Petőfi Népe, 1959. augusztus (14. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-11 / 187. szám

1959. augusztus 11, kedd 5. oldal RGBlnli Balszerencsés vereség! MISKOLCI VSC—KECSKEMÉTI DÖZSA 2:1 (1:1) Miskolc — 7000 néző — Vezette: Vadas. K. Dózsa: Czéh — Tordasi, Ha­tár, Kerepesi — Uzsoki II., Mor­vái — Nagy M., Fülöp, Vékony, Laczi II., Szőczei. — Edző: Feny­vesi László. Csordás és Rogics sérülése miatt tartalékosán állt fel a Dózsa. Min­denki azt várta, hogy már az első percektől kezdve szorosan védekező taktikát választ a kecskeméti együt­tes. Nem így történt. A játékosok betartják Fenyvesi edző utasításait: szorosan fedezik az ellenfél játéko­sait, s gyors indításokkal rohamoz­zák meg a miskolci kaput. Ennek köszönhető, hogy a 6. percben a Dózsa megszerzi a vezetést. Fülöp meredek labdával ugratta ki Vé­konyt. A mozgékony középcsatár két védő között ellenállhatatlanul futott a kapu felé, s védhetetlenül lőtt a hálóba. 0:1. A gól után is a vendégcsapat támadott, mégis bal- szerencsés körülmények között a vasutasok szereztek gólt. A 11. perc­ben az egyik miskolci ellentámadás során, egy meglehetősen ártatlan labdát Morvái az ötösön hazafejelt, amely a kapufáról pattant vissza éppen a miskolci jobbszélső elé, aki az »ajándék« labdát a hálóba küldte. 1:1. Az eredmény a szünetig nem vál­tozott, végig a kecskemétiek irá­nyították a játékot. A II. félidő első 10 percében még mindig a Dózsa irányítja a játé­kot. Ekkor azonban néhány játé­koson a fáradság jelei kezdenek mutatkozni. Elsősorban Fülöpön, aki szinte lézeng a pályán. Ettől kezdve hatalmas nyomás neheze­dik a védelemre, amelynek termé­szetesen segítenek a csatárok is. Czéhnek akad néhány bravúros védése is. A győztes gól csak a 80. percben született meg. Nyíri, a miskolci balfedezet 20 méterről ha­talmas lövést zúdított Czéh kapu­jára. A kapus ugrott a labdára, el is érte, de kezéről a kapufára, majd onnan a hálóba perdült. 2:1. A gól után először Vékony, majd pár pillanattal a befejezés előtt Nagy M. kiegyenlíthetne, de jó helyzetben a kapu mellé vágja a labdát. A mérkőzés után még a miskolci nézők között is az volt a véle­mény, hogy a kecskeméti együt­tes legalább a döntetlent megérde­melte volna. A Dózsa lelkes, fe­gyelmezett játékáért minden dicsé­retet megérdemel. A védelem min­den tagja erőtől duzzadó játékot nyújtott. A két fedezet közül ez­úttal Uzsoki II. nyújtott jobb tel­jesítményt. Morvainak feltétlenül le keli szoknia az »extra« megoldá­sokról. A csatársor legjobbja La­czi II. volt. Kár, hogy a II. félidő közepe táján elfogyott az ereje. Vékony a tőle megszokott robba­nékony játékot nyújtotta. Fülöpnek sokkal jobban fel kell készülnie a mérkőzésekre. NB II-ben nem elég, ha egy játékos 40 percig bírja az iramot. Nagy M. és Szőczei válta­kozó sikerrel harcolt a kemény vé­dőkkel. Mindent összevetve, a Dózsa kis- arányú vereséget szenvedett a volt NB I-es csapattal szemben idegen­ben. Reméljük, a folytatás jobb lesz, s a kecskeméti szurkolóknak még sok örömük telik a lila-fehérek játékában. NB II. Keleti csoport 1. Borsodi B. 2 2 — — 5:1 4 2. Bp. Előre 2 2 — — 6:3 4 3. DVSC 2 1 1 — 8:2 3 4. MVSC 2 1 1 — 2:1 3 5. Szolnok 2 1 1 — 3:2 3 6—7. Pénzügyőr 2 1 — 1 2:1 2 6—7. Bp. Spartacus 2 1 — 1 4:2 2 8. Kméti Dózsa 2 1 — 1 3:2 2 9. UTTE 2 1 — 1 1:1 2 10. Dl. Bányász 2 1 — 1 2:3 2 11. Jászberény 2 1 — 1 3:7 2 12. Egyetértés 2 — 1 1 3:4 1 13. Orosháza 2 — 1 1 2:4 1 14. SZVSE 2 1 1 1:3 1 15. Nagybátony 2 — — 2 2:7 0 16. Ózdi Kohász 2 — — 2 0:4 0 Az NB II. Keleti csoportjának eredményei: Borsodi B SZVSE 3: :1, ]?íozik Jffűsora Augusztus 11-én, kedden: Baja Uránia: Bolond április, Baja Központi: A vágyak szár­nyán, Bácsalmás: Hétköznapi tragédiák, Dunavecse: Apákj iskolája, Jánoshalma: Papa, mama, ő meg én, Kalocsa: Az árban, Kecskemét Árpád: Svejk, a derék katona I—II. rész, Kecskemét Városi: Távoli par­tokon, Kiskőrös: Őfelsége ka­pitánya, Kiskunfélegyháza: Kék nyíl, Kiskunhalas: A harmadik líceum, Kiskunmajsa: Az erő­szak árnyékában, Kunszent- miklós: A kis hazug, Szabad- szállás: Gerolsteini kaland, Tiszakécske Petőfi: Gyávaság, Tiszakécske Tisza: Rita. SOOOUOtXXXXXXXXXXXODQ A Kecskeméti r r AUami Áruház mai ajánlatai Fiú viharkabát 130 Ft-tól Fiú szövetöltöny (sötétkék, barna, szürke) 310 Ft-tól Fiú szárascipő 35—38-ig 131,50 Ft Orosháza—Debrecen 1:1, Pénzügy­őrök—Bp. Spartacus 2:0, Jászberény —Ózd 2:0, Szolnok—UTTE 1:0, Di. Bányász—Bp. Egyetértés 3:1, Nagy- bátony—Bp. Előre 2:3. nagy volt az űr. A két fedezet inkább a védelemben jeleskedett s nem tömte a csatárokat labdákkal. A védelemben Pintér vakmerő ki­futásaival tűnt ki. A hátvédhármas elég jól tartotta a gyors makói csatárokat. Mészáros tűnt ki kö­zülük. A csatársorból a jobbszárny volt a jobbik, de Gacs sokszor igen körülményesen kísérelte meg tá­madásai befejezését. Kasza lassú volt, Bartán meglátszott a mérkő- zéshiány. Vidékit elhanyagolták. — A makóiak jó taktikával küzdve kiharcolták a rájuk hízelgő dön­tetlent. Hamar játékvezető a kemény mérkőzést mindvégig kezében tar­totta. NB III. Délkeleti csoport állása: Néni boldogult a kemény makói védelemmel a KTE csatársora KECSKEMÉTI TE—MAKÖI VASAS 0:0 Kecskemét — 2500 néző — Ve­zette: Hamar. KTE: Pintér — Farkas, Bitó, Mészáros I. — Csejtey, Vass — Szentgyörgyi II., Gacs, Kasza, Bar- ta. Vidéki — Edző: Molnár Fe­renc. Makó: Ménesi — Juhász. Szűcs dr.. Dobozi — Marczika, Tóth — Rákóczi, Szlovák, Hábán, Balogh, Baranyi. — Edző: Ujváry Géza. Hatalmas iramban kezd a KTE és már az eiső öt percben három kecsegtető helyzete is van — eredmény nélkül. A makóiak is vezetnek közben veszélyes támadá­sokat. Feltűnő, hogy a KTE csa­tárai hiába támadnak többet, — a befejezéshez valahogy nincs ere­jük. A 22. percben Kasza bomba­lövése gólt ígér, de Ménesi kapus jó érzékkel kinyomja. Az utolsó negyedórában is van több jó hely­zete a KTE-nek, de sorra elke­rülik a lövések a makói kaput. A II. félidő elején a KTE me­zőnybeli fölényét villámgyors ma­kói támadások tarkítják. A ‘9. és a 10. percben eldőlhetne a mérkő­zés sorsa, Kasza azonban a Iholt- biztos helyzetet is kihagyja. 'Las­san ellaposodik a játék. A KTE fölényt harcol ki és egy sor szög­letet is rúg — hiába. Az utolsó ne­gyedórában kiegyensúlyozódik a játék és a makóiak is többször tá­madásba lendülnek, de a góllövés nekik sem megy. A végén a KTE nagyon rákapcsol, az eredményen mégsem tudnak változtatni. A helyzetek alapján a KTE-nek biztosan kellett volna győznie. A helyzeteket nem elég kiharcolni — be is kell fejezni. Itt volt a hiba. A KTE a magas játékot erőltette. Ebben a jó felépítésű makói véde­lem határozott előnyben volt. Min­den magas labdát ők irányítottak. A másik hiba volt, hogy a KTE fedezetpá^ja és csatársora között 1. Martfű 2. Mezőkovácsh. 3. Szarvas 4. Csabai MÁV 5. Nagykőrös 6. Gyula 7. SZEAC II. 8-10. KTE 8-10. Makó 8—10. Szóin. MTE 11. Szeg. Kinizsi 12. Cegléd 13. Hódm. MTE 14. Töröksztm. 15. Szeg. Spart. 16. Csabai Építők 17. Szeg. Építők 2----7:1 4 2----8 :2 4 1 1 — 3:1 3 1---3:0 2 1 — 1 4:2 2 1 — 1 5:3 2 1 — 1 5:4 2 2 — 2 — 2:2 2 2 — 2 — 2:2 2 2 — 2 — 2:2 2 2 1 — 1 3:5 2 1 — 1 — 0:0 1 2 — 1 1 3:5 1 2 — 1 1 3:8 1 2 — 1 1 2:7 1 2 — 1 1 0:2 1 2--------2 0:5 — A Délkeleti NB III. eredményei: Martfű—Szegedi Spartacus-Vasas 5:0, Szegedi (Móraváros) Kinizsi—Békés­csabai Építők 2:0, Szegedi EAC II. —MÁV Hódmezővásárhelyi MTE 4:2, Békéscsabai MÁV Bocskai—Szegedi Építők 3:0, Mezőkovácsházi Petőfi —Törökszentmiklósi Fáklya 6:1, Szol­noki MTE—Szarvasi SC 1:1, Nagy­kőrösi Kinizsi—Gyulai MEDOSZ 3:0. ^/WWWWVS/í/VWVWWWVNAíWVS ó taktikával játszottak a bajaiak BAJAI ÉPÍTŐK—KKHALASI KINIZSI 3:0 (1:0) Kiskunhalas — 1800 néző — Ve «ette: Windics. B. Építők: Disztl — Obert, Vö­rös, Varga — Heringer, Mikus — Kreisz, Papp, Czeglédi, Poszlan- csek, Bartulov. — Edző: Tamási László. H. Kinizsi: Bakos — Tóth I., Vár­hegyi, Hődör — Schwerla, Hirth — Tóth II., Csányi, Vass II., Feny­vesi II., Jager. — Edző: Virágh István. Bajai támadásokkal kezdődőik a mérkőzés, mégis a 6. percben a ha­lasiaknak van nagy helyzetük. Csá­nyi tisztára játssza magát, végül lyukat rúg. Változatos mezőnyjáték­ban a bajaiak játszanak szebben, de gólhelyzete a Kinizsinek van több, s a félidő közepe táján Csá­nyi előtt helyzet nyílik a vezetés megszerzésére, de az összekötő újra hibáz. Közben Hődör megsérül, mégis marad a helyén. Súlyos tak­tikai hiba volt a halasi csapat ré­széről, mert a sérült hátvéd mellett Kreisz kitűnően érvényesült. Így történt a 40. percben. Kreisz elfu­tott Hődör mellett és hatalmas lö­vést eresztett a kapura. A lövés a kapufáról visszapattant és a befutó Bartulov közelről a hálóba fejeli a bajaiak vezető gólját. Szünet után a Kinizsi kezd job­ban, mégis ők kapnak gólt. A 6 percben Czeglédi Hődör díszkísérete mellett a 16-osról az ötösön álló Ba­kos feje fölött a hálóba emeli a labdát. A bajaiak most már biz­tonsági játékra törekednek, s ezt kitűnően meg is valósítják. Hiába játszanak most szinte egykapura a halasiak, a góllövés nem sikerül. Sőt, a 42. percben Poszlancsek jól kitörve a harmadik gólt is meg­szerzi. Az Építők jó taktikája revén rá­szolgált a győzelemre. Jók: Disztl, Vörös, Czeglédi, illetve Tóth I. és Hír Ül Vasárnapi sporiereamények Labdarúgás: NB I.: Újpesti Dózsa —Diósgyőr 2:2 (2:1), MTK—Szeged 2:2 (2:0), Ferencváros—Szombathely 1:1 (1:1), Bp. Honvéd—Bp. Vasas 4:2 (0:1), Salgótarján—Pécs 1:1 (1:0), Dorog—BVSC 2:0 (0:0), Csepel—Ta­tabánya 2:1 (0:0). Röplabda: Magyarország—Korea 3:1 (9, 12 —13, 17). Női mérkőzés. » öttusa: A varsói nemzetközi Öt­tusa versenyen Németh lett az első, a csapatban Csepel a 2. he- lyn végzett. ökölvívás: Szabadkai Spartak— Szeged válogatott 12:8. Totóeredmények: l, 2, x, x, x, 1, 1, 1, 2, x, 1, 2. Apróhirdetések ELVESZETT Kecskeméten aktatás­ka, benne személyazonossági iga­zolvány és többféle irat. Megtaláló jutalom ellenében adja le a rend­őrségen. 8396 ELADÓ Lajosmizse, Kossuth Lajos utca 38. számú ház. Vétel esetén azonnal elfoglalható. 1907 ELADÓ belterületű egy hold prima szőlő több részben. Építkezésre al­kalmas hely. Kecskemét, Vak-Boty- nyán utca 9. 1908 ELADÓ szép hálóbútor, sezlon, dió- kombináltszekrény, ágyak, szekré­nyek, barokkasztal. Kecskemét, Vak- Bottyán utca 9. 1909 ELADÓ Helvécián 1 hold szőlő, 508 szgöl földdel, állomáshoz, autóbusz­hoz közel, átíratható. Kecskemét, Kőhíd Utca 34. 8395 ELADÓ Kecskemét, Czigány János utca 23. számú ház. Azonnal el­foglalható. 8394 Védd az egészséged! Irtasd a rovart és rágcsálót! Szak­szerű féregirtást végez a Község­gazdálkodási Vállalat. Kecskemét, Deák tér 4. 1888 ELADÓ 350-es BMW újszerű álla­potban, esetleg fizetési könnyítés­sel. Ugyanott 250-es Csepel prima állapotban, oldalkocsival, vagy anélkül. Cím: Szabó László fod­rász, Orgovány. 8393 EGY fiút kovácstanulónak élelme­zéssel felveszek. Kecskemét, Mi­kes utca 7. 8392 ELADÓ Köncsögön, az állomás kö­zelében 12 hold tanyásbirtok. Cím: Széchenyi tér 25. sz., Kecskemét. 8391 BUDAI betonút mellett Kecskemét, Budaihegy 11. szám alatt félpor­tás ház eladó és fél hold föld. Ér­deklődni: délután. 1897 KÉT HOLD gyümölcsös lakással 2 km-re kiadó. Kecskemét, Lu- gossy István utca 4. 8385 HÁZTARTÁSI alkalmazottat fel­veszek, bentlakással. Lehet idő­sebb is. Kecskemét, VII. kér., Sza­bad utca 5. 8366 ELADÓ Alpár központjában, Ady utca 5. alatti, azonnal beköltözhető ház. Előtte autóbuszállomás. Ér­deklődni Csongrádi u. 32. sz. alatt Szőke Józsefnénál. 0368 ELADÓ sürgősen jó állapotban le­vő 350-es DKW oldalkocsis motor- kerékpár, »kisdinamós«. Kecske­mét, Erkel utca 13, 8355 Gólok — kapushibákból! BAJAI BACSKA—KAPOSVÁRI DÓZSA 2:1 (2:0) Baja — 1500 néző — Vezette: Stadler. Bácska Posztó: Körmendi — Barla I., Várnagy, Brisztovics — Borsodi, Horváth — Albert, Onody, Gugán, Gorjenacz, Welling. — Edző: Onody Béla. Változatos iramú támadásokkal indul a játék és mindkét kapu előtt adódik helyzet, de egyelőre a védelmek jól állnak lábukon. Az első komoly helyzete a 16. percben a Bácskának van. Gorjenacz nagy lövése a kapufáról vágódik vissza. A bajaiak most rohamoznak és a 21. percben Horváth messziről vá­ratlanul kapura lő. A labda a megdermedt kaposvári kapus mel­lett a jobbsarökba vágódik. A já­tékot a Bácska irányítja és a 28. percben Gorjenacz ismét kapufát lő. Nem sokáig várat magára a második gól. A 30. percben Onody —Gorjenacz—Ónody a labda útja, s az akció végén az utóbbi a háló­ba fejel. Az utolsó negyedórában is a Bácska Posztó van frontban, csak több gól már nem esik. Fordulás után ellaposodik a já­ték. Az első 20 percben még a hazaiak vannak fölényben, de a góllövéshez nincs erejük. A 21. percben váratlan gólt érnek el a vendégek. Balszélsőjük veszélytelen hosszú labdát kap. Körmendi feles­legesen kifut eléje és a szélső mel­lette mintegy 20 méterről az üres kapuba gurítja a labdát. A gól után megváltozik a játék képe. A Bács­ka visszaesik és a lelkes kapos­váriak megkísérlik az egyenlítést. A bajai védelem most már jobban vigyáz és sikerül mindkét bajnoki pontot otthon tartaniok. Az I. félidőben a Bácska hosszú labdákkal operált — sikeresen. A II. félidőben csak 20 percig bírták az iramot, akkor visszaestek és nem sok hiányzott az egyenlítés­hez. — A bajaiak közül jók voi­Fizessen elő a Petóü Népére Váci mészhomok-tégla­gyárunkba felveszünk 10 fizikai dolgozót, szállást, napi egyszeri meleg ét­kezést biztosítunk. Kere­set 1250—1600 Ft. Ugyan­csak felveszünk 8—10 éves gyakorlattal 4 lakatost. — Jelentkezés írásban vagy személyesen, Cím: Mész­homok-téglagyár, Vác. 1844 tak: Borsodi, Horváth, Gugán és Gorjenacz, A Délnyugati NB III. állása: 1. Kkhalasl Dózsa 2 2 _ _ 7:1 4 2 —3. Csepel Autó 2 2 — — 9:3 4 2—3. Szekszárd 2 2 _ 3:1 4 4. Bajai Bácska 2 1 1 _ 5:4 3 5. Pécsi D. II. 2 1 1 10:3 2 6. Sz.-iehérvár 2 1 — 1 5:2 2 7. Bajai Építők 2 1 — 1 5:3 2 8. Kaposvári D. 2 1 — 1 3:2 2 9. Kaposvári K. 2 — 2 — 3:3 2 10. Dombóvár 2 1 — 1 4:3 2 11. Pécsi Vasas 2 1 — 1 3:6 2 12. Bonyhád 2 1 — 1 1:3 2 13. Pécsi BTC 1 — 1 — 0:0 1 14. Pécsi Bányász 2 — — 2 1:4 _ 15 . Komlói Béta 2 — — 2 1:6 _ 16. Bácsalmás 1 — — 1 0:2 _ 17 . Halasi Kinizsi 2 — 2 0:12 Eredmények a Délnyugati csoport­ban: Szekszárdi Petőfi—Pécsi Bá­nyász 2:1, Pécsi BTC—Kaposvári Ki­nizsi 0:0, Csepel Autó—Pécsi Vasas 6:1, Dombóvári Spartacus—Pécsi Dó­zsa II. 3:1, Székesfehérvári MÁV Előre—Komlói Béta akna 5:1, Kis­kunhalasi Dózsa—Bonyhádi Vasas 3:0. E mérkőzés részleteiről holnapi számunkban számolunk be. ELADÓ beköltözhető 2 szoba össz-t komfortos villaépület, mellékhelyi-, séggel, 900 négyszögöl szőlő és gyű-, mölcsössel. Arvaháztól öt percre. Érdeklődni: Kecskemét, Széchenyi- város 36/b. Nyíri út elején. 12 órá­tól. 1870 TISZAUGON Rákóczi üt 31. alatti ház eladó. Villany, artézikút beve­zetve, Tiszához közel. Érdeklődés: helyszínen. Dóra Jánosnál. 1881 350-ES JAWA, bejáratos, eladó. — Kecskemét, Bethlenváros 23. 8376 AGRONOMUST keres az Agasegy- házl Szabad Május 1 Termelőszö-* vetkezet azonnali belépésre. Fizetés megegyezés szerint. 8352 A ZOMANCIPAR1 Művek Kecske- méü Gyáregysége (volt Kecskeméti Gépgyár) lakatos, esztergályos szak­munkásokat, valamint férfi segéd­munkásokat nehéz fizikai munkára fölvesz. Fizetés: teljesítménybér. Je­lentkezés a gyáregység üzemgazda­sági osztályán. 1789 KÖZPONTON levő 2 szobás laká­somat elcserélném külterületen levő kertes lakásért. Cimet a Petőfi Né­pe kiadóhivatalába kérek. 1894 ELADÓ házak, elfoglalható lakás­sal Kecskeméten. Talfái köz elején. Érdeklődni ugyanott Karácsonyiak­nál. 8369 BOROSHORDOK eladók: 30. 25. 8 és 7 hektoliteresek. Kecskemét, Koro­na utca 4. (Vasárnap egész nao, pénteken 8—ll-ig.) 8337 SIMSON, 250 köbcentis príma ál­lapotban eladó. Kecskemét, Külső- Szabadság út 71. 8358 LAKÓMENTES, beköltözhető, ker­tes családi ház telekkel eladó. — Kecskemét, Talfái köz 12. Sebők Lajos. 8337 NEMET fordítást és gépírást vál­lalok. Ifj. Badltz, Miskolc, Tass u. 15. szám. 1831 Úttörők, tanuló ifjúság, termelőszövetkezetek, egyéni gazdák! Gyüjtsétek össze mákgubót 90 forintot fizet mázsán­ként a földművesszövet­kezet. A mákgubóból értékes gyógyszerek ké­szülnek, A jó eredményt elért ta­nulók tárgyjutalomban is részesülnek. 1675 A Kiskőrös és Vidéke Körze- f ti Fmsz azonnali belépéssel agronómust keres. Fizetés megegyezés szerint. Leg­alább technikumi végzett­séggel rendelkezők jelent­kezzenek. Erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. 1876 Sertéshiz!a!ók figyelem! I960. I. negyedévre megkezdődött a sertéshizlalási szerződések kötése. 106 kg-on felüli hús- és húsjeliegű sertésért 14,80 Ft/kg 126—165 kg súlyú zsir- és zsírjellegű sertésért 14,50 „ 165 kg-on felüli zsír- és zsírjellegű sertésért 14,80 „ 170 kg-on felüli tenyésztésbe fogott koca, kanlott sertésért 14,— „ 106—125 kg súlyú fajtiszta, pigmentfoltmentes fehér hússertésért 15,50 „ ELŐLEG (kamatmentesen) egyénieknek 400 Ft db-ként tsz-eknek (MNB útján) 600 Ft db-ként 1959. évi lejáratra még szintén köthető sertéshizlalási szer­ződés. — Bővebb felvilágosítást adnak és a szerződéseket megkötik a községi állatfelvásárlók. BÁCS-KISKUN MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT 1892