Petőfi Népe, 1960. május (15. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-31 / 127. szám

Báke és barátság! Hatalmas küzdelemben megérdemelten győzött a Dózsa KECSKEMÉTI DÓZSA—MISKOLCI VASUTAS 1:0 (1:0) Kecskemét, 5500 néző, vezette: Bánkúti. K. Dózsa: Czéh — Toröasi, Határ, Magyar — Morvái, Csor­dás — Englert, Laczi II.ä Vé­kony, Szőczei, Rozgonyi. Edző: Fenyvesi László. Miskolc: Miskolczi — Homo- vics, Buna, Szabó — Zoller, Siklósi — Lóvéi, Kovács, Gyet- ván, Csúzda, F. Tóth, Edző: Károlyi József. A szakadó esőben több mint ötezer ember szurkolta végig ezt az igen kemény, nem szép játékot hozó mérkőzést. Nem­csak az eső, hanem — dicsé­retükre mondva — a szurkolók is mindvégig kitartottak. Az esős idő es a csúszós talaj szemmel láthatólag nem tetszik a Dózsa játékosainak. Az első tíz percben Dózsa-fölény ala­kul ki, amelyet három szöglet jelez. Ezután elszürkül a játék. Inkább a mezőnyben játsza­nak és a kapusoknak egyik ol­dalon sem adódik különösebb dolguk. Félóra elteltével meg­élénkül a játék. Többet játsza­nak jobbra és Laczi Il.-nek is megjön a kedve. A 35. percben 25 méterről leadott bombalö­vése alig megy mellé. A 37. percben Rozgonyi átjátszik La­czi Il.-höz. A csatárt nyomják a miskolci védők és a lövés mellé megy. A gól a levegőben lóg és a 41. percben a mis­kolci hálóba jut. Laczi II. ügyesen hozza fel a labdát. Magára von egy- pái miskolci védőt. Nehéz helyzetben a jobbra átfutó Rozgonyi elé tolja a labdát és a balszélső jobblábbal váratlanul a jobb felsősa­rokba lövi a mérkőzést el­döntő gólt. Szünetben Fenyvesi edző tak­tikai utasításokkal látja el a Dózsát. A kecskeméti csapat nagy kedvvel kezdi a II. fél­időt és csakhamar fölényt is harcol ki. Az első félórában több helyzete is adódik a Dó­zsának, A 17. percben Laczi II. lövése veszélyeztet, majd a 23. percben Englert lövését védi öklözéssel Miskolczi. A szélső fejesét végül szögletre nyomja. A 25. percben újabb gólszerzési alkalom nyílik a Dózsa előtt. Villámgyors baloldali akció so­rán Rozgonyi lövését Miskolczi kapus csak kiütni tudja Vékony elé, akinek kapáslövése éppen- csak mellémegy. A 35. percben Rozgonyinak van még jó hely­zete, de az utolsó pillanatban mentenek a miskolci védők. Az utolsó percben majdnem egyen­lít az MVSC. Lővey jobbról be­adott labdája a felugró Czéh keze között a felső kapufára esik, s onnan ki! Bírálat: A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzésre. A végig szakadó eső sem tett jót a tech- nikásabb Dózsa-játékosoknak. Sokat csúszkáltak az I. félidő­ben és támadásaik nem jutottak túl az ellenfél 16-osán. Csak az utolsó tíz percben javult egy kissé a helyzet, amikor a gól is esett. A II. félidőben is a Dózsa játszott jobban. A mis­kolciak állandóan 7—8 ember­rel védekeztek — sikeresen. Szá­raz talajon a Dózsa győzelme nagyobb arányú lett volna. Nagy kár volt, hogy még min­dig elhanyagolják a jobboldali;, pedig Laczi II. és Englert jól megértették egymást. A Dózsában mindenki jól játszott. Czéhnek nem volt sok dolga. A hátvédhármas most is kitűnően működött, különösen Magyar volt igen kitűnő biztos szereléseivel. A fedezetpár so­kat tömte labdával a csatáro­kat, — főleg szünet után. A csatársorban Rozgonyi volt a legkiemelkedőbb. Vékony jól harcolt, de a góllövéssel hadi­lábon állt. Szőczeinek a csúszós talaj nem ízlett. A Laczi II.— Englert jobbszárnyat nem fog­lalkoztatták eléggé, így azután nem is tudták a megfelelő já­tékot nyújtani. Bánkúti játékvezető működé­sével nem volt megelégedve a közönség. Végeredményben a Dózsa, ha nagy küzdelemben is, megérde­melten győzött. Maradt tovább­ra is a két pont különbség közte és a Debrecen között. Sajnos, a debreceniek 6. góljá­val a DVSC gólaránya lett a jobb egyötöd góllal. NB IX. Keleti csoport állása 1. Debrecen 28 15 10 3 50:21 40 2. Kecskemét 28 is 8 5 45:17 33 3. SZVSE 28 14 6 8 37:20 34 4. Ózdi Kohász 28 12 7 9 41:33 31 5. Egyetértés 27 13 4 10 35:27 30 6. Pénzügyőrök 28 12 6 10 37:31 30 7. Borsodi B. 28 12 6 10 33:34 30 8. Miskolc 28 11 6 11 41:38 28 9. Bp. Előre 28 8 12 8 41:39 28 10. Szolnok 27 9 9 9 37:34 27 11. Jászberény 28 10 7 11 34:43 27 12. Dl. Bányász 28 10 7 11 29:47 27 13. Bp.Spartacus 28 9 4 15 39:14 22 14. Nagybátony 28 8 5 15 27:42 21 15. Orosháza 28 5 8 15 32:58 18 16. Vasas Izzó 28 5 5 18 31:61 15 NB II. Keleti csoport eredményei: Debrecen—Orosháza 6:0!, SZVSE— Borsodi Bányász 4:0, Ózdi Kohász —Jászberény 4:1, Egyetértés—Di. Bá­nyász 3:0, Bp. Spartacus—Pénzügy­őrök 2:0, Bp. Előre—Nagybátony 2:1, Szolnok—Vasas Izzó 5:2, Újpesten! — Hétközben: SZVSE—Pénzügy­Különvonat indul a Borsodi Bányász—K. Dózsa mérkőzésre A Kecskeméti Dózsa Sportkör ba­ráti köre az IBUSZ rendezésében június S-én, vasárnap hajnalban különvonatot Indít a Borsodi Bá­nyász—Kecskeméti Dózsa NB II-s mérkőzésre, A különvonat végállo­mása Miskolc, ahonnan Lillafüred­re és más környékbeli helyekre ki­rándulásokat lehet tenni. Részvé­teli díj -46 Ft. — Vasárnap du. 3 óra körül külön autóbusz indul a Miskolctól 15 km-re levő Sajószent- péterre, ahol a Borsodi Bányász— Kecskeméti Dózsa NB H-s mérkő­zést játsszák. A viteldíj oda-vissza 10 Ft. Visszafelé természetesen csat­lakozás van a kü-lOnvonathoz. Re­méljük, hogy a külön vonat utasai közül sokan kirándulnak a szép fekvésű Sajószentpéterre, hogy biz­tatásukkal hozzájáruljanak a kecs­keméti csapat sikeres szereplésé­hez. A különvonatra jünius 2-án, csü­törtökön délig lehet jelentkezni az IBUSZ-irodában. Nem erőltette a játékot a MEDOSZ PÉCSI DÓZSA II.—KKHALASI MEDOSZ 3:2 (0:1) Kiskunhalas — 600 néző *— Ve­zette: Badacsonyi. H. MEDOSZ: Bakos — Hődör, Várhegyi, Tóth I. — Hirth, Hor- nyák — Csermák, Csányi, Korsós, Fenyvesi II., Jager. —? Edző: Vi- rágh István. Hosszú ideig mezőnyjáték folyik a pályán. Mindkét csapat kényel­mes futballt játszik. Jobbról, bal­ról szép akciókat láthat a közön­ség, csak éppen ezekre az ak­ciókra nem teszik fel a pontot a csapatok. A 37. percben Csermák jó labdát kap. Elfut vele. Átível Fenyvesi II. elé és az összekötő erős lövésével szemben tehetetlen a pécsi kapus. 0:1! erővel támadnak. Ügy látszik, nem akarnak vereséggel távozni, és az 5., valamint a 8. percben Svara és Rappan góljaival megfordítják az eredményt. Hosszú ideig marad a 2:l-es eredmény. A halasiak egyen­líthetnének is, de nincsen szeren­cséjük. A 40. percben 'azután be- biztosítódik a mérkőzés a vendé­gek javára. Horváth váratlanul ka­pura lő és a labda a halasi háló­ban köt ki. A következő percben a MEDOSZ szépít szép akcióból Csermák révén. Bár a mérkőzés a hivatalos táb­lázatba nem számít bele, mégis szép, iramos játékot hozott a két csapat találkozója, amelyen a ven­dégek megérdemelten győztek. — Jók: Hődör (a mezőny legjobbja)’ Fordulós után a pécsiek nagy Fenyvesi U. és Bakos, Vasárnapi sporteredmények Labdarúgás: Ferencváros—-Szeged 1:0, BVSC—MTK 2:2, Újpesti Dózsa —Tatabánya 2:2, Diósgyőr—Vasas 1:1, Szombathely—Bp. Honvéd 1:1, Csepel—Pécs 2:1; Salgótarján—Do­rog 0:0. — Ausztria—Skócia 4:1, Csehszlovákia—Románia 3:0. — Az FTC ifjúsági labdarúgó csapata a Casale-Monferatóban 2:0-ra legyőzte az FC Barcelonát a labdarúgó tor­nán és így a harmadik helyen Atlétika. Zsivótzky 68,22-re javí­totta a kalapácsvetés Európa-csú- csát. — Kulcsár 79,30 m-mel új or­szágos csúcsot dobott a gerelyhají­tásban. 1500 m-en Rózsavölgyi 3:41,5-öt futott, ami a világon az idei legjobb eredmény. Üszás. Dobay 200 m-es gyors­úszásban 2:07,7-re javította a csú­csot. Vízilabda: Az Újpesti Dózsa a vízilabda rangadókon a Szolnoki Dózsával l:l*re, az FTC-vel 2:2-re végzett. Vívás. La Speziában női tőrcsa­patunk első lett, miután az ola­szokat is és a románokat is 9:7-re legyőzte. Totó-eredmények: x, 2, x, 1, x, 2, 1, 1, 2, 1, 2, 1. NB III. Délkeleti csoport ered­ményei: Pécsi Bányász-Kaposvári Dózsa 2:0, Székesfehérvári MÁV— Szekszárd 2:0, Bonyhád—Komlói Béta 1:0. — A Dombóvári Sparta­cus—Kiskunhalasi Határőr mérkő­zés elmaradt, mert a játékvezető nem jelent meg A Csepel Autó— Bajai Építők 4:0-ra végződött mér­kőzéséről lapunk holnapi számában közlünk beszámolót. Megyei sporteredmények: Kosár­labda: Bajai Bácska—DVTK 92:63, Kecskeméti Petőfi—Bp. Állatorvos 58:50, Kecskeméti MÁV—Szekszárd 59:42. — Teke: SZVSE—Kecskeméti Vasas 6:2, RF Építők—KTE 6:2. Szfnpompás tornaünnepély Kecskeméten Ritkán láttunk Kecskeméten ilyen szép és káprázatos tornaünnepélyt, mint a szombati volt. — Színek, zászlóerdők váltakoztak, hirdetve az erőt, — a kecskeméti fiatalok, a sokezres iskolástábor akaratát, ösz- szefogását. Nagyszerű demonstráció volt ez — megmutatta a mi fiatal­jaink, a békére vágyó ifjúság ha­talmas erejét... Bár az idő nem kedvezett* mégis sokan várakoztak már jóval négy óra előtt belső városi sportpályán — a tornaünnepély megnyitására. S akik kijöttek, nem csalódtak: kellemes élményben volt részük ezen a szombati napon. Ekkor ren­dezte meg ugyanis a Magyar Kom­munista Ifjúsági Szövetség megyei bizottsága, a Megyei Testnevelési és Sporttanács, a Megyei Tanács Művelődési Osztálya a Béke és ba­rátság ifjúsági tornaünnepélyét a kecskeméti iskolások részvételével. Pontban négy órakor — az út­törők ünnepélyes zászlófelvonása után — megindult az iskolások fel­vonulása a pályán. Zászlóerdőkkcl jöttek a fiatalok, s fel-fel csattant a taps, a fegyelmezett csapatok láttán! Köze] 3500 fiatal vonult fel, fegyelmezett sorokban. — Béke és barátság, ez most a jelszó az egész világon — ezekkel a szavakkal nyitotta meg az ün­nepélyt Borszéki Lajos elvtárs, a KISZ megyei bizottságának titkára. — Mi, kecskemétiek is kinyilvánít­juk a béke és barátság jegyében, hogy a béketábor hívei vagyunk. Életvidám, és testben erős, sportolt ifjúságra van szükségünk. S ezen a mai bemutatón mindenki meg­győződhet arról, hogy a mi fiatal­jaink élnek a lehetőséggel. Nagy taps fogadta a megnyitó Ezutáne a Bányai szavakat, majd megkezdődött aa ünnepély. Megelevenedtek a páiyaetj levő úttörősátrak, s a pajtások^ nagy tetszés közben mutatták be* hogyan és mivel töltik majd ide­jüket a nyári táborokban hétszáz középiskolás Júlia, a Katona József Gimnáziumi és a SZŐ VOSZ Közgazdasági Tech­nikum — nagyszerű szabadgyakor­lata következett. A Budai utcai Al** talános Iskola leányai zenére be­mutatott ritmikus tánca szintéi* nagy sikert aratott. Érdekes szín­foltja volt a tornaünnepélynek » botgyakorlat, amelyet az ipari ta­nulók mutattak be. Valóban meg­érdemelt sikert aratott a száz kis óvodás játékbemutatójával. Perce­kig zúgott a taps, amikor befejez* tők a gyakorlatot. ötszáz vörös szalag lebbent egy-* szerre a Bányai Júlia Gimnázium leányai kezében, s a tribünről úgy látta az ember, mintha vörös sző* nyeg terítené az egész pályát. Ne­héz lenne felsorolni valamennyi gyakorlatot, amely sikert aratott^ Megdicsérjük a Jókai utcai Álta­lános Iskola alsó tagozatainak já­tékos gyakorlatát; 450 tanuló, a Rá­kóczi és a Czollner téri iskolások pacigyakorlatát, az olimpiai jel­vényszerző bemutatót; a különböző1 korlát-, nyújtó-, gerenda- és talaj­gyakorlatokat. Béke és barátság! — ez volt a jelszó, s ennek jegyében rendezték meg a tornabemutatót, a kápráza­tos seregszemlét Kecskeméten. Va­lóban az volt, a békeakarat nagy demonstrációja, amely hirdette a világ békeszerető embereinek örö­kös jelszavát: Békét, békét a világ­nak! (m árkus) Igen értékes pontokat szerzett a Bácsalmás BÄCSALMÄSI PETŐFI—PÉCSI VASAS 2:0 (1:0) Bácsalmás — 700 néző — Vezette: Kovács (Békéscsaba). Bácsalmás: Nincsevics — Jagity, Petrily, Wachtler — Pólyák, Seva­230 mduló a kecskeméti megyei középiskolás atlétikai bajnokságon Bács-Kiskun megye középiskolai atlétikai bajnokságát az elmúlt hét végén rendezték meg a széktói sporttelepen. Rendezője az MTST megbízásából a Kecskeméti Katona József Günnáziuni volt. A jól si­került versenyen 230 szereplő vett részt, ami csúcsteljesítményt je­lent. A versenyzők közül 126 iiú és 104 leány voit, akikből 76 fiú és 66 leány vidékről jött a baj­nokságban résztvenni. A csapatversenyben és az egyéni összetettben újólag a Kunszent- miklósi Damjanich János Gimná­zium emelkedett ki a fiúk me­zőnyében. Az egyéni versenyen inkább az ügyességi számokban értek el jó eredményt a fiúk. A -lányok lényegesen gyengébb mezőnyt képeztek. A csapatver­senyben — meglepetésre — a Kis- kunmajsai Dózsa György Gimná­zium lett az első, amihez a Kis- kunkunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium helytelen taktikája (a magasugrásban nem indultak) is hozzájárult. A verseny mindvégig a legsport- szerübb körülmények közölt zaj­lott le. A körültekintő, gondos rendezést nagyban segítette a he­lyi iskolák és diákotthonok áldo­zatkész vállalása, az elszállásolást és az étkeztetést illetően. A ver­senyrendezés során a megyei atlé­tikai szövetség szakszerű segít­sége nagyban hozzájárult a siker­hez. A rendező Katona József G. Sportköre mindent megtett hogy ez a verseny szép és emlékezetes legyen minden részvevő számára. Úgy érezzük, ez sikerült is. A középiskolás atlétikai bajnok­ság jobb eredményei: csapatverse­nyek: fiúk: magas: Kunszentmik- lósi Damjanich G. 159, Kméti Ka­tona Gimn. 157. Bajai III. Béla G. 156, Kkfházi Petőfi G. 155. — Távol: Ksztmiklósi Damjanich G. 587, Kkf­házi Petőfi G. 564, Kalocsai I. Ist­ván G. 558. — Súly: Ksztmiklósi Damjanich G. 12,27, Kméti Piarista G. 11,56. — Diszkosz: Ksztmiklósi Damjanicn G. 36,63, Kkfházi Petőii G. 33.71. Gerely: Kméti Katona G. 41,54, Ksztmiklósi Damjanich G. 40,80. — 4x100 m váltó: Kkmajsai Dózsa G. 48,9, Kméti Katona G. 49,2, Kkfházi Petőfi G. 49,4. — 4x400 m váltó: Kkfházi Petőfi G. 3:51, Kméti Piarista G. 3:54,4, Ksztmik­lósi Damjanich G. 3:56. — 4x1000 m váltó: Kkfházi Petőfi G. 12:07,6, Ksztmiklósi Damjanich G. 12:13,4. — A fiú csapat összetett pontver­seny eredménye: 1. Ksztmiklósi Damjanich G. 4173, 2. Kkfházi Pe­tőfi G. 3253, 3. Kméti Piarista G. 2946, 4. Kméti Katona G. 2336 pont. Fiúk egyéni versenye: 100 m sík­futás: Masek (Kalocsa) 11,5, Dénes (K. Piarista) 11,7, — 400 m: Ora- vecz (Kkfháza) 55,8. — 800 m: Ora- vecz 2:09,8, Abel (Kméti SZÖVOSZ) 2:12. — 1500 m: Mészáros (K. Pia­rista) 4:44,2. — 110 m gátfutás: Né­meth (Ksztmiklós) 18,1. — Magas: Pritczel (Ksztmiklós) 170. — Távol: Haszilló (Kalocsa) 642, Németh (Ksztmiklós) 639. — Rúd: Boldogh (Kkfháza) 310. — Hármas: Mayer (Kkfháza) 11,66, Pritczel 11,65, Bagi (K. Katona G.) 11,52. — Súly (6 kg): Nagy Gy. (K. Piarista) 13,96, Ko­vács L. (Ksztmiklós) 13,52, Farkas I. (Kalocsa) 13,49. — Diszkosz (1,5 kg): Németh 42,48, Farkai 42,20, Nagy Gy. 40,60. — Gerely: Rádi (K. Katona G.) 49,88, Hertelendi (Baja) 48,76, Nagy Gy. 47,09. — Kalapács: Németh 40,54. — Egyéni iskolánkénti összetett pontverseny: 1. Ksztmiklósi Damjanich G. 8271, 2. Kméti Katona G. 3093 , 3. Kalo­csai I. István G. 2627, 4. Kméti Piarista G. 2567 pont. Lányok: magas: Kméti Bányai Júlia G. 129, Kkf elegy házi Leányt gimn. 123. — Távol: Ksztmiklósi Damjanich G. 428. Kméti Közg. Techn. 423, Kkfházi Móra G. 421. — Súly: Kkfházi Móra G. 7,68. Ba­jai Tóth Kálmán G. 761. — Disz­kosz: Kkfházi Móra G. 20,85. — Ge­rely: Kkmajsai Dózsa G. 18,92. — lxioo m váltó: Ksztmiklósi Damja­nich G. 57,5, Kkfházi Móra G. 57,5, Kkmajsai Dózsa G. 58. — összetett pontverseny 1. Kkmajsai Dózsa G. 1269, 2. Kkfházi Móra G. 1155, 3. Kméti Bányai Júlia G. 1153 pont. Leány egyéni versenyek: 100 m: Sut us (K. Katona) 13,4, Fekete (K. Bányai) 13,5, Mucsi (Móra G.) 13,7. — 200 m: Kristóf (Kkfházi Mg. Techn.) 29,8, — 400 m: Muska (Kméti SZÖVOSZ) 72,5 Kállai (Kkf­házi Leányg.) 72,7. — 80 m gát: Juhász (Bányai G.) 16,1, Szappanos (Ksztmikiós) 16,2. — Magas: Keserű (Bányai G.) 138, Szabó M. (Bajai Tóth Kálmán G.) 138, Kristóf 133. — Távol: Juhász 452, Sári (Kméti Közg. Techn.) 450, Vékony (Kkmaj- sa) 448. — Súly: Lőrincz (Móra G.) 9,85, Segesvári (K. SZÖVOSZ) 9,01. — Diszkosz: Lőrincz 24,95, Horváth I. (Kkmajsa) 24,33. — Gerely: Tö­rök (Kkmajsa) 25, Grünfelder (Ba­jai Türr I. Techn.) 24,15. — Egyéni iskolánkénti összetett pontverseny: I. Kkfházi Móra Ferenc G. ,1562, 2. Kméti Bányai J. Leánygimn. 1528, 3. Kunszentmiklósi Damjanich J. Gimn. 1062, 4. Kkmajsai Dózsa Gy. Gimn. 830, 5. Kecskeméti Katona J. Gimn. 762. racz — Petrekanics, Prikidanovics* Síiké, Mezei, Borcsik. — Edző:. Harczi József. Sáros, csúszós talajon kezd a bácsalmási csapat és már a 2. perc-» ben jó helyzetben fölé lő Pólyák* Az 5. percben Wachtler veszélyes pécsi támadást tesz ártalmatlanná* A hazaiak nagy iramot diktálnak: és több veszélyes támadást vezet* nek. Süke felfordulásból ad le éles lövést — mellé. Majd Petfe- kanics igen jó helyzetet dolgoz ki$ de az utolsó pillanatban késieke* dik és oda a jó helyzet. A pécsiek: is támadnak és a 15. percben Be* csői nagy lövése alig megy mellé. Rohamoz a Bácsalmás és támadá* saik a 26. percben góllá érnek. Petrekanics hozza fel a labdát, 1 Bőre síkhoz csúsztat, az Me- j zeihez ad. Közben Borcsik i lyukra fut, s Mezei visszagurit j neki. A szélső hatalmas lövé- [ sével szemben a pécsi kapus tehetetlen. Mezeinek és Prikidanovicsnak van még helyzete, de egyikőjük sem tudja kihasználni. A II. félidőben is a bácsalmásiak: irányítják a játékot — egyelőre eredmény nélkül. A 25. percben Mezei a kapus fölött átível és ejtett labdája a kapufáról kerül vissza a mczőnjn>e.' A 39. percben majdnem egyenlít a Vasas. Wacht­ler átugor egy labdát, s nem ve­szi észre a rajta levő pécsi csatárt. Nincsevics csak önfelaldozóan tud. menteni. Az utolsó percek ismét a Petőfié. A 43. percben szabad­rúgásból bebiztosítja a győzelmét a Bácsalmás. Sevaracz 20 m-cs szabadrú- j pécsi Turbéki fején | változtatva hull a j gasa a irányt hálóba. A kiesés ellen küzdő bácsalmási csapat megérdemelten szerezte meg ezt az oiy fontos bajnoki két pon* tot, amely talán a bennmaradását is jelentheti. — Jók: Jagity (a me* zőny legjobbja), Petrity és Petré* kanics. A játékvezető mindkét fél ré* szere sokat tévedett. Tartalékos volt a KTE SZEAC II.—KTE 7:0 (2:0) Vezette: Szeged — 25 000 néző Kovács. KTE: Nyári — Nagy, Bitó, Bara- csi — Szabó, Csejthey — Dezsőfi III., Szentgyörgyi, Vidéki, Kocsó, Berta. — Edző: Toricska Gyula. A KTE erre a találkozóra négy tartalékjátékossal volt kénytelen kiállni, viszont az ellenfél hat NB I-es játékost szerepeltetett. Az első 20 percben inkább a KTE irányí­totta a játékot és néhány jó lövést küldtek a csatárok a SZEAC 31. kapujára. Gólt azonban nem tud­tak elérni. A 22. percben 11-esse 1 szerezte meg a hazai együttes a vezetést. Ezután fölénybe került a SZEAC és kettőre növelte előnyét. Szünet után nagy erővel táma­dott a SZEAC és ekkor kiütközött a két csapat közötti fÖ különbség: a szegedi csatárok kapu előtti na­gyobb rutinja. Míg a szegedi játé­kosok szinte minden helyzetüket ki tudják használni, addig a hatalmas közönségtől megilietödött KTE- csatárok a legjobb helyzeteket is sorra kihagyták. így alakult ki vég­eredményben a hazai csapat fölé­nyes, 7:0 arányú győzelme. A KTE a sok gól ellenére sem játszott alárendelt szerepet. Ha szokott összeállításában tudott vol* na pályára lépni, bizonyára sok-* kai szorosabb lett volna az ered.-* mény. A KTE-ből Bitó és Szent-* györgyi játékát lehet megdicsérni* A Délkeleti NB III. állása 1. Cegléd 27 15 6 6 42:21 36 2. Cs. Építők 26 11 9 6 48:33 31 3. Sz. Spartacus 26 12 7 7 43:32 31 4. Gyula 26 12 5 9 48:29 29 5. Tsztniiklós 26 10 8 8 34:40 28 6. Szolnoki MTE 26 10 7 9 30:23 27 7. SZ. Építők 27 9 9 9 47:43 27 8. KTE 26 10 7 9 31:29 27 9. Szarvas 27 10 7 10 42:46 27 10. Martfű 26 11 4 11 31:35 26 11. MÁV HMTE 27 9 8 10 39:44 26 12. Makó 26 7 10 9 33:39 24 13. M.-kovácsháza 27 9 5 13 38:37 23 14. Nagykőrös 26 7 8 11 30:46 22 15. Cs. MÁV 23 7 8 13 23:40 23 16. Móraváros 27 6 6 15 28:53 18 Az NB III. Délkeleti csoport eredményei: GyuLa—Cegléd 2:1, Tö- rökszentmiklós—-Szegedi Spartacus 2:1, Martfű—Móraváros 3:1, Makó— Nagykőrös 4:1, Szolnoki MTE—Me-* zőkováesháza 2:0, Szegedi Építők—t MÁV HMTE 0:0, Szarvas—Cs. MÁV 3:1 Csabán!, Cs. Építők szabadna* pos.