játék alapján feltétlenül megérdemelt; Megyénk NB II-s csapata biztató formában van. A leg­jobb csapatrész jelenleg a védelem. amelyből ezen a mérkőzésen különösen Határ és Goór jeles­kedett. A fedezetek közül Men­czel nyújtott jó teljesítményt, míg a csatársorból Szappanos mozgékonyságát dicsérhetjük, bár a többiek is igyekeztek. Két kecskeméti győzelem a cselgáncsbajnokságon Szombaton és vasárnap ren­dezte meg a Bács-Kiskun me­gyei Nehézatlétíkad Szövetség az országos ifjúsági vidéki súly­csoportos és abszolút cselgáncs­bajnoki versenyt az Ükoliégi- um dísztermében. A bajnokság­ban 45 induló vett részt és kb. 400 főnyi szurkoló nézte végig az izgalmas küzdelmeket. A ver­seny kecskeméti sikert is hozott, mert két súlycsoportban kecs­keméti győzelem született. Az abszolút-bajnokságban egy ki­csit szerencsésebb sorsolással Nagy Lajos akár győzhetett is volna. Részletes eredmények: 56 kg (nyolc ind.): bajnok: Guzsik Ist­ván, 2. Jambrovics, 3. Németh (mindhárom Tatabánya.) — 62 kg: (13 ind.) bajnok: Schwarc- zinger Ferenc (Tatabánya), 2. Kis—Nagy iPVSK), 3. Vékony (Szegedi Sportiskola). — 68 kg: (11 induló) bajnok: Nagy Lajos (Kecskeméti Dózsa), 2. Banko- nics, 3. Hegedűs (mindkettő Sz. Sportis.) — 74 kg Cl ind.) baj­nok: Kereczkey Zoltán (Kecs­keméti Dózsa), 2. Balogh (Tata­bánya), 3. Daczó (PVSK). — 80 kg (3 ind.) bajnok: Papp Antal (Tatabánya), 2. Végh (PVSK), 3. Jeszenovics (Sz. Sportis.) — Nehézsúly: (3 ind.) bajnok: Ba­logh Lajos (PVSK), 2. Papp J. (Sz. Sportis.), 3. Simon (PVSK). — Országos ifjúsági vidéki ab­szolútbajnok (15 induló): baj­nok: Papp Antal (Tatabánya), 2. Balogh László (Tatabánya), 3. Nagy Lajos (Kecskeméti Dózsa). Másfélszáz induld a XTE bír' dzdversenyén Vasárnap délelőtt rendezte meg a KTE országos ifjúsági szabadfogású birkózóversenyét az Újkollégium dísztermében. A versenyen csaknem másfélszáz fiatal birkózó vett részt és az egyes súlycsoportokban nagy küzdelmet vívtak a győzelemért. A nagyszámú közönség sok szín­vonalas küzdelmet látott. Az egyetlen hiba az volt, hogy az elhúzódó cselgáncs-bajnokság miatt 11 órakor kezdték a ver­A visszavágón is győzött a KTE KECSKEMÉTI TE—NAGYKÖRÖSI KINIZSI 3:2 (2:1) Nagykőrös. 400 néző, vezette: Űjhidi. KTE: Vitkovics (Nyári) — Kocsó I., Uzsold II.. Szikszai — Gacs, Vass — Szabó I. (Do­rogi), Dezsőfi III.. Karazsia IV. (Bagi), Laczi II.. Zelenák (Bar- ta). Edző: Kosa Károly. Havas, sáros pályán nehezen alakult ki a játék. A hazaiak kezdtek jobban, majd fokozato­san a KTE vette át az irányí­tást. Ennek ellenére a 19. perc­ben egy 18 méteres szabadrú­gásból Nagykőrös szerezte meg a vezetést. Továbbra is a KTE támadott és a 31. percben La­czi II. a hiányos sorfal között a hálóba talált. Az utolsó előt­ti percben szögletrúgásnál Ka­razsia szépen ugrott fel és védhetetlenül a hálóba fejelt. Szünet után cseréltek a csa­patok és még jobban megélén­kült a játék. A 13. percben A fele „elhullik"? A labdarúgó kapusok szen­vednek a legtöbbször sérülést, állapította meg egy madridi biztosító társaság. A tavalyi bajnokságban 112 profi kapus közül 57 sérült meg. Bagi—Barta adogatás után a balszélső védhetetlen lövéssel növelte a KTE előnyét. Válto­zatosabb lett a játék és kemé­nyebb, amiben a hazaiak jártak élen. Ennek következménye lett azután az, hogy Bartát a 18. percben lerúgták, úgyhogy a csatár végleg kiállt. Jól hajrá­zott a Kinizsi és egy szabadrú­gásból Kornyik szép fejessel javított az eredményen. A KTE-ből a védelem kezd összeforrni, de mindkét kapus hibázott a góloknál. A fedezet­pár jó volt. a csatársor azon­ban még kissé döcög. Ebből a sorból Dezsőfi III. tűnt ki. senyt és szünetet nem tartva este 7 óra után fejezték be. Helyesnek tartanánk, ha a ver­seny-időpontokat jobban egyez­tetnék, s az ilyen nagy induló- számú versenyt már reggel nyolc órakor kezdenék és szünetet is tartanának, mert így a verseny nemcsak a rendezőségre, hanem a versenyzőkre is káros hatás­sal van. A verseny eredményei: 50 kg: 1. Szabó (Bp. Törekvés), 2. Ko­máromi (Abomy), 3. Fodor (Sze­gedi VSE). — 53 kg: 1. Balogh (Szóin. MÁV), 2. Hanus (Egri Dózsa), 3. Varga (Dunavecse). — 56 kg: 1. Bende (Kai. Kinizsi), 2. Gulvás (Abony), 3. Szabó (Sze­gedi VSE). — 59 kg: 1. Bene (Bp. Honv.), 2. Keserű (Kkí. Vasas), 3. Pulai (KTE). — 62 kg: 1, Gre­gorys (Bp. Honvéd), 2. Csepel- la (Bp. Törekvés), 3. Erős (BVSC) — 66 kg: 1. Dávid (BVSC), 2. Paletta (Kai. Kinizsi), 3. Kállai (KTE). — 70 kg: 1. Varga (Bu­dapesti VSC), 2. Steer (BVSC), 3. Gyurka (Bp. Honvéd). — 74 kg: 1. Ledényi (Bp. Törekvés), 2. Maróti (Bp. Honvéd), 3. Var­ga (Nagykőrösi Kinizsi). — 79 kg: 1 .Major (BVSC), 2. Gulyás (N. Kinizsi), 3. Gál (KTE). — Nehézsúly: 1. Balogh (PVSK), 2. Ruzsinkó (Kai Kinizsi), 3. Paál (Szóin. MÁV). Labdarúgó válogatottunk Atlétikai versenybíró tanfolyam kezdődik A Kecskeméti Városi Testnevelési és Sporttanács és a megyei Atlétikai Szövetség versenybírói tanfolyamot rendez. Az atlétikai tanfolyam célja, hogy mindazok részére, akik eddig a gyakorlati munkában mint versenybírók közreműködtek ugyan, de tanfo­lyam hiányában képzettségükről igazolást még nem kaptak, meg­felelő versenybírói igazolványhoz juthassanak. A tanfolyamon részt vehetnek azok is, akik eddig versenybíróként gyakorlatilag még nem vettek részt versenyeken, de kedvet éreznek ehhez az önkéntesen vállalt társadalmi munkához. A tanfolyam időtartama tíz óra. Helye a városi testnevelési és sporttanács hivatali helyisége, Kecskemét, Rákócziváros 35/a. megkezdte világbajnok! előkészületeit az Építők népligeti stadionjában. Képünkön Dunai, Tichy és Monostori nyújtó- gyakorlatot véges. A versenybíró-képzés napjai: február 22, március 1 és március 8. Az előadások kezdete délután fél 6 óra. A rendező szervek kérik a je­lentkezőket, hogy részvételi szán­dékukat írásban, vagy szóban a tanfolyam kezdete előtt legalább öt nappal közöljék, és az első előadásra egy darab kisméretű fényképet hozzanak magukkal. Váltott lovakkal XIII. Károly svéd király ne­vezetes lovasútját akarja meg­tenni két svéd lovas. Az egy­kori svéd király 1709-ben, az elvesztett poltavai csata után a romániai Pitestiből 14 nap alatt ’ovagolt Pesten és Bécsen ke­resztül — vissza hazájába. A király szerepében Mats Linday, kísérője szerepében pedig Os- berg edző lovagol majd Fitesti- től Stalsundig. A lovakat 30—50 kilométerenként váltják.