Petőfi Népe, 1960. június (15. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-01 / 128. szám

19Q0. június 1, szerda S. oldal Szép játék után nyerték a kaposváriak a rangadót a Bácska elten ; KAPOSVÁRI KINIZSI—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 1H) (0:0) Baja — 3000 néző — Vezette: Pósa. B. Bácska: Körmendi — Bohner, Iho6 II., Bisztrovics — Borsodi, Csanyik — Gorjenacz. Sipos, Wel­ling, Dujmov U., Gugán. — Edző: Önody Béla. A 400 főnyi kaposvári szurkoló­tábor hatalmas hang orkán ja köze­pette kezd a Bácska és mindjárt támadásba is lendül. Dujmov II. jól tör kapura, de a kaposvári védők az utolsó pillanatban mentenek. Ellentámadás során a kaposvári csatárok az üres bajai kapuba sem találnak. Parázs jelenet a kapos­vári kapunál, amelyet csak nehe­zen tisztáznak a vendégek. A nagy iram lassan lehiggad. A támadá­sokban már nincs meg az az átütő erő, mint ami az első negyedórá­ban volt. Most a kaposváriak kissé veszélyesebbek. A 30. percben majd­nem gólt ér el a hazai csapat. Duj­mov II. ragyogóan tűr a kaposvári kapura. Három testcsellel átjátssza a vendégvedeimet és nagy erővel vágja a labdát a hálóba. Sajnos, érvénytelenül, mert közben Gugán lesre futott, s így a játékvezető nem adta meg a gólt. A II. félidőben a kaposváriak tá­madnak veszélyesebben és több gyors lefutással ijesztgetik a bajai szurkolókat. Tíz perc eltelte után a Bácska felnyomul, de lövéseit nem kíséri a szerencse, mert vagy a kitűnően védő vendég kapus védd, vagy mellé megy a labda. Rend­kívül változatos játék folyik a pá­lyán. Hol az egyik, hol a másik kapusnak vannak remek védései. A 19. percben eldől a mérkőzés sorsa. A kitünően játszó kaposvári Acs jól ismeri fel a helyzetet. Tárná­nak. Herbelnek passzol, s a szélső futtából, balról jobbra óriási gólt lő a hazaiak kapujába. — Az utolsó negyedórában nagyon igyekszik a Bácska, de — mint ez már ilyen­kor szokásos, semmi sem sikerül. Nagy iramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat és szemre is szépen játszottak. A Bácska csak egy óra elteltével esett vissza. — Jók: Körmendi, Borsodi, Dujmov II. A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ VENDÉGJÁTÉKA BAJÄN, a Központi Mozgóban Június 1-én, szerdán MESÉD A BÉCSI ERDÓ Az előadás minden este fél 8-kor kezdődik. Mozik Műsora Június 1-én, szerdán: Baja Uránia: Vidéki lány, Bács­almás: Végállomás: szerelem, Dunavecse: A nagybácsim, Já­noshalma: Horgász a pácban, Kalocsa: Két fiú, egy kislány, Kecskemét Árpád: A köpeny, Kecskemét Városi: Emberek és farkasok, Kiskőrös: Szökés a szigetről, Kiskunfélegyháza: Té­ves kapcsolás, Kiskunhalas: In- govány, Kiskunmajsa: Fekete gyöngyök, Kunszentmiklós: A nagy családok, Szabadszállás: Virrad, Tiszakécske Petőfi: Ég­re nyíló ablak, Tiszakécske Ti­sza: Arany vonat. Apróhirdetések 350-es IZS prima állapotban eladó. Ara: 12 000 Ft. Dobó, Kalocsa, Ist­ván u. 33. 1233 16 MÉTER hosszú, 6 méter széles melléképület szétbontásra eladó. Kalocsa, Tavasz utca 3. 1282 A les gólok letörték az Építőket CSEPEL AUTÓ—BAJAI ÉPÍTŐK 4:0 (3:0) Danaharasiti — 800 néző — Ve­zette: Szekeres. B. Építők: Dísz ti — Varga, Pan- cslcs, Major — He ringe r, Poszían- csek — Krelsz, Czeglédi, Teket, Boros, Ezsi. — Edző: Tamási L. Az utazási fáradalmakat a lábá­ban érezve állt ki a Bajai Építők erre a rendkívüli fontosságú mér­kőzésre. Nagyszerű kezdés után igen szép játékot láthat a közönség az első negyedórában. Inkább a ba­baiak vannak fölényben. A 16. percben kezdődik a lesgó­lok sorozata. Legalább két méteres lésről indul a hazaiak támadása. A partjelző jelez, a játékvezető fe­lülbírál és máris 1:0 az eredmény. Hullámzó játék után a 2«. perc­ben megismétlődik a tíz perccel ezelőtti jelenet és a csepeliek újra a hálóba találnak. 2:0! Folytatódik az Építők balszerencséje. Lövéseik sorra elkerülik a hazaiak kapuját. A 40. percben immár harmadszor kap gólt játékvezetői hanyagságból az Építők. Pancsicsot a ll-es táján faultolják. A középhátvéd füttyre várva leáll, s a csepeli csatár nyu­godtan a hálóba lövi a győzelmet bebiztosító gólt. Fordulás után inkább mezőnyjá­ték folyik. A bajaiak gyors, de ve­szélytelen támadásait a csepeli vé­delem sorra szétrúgja. A 24. perc­ben Poszlamcsek feleslegesen cse­lezget. Elveszik tőié a labdát, ki­ugrik az egyik csepeli csatár s a OOOóŐőOOOOOOóőOőőőóOOO Akar jól szórakozni? Jöjjön Úszódra a KÉKDUNA KISVENDÉGLŐBE! Állandóan halkülönlegesé- ! gek és halászlé. — Előre < rendelés esetén társasva-1 csorák halételekből. Tele- ] fon: 8. 1265 1 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOtX önkiszolgáló vegyesboltba BOLTVEZETŐT KERESÜNK. Fizetés kollektív szerint — erkölcsi bizonyítvány szük­séges. Csengődi Földműves­szövetkezet. 1254 11-es tájáról a hálóba lövi a vég­eredményt beállító 4. csepeli gólt. A 42. percben még alkalma volna a szépítésre az Építőknek, de Czeg lédi ritkán látott szép lövését a csepeli kapusnak sikerül kitolnia. Nem volt ennyire rossz az Építők, hogy négy gólos vereséget szen­vedett. A csapatot az utazás is ki­fárasztotta, s azután a lesgólok eléggé kedvét szegte az együttes­nek. Egyébként az Építők nem va­lami jó formában van, csak Kreisz érdemei dicséretet. A Délnyugati NB III. állása A Pécsi Dózsa II. mérkőzései néikül 1. K. Kinizsi 27 16 4 7 54:28 36 2. Csepel Autó 27 16 3 8 61:36 35 3. P. Bőrgyár 26 12 8 6 59:37 32 4. H. Határőr 25 14 3 8 51:31 31 5. B. Építők 26 12 7 7 47:34 31 6. B. Bácska 26 13 4 9 36:29 3U 7. Szekszárd 26 11 6 9 41:46 28 8. P. Bányász 27 12 3 12 52:44 27 9. K. Dózsa 27 11 5 11 43:45 27 10. Booiyhád 27 13 1 13 36:43 27 11. Szív. MÁV 27 12 2 13 49:45 26 12. H. MEDOSZ 26 11 3 12 52:42 25 13. P. Vasas 27 9 7 11 40:44 25 14. Bácsalmás 27 10 5 12 39:54 25 15. Komlói Béta 26 3 4 19 25:62 10 16. Dombóvár 26 2 3 21 21:92 7 HELVÉCIÁTÓL Kecskemétig elve­szett egy barna bőröndben meny­asszonyi ruha-garnitúra. Kérem a becsületes megtalálót vagy nyomra­vezetőt, jutalom ellenében szíves­kedjék eljuttatni Kiss Péter Pálné, Helvécia, Német sor 34. 1842 Bajai apróhirdetések GYÖNYÖRŰ négyszemélyes csónak, motorral, eladó. — Megtekinthető: Baja, Építők vízitelepén. 41 ALIG futott Panni robogó eladó. Megtekinthető: Baja, Varga foto. 42 A BAJA és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet értesíti tagságát, hogy a részjegyeik után az oszta­lékot a központi irodában Baja, Szegedi u. 3., felvehetik. Igazgató­ság. 40 Kalocsai apróhirdetések ELADÓ Budán Keienvölgyben 2-fl szobás családi ház gyümölcsösben, beköltözhetően. Érdeklődni: Kalo­csa 296 telefonon, Deák. 17 GYAKORLOTT elárusitónő elhe­lyezkedne Kalocsán vagy közelben. Cím a kiadóban. 16 Dopping-szerek Olyan régi a törekvés, mint ma­ga a sport, hogy a sportoló tel­jesítőképességét növeljük. Vannak természetes módok, amikkel a tel­jesítőképesség a lehető legnagyobb mértékig növelhető. A rendszeres és helyesen beállított edzés, sza­bályszerű életmód, kellő felkészü­lés alkalmasak a teljesítőképesség növelésére. Vannak szerek is, amelyek a sportteij esítmény növelésére hasz­nálatosak. A jól alkalmazott táp­anyagok természetesen nem dop­pingszerek, de a sportoló verseny- eredményét mégis növelhetik. A gyorsan felszívódó cukrok, a kellő vitaminellátás az elhasznált fűtő­anyagot gyorsan pótolják, a fosz­forsav pedig mint idegtáplalék, késlelteti az elfáradás bekövetke­zését, A BAJAI ÁLLAMI GAZDASÁG építésvezetőt vesz fel épí­tőipari technikumi vég­zettséggel. Jelentkezés a gazdaság igazgatójánál. Felvétel esetén útikölt­séget térítünk. 1266 ^^|^OOOOOOOőOO<X>OOOOőCKKKKKK>óíXXKK>óű-Őő!XKXKK>0^ I A Bács-Kiskun megyei Vágóhíd és Húsfeldolgozó Vállalat elfekvő készletéből megvételre felajánlja az alábbi cikkeket: ÜJ VÁNYOLÖ CSIZMÁK, HASZNÁLT BÖRCSIZMÁK, ŰJ ÉS HASZNÁLT POKRÓCOK HASZNÁLT VATTARUHÁK, 150-ES VILLANY-HÚSDARÁLÓ, HASZNÁLT SÁTORLAPOK, 1230 Az előbbi szerek, mint az anyag­cserében szereplő fontos anyagok, tehát nem doppingszerek. A valódi doppingszerek fűszerek és izgató anyagok s az anyagcserében köz­vetlenül nem vesznek részt. Ezek a szerek általában a sportteljesít­mény szempontjából haszontalanok, eredménytelenek, sokszor károsak is. Meg kell ezekkel is ismerked­nünk. A babkávé koffemtartalmánál fog­va izgató hatású, de a véreloszlás megváltoztatása útján a mozgás­szervek vérellátását s így munka- képességét is csökkentheti. A ré­gebben agyonreklámozott Aktedron megszokható kábítószer, amely bi­zonytalan, kiszámíthatatlan ideig izgat, de rövid idő múlva kimerült­séget okoz. Az alkohol a pontos izommunkát és az izmok működé­sének oly fontos összerendezettsé- gét megzavarja, s így a sportfel­adat teljesítésében is komoly hi­bákat okoz. Sok jel mutat arra, hogy a fáradt­ságérzés a központi idegrendszer­ben keletkezik és az idegrendszer útján gyakran és jól befolyásol­ható. Az autoszuggesztió, a spor­toló erős akarata, a győzni ^karás kitolhatja az elfáradás idejét. Az edző helyesen megválasztott néha korholó, máskor dicsérő szavai szintén szuggesztív hatásúak. Kül­földön megpróbálták hipnózis se­gítségével is emelni a teljesítőké­pességet. Néha biztató eredmény mutatkozott, de gyakoriak voltak a lelki utóbán talmak, a depresz- sziók, s a letörés. Sokkal eredményesebb és hatá­sosabb tényező lehet a közönség biztatása, szuggesztív ereje. Ha közönség nemcsak jelen van, ha­nem lelkileg is részt vesz a ver­senyben, ha nemcsak jelzi, hanem átérzi, sőt átéli a küzdelmet ennek bízta tás-jegyé ben kifejezést is ad, ez hihetetlenül emelni ké­pes a versenyző küzdőképességét. A biztatás kitolja a fáradtság je­lentkezésének idejét, megrövidíti a fáradtságszerű, ún. »holt pont« érzést s a verseny sorsát feltét­lenül a győzelem irányába lendíti. A közönség tehát ne legyen csak egyszerű szemlélő tanú, hanem ie- gyen szereplő a küzdelemben s mint lelkes szurkológárda ragadja r , magával szuggesztív erővel, lelkes iJ hajrázással a sportolókat. Dr. Somogyi Lajos ■ megyei sport-íőervo* Nagy meglepetések a megyei 1. o. bajnokságban A megyed labdarúgó-baj nokság 26. fordulója egy csomó meglepetést hozott. Mindenekelőtt ilyennek kell tartanunk a Fédegyházi Építők ve­reségét saját otthonában a Kalo­csai Honvédtől. Bár a fédegyházi csapat hétközben még egy mérkő­zést veszített (az Izsáki 5:l-es mér­kőzést megsemmisítették Móczár jogosulatlan játéka miatt), mégsem fenyegeti veszély a bajnokságát. A másik nagy meglepetést a kiskő­rösiek vaskúti veresége okozta. Ez­zel a vereséggel a Kiskőrös nagyon nehéz helyzetbe került, mert már csak egy mérkőzése van hátra. Ki­sebb meglepetésnek számít a Mély­kút pontszerzése Jánoshalmán. A kiesés kérdése annyiban tisztázó­dott, hogy az egy biztos kieső Dá- vod személyében már megvan. — Több csapat nem is esne ki, ha a Bácsalmás benn maradna az NB IlI-ban. Ez azonban még vitás kér­dés. Kalocsai Honvéd—Kiskunfélegyházi Építők 5:4 (3:3). — Kiskunfélegy­háza, 500 néző, vezette: Kápolnás. — A 10. percben a kalocsaiak kö­zépcsatára megszerzi a vezetést a vendégeknek- A félegyháziak most nagyon belefekszenek a küzdelem­be és tíz perc (18—28. perc) alatt lőtt három góljukkal jelentős előny­re tesznek szert Istvánffy két és Kelemen H. góljaival. Jól hajráz­nak a kalocsaiak és az utolsó tíz percben kiegyenlítenek. — Szünet után is tartják a lendületet a ven­dégek. Az első húsz perc alatt nagyszerűen rohamoznak és két újabb góllal terhelik meg a bajnok félegyháziak hálóját. A végered­ményt Parádi II. 11-ese állítja be. A félegyháziaknak nem ízlett a sá­ros talajon való játék, míg a kalo­csaiak rövid passzaikkal jól bol­dogultak és megérdemelten győz­tek. Jók: a kalocsaiak ötösfogata, illetve Istvánffy és Kelemen II. Kalocsai Kinizsi—Tompa 5:1 (1:1). — Kalocsa, 900 néző, vezette: Laka­tos. — A tartalékosán felálló kalo­csai csapat szünet utáni jó játéká­val a vártnál nagyobb arányú győ­zelmet aratott. Az első félórában a tompaiak nagy lelkesedéssel tá­madnak és sok veszélyes helyzetet teremtenek a Kinizsi kapuja előtt, csak éppen a góHövéssel állnak ha­dilábon. A vezető gólt végül is a vendégek szerzik a 39. percben Si- mola révén. Nem sokáig örülhet­nek a vezetésnek, mert kezdés után Petrovics nagy lövéssel egyenlít. Szünet után egy másik Kalocsát lát a hazai közönség. Sorozatosan vezetik a veszélyes támadásokat a vendégek kapuja ellen. A «. és a 10. percben Petrovics két beadásá­ból Nagy és Deák góljai végleg eldöntik a mérkőzés sorsát. Mind­jobban visszaesnek a tompaiak és a félidő közepén Sipos II. és Ha­lász góljaival a kalocsai csapat be­állítja a végeredményt. Az utolsó negyedórában már csak mezőny­játék folyik. — Jók: Petrovics (a mezőny legjobbja), Nyilas, Sipos II., illetve Gyóni. Horváth és Simula. S olt vadkert—Kkf élegyházi Honvéd 2:0 (1:0). — Soltvadkert, 700 néző, vezette: Szirmai. — A soltvadkerti csapat továbbra is megőrizte ott­honi veretlenségét és kis szeren­csével nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna. Az egész mér­kőzés alatt esett az eső és ez meg­akadályozta a szép játékot. Jól kezd a Soltvadkert, már a 8. perc­ben nagy gólhelyzetük van. de el­idegeskedik. Továbbra is nagy erő­vel rohamoz a Vadkert és egész sor gólhelyzetet dolgoznak ki, de értékesíteni csak egyet tudnak, a 29. percben Tóth révén. — AH. félidőt is jól kezdi a hazai együt­tes és a 7. preben Zsikla I. óriási lövése utat talál a bal felső sa­rokba. Tovább támad a Soltvad­kert — eredmény azonban most nem mutatkozik. A soltvadikertiek irányították mindvégig a játékot és nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Hídvégi, Lehóczky II. és Tóth, illetve a félegyházi kö­zéphátvéd, balszélső és a jobb­összekötő. Kiskunhalasi MÁV — Kecskeméti Épületlakatos 4:1 (1:0). — Kiskun­halas, 200 néző, vezette Száll. — Jól kezd a halasi csapat. Tóth kapja a labdát és még egy perc sem telik el, mégis 1:0 az eredmény a hazaiak javára. Ezután ellaposodik a játék. Javarészt a mezőnyben játszanak a csapatok és nem na­gyon erőltetik a gólra törő játékot. A félidő vége felé Karai megsérül és végleg kiáll. — Fordulás után a 10 emberrel küzdő halasiak ellen erősen támadnak a kecskemétiek és az 5. percben szabadrúgásból Farkas H-nek sikerül is egyenlí­teniük. Pár perc múlva azonban szögletből Oszlár újra vezetéshez juttatja csapatát. A 31. percben el­dől a mérkőzés sorsa. Tóth tisz­tára játssza magát és megszerzi a 3. gólt. Majd a 39. percben Sej ben a félpályáról elfut és a I6-osróJ nagy gólt lő a vendégek kapujába. — A hazaiak megérdemelték a győ­zelmet. Jók: Oszlár, Tóth. Vaskút—Kiskőrös 3:2 (3:1). — Vas-* kút, 400 néző, vezette: Pénzes. — Az I. félidő jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzést hozott. A vaskútiak lendülnek jobban játékba és az első 25. percben 3:0-ra vezet­nek Müller 2 és Schadt II. góljai­val. A hátralevő időben a kiskő­rösiek is sok gólhelyzetet dolgoz­nak ki, de ezek közül csak egyet tudnak érvényesíteni a vendégek Markó révén. — AH. félidőben a kiskőrösiek lendületesebben támad­nak és a 14. percben Markó igen ügyesen fut el és újra sikerül ja­vítania. A kiskőrösiek megkísérlik az egyenlítést, de a nagyszerűen védekező vaskúti védelemmel nem bírnak. Végeredményben a Vaskút megérdemelten győzött, mert a rajtnál történt rajtaütéseivel meg­lepte a kiskőrösieket. Jók: a köz­vetlen védelem, Dobos, iü.j Markó és a középhátvéd. Jánoshalma—Mélykút 2:2 (1:0). Jánoshalma, 1200 néző, vezette: Ko­vács R. — Változatos, élénk iramú mérkőzést hozott a két szomszéd község találkozója. Mindkét oldalon gyors támadások jellemzik a játé­kot. A félidő egyetlen gólja a 24. percben esik, amikor Adám hirte­len elfut. Mintaszerűen ad be és a befutó Nagy élesen a hálóba fejel. Szünet után a hazaiak kapnak job­ban lábra és az 5. percben Németh beadását Nagy a kifutó kapuson átemelve juttatja a hálóba. 2:0! A vendégcsapat most nagyon rákap­csol és a 61. percben sikerül is a pepecselő jánoshalmi védelem mel­lett Horvátiulak szépíteni. — Még elkeseredettebbé válik a játék. Erő­sen szorongat a Mélykút és a 41. percben Bényi IV. távoli lövése utat talál a hálóba. — Jók: Adáim Nagy, Illés, illetve Bundula. Bényi IV., Horváth. Izsák—Bácsbokod 2:0 (2:0). Izsák 800 néző, vezette: Mácsai. Az Izsá­kiak tudva, hogy sorsdöntő mér­kőzést vívnak, igen erősen kezde­ményeznek, úgyhogy a 9. percben Juhász lövése utat talál a bokodiak hálójába. A gól után feléled a Bö­köd és sorozatos támadásokat ve­zet az izsákiak kapuja ellen, de bevenni azt nem tudja. A bokodi fölény ellenére a 21. percben az izsákiak Balogh góljával bebizto­sítják győzelmüket. Továbbra is az izsákiak irányítják a játékot, több veszélyes helyzetet dolgoznak ki; de a nagyszerűen védő Karhecz- nek nem tudnak több gólt lőni. —s Jók: Fii us, Deák, Kunszt, Vikor. illetve Karhecz (a mezőny legjobb­ja), a középhátvéd és a jobbössze­kötő. Megyei I. osztályú bajnokság állása 1. F. Építők 28 22 2 4 87:31 46 2. Soltvadkert 28 20 1 7 66:36 41 3. Kai. Kinizsi 28 17 4 7 67:36 38 4. Kai. Honvéd 29 16 2 11 73:43 34 5. Jánoshalma 28 14 3 11 62:53 31 6. Halasi MÁV 28 13 5 10 48:45 31 7. F. Honvéd 28 10 9 9 70:43 29 8. F. Bányászati 28 U 4 13 47:46 26 9. Kiskőrös 29 9 6 14 42:55 24 10. Tompa 28 11 2 15 40:63 24 11. K. Ép. Lakatos 28 9 6 13 39:63 24 12. Mélykút 28 10 4 14 37:53 23 13. Vaskút 28 9 6 14 42:63 23 14. Bácsbokod 28 10 3 15 32:66 23 15. Izsák 28 9 4 15 51:71 22 16. Dávod 30 4 5 21 32:69 12 A Kiskunfélegyházi Építők—Izsák 5:l-re végződött mérkőzést meg­semmisítették és 0:0 gólaránnyal az izsákiak javára írták, mert az előbbi fordulóban kiállított Móczárt a félegyháziak a következő mér­kőzésen szerepeltették. Megindul a küzdelem a megyei I. osztályba jutásért Megyénkben a járási labdarúgó bajnokság küzdelmei befejeződtek. A nyolc járás bajnoka a következő: Kecskeméti Dózsa H., Alpári SE, Dunavecsei SE, Kiskőrösi Honvéd SE, Kalocsai Spartacus, Kiskunha­lasi Gábor Áron SE, Kunbaja és Nemesnádudvar. Ez a nyolc csapat két négyes csoport osztva — észa­kira és délire — küzd majd a já­rási bajnoki címért, illetve az I. osztályba jutásért. A két négyes csoport győztese kerül fel. mégpe­dig úgy, hogy kétfordulós körmér­kőzést játszanak a csoportgyőztesi címért. Az alábbiakban közöljük a két csoport sorsolását: Északi csoport: június 5: Duna­vecse—Kiskőrös, Alpár—K. Dózsa II.; június 12: Kiskőrös—Alpár, K. Dózsa H.—Dunavecse; június 19: Dunavecse—Alpár, Kiskőrös—K. Dó­zsa II.; június 26: Alpár—Dunave­cse, K. Dózsa II.—Kiskőrös; július 3: Alpár—Kiskőrös Dunavecse—K. Dózsa II.; július 10: Kiskőrös—Du­navecse, K. Dózsa II.—Alpár. Déli csoport: június 5: Nemes- nadudvar = Kunbaja, Keletúa r= Kai. Spartacus; június 12: Kunbaja —Kelebia, Kalocsai Spartacus—Ne­mesnádudvar; június 19: Nemes­nádudvar—Kelebia, Kunbaja—Kalo­csai Spartacus; június 26; Kede- bia—Nemesnádudvar, Kalocsai Spar ­tacus—Kunbaja; július 3: Kele­bia—Kunbaja, Nemesnádudvar— Kai. Spartacus; július 10: Kunbaja —Nemesnádudvar, Kai. Spartacus— Kelebia. jíXtoOÓOOOŐOOOOOóOÓOOOó; ^ Tompái Vegyes- és Építő- § X ipari Ktsz keres o mérlegképes I s* KÖNYVELŐT. azonnali belépésre. Jelent- 5 kezés írásban vagy szemé- 9 lyesen. Fizetés megegyezés 2 szerint. Cím: Tompái Ve- o gyes- és Építőipari Ktsz. § Tompa, 123? g