Petőfi Népe, 1960. augusztus (15. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-17 / 194. szám

iuüu. augusztus 17, szerda 5. oldal Értékes pontot vitt haza Szekszárdiéi a Bácska I! BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—SZEKSZÁRDI PETŐFI 2:2 0:0) Szekszárd — 1600 néző -a Vezette: Kikolity. B. Bácska: Körmendi — Bohner, Dios II., Bisztró vies — Borsodi, Bar- ta n. — Gorjamacz, Huth, Welling, Dujmov n., Ikotity. — Edző: Fekete Kovács Győző. Az L félidő edején, mindjárt a kezdés után a szekszárdiak nagy nyomást gyakorolnak a bajai ka­pura, amely alól a vendégek csak a 15. perc táján szabadulnak fel. A 16. percben Ihos n. kitűnő keresztlabdát ad Dujmov elé. Az összekötő két I csellel elhúz a szekszárdi vé- I dők közt. Pontosan az ötös j sarkán álló Huth elé ível, aki helyezett lövéssel vezetéshez juttatja a Bácskát. 1:0! A gól után váltakozó, élénk játék következik minden különösebb ered­mény nélkül. A 45. percben jár az óramutató, amikor a szekszárdi ka­putól 25 méterre szabadrúgáshoz jut a Bácska. Dujmov pontosan Wel­ling elé teszi a labdát, de a közép­csatár erős lövése a felső kapufáról Vágódik vissza. A II. félidőt nem várt nagy lendü­letteű kezdi a Szekszárd. A 8. perc­ben két hatalmas lövés zúdul Kör­mendi kapujára. A 9. percben indo­kolatlan ll-eshez jutnak a szekszár­diak. Bisztró vies ártatlan szerelése miatt büntetőt ítél a játékvezető, amit a hazaiak értékesítenek. 1:1! Szekszárd van továbbra is front­ban. A Bácska csak a 20. perc tá­ján jön fel, amikor ellentámadások során előbb Weilinget, majd Duj- movot vágják fel büntetlenül. A 25. percben Welling a felező vonal táján megugrik, nem tudják utolérni és a 11-es pont tájáról szép, la­pos lövéssel megszerzi a veze­tést a baj alaknak. 2:1! Az utolsó tíz percben a baj alak be­szorulnak és a nagy lelkesedéssel harcoló szekszárdiaknak a 37. perc­ben síikerül kiegyemlíteniök. Sőt, a 42. percben még egy kapufát Is lő­nek. A Bácska gyengébben játszott mint múlt vasárnap, mégis megérdemel­ten, hozta el az egyik pontot a szek­szárdi oroszlánbarlangból. — Jók: Körmendi (a mezőny legjobbja), Ihos II., Dujmov Ii; és Welling. Megyei I. o. labdarúgó eredmények p Kalocsai Kinizsi—Soltvadkert 3:1 (1:0). — Kalocsa, 1100 néző, vezette: Hammer. — Jóiramú, izgalmas mér­kőzést vívott a két, formában levő együttes. Az első negyedóra me­zőnyjátékkal telt el. A 21. percben a kalocsai kapu torkából Ladjanszky csak kézzel tudta kiütni a labdát. A büntetőt ZsikLa I. nagy erővel a felső kapufára lőtte. Ezután a ha­zaiak mindjobban támadásba len­dülnek és a 29. percben Petrovics megszerzi a vezetést. — Szünet után állandósul a hazai csapat fölénye. A félidő első felében a vendégek meg­kísérlik az egyenlítést — sikertele­nül. A 19. percben Halász bebizto­sítja a Kinizsi győzelmét, majd a 22. percben Deák háromra növeli Kalocsa előnyét. A vadkertiek nem adják fel a harcot, s a 34. percben sikerül szépíteniük Miskei góljával. — A rangadó nem hozott szép já­tékot, inkább sportszerű küzdelmet, melynek során Kalocsa megérdemel­ten győzött. Hammer játékvezető jól tartotta a kezében a mérkőzést. — Jók: Farkas, Halász, ladjanszky, il­letve Hídvégi, Lehócziki és Zsikla I. Kkhalasi MEDOSZ—Vaskút 5:0 (2:0) f— Vaskút, 500 néző, vezette: Pénzes. •— Húsz percig a hazaiak egyen­rangú ellenfelei voltak a nagyobb rutinnal rendelkező MEDOSZ-nak. A vaskúti csatárok sokszor eljutot­tak a halasi kapuig, de ott határo­zatlanok voltak. A MEDOSZ foko­zatosan feljön és a 23. percben Csányi révén vezetést szerez, majd a 38. percben egy formás támadás végén Tóth II. megszerzi a második gólt. — A második félidő elején a Vaskút még megkísérli a szépítést, de nem sikerül és a mindjobban fö­lénybe kerülő halasiak még három góllal terhelik a hazaiak hálóját. — Ä 72. percben a halasi Schverlát fe­leselésért a játékvezető kiállította, i— Jók: Fenyvesi II., Jáger, Várhe­gyi, illetve a hátvédek és Dobos. Kalocsai Honvéd—Tompa 3:2 (2:1). Tompa, 400 néző, vezette: Nagy Sándor. — Nagy iramban kezd a kalocsai csapat, mégis az 5. percben Káposzta beadásából Józsa meg­szerzi a vezetést Tompának. Nem sokáig örülhetnek a hazaiak a ve­zetésnek, mert kezdés után a követ­kező percben a kalocsai Rozics már ki is egyenlít. Tompa a 9. percben újból vezetéshez juthatna, de Csin- csák melléfejel. A 25. percben a ka­locsai Tüske egy váratlan elfutás­ból vezetést szerez. — Fordulás után a Honvéd irányít és sorozatos tá­madások után Szabó a 24. percben bebiztosítja a győzelmet. A Tompa nem adja fel a küzdelmet és a 33. percben sikerül újra szépítenie, most már Csíncsák révén. — A nagyobb tudású kalocsaiak megérdemelten győztek. — Jók: Rozics. Szabó, il­letve Horváth és Káposzta. Kiskőrösi Petőfi—Kalocsai Sparta­cus 3:1 (2:0). — Kiskőrös, 1000 néző, vezette: Mihala. — Kedves jelenet­tel kezdődik a mérkőzés. A kiskő­rösi játékosok az újonc kalocsaiak­nak virágcsokorral kedveskednek. — Maga a mérkőzés eléggé alacsony «zínvonalú volt. Még túlságosan a szezon elején járnak a csapatok. In­kább a kiskőrösiek támadnak, amit mutat az is, hogy a hazaiak az első tíz percben három szögletet érnek el. A 12. percben szép kiskőrösi összjáték után SzentgyÖrgyi III. megszerzi a vezetést a Petőfinek. A 23. percben a kalocsaiak egyenlít­hetnének a kényelmeskedő kiskőrösi védelem mellett, de a váratlan hely­zetet elkapkodják. A 31. percben Mészáros lefut, beadása Szentgyör- gyi I-hez jut, akit a kalocsai védők faultolnak. A csatár füttyszó után lövi a labdát a hálóba. A játékve­zető előzőleg ll-est ítélt. Ezt Varga értékesíti. — Szünet után a kalo­csaiak meglepik a kiskőrösi védel­met és a 2. percben V. Nagy éles lövésével Javítanak. Az 5. percben állítja a végeredményt. A hazaiak­nak még volt egypár helyzetük, de nem tudták kihasználni. Az ered­mény igazságosnak mondható. Kiskunhalasi MÁV—Izsák 3:1 (2:0). — Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Kápolnás. — Nagyon szezoneleji já­tékot mutatott a két csapat. A ha­lasiak Sej ben révén már a 3. perc­ben vezetéshez jutnak. A félidő vé­géig meddő csatársorok küzdelmét láthatta a közönség. Csak az utolsó­előtti percben tudott Vass I. 20 mé­teres szabadrúgásból eredményes lenni. — AH. félidőben valamit ja­vul a Játék, kiegyenlítettebb lesz a küzdelem. A 19. percben Filus jól eltalált lövéssel javít az eredmé­nyen. Élénkebben mozognak a csa­tárok, de a védelmekkel most sem bírnak. A végső győzelmet csak a 44. percben tudja Vass I. lövésével bebiztosítani a hazai csapat. — Jók: Vass I., Vikor, Sejben, illetve Filus és a közvetlen védelem. Bácsalmási Petőfi—Alpár 5:3 (2:0). Alpár, 400 nébő, vezette: Fehér L. — A hazaiak kapusa bevonult, így az egyik hátvéd védett. Rendes ka­pussal az alpáriak kétségessé tud­ták volna tenni a volt NB Ill-as bácsalmásiak győzelmét. A mérkő­zés előtti zápor méllyé teszi a ta­lajt, ami nem ízlik a bácsalmásiak­nak. Az első félórában szórványos támadások után Mezei és Süke gól­jaival 2:0-ra áll az eredmény. Az utolsó negyedórában a hazaiak nagy lendülettel támadnak, de akcióikat nem kíséri a szerencse. — Fordulás után a hazaiak ll-esből javítanak, majd 10 perc múlva egy balszeren­csés helyzetből — a középhátvéd a kapuból kiinduló kapus feje fölött a hálóba emeli a labdát — növelik a bácsalmásiak előnyét, öt perc múlva ősz 4:l-re állítja az ered­ményt. Az alpáriak most nagyon belefekszenek és két védelmi hibá­ból 4:3-ra javítanak. Bácsalmás most feléled és a 34. percben Ősz bebiz­tosítja a győzelmet. — A kétgólos győzelem megfelel a játék képének. — Jók: ősz, Sevaracz és Wachtler, illetve a középhátvéd, a középcsatár és a balösszekötő. Jánoshalma—Kkfélegyházl Honvéd 1:1 (0:0). — Kiskunfélegyháza. 400 néző, vezette: Boronkay. — Válto­zatos, jó iramú mezőnyjátékot lát­hatott a közönség, amelyen a ke­mény védelmekkel nem bírtak a csatársorok. A 19. percben téves partjelzői beintés miatt majdnem botrány tör ki. Szerencsére nem esik gól. A Honvéd kezdeményez többet, de a Jánoshalma bírja az iramot. — Szünet után a vendégek támadnak valamivel többet és a 17. percben Tan I. révén a vezetést Is megszerzik. A Honvéd most nagy erővel küzd az egyenlítésért és a 25. percben Bari szabadrúgásából sikerül is kiegyenlíteni. A további­akban már egyik csapat sem tud eredményes lenni. A pontosztozko­dás megfelelt a. játék képének. — Jók: Fenyvesi III., Farkas, Mester, Tan I., illetve Bari, Puszter, Józsa és Horváth. Kiskunfélegyházi Bányászati Vasas —Kecskeméti Épületlakatosok 1:1 (1:0). — Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Fábri — Alacsony színvo­nalú mérkőzésen egyik csapat sem bírt a másikkal. Az első félidő 34. percében az elfutó Klimcsokot a 16-oson belül felvágják. A megítélt ll-est Lantos értékesíti. Lanyha irammal ér véget a félidő. — Szü­net után megélénkül a játék, de a góllövés egyik fél részéről sem megy. A 29. percben Besenyei sza­badrúgása Varga fején irányt vál­toztatva jut a hálóba. A győztes gólért nagy harc indul meg, de a csatársorok otthon hagyták a gól­lövő cipőjüket. Egyik csapat sem érdemelt volna győzőmet. — Jók: Lantos, Tóth, Radonics, illetve Far­Bzentgyörgyi I. szabadrúgásból be-kas I.. Besenyei és Sallay. A sajtó sportmunkájáról tárgyaltak hétfőn délután a megyei TST székházában a megyei sport- szövetségek vezetői, örömüket fejez­ték ki a Petőfi Népe sportrovatának bővítésével kapcsolatban és ígéretet tettek, hogy minden erővel segítik az újság sportrovatának fellendíté­sét. Javasolták, hogy többet foglal­kozzon a sportrovat a tömegsport­tal, a falusi sportélettel, az üzemi sportkörök munkájával, s felvetették azt a javaslatot is, hogy a Petőfi Népe sportrovata rendezzen hetente fogadóórát. Ezután megtárgyalták még az öt­éves fejlesztési tervet, valamint az 1961. évi versenynaptárt is. Keserves győzelem BAJAI ÉPÍTŐK—PÉCSI EAC 2:1 (0:0) néző Vezette: :> ‘ Baja *** 3500 Schmierer. B. Építők: Díszfa » Pámcslcs, Nagy, Uilakity — Herlnger, Poezlan- csek — Kreósz, Czeglédi, Rizsányi, Varga, Ezsi. — Edző: Tamási L. Az első öt percben nincs különö­sebb esemény, a 6. percben azután Ezsi nagy lövést ereszt a kapura, de a vendégkapus jó érzékkel ment. Változatos játék folyik a pályán és a 16-ősig Jól is gördülnek a táma­dások, de a befejezés mindkét rész­ről rossz. A 11. percben Czeglédi egyéni játék után szép lövéssel fejezi be akcióját. A 18. percben az Építők majdnem öngólhoz jut. A 26. percben Czeglédi Jó 20 méterről a kapufát találja el, A 29. percben Diszbl a Jobb alsó sarokból ment. A 38. percben komoly pécsi táma­dás gördül a pályán és Disztlnek minden tudására szükség van, hogy hárítson. Fordulás után nagy erővel roha­moz az Építők és több szögletet is elér. A 12. percben az Üresen ha­Nem állt a szerencse a félegyháziak mellé BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR—KKFÉLEGYHAZI ÉPÍTŐK 2:1 (1:1) Kiskunfélegyháza — 1200 néző — Vezette: Jurka. F. Építők: Révész — Városi, Cser- kő, Parádi I. — László, Jókai — Papdi, Perjési, Istvánffy, Móczár, Szelepcsényi. — Edző: Molhár Fe­renc. „ _ A félegyháziak vezetik az első tá­madásokat és a második percben Papdi beadását Istvánffy kapásból alig fövi fölé. A 4. percben a ven­dégek váratlanul gólt érnek ed. Ro­mán Ül. 25 méteres lövése Révész kapus hibájábóá a hálóba csúszik. 1:0. A félegyháziak továbbra is tá­madnak és Istvánffy két jó lövését nagy bravúrral hárítja a csabai ka­pus. A 17. percben Szelepcsényi gólhelyzetben a földbe rúg. Tovább­ra is a hazaiak támadnak és a 32. percben sikerül az egyenlítés. A balszélen Szelepcsényit jól ugrasztják ki, a szélső átve- rekszi magát a csabai védel- * men, beadása Perjési elé jut, aki 12 méterről védhetetlenül a hálóba lő. 1:1! A félegyházi csapat a félidő végéig még öt szögletet ér el. Szünet után teljesen az Építők irányítja a játékot. A vendégek lát­hatólag az eredmény tartására ren­WWVWlAA^AAWWS. A megyei I. o. labdarúgó-bajnokság állása 1. H. MEDOSZ 2 2--------------8:0 4 2. Kai. Honvéd 2 2-------------8:5 4 3. Bácsalmás 2 2-------------8:5 4 4­5. F. Honvéd 2 11 — 2:1 3 4-5. Kiskőrös 2 1 1 — 4:2 3 6. Izsák 2 1 — 1 8:4 2 7. Kai. Kinizsi 2 1 — 1 5:4 2 8. K. Ép. Laki 2 — 2 — 2:2 2 9-10. H. MÁV 2 1 — 1 3:4 2 9-10. Soltvadkert 2 1 — 1 3:4 2 11-12. Jánoshalma 2 — 1 1 2:3 1 11-12. Tompa 2 — 1 1 2:3 1 13. F. Bányászati 2 — 1 1 1:2 1 14. Kai. Spartacus 2— 1 1 1:3 1 15. Alpár . 2------------2 4:12 0 16 . Vaskút 2------------2 0:8 0 H— Kiskunhalas. K-Kecskemét, F ■’ Kiskunfélegyháza, Kai.-Kalocsa. dezkednek be. E351 csak egy-kót csatáruk van. Ezek azonban veszé­lyesek és a 32. percben Uhrin vá­ratlanul kiugrik és a 16-os tájéká­ról a kifutó kapus mellett meg­szerzi csapatának a győztes gólt. A 41. péreben egyenlíthetne az Épí­tők. László beadását Istvánffy ve­tődve alig fejeli a kapu mellé. A félegyházi csapat határozott bal-* szerencsével harcolta végig ezt a második mérkőzését is. Győznie kel­lett volna. A csapat nagyon meg­érezte a gyors Kelemen II. hiányét. — Jók: Parádi, László, Perjési és Móczár. gyott pécsi kapuba Bem tudnak gólt lőni a bajai csatárok. Egy peng múlva a FEAC középcsatára jól ug* rik Id, egyedül áll Disztlvel szem* ben, de éles lövése a jobb kapu« mellett surran el. A 28. pereibe« Disztl és a kapufa közösen mente* nek. Az utolsó negyedórában végi« három gólban gyönyörködhetett a közönség. A 31. percben szabadrúgás a pécsiek ellen, a, labdát a pécsi kapus kiüti, s a I szemfüles Ézsl a hálóba küldi. 1:0! A S3, percben a bajai védelem té* továzik, s a pécsieknek sikerül aa egyenlítés. Már-már dftntetlennelo látszik a mérkőzés, amikor két pere­céi a befejezés előtt a pécsi Zbóray feleslegesen beszól, s a Játékvezető a vendégek ka­pujától mintegy 80 méterre sza- i badrúgást ítél. A szabadrúgást Czeglédi a léc alá lövi. A bajai csapat Játéka nem volt meggyőző és főleg csatársorának kell sokat javulnia, ha komoly sze­repet akar játszani az NB IH-as bajnokságban. — Jók: Heringes Czeglédi, Ézsl (a me2őny legjobbja). Délnyugati NB ni. állása 1. K. Kinizsi 2 1 1 — 6:2 3 2-3. B. Bácska 2 1 1 — 0:4 3 2-3. K. Honvéd 3 1 1 — 3:2 3 4. Csepel Autó 1 1---------3:1 2 5-7. P. Vasas 1 1---------2:1 2 5-7. B. Építők 1 1 — — 2:1 2 5-7. PV5K 2 1 — 1 4:2 2 8. P. Bányász 2 1 — 1 6:4 3 9-10. KMTE 2 1 — 1 4:4 2 9-10. Szekszáfd 2 — 2 — 5:5 a 11. K. Dózsa 2 1 — 1 6:7 3 la. PEAC 2 — 1 1 4:5 1 13. Bonyhád 2 — 1 1 3:7 1 14. Szfv. MÁV 2— 1 1 1:3 1 15. Máza 2--------------------2 2:6 —< 16 . H. Határőr 1 -------------1 0:3 — P= Pécs, K = Kaposvár, B-Baja, II -Kiskunhalas. Apróhirdetések ÉRETTSÉGIZETT fiatalokat tanuló­nak felvesz a Kecskeméti Nyomfla. 1829 GYERMEKSZERETÖ idősebb asz- szonyt -keresek háztartásomba. Cím a kiadóban. 2975 ELADÓ régi típusú Jawa. Kovács Kálmán, Tatársor 33. Érdeklődni: délután._____________________________________________2958 PÉCSTŐL 14 km^re, központi köz­ségben, főtéren, 1000 négyszögöl te­rületen 4 szoba,. 2 konyha, mellék­helyiségekből álló, gazdasági épüle­tekkel, beköltözhető ház sürgősen, olcsón eladó. Ugyanott 1300 négy­szögöl bőtermő fajszőlő és 960 négy­szögöl szántó, présházzal és pince­felszereléssel eladó. A présházban egy lakható szoba is van. Érdek­lődni: G. J., Pécs, Széchenyi tér 16. H. em. 1. ajtó. 1927 ELADÓ Kiskőrösön 4 B2oba; össZW komfortos családi ház központban* Luther tér 1. alatt. Érdeklődni: Kár-* mán. Lenin utca 41. Kiskőrös. 1863 ELADÓ 1 éves hálószoba-bútor. H* Kissék, Kecskemét. Borbás 102. sz^ alatt. 194$ GÉPÍRÁST és német fordítást vál* lalok. Ifj. Baditz, Miskolc, Tass uj 15. szám. i93ö 125-ÖS DANUVIA eladó. Prima álla-« pótban. Kecskemét, repülőtér, 12-esi épület. 2/9. 29741 Bajai apróhirdetések ELADÓ hat család Nagyboconádt méh. Egy redőnyös Üzletajtó és egy kirakat. Érdeklődni: Máidl Mihályi Vaskút, Kossuth utca 451. £QOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Mozik Műsora Szezonvégi kiárusítás az ÁLLAMI ÁRUHÁZBAN Férfi tropikál öltöny Férfi kasa pantalló Tiszta selyem burett 140 cm széles Puplin férfi pizsama Augusztus 17-én, szerdán: Baja Központi: Aranyvonat, Baja Uránia: Mesterdetektív, Bácsalmás: Ketten a nagyvá­rosban, Dunavecse: Salemi bo­ke"ekI.nyjteMhalmaT°Hábort *és bOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO? béke I—II., Kalocsa: Borús OOGOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOO 500 Ft helyett 350 Ft 160 Ft helyett 112 Ft 240 Ft helyett 144 Ft 250 Ft helyett«)75 Ft. ERTESITES! o ö o o 0 o o ö reggel, Kecel: Fatima, Kecske^ O mét Árpád: Sikoly az utcáról, Q Kecskemét Városi: A rövidnad- § rágós ember, Kiskőrös: Idegen G gyermekek, Kiskunfélegyháza: 9 Ingovány, Kiskunhalas: 57-es G . , . , yj riport, Kiskunmaisa: Francis, o Radio, televízió, háztartási gepek szervizet O Kunszentmiklós: Májusi emlé- ' M kék, Szabadszállás: Nagybácsim, Tiszakécske Petőfi: Két emelet boldogság, Tiszakécske Tisza: Vidéki lány. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ’Kiskőrös, Kossuth Lajos utca 12. szám alatt augusztus 20-ra megnyitjuk. Mindenféle rádió, televízió, magnetofon, lemez játszó, mosógép, villanyvasaló, villanytűzhely, tj hűtőszekrény stb javítását vállaljuk, Q> Ezeknek a készülékeknek a gyári garanciás időn belüli ej § javítását díjmentesen végezzük: § Javító részlegünk elektromos földelésmérést és § javítást, villany, vízvezeték, televíziós antenna, § villanymotorok szerelését vállalja. qJ § Műhelyünkben autók, motorok, kerékpárköpenyek, hő- és § § sárcipők vulkanizálását is elvégezzük. § O KözUleteknek: hűtőpultok javítására kijelölt q O üzem. Minden általunk végzett javításért jótál- ó G O G lást vállalunk! 0 § Kiskőrösi Vegyes Ktsz q G 1929 G | Iskolások | figyelem! Ó Megnyílt kisegítés céljából § q az Iparcikk Kisker. Válla- ® O lat papír, írószer pavilonja (71 Kecskeméten a Nagykőrösi utca és Koháry u. sarkán, q Mindennemű iskolai cik- § G kék beszerezhetők; ö § 1929 § OOOOOOOOOOOOOOOGOOOOO OOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG.