Petőfi Népe, 1959. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-16 / 139. szám

1953. június 16, kedd S. oldal Fordított is lehetett volna az eredmény SZEGEDI EAC—KECSKEMÉTI DÓZSA 2:0 (1:0) Szeged — 5000 réző. — Vezette: Vizuunyó. K, Dózsa: Vitnyei — Tordasi, Ha­tár, Kerepesi — Jónás, Morvái — Nagy M., Boros, Csordás, Laczi II., Eelenák. Edzd: Fenyvesi László. Az elmúlt hetekben mutatott gyengébb teljesítménye alapján, a kecskeméti szurkolók nem nagy bi- ealommal engedték útjára a Dózsát, a már NB I-esnek tekinthető SZEAC ounonáoan. Tálán a szegediek egy kissé lebecsülték a kecskeméti együttest, mert bár teljes összeál­lításban léptek pályára,- mintna el- blzakodottak leltek volna. Azonnal Dó-sa vélte át a Játék Irányítását és túlzás nélkül állíthatjuk, hogy jóidéig úgy festett a játék képe, mintha a Dózsa állana a tabella elén és nem megfordítva. A SZEAC védői kézzel-lábbal védekeztek es e közben — sajnos — számtalan szabálytalanságot vétettek, s így sikeresen hárították a veszélyes kecskeméti támadásokat Nem így a Dózsa-védelem. A 13. percben egy ártatlan labdára Vit­nyei rosszul futott ki és Szabó lab­dája akadálytalanul jutott a hálóba. 1:0. A szegediek keménysége to­vábbra sem szűnt meg. s a durva, emberremenö játék ellen a Dózsa nem találja meg az ellenszert. Lé­nyegesen tervszerűbben játszik mint ellenfele, de gólt lőni nem si­kerül. Boros a 40. percben mar csak Mészárossal áll szemben, de a labdát mégsem tudja a hálóba jut­tatni. A második félidőben a szél a sze­gedieket támogatja, ekkor lciegyen- lített játék folyik a pályán. A játék­vezetőnek rendkívül sok a fordí­tott ítélete, sőt a második szegedi gól előtt olyan szabálytalanságot nézett el, amelyet ritkán lehet NB Il-es mérkőzéseken látni. Csordást a 18, percben letalpalják, a labda Polyvás elé kerül, aki 22 méterről a hálóba talál. 2:0. A gól után lanyhul az iram, to­vábbra Is enyhe kecskeméti fölény látható. Az eredmény' a mérkőzés végéig már nem változik. A mérkőzésre erősen rányomta bélyegét a szegediek egészen ért­hetetlen durvasága és a játékvezető erélytelensége. A szegedi közönség némán figyelte iiai, nem éppen sportszerű játékmodorát. A Dózsa játékosai ezúttal igen lelkesen, he­lyenként tervszerűen játszottak. Örvendetes jelenség viszont az, hogy a Dózsa játékosai megőrizték nyu- galmokat és nem vették át a hazai együttes emberremenö játékát. A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ vendégjátéka Baján, a Központi Moziban 1959. június 16-án, kedden este (él 8 órakor Kállai—Fényes: MAJD A PAPA. JHoiik JUűsora Június 16, kedd: Baja Uránia: Kard és kocka, Bácsalmás: Ég és föld között, Dunavecse: Akkor karácsony­kor, Jánoshalma: A 39-es dan­dár, Kalocsa: Apák iskolája, Kecskemét Árpád: Szigetlakok, Kecskemét Városi: Bogáncs, Kiskőrös: Éjjeli őrjárat, Kis­kunfélegyháza: Érettségi után, Kiskunhalas: Gyávaság. Kun- szentmiklós: Az élet visszavár, Szabadszállás: A kis hazug, Ti- szakécske Petőfi: Oszlik a sö­tétség, Tiszakécske Tisza: A tarkák ügye. ooooooooooooooooooooc Talán sikerül a bácsalmásiaknak BÁCSALMÁSI PETŐFI—SZÉKESFEHÉRVÁRI MÄV 2:0 (0:0) Szünet utáni nagy lendülettel győzött a KTE KECSKEMÉTI TE—KISKUNHALASI KINIZSI 4:0 (0:0) Kecskemét — 800 néző. — Vezette: Tóm (Szeged) KTE: Pintér — Farkas, Bitó, Berta — Dezsőfi II., Vass — Ba- racsi, Gacs, ivasza, Karazsia, Vi­déki. Edző: Molnár Ferenc. H. Kinizsi: Bakos — Hődör, Vár­hegyi, Hornyák — Tóth, Hirth — Turcsik, Csányi, Vass, Jager, Kor­sós. Edző: Király István. A megyei rangadón végig esett az eső, őt az utolsó negyedóra valóságos záporesöben folyt le. Di­csérendő, hogy mindkét csapat vé­gig sDortszerüen küzdött. Dicsére­tet érdemel a KTE szurkológár­dája is — az utolsó percig Kitar­tottak és buzdítottak csapatukat. A KTE kap jobban lábra, de tá­madásaikban nincs erő. Várhegyi a 7. percben húzódást kap, előre megy jobbszélsőnek. Turcsikot von­lak vissza védelembe. A KTE me­zőfölényt harcol ki, de csatárai nem találják fel magukat a nehéz, csúszós talajon. A halasiak jóval szebben játszanak és támadásaik Is veszélyesebbek, de csatáraiknak nincs szerencséjük. A félidő egyet­len helyzetét a KTE harcolja ki e 36. percben, amikor Bjtkos a ne­héz, sáros labdát az ötösön kiejti és Gacs az üres kapu fölé vágja. Szünet után meglepetésre a KTE hatalmas lendülettel kezd és már a 3. percben vezetéshez jut. Kasza bombalövése a bal kapufáról a ki­ugró Bakoshoz pattan, aki a vá­ratlan labdát kiejti. A labda a ka­puvonalon túl csúszik, amikor a halasi kapus meg tudja kaparin­tani. A játékvezető gólt ítél, majd a halasiak kérésére a partjelzőt is megkérdi és ítéletét jóváhagyja. A balszerencsés gól megzavarja a halasi védőket és a KTE két gyors támadással háromra növeli az előnyt a kétszer is lyukrafutó Gacs ré­vén. A halasiak nem adják fel a reményt. Lelkesen küzdenek, de mindinkább látszik rajtuk a fáradt­ság és nem bírnak a kemény KTE- védelemmel. A 37. percben szépít­hetne a Kinizsi, de Jager szabad­rúgását menük a védők. A 43. perc­ben a szabadon hagyott Karazsia beállítja a végeredményt. Két el­lentétes félidőből állott a mérkő­zés. Az I. félidőben a halasiak ját­szottak szemre szebben. A szünet utáni nagyobb lendületével a KTE negyedóra alatt elintézte a mérkő­zés sorsát. A kecskeméti győzelem megérdemelt volt de a gólarány túlzott. Jók: Bitó, Dezsőfi II., Kasza és Gacs, illetve Bakos, Tóth, Csányi és Jager. A KeciUeméti r r Állami Aruház mai ajánlata:-Momikon« fény­képezőgép 1680 Ft 24 36-os kazetta töltés 21,30 Ft wrfXXXXXXXXXXXXXXXXXXX. Totócredmények: 2 2 2 1x3 2 2x111. NB II. KELETI CSOPORT 1. SZEAC 29 22 4 3 71:17 48 2. DVSC 29 13 7 7 49:32 37 3. Bp. Előre 29 13 6 10 56:44 32 4. Borsodi B. 29 12 8 9 35:29 32 5. Jászberény 29 12 8 9 43:42 32 6. Kecskemét 29 10 11 8 43:32 31 7. Egyetértés 29 10 9 10 50:47 29 8. Ózd 29 10 9 10 32:40 29 9. SZVSE 29 9 10 10 33:46 28 10. Bp. Spart. 29 7 13 9 40:43 27 11. Szolnok 29 9 8 12 41:36 26 12. UTTE 29 9 8 12 30:38 26 13. Pénzügyőrök 29 8 9 12 32:38 25 14. Salg. KSE 29 7 9 13 33:55 23 15. MM'TE 29 7 8 14 32:46 22 16. Cegléd 29 6 5 18 30:65 17 NB II-s eredmények: DVSC— Szolnok 4:1, Borsodi Bányász—Bp. Előre 2:1, Jászberény—Cegléd 3:1, Ózd—SZVSE 0:0, Bp. Spartacus— Bp. Egyetértés 3:3, Pénzügyőrök— MMTE 2:0, UTTE—Salg. Kohász 3:2. Ez utóbbi mérkőzés döntötte el a kiesés sorsát Salgótarjánban a Salg. Kohász kárára. A másik két kieső a Miskolci MTE és a Ceglédi Va­sutas. NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1. Orosháza 28 14 11 3 36:20 39 2. Makói Vasas 28 15 3 10 58:25 33 3. KTE 28 13 7 8 46:20 3o 4. H. Kinizsi 28 15 3 10 46:40 33 5. Cs. Építők 28 12 8 8 49:38 32 6. Sz. Építők 28 14 4 10 64:50 32 7. M.-kovácsh. 28 13 5 10 41:40 31 8. Gyula 28 10 8 10 42:41 27 9. Sz. Spartac. 28 10 7 11 33:35 27 10. Cs. MÁV 28 10 6 12 35:38 26 11. Nagykőrös 28 10 4 14 54:53 24 12. F. Építők 28 10 4 14 48:53 24 13. Cs. Agyagip. 28 9 6 13 35:46 24 14. MÁV HMTE 28 8 7 13 32:51 23 15. Mezőhegyes 23 6 9 13 31:58 21 16. Hm. Dózsa 28 6 7 15 28:70 19 NB III-as eredmények: Csabai Építők—Szegedi Építők 3:1 (Szege­den!), Makó—Mezőhegyes 6:1. Ha Makó csak 5:l-re győz, a KTE meg­előzte volna. Mezőkovácsháza— Orosháza 3:0! Nagykörös—Csabai MÁV 0:0. A Nagykörös leadott pontja esetleg a csapat kiesését jelentheti. Csabai Agyagipar—Sze­gedi Spartacus 0:0, MÁV HMTE— Gyula 2:2. Orosháza bajnok! Mező­hegyes és a Hm. Dózsa kiesett. A 3—14. helyezett közül kettő kiesik. A 2—7. helyezett a 2. helyért küzd. Mégegyszer ennyi gólt is rúghatott volna a Félegyháza KKFÉLEGYHAZI ÉPÍTŐK—HMVÄSÄRHELYI DÓZSA 5:0 (1:0) Kiskunfélegyháza — 1000 néző — Vezette; Pongrácz. F. Építők: Cseh — Városi, Mar­tinovics, Parádi I. —* László. Vereb (— Kelemen II., Szabó III., Palatí­nus, Móczár, lBtvunü.v Edző: Sói- te^7 Dezső. _ , . Nyomasztó hazai fölény, sok ki­hagyott feoineiyzet, Lnyedi nagy­szerű védése jellemzi az I. félidőt. 6ok meddő támadás után a 19. percben megszületik az 1. félidő egyetlen gólja. Móczár jól helyezett beadását Kelemen II. a hálóba jut­tatja. A hazaiak sikertelenül végig támadják a félidőt, sőt Szabó III. a 45. percben kezezés miatt meg­adott 11-est mellé lövi. fordulás után már a 3. percben eredményes az Építők. Vereb 14 m-es félmagas lövése a hálóban köt ki. Lassan felőrlődik a vendég­védelem és a 20., illetve a 23. perc­ben Istvánffy két gólja fölényessé teszi a félegyháziak győzelmét. Az utolsó gól a 28. percben esik. Ke­lemen II. a kifutó kapus feje fö­lött a hálóba emeli a labdát. Az utolsó negyedórában is a hazaiak irányítanak, de több golt már nem sikerül elérniök. A félegyháziak játéka az öt gól ellenére sem volt meggyőző. A két utolsó mérkőzésen, főleg a csabai a, sokkal jobban kell játszani, hogy bennmaradásukat biztosítsák. Jók: László, Parádi I., Kelemen II. és Istvánffy. WVWWVWWWWWW WK •< szépítés! kísérletei nem sikerülnek. A vendégek mindkét félidőben jól játszottak. Különösen a II. fél­időben a gól után volt feltűnő az Építők rossz erőnléte. Jók: Vörös, Gyurkity, Teket, Mikus. Az Építők eredményesebben, a vendégek jobban játszottak BAJAI ÉPÍTŐK—SZEKSZÁRDI SC 2:0 (1:0) Baja — 2000 néző. — Vezette: Ka­tona. B. Építők: Disztl — Vörös, Gyur­kity, Rapity I. — Varga, Milcus — Kreisz, Czeglédi, Poszlancsek, Bar- tulov, Teket. Edző: Hirmann Endre. Szemerkélő esőben, csúszós talá­lón játszottak a csapatok. Mindjárt e kezdés után kitűnik, hogy a ven­dégek jobban alkalmazkodnak a ne­héz talajhoz. Mindjárt a 2. percben a szekszárdi Nagy beadását a Jó helyzetben levő Simon elhamarkod­ja. Továbbra is a vendégek támad­nak és a 9. percben majdnem gólt érnek el. Disztl kiejtett labdáját csak a gólvonalról menti a hazai védelem. A szekszárdi támadások ellenére a 15. percben a bajaiak jutnak gólhoz. Czeglédi ügyes csel­lel becsapja a vendegek védelmét és hirtelen fordulással védhetetlenül a bal sarokba vágja a labdát. Most a hazaiak jönnek fel és a 28. percben Jvreisz jo Helyzetben a kapusba lövi a labdát, majd a következő percben kapufát lő. Az utolsó negyedóra Változatos mezőnyjátékkal telik el. Fordulás után az Építők már a 3. pereben bebiztosítja a győzelmet. Szögletrúgás során az előrehúzódó Gyurkity helyezett fejese a hálóban ül. A gól után a szekszárdiak ha­talmas lelkesedéssel fekszenek a küzdelembe. Ok irányítják a játé­kot, de nem sok szerencsével. A hazaiak csak ritkán tamadnak, de -Kkkor vesáélyesebbeu. A vendégek Bácsalmás — íooo réző. __ Ve­ze tte: Sümegi. Bácsalmás: Nincsevics — Jagity, Piukovich, Wachtler — Böröcz, Pó­lyák — Borcsik, Mezei, Süke, Se- veracz, Simity. Edző: dr. Csontos Tibor. A Bácsalmás kezdi a játékot, de a vendégek már az első tíz percben négy szögletet harcolnak ki. Majd a hazaiak is feljönnek és a 18. perc­ben Süke közeli lövését szögletre nyomja ki a vendégkapus. Tíz perces mezőnyjáték után szögletet harcol ki Bácsalmás, de a jó hely­zetet elrontják. A 35. percben Se- veracz az ötösről kiáltó helyzetet hagy ki. A 43. és a 44. percben Me­zei kapufát lő és két lépésről mellé gurít. Szünet után az első tíz perc a vendégeké, de a bácsalmásiak áll­ják a sarat. A 13. perc Szerencset hoz Bácsalmásnak. Severacz elvihar- zik a halszélen és átirányított lab­dáját Mezei csúsztatott fejessel a hálóba juttatja. A félidő közepe tá­ján elered az eső és végig esőben játszanak a csapatok. A 35. percben ÜDOXKXOXlOOaDCIOOCIDOD a 16-oson belül felvágják Sükét é» a játékvezető — szögletet ítél. A 40, percoen oeuiztosuju gyű Ii.. a Bácsalmás. Mezeit elkaszálják jóval a 16-oson belül. A büntetőt Mezei értékesíti. A bácsalmásiak szinte véw gigtámadták a mérkőzést ,és sokkal - nagyobb arányban is győzhetlek : volna. Ezzel a győzelemmel a bács­almási csapat megkezdte a kiesési zónából való menekülését. Jók; Pó­lyák, a mezőny legjobbjá, Mezei, Böröcz és Jagity. FELESLEGES süldőjét malacát minden felvásárlási helyen magas áron át­veszi az Áilatforgalmi Vállalat. 1368 h Vasérnaoi ssarteredmenvek Labdarúgás: NB I. Csepel—Vasas 3:0 (2:0). A csepeliek győzelmükkel nagy lépést tettek a bajnoki cím .elnyeréséhez. Üjpestí Dózsa—i e­rencváros 4:3 (3:0), MTK—Gyér 2:0 (0:0), Bp. Honvéd—Sal. BTC 1:0 (0:0), Tatabánya—BVSC 3:2 (2:2), Dorog—Szombathely i:i (i:0), Diós­győr—Miskolc 2:1 (1:0). Az uto:só forduló előtt a bajnokság élcsoponi janak az állása: 1. Csepel 33, 2. MTK 32, 3. Honvéd 31, 4. Tatabanya 31, 5. Vasas 31, NB II. Pécsi Dózsa —Komlói Bányász 3:0! Atlétika: Varsóban a Kusocinskl- emlékversenyen a lengyel Piatkovs- ky 59,91 eredménnyel új világ- es Európa-csúcs eredményt állított IcL Ugyancsak világcsúcs született a női távolugrásban, ahol Saprunova szovjet versenyző 630 cm-et ugrott. A versenyen több kitűnő eredmeny született. így Zsivótzky 64,14 m-rel legyőzte az Európa-bajnok szovjet Krivonoszovot és a második helye­zett lengyel Rutot. A súlydobasban Varjú 17.60 m-rel mint negyedik he­lyezett az amerikai Nieder (19,02); az olasz Mecconi (38,15) és a csen- szlovék Skobla (17,73) mögött ú| országos csúcsot ért el. Kulcsár a gerelyvetésbn, a lengyel Stdlo mö­gött 76.81-et dobott. KUcs a disz- koszvetésben negyedik helyen vég­zett 53,23 m-rel. Kitűnő eredmény még a román Balázs Jolán 180 cm-es magasugrása és a lengyel Malhcr. czyk 16,44 m-es új lengyel csúcsa. ooonaooooooDoacxDaoooci Apróhirdetése» MAZSA, 100 kg-ig, tégla, gyenge­vasas, 250 db, eladó. Kecskemét, Budai út 17. 7932 ELADÓ új fotelágy, festett rekamié új betéttel és néprádió. Kecskemét, Sarkantyú utca 14. 7967 A csúszós talajhoz jobban alkalmazkodtak a hazaiak BÁZAKERETTYE—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 4:2 (3:1) Bázakerettye — 200 néző. — Ve­zette: Pillér. Bácska Posztó: Körmendi — Barta I., Várnagy, Bisztró vies — Borsodi, Horváth — Welling, Onody, Petre- sevics, Dujmov, Gugán. Edző: Fe­kete Kovács Győző. Szakadó esőben, kifogástalan já­tékvezetés mellett sportszerű mér­kőzést vívott a két csapat. Tapogatódzó Játék után a harma­dik percben Dujmov kecsegtető helyzetben hibáz. Mindjobban fel­jönnek a hazaiak, s a 11. percben egy távoli lövést Körmendi csak ki­ütni tud, s a jó ütemben érkező hazai balösszekötő a léc alá vágja a vezető gólt. A Bácska is vezet pár támadást, de nem ismerik fel, hogy a csúszós talajon távoli lövé­sekkel kell kísérletezni, s így a vi­zes talajon támadásaik sorra el­akadnak. A hazaiak továbbra is tá­voli lövésekkel kísérleteznek, ami­nek meg is van az eredménye. Jobbösszekötőjük * 33. percben 25 méteres jói ei.ta.Ult lövészei megT szerzi a második gólt. A 40. percben már 3:0-ra vezetnek a bázakerety- tyeiek. A Bácskának csak az utolsó percben sikerül szépíteni. Petrese- vics kiugratja Dujmovot, aki most nem hibáz. A toruuiás után a Bácska jön len­dületbe, s már az 5. percben Hor­váth nagy helyzetben hibáz. A 13. percben Gugán irányított fejessel 3:2-re javít. A goi után a Bácska lendülete megtörik és mindinkább a jobb erőnlétü hazaiak veszik át az irányítást. A 28. percben azután végkép eldől a mérkőzés sorsa, a hazaiak középcsalarának a fejes­góljával. Az utolsó negyedórában érdemleges esemény mar nem tör­ténik, mindkét csapat belenyugszik az eredménybe. A Bácska csapatán erőnléti hiá­nyosságok mutatkoznak. A csúszós talajhoz sem tudtak olyan jói al­kalmazkodni mini a bázakereuyeiek, s ezért a hazaiak megérdemelten győztek. Jók; Körmendi, Barta, Borsodi, BIZTOSHATASÜ Drohoka tyúk- szemtapasz 3,00-ért kapható Cseh­drogériában, Kecskeméten, Bíró- drogériában, Kiskunmajsán, Hor- váth-drogériaban, Szombathelyen. 1257 A KISKUNHALASI Alsóvárosi isko­lában 1953-ban végzett tanulók, 1959 július 11-én tartják 7 éves találko­zójukat. Kérjük a volt osztálytár­sakat, hogy bővebb lelvilágositásért forduljanak Veiblí Ferencnez. Kis­kunhalas, Szántó Károly u. 2. 1391 CSEPEL legszebb helyén 2 szoba összkomfortos öröklakás eladó, tr- deklődni: Kollár Mária. Tüzép köz­pont, Kecskemét. 1394 ELADÓ nagyobb mennyiségű ser- téstrágya, széles és könnyű féderes kocsi. Kecskemét, Simon István u. 24. sz. 7986 SZOBAFESTŐ és mázoló szakmun­kást felveszünk a megye területére. Kecskmétt Tüzép Vállalat, Kéttemp- lomköz. 1403 EGY darab Jó állapotban lévő igás- kocsi eladó. Kecskemét, Horváth Döme utca 18. 7977 ELADÓ szabóműhely berendezés, toalett tükör, nagy asztal 2 m hosz- szú, ingaóra, konyhamérleg súlyok­kal. Kecskemét, Galamb u. 9. 7974 ELCSERÉLNÉM KIK-házban lévő 2 szobás lakásomat hasorlóért, bér­házban is. Kecskemét, Hosszú utca 7 sz. 7983 ELADÓ szép konyhabútor, háló­bútor, sezlon, szekrények, ágyak. Kecskemét, Vak Bottyán u. 9. 1406 ELADÓ egy mindenórás 6 éves te­hén. Érdeklődni Kecskemét, Dárdai­telep. IV. utca 1. Cseh László. 1408 KÜLÖNBÉ J ARAT O bútorozott szo­bában férli részére ágy kiadó. — Kecskemét, Dobó István u. 13. 1409 PIROS ciplapkő eladó. Kecskemét, Rendőrfalu. II. u. 21. Kovács László. 1410 IPARI tanulónak ajánlkozik nyolc általánost végzett, szorgalmas fiú. Petró Károly, Páhi. 1412 BERKSIR malacok, ekekapa és egy sportkocsi eladó. Kecskemét, Ep- rtskert 80. 7988 ÚJ BERVA motorkerékpár eladó. Kecskemét, Horváth Döme u. 23. 7987 BEKÖLTÖZHETŐ 2 szcba összkonv fortos, plusz 1 szobás családi ház, minden elfogadható áron. ugyanott borbélyberendezés es kályha eladó. Kecskemét, Temes tér i. 7984 EGY kombináltszekrény eladó. —. Cím: Kecskemét. Rákóczi út 12—13. II. emelet 2. ll-től 1-ig, délután 3-tól­__________________ 1331 KE CSKEMÉT, Körösi hegy no. sz. ház 401- n.-öl gyümölcsös' szőlővel eladó. Esetleg elcserélhető. Érdek­lődés ugyanott. i:ts9 CSERÉPKALYHÁS SZAKMUNKÁSOKAT, segédmunkásokat felveszünk. Je­lentkezés: Kecskeméti Kémény­seprő Vállalat, Kecskemét. Kacia Elek utca 8. sz. 7934 A BACS-KISKUN megyei Tanács V. B. Építési és Közlekedési Osz­tálya pályázatot hirdet a Bács-Kis- kun megyei Építési és Szerelőipari Vállalathoz főmérnöki állásra, Kecs­kemét székhellyel. Jelentkezzenek olyanok, akik építészmérnöki vagy építőmesteri oklevéllel rendelkezi nek és a szakmában több évi gya­korlatuk van. Jelentkezés irásoan- önéletrajzban az eddigi működés leírásával. Cím: Kecskemét, Me­gyei Tanács Építési és Közlekedési Osztálya. 1337 ÁCS, VASBETONSZERELŐ £S ÉPÜLETLAKATOS szakmunkásokat azonnal felveszünk. E. M. Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat. Kecskemét. Kákoczi- város 23, 1349 ^FELVÉTELRE KERES a Tassi Földmüvesszövetkezet szak­képzett agronómust azonnali belé­pésre. Jelentkezés írásban vagy sze­mélyesen június 20-ig. Cím: Föld­műt esszövetkezet. Tass. 1367 ELADÓ I hold elsőrendű szőlő. Ér­deklődés délelőtt 10-ig Kecskemét Szűk u. 1. 1398 EGY jó állapotban levő, egy ló ulán való széles kocsi eladó. Kecs­kemét, Árok u. 17. 1393 BEKÖLTÖZHETŐ családi ház elad ). Kecskemét, Hámán Kató tér 5. (Hosszú utcai iskolával szemben.) Érdeklődés délután 4-től. 7959 PETŐFI NÉPB A Magyar Szocialista Munkáspárt Bacs- Kiskun m jgyei Bizottsága és a megyei tanacs lapja. Szerkeszti: a szerkesztő oizottsaq Felelős szerkesztő: Weither Dániel Kiadja: a Petőfi Népe Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István. Szerkesztőség: Kecskemét. Széchenyi tér t. szám. Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 25-18 Pártépités és ipari rovat: 11-22 Szerkesztő bizottság; 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a Teteton: 17-09 Terjeszti a Mag var Posta. Előfizet­hető a helyt postahivataloknal es kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 11 Ft Bacs-Kiskun megyei Nyomda V. Felelős vezető: Szúcs Béla igazeatő Kecskemét Tel.i 15-29, 27-49 1 "tW ...............................* Li ba- és kacsatollat magas napi áron átvesznek | a Földmiívesszöyetkezsfek, § 1296 2