Petőfi Népe, 1960. március (15. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-01 / 51. szám

Több gólhelyzet maradt kihasználatlanul KECSKEMÉTI DÓZSA—OROSHÁZA 1:1 (1:1) Orosháza — 3000 néző —y vezette tKaposi. K. Dózsa: Czéh — Tordasi. Ha­ttár, Magyar — Morvái, Csordás — Jfagy M., Laczl H.. Vékony, Szöczel, Bozgonyi. Edző: Fenyvesi László. A jótalajú, de íeltűnően keskeny pályán nagy irammal kezd a Dó­zsa. Már az első percekben veszé­lyes helyzetek alakulnak ki az orosházi kapu előtt, öröm nézni, milyen lendületesen és korszerűen 6zövik a csatárok a támadásaikat. Az első gólt is a kecskeméti együttes szerzi meg. Vékony Indítja a támadást, kicse­lezi a középhátvédjét, s mintegy 18 méterről védhe- tctlenül lő a felső sarokba. 1:0. Kezdés után újból a Dózsa támad és nem sok hiányzik ahhoz, hogy tovább növelje az eredményt. Rozgonyi 30 méteres lövése a kapufán csattan. Ezután kissé enged az iramból a kecskeméti együttes, s a lelke­sen és keményen küzdő hazaiak több formás támadást vezetnek a Dózsa kapuja felé. A 24. percben Czéh kapuja előtt pattog a labda, Rozsnyai, az orosházi bal- összekötő kézzel teszi maga elé a labdát, lövését a ka­pus csak kiütni tudja, s a csatár most már nem hibáz. A játékvezető sajnos nem látta hogy az orosházi csatár a gól előtt újból kézzel igazította maga elé a labdát. 1:1. A gól érthetően fellelkesítette a hazai csapatot és a közönséget. Ke­ményen küzdenek, s ezt a játék­modort a kecskemétiek is átveszik, s ezzel már el is vesztették győ­zelmi esélyüket. A Dózsa nem tudta a későbbiek során sem megszokott stílusát ellenfelére kényszeríteni. A hajrában az orosháziak jobbak voltak. Az első félidő eseményeihez még az is hozzátartozik, hogy a kecs­keméti csatárok előtt akad néhány nagy gólhelyzet, de azokat értéke­síteni nem tudják. A második félidőt is inkább a küzdelem jellemzi. A csatárok nem boldogulnak az igen keményen romboló és harcos szellemben küz­dő orosházi védőkkel. Nem elég robbanékony ezúttal a kecskeméti csatársor, s így nem sikerül egyet­len gólt sem lőni. Szerencsére az orosházi csatárok is hadilábon áll­nak a góllüvéssel, mert ami hely­zetük van, azt ők sem tudják ki­használni. így marad az i:l-es vég­eredmény. „Hála-staféta" Hazánk felszabadulása 15. év* fordulójának tiszteletére, a KISZ Központi bizottsága az egész orszá­got átfogó, „Hála-stafétát’* indít. A staféta megyénkén is keresztül halad és viszi falvaink, városaink fiataljai­nak baráti köszöntését, üdvözletét, a hős lenini Komszomol fiataljai ré­szére, akik 1945-ben vérük hullatá- sával járultak hozzá, bogy hazánk a több évtizedes fasiszta elnyomás alól felszabaduljon. KISZ-szervezeteink fiataljai, ha személyesen nem is, de egy szalag hímzés által, melyet a stafétabotokra tűznek fel, küldik el hálájukat a szovjet népnek cs ezen keresztül az egész szovjet ifjúságnak. Hercegszántótól Lajosmizséig me­gyénk KISZ-szervezetei, a társadalmi szervekkel együtt serényen hímezik már a piros szalagokat és a munka közben gondolataik messze a szovjet földön járnak, melynek hős népe vé­res harcok árán tette lehetővé a ma­gyar nép, a magyar ifjúság boldog életét, szebb jövőjét. A felszabadulási hála-staféta me­gyénkben három útvonalon halad majd, érintve több mint ötven köz­séget. Azokban a községekben, ahol a staféta nem halad át, ott a KISZ- szervezetek csillag-stafétát szervez­nek és úgy juttatják el hímzett sza­lagjaikat a staféta eredeti útvona­lára. Az első staféta útvonala Bajáról indul el 1960. március 30-án 12 óra 30 perckor, Dusnok, Kalocsa, Duna- pataj útvonalon, majd Solton 16 óra 45 perckor találkozik a Tolna me­gyéből érkező országos stafétával, akik Bács megyei fiataloknak adják át ezt a stafétát. A staféta 16 óra 55 perekor indul Dunavecse—Kun- szentmiklós—Izsák felé és 20 órakor érkezik Kecskemétre, ahol a kecs­keméti fiatalok ünnepélyesen átve­szik a stafétát. A második staféta szintén Bajáról indul el 1960. március 31-én, 7 óra 30 perckor Bácsalmás—Kiskunhalas— Kiskunfélegyháza útvonalakon, aho­vá Kiskunhalason csatlakozik a Kis­kőrös járásból indított staféta. Kis­kunfélegyházán 12 óra 15 perckor találkozik a Bajáról indított staféta, a Kecskemétről elindult stafétával. Kisteleken adjuk át a stafétát a Csong- rád megyei fiataloknak, akik tovább viszik megyénk fiataljainak is forró üdvözletét a szovjet ifjúságnak. László József MISB-elnök Az olimpia? jelvényszerző versenyek megrendezéséről A magyar sajtó tallózása közben, nemcsak az év legjelentősebb vi­lágversenyéről, a XVH. római olim­piáról, de egyre több és legalább ilyen szeretettel^ lelkesedéssel telí­tett hangú cikkeket olvashatunk sportmozgalmunk új* nagyszerű kezdeményezéséről, az olimpiai jel­vényszerző versenyekről. Mint már közöltük, országszerte — így megyénkben is — megala­kultak a TST-k mellett az olim­piai jelvényszerző versenyek irá­nyítására, szervezésére hivatott operatív bizottságok. A felhívásban szereplő versenyek sikeres lebonyolítása érdekében megkezdték tervező, szervező mun­kájukat és munkájuk során lassan megkezdődik a november 30-ig tartó versenysorozat. A Népsport és a Petőfi Népe pél­dául rendszeresen beszámol a bi­zottságok munkájáról, terveiről és módszerbeli útmutatásokat is kö­zöl a versenyek megrendezését il­letően. Az üzemek, gyárak, hiva­talok, intézmények és iskolák lel­keshangú csatlakozó levelei látnak egymásután napvilágot. Többen már a lebonyolítás terveiről is ír­nak, felszereléseket készítenek elő, a pályák befogadóképességét mér­legelik és ami igen megkapó: a legkiválóbb sportolók egymásután tesznek felajánlásokat, hogy min-, denben segítséget adnak a sport­ban járatlanabbak számára, csak­hogy ők is megszerezhessék az olimpiai jelvényt. Igen! — Szépen halad a munka, de ahogyan leg­utóbbi cikkünkben sem hunytunk szemet a problémák felett, most is szeretnénk felhívni az illetékesek figyelmét, hogy lesz egy pár olyan probléma, melyet szerintünk csak jó szervező munkával, a közössé­gek erejével lehet majd áthidalni, megoldani. A pályakérdés Sportközvéleményünk által tudott dolog, hogy a felszabadulás óta el­ért óriási eredményeink ellenére, városon, falun egyaránt létezik még pálya-, létesítménykérdés, akár a számbeli, akár a minőség vagy befogadóképesség tekintetében. Ez a probléma különösen jelentkezik most, amikor emberek százainak, ezreinek kell kulturált versenyzési lehetőséget biztosítani meghatáro­zott időszakban. A kiírásban sze­replő versenyágakat vizsgálva úgy véljük, hogy a városokban, a fal­vakban, az iskolákban, ha szerény keretek között is, de jó pályaki­használási ütemtervvel feltétlen Döntő fontosságú mérkőzésen győzött a Határőr KKHALASI HATÄRÖR DÓZSA—PÉCSI BŐRGYÁR 4:3 (3:1) Szünet után eldurvult a játék KECSKEMÉTI TE—BÉKÉSCSABAI ÉPÍTŐK 1:1 (1:0) Kecskemét — 2800 nezo, ve­tette: Hornyak. KTE: Pintér — Mészáros I.. Bitó, Berta — Gacs, Vass — Szentgyör- igyi II.; Szabó, Csejtey, Toricska III Vidéki. Edző: Toricska Gyula. Cs. Építők: Zsilinszky — Osgyán Popol, Frankó — Betkó, Bohus — '(Lonovics, Szabó, Sipos, Rieger, Ondrik. Edző: Perlaki Pál. A bajnoki rajtra igen nagyszámú •közönség gyűlt össze. Az idő is kedvező volt. Rendkívül gyors iramban kezde­nek a csapatok. Hol az egyik, hol a másik kapu előtt folyik a játék. Az első komolyabb lövést Lonovics ereszti meg — a kapu fölé. A 14. percben szabadrúgás a csabaiak 16-osánál. Az ejtett lövés Toricska elé kerül. Az összekötő a kifutó kapus fölött az üres kapura ejü a labdát. A befutó Bohusnak sikerül szögletre kifejelni. A KTE most lendületben van, csak éppen a gól­lövés nem megy. A 38. percben veszélyes támadást vezetnek a ven­dégek. A kifutó Pintér mellett el­pöckölik a labdát és a tisztán álló Rieger megcsúszva rátenyerel a labdára. A 42. percben váraUanul vezetéshez jut a KTE. Jobboldalon veszélyes támadás fut a csabai ka­pu felé. Nagy tömörülés az ötös táján. A beadott labdát Popol a kaputól mintegy 25 méterre álló Vass elé fejeli. Vass tesz még egy­két mozdulatot, majd hirtelen meg­célozza a kapu jobb sarkát és lö­vése a hálóban köt ki. 1:0! Fordulás után nagy erővel támad az Építők. A 6. percben Sípos ügyesen ugrik ki, de az ötösről a jól helyezkedő Pintérbe lő. A lab­da kirúgása után Mészáros — eléggé helytelenül — kiabálni kezd, e a játékvezető a KTE kapujától mintegy 15 méterre közvetett sza­badrúgást ítél. A KTE-játékosok tömörülnek az ötös táján és nem ügyelnek az előrehúzódott Popolra, akinek Rieger áttólja a labdát. Po­pol jól rúgja meg a labdát és lö­vése megtalálja a lábak között a rést. Pintér nem foghatta. 1:1! — A csatársor most nagyon belefek­szik a játékba és leszorítja a ha­zaiakat. Mind keményebbé, sőt durvává válik a játék, s a játék­vezetőnek igen nehézzé lesz a helyzete. A KTE eléggé tervszerűt; lenül játszik. A 26. percben Szabó jgy . ki c* isbútöi A kúp ura vágódó lövése a kapufa sarka mel­lett süvít el. Fellángol a KTE. Két szöglet és Bitó szabadrúgása jelzi a fölényt. Az utolsó tíz percben a csabaiak nagyon akarnak, de a túl­ságosan kemény KTE-védelmen meghiúsul Igyekezetük. Az utolsó percek sajnálatos eseménye, hogy Berta lerúgja Lanovicsot, mire a játékvezető kiállítja. A mérkőzés nem úgy indult, ahogy végződött. Az 3. félidőben mindkét csapat nagy lelkesedéssel feküdt a küzdelembe és a KTE valamivel többet is támadott. For­dulás után megváltozott a helyzet. A csabaiak erősen támadtak és megkísérelték megfordítani az ered­ményt. Ez rövidesen némiképpen sikerült, ha nem is megnyugtató módon. Helytelen volt Mészáros viselkedése, de ezért nem lett volna szabad fél pályáról a 16- oson belülre visszahozni a labdát. Itt engedte ki a játékot kezéből az eddig jól vezető játékvezető. Mind­két részről egyre inkább durvábbá vált a játék, amelyet azután be­tetőzött Berta igen sportszerűtlen viselkedése. Az eredményt a mu­tatott játék alapján igazságosnak mondhatjuk. A KTE-nek ismét a védelme játszott jól, különösen Pintér. A fedezetpár inkább a vé­delemben mint a támadásban se- gitett. A csatársor legnagyobb hiá­nyossága a két szélső játéka volt. Szentgyörgyi betegen játszott. Vi­dékin a mérkőzéshiány látszott. A belső hármasban nem volt átütő erő. Aránylag még Szabó volt a legjobb. A csatársor feljavítása es a játékosok sportszerűségre való nevelése a legsürgősebb feladatok egyike. A Délkeleti NB III. állása 1. Cegléd 17 10 3 4 23 : 9 23 2. Sz. Spartacus 17 7 6 4 28:24 20 3. SZEAC II. 17 7 5 5 32:22 IS 4. Cs Építők 17 6 7 4 32:26 19 5. MÄV HMTE 17 7 5 5 26:22 19 6. SzolJl. MTE 16 6 6 4 21:15 18 7. Mkovácsh. 17 8 2 7 29:25 18 8. Martfű 17 7 3 7 20:23 17 9. Tsztmiklós 17 6 5 6 26:34 17 10. Cs. MÁV 17 5 7 5 13:19 17 11. Gyula 17 7 2 8 33:19 16 12. Szarvas 17 5 6 6 27:29 16 13. Makó 17 4 7 6 25:28 15 14. Sz. Építők 17 5 4 8 29:33 14 15. KTE 17 4 6 7 19:22 14 16. Nagykőrös 17 4 5 8 20:34 13 17. S& Mórav, _ 4'í 4 ä 6 13;38 13 Kiskunhalas — 1500 néző — ve­zette: Horváth. H. Határőr: Nagy — Hépási, Mol­nár, Szebeni — Odry, Csóti — Pus­kás, Kucsera. Rumos, Ungi, Papp. Edző: Folcz Tóbiás. A csoport egyik rangadójára igen szép számú közönség gyűlt egybe. Megérdemelt győzelmével a Határ­őr biztosította helyét az élcsoport­ban. Az első tíz perc tapogatódzó já­tékkal telik. A Határőr éled fel hamarább és a 12. percben veze­téshez jutnak. Ungi jó labdával el­fut és a pécsi védők fölött átível Kucserához. A 16-os táján álló ösz- szekötő kapásból az ellenkező sár- rokba vágja a labdát. 1:0! A halasi csapat irányítja most a játékot és a gól a levegőben lóg. A 22. perc­ben Rumos lefutja a pécsi védőket és a kimozduló kapus mellett meg­szerzi a 2. gólt. A PBTC-t felrázza a gól és eLientámadásba mennek at. Eredményt csak a 40. percben tud­nak elérni, amikor Győrffy egyből kapura vágott labdájával szemben, Nagy tehetetlen. Szünet után a vendégek megkí­sérlik az egyenlítést, de a szlkla­szilárdan ellenálló Határőr-véde­lemmel nem boldogulnak. Negyed­óra eltelte után a hazai csapat át­veszi a játék irányítását és a 17. percben növeli előnyét. Ungi egy hosszú labdával elfut a pécsi vé­dők mellett és a jó helyzetben levő Kucserához ível. Az össze­kötő szép csukafejessel küldi a há­lóba a 3. gólt. Két perc múlva a lendületben levő halasi csapat vég­leg bebiztosítja a győzelmet. Szép adogatás után az új középcsatár, Rumos helyezett lövéssel talál a hálóba. A Határőr láthatólag az eredmény tartására törekszik, ami jó i’észben sikerül is. A pécsi csa­pat csak a 39. percben egy szög­let utáni kavarodásból szépít Győrffy révén. A két csapat találkozójának ör­vendetes eseménye volt a halasi együttes meglepően szép és ered­ményes játéka. A gólhelyezeteket figyelembe véve, akár még négy gólt is lőhetett volna a Határőr. Ha a csapat tartja ezt a formát, még sok kellemes meglepetést sze­rezhet híveinek. — Jók Molnár, a fedezetpár és az újonc Rumos. A mezőny legjobbja a pécsi kapus volt. Csak a hajrában tudta biztosítani a győzelmet a Bácsalmás BÁCSALMÁSI PETŐFI—BONYHÁDI VASAS 2:1 (0:1) Bácsalmás — 800 néző — vezette: Sümegi. Bácsalmás: Nemes (Ninesevies) — Jávor (Jagtty), Pólyák, Vári (Wacht- ler) — Palotai (Prlkidanovics), Bi- tiz — Pataki (Petrity), Sülre, Me­zei, Sárosi (Simity), Sas (Sevaracz). Edző: dr. Gombos Tibor. Alaposan »megváltozott« csapat­tal lépett pályára a bácsalmási együt­tes. Nem kevesebb mint hét játé­kosának magyarosította meg a ne­vét a vezetőség. A vendégek választanak kaput és a hazaiak kezdenek. Az első per­cek eseménye: Mezei jó helyzetbe kerül, de erős lövése a felső ka­pufa fölött süvít el. Negyedórás mezőnyjáték után Süke ügyesen útverekszi magát a bonyhádi vé­delmen, s végüt mellé lő. Kicsit ellaposodik a játék, mert — mind­két részről — az erőtlen csatárok nem tudják áttörni a védők falát. Az utolsó negyedórában mindin­kább a hazaiak veszik át az irá­nyítást. A 35. percben Mezei jő labdájával Pataki elfut, szép be­adását Süke éppen csak mellé lövi. A hazai fölény ellenére a 39. perc­ben a vendégek jutnak vezetéshez. A bonyhádi jobbszélső jó labdát kap. Jávor fut rá cs Nemes feles­legesen kijön kapujából. Közben a jobb-szélsőnek sikerül átívelni a labdát balra, ahol a szélső tisztán állva az üres kapuba gurítja a ve­zető gólt. Fordulás után a bácsalmási csa­pat hatalmas akarással fekszik a küzdelembe, hogy megfordítsa az eredményt. Egyelőre sem a sze­rencse, sem a játékvezetői jó aka­rat nem áll melléjük. A 9. perc­ben Sároslnak és Sasnak adódik jó helyezése, de egyikük sem tud eredményes lenni. A bonyhádi vé­dők sokszor szabálytalanul akaszt­ják a hazai támadásokat és két ízben is esedékes lenne a 11-es, de a játékvezető nem ítéli meg egyik esetben sem. A 40. percben jár az óramutató, amikor a ven­dégek még mindig tartják a ered­ményt. Ekkor váraUanul Palotai elé pattan egy labda, s a szélső­nek sikerül a felső sarokba lőni az egyenlítő gólt. Beszorul a vendég­csapat. A 42. percben a bonyhádi középhátvéd csak kézzel tudja akasztani a labdát. A Il-est Mezei a hálóba lövi. A II. félidőben nagyon feljavult a bácsalmási csapat és a vendégek csak szerencséjüknek köszönhetik, hogy elkerülték a nagyobb arányú vereséget. A Petöii a győzelmet teljesen megérdemelte. — Jók: Jú- vu£. Vári. Palutai. Sülte, megoldható a versenyek le bon volt« tása. Az igazi probléma ott Jelentke. zik. ahol semmiféle sportteljesít« mény nincsen. Az e! sem képzel­hető és nem várható, hogy rövid pár hónap alatt központilag, épü- államunk minden községben pályákat. Véleményünk szerint e helyeken egyetlen megoldás a tár- sadalml erők összefogása és lm szuksegmegoldásul szolgáló kivi­telben is, de minél előbb meg kell kezdeni a szükséges létesítmények: társadalmi úton való megépítését, rendbehozasat! Azt javasoljuk, -hogy a TST-k mellett működő operatív bizottsá­gok segítségével legyen a KISZ a társadalmi úton történő pályaépí­tési mozgalom zászlóvivője! Az Olimpiai eszmét, a sport tö­megesítését és örömeinek megis­mertetését szolgálja mindenki, aki reszt vesz a pályaépítési mozga­lomban ! Nézzük meg azonban ala­posabban. vajon csak a falvakban1 vagy csak ott szükséges-e pályát építeni, ahol egyáltalán semmi lé­tesítmény sincsen? — Nem! Gon­doljunk csak a kiírásra, mely sze­rint pl minden jelentkező köteles valamely labdajáték bajnokságában rendszeres részvételét igazolni! Úgy hisszük, ez a tény mindent meg­magyaráz. Ahhoz, hogy ezt teljesí. — mtat a legutóbbi cikkünkben ezt mar fejtegettük _ vSm a lapfokú bajnokságot kell kiírni a meglevő és hagyomá- nyosan »futó« bajnokságok mel- lett. De hol fogják ezt a rengeteg bajnokságot, az amúgy is zsúfolt pályák mellett lebonyolítani? Csak a saját erőből, saját területen (üzem gyárudvar, üdülő, iskola stb.) el­készített kispályákon. — Szerintünk ez az egyetlen megoldás, csak jó hozzászólás és összefogás szüksé­ges! — Vegyük csak például az igen kicsi alapterületet Igénylő röp­labdapályát, melyet két oszlop és egy háló birtokában szinte órák alatt »üzemképes« állapotba lehet hozni és nagyszerűen le lehet rajta bonyolítani egy üzemi, egy szövet­kezeti, egy állami gazdasági, köz­ségi vagy iskolai alapfokú bajnok­ságot. De egy tornatér, egy ugró-, dobóhely megépítése, vagy egy szükség-futúpálya kijelölése, kimé­rése sem kerül sokkal nagyobb fáradságba! ismételten javasoljuk; álljon a KISZ a pályaépítési moz­galom élére! Szervezzen pályaépí. tési versenyt! A megye egész tár­sadalma pedig adjon meg minden lehetőséget, segítséget fiataljaink­nak a pályaépitő és pályákat fel­újító munkához. Vasárnapi sporleredmények Nb I: Bp. Honvéd—Dorog 5:1> BVSC—Tatabánya 1:1, Ferencváros —Salgótarján 3:1, Diósgyőr—Pécsi Dózsa 5:0, Újpesti Dózsa—Szeged 2:1, Csepel—MTK 2:1, Bp. Vasas—» Szombathely 4:2. E három utóbbi mérkőzésen a győztes csapatok ide­genben szerezték meg a 2 pontot# Asztalitenisz: A magyar bajnok-* Ságban az alábbiak szerezték meg a bajnoki címet: Bérezik, Máthé, Bérezik—Földy, Kér ekesné—Lantos-» né, Bérezik—Kóczián. Squaw Valleyben, a téli olim-* pián a Szovjetunió lett az első hét győzelemmel. Utána követkéz-* nek: Egyesült Államok, Svédország* Németország, Norvégia. A jégkor rong döntőben az Egyesült Ária-* mok 3:2 arányban legyőzte a Szov-* jetuniót. * Délkeleti NB Ili. eredményei: _ Sz, Spartacus—Cegléd 1:0, Sz. Építők—* SZEAC XI. 1:0, MÁV HMTE—Martfű 1:0, Mezőkovácsháza—Gyula 1:0, Cs, MÁV—Törökszentmiklós 0:0, Szarvas —Makó 1:1, Nagykőrös—Móra varos l:l. A Délnyugati csoport eredményei! Bajai Építők—Pécsi Bányász 4:3* Bajai Bácska—Pécsi Dózsa II. 4:3. E két mérkőzésről lapunk holnapi számában közlünk részletes beszar mólót. Székesfehérvári MÁV—Pécsi Vasas 5:2, Pécsett! Mindkét kapos-i vári csapat idegenben győzött. IC# Kinizsi—Komlói Béta 2:1, K. Dózsa-« Szekszárd 2:1, Szekszárdonl Csepel Autó-r Dombóvár 3:0. Totóeredmónrek 2, 2, 2. 1. X, I, l.i 1. X. X, X; 3, w—vww— w—wv—wv— PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős szerkesztő: Weither Dániel. Kiadja: a Petőfi Népe Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István. Szerkesztőség: Kecskemét. Széchenyi tér I. szám. Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 25-16. Partépltés es ipari rovat: 11-22 Szerkesztő bizottság: 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér t/a Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj l hónapra II Ft Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét = Tel.: 15-29, 27-19 A K. Dózsa nem tudta megismé telni az utóbbi időben nyújtott jt és eredményes játékát. Főként azok a játékosok* akik az elmúlt hetekben ki­robbanó formában voltak, most gyengén, szárnyasze- getten játszottak. Vonatkozik ez elsősorban a bal­szárnyra, Rozgonyira, Szőczeire, va­lamint Magyarra és Nagy M.-re Láttuk már sokkal jobban játszan: Tordasit és Határt is. A kapubar Czéh megbízhatóan védett, nerc keltett csalódást Vékony sem. Lacz; U-nek le kell szoiknia a sok be­szédről és az egyénieskedő játék­ról. Viszont maradéktalanul meg keli dicsérnünk Morvái és Csordás nagyszerű játékát. Mindketten ragyogóan játszottak. Mindent Összevetve, ez a mérkő­zés alakulhatott volna a Dózsa szá­mára jobban Is. Reméljük, az el­következő hetekben már nem kö­vetkezik be nagymérvű formainga- dozás, s akikor az orosházinál sok­kal eredményesebb játékot tud nyújtani az együttes. Kaposi játékvezető néhány íté­letével és téves meglátásával a Dózsát sújtotta. Erre a legjellem­zőbb eset az utolsó percben tör­tént: Egyik orosházi hátvéd kétség­beesett helyzetben az ötösön kéz­zel nyúl a labdához, s a játékve­zető lefújta a mérkőzést, a ll-est viszont nem adta meg. Fölényes magatartásával egyébként sem já­rult hozzá a feszült légkör le­csillapításához. NB II. KELETI CSOPORT 1. Debrecen 16 8 6 2 28:13 22 2. Kecskemét 16 8 4 4 26:13 20 3. Szegedi VSE 16 9 2 5 19:15 20 4. Pénzügyőrök 16 8 3 5 19:12 19 5. Bp. Előre 16 6 7 3 30:20 19 6. Ózd 16 8 2 6 24:21 18 7. Nagybátony 16 7 3 6 21:20 17 8. Miskolc 16 7 3 6 22:23 17 9. Jászberény 16 7 2 7 21:28 16 10. Borsodi B. 16 5 5 6 17:14 15 11. Szolnok 16 4 6 6 16:18 14 12. Egyetértés 16 5 3 8 19:20 13 13. Diósgyőri B. 16 4 5 7 15:29 13 14. Bp. Spart. 16 5 2 9 21:28 12 15. IZZÓ 16 5 1 10 15:25 11 16. Orosháza 16 2 6 8 13:27 10 NB II. Keleti csoport eredmé­nyei: Debrecen—Ózd 2:0, Bp. Előre —SZVSE 0:0, Szolnok—Nagybátony 2:1, Miskolc—Bp. Spartacus 2:0, Di. Bányász—Pénzügyőrök 1:1, Jászbe­rény—Egyetértés 1:0, Vasas—Izzó (UTTE)—Borsodi Bányász 1:0 Sa- jószentpé térén!