Petőfi Népe, 1961. október (16. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-25 / 252. szám

t. «Mal 1961. október 25, szerda i A múlt hét végén megren- ídezebt kétnapos városi bajnok­ságon az élvonalbeli versenyzők egy része már nem indult. Az indulók legtöbbjén is látszott az idei versenyévad hosszúra nyúlt küzdelmeinek: fáradtsága. (Ennek ellenére a nők közül Má­jon*, Narancsik, Latyák és Ve­res, a férfiak közül pedig Ví- gamd, Raj és különösen Márity ért él igen jó eredményt. Figye­lemre méltó Hertelendi teljesít­ménye a gerélyhajításiban. Némelyik versenyszámlban gyér volt a mezőny. Különösen a férfi középtávon és a felnőtt •nők számaiban alig akadt indu­ló. Meglepő, hogy a bajai kö­zépiskolák egyetlen versenyzőt sem neveztek a bajnokságba! így az alábbi legjobb eredmé­nyeket valamennyien a Bajai Építők versenyzői érték el: Nők: 100 m: 1. Majore« 12,7, 2.* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Velin 13,3, 3. Narancsik 13,4. 2Q0 m: 1. Narancsik 27,8, 2. Ma­joros 28. 400 m: 1. Narancsik 62. 80 irt: gát: 1. Majoros 12,7. Ma­gasugrás: 1. Hertelendi 135. Tá- vőlugrás: 1, Majoros 495. Súly­lökés: 1. Latyák 12,24, 2. Veres 12,12. Diszkoszvetés: 1. Veres 33,60, gerely: 1. Latyák 33,30. Férfiak: 100 m: 1. Vigandll,4, 2.; Raj 11,5, 3. Gardil 11,7. 200 m: 1. Raj 23,5, 2. Márity 24,2. 400 m: 1; Gardil 53,7. 800 m: 1. »Szabó 2:07,7. 1500 m: 1. Horváth 4'19,4. 3000 m: 1. Horváth 9:28,4. 110 gát: 1. Márity 16,6. Magas­ugrás: 1. Márity 160. Távolug­rás: 1. Raj 625. Súlylökés: 1. Katies 14,40 (6 kg). Diszkoszve- téS: 1. Márity 37,20, 1,5 kgl. Ko­vács 44,43. Gerelyhajítás: 1. Márity 63,45 (megyei csúcs), 2. Hertelendi 53,51. Kalapácsvetés: 1. Katies 44,41= Márity Jánosnak tehát sike­rült beváltania a megyei baj­nokságon tett ígéretét, és orszá­A sporlakadémia első előadása Kiskunfélegyházán Csütörtökön, október 26-án tartják Kiskunfélegyházán a téli spartákadémáa első előadását a Móra Ferenc Művelődési Ház nagytermében. Az előadás cí­me: A magyar testnevelési moz­galom 1962. évi féladatai. Elő­adó Soltész Dezső testnevelő ta­nár: A téma különösem a sportve­zetők érdeklődésére tarthat szá­mot. A többi városunkban szer­zett tapasztalatok szerint azon­ban a sportolók, sportrajongók is érdéklődnek sportmozgal­munk jövő évi munkája felől és igen sokan látogatják a sport- akadémia előadásait a Kiíián- mozgalom részvevői is Helyi „rangadó" Kecskeméten Most szerdán „rangadó” mér­kőzésre kerül sor. Igaz, hogy csak barátságos mérkőzést vív a K. Dózsa a KTE-vel, de mégis — a két legjobb kecskeméti csa­pat találkozik egymással. A mérkőzést a Városi Sport­telepen játsszák le szerdán du. 3 órakor. Megyei I. o. labdarúgó-eredmények Vasárnap a megyei I. osz­tályban hivatalosan nem volt bajnoki forduló, de két mérkő­zést előrehoztak. Mindkét mér­kőzésen, de főleg a kiskunfél­egyházin igen nehezen született meg a hazai csapat győzelme. Kiskunfélegyházán a tiszakécs- keiek jól tartották magukat és a 88. percig 0:0-ra állt a mér­kőzés. Az utolsó két percet az­után nem bírták a kécskeiek és gyors egymásutánban kapott két góllal elveszítették a két bajnoki pontot. Bácsalmás—Tompa 4:1 (1:1) Bácsalmás. 400 néző, vezette: Kovács Dezső. — Bácsalmási támadásokkal kezdődik a mér­kőzés, mégis a tompaiak szer­zik meg a vezetést a 6. percben. A bácsalmási védelem hibáz és Simity a léc alá fejel. 0:1; To­vábbra is a hazaiak támadnak. A 13. percben a bácsalmási Csőke a kiállítás sorsára jut utánrúgásért. A bácsalmásiak tíz emberrel is fölénybe kerül­nek. A 36. percben Sükét olló­ba fogják. A büntetőt Wacht- ler értékesíti. 1:1; — Szünet után állandósul a hazai fölény, a tompaiak csak szórványosan támadnak, — akkor is veszély­telenül. A sorozatos támadások Bábel József harmadszor is magyar bajnok lett Befejeződött az 1961. évi magyar lovasbajnokság A múlt hét második felében három napon át folytak Kiskun­halason az 1961. évi országos lovasbajnokság utolsó fordulójá­nak küzdelmei. A versenyeken az ország legjobb lovasai mér­ték össze tudásukat igen ko­moly, színvonalas küzdelmek­ben. Az eredmények a papír­formát igazolták. Az előző két forduló alapján az első tíz közé bejutott versenyzők küzdöttek most is a bajnoki címért. Kü­lön dicséret illeti a rendezőket. Barátságos mérkőzéseken — kalocsai vereségek PÉCSI DÓZSA—KALOCSAI SPARTACUS 12:1 (4:0) Kalocsa, 300 néző, vezette: Pénzes. — Az első félidőben lel­kesen játszott a hazai csapat. Ekkor a Pécsi Dózsa még nem mutatott gólratörő játékot, de így is szép és tetszetős támadá­sok gördültek a kalocsaiak ka­puja felé, amelyek közül nem egyből gól is született. A fordu­lás után az NB I-es csapat tel­jesen átvette a játék irányítá­sát és tetszés szerint érte el gól­jait. A kalocsaiak becsületgólját a 31. percben Matos I. szerezte — Góllövők: Dunai I. és Pécsi 4—4, Rádi és Török 2—2. — Jók: Csupák, Halasi, Pécsi, il­letve Kapitány, Vörös és Ma­tos II. KKHALASI MEDOSZ—KALOCSAI KINIZSI 3:1 (2:0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Tegzes. — A kalocsaiak mind­végig egyenrangú ellenfelei vol­tak NB III-as ellenfeleiknek. Ve­reségüket csatáraik körülményes játékának köszönhetik. Az első félórában hullámzó játék, két nagy kihagyott Kinizsi-helyzet­tel. A 34. percben Hődör jól el­talált labdája vágódik a hálóba, majd a 40. percben Jager erős lövése a kapufáról pattan a ka­puba. — Szünet után igen élénk mezőnyjáték, amely a 35. perc­ben a kalocsaiak javára Boda góljával végződik. Nagy küz­delem indul a győzelemért, il­letve a döntetlenért. A befeje­zés előtt két perccel végül is a halasiak kerülnek ki győztesként Jager góljával. Jók: Jager, Hő- dor, Várhegyi, illetve Ladjansz- ky, Vatal. a Kiskunhalasi Határőr Dózsa lovasszakosztályát a gördülé­keny rendezésért. A lovasszövet­ség jelenlevő képviselői igen elégedettek voltak a háromna­pos küzdelem lebonyolításával. A közönség azonban a várako­záson aluli érdeklődést tanúsí­totta az országos sportesemény iránt. Az összetett versenyt Suti Ist­ván, az Üjpesti Dózsa verseny­zője nyerte öregúr nevű lován A Halasi Határőr Dózsa ver­senyzői közül Matajsz a hatodik helyen végzett Pillangó nevű lo­ván, Bábel a kilencedik helyen a Levél nyergében. Nehéz küzdelem előtt állnak birkózóink Hétfőn utazott el a magyar birkózó-válogatott a Szovjet­unióba, hogy október végéig több neves szovjet csapattaJ, mérje össze erejét. Ma, 25-én Minszk- ben kerül sor az első találko­zóra. Az elutazást megelőző napok­ban itthon járt Zsibrita János, jr 17/ tehetségek Nagyszámú részvevő a bajai járás termelőszövetkezeteinek atlétikai bajnokságán A járasd TST és a járási KISZ- bizottság a termelőszövetkezeti fiatalok részére atlétikai baj­nokságot rendezett Baján. A versenyen jó néhány, eddig is­meretlen atléta jelent meg, s akadtak közöttük bíztató tehet­ségek is. Szép agámmal jöttek el a bajnokságra Félsőszentdván- ról, Sükösdről és Vaskóiról. Dá- vod, Csátalja, Bácsbokod és Csá- voly fiataljai azonban távolma­radtak, holott az előző években mindig meglehetősen nagy szám­ban és jól szerepeltek A bajnokság győztesei: Nők: 100 to: Mezősi (Felső- szentiván) 16,4, 200 m: Kiss (Vas­kút) 33,5. magasugrás: Mihalo­vics (Felsőszentiván) 115, távol­ugrás: Szabó (Vaskút) 396, súly­lökés: Baksa (Sükösd) 627, grá­nátdobás: Soós (Sükösd) 39.40. Férfiak: 100 m: Margit (Fel­sőszentiván) 12,3, 400 to: Csabai (Nemesnádudvar) 58,2, 800 m: Varga (Felsőszentiván) 2:50,6, 1500 to: Mészáros (Felsőszent­iván) 5:11, magasugrás: Gyetvai (Felsőszentiván) 155, távolugrás: Margit 579, súlylökés: Fekete (Felsőszentiván) 9,11, gránátdo­bás: Győré (Vaskút) 63,70. Az atlétikai versennyel egy- időben röplabdabajnokságot is rendeztek. A bajnokságot Felső­szentiván tsz sportkörének férfi és női csapata nyerte. Csapatversenyben az Üjpesti Dózsa mögött a kiskunhalasiak a második helyen végeztek. Ez igen szép eredmény, ha figye­lembe vesszük, hogy több mint 60 versenyző és 114 ló szerepelt a háromnapos küzdelmekben. A Halasi Határőr versenyzői­nek a különböző futamokban el­ért eredményei: Bajnoki középdöntő 140 cm-es akadályon: 2 Matajsz (Pillangó n. 1.) 4 hibapont. 150 cm-es aka­dályon: 2. Matajsz (Pillangó) 3 hbp., 4. Bábel (Levél n. 1.) 4 hibapont. Felnőtt kétrészes versenyben: 1. Bábel (Levél) 6 hbp., 3. Bá­bel (Ócsa) 9 hbp. Bábel József ezzel a győzelemmel harmadíz­ben lett a felnőtt kétrészes ver­seny országos bajnoka. eredményeképpen a 17. percben Sevaracz, a 22. percben Podma- niczky és a 39. percben Süke eredményes. Ilyen arányban is megérdemelten győzött a Bács­almás. — Jók: Süke (a mezőny legjobbja), Batiz. Sevaracz; il­letve Szilágyi és Simola. Rkfél egyházi Bányászati— Tiszakécske (A4) Kiskunfélegyháza. 400 néző, vezette: Hegyes. — A hazaiak öt középhátvéd-játékossal vol­tak kénytelenek kiállni, mert Istvánffy és Radonics sérült, Lantos II. és Sahin-Tóth ifjú­sági válogatott volt. A rendkí­vül szívósan és szervezetten vé­dekező vendégcsapat majdnem meglepetést okozott. A hazai szükségcsatársor egy egész sze­zonra való helyzetet hagyott ki. A mérkőzést eldöntő két gól az utolsó két percben születeti Csenki és Cserkó révén. — Jók: Solymosi, Cserkó. Lantos I., Cseh Il.j illetve a két Rácz. Varga és Parádi II. A Szabadszállási Honvéd— Kiskunhalasi Honvéd elmaradt mérkőzés ügyében az I. sz. Fegyelmi Bizottság döntést ho­zott. A mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal a szabadszállásiak kapták, mert bebizonyosodott, hogy a mérkőzés elmaradásá­ban a halasiak voltak a hibá­sak. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. F. Bányászati 9 7 1 1 20: 7 IS 2. Kai. Kinizsi » S * — 28: 7 14 3. H. MÁV 8 6 1 t 17: 4 IS 4. Bácsalmás 9 5 1 3 19:12 11 5. Alpár 8 4 2 2 17:18 10 6. Soltvadkert 8 3 3 2 15:12 9 7. Jánoshalma 9 3 2 4 17:16 8 8. Szsz. Honvéd 8 3 2 3 14:14 8 8. Izsák 8 4—4 11:12 8 10. Kai. Spartacus 8 3 1 4 18:17 7 11. Tompa 9 3 I 5 11:22 7 12. Kiskörös 7 3—4 14:19 6 13. H. Honvéd 8 2 2 4 10:15 t 14. Kai. Honvéd 8 2 2 4 10:18 ( 15. F. Honvéd 7 115 6:16 3 16. Tiszakécske 9—18 4:17 J 3. K. Dózsán. 9 6 2 1 21:10 14 A Kecskeméti Dózsa n. eredmé­nyei a bajnoki táblázatban nem szerepelnek. Szorgalmas sportmunka az idény régén Megyeszerte tapasztalható, hogy a sportolók igyekeznek ki­használni az enyhe, száraz ősz adta lehetőségeket. Falusi sport­körökből és városi egyesületekből egyaránt érkeznek a hírek háziversenyekről, amelyeken elsősorban a Kilián-mozgalom részvevőinek igyekeznek pontszerzési lehetőséget biztosítani. Különösen azok vesznek részt szívesen ezeken a versenyeken, akik a vasjelvényhez szükséges 100 pont nagy részét már ösz- szegyűjtötték, s a hiányzókat szeretnék még az idén megsze­rezni. A mozgalom részvevőinek buzgalma azonban másokra is átterjed, s így egyre inkább bebizonyosodik, hogy a Kilián- mozgalom a várakozásnak megfelelően valóban nagy lendítő­ereje tömegsportunknak. Háromezerháromszáz kiliános Kecskeméten válogatottunk félegyházi szár­mazású tagja. Szovjetunióbeli portyájukról a következőket mondotta lapunk munkatársá­nak. —< Győzelemre semmi esé­lyünk. A szovjet birkózók ma a világranglista élén állnak. A kö­töttfogásban különösen erősek, s még az egyesületi csapatok is bátran felvehetik a versenyt a legjobb nemzeti válogatottakkal- Véleményem szerint ha döntet­lent sikerülne kiharcolnunk bár­melyikük ellen, az felérne egy győzelemmel. — A szovjetunióbeli portya után Olaszországba utazunk no vember 3-án. Az olaszok ellen biztos győzelemre számítunk. Az iskolaév kezdetétől új len­dülettel folyik megyénkben a Kilián-mozgalom szervezése. A kecskeméti TST-hez szep­tember 10-e óta a következő ne­vezések futottak be: SZÖVOSZ technikum 76, mezőgazdasági technikum 12, ipari tanuló-iskola 38, óvónőképző Intézet 55, Ka­tona József Gimnázium 63, Pia­rista Gimnázium 9, Kecskemét- városföldi Általános Iskola 43, Nagykőrösi úti Ált. Isk. 51, Zó- ja utcai Ált. Isk. 8, Czollner téri Ált. Isk. 4. Az üzemekben is újult lendü­lettel folyik a Kilián-mozgalom szervezése. A Bács megyei Épí­tőipari Vállalattól 150, a Kon­zervgyár I-es telepéről 15, II-s telepéről 10, a Lakatosipari Vál­lalattól 30, a Zománcipari Mű­vektől 30, a TÜZÉP központtól 2 nevezés érkezett a TST-hez. Október közepén a kecskeméti városi TST összesen 3298 Kilián- részvevőt tartott számon. Kalocsai járási labdarúgó-bajnokság állása október 21-én 1. Bátya 7 6 1 — 20: 5 13 2. Kai. Vasas 6 3 2 1 5: 4 8 3. Kal. Spart H. 6 4 — 2 5: 6 8 4. K. Honvéd III. 7 4 — 3 22:22 8 5. K. Hunyadi 7 3 1 3 10: 8 7 6. Fájsz 6 2 2 2 7: 8 C 7. Homokmégy 7 2 1 4 5: 8 5 8. Dunapataj II. 8 2 1 5 6:12 5 9. K. Iszkra 8 1 — I 3:10 2 10. Úszód visszalépett 11. Szakmár törölve Múlt heti eredmények: K. Hon­véd III.—Bátya 2:4, K. Iszkra— Dunapataj II. 0:0 (2 pont Ho mokmégyé), Bátya—K. Vasas 0:0 Dunapataj II—Homokmégy 0:2 K. Hunyadi—K. Honvéd III. 7:2 Fájsz—K. Iszkra 0:0 (2 pon Faiszé) Pénzes Imre Horváth Istvánt a szanki sport­körből ez év őszén igazolták át a Bajai Építőkhöz. Ezen a ver­senyen két középtávfutó-szám- ban győzött. Jó eredmények Baja Yáros atlétikai bajnokságán gos viszonylatban ra jo ered­ménnyel új megyei csúcsot ál­lított fel. Szatmári János