Petőfi Népe, 1961. július (16. évfolyam, 153-178. szám)

1961-07-07 / 158. szám

«. Mal 1961. Július 7, péntek Félegyházi járási spartakiád-dőn(5l Bajai Járási válogatott— Kiskunfélegyházi járási válogatott 1:0 (0:0) Megyei újonc-kupa dBntfl — A Küsíkunfélegyliád Járás! %ST a múlt hét végén Szán­kon tartotta meg a nyári spar- taldád járási teke egyéni és csapatdöntőjét A járási döntő­ről hiányzott Alpár, Jászszant- lászló és Kömpöc csapata. Szép számú és lelkes közönség előtt az egyéni és csapatversenyt a szanki versenyzők nyerték. Férfiak csapatbajnokságában f. Szánk (Juhász, Papp Sz., Ro­kolya) 367, 2. Kiskunmajsa 338, 3. Pálmonostora 309, 4. Gátér 265 fa. — Férfi egyéni bajnok­ság: 1. Papp Sz. Béla (Szánk) 145, 2. Magony (Pálmonostora) 116, 3. Egri (Kiskunmajsa) 115, 4. Juhász (Szánk) 114, 5. Patyi (Kiskunmajsa) 114 és 6. Kiss A. (Gátér) 114. — Női csapat- bajnokság: 1. Szánk II. csapa­ta (Gerényi József né, Koresz Pálné, Tóth Teréz) 128 fa, 2. Szánk L csapata. Egyéni ver­senyben: L Gerénytné 54, 2. Koreszné 46, S. Lászlóné 44 fa. A fenti eredmények beszámí­tásával a spartakiád járási dön­tőkön elért eredmények után az összesített pontszámítás alapján a községek sorrendje a követ­kező: 1. Szánk 96, 2. Kiskun- rmjsa 89, S. Gátér 26, 4. Pál- monostora 26, 5. Kömpöc 15, 6. Kunszállás 6. A Járási TST és a nyár! sper- takiádot rendező bizottság Jú­lius 9-én, vasárnap reggel 8 árai kezdettel tartja meg a apftafclád Járási döntött A döntőkön részt vesznek a járás valamennyi község fiataljai, va­lamint a Vörös Csillag, a Dózsa Tsz és a gépállomás dolgozói. Vasárnap jól sikerült úszó­versenyt rendeztek Kiskunfél­egyházán. A verseny beleszá­mít a Kilián Testnevelési Moz­galomba. A versenyen 32 indu­ló volt. A női gyors- és hát­úszásban Gudra Katalin, illet­ve Solymosi Rozália, a Fáklya két serdülő versenyzője igen szépen mutatkozott be. Az egyes számok győztesei: 50 m serdülő női hátúszás: Má- gori Katalin 52,5. 50 m felnőtt férfi gyorsúszás: Tóth Ákos 30,2. 50 m serdülő fiú gyors­úszás: 1. Csőgör Endre 35. 50 méter úttörő fiú gyorsúszás: Kerekes István és Tóth Ferenc holtversenyben 42. 5Ó m úttörő fiú mellúszás: Pomázi István 50. 50 m leány mellúszás: Le- toha Viktória 1:16,7. 50 m ser­dülő női gyorsúszás: Mágori Katalin 47,7. 50 m férfi pillan­góúszás: Tóth Ákos 36,7. 50 m serdülő fiú mellúszás: Magyari Béla 44,5. 50 m női ifjúsági mellúszás: Cserényi Ilona 51,8. Rém jutottak tovább 1 a Reménység női kosarasai Vasárnap Szolnokon Játszot­ták le «z osztályozó mérkőzése­ket a női NB 11.-be való Jutá­sért a megyei kosárlabda baj­nok csapatok. A szolnoki cso­portban öt csapat vett részt Az első helyet a Budapesti Vasas Izzó szerezte meg, míg m Kis­kunfélegyházi Reménység a ne­gyedik helyen végzett, megelőz­ve a Hatvani Kindzs csapatát 4x50 m-es férfi gyorsváltő Fák­lya I. (Csőgör, Bánhídi, Ostyán, Tóth) 2:23. Az idei nyáron a legtöbb NB II-s és NB III-as csapat, de még az NB I-esek közül is né- hányan Nyári Kupa mérkőzé­sek megrendezésével oldották meg az alapozó előkészületeket. Kecskemétről mind a Dózsa, mind a KTE részt vesz ezek­ben a küzdelmekben. A sorso­lást is megejtették, aminek azonban szépséghibája az, hogy a Dózsa is, és a KTE is a három­három mérkőzés közül csak egyet-egyet játszik idehaza. Pe­dig a kecskeméti közönség szíve­A Kecskeméti Dózsa NB II-s labdarúgó-csapata és a Kecske­méti Petőfi NB II-s kosárlab­da-csapata a bajnoki év befe­jezése után hétfőn és szerdán érdekes és a közönség szem­pontjából is élvezetes küzdel­met vívott egymással. Hétfő este az SZTK udvarán a két csapat kosárlabda-mérkő­zést vívott egymással. Termé­szetesen ezen a találkozón a kosarasok nagy fölényben vol­tak és végül is 126:23 arányban legyőzték a labdarúgókat. Az előzetes megegyezés szerint a kosárkülönbség minden öt pont­ja egy gólnak felelt meg. A szerdai visszavágón tehát a labdarúgóknak 21 gólt kellett rúgniok, ha az összesítésben győzni akartak. A szerdai mérkőzést a városi sportpályán rendezték meg szépszámú közönség előtt. A Dózsa-játékosok nagyon igye­keztek, hogy a hátrányukból percről percre valamit lefarag­janak. A kosarasok természete­sen latbavetették minden lab­darúgó tudományukat, hogy a gólszüretet késleltessék és vé­gül Is ők kerüljenek ki a két­fordulós összecsapásból győzte­sen. A* első félidő végén 9:6 volt az eredmény, s ekkor úgy lát­szott, hogy a Dózsa végülis el­éri a 21 gólt Szünet után po­tyogtak is a gólok, a közönség hallatlanul Izgalmas küzdelem­nek volt szemtanúja. A mérkő­zés utolsó percében már 19:0 volt az eredmény, tehát még két gól kellett a labdarúgók győzelméhez. Az utolsó pilla­Ökölvívő-mérkffzés A Kecskeméti Épületlakatos­ipari SK ökölvívó szakosztálya igen szép programot dolgozott ki ökölvívói részére. Öt egymás után következő héten kötött le mérkőzést részükre. így az első mérkőzés július 8-án, szomba­ton délután 6 órakor kerül le­bonyolításra a Piarista Gimná­zium udvarán, amikor is az igen jó képességű Bp. Beloiannisz SK ökölvívóit látja vendégül. A szép sportot ígérő mérkőzés­nek bizonyára nagyszámú kö­zönsége lesz. A kecskeméti ökölvívók to­vábbi programja: július 15-én Kecskeméten az EMAG ellen lius 23-án Hódmezővásárhelyen a Vasas ellen, július 29-én Kecskeméten az EMAG ellen és végül augusztus 5-én Sztá- linvároshan az ottani Kinizsi ellen mérkőznek, Baja — 300 néző — vezette: Kemény, Baja: Grtsftfty — Pefflte Bá­nyai, Gyulavári — Rízsányi, Matievics — Pálmai L, Mészá­ros, Tüske II, Fetrity, Pálmai IL Kkf&lcgyh&m: Fekete L — Fekete III, Lantos IL, Sánta — Sikár, Sahin Tóth IL — Vereto IL, Kiss, Sahin Tóth I, Fekete II, Fekete IV. Rekkenő, 33 fokos a hőség. Csak a leglelkesebb futballra­jongók hagyják ott a Duna hűs vizét egy mérkőzésért. A mér­kőzésről magáról nem sokat írunk, de minden elismerésünk sen látta volna kedvenceit több mérkőzésen is itthon játszani, így most a helytelen sorsolás miatt július 9-én mindkét csa­patunk idegenben játszik. A Kecskeméti Dózsa Budapesten mérkőzik a Budai Spartacussal. Ez a találkozó totómérkőzés is. A Kecskeméti TE Szegeden vendégszerepei, ahol az SZVSE- vel méri össze erejét. Mindkét csapatunk az újon­nan leigazolt játékosait már szerepelteti. natban lőtte a Dózsa a mérkő­zés 20-ik gólját, amely egyben azt jelentette, hogy az összesí­tésben a győzelmet mégis csak a kosarasok szerezték meg. A közönség mindkét napon élvezetes mérkőzést látott Hét­fő este a hazavonuló közönség arról beszélt, hogy a Petőfi-ko- sarasok milyen jól űzik sport­águkat szerda este pedig sok szó esett arról, hogy egészen jól futballoznak a Dózsa lab­darúgói ... M. L •nAnik as elszánt aldk pályára léptek. A kétszer 30 perces játékidő nem hozott eredményt, de miután ez döntő volt kétszer 10 perces hoszab- bításra került sor. Az első 20 pere a bejalak^ Innen azután a félegyházi csa­pat veszi át a játék irányítá­sát — A második félidőben vál­takozó támadásokkal némi fél­egyházi fölénnyel telik el az idő, viszont komolyabb gólszer­zési alkalma a hazai csapatnak van. Egyebekben a félegyházi együttesnek jobb a labdakeze­lése és nagyobb a gyorsasága a hazai csapatnál. A hosszabbítás első részének 5. percében eldől a mérkőzés sorsa a bajai csapat javára. — Mészáros tör kapura, megzavar­ják, de a hátulról jól befutó Tüske II. védhetetlen gólt lő. A továbbiakban a bajai csapat tá­mad többet és biztosain tartja az eredményt Jók: Bányai, Pálmai I, illetve Lantos II. (a mezőny legjobbja), Sikár. Ennyit magáról a mér­kőzésről, de néhány megjegyzé­sünk lenne az előzményekről. Nagyjából ez a bajai csapat volt kiválogatva, de kijelölték még a Bácskából Tüske I.-et, Nemesnádudvarról egy, Garáról pedig két játékost. Ez utóbbi négy játékos egyáltalán nem jelent meg. így került szükségből a 14 éves, a földből alig kilátszó kis Pálmai II. a csapatba, hogy ne álljanak ki a hazaiak szégyen­szemre tíz emberrel. A kis Pál­mait alig lehetett észrevenni a pályán, de dicséretére legyen mondva, ami labdát megjátszott, arra azt lehet mondani: szeme volt A győztes gól előkészíté­sében is szerepet játszott. Ezen túlmenően azonban len­ne egy észrevételünk. Ez pedig vonatkozik azokra, akik indo­kolatlanul távol maradtak. Nem gondolják fiatal sportbarátaink, hogy talán túl korán kezdik — sportszerűtlen magatartásukat? F. J. Bátrak sportja A Bács-Kiskun megyei Repfllőklnb ejtőernyősei fegyelme* nett sorban vonalnak » hatalmas szállítógép ajtajához, ahonnan néhány pere múlva egymás után hallanak a mélybe. A nagy élmény után, már ismét a földön, még számtalan teendő akad. össze kell hajtogatni az ejtőernyőket, gondosan becsomagolni, és természetesen elmesélni egymásnak az átélt nagyszerű pillanatokat. Amíg a szállítógép visszarepül állo­máshelyéire, Budapestre, a vitorlázók már készülődnek a fel- ;"rrV,v szálláshoz _____________ Ne mutimel On ü a MŰSORÁT KECSKEMÉTEN, A RÁ VAGY TÉREN, JÜL. 11-TÖL 16-IG. Jegyelővétel a Bányai Júlia Leánygimnázium előtti pénxtárkoestnáL TELEFON: 14-01. 3630 A KISKUNFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐIPARI SZÖVETKEZET a lakosság részére vállal a=__CSALÁDI HÁZ___== ép ítését és mindennemű szakipari munkák végzését. Víz- és villanyszerelés, bádogos és lakatos munkák, szoba­festés, épület- és bútormázolás, Cserépkályhák építése és átrakása, üvegezés, üvegcsiszolás és tükörkészítés, képkere­tezés, épületlakatos és kárpitos munkák. Tájékoztatás és megrendelés esetén tervezés és részletes költségvetés készítése is díjtalan! Bizalommal keresse fel szövetkezetünket és győződjön meg rendkívül alacsony árainkról! Megrendelését kifogástalan állapotban, rövid határidőre ké­szítjük el! s 629 , Kilián pontszerző úszó verseny Kiskunfélegyházán Mindkét kecskeméti csapat részt vesz a Nyári Kupa küzdelmeiben Labdarúgók és kosarasok