Petőfi Népe, 1960. március (15. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-02 / 52. szám

1960. március 2, szerda S. otdaJ Papp eredményessége döntött BAJAI ÉPÍTŐK—PÉCSI BÄNYÄSZ 4:3 (1:1) 2500 néző vezette: Völ­Baja gyesi. B. építők: Disztl — Schvverfőgel, Páncsics, Major — Varga, Heringer — Kreisz, Czeglédi, Papp, Teket, Ezsi. Edző: Tamási László. A pécsiele kapnak jobban lábra és az első támadásokat ők vezetik. Már a 2. percben Zombori lövése alig süvít el a kapufa mellett. A következő percben a pécsi kapunál adódik igen veszélyes helyzet, de Papp lövését a kapus szögletre tol­ja. Az első tíz percben igen jó az iram és mindkét kapu előtt terem­nek veszélyes helyzetek. A 11. percben Kreisz pontos beadása át­száll a baloldalra és Ezsi meg­szerzi a vezetést csapatának. Pár perc múlva váratlan jó helyzet adó­dik a pécsi kapu előtt, amiről azon­ban a belsők lemaradnak. A 17. percben szerencsétlen körülmények Időzött kap gólt az Építők. Sehwer- főgel, ahelyett hogy tisztán előre- adná a labdát, röviden hazagurít. Disztl kifut, de a labdát nem tudja elérni és kénytelen a kiugró pécsi csatár lábát elhúzni. A büntetőt a pécsi csatár értékesíti. A gól után a hazaiak kissé visszaesnek és a 31. percben Disztl csak parádés vé­déssel tudja menteni kapuját a biztos góltól. Az utolsó tíz perc­ben az Építők védelme eléggé meg­zavarodik, szerencsére Páncsics jól áll a lábán, s fel tudja tartani a megújuló pécsi rohamokat. Erőteljes bajai támadásokkal kez­dődik a második félidő. A 3. perc­ben a fedezet, Varga eliut a jobb­szélen. Két csel után a tisztán álló Papp elé gurít, az ráfut a jó lab­dára és máris a hálóban táncol a vezető gól. Egy perc sem telik bele és máris a bajai kapu előtt pattog a labda és a pécsi Müller egyenlít. A következő percben a bajaiak rádupláznak az eredmény­re. A fürge Papp erős lövésével szemben a pécsi kapus tehetetlen. A bajaiak szárnyakat kapnak és a 10. percben Papp gyors egymás­utánban harmadszor is eredményes. A gyors gólok után nyugodtan ját­szanak a bajaiak és láthatóan az eredmény megtartására töreksze­nek. A 36. percben a kiugró Papp- nak újra esélye lenne a góllövésre, de a jól kiinduló pécsi kapus a 11-es táján elcsípi a lövést. A 40. percben ll-eshez jutnak a vendé­gek és Sárközy szépít. A bajai csapat a szép győzelem ellenére sem nyújtott kielégítő já­tékot. Különösen a védelemnek kell sokkal megnyugtatóbban játszania. — Jók: Páncsics, Papp, Ézsi. lói megerősített pécsi csapatot győzött le a Bácska BAJAI BÁCSKA POSZTÖ—PÉCSI DÓZSA II. 4:3 (2:1) Pécs — 800 néző — vezette: Völgyi. B. Bácska: Körmendi — Bohner, — Ihos II., Binszky — Borsodi, Csa- nyik — Huth, Sipos, Ónodi, Dujmov II., Gugán. Edző: Ónodi Béla. A pécsi csapat presztízskérdést csinált a mérkőzésből és hat NB I-es játékossal megerősített együttes állt fel a Bácska ellen. A bajaiak kissé megkésve érkeztek Pécsre. A beme­legítésre már nem volt idő, s így a hazaiak az első negyedórában eléggé leszorították a Bácskát. A 14. perc­ben a pécsi Lövik azután a vezetést is megszerezte. A bajaiak a gól után felélénkülnek és mindtöbb támadást vezetnek a pécsiek kapuja ellen. A 22. percben egy gyors bajai támadás végén jól beívelt labda került Duj­mov II. elé, aki nyugodtan a háló sarkába gurítja az egyenlítő gólt. A 30. percben vezetéshez jut a Bácska. ónody pontosan helyezett labdát ad Dujmov II. elé. Az összekötő a jobb helyzetben levő Gugánhoz gurít, és a szélső lövése a hálóban köt ki. Szünet után a pécsiek meglepik Baját és Győri Kiss váratlan lövés­sel egyenlít. A Posztó most teljes erőbedoással küzd és a 18. percben Sipos, majd a 25. percben Dujmov II. 4:2-re emeli az eredményt. A végén a pécsiek nagyon akarnak, de csak a 42. percben tudnak Győri Kiss ré­vén javítani. Mindvégig igen jó iramú mérkő­zést vívott a két csapat, amelynek során javuló formát mutató bajai együttes megérdemelten győzte le a megerősített Pécsi Dózsát. A Bács­kából Bohner, Dujmov II. és Gugán játéka emelkedett ki. < KOSÁRLABDA.HÍRADÓ KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ Március 3, szerda délután 3 óra Csehov: HÁROM nővér Színmű 4 felvonásban Ifjúsági A-bérlet Mozik Műsora Március 2-án, szerdán: Baja Központi: Az 57-es riport, Baja Uránia: Merénylet, Bács­almás: Kaland a vonaton, Du- navecse: Matrózok dala, János­halma: Fények a föld alatt, Ka­locsa: A bemutató elmarad, Kecskemét Árpád: Brych pol­gár, Kecskemét Városi: Hor­gász a pácban, Kiskőrös: Fel­hívás táncra, Kiskunfélegyháza: Kálvária, Kiskunhalas: Vörös tinta, Kiskunmajsa: Gyávaság, Kunszentmiklós: A cirkusz lá­nya, Szabadszállás: Amigo, Ti- szakécske Petőfi: Vörös tinta, Tiszakécske Tisza: A törvény, az törvény. Különvonat a Dózsa debreceni mérkőzésére A március 13-i Debreceni VSC— Kecskeméti Dózsa bajnoki rangadó mérkőzésre az IBUSZ és a Dózsa különvonatot indít. Részvételi díj: 50,20 Ft. Az indulás időponját la­punkban közöljük. Jelentkezni leg­később március 9-ig lehet az IBUSZ- nál. A DÉLNYUGATI NB III-AS LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG állasa 1. Csepel Autó 17 13 1 3 51:23 27 2. B. Építők 17 10 4 3 32:22 24 3. P. Bőrgyár 17 9 5 3 42:26 23 4. K.Kinizsi 17 10 2 5 37:19 22 5. H. Határőr 17 10 1 6 42:27 21 6. B. Bácska 17 9 3 5 28:20 21 7. Szekszárd 17 8 3 6 30:30 19 8. P. Dózsa II. 17 8 2 7 44:32 18 9. Bonyhád 17 8 1 8 24:27 17 10. P. Bányász 17 7 2 8 30:28 16 11. P. Vasas 17 5 5 7 26:33 15 12. Szív. MÁV 17 7 — 10 32:36 14 13. K. Dózsa 17 5 4 8 27:33 14 14. Bácsalmás 17 5 4 8 23:35 14 15. H. MEDOSZ 16 4 1 11 23:37 9 16. Komlói Béta 17 2 3 12 15:41 7 17. Dombóvár 17 2 3 12 16:53 7 B-Bajai, H-Halasi, P— Pécsi, K­Kaposvári. r | I Épiilettóalos, I |fűtésszerelő 1 ® szakmunkásokat, g I villanyszerelő, 1 1 vízvezetékszerelő I S szakmunkásokat több évi ® ® gyakorlattal keresünk T o azonnali belépésre. S * ÉM. Baranya megyei 8 K Állami Építőipari Vállalat,* ö Pécs, Rákóczi út 56 sz. g 2 Jelentkezés T g munkaügyi osztályunkon. 7? | 383 $ Megyei I. o. labdarúgó eredmények Építők igen jó játékkal örvendez­tette meg híveit. Különösen szünet után ment jól a játék. A mérkő­zést végignézte Molnár, a Kosár­labda Szövetség főtitkára is és el­ismerőleg nyilatkozott a bajai fia­talokról. Jók: Görög, Vassné és Kolovicsné. Ezzel a győzelemmel a bajai csapat jelentős lépést tett a kiesési zónából való elkerülésre. Földmű­TtiZÉP­Bajal Építők—Pécsi Vasutas 72:61 (31:35). — Baja. NB I-es női mér­kőzés, 200 néző, vezették: Horváth G. és Mogyorói»!. — B. Építőit: Kolovicsné (10), Vassné (15) — Tóth (10) — Görög (27), Rátvay (2). Csere Állaga (8), Csátaljai, Mándi. Igen jó iramú mérkőzést vívott a két csapat és ha az Építőknek nem keUett volna nélkülözniük a beteg Tátrait, nagyobb arányban Is győzhettek volna. A pécsiek szeb­ben, a bajalak lelkesebben játszot­tak. Óvatos, hullámzó játékkal kez­denek a csapatok. így azután egyik lél sem tud döntő előnyre szert tenni. Hol az egyik, hol a másik vezet egy-két kosárral. Még a íél- idő végén Is az a helyzet, hogy fél perccel idő előtt 34:34 az ered­mény és a pécsiek csak egy sze­mélyi bedobásával tudnak egypon­tos előnnyel fordulni. Fordulás után Is jó darabig fej­fej mellett folyik a küzdelem és csak a 10. perc után kezd az Épí­tők mindjobban elhúzni, úgyhogy a befejezés előtt öt percei már 17 pontos a hazaiak előnye. A végén pécsi csapat hajrázik és sikerül csökkenteniük a különbséget. Az s A Hercegszántói vesszövetkezet telepén 8000 DARAB SZŐLŐKARÓ KAPHATÓ. 180 cm-es, 1978 Ft 1000 db, Érdeklődni lehet a Her­cegszántói Földművesszö­vetkezet központi iroda- helyiségében. 445 A Szövetkezetek Bács-Kiskun megyei Értékesítő Központja 1960. március 18-án, pénteken délelőtt fél 10 órakor tartja Kecskeméten, Bercsényi u. 4—6. sz. alatti kultúrtermében évi rendes (küldőit) közgyűlését. NAPIREND: 1. Az igazgatóság beszámolója az 1959, évi működésről. 2. A felügyelő bizottság jelentése. 3. Hozzászólások. 4. Mérleg- és eredmény-kimutatás megállapítása, határozat a tiszta felesleg felosztására. 5. Az igazgatóság, a felügyelő bizottság póttagjainak ki­egészítése. 6. Határozati javaslat megvitatása, elfogadása. 7. Előterjesztés az alapszabály módosítására. 8j Válaszadás. 9. Zárszó. 381 IGAZGATÓSÁG Vasárnap megkezdődtelc a megyei labdarúgó bajnokság küzdelmei is, A mérkőzéseket általában a nagy küzdelem jellemezte. Csak a tompai- ak tudtak —ók Is csak szünet után — nagyobb gólaránnyal győzni az összeroppant izsákiak ellen. A fél­egyházi rangadó, meglepetésre mindvégig nagy küzdelmet hozott, ugyanígy a jánoshalmi mérkőzés is. Különösen nagy harcot ígér a kiesési zónából való menekülés, hiszen a nyolc utolsó csapat közül egyik sem kapott ki. A legnagyobb meglepetés a kalocsaiak aránylag súlyos veresége Félegyházán a ki­esési zónában tanyázó Bányászati Vasastól. A Bácsbokod—Dávod mér­kőzés elmaradt, mert a dávodiak kocsija út kézben defektst kapott, A mérkőzés sorsa felett a megyei labdarúgó szövetség dönt. Az egyes mérkőzésekről az alábbiakban szá­molunk be. Kkfélegyházi Építők—Kkfélegy- házi' Honvéd 3:2 (2:1). Kkfélegyhá- za, 1500 néző, vezette: Rozsnyai. — Nagyszámú közönség jelenlétében zajlott le Félegyházán a helyi rang­adó. Mindkét fél Idegesen játszott és csak a félidő közepén van ered­mény. A 22. percben a Honvéd szerzi meg a vezetést. A következő percben Kelemen II. jól fut el, öt emberen is átcselezi magát és vé­gül nehéz szögből megszerzi egyenlítést. A 26. percben Móczár lövése süvít a jobb alsó sarokba. — Szünet után az Építők igen rá­kapcsol és már a 3. percben be­biztosítja a győzelmet Kelemen II. góljával. Váltakozó mezőnyjáték után az utolsó negyedórában s Honvéd támad többet és a 31 percben sikerül javítani. Megkísér­lik az egyenlítést is, de arra már nem futja az erejükből. Jók: Vá­rosi, Palatínus, Kelemen II., Mó­czár, illetve Bakacsi, Dudás, Józsa és Horváth. Kkfélegyházi Bányászati Vasas- Kalocsai Kinizsi 3:0 (0:0). A baj nokságra törő kalocsai csapat csa­lódást keltett. Az I. félidőben még kiegyensúlyozott játék folyik. Szü­net után a nagy lelkesedéssel küz­dő félegyházi csapat biztosan sze­rezte meg a két pontot. Döntő volt Kanyónak a csatársorba való elő- revonása. Góllövők: Kanyó 2, Klim- csok. Jók: Lantos, Bakos, Klim- csok és Kanyó (a mezőny legjobb­ja), illetve Ladjanszky, Romsics Vattai. Vaskút — Kecskeméti Lakatosipar 1:1 (1:0). Kecskemét, 300 néző, ve­zette: Kiss J. — A vendégek meg­lepik a kecskeméti védőket és 6. percben Dobos ráfut egy, a vé­delem fölött átemelt labdára és tiszta helyzetben megszerzi a veze­tést csapatának. A kezdeti lendü­let mindinkább alábbhagy és elég­gé unalmassá válik a játék. A fél­idő végéig azután jelentősebb ese­mény már nem történik. — Szünet után a hazai csapat hatalmas iram­ban támad, de eredményt csak liúszperces nyomás után tud el­érni, amikor Lesi—Lintner—Koncz összjáték végén az utóbbinak sike­rül kiegyenlíteni. A 27. percben megszerezhetné a győzelmet is < kecskeméti együttes. Dömény i 16-oson belül kézzel érinti a lab­dát. A büntetőt Besenyl lövi — kapufára. Egy pontot jelentett ez a be nem lőtt 11-es a Lakatosipari­nak. A 39. pencben nagy jelenet a vaskúti kapunál, s Besenyl feje­sét a vaskúti kapus csak ijedté­ben tudja fogni. Jók: M. Tóth, Sallay, Mikus, illetve Bermüller (a mezőny legjobbja)* Dobos és Schadt I. Soltvadkert—Jánoshalma 3:1 (2:0) Jánoshalma, 600 néző, v. Mihala. — Igen értékes két pontot szerzett Jánoshalmán a bajnokjelölt Solt­vadkert. A mély talajt jobban birta a vendégcsapat és ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. Már a 4. percben vezetéshez jutnak a vendégek Zsik- la I. révén. A sáros talajon mind­két részről sok a pontatlan leadás, ami rontja a játék színvonalát. A 25. percben Tóth egy messziről ka­pura lőtt labdája a kapus mellett a hálóba hull. — A II. félidő leg­elején Tan I. megsérül és végleg kiáll. A tíz emberrel játszó hazai csapat nem tud ellenállni a meg­újuló hazai rohamoknak és a fél­AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAb Március 5-én újságíro-színész-lái i a megyei tanács termeiben ► ^ A névre szóló meghívó és belépőjegy a Petőfi Népe kiadó- ^ < hivatalában és a színház szervezési irodájában igényelhető. ► Nmimmmmmmmmmmmm Értesítjük a fürdőző közönséget, hogy a gőz- és kádfürdőben j a szerdai üzemnapot, látogatottság hiánya miatt, március ; I-töl megszüntetjük. Fürdési napok minden héten csütör- : tök, péntek és szombati napon, az eddigi időrend szerint. : 446 Kecskeméti Vízmű Vállalat. ■ idő közepén Tóth a 3. gólt äs be- lövi. A vendégek most már kényel­mesen látszanak és a jánoshalmlak-i nak a 38. percben 11-esből sikerül szépíteniük Ádám révén. — Jók? Zslkla I., Vass, Tóth, illetve Bias- kovics, Magyar és Illés. Kalocsai Honvéd—Kisskőrösi Pe- tofi 2:2 (1:1). Kiskőrös, 900 nézői v. Petrekanlty. — Igen Idényeiéit formában kezdenek a csapatok. A 12. percben a kalocsai Bozics ve­zetést szerezhetne, de lövése a jobb kapufa mellett surran ki. A 10. percben a játékvezető túlszigorúan 11-est ítél, amit a kiskőrösiek 11-es rúgója csúnyán mellé lő. A 31. percben Rozics szép lövéssel mea* szerzi a vezetést. Két perc múlva a ikiskőrösiek egy váratlan táma­dásból egyenlítenek. — Fordulás után mindkét fél Igyekszik a ve­zetést megszerezni. Ez a 13. perc­ben a kiskőrösieknek sikerül. A- Honvéd most nagy erővel támad, de nem tudja áttörni a kiskőrösi védelmet. Már-már úgy látszik, hogy mindkét pontot elviszik a kiskőrösiek, amikor a befejezés előtt két perccel az elörehúzúdó Lukács, helyezett lövéssel egyenlít. — Jók: Lukács (a mezőny legjobb­ja), Rozics, illetve Szentgyörgyi III. Tompa—Izsák 5:0 (0:0). Tompa, 600 néző, V. Farkas L. — Alaposan visszavágtak a tompalak őszi sú­lyos vereségükért. Az I. félidőben Jól megállják helyüket a vendégek és még gólhelyzetük Is akad. — Fordulás után az első percek el­döntik a mérkőzés sorsát. A 2. percben Horváth erős lövését az izsáki kapus nem tudja védeni. A 8. perc újabb gólt hoz a hazaiak­nak Gyóni révén. Az izsákiak fel­adják a küzdelmet és a félidő kö­zepén Józsa, majd az utolsó üt percben Csóti és Födi góljaival sú­lyos vereséggel küldik haza az Izsákiakat. Jók: Horváth, Gyóni, Káposzta, illetve Fllus és Nagy. Kiskunhalasi MÁV—Mélykút 1:1 (1:0). Mélykút, 400 néző, v. Szalai. — A gyors halasi csatársor irá­nyítja a játékot, azonban nem tud eredményes lenni a kemény mély­kúti védelemmel szemben, és csak a 36. percben sikerül Tóth révén a félidő egyetlen gólját megszerez­ni. — Jól kezdenek a II. félidőben a hazaiak. Fenyvesi bomba-szabad­rúgásával megszületik az egyenlítő gól. A mélykútiak a győzelmet is szeretnék megszerezni, de a kemény halasi védelemmel nem boldogul­nak és így kénytelenek belenyu­godni a döntetlenbe. — Jók: Tóth és a balszélső, Illetve Adelhardt és Sziráczky. A Bácsbokod—Dávod mérkőzést nem játszották le mert a dávodlak útközben elakadtak és nem érkez­tek meg Báesbokodra a hivatalos kezdési időpontra. A MEGYEI I. O. labdarügo-bajnoksAg Állasa 1. F. Építők 16 13 I 2 57:18 27 2. Soltvadkert 16 12 1 3 33:22 23 3. Kai. Kinizsi 16 11 2 3 37:16 24 4. Jánoshalma 16 9 1 6 40:33 19 5. F. Honvéd 16 6 6 4 45:28 18 6. H. MÁV 16 6 4 6 25:23 1« 7. Kai. Honvéd 16 7 1 8 30:23 13 8. Kiskőrös 16 5 4 7 28:36 14 9. Vaskút 16 5 4 7 29:40 14 10. Izsák 16 6 1 9 39:46 13 11. Tompa 16 6 1 9 26:33 13 12. F. Bányászati 16 5 2 9 29:28 12 13. Bácsbokod 15 S 2 8 22:43 12 14. Mélykút 16 S 1 10 22:38 11 15. K. Lakatos 16 4 3 9 18:32 11 16. Dávod 15 3 4 8 22:37 10 Tavaszit» idő Európa-szerte Egész Európában szép tava- szias idő uralkodik. Párizsban és Brüsszelben 21, Genfben 15 fokot mértek. Az észak-európai országokban is megindult az olvadás. Koppenhágában két- hónapi havazás és fagy után plusz hat fokot mutatott a hő­mérő. Apróhirdetések ELADÓ egy mély gyermekkocsi és egy használt szobabútor. Kalocsa, Tavasz U. 8. 453 EGYSZOBA-KONYHAS lakást ke­resek, költségmegtérítéssel. Címe­ket »Sürgős« jeligére a kiadóba kérek. 8996 BEJÁRÓNŐT felveszek. Kecskemét, Simonyi u. 2/a. Délután 4—5-ig. 8995 N A D eladó, kö. 35 000 kéve. Alkotmány Tsz, Orgovány. 8994 KÖZPONTON vagy központhoz kö­zel, bútor nélküli vagy kevés bú­torral berendezett albérleti szobát keres középkorú, szerény férfi. —< Címet a Petőfi Népe kiadóhivata­lába kér. 443 MÉRNÖKÖT vagy technikust azon­nali felvételre keres, Magyar Be- ruházásl Bank, Rákóczi út 4. 8982 NÉMET fordítást és gépírást válla­lok. ifj. Baditz Miskolc, Tass utca 15. szám. 414 ÖRAJAVITAST és vésnöki munkát vállalok. Kecskemét, Gáspár And­rás utca 4, Vörös órás és vésnök. — B98Í