Petőfi Népe, 1962. február (17. évfolyam, 26-49. szám)

1962-02-27 / 48. szám

Hétvégi sporteredmények Labdarúgás: Az olasz labdarúgó KB I-ben a Fiorentina odahaza, a Milan Rómában győzött, míg az In- temazionale döntetlenül végzett a Juventussal, s így az élen a kő­vetkező a helyzet: 1. Fiorentina 40, Milan 89, 8. Intemazionale 39. — Budapest—Lanerossi 1:0 (1:0). Kar­nevál Kupa. — DVJ5C—Székesfehér­vári Vasas 7:0 (3:0). A debreceniek alaposan visszavágtak a múlt vasár­napi 2:0-s vereségükért. Asztalitenisz: Az angol bajnokság­ban Bérezik, és Bérezik—Lukácsné páros angol bajnokságot nyert. A női döntőben Földiné 3:0 arányú vereséget szenvedett az angol Ro- wetóí. Ugyancsak kikapott a női párosban is Lukácsnéval együtt a Rowe-Shanon pártól. Atlétika: Iharos harmadik lett az amerikai fedettpálya bajnokságon a három angol mérföldön 13:54 idő­vel. ökölvívás: Szófiában a magyar ökölvívó válogatott 16:4 arányú rendkívül súlyos vereséget szenve­dett. Jégkorong: FTC—Bp. Vörös Me­teor 3:2, Üjpesti Dózsa—BVSC 5:1. Totóeredmények: 2, 2, 1, x, x, I, x, 2, X) x, 2, 2, A labdarugó NB I. állása 1. Bp. Vasas 17 12 2 3 41:18 26 2. U. Dózsa 17 11 3 3 35:18 25 3. Tatabánya 17 9 3 5 29:18 21 4. Bp. Honvéd 17 8 4 5 36:23 20 5. Dorog 17 8 3 6 23:22 19 6. Ferencváros 17 6 6 5 22:18 18 7. MTK 17 7 3 7 33:28 17 8. Pécs 17 7 2 8 24:26 16 9. Salgótarján 17 5 5 7 23:27 15 10. Ózd 17 7 1 9 27:44 15 II. Komló 17 4 5 8 21:28 13 12. Szeged 17 4 4 9 19:29 12 13. Győr 17 2 7 8 15:34 11 14. Csepel 17 3 4 10 20:35 10 NB I-es eredmények: Bp. Vasas— Csepel 2:0 (1:0), Üjpesti Dózsa—Fe­rencváros 2:1 (0:0), Dorog—MTK 2:1 (1:1), Ózd—Tatabánya 1:1 (0:0), Sze­ged—Pécs 3:1 (2:1), Komló—Salgó­tarján 0:0; Bp. Honvéd—Győr 3:0 Szünet után elszürkült a játék KECSKEMÉTI DÓZSA—JÁSZBERÉNYI VASAS 4:1 (4:0) Kecskemét, 600 néző. vezette: Fehér L. — Barátságos. K. Dózsa: Gór — Tordasi, Határ, Kerepesi — Morvái, Menczel — Berta, Szappanos, Csordás. Szőczei (Kasza). Roz- gonyi (Szőczei). Edző: Molnár Ferenc. J. Vasas: Evenik — Kovács I., Túri (Domhai), Pányi — He­ring (Iványi), Pintér — Rétsági, Szántai, Keresztesi. Kerekes, Bíró. Edző: Kerekes Imre. Csípős, hideg időben, kisszá­mú közönség előtt kezdtek a csapatok. Feltűnő volt a Dózsa nagy játékkedve. Már a máso­dik percben nagy helyzetet ha­gyott ki Csordás. Az üres kapu helyett az ötös sarkán álló ka­pusba lőtt, majd a következő percben a kapufán csattant lö­vése. A vezető gól azonban nem késett soká. Az 5. percben Szap­panos—Szőczei—Rozgonyi volt a labda útja és a szélső minta­szerű átadás után. pompás lö­vést eresztett az ellenkező sa­rokba. 1:0! A 12. percben Ber­ta kitűnően találta el a labdát. 2:0! A Dózsa nem csökken­tette az iramot és a 27. perc­ben Csordás a kiugró kapus mellett a hálóba pörgette a labdát. 3:0! A 30. percben Szap­panost elengedték a herényi vé­dők. Az összekötő jó érzékkel átemelte a labdát a kimozduló kapus fölött és megszületett a negyedik gól. 4:0! Ellentámadás során egy jobboldali szögletrú­gást Tardásd a kapuvonalról A II. félidőben jól játszott a KTE CEGLÉDI ÉPÍTŐK—KTE 8:1 (ZK» Cegléd, 500 néző. vezette: Tóth. — Barátságos. KTE: Vitkovics — Kocsó I.. Uzsoki II., Suhajda (Kocsó II.) — Gacs. Vasa — Szabó.I., De- zsőfi III., Karazsia IV. (Bagi), Laczi II., Zelenák. Edző: Kosa Károly. Hazai fölénnyel telt el az el­ső negyedóra. A 20. percben megszerezte az Építők a vezető gólt. Botos, a Ceglédi Vasutas volt játékosa, 20 méterről ta­lált a hálóba. 1:0. Tíz perccel később ismét Botos volt ered­ményes. A KTE védelme a já­téknak ebben a részében gyen­gén játszott. Szünet után — edzői fejmo­Kiiitöttéhf mégis bajnok! A profi ökölvívó Európa-bajnoki mér­kőzés a skót Mc­Cormack és a dán Christensen között váratlan eredményt hozott. McCormack szabálytalan ütéssel kiütötte ellenfelét, ezért diszkvalifikál­ták. és így a kiütött Christepsen, lett a győztes. Képünkön: az Európa-bajnok a babérkoszorúval. Ö lesz PaPP László legközelebbi ellen­fele. sás következtében — lényege­sen javult a KTE csapatmun­kája. Ennek eredménve a 10. percben elért szép gól is. Su­hajda beadását Bagi kapásból lőtte a ceglédi hálóba. 2:1. A gól után eredmény nélkül foly­tatódott a KTE támadássoroza­ta. Igaz, hogy ebben szerepe volt a játékvezetőnek is, aki »szétfütyülte« a mérkőzést. Több gól nem esett; A KTE csak a második fél­időben. játszott jól. Akkor az eleinte bizonytalankodó véde­lem is megbízható volt. A csa­pat erőnléte jó, reméliük, a bajnoki rajtig a csatársor já­téka is javuL mentett. A 43. percben Csor­dás lesről talált a hálóba. Dózsa-támadásokkal kezdő­dött a második félidő is, de mindinkább feljött a vendég­csapat és már nem játszott alá­rendelt szerepet. A 8. percben Szappanos üres kapu mellé gu­rított. A 17. percbe»' az egyéb­ként jól védő Gór rosszul dob­ta ki a labdát. Ivánvi elcsípte és a helyezkedő kapus mellett a hálóba lőtt. 4:1. Ezután in­kább a két 16-os között folyt a játék. Feltűnt a közben beállt Kasza nagy igyekezete, de a góllövéssel hadilábon állt. A Dózsa az első félidőben ki­tűnően játszott. Szünet után szemmel láthatóan lefékezett a kecskeméti csapat, bár ékkor is küszködtek, de Kaszán kívül nem erőltették a góllövést. Jók: Gór, Határ, Berta és Csordás. Űj megyei csúcs szakításban Budapesten rendeztek meg az országos felnőtt IIL osztályú súlyemelő versenyt Ezen a Kecskeméti Spartacus három versenyzője indult. Gubisi Jó­zsef a verseny előtt betegsége miatt visszalépett és később Da- dogh István is feladta a ver­senyt. Bakos Tamás végig ki­tűnő formában versenyzett és könnyűsúlyban az utolsó lökés­nél biztosította győzelmét 230 kg-os összteljesítéssel. A kecs­keméti versenyző szakításban 90 kg-mal új megyei csúcsot állított feL Várt eredmények a kecskeméti terematlétikai versenyen A Kecskeméti Városi TST va­sárnap délelőtt a Piarista Gim­náziumban rendezte meg idény- éleji, felkészülést kutató, terem- atlétikai versenyét. Különösen serdülő és az újonc korcsopor­tokban indultak sokan. A ver­senyen a várt eredmények szü­lettek, s ez elsősorban az edzők jó munkáját dicséri. Különösen örvendetes Kullai András és Vasvári Károly bíztató formája. Termelőszövetkezeti sporlkőzgyölés „Hírős” horgászok közgyűlése Az elmúlt napokban tartotta rendkívüli közgyűlését a kecs­keméti »Hírős« horgászegyesü­let Ezen részt vettek a kiskun­félegyházi, tiszakécsked és az alpári sporthorgász egyesületek vezetői is. A közgyűlés kérte az Országos Halászati Felügye­lőséget, hogy engedélyezze a 80 katasztrális holdnvi szikrai holtág használatba vételét A négy egyesület mintegy 400 sporthorgászt foglalkoztat és el­határozták: amennyiben meg­kapják a szikrai holtágat, úgy évente legalább húsz mázsa ha­lat telepítenek. A döntetlen igazságosabb lett volna PÉCSI BTC—KISKUNHALASI MED ŐSZ 1:0 (0:0) Ma, kedden este tartja köz­gyűlését a Kecskeméti Egyetér- . tés Termelőszövetkezet Sport­köré. Majdnem félszáz fiatal tagja van az alig féléve alakult -- - - sportkör női és férfi asztalitenisz, valamint labdarúgó szakosztályának. A szövetkezeti fiatalok már sike­resen szerepeltek a kecskeméti városi bajnokká rtiair. Kiskunhalas. 1000 néző, ve­zette: Emsperger. — NB III-as bajnoki mérkőzés. H. MEDOSZ: Bakos =“ Csa­bánké II., Várhegyi, Homyák — Csejtey. Hirth — Tóth I., Schverla. Csermák. Fenyvesi II., Hődör. Edző: Virágh István* Az első félidőben a vendé­gek fölényben voltak. A hala­siak csatársora sokat tehetet- lenkedett A 7. percben Hődör 20 méteres szabadrúgását a pé­csi kapus a jobb felső sarokból ütötte ki. A 19. percben ismét Hődör volt veszélyes, tíz mé­terről estében lőtt kapura, de a pécsi kapus újból mentett. A félidő végéig nem akadt több helyzete a MEDOSZ-nak. A második félidőben többet támadott a MEDOSZ. de gyen­ge csatársora most sem tudta áttörni a keményen védekező pécsiek védelmét. A második percben Tóth I. vezetést sze­rezhetett volna, de az ötösről mellé lőtt. A 25. percben ismét Tóth I.. előtt nyílt, alkalom, de 10 méterről leadott erős lövését a kapus védte. A 28. percben Schverla közelről a kapus kezé­be fejelt. Már döntetlennek lát­szott a mérkőzés, amikor a 38. percben egy gyors pécsi akció végén közeli lövésből megszü­letett a mérkőzést eldöntő gól. 1:0! A 42. percben Tóth I. szé­pen kiugrott, csak a kapussal . állt szemben, de a lövés pilla­natában. a pécsi kapus önfel ál­dozőan lábra vetődve hárított Mezőnyjátékban a pécsiek fe­lülmúlták a hazaiakat és a rosz- szul összeállított halasi csatár­sor képtelen volt a gólszerzés­re. Ennek ellenére — a helyze­tek alapján — a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. — Jók: Várhegyi, Csejtey. Bakos. Érdekesebb eredmények: fér­fiak: helyből távolugrás újonc: l. Garast Károly (Jókai Alt. Isk.) 215, cm, sfrdülő: 1. Kovács Tamás (Katona Gimm.) 255 cm., ifjúsági: 1. Farkas Benő (Piár.) 262 cm. Magasugrás lendületből újonc: 1. Kovács Gyula (Jókai Isk.) 140 cm. Serdülők: 1. Ko­vács Tamás (Katona) 175 cm. Ifjúsági: 1. KúUad András (Ka­tona) 183 cm. Helyből hármas­ugrás: 1. Farkas Benő (Piár) 782 cm. Labdadobás: (4 kg-os lab­dával) újonc: 1. Fejes Tamás (Jókai) 10,60 m. Serdülő (6 kg-os labdával): 1. Letanoczky Endre (Katona) 11,36 m. Ifjúsági: 1. Vasvári Károly (Katona) 11,30 m. Nők: helyből távolugrás: újon­cok: 1. Réti Mária (Nagykőrösi úti isk.) 150 cm. Serdülő: 1. Za na Irén (Sportiskola) 203 cm. Ifjúsági: 1. Szutor Zita (Bányai) 219 cm. Magasugrás: újoncok: 1. Gyarmati Zsuzsa (Országos Nevelőintézet) 120 cm. Serdülő: 1. Széli Katalin (Bányai) 130 cm Ifjúsági: L. Csibrányi Va­léria és Nagy Eta (mindketten Katona Gimm.) 130 cm. Labda- dobás (3 kg-os labdával) újonc: 1. Koncz Klára (Nagykőrösi úti isk.) 450 cm. Serdülők: (4 kg-os labdával): 1. Széli Katalin (Bá­nyai) 9,25 m. Ifjúsági: 1. Kele Ilona (Katona) 9,48 m. 202 motoro* László falván (Tudósítónk írja) Lászlófalván, az MHS keretén bélül a közelmúltban motorve­zetői tanfolyamot szerveztek, amelyen 202 hallgató vett részt. A tanfolyamon a KRESZ-szel és műszaki dolgokkal ismerkedtek a hallgatók. A sikeres vizsga után megkapták motorkerékpár­vezetői jogosítványukat. A kö­vetkezőkben a helyi MHS sze­mély- és tehergépkocsivezetői tanfolyamot szándékozik indíta­ni a kö zségben. OLVASSA a Magyar Mezőgazdaságot. A MAGYAR MEZŐGAZDASÁG e héten meg jelenő 9. számának jelentősebb cikkei: Ferencz Ottó, a kunhegyes! Vörös Október Tsz főkönyvelője; Hozzászólás a mezőgazdasági termékek önköltségszámításához, Dr. Lehoczky László: A tavaszi talajmunkák gépi eszközéi, Sió Levente: A legelőöntözés tapasztalatai a Sinatelepi Állami Gazdaságban, A MAGYAR MEZŐGAZDASÁG egyéb jelentősebb cikkei: Az áruértékesítési mutató teljesítésének előnyei, Közös baromfi nevelése a háztájiban, Vízrendezés, táblásítás, gépesítés a lejtős területeken; A fehérje biológiai értékének növelése a sertéstakarmányokban. A MAGYAR MEZŐGAZDASÁG terjesztési ankétjai sorában ké-' pes beszámolót közöl a lap a legutóbb megrendezett nagyrédei, kis­kunhalasi és tatai olvasóankétről. A népes, jól sikerült ankétokon — amint erről a lap beszámol — a felszólalók sorra elmondották, hogy miben segíti munkájukat hétről hétre a MAGYAR MEZŐ­GAZDASÁG. A termelőszövetkezetek, tsz-vezetők, mezőgazdászok, brigádveze tők és a korszerű módszerek iránt érdeklődő termelőszövetkezeti gazdák fizessék elő a MAGYAR MEZŐGAZDASÁG-ot a postai kéz­besítőnél. Előfizethető: a Posta Központi Hírlapirodánál, valamennyi posta- hivatalnál és kézbesítőnél. Előfizetési díj egy évre 96,— Ft