Petőfi Népe, 1961. szeptember (16. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-20 / 222. szám

I I. «Mal 1961. szeptember 20, szerda-zrr Nagyobb arányú h lehetett tolna a győzelem BAJAI ÉPÍTŐK—KAPÓST ARI DÓZSA W <ZA) Baja, 2000 néalB. wiettK Su­tyor. B. Építők: Diszfl — Heringer, Páncsics, Ulakity — Varga, Ba- lity — Kreisz, Poszlancsek, Ri­zsányi, Ézsi. Edző: Ónody Béla. Bajai támadásokkal indul a mérkőzés. Az 5. percben Ri- zsányi tiszta helyzetben forgo­lódik a labdával, amely Kreisz- bez kerül. A szélső nehéz szögből laposan a bal alsó sarokba 15.1:0! A 12. percben Ulakity felső kar­ján irányt változtat a labda, s a játékvezető 11-est ítéL Ezt a kaposváriak mellé lövik. A 18. percben egy előre ívelt labdá­val Czeglédi két védő között kiugrik és az elébe futó kapus mellett a hálóba lő. 2 dl! A 21. percben Rizsányi óriási helyze­tet hagy ki, majd Czeglédi lő hajszállal mellé. Ezután a játék eléggé változatosan alaikuL Az utolsó percben Poszlancsek, majd Ézsi lövését védi szeren­csével a kaposvári kapust Fordulás után már az első percben két nagy helyzet ala­kul ki a vendégek kapujánál. Lassan feljönnek a kaposvá­riak. Támadnak, de egyelőre ezeket a támadásikat jól veri vissza a bajai védelem. A 16. percben góllá érik a kaposvá­riak támadása. A hazai védők megkésnek a közbelépéssel és Vezerán a bal alsó kapufa mel­lett a hálóba lő. 2:1. A gól fel­rázza a bajaiakat, formás tá­madásokat vezetnek. A 18. percben Czeglédi jó labdát gu­rít Kreisz elé és a szélső jól el­talált lövése a jobb alsó sarak­ban köt ki 3d. A következő percben Rizsányi lő üres kapu mellé. A 27. percben Disztl két­Mutató» *porthíradó Kiskunhalason Szép kivitelű neonvflágitásű sport-híradótáblát szereltetett fel a kiskunhalasi JTST a város főterén. A táblán a város sport­életéről szóló sporthíreket, köz­leményeket olvashatja a közön­ség. Szerepel rajta minden sporteredmény, számos fénykép­pel kiegészítve. szer Is bravúrosan véd. HQentS­madás során Kreász a 16-os sar­káról a vetődő kapus alatt a hálóba talál. 4a. A 40. percben a vendégek szépíthetnének, de Disztl nagyszerűen véd. A 44. percben Czeglédi és Csima ösz- szecsap, mire a játékvezető ki­állítja őket. Az Építők javuld esatáxjáté­kot mutatott Jók: a közvetlen védelem, Varga, Kreisz és Posz- lancsek. Kaposvár, 1200 néző, vezette: Boros. B. Bácska: Körmendi — Barta I., Pólyák, Brisztovics — Bor- sódi, Horváth — Ádám, Már­ton, Ónody, Welling, Barta II. Edző: Fekete Kovács Győző. Mezőnyjátékkal indul a mér­kőzés, de a 3. percben már a Bács>ka vezetést szerezhetett volna, ónody a félpályáról szé­pen ugrasztja ki Mártont, aki egyedül tör a kapu felé. A 16- osnál az elébe futó kapus mel­lett elhúzza a labdát, de erő­sen, és az éles szögből mérnem tud a hálóba találni. A 11. percben megismétlődik az előb­bi jelenet, de Márton tanult az esetből és most a kapus mel­lett a hálóba gurítja a labdát. 0:1! Tovább támad a Bácska, s Ádámnak, majd Wellingnek van sokat ígérő helyzete, de a befejezéshez nincs elég akarat­erő. A 25. percben nagyszerű kaposvári támadás során egyen­lítenek a hazaiak. A továbbiak­ban a bajai csapatnak van még gólt ígérő helyzete — kihaszná­latlanul. Fordulás után is a Bácska tá­mad, de a hazai partjelző nem engedi befejezni a támadásokat. A 24. percben potyagóllal jut ve­zetéshez a hazai csapat. A 16-oson belül az alapvonal felé gurul a labda. Körmendi kifut, zavarta­lanul felvehetné, de belerúg. Pontosan az ellenfél balszélsője elé esik a labda. Az gyorsan Téli foglalkozás A megyei TSJ készíti a téli évadra, amikor a teremsportokon kívül elméleti foglalkozások zajlanak aa egyesületekben. Terv szerint a sportakadémia keretében mintegy 50 előadást hallgathatnak a városi sporto­lók, a falusiak számára pedig 30 előadás megtartására készül­nek Emellett száz sportköri es­tét is szerveznek amelyeken egészségügyi, sportetikai előadá­sokat hallhatnak a megjelentek és megtárgyalják a helyi fej­lesztési terveket is. Hétfői mérkőzés Kecskemét sportvezetői a pártbizottság dolgozóival barát­ságos mérkőzést vívnak szep­tember 25-én délután 4 órakor kapura fvd, és máris 2:1 az eredmény. Megzavarodik a ba­jai védelem és egy perc múlva újabb gólt kap. 3:1. A Bácske most elkeseredetten támad. A 32. percben Ádám ugrik ki so­kat ígérőén és a védők mögül a balsarokba lő. A játékvezető a kaposvári partjelző bei ütésére a gólt nem adja meg. A 37. percben a 16-os oldalvonaláról szabadrúgást lő Horváth, Ónódy beugrik és a hálóba pofozza a labdát. 3:2. A 41. percben Wel­ling egyedül tör kapura, de a kifutó kapus mellett mellé gu­rít. Egyenlítési .alkalom volt. A javuló formában játszó Bácska Posztó a helyzetek alap­ján a döntetlent megérdemelte volna. Jók: Pólyák, Ónody, Márton. A Délnyugati NB m. állása 1. PVSK 5 4 1 —1 14: 4 5 2. Szfv. MÁV 5 4 — 1 1«: 7 8 3. PBTC S 4 — 1 12: 3 8 4. KMTE 5 3 11 10:W T 5. H. MEDOSZ 5 2 2 1 7: 3 6 6. B. Építők 5 2 2 1 6: 4 6 7. Sz. Dózsa 5 2 2 1 8:8 6 8. Dombóvár 5 2 1 2 7: 6 5 9. Se. Petőn 5 1 2 2 5:9 4 10. P. Vasas 5 1 2 2 3: 7 4 11. P. Bányász 5 113 8: 8 3 12. Siófok 5 113 Mdl 3 13. Ercsi 5 113 5: 9 3 L4. B. Bácska 5 113 6:12 3 15. Mohács S — 3 2 4:11 3 16. K. Dózsa S 1 — 4 7:13 2 Legalább döntetlent érdemelt volna a Bácska KAPOSVÁRI MTE—BAJAI BÁCSKA POSZTÖ 3:2 (1:1) Megyei atlétikai bajnokság Baján rendezte meg szomba­ton délután és vasárnap délelőtt a Megyei Atlétikai Szövetség Bács megye 1961. évi ifjúsági és felnőtt atlétikai bajnokságát. A bajnokságon kilenc sportkör ver­senyzői indultak. A férfiak között Mihályi! és Márity jó eredményekkel győ­zött Viharos 200-on futott jól, 400-om pedig Oravecz. Gátfutás­ban Bede, 5000 m-en Horváth. Ugrószámokban Grosán, dobó­számokban a fiatal Katies, kö­zéptávon a serdülő Gardil ered­ményei figyelemre méltóak. A nők közül Majoros eredmé­nyei imponálóak 200-on és 400- on. Ónody mindhárom kísérlete a 160 cm-es magasságon biztató volt Szatmáriné diszkoszban, Latyák súlylökésben ért el jó eredményeket, míg Veres sokol­dalúsága volt örvendetes. Részletes eredmények: Férfi ifjúsági. 100 m: 1. Viha­ros (KTE) 11,5, 2. Staub (K. Ka­tóra), 3. Farkas (B. Építők). 400 m; 1. Oravecz S. (Kkfháza Pe­tőfi) 52,3, 2. Gardil (B. Ép.), 3. Bencze (B. Ép.) 200 m: 1. Viha­ros 23,3, 2. Staub, 3. Farkas. 800 m: 1. Gardil 2:06,2, 2. Máriái (B. Ép.), 3. Rácz (K. Petőfi). 1500 m: 1. Márfai 4:29,5, 2. Rácz, 3. Be- csey (B. III. Béla Gimn.) 110 m gát: 1. Vasvári (K. Katona) 17,9, 2. Vörös (B. Ép.), 3. Rozsnyói (B. Ép). 200 m gát: 1. Vasvári 29,3, 2. Raszfig (B. Ep.), 3. Radács (B. Ép.). 400 m gát: 1. Oravecz S. 60,6, 2. Vasvári, 3. Rasztig. Ma­gasugrás: 1. Vasvári 175, 2. Me­zősi (K. Petőfi), 3. Rozsnyói. Tó- volugrás: 1. Hasziló (Kalocsai Gimn.) 615, 2. Lovas (Kalocsai Gimn.), 3. Erdélyi (KTE). Rúd­ugrás: 1. Kullai (K. Katona) 330, 2. Vasvári, 3. Karádi (K. Kato­na). Hármasugrás: 1. Völgyi (B. III. Béla Gimn.) 12,55, 2. Ha­sziló, 3. Rozsnyói. Súlylökés: 1. Katies (B. Ép.) 13,83, 2. Paczolai (K. Petőfi), 3. Gengelinszky (Bácsalmási Gimn.). Gerelyhají­tás: 1. Hertelendi (B. Ép.) 48,60, 2. Vigh (B. Ép.), 3. Varga (K. Pe­tőfi). Diszkoszvetés: 1. Kovács (B. Ép.) 44,63, 2. Gengelinszky, 3. Paczolai. Kalapácsvetés: 1. Katies 43,75, 2. Bervinkl (B. Ép.) 3. Lénárt (K. Petőfi). 5 km-es gyaloglás:: 1. Gyuricza (B. Ép.). 28:27,2. Férfi felnőtt. 100 m: 1. Raj (B. Ép.) 11,8, 2. Oravecz Z. (B. Ép.), 3. Grosán (KTE). 200 m: 1. Raj 23,4, 2. Grosán, 3. Szabó (B. Ép.) 400 m: 1. Oravecz Z. 52,3, 2. Raj. 800 m: jl Szabó 2:07,2. 1500 m: 1. Horváth (Bajai Ép.) 4:12,2, 2. B. Szabó (B. Ép.), 3. Sokvári (B. Ép.). 5000 m: 1. Hor­váth 16:04,4, 2. Sokvári. 110 gát: 1. Bede (B. Ép.) 16,2, 2. Ocskó (B. Ép.). 200 gát: 1. Bede 27,3, 2. Raj. 400 gát: 1. Bede 59,7, 2. Raj. Magasugrás: 1. Grosán 170, 2. Drozdik (Kfházi Vasas). Tá­volugrás: 1. Grosán 604, 2. Raj. Hármasugrás: 1. Grosán 13,16, 2. Ocskó. Súlyökés: 1. Mihályfi (B. Ép.) 15,36, 2. Drozdik. Gerely ha­jítás: 1. Márity (B. Ép.) 60,05, 2. Hegedűs (B. Ép.), 3. Grosán (KTE). Diszkoszvetés: 1. Márity 34,57, 2. Ocskó. Kalapácsvetés: 1. Iszlai (B. Ép.) 43,10, 2. Ocskó. Nők. Ifjúsági. 100 m: 1. Ma­joros (B. Ép.) 13,5, 2. Veres (B. Ép.); 3. Mucsi (Kfházi Móra). 200 m: 1. Majoros 27,6, 2. Veres, 3. Ott (K. Katona). 400 m: 1. Majoros 62,9, 2. Narancsik (B. Ép.), 3. Szabó (B. Ép.). 800 m: 1. Narancsik 2:40,5, 2. Szabó, 3. Körösi (K. Katona). 80 m gát: 1. Ónody (B. Ép.) 12,2, 2. Majo­ros, 3. Hertelendi (B. Ép.). Ma­gasugrás: 1. Ónody (B. Ép.) 156, 2. Hertelendi, 3. Csibrány (K. Katona). Távolugrás: 1. Majoros 494, 2. Mucsi, 3. Pestality (B. Ép) Súlylökés: 1. Latyák (B. Ép.) 11,87, 2. Veres, 3. Ónody. Ge­relyhajítás: 1. Latyák 32,75, 2. Ónody, 3. Deli. (B. Ép.) Disz­koszvetés: 1. Orteli (B. Ép.) 33,51, 2. Veres, 3. Latyák. Nők. Felnőtt. 100 m: 1. Riókért (B. Ép.) 14,2. 200 m: 1. Rickert 28.8. Magasugrás: 1. Rickert 135. Távolugrás: 1. Rickert 476. Súly­lökés: 1. Szatmáriné (B. Ép.) 10,30, 2. Zalai (Kfháza Vasas), 3. Radács. (B. Ép.) Gerelyhajítás: 1. Rickert 25,40. Diszkoszvetés: 1. Szatmáriné 40,22, 2. Radács, 3. Zalai. Szatmári János Megyei I. o. labdarúgó-eredmények A bajnokság hatodik fordu­lójában a legnagyobb küzdel­met a kiskunfélegyházi rang­adó hozta, «melyet a hazaiak nyertek. Nagy harcot vívtak Jánoshalmán is, ahol a vendég bácsalmásiak győztek* A for­duló érdekessége, hogy egy csa­pat sem tudott két gólnál töb­bet elérni. Érdekesség még, hogy a Tiszakécske megszerezte az első pontját, de gólt még nem tudott rúgni. A bajnokság­ban két pont előnnyel a Halasi MÁV vezet F. Bányászati—SoKvadkert 2:1 (6:1) Kiskunfélegyháza, 866 néző. Vezette: Schlarb. — Élvezetes, jóiramú mérkőzésen a helyzetek alapján megérdemelten győzött a FélegyházS Bányászati Vasas. Az 5. percben Csalár idegessé­gében a kapus elöl kézzel üti el a labdát A 11-est Mészáros értékesíti. 0:1. Istvánffy elől három esetben is csak bravúr­ral ment Vi szkok kapus. A ven­dégek főleg gyors indításokkal veszélyeztetik a felegy házi ka­put. — Szünet után nagy nyo­más nehezedik a vendégek ka­pujára. A 7. percben Istvánffy megzavarja a kapust és Sahin nehéz szögből szép góllal egyen­lít. A 19. percben Parádi I. 25 méterről élményszámba menő szabadrúgással a vezetésit is megszerzi. Néhány veszélyes tá­madást a soltvadkertá védelem osak nehezen tisztáz. Az utolsó 10 percben a vendégek nagy hajrát vágnak ki, de a jól véde­kező félegyházi védelmet nem tudják áttörni. Jók: Lantos II., Parádi I., Istvánffy, Sahin, ille­tőleg Viszíkok, Mészáros, Hach- bold és Zsikla L Bácsalmás—Jánoshalma 2:1 (2:1) Jánoshalma, 900 néző. Vezet­te: Hammer. — Élénk, válto­zatos küzdelmet vívott a két csapat, melyből a szerencsésebb vendégek kerültek ki győztesen. A 10. percben Fenyvesi III. átadásával Tan I. kiugrik és éles lövéssel megszerzi a veze­tést. 0:1. A 16. percben egyenlít Bácsalmás. Horváth 35 méteres szabadrúgást lő és a labdát Ju­hász saját kapujába öklözi. 1:1! A 35. percben újabb gólt ér el Bácsalmás. Horváth beadására Juhász aláfut és a mögötte levő Csőke nyugodtan a hálóba teszi a labdát. — Szünet után is nagy a küzdelem, de egyik csapat sem tudja kihasználni a gól­helyzeteket. A 88. percben a já­noshalmi Nagy erős lövése a kapusról kipattan, Illés a ka­puba emeli, de a bajai védők kézzel kiütik. A játékvezető nem gólt, hanem 11-est ítél. A büntetőt Taslkovics lövi, de a bácsalmási kapus kiüti. A dön­tetlen inkább megfelelt volna a játék képének. Jók: Síiké, Ra- tiz, Hamos, Sevaracz, illetve Fenyvesi III., Taskovics, Tan I. és Magyar. Kiskunhalas! MÁV—Kiskun­félegyházi Honvéd 2:6 (1:6) Kiskunhalas, 800 néző. Vezet­te: Zsámboki. — A MÁV lép fel támadólag, de a mezőnyben a Honvéd futballozik jobban. A félidő egyetlen gólja a 22. percben esik, amikor egy jobb­oldali támadást a vendégek kö­zéphátvédje elvét és Turcsik a kifutó kapus mellett a hálóba lő. Szünet után a 10. percben Bartát szabálytalanul akasztják a 16-oson kívül. A szabadrúgást Dobra lövi és éles lövése a vé­dőkön irányt változtatva a ve­tődő kapus mellett a hálóba jut. A félegyháziak támadnak többet, eredménytelenül. Jók: Hegedűs, Dobra, Vikor, illetve Horváth (a mezőny legjobbja), Kálmán és Jávorszky. Izsák—Kalocsai Honvéd 2:1 (2:1) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Kemény. —r A lelkes izsákiak megérdemelten nyertek a gyen­gén játszó Honvéddel szemben. A hazaiak támadnak, mégis a 19. percben Filus ügyesen ugrik kj és a kimozduló kapus mellett a hálóba gurítva megszerzi a vezetést. A 28. percben And­réfca 30 méteres lövéssel fgyesw lit. A 37. percben szabálytalan­kodnak a Honvéd védőik, s a megítélt büntefcSjfll Juhász újra vezetést szerez. — Szünet után teljesen a Honvéd irányítja a játékot Izsák lelkesen, sokszor hét-nyolc emberrel is védeke­zik és sikerül is neki tartania az eredményt Jók: Fiit*, Ju­hász, Toricsfca II, illetve And- réka, Battwnger, Vörös. Alpár—Tompa W (0:9) Alpár, 300 néző. Vezette: Kür­tösi •— Az első félidő hazai fölénnyel telik el, amelynek so­rán sok gólhelyzetet kihagynak az al páriák. Tompa csak lefu­tásokkal veszélyeztet. — For­dulás után még nagyobb lesz az alpáriak nyomása* és az 5. percben megszerzik a vezetést iß- Továbbra sem vál­tozik a játék képe és a 26. perc­ben egy ártatlannak látszó tá­madás végén Lengyel bebizto­sítja a győzelmet. — Jók: az alpári csatársor, Sietve Stmity és Simoäa. Tiszakécske—Kalocsai Spartacus 0:0 Tiszakécske, 300 néző. Vezet­te: Szabó. — A nagy meleg el­lenére élénk iramban kezdődik a mérkőzés; Az első félidőbe* a hazaiak vannak fölényben, de nincs szerencséjük. Hűmmel* majd Parádi II. hibáz jó hely­zetben. A 38. percben Tordai az oldalhálóba lő, amelyet előbb megad a játékvezető, majd visszavon. — Fordulás után a kalocsaiak támadnak többet, de sikertelenül. Az eredmény reá­lisnak mondható, bár a hazaiak valamivel közelebb álltak a győ­zelemhez. — Jók: Parádi I.9 Rácz I., Kiss, Hűmmel, illetve Kapitány, Sipos. Okner. Kecskeméti Dózsa IT.—Kalocsai Kinizsi 1:1 (1:1) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Badacsonyi; — Kalocsa kezd jobban és a 18. percben Sípos IL némi szerencsével vezetés­hez juttatja a kalocsaiakat. Goór vetődik és a labda átpat­tan rajta. 0:1. Feljön a Dózsa és a 32. percben Berta egy há­tulról kapott labdával kiugrik és a kifutó kapus mellett a há­lóba gurít. 1:1. Szünet után vál­takozó a játék, a Dózsának van valamivel több helyzete, de gól­képtelen csatársora nem tud megbirkózni a kemény kalocsai védelemmel. — Jók: Pálfí, Ber­ta, Goór. illetve Vatai, Sipos és Boda. A Soltva dk érti Honvéd— Kiskunhalasi Honvéd találkozót közös megegyezéssel későbbre halasztották. A megyei L osztályú bajnokság állása 1. H. MAv I 4 1 -m r. 1 9 2. Kai. Rtatraá * 2 3 — Ä: I 7 3. F. Bányászati 5 3 1 11«: 9 7 4. Kal. Spart. (312 17:13 T 5. Alpár ISII Mas T 6. Soltvadkert (.221 •: 4 ( 7. Bácsalmás 5 3 — 2 M: T 9 8. Jánoshalma 6 2 1 2 14: f ( 9. Izsák 6 3 — 2 9: T 4 10. KhfeórBs 4 2 — 2 7:19 4 11. H. Honvéd 4 12 1 4:6 4 12. Tompa 6 2 — 4 8:W 4 13. Kai. Honvéd 6 1 2 3 6:18 4 14. Sz.-sz. Honvéd 5 113 9:12 3 15. F. Honvéd 5—14 4dl 1 16. Tiszakécske 6 — 14 0: 7 l 1. K. DózsaH. 6 4 2 — IS: 7 14 A Kecskeméti Dózsa H: eredmé­nyei a bajnoki táblázatban nem sze­repelnek; FIGYELMEZTETŐ Nem kimondottan sport-„sztorP’i de azért talán azok Is megszívlel­hetik, akik 1962-ben kimondottan sportügyben utaznak Chilébe. A valapaa^soi Zeneakadémia há* rom eszter^^je keres trombitasza-* kos tanárt — mindhiába Pedighát a fizetés jó, a munka* feltételek kedvezőek . . . csakhál Valaparaiso háromezer méterrel a tenger színe felett fekszik. Ilyen magasságban pedig, ha fújni könnyű is, de lélegzeni — már nem is olyan eauszßrü.