Petőfi Népe, 1959. augusztus (14. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-04 / 181. szám

1959. augusztus 4, kedd 5. oldal A mindvégig védekező diósgyőriek ellen a Dózsa-csatársor nem tudta gólokra váltani fölényét KECSKEMÉTI DÓZSA—DIÓSGYŐRI BÄNYÄSZ 2:0 (2:0) Kecskemét — 3500 néző — Ve­tette: Soós Gábor. K. Dózsa: Czéh — Tordasi, Ha­tár, Kerepesi — Morvay, Uzsoki II. - Nagy, Laczi II., Vékony. Csor­dás, Szőczey. — Edző: Fenyvesi László. Di. Bányász: Dunai — Ujváry, tferba. Kárpáti — Tóth, Gyurik — Szabó II., Staudinger, Kiss, Pesti, Czerva. — Edző: Nagy György. Több mint 3000 szurkoló tapsai cözött vonulnak ki a csapatok. A kezdéskor a pálya bejáratánál még vagy kétszázan ostromolják a ka­iul, Jobb jegyelosztást! Soós játékvezető sípjelére a ven- Jégek indítják a játékot, de a Dó­zsa mindjárt átveszi az irányítást és mindvégig a kezében is tartja. Már az első percekben kitűnt, hogy az újdonsült NB II-s csapat telje­sen védekezésre rendezkedik be. Az első negyedórában öt szöglet és egy csomó kapura-lövés jelzi a Dózsa nagy fölényét. Különösen Vékony játéka tetszik a közönség­nek. Az új középcsatár minden helyzetből lőtt, s balszerencséjének köszönheti, hogy a kapuba nem ta­lált. Hosszú, eredménytelen ostrom után a 33. percben váratlanul ve­zetéshez jut a Dózsa. Laczi II. nagy erejű lövését Dunai kapus már csak a háló jobb felső sarká­ból belülről üti ki. A 38. percben egy szögletrúgásnál Uzsoki II. ki­tűnően irányított tejesét Dunai bra­vúrral tudja újabb szögletre tolni. A jól ívelt szögletrúgást a kapus Nagy elé öklözi. A szélső Vékony­hoz továbbít, akinek nagy erejű lö­vése a lábak között a hálóban köt ki. A II. félidőben esik a játék irama. Csak Csordás lövései jelen­tenek izgalmat. Még egy negyed­óráig a kecskeméti csatárok meg­kísérlik a diósgyőriek védelmét széthúzni, s azután lassan bele­nyugszanak az eredménybe és a Célidő második felében egészen el­laposodik a játék. Most időnként még a diósgyőri csapat is vezet egy-két veszélytelen támadást. Dó­zsa-támadásokkal ér véget a mér­kőzés. Az újonc NB II-s diósgyőri csa­pat még nem üti meg az NB II-s színvonalat. A csapat játékában semmi tervszerűséget nem lehetett látni. Csak arra törekedtek, hogy minél messzebb rúgják a labdát a kapujuktól. Czéhnek nem volt sem­mi komolyabb védeni valója, A hátvédhármas biztosan hárította az igen szórványos diósgyőri támadá­sokat. A fedezetpárból Uzsoki II. játéka kimagaslott. Csapata egyik jobb embere volt. Morvay sokszor feleslegesen sokat futott. A csa­társor játékát ennek a mérkőzés­nek az alapján, nehéz megítélni. Minden egyes Dózsa-csatárra két védő játékos jutott! Kellemes meg­lepetés volt az új középcsatár, Vé­kony gólratörő játéka. Laczi Il-t gólja dicséri. Csordásnak a II. fél­időben ment jobban a játék. A két szélső végig gyorsan és fürgén játszott, bár Szőczeyn a II. félidő vége felé a fáradság jelei mutat­koztak. Mindenesetre vasárnap Mis­kolcon nagyobb eredményességet kell mutatni a Dózsának, ha pon­tot akar szerezni. NB II. KELETI CSOPORT 1. Bp. Spartacus 1 1 — — 4:0 2 2—3. Kméti Dózsa 1 1 — — 2:0 2 2—3. Borsodi B. 1 1 — — 2:0 2 4. UTTE 1 1 — — 1:0 2 5. DVSC 1 1 — — 7:1 2 6. Bp. Előre 1 1 — — 3:1 2 7-10. Egyetértés 1 — 1 — 2:2 1 7-10. MVSC 1 — 1 — 0:0 1 7-10. SZVSE 1 — 1 — 0:0 1 7:10. Szolnok 1 — 1 — 2:2 1 11. Orosháza 1 — — 1 1:3 0 12. Jászberény 1 — — 1 1:7 0 13. Pénzügyőrök 1 — — 1 0:1 0 14-15. Di. Bányász 1 — — 1 0:2 0 14-15. Ózdi Kohász 1 — — 1 0:2 0 16. Nagybátony 1 — — 1 0:4 0 NB II-s eredmények: SZVSE— Miskolc 0:0, Egyetértés—Szolnok 2:2, DVSC—Jászberény 7:1, Bp. Előre— Orosháza 3:1, Bp. Spartacus—Nagy- bátony 4:0, UTTE—Pénzügyőrök 1:0, Borsodi B.—Ózd 2:0. Özdon! Félsiker Törökszentmiklóson KTE—TÖRÖKSZENTMIKLÖS 2:2 (1:1) Törökszentmiklós — 1000 néző — Vezette: Kövesdi. KTE: Pintér — Farkas, Bitó, Mé­száros -* ('sejtéi, Vass — Szent- íyörgyl, Gacs, Kasza, Károly, Vi­déki. — Edző: Molnár Ferenc. Mindkét csapat idegesen kezd a kisméretű, rossztalajú pályán. Az első percektől kezdve felváltva ve­zetik támadásaikat, de komolyabb gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódik. A 25. percben születik meg a KTE vezető gólja. Csejtei mint­egy 20 méterről váratlanul kapura lő. s a labda bombaként vágódik a ’ hálóba. 1:0. A gól után kissé tervszerűbb lesz a KTE játéka, mégis a 40. percben a hazai csa­patnak sikerül az egyenlítés. A KTE védelme ezúttal »elaludt«. 1:1. Szünet után mintegy 10 percig a KTE irányítja a játékot. Csatársora azonban minden tervszerűség nél­kül, rendkívül vérszegényen játszik, tgy képtelen áttörni a keményen védekező ellenfél hátsó vonalát. A 15. percben a hazai csapat meg­szerzi a vezetést. 1:2. A gól kissé felrázza a kecskeméti együttest, amely erősít, s a 23. percben sike­rül a kiegyenlítés. Szentgyörgyl a jobbszélen elfut, szépen ad be, a kapus nem éri el a labdát, s a be­rohanó Vidéki nehéz szögből a hálóba fejel. 2:2. Sajnos, a folyta­ss elmarad. Mindkét csapaton a áradság jelei ütköznek ki, s a győztes gól megszerzése egyiknek ,em sikerül. Bár Vidéki néhány nerccel a befejezés előtt teljesen isztán futhat a kapu felé, de ő elhamarkodottan távolról lő ka­mura. s oda az utolsó alkalom. A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságosnak mindhato. Meg kell azonban jegyeznünk, hogy a KTE-től sokkal lelkesebb játékot vártunk. Egy kissé nagyobb erőbe­dobással ezt a mérkőzést még Ide­genben Is meg kellett volna nyer­ni. A csapat védelme erőtlen és lassú volt. Mindkét gólban benne voltak. A csatársor is mélyen for­mája alatt játszott. Ez a sor nem nyújtotta tudása felét sem. A csa­patból talán egyedül Csejtei játékát lehet kiemelni., aki a neki szokat­lan helyen is jól játszott. A játékvezető működésére nem lehet panasz. NB III. Délkeleti csoport 1. Gyula 1 1 — — 5:0 2 2. Szarvas 1 1 — — 2:0 2 3— 4. Martfű 1 1 — ■— 2:1 2 3— 4. M.-kovácsh. 1 1 — — 2:1 2 5—12. KTE 1 — 1 — 2:2 1 5—12. Makó 1 — l — 2:2 1 5—12. Sz. Spart. 1 — 1 — 2:2 1 5—12. Cegléd 1 — 1 — 0:0 1 5—12. Cs. Építők 1 — 1 — 0:0 1 5—12. MÁV HMTE 1 — 1 — 1:1 1 5—12. Szóin. MTE 1 — 1 — 1:1 1 5—12. T. Fáklya 1 — 1 — 2:2 1 13—14. Nagykőrös 1 — — 1 1:2 0 13—14. SZEAC 11. 1 — — 1 1:2 0 15. Sz. Építők 1 — — 1 0:2 0 16. Sz. Kinizsi 1 — — 1 0:5 0 17. Cs. MÁV — — — — 0:0 0 NB III-as eredmények: Cs. Épí­tők—Cegléd 0:0, Gyula—Sz. Kinizsi 5:0, Martfű—Nagykőrös 2:1, Makó— Sz. Spartacus 2:2, Szolnoki MTE MÁV—HMTE 1:1, Mezőkovácsháza— SZEAC II. 2:1, Szarvas—Sz. Épitők 2:0! Szegeden! NB III-as Délnyugati csoport: Bajai Bácska—Kaposvári Kinizsi 3:3! Pécsi Vasas—Bácsalmási Petőfi 2:0, P. Dózsa II.—Kkhalasi Kinizsi 9:0!!! Ezekről a mérkőzésekről részletes beszámolót lapunk holnapi számá­ban közlünk. A hazaiak szünet után szétesően játszottak. CSEPEL AUTÖ—BAJAI ÉPÍTŐK 3:2 (1:1) Baja — 9500 néző — Vezette: Kul­csár. B. Építők: Disztl — Vörös II., Varga, Rapity I. — Heringer, Mi- kus — Kreisz, Czeglédi. Papp, Posziancsek. Teket. Edző: Ta­mási László. Kellemes labdarúgó-időben talál­kozott a két csapat az NB III-as bajnokság megnyitó mérkőzésén. A hazaiak teljes csapattal álltak fel, mert a bulgáriai portyán részt vett négy játékos a hét végén hazaér­kezett. A vendégek kezdenek, mégis a 8. percben Czeglédi bomba lövését éppencsak hogy szögletre tudja tol­ói az ellenfél kapusa. A következő percben viszont a bajaiaknak van szerencséjük, mert Vörös az utolsó pillanatban tud menteni. A Csepel fcutó csatárai sokszor veszélyeztet­nek. A 19. percben váratlanul ve­zetéshez jut a B. Építők. Iiandó kezén gurul végig a Labda, s a ll-est Czeglédi értékesíti. Most az Építők vannak lendületben es a ti. percben a vezetést is megsze­rezhetnék. Veszélyes bajai lámá­iig végén a kitűnő helyzetet Czeg- xfrjj kapuiáia ronüa aL Maid a félidő vége felé Disztl labdafelsze­déssel tud menteni. A 44. percben Teket megsérül és kiáll. Közben Mikust Hauser megrúgja, mire a játékvezető kiállítja. Fordulás után Teket visszajön ugyan, de pár perces játék után végleg elhagyja a pályát. Most már mindkét csapat tíz-tíz ember­rel folytatja a küzdelmet. A félidő közepe táján Antal megszerzi a vendégek vezető gólját. Egy perc sem telik el, amikor Czeglédi sza­badrúgása a tisztán álló Papp elé kerül, aki a hálóba vágja a labdát. Nagy harc indul a győztes gólért, amelyet a jobban erősíteni tudó vendégek szereznek meg a 32. perc­ben. Az utolsó tíz perc a Csepel Autó támadásaival ér véget. A Bajai Építők csapatának nem valami jól indult a bajnokság. A négy legjobb játékosuk még fáradt volt a bolgár portya miatt. Az em­bercsökkenést is a bajaiak érezték meg jobban Teket harcképtelensé­ge miatt. Mindentől függetlenül az egy gólos győzelmet a Csepel Autó megérdemelte. — Jók: Mikus, Czeg- iwdi cs sérüléséig Teket* HoziU Műsora Augusztus 4-én, kedden: Baja Uránia: Alvajáró Bonifác, Bácsalmás: Kard és kocka, Du- navecse: Bogáncs, Kalocsa: A kis hazug, Kecskemét Árpád: Az' erőszak árnyékában, Kecs­kemét Városi: Kis detektívek, Kiskőrös: Kígyóinak a fények, Kiskunfélegyháza: Játék a sze­relemmel, Kiskunhalas: Őfel­sége kapitánya, Kiskunmajsa: Életem árán, Kunszentmiklós: Azon az éjszakán, Szabadszál­lás: Utolsó felvonás, Tisza­kécske Petőfi: Asch őr vezető kalandos lázadása, Tiszakécske Tisza: Rendszáma H—8. 3CXXAXXXXXXXXXXXXXXXX) 3 A Kecskeméti ' jjI f r «I íÁllami Áruházt jj! mai ajánlata: ]I « Kapható a legújabb típusú íjj 1 televíziós készülék, az i 5 AT—403. Orion. Ára 5200 J <! forint. 11 « Részletre is vásárolható. íjj CXXXXXXXXXXX500000000C Vasárnaoi soortereoménvek Labdarúgás: NB I.: MTK—BVSC 3:1, Honvéd—Szombathely 2:2. Fe­rencváros—Szeged 0:0, Pécsi Dózsa— Csepel l:l, Újpesti Dózsa—Tatabánya 2:1, Diósgyőr—Bp. Vasas 0:0, Dorog —Salgótarján 3:1. — Szovjetunió— Románia 0:0. Olimpiai selejtező. — Pozsonyi Vörös Csillag—Westham United 3:2. ökölvívás: Kaposvári Dózsa— Északnyugat-Anglia 12:8. Üszás: Az angol—magyar úszó­viadalon az angolok 113:72 arány­ban győzték le a magyar úszókat. TOTÖEREDMÉNYEK: X, X, X, 2, 1, I, x, 2, 1, 1, X, 2. Apr óhir ELVITTEK csütörtökön délelőtt 9 óra felé Kecskemét, Puskin utca 3. számú kapu előtt egy széleskocsi­ról egy nagy fehér ponyvát. A nyomravezető illő jutalomban ré­szesül a fenti címen. Majoroséknál. 1839 BORBÁSON 10 hold föld feles zöld­ségesnek, Nyírben 6 hold legelő ki­adó. 500 kéve nád eladó. Értekezés: Kecskemét, Árok utca 2. 1849 62 ÉVES özvegyember keresi hoz­záillő asszony ismeretségét házas­ság céljából. Leveleket »özvegyem­ber« jeligére a Kecskeméti Magyar Hirdetőbe. 1850 CSERELAKÁSSAL beköltözhető csa­ládi ház eladó. Kecskemét, Bocskai utca 15. Érdeklődés délután 5 órá­tól. 1797 HOLLÓ utca 16. számú ház eladó. Értekezni ugyanott. 8338 ELVESZETT Kecskeméten a Kis­faludy utcában Várady kelmefestő­től Arany János utca 6. számig (Ügyvédi közösség) egy világoskék, ezüstmintás öv. Megtaláló adja le az Ügyvédi közösségnél. 8336 FÜRDŐKÁD eladó. Kecskemét, Szé­chenyi tér 10., udvarban. 8335 EGY szoba, konyha, spejz, fáskám- rás lakást keresek költségmegtérí­téssel. Kecskemét, Puskin utca 19/a szám, Pulius. 8337 HÍZOTT sertés és kisszegedi cse­rép eladó. Kecskemét, Damjanich utca 12. 1846 ELADÓ szép hálóbútor, sezlon, kombináltszekrény, ágyak, szekré­nyek, asztalok. Kecskemét, Vak- Bottyán utca 9. 1847 ELADÓ belterületen 1 hold prima szőlő, építkezésre kitűnő. Kecske­mét, Vak-Bottyán utca 9. 1848 ELADÓ egy hold szőlő, egy hold föld Beretvás megállónál. Értekezni Kecskemét, II., Kupa utca 9. 8318 ELADÖ fürdőkád és kézikocsi. — Kecskemét, Kupa utca 24. 8317 EGY hold szőlő Kecskeméten a Ki­nizsi gyár mellett eladó. Érdeklőd­ni a nagytemplom mögötti újság­árusnál. 8316 ELADÓ egy ötéves, mindenórás ha­sas tehén. Érdeklődni: Kecskemét, Borbás 64. Bartáéknál. 1822 GYÁRI zöld Pannónia-oldalkocsi el­adó. Kecskemét, Olt utca 5. 8330 Vetések BÚTOROZOTT szoba egy vagy két férfi részére kiadó. Kecskemét, Borz utca 16. 8324 ELCSERÉLNÉM szoba, konyha; spejzos lakásomat kétszobás ha­sonlóért, költségmegtérítéssel. Kecs- kemét, Károlyi utca 12. 1831 FÉRFI kereskedősegédeket azonnal felvesz a Vegyianyag Nagykereske­delmi Vállalat. Kecskemét, Kiskő­rösi űt 3. (6-os autóbuszvonal.) 8331 VENNÉK középnagyságú, hibátlan, fehér, vagy barna zománcozású Meidingert kályhát. Paksi lakatos­műhely, Kecskemét, Arany János utca 5. 8332 JÓ HÁZI BOR 25 literes tételben kapható. Kecskemét, Közép utca 18. Kovácsné, 8333 JUTALÉKOS könyvárust keresünk. Kossuth kiadó. Kecskemét. 8334 BEKÖLTÖZHETŐ 2 szobás családi ház eladó. Kecskemét, Pozsonyi u. 2/a. Rendőrfalu. Értekezés: dél­után 3 órától. 8301 ELADÓ 1137 négyszögöl szőlő be­tonút mellett, terméssel vagy anél­kül. Értekezés 3 órától Kecske­mét, Izsáki út 17. 8290 KECSKEMÉT, Vacsihegy 32. szám alatti ház eladó. Vétel esetén el­foglalható. 8292 TÁRSASHÁZ építésére alkalmas nagytelkű sarokház a központon eladó. Értekezés: Kecskemét, Ka­zinczy utca 33. 8310 ELADÓ Kecskemét, Bocskai utca 9. számú ház. Értekezni Miklovics Fe­rencnél, Bethlenváros 32. 8268 FIATAL tanárnő augusztus 15-től albérleti szobát keres Kecskeméten. Cím a kiadóban. 1787 FÜKASZALAS kiadó. Református egyház, Kecskemét. Szabadság tér 7. sz. 8329 GYERMEKSZERETÖ háztartási al­kalmazottat bentlakással felveszek. Jelentkezés Kecskemét, postafő­nöki irodában. 1813 ELADÓ táska villanyvarrógép. — Kecskemét, Széchenyi tér 10. 831S KEDDEN este a soltvadkerti úton elveszett egy zsák, melyben két ponyva és két pokróc volt. Becsü­letes megtaláló vagy nyomravezető 500 forint jutalom ellenében hozza vissza Kecskemét, Kőhfd utca 21. szám alá. 8320 Győzelemmel kezdtek az NB IH-ban a Határőrök ' KKHALASI HATÁRŐR—DOMBÓVÁRI SPARTACUS 4:1 (3:0) Kiskunhalas — 1200 néző — Ve­zette: Kiss Ernő. H. Határőr: Szilágyi — Répási, Molnár. Horváth — Odri, Csóli — Für, Lukács. Janecz, Ungi, Puskás. — Edző: Folcz Tóbiás. Jól kezdi a játékot az NB lll-ban megyei bajnokunk, a Halasi Határ­őr. Már a 3. percben a hálóban táncol Janecz helyezett lövése nyo­mán a labda. A Határőr nem en­gedi ki a kezdeményezést a ke­zéből, s továbbra is erőteljesen tá­mad és a 19. percben egy minta­szerű támadás végén Für beadá­sát Lukács Janecz elé tálalja, s a kózépcsatár bombáját a vendég ka­pus nem tudja védeni. A dombó­váriak csak igen szórványosan tá­madnak és nem jelentenek különö­sebb veszélyt a hazaiak kapujára. Az utolsóelőtti percben Ungi nagy erejű lövését a kapus kiejti és a befutó Csóti a hálóba pöccinti a labdát. Szünet után egészen megváltozik a játék képe. A Határőr három gólos előnye birtokában kényelme­sen játszik és most már a dombó­váriak mind többet támadnak. Mindjárt a félidő elején a 6. perc­ben Egyed ritkán látott, mintegy 10 méteres szabadrúgása a felső sa­rokba vágódik. A vendégek most nagy iramot diktálnak és kis sze­rencsével akár ki is egyenlíthettek volna. A 30. percben csúnya jele­net játszódik le a pályán. Egy sza­A Kiskunmajsai Földmű- v ess következet szakkép­zettséggel rendelkező kisvendéglő- vezetőt és pincért keres. Jelentkezés a Kiskunmaj­sai Földművesszövetkezet­nél. Telefon: 35, 1815 badrúgáshoz leállított labdán Ungi és Gálosi összekülönböznek. Ungi megüti Gálosit a játékvezető háta mögött, sőt a partjelző, akinek kö­telessége lett volna a játékot fi­gyelni, sem lát semmit. Csak a közönség látja és hevesen tüntet­nek Ungi ellen. Közben Gálosi rek­lamál a játékvezetőnél, mire Gálosi kerül a kiállítás sorsára Ungi he­lyett. Az emberhátránnyal játszó vendégek most sem adják fel a küzdelmet. A 32. percben azután megpecsételődik a sorsuk. Janecz egy előre vágott labdával kiugrik és megszerzi csapatának a 4. gólt. A Határőr különösen az I. félidő­ben igen jól és eredményesen ját­szott. Szünet után nagyon vissza­estek és a vendégek kis szerencsé­vel egészen minimálisra csökkent­hették volna vereségüket. Az egy gólos halasi győzelem jobban meg­felelt volna a játék képének. Jók: Molnár, Horváth, Janecz, illetve a vendégek közül Egyedi, aki a me­zőny legjobbjának bizonyult. Kunszentmiklós és Vidéke Fmsz SZÁMVITELI CSOPORT V EZETÖT KERES azonnali alkalmazásra, fmsz-i gyakorlattal, leg­alább képesítéssel, aki de- ; cember 1-ével főkönyvelő » lenne. Fizetés: VI. kate- * gória szerint. Kizárólag ? férfi jelentkezését kérjük, t 1830 Keresünk könyv jóváírással 1 db lassújáratú levegő­kompresszort 200—250 köbméter/óra tel­jesítménnyel, 20 Celsius fok külső levegőhőmérsék­let mellett, 5—6 atmoszféra nyomásra. Újpesti Bőr­gyár mechanikai osztálya. Budapest, IV. Váci út 40. Tel.: 292-840, 1793 ......................................... A BACS-KISKUN megyei Építési és Szerelőipari Vállalat Tatár sor 1/a, azonnali belépésre keres szo­bafestő és parkettás szakmunká­sokat, továbbá építőipari és vil­lanyszerelő segédmunkásokat. 181. ZÖLDSÉGESKERT kiadó. Érdek­lődni: Kecskemét, Körösihegy 11 Katona Mihálynál. 8321 A ZOMÁNCIPARI Művek Kecske­méti Gyáregysége (volt Kecskemét) Gépgyár) lakatos, esztergályos szak­munkásokat, valamint férfi segéd­munkásokat nehéz fizikai munkára felvesz. Fizetés: teljesítménybér. Je­lentkezés a gyáregység üzemgazda­sági osztályán. 1789 HORDÓT veszek 40 hl-ig. Ajánlatot minőség, ár megjelöléssel Zana László, Izsák. 8303 Úttörők, tanuló ifjúság, termelőszövetkezete^, egyéni gazdák! Gyüjtsétek össze a mákgubót 90 forintot fizet mázsán­ként a földművesszövet­kezet. A mákgubóból értékes gyógyszerek ké­szülnek. A jó eredményt elért ta­nulók tárgyjutalomban is részesülnek. 1615 Váci mészhomok-tégla­gyárunkba felveszünk 10 fizikai dolgozót, szállást, napi egyszeri meleg ét­kezést biztosítunk. Kere­set 1250—1600 Ft. Ugyan­csak felveszünk 8—10 éves gyakorlattal 4 lakatost. — Jelentkezés írásban vagy személyesen. Cím: Mész­homok-téglagyár, Vác. 1844