Petőfi Népe, 1961. augusztus (16. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-23 / 198. szám

1ML S3, 1. Oldal Gólképtelen csatársorok küzdelme MOHÁCSI TE—BAJAI ÉPÍTŐK 1:0 Mohács, 1000 néző, vezette: Bessenyi. B. Építők: Dlszű — Heringer, Varga, Ulakity — Nagy. Pality — Rizsán yi, Poszlancsek, Czeg­lédi, Bon», Ézsi. Edző: Öoody Béla. Az Igen szokatlan, keskeny és kisméretű pályához nehezen tudtak alkalmazkodni az Épí­tők Játékosai. A hazai csapat védelme igen kis helyen tömö­rült. Kezdés után hamarosan a ha­zai együttes veszi kezébe az irányítást és támadásba is len­dül. Mégis a szorosan záró Épi tők védelmével szemben nem tudott egyetlen komoly, veszélyt jelentő helyzetet sem- összehoz­ni. Távoli lövésekkel kísérle­teznek, de ezeket Disztl sorra könnyen védi. A félidő végén a 42. percben Czeglédi óriási helyzetbe kerül, de lövését a kapufa menti. Fordulás után a bajai csapat erős rohamokkal, közelíti meg a mohácsiak kapuját. Fölényt harcolnak ki, helyzetük is akad, de előbb Czeglédi, majd Posz­lancsek hagy ki góllövési alkal­mat. Majd ezt követőleg a mér­kőzés befejezése előtt negyed­órával Ézsi és újra Czeglédi rosszul irányított lövése kerül Az idén Szentesen rendezték meg az országos vidéki ifjúsági teniszbajnokságokat. A bajnoki versenyen 18 város mintegy 200 versenyzője vett részt. A szín­vonalas mérkőzések kitűnő ren­dezésben folytak le és megyei fiatal versenyzőink jelentős si­kert értek el. Fiatal teniszező­ink egy bajnokságot és több he­lyezést szereztek, ami megyénk teniszsportjának fejlődését mu­Vasárnap délelőtt a széktói •porttelepen rendezték meg a Kecskemét és Sztálinváros kö­zötti férfi atlétikai versenyt. A verseny a kecskemétiek részére hozott sikert, mert a sztálinvá- rosiakat 64:40 pontarányban biztosan győzték le. A verseny részletes eredmé­nyei: 100 m: 1. Viharos (K.) 11,2, 2. Bogdanovics (Sz.) 11,8, 3. Nagy J. (K.) 12, 4. Horváth (Sz.) 12,6. — 400 m: 1. Tombor (Sz.) 57,9, 2. Gyöngyösi (K.) 58,1, 3. Kelemen (K.) 58.3, 4. Hagen (Sz.) 59. — 800 m: 1. Kelemen (K.) 2:19,6, 2. Soós (Sz.) 2:22,2, 3. Kovács (K.) 2:23,8, 4. Pintér (Sz.) 2:32,2. — 200 m gát: 1. Vasvári (K.) 29,5, 2. Viharos (K.) 29,6, 3. Tombor (Sz.) 30,7, 4. Ványi (Sz.) 31,1. — Hármas­ugrás: 1. Erdélyi (K.) 12,48, 2. Gábor (K.) 11,62, 3. Ványi (Sz.) 11,60, 4. Baumann (Sz.) 11,07. — Rúdugrás: l.: Kullai (K.) 320, 2. Vasvári (K.) 310, 3. Keve (Sz.) 270, 4. Horváth (Sz.) 260. — Diszkosz: 1. Kun (Sz.) 39,29, 2. Farkas (K.) 37,80, 3. Adamik (K.) 30,35, 4. Kovács (Sz.) 27,90. — Gerely: 1. Vasvári (K.) 42,34, 2. Kun (Sz.) 41,62, 3. Gentiser (Sz.) 36,02, 4. Gerber (JC.) 34,78 — 4x100 m válté: 1. Ifecske­Helyesbítés. Lapunk tegnapi szárpában a Kiskunhalasi ME­DOSZ—Siófoki MÄV NB fll-as bajnoki mérkőzésről szóló be­számolónk harmadik bekezdé­sének utolsó mondata helyesen így hangzik: s-A 42. perpben Csermák labdájával Fenyvesi II. átcselezi magát a védőkön, i közelről megszerzi q halasiak harmadik gólját-« a kapu mellé. Az utolsó ne­gyedóra mezőnyjátékkal telik el. Második félidőbeli játéka alapján a bajai csapat állt kö­zelebb a győzelemhez. Jók: He­ringer, Varga, Nagy, Pality. Baja, 1500 nézd, vezette: Lo­vasi. B. Bácska: Körmendi — Boh­ner, Ihos II., Brisztovics .— Horváth, Borsódi — Barta I., Barta II., Vidra, Welling, Huth. Edző: Fekete Kovács Győző. Már a 6. percben nagy hely­zet adódik a pécsi kapu előtt, de a bajai csatárok meglepeté­sükben sorra rontanak. Tíz perc után feljön a pécsi csapat és sorozatos támadásokat vezet a bajaiak kapuja ellen. Ellen­támadás során Welling jó hely­zetbe kerül és laposan lő a ka­pura, a pécsi kapus azonban szép vetődéssel ihent. A 16. percben a pécsi balösszekötő hatalmas lövését Körmendi jól fogja. Sorozatos pécsi támadá­sok után a 25. percben Bohner megsérül és a partvonalon ápol­ják. A pécsiek kihasználják az emberelőnyt és gyors támadás tatja. Különösen meglepő a ba­jaiak szép sikere. Megyei fiataljaink a követke­ző eredményeket érték el: újonc fiú páros: bajnok: Glied—Ku- luncsich (Baja), újonc fiú egyes: 3. Glied és Kuluncsich, serdülő leány egyes: 3. Vass (Baja), ser­dülő fiú páros: 3. Bogdanovics— Szelei (Kecskemét), ifjúsági le­ány páros: 3. Szelei (Kecskemét) —Svelitska (Eger). ' mét 47,7, 2. Sztálinváros 50,2. Kiegészítő női számok: 100 m: i. Bild K. (K.) 13,4, 2. Ott (K.) 14,2, 3. Staub (K.) 14,3, 4. Bild Á. (K.) 14,4. 80 m gát: 1. Karádi (K.) 14,3, 2. Erdélyi (Sz.) 17. — Távol: 1. Karádi (K.) 467, 2. Bild K. (K.) 452, 3. Bild Á. (K.) 433, 4. Erdélyi (Sz.) 430. — Súly: 1. Szabó I. (K.) 7,29, 2. Bild K. (K.) 7,04. Szabó László nyolcadik Marienslke Laznéban hétfőn este játszották le a sakk-világ­bajnoki zónaverseny 15-ik, azaz utolsó fordulóját. Szabó László nemzetközi nagymester utolsó mérkőzésén döntetlen ered­ményt ért el a holland Barend- regt ellen, s így a lengyel Sli- wával együtt holtversenyben a 8. helyre került. Az izlandi Olafsson. a csehszlovák Filip és az NDK-beli Uhlmann ju­tott tovább a zónaközi döntőbe, amelyet a jövő év januárjában rendeznek meg Hollandiában. (MTI) A eslllagsxervS sakkverseny 6. fordulójának eredményei: Du­dás—Törtpli 0:1, Tompa—Balázs 1:0, Csősz—Virágh V»:1/», Pápai —Kádár 1:0. Gyarmati—Czár 0:1, Nagy—Székely függő. Á verseny állása: Czár Hit (1 függő), Balázs 4V2, Pápai 4 (D, Nagy 3‘A (1), Tompa 3V2, Szé­kely 3 (1), Virágh 21/2 (1), Gyar­mati 2V2, Törteli 2, Kádár IV? (1), Csősz */2 (1), Dudás 0 (1) ponttal. A Sztálinváros Kecskeméten Ma, szerdán délután fél 5 óra­kor a Ganz-MÁVAG ellen ké­szülő Kecskeméti Dózsa előké­szítő mérkőzésen a Nyugati cso­portban szereplő NB II-s Sztá­linváros együttesét látja vendé­gül A sztálinvárosi együttes mindig komoly ellenfél volt a Dózsának és reméljük, hogy most is jó előkészületi társ lesz a vasárnapi nehéz mérkőzés előtt A mérkőzés kezdete: du. fél 5 óra a városi sporttelepen. során a középcsatáruk nagy lö­vést ereszt a bajai kapura. A labda a kapufáról visszapattan és a bent álló Győr fi biztosan a hálóba helyezi a péesiek ve­zető gólját. 1:0! A 31. percben Körmendi nagy bravúrral véd. A tíz emberrel küzdő Bácska az utolsó tíz percben feljön, eredményt azonban nem tud el­érni. A második félidőt Bohner nélkül játssza végig a Bácska. Meg is látszik a játékon, mert a pécsiek mindinkább fölénybe Kerülnek. A bajai csapat csak távoli lövésekkel kísérletezik. A 16. percben 30 méterről veszé­lyes ejtett lövés száll a bajai kapu jobb felső sarkába. Kör­mendi jó érzékkel szögletre ök­lözi. A szögletrúgás pontosan száll a bajai ötösre, ahol a pé­csiek jobbösszekötője kiemel­kedve bombamódon fejel a há­lóba. 2:0. A 20. percben Ihos II. az üres kapuba tartó labdát a kapuvonalról vágja ki. A 27. per-eben Vidra ejtett labdáját a pécsi kapus csak szerencsével húzza le a bal felső sarokból. Két perc múlva Barta II. nagy lövését a pécsiek kapusa jól fogja. Az utolsó negyedórában a pécsiek, irányítják a játékot, de gólt már nem tudnak elérni. A nagyobb rutinnal rendel­kező Pécsi Bőrgyár volt NB II-s csapatának egy ember előnyt még Baján sem adhatott a Bácska. A mérkőzést egyébként a kapu előtti nagyobb lövőkész­ség döntötte el. Jók: Körmendi és Horváth. A Délnyugati NB III. Állása 1. H. MEDOSZ 2 2-------6:1 4 2. Szí. MÁV 2 2 — — 9:3 4 3. B. Építők 2 1 1 — 1:0 3 4. PVSK 2 1 1 — 3:2 3 5. KMTE 2 1 1 — 4:3 3 6. P. Bányász 2 1 — 1 3:1 2 7. Dombóvár 2 1 — 1 3:2 2 8-10. Mohács 2 — 2 — 2:2 2 8-10. Sz. Dózsa 2 — 2 — 3:3 2 8-10. PBTC 2 1 — 1 3:3 2 11. Ercsi 2 1 — 1 5:6 2 12. P. Vasas 2 — 1 1 2:4 1 13. B. Bácska 2 — 1 1 1:3 1 14. Sz. Petőfi 2 — 1 1 1:4 1 15. K. Dózisa 2-------2 2:6 0 16 . Siófok 2--- 2 2:7 0 NB lll-as osztályozó Kecskeméten Kecskeméten rendezték a te­nisz NB III. osztályozó mér­kőzéseit a múlt hét végén. Az időjárás nem volt mindvégig kedvező, így például pénteken igen erős szélben zajlottak le a mérkőzések. A versenyen négy csapat vett részt: a Szegedi ÉAC, a Szom­bathelyi SS, a Nyíregyházi MTE és a Soproni Vasutas férfi együttesei. A női csapatok nem érkeztek meg az osztályozóra, ezért a verseny 2 nap alatt, már szombaton befejeződött Részeredmények: Nyíregyhá­za—Sopron 6:0, Szombathely— Szeged 4:2, Szeged—Sopron 4:2, Szombathely—Nyíregyháza 4:2, Nyíregyháza—Szeged 3:3. A Szombathely—Soproni mérkő­zés elmaradt, mert Sopron já­ték nélkül feladta. Az osztályozó mérkőzések végeredményeként Szombathely és Nyíregyháza került be a te­nisz NB III-ba. Megyei sikerek az országos vidéki ifjúsági teniszbajnokságon fWUVUVYWV*i- «« Győzted a kecskeméti atléták a sztátlnvárasiak ellen Nem adhatott emberelSnyt a pécsieknek a Bácska PÉCSI BŐRGYÁR—BAJAI BÄCSKA POSZTÓ 2:0 (1*) Megyei L o. labdarúgó-eredmények A harmadik forduló érdekes­sége, hogy az otthon játszó egyesületek közül csak a csa­patok fele tudott győzni. Fel­tűnő a kalocsai csapatok gyen­ge szereplése. Soltvadkertem a rangadót a helyiek fölényesen nyerték. Mind a három honvéd csapat vereséget szenvedett. Biztató jelenségnek látszik a Kiskunfélegyházi Bányászati és a Bácsalmási Petőfi javuló formája. Részletes eredmények: Soltvadkert—Kalocsai Honvéd 3:0 (2:0) Soltvadkert. 500 néző. Vezet­te: Badacsonyi. — Színvonalas, jó iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozása. Végig többet és veszélyesebben tá­madott a helyi együttes, de gól­helyzeteit nem tudta kellően kihasználni. Az első gól a 10. percben esik, amikor Mészáros hatalmas szabadrúgása kapufá­ról visszapattanva Weinhardt elé esik, s a csatár a hálóba lő. Egyre több veszélyes hely­zet adódik a vendégek kapuja előtt, s a 31. percben Zsikla I. 2:0-ra állítja az eredményt. Szü­net után is a hazaiak irányít­ják a játékot. A 7. percben a /jól kiugró Zsikla I-et felvág­ják, s a megítélt 11-est Mészá­ros értékesíti. Ilyen arányban is megérdemelten győzött a Soltvadkert. — Jók: Mészáros, Zsikla I., Hídvégi, illetve a kö­zépfedezet és a balösszekötő. Bácsalmás—Izsák 3:0 (2:0) Bácsalmás, 600 néző. Vezette: Virágh. — Már az első percek­ben gyors támadást vezet a Bácsalmás egyelőre eredmény nélkül, mert az Izsákiak rend­kívül szorosan, kilenc emberrel védekeznek. A 31. percben törik meg a jég, amikor egy jobbol­dali támadás során Mándity középre ad és Süke pontosan talál a hálóba. A 37. percben szöglet az izsáki kanunál és Mándity beívelt labdája a ka­pus keze között jut a hálóba. — A második félidő is állandó bácsalmási támadásokkal telik el, de csak Süke tudja egyszer bevenni a vendégek kapuját. — Jók: Batiz, Pólyák, illetve To- ricska II. és Juhász. Kiskunfélegyházi Bányászati— Kalocsai Spartacus 8:1 (1:0) Kalocsa, 700 néző. Vezette: Fehér M. — A javuló formá­ban levő félegyházi csapat némi szerencsével győzött a lelkesen küzdő Spartacus ellen. Az 5. percben a vendégek szerzik meg a vezetést Kanyó fejesével. A kalocsaiak lelkesen támad­nak, de csak szünet után a 12. percben Andrásnak sikerül egyenlítem. Nagy harc indul a vezetésért. Ez a félegyháziak­nak sikerül, amikor is a 23. percben Solymosi 18 méteres szabadrúgása védhetetlenül jut a kalocsaiak hálóiába. A 33. percben azután eldől a- mér­kőzés a vendégek javára. Ra­donig lövése mintegy húsz mé­terről vágódik a hazaiak kapu­iába. A 35. percben 11-eshez iut a Spartacus, de Sipos I. a kapusba lőtte a labdát. — Jók: Lugosi, Cselkó. Tolarcsik, illet­ve Sipos I., Nagy, Faragó II. Kalocsai Kinizsi— Kiskunhalasi MÄV 1:1 (1:1) Kalocsa, 600 néző. Vezette: Sólymos. — A kalocsaiak álltak közelebb a győzelemhez. A já­tékvezető gyöngesége miatt sok sportszerűtlen jelenet tarkította a mérkőzést. Kalocsai támadá­sokkal kezdődik a játék és a 17. percben Romsics 20 méteres védhetetlen lövéssel szerzi meg a vezetést. A halasiak támadá­sait a kalocsai védők jól há­rítják, mégis a 28. percben Barta váratlan gyors lövéssel a kalocsai kapus keze mellett a hálóba lövi az egyenlítő gólt. — Szünet után mind keményeb­bé válik a játék, sok a durva­ság. aminek következményeként a 28. percben a kalocsai Deákot utánrugásért kiállították — Jók' Ladjanszky, Romsics, Miskei, illetve Dobra, Hegedűs és Vi- kor. Jánoshalma— Kiskunfélegyházi Honvéd 2:1 (2:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Fábri. — Végig jóira­mú mérkőzésen a lelkesen és jól játszó vendégcsapat megér­demelten szerezte meg a két pontot. A Honvéd az első fél­időben tervszerűtlen ül játszott és az egyéni játékot erőltette. Emiatt nem tudott eredményes lenni a kemény vendégvéde­lemmel szemben. Szünet után inkább a félegyhézi csapat volt a többet támadó, de a jól mű­ködő jánoshalmi védelem tar­tani tudta az eredményt. Gól­lövők: Németh és Ferenczi, il­letve Kovács. Jók: Juhász, Tas- kovics, Németh, Tan I., illetve Kovács, Balogh, Czétényi. Kiskőrös—Tiszák écske 1:0 (1:0) Tiszakécske, 300 néző. Vezet­te: Fehér L. — A mérkőzés úgy indul, hogy a hazai csapat gólokkal fog győzni. Az első félidőben a kécskeiek három­négy gólhelyzetet is kihagytak. A kiskőrösiek eredményesebbek voltak, mert a 38. percben jobbszélsőjük, Tóth megszerezte, a vezetést. A második félidő he­ves kécskei rohamokkal indul, amelynek az eredménye mind­össze Varga hatalmas kapufája. A tehetetlen kécskei csatársor képtelen volt áttörni az igen jól működő kiskőrösi védelmet Jók: Bolemányi (a mezőny leg- iobbja), Szlanka, Tóth, illetrve Rácz, Varga és Parádi. Tompa—Szabadszállási Honvéd 4:2 (2:1) Tompa, 600 néző; Vezette: Bencze. — Kezdés után ven­dégrohamokkal indul a mérkő­zés, maid tíz perc eltelte után rákapcsol Tompa és gyors egy­másutánban Kovács és Födi góljaival két gólos vezetésre teszrek szert. A vendégek csak a félidő közepén tudnak szé­píteni Kiss révén. Szünet után a tompaiak kezdenek jobban, mégis a 6. percben a szabad­szállási Kantiber váratlan lö­véssel egyenlít. A tompaiak el­keseredetten támadnak és Szi­lágyi a 21. percben megszerzi a vezető gólt a hazaiaknak; Mindkét csapat erősen küzd most a győzelem bebiztosítá­sáért, illetve az egyenlítésért Ez a tompaiaknak sikerül job­ban, mert a 43. percben Simola Szilágyi átadásából bebiztosítja a győzelmet. Jók: Kovács, Szi­lágyi, Födi, illetve Kantiber. Kecskeméti Dózsa n.—Alpár 4:2 (2:2) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Kovács D. — Az első félidőben a Dózsa kicsit fölényesen veszi a játékot, s ez megbosszulja magát. A lelkes alpári csapat a játéknak ebben a részében egyenlő ellenfélnek bizonyul. Szünet után kidomborodik a Dózsa nagyobb tudása és bizto­san nyeri a mérkőzést, de sok ió helyzetet kihagy. Góllövők: Szappanos 2, Dobó, Fodor, il­letve Lengyel 2. A megyei I. osztályú bajnokság állása: 1. Soltvadkert 2 2 —‘ “ 14 4 2. Alpár 2 2 — —> 6:2 4 3. Jánoshalma 3 2-41 12.-6 4 4. Kai. Kinizsi 3 1 2 — 4:3 4 5-6. Kai. Spartacus 11 i 1 II t 5-6. Kiskőrös 3 3 -t 1 74 4 7. F. Bányászati 2 1 1 — 44 > 8. H. MÁV 3 1 1 - 13 2 I. Kal. HotwM r 1 ( 1 4* I 10. Bácsalmás 3 2 m I f jf 3 U. Izsák | I — | 4* ) 12. H. Honvéd 2 1—114 2 13. Tompa 3 2«- 3 4:1? 3 14. F. Honvéd 2—21 3:3 1 15. Sz.-sz. Honvéd 3 — — 3 5:9 ff 16. Tiszakécske 3 — — 3 04 4 1. K.DózsaH. 3 2 1— $$ | Megjegyzés: A Kecskeméti Dózsa 11. eredményeit a bajnoki táblázatba nem számítottuk be, csak külön ve-