Petőfi Népe, 1961. szeptember (16. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-06 / 210. szám

8. oldal 1961. szeptember 6. szerda A nagyobb lendülettel támadó Bácska megérdemelten gyizStt BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—ERCSI KINIZSI 2:0 (2:0) Baja, 1500 néző, vezette: Bors. B. Bácska: Körmendi — Bar­te I* Pólyák, Brisztovics — Hor­váth, Borsodi — Gorjenacz, Már­ton, Önody, Tüske I., Barte n. Edző: Fekete-Kovács Győző. Az apró termetű ercsi csatá­rok igen fürgén támadnak és a harmadik percben egy akciónál Körmendi csak gyors belevető- déssel tud menteni. Az 5. perc­ben váratlan gólt ér el a Bács­ka. Az ercsi védelem teljesen leáll, Önody labdája akadály nélkül jut a bal alsó sarokba. 1:0! Az első negyedórában igen jó iramú a játék. Egyik Bácska- támadás a másikat éri, de egye­lőre nem boldogulnak a jól tö­mörülő vendég-védelemmel. A 18. percben lábról lábra megy a bajai támadás, amelynek a vé­gén Barte II. lövése a hálóban köt ki. 2:0! A 31. percben les­gyanús helyzetből az ercsiek bal- összekötője a bal kapufa mellé vágja a labdát A 42. percben a vendégek kapusa reflex-ben yú- lással ment. Szünet után tízperces mezőny­játék következik, majd a 11. percben veszélyes helyzet ala­kul az ercsi kapunál, de a labda az ötösön elsuhan a megkésve befutó bajai csatárok elöl. A 19. percben Önody nagy kapufát lő. A 25. percben szép vendégtáma­dás után Körmendi nagy lélek­jelenléttel ment. Az ellentáma­dás során a vendégkapus bra- vúroskodik. A 32. percben Brisz­tovics gólveszélyt hárít ügyesen. Most sokat támad a vendég-csa­társor, de lövéseik sorra mellé mennek. A 36. percben Önody- nak van újabb kapufája, majd a következő percben nagy gól­helyzet a bajai kapunál, szeren­csére az ercsi csatárok nem elég­gé szemfülesek. Váltakozó tá­madásokkal ér véget a mérkő­zés. Az újonc ercsiek meglepően lé játékkal rukkoltak ki — A Bácska kezdeti Jó lendületével tartotta otthon a két bajnoki pontot A bajai csapat győzelme megérdemelt volt Jók: Körmen­di, Barte I, Horváth. I KTE edzőmérkőzést játszik csütörtökön Bár vasárnap nem lesz baj­noki forduló, a KTE mégis ját­szik hétközben előkészületi mér­kőzést Az ellenfél a Pest me­gyei I. osztályban jól szereplő Ceglédi Építők lesz. A mérkő­zést nem szerdán tartják (a Bp. Vasas—Real Madrid mérkőzésre tekintettel), hanem csütörtökön délután 4 órakar a városi sport­pályán. Gólképtelen csatársorok küzdelme PÉCSI VASAS—BAJAI ÉPlTÖK 0:0 Pécs, 300 néző, vezette: Szabó. B. Építők: Disztl — Heringer, Varga, Ulakity — Nagy, Bality — Böbék, Rizsányi, Czeglédi, Poszlancsek, Ézsi. Edző: Onody Béla. Építők-támadásokfcal indul a mérkőzés, de hamarosan a Va­sas lendül támadásba. A bajai csatársor lényegesen kevesebbet támad mint a pécsiek, támadá­saik azonban veszélyesebbek. A hazaiak csak távoli lövésekkel kísérleteznek, és ezek sorra Disztl könnyű zsákmányai lesz­nek. Kimondottan komoly gól­helyzetet ebben a félidőben egyik csapat sem tud kiharcolni. Jó iramban kezdődik a II. fél­idő. Az Építők támad erősen, sajnos, ez a nagy lendület csak 10 percig tart. Azután újra a pécsiek irányítanak. A hazaiak­nak a 18. és a 20. percben gól­szerzési alkalmuk adódik, de a bajai védelem az utolsó pilla­natban mindig közbelép. A 27. percben Rizsányi vezetést sze­rezhetne, végül is a kapu mellé lő. Továbbra is a pécsiek van­nak fölényben, mégis a 32. perc­ben egy gyors ellentámadás után Ézsi tiszta helyzetben elhamar­kodottan a kapusba lő. Teljesen nyílt lesz a játék, mindkét csa­pat győzni akar. Gólhelyzet csak a 40. percben akad, ami­kor a pécsiek jobbösszekötője jól ugrik ki, de Disztl kifutás­sal menteni tud. Két gólképtelen csatársor küz­delmét láthatta a közönség. Az eredmény igazságos. A bajai csa­patból csak Disztl és Varga ját­szott átlagon felül. A Délnyugati NB m. állása 1. Szív. MÁV 4 4 — — VJ: 5 8 2. PVSK 4 3 1 — 12: 3 7 3. PBTC 4 3 — 1 10: 7 6 4. Kh. MEDOSZ 4 2 11 6:2 5 5. KMTE 4 2 11 7: 8 5 6. Dombóvár 4 2 — 2 6: 5 4 7. Sz. Dózsa 4 12 1 6: 7 4 8. B. Építők 4 12 1 2:3 4 9. T. Bányás* 4 112 7: 6 3 10. Siófok 4 112 9: 9 3 11. Ercsi 4 112 5: 8 3 12. B. Bácska 4 112 4: 9 3 13. Mohács 4—31 4:10 3 14. K. Dózsa 4 1—3 6: 9 2 15. Sz. Petőfi 4 — 2 2 4:9 2 16. P. Vasas 4—22 2r. 7 2 Sportakadémia A Magyar Testnevelési és Sporttanács határozata értel­mében mindenütt megrendezik ismét a sportakadémia téli elő­adássorozatait. Az előadások a következő témaköröket ölelik fel: A magyar testnevelési moz­galom 1962. évi feladatai, A sport diadalmas pályafutása, Hol van a sportteljesítmények felső határa, A sport hatása az egészség és a fiatalság megőrzé­sében, Megtarthatjuk-e helyün­ket az olimpiák, világ- és Euró- pa-bajnokságok rangsorán, Él­ménybeszámolók. ********************** ****** *************** A Real Madrid a Népstadionban A bajnokok Európa Kupájának első fordulójában ma, szer­dán délután a Budapesti Vasas a Real Madriddal mérkőzik a Népstadionban. Bár a Real Madrid ma talán a világ leg­jobb klubcsapata, a Vasas a győzelem reményével léphet n#gis a Népstadion gyepszőnyegére. A csapat a Szeged elleni győze­lemmel tarsolyában bizakodó hangulatban néz a nagy küzde­lem elé. Jobboldali képünkön Di Stefano a spanyolok világhírű kö- ' zépcsatára. Alsó képünk to a Népstadionban készült a Real Madrid edzéséről. Megyei L o. labdarúgó-eredmények A bajnokság 5. fordulóját há­rom nagygólarányú győzelem jelzi. A legnagyobbat — meg­lepetésre — éppen az eddig veretlen Alpár szenvedte el Ka­locsán. A súlyos vereségnek sajnálatos mellékkörülményei is voltaik. A másik nagyarányú győzelmiét a Kalocsai Kinizsi szerezte. Érdekesség, hogy a harmadik nagygólarányú győ­zelemben is kalocsai csapat játszott szerepet, a Honvéd — de mint szenvedő fél. A forduló legmeglepőbb eredménye Sott- vadkerten született, ahol a baj- nokjelölit hazai csapat éppen csak hogy otthon tudta tartani az egyik pontot a szabadszál­lásiak ellen. A félegyházi rang­adót meglepő biztonsággal nyer­te a Bányászati. Bácsalmás—Kalocsai Honvéd 5:0 (3:0) Bácsalmás, 500 néző; Vezette: Lencsés. — Bácsalmási támadá­sokkal kezdődik a mérkőzés, s már az 5. percben vezetéshez jutnak a hazaiak, mert a Seve- racz felvágásáért megítélt bün­tetőt Wachtler értékesíti. Kezdés után újabb gól. Severacz a bal- összekötő helyén jó labdát kap és késlekedés nélkül a hálóba gurít A 34. percben szögletrú­gás után Severacz újabb gólt szerez. — Fordulás után a ka­locsaiak kezdeményeznek töb­bet, de a kemény bácsalmási védelemmel nem boldogulnak. A félidő közepén Sűke két gól­lal beállítja a végeredményt. Jók: Hamos, Batiz és Pólyák (a mezőny legjobbja), illetve Kárász és Andréka. Szabadszállási Honvéd—Soltvad- kert 1:1 (1K>) Soltvadkert, 800 néző. Vezet­te: Mácsai. — Az elbizakodottan pályára lépő soJtvadkertí csapat nem tudta legyőzni a lelkesen és keményen játszó szabadszál­lásiakat. Könnyelműen kezde­nek a hazaiak és a 4. percben szöglethez jutnak a vendégek, amelyből jobbösszekötőjük az elalvó soltvadkerti védők mel­lett a hálóba talál. 1:0! Kiegyen­súlyozottá válik a játék és mindkét kapu többször forog veszélyben. A 19. percben Frit- man a belső kapufát találja él. Még néhány lövés veszélyez­teti a vendégek kapuját, de ka­pusuk kitűnően véd. — A II. félidő nagy hajrával indul és a hazaiak minden áron meg akarják fordítani az eredményt. Negyedórás nagy harc után, a 16. percben a vadkerti Tóthnak sikerül közelről a hálóba fejelni az egyenlítő gólt 1:1! Most nagy erővel támad a Vadkert, de a vendégeknek, elsősorban kitűnő kapusuk révén, sikerül az egyik pontot elvinniük. • Kalocsai Kinizsi—Tiszakécske 5:0 (1:0) Kalocsa. 600 néző; Vezette: Fábri. — Az első félidő végig a hazad csapat fölényével telik el. Ebben a játékidőben a kalo­csai csatárok a legbiztosabb gólhelyzeteket is sorra kihagy­ják. A félidő egyetlen gólja a 39. percben esett Muhar! nehéz szögből végzet lövéséből. — For­dulás után a 3. percben Muhari újabb góljával bebiztosítja a győzelmet. Tiszakécske vissza­esik és Muhari úiabb 2 és Si­pos II. góljával Kalocsa beállítja a végeredményt. Jók: Muhari, Romsics, Sipos II., illetve Pá­rád!, Rácz I. és Zoboki. Kalocsai Spartacus—Alpár 9:0 (4:0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Klein. A Spartacus nagyarányú győzelme teljesen megérdemelt volt az igen gyenge játékot nyújtó alpáriak ellen. A vere­ségben közrejátszott az a tény is, hogy a legjobb alpári játé­kos, Lengyel igazolását Alpá- ran felejtették! A katasztrofáli­san gyengén játszó alpári véde­lem mellett a kalocsaiak tetszés szerint rúgták góljaikat. Góllö­vők: Nagy 6, Matos, Faragó II., Sipos I. Jók: Nagy (a mezőny legjobbja), Geri, Okner, Sipos I.. illetve Bacsa IL és Czinege. Kkfélegyházi Bányászati—Kkfel­egy házi Honvéd 3:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző: Vezette: Boronkay. — A hazai rangadót bizrosan nyerte a ja­vuló formában levő Bányászati Vasas. A 12. percben Budai a rosszul felálló Honvéd-sorfal mellett élesen a hálóba lő. Szü­net után a Bányászati nagy hajrába kezd. A 10. percben Pusztait (Honvéd) utánrúgásért kiállítják. A 17. percben Klim­esok jó beadását Istvánffy kö­zelről a hálóba fejeli. A 24. percbeh Budai megsérül és ki­áll. A 43. percben Csalán szép keresztlabdájából Istvánffy a kifutó kapus mellett nagy gólt lő. Jók: Cserkó, Csalár, István­ffy, Klimcsok, illetve Dávid, Horváth és Fitus. Kecskeméti Dózsa IT.—Kiskőrös 2:1 (1:0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Király: — A nagy melegben eléggé lanyha jáiték folyik és csak rövid időkre élénkül meg az iram. A félidő egyetlen gól­ját az utolsó percben Kelemen III. lőtte. A II. félidőt nagy inamban kezdi a Dózsa és a 7. percben szép összjáték után Oláh ballal nagy gólt lő. Ne­gyedóra eltelte utón a kiskő­rösiek nagyon feljönnek és meg­próbálják az egyenlítést, de csak szépíteni tudnak. A 31. percben Biácsi jobbszélrői jól ad be és Szentgyörgyi pontosan a léc alá fejel. Jók: Gór, Tóth, Rigó, Roz- gomyi, illetve Lasztovicza, Szí an - ka, Biácsi és Szentgyörgyi L Kiskunhalasi MÁV—Tompa 2.-0 (1*)) Tompa, 400 néző. Vezette: Fehér M. — A halasi csapat nagy iramban kezd és a tom- paiak kissé félénken játszanak: A 3. percben Barta hirtelen ki­ugrik és nagy gólt lő. A játék a továbbiakban kiegyesúlyozott lesz. A II. félidőben a Tompa nagy hajrát vág ki, de csak szögletrúgásokat tud kiharcolni. A 16. percben Vass I. közeli lö­vésből bebiztosítja a halasiak győzelmét. Ezután többször is tűzijátékot rendez a Tompa a MÁV kapujánál — minden eredmény nélkül Jellemző a szögletarány: 17:2! a Tompa ja­vára. Jók: Vass I., Barta, illetve Mucsi, Sinka és Józsa. Kiskunhalasi Honvéd—János­halma 0:0 Kiskunhalas, 800 néző .Vezet­te: Badacsonyi. — Igen alacsony színvonalú játékot hozott a két csapat találkozója. Alig akadt egy-kót veszélyes helyzet. Az I. félidőben a vendégek vannak némi fölényben. A félidő köze­pén rohamok a halasi kapunál. A jánoshalmi csatárok három­szor is gólhelyzetbe kerülnek, de végül a Honvéd védelem fel tud szabadítani. Fordulás után a halasiak támadnak többet — minden eredmény nélkül A 15: percben Peha lapos lövése ka­pufáról pattan ki. A 18. percben Taskovics (Jánoshalma) 16-osró] küldött szabadrúgása alig megy mellé. A 44. percben hldőlhetne a mérkőzés a hazaiak javára, de Peha 8 méterről a kapufát találja el. Egyik csapat sem ér­demelt volna győzelmet. • Jók: Rimái, illetve Taskovics. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. H. MÁV 4 3 1-= 7: 1 1 2. Kai. Kinizsi 5 2 3 — 11: S 7 3. Soltvadkert 4 2 2 — 7:2 * 4. Jánoshalma S 2 2 1 13: 7 s 5. Kai. Spartacus 5 3 — 2 17:12 6 6. F. Bányászati 4 2 11 8: 4 S 7. Alpár 4 2 11 8U3 5 8. Bácsalmás 4 2 — 2 11: 6 4 9. Izsák 4 2 — 2 7: 6 4 10. Kiskörös 4 2 — 2 7a* 4 11. H. Honvéd 4 12 1 4: « 4 12. Tompa 6 2 — 3 8:15 4 13. Kai. Honvéd 5 12 2 SOI 4 14. Sz.-sz. Honvéd 5 113 9:ia s 15. F. Honvéd 4—13 4:91 16. Tiszakécske 4-----------4 o: 7 0 1. K. Dózsa H. 5 4 1— 14:6 9 A Kecskeméti Dózsa H. eredmé­nyei a bajnoki táblázatban nem sze­repelnek. ■*