Petőfi Népe, 1959. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-10 / 134. szám

1959. június 10, szerda 5. oldal Folytatódik a bácsalmásiak balszerencséje PÉCSI VASAS—BÁCSALMÁSI PETŐFI 2:1 (0:0) Pécs — 300 néző. — Vezette: Bíró (Kaposvár). Bácsalmás: Nincsevics — Jagity, Petrtty, Wachtler — Boröcz, Pólyák — Szilágyi, Mezei, Piukovics, Seve- íacz, Sunity. Bclző: dr. Gombos Ti­bor. A pécsiek kezdenek, de a bácsal­másiak csakbamar átveszik az irá­nyítási. A 3. percben Mezei szegle­tet szerencsével tisztázzák a pécsi védők. Az 9. percben a pécsi jobb­szélső nagy lesről indul és a végén mellé lő. A 1U. és a 12. percekben Mezei és Simity hagy ki jó hely­zetet. A félidő közepén mintegy 20 perces mezőnyjáték folyik. A 36. percben a pécsi jobbszélső újra lesről Indul de a betejezés most sem sikerül. Az utolsó percekben isumty.ica van Kecsegtető helyzete, a pécsi kapus kifut és felszedi a szélső elől a labdát. A fordulás után a pécsiek kapnak jobban lábra és a 11. percben veze­téshez is jutnak. Wachtler tisztán hozza fel a labdát, s végül ellenfél­hez passzol. A pécsiek jobbszelsője harmadszorra már nem hibáz és a hazaiak megszerzik a vezetést. El­keseredetten támadnak a bácsalmá­siak, de egyenlíteni csak a 35. perc­ben sikerül, amikor Severacz be­adását Piukovics Mezei elé tálalja és az összekötő a hálóba vagja a lab­dát. A 40. percben parázs jelenet zajlik le a pécsi kapu élőt. Először Waentlert rúgják le, úgyhogy csak az utolsó percben jön vissza a pá­lyára. Majd a nagy kavarodás so­rán ot-hat játékos is fekszik az ötös táján, amikor az egyik pécsi játékos felkapja a labdát és ráül. A bácsalmásiak kirúgjak alóla, s a játékvezető nagy meglepetésre nem 11-est ítél, hanem szabadrúgást a pécsiek javára. A szabadrúgást elő­revágják és a középre futó pécsi jobbszélső Petrltyet ellöki majd amikor a hátvéd megkísérli feltar­tóztatni a szélsőt — 11-est Ítél a bácsalmásiak ellen, amit a pécsiek értékesítenek is. Még két nagy hely­zete van a vendégeknek, de egyszer sem tudnak a hálóba találni. A bácsalmásiak lényegesen többet támadtak ezen a mérkőzésen és megérdemelték volna a győzelmet Is, de a hetek óta folytatódó bal- szerencséjük nem akarja elhagyni őket és most mór csak a csoda se­gíthet rajtuk. Jók: Nincsevics, Me­zei, Severacz. NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT 1. Kaposvár 2. B. Bácska 3. Pécsi Bány. 4. B. Építők 5. Pécsi Vasas 6. Bázakerettye 7. Pécsi BTC 8. Szekszárd 9. Nagykanizsa 10. Simontornya 11. Bonyhád 12. Sz.-í'ehérvár 13. Bácsalmás 14. Nagyatád 15. Dombóvár 16. Balinka 27 18 5 4 66:27 41 27 17 4 (i 52:27 :jh 27 16 5 6 69:29 37 27 17 3 7 61:32 37 27 15 3 9 47:34 33 21 13 4 10 56:46 30 27 1L 8 8 39:33 30 27 12 4 11 47:44 28 27 10 6 11 49:48 26 27 9 7 11 34:46 23 27 9 7 11 30:47 25 27 8 8 11 44:37 24 27 9 2 16 47:71 20 27 7 3 17 23:43 17 27 4 3 20 23:72 11 27 4 2 21 25:76 10 Megyei I. o. labdarúgó eredmények KALOCSAI KINIZSI—VASKÚT 1:0 (1:0). Kalocsa, 1000 néző, v.: Da­rázsi. A kalocsai csapat a számára oly fontos mérkőzésen megérde­melten győzött. A helyzetek alap­ján Jóval nagyobb arányú is lehe­tett volna a győzelem. Kezdés után a hazaiak nagy lendülettel vetik magukat a küzdelembe és állandó fölényt harcolnak ki. A 23. percben egy előre vágott labdát az újonc Nagy elcsíp és 8 méterről védhe- leilen lövéssel megszerzi csapatá­nak a győztes gólt. A 30. percben Fernstes óriási helyzetben 5 lépés­ről a kapusba ló. Szünet után esik a játék irama és a kalocsai csa­pat nem nyújtja azt. amit az első félidőben. Most a vendégek Is több veszélyes támadást teremtenek — gól nélkül. A 34. percben a vas- kúti Albertet feleselésért kiállítja a Játékvezető. Jók: Lakatos. Lad- janszkl. Nagy, illetve a vaskúti ka­pus. középhátvéd és a balhátvéd, KISKUNHALASI MÁV—DAVOD 5:1 (1:1). Kiskunhalas, 600 néző; v. Boronkay. Az első félidőben is a Vasutas támad többet és Sejben góljával vezetéshez Jutnak. A ven­dégeket nem törte le a gól és he­lyenként formás támadásokkal kö­zelítik meg a halasiak kapuját, é3 Varga Il-nek sikerült az egyenlí­tés. A második félidőben nagyot esik az iram, unalmassá válik a játék, és a félidő közepéig gól sincs. A helyzet csak akkor válto­zik meg, amikor a 25. percben Dobra előre megy középcsatárnak, és az utolsó húsz percben nem ke­vesebb mint 4 góllal terheli meg a dávodlak hálóját. 2:l-es állásnál a dávodi Magyarosit csapatkapitá­nya leküldi a pályáról. Ez is egyik oka volt, hogy a tíz emberrel küzdő dávodlak nem tudtak ellentéllnt a Dobra által vezetett támadásoknak. — Jók: Dobra (a mezőny legjobbja) és Török, Illetve a dávodi közép­KISKUNFELEGYHAZI HONVÉD— BÄCSBOKODI KINIZSI 8:1 (3:1). Kiskunfélegyháza, 500 néző, v.: Má- csal. A Kiskunfélegyházi Honvéd odahaza mindig fölényesen és biz­tosan győz, mint most Is. De ha ldmozdul otthonából, akkor már nem tudja mutatni azokat a ké­pességeket, amelyek a csapatban rejlenek. Ennek köszönhető azután, hogy a hajrában négy ponttal el­maradt nagy riválisa, a halasi Ha­tárőr mögött. Ezen a mérkőzésen is a tartalékos bokodiak nem kész­tették nagyobb erőkifejtésre a Hon­védőt, amely mindvégig könnyedén (játszva fölényes győzelmet aratott. Góllövők: Báló, Janzsó, Károlyi II. 2—2, Loy és Solymosi. ' illetve Hetsch (11-esből). KECSKEMÉTI EPlTÖK—GARAI tBAKTOR 4:1 (2:1). Kecskemét, 200 néző. V.: Farkas. A kecske­métiek kapnak Jobban labra és a 10. percben Mikus egy szép táma­dás végén nagy gólt lő. Négy P c múlva hasonló módon egyenlíte­nek a garalak 1111 révén. Ezután ellaposodik a játék, csak a ne zőnyben játszanak a csapatok, a | 16-oson túl nem tudnak eljutni. I Ugyanígy telik el a második félt i i nagy része is. A kecskemétiek i csak az utolsó tíz percben kap- . csolnak rá, amikor Farkas I. és | Ballal góljaival biztosítják a győ­zelmet. KISKÖRÖS—MADARAS 6:0 (3:0). Kiskőrös, 800 néző, v.: Bíró. Egy­oldalú mérkőzés. Mindvégig a 1 . zaiak voltak fölényben, annak el­lenére, hogy nem mutatták azt w formát, amit a legutóbbi mérkói selten láttunk a harmadik helyi torö kiskőrösiektől. A hat goi" kívül még három kapufát és több nVní tíz szögletet Is érték el a hazaiak. Góllövők: Markó 2, Csej tel, Szedmák, Szentgyörgyi II. és egy öngól. Jók: Markó, Csejtel és a fedezetpár. A madarasiak játéka nem ütötte meg a megyei első osz­tály színvonalát. KECEL—KKHALASI HATÁRŐR 1:1 (1:1). Kecel, 600 néző, v.: Fehér. A kiesésre álló kecellek majdnem megfosztották a Határőrt a veret­lenségüktől. A kecellek gyors tá­madásokat vezetnek n halasi kapu ellen és a 4. percben a vezetést Is megszerzik. Flaisz éles lövése a hálóban köt ki. A váratlan gól meglepi a halasiakat. Erős táma­dásokba kezdenek, egyenlíteni csak a 18. percben tudnak Ungi erős lö­vésével. A játéknak ebben a részé­ben mindkét csapat sokat rohamoz. Mindinkább a Határőré a kezde­ményezés, de a kitűnően védeke-.ő keceli védelmet nem tudják áttör­ni. Sőt a vezetést is a keceljek Sí.i- rezhetnék meg. de Flaisz éle, lö­vése éppenhagy elkerüli a kaput. Fordulás után a Határőr nagy Ira- I mot diktál a györ-.cs gátért. Ez nem sikerül, mert a kem-o [;t I celi védelemmel n -n. bin >*| keceli csapat minden tag'- e­sen és "jól játszó t és m-.- 'dci i.él­ték az egyik pontot. — Jók . ha­lasiakból Ungl és a a. ' Fehér játékvezető jól a 1 n crta: a ezt a nehéz mér). MÉLYKÜT— JA’- : , 1:J (t:0). Mélykút, Hámo.i. Inkább küzd u szép játék a kél A ki­esésre álló me gkisércl­ték a jobb Jánc -mai', mind a két pontot r cgs. a ez csak télében sikerült. ^ zútiak gól­ja a 13. percbe.,, s/1, .étik, amikor Horváth ni. h”,iveit labdáját Bényl IV. védhe'etk,nül vágja hálóba. A Jánoshalm . .Jt megzavarja a gól. Idegesen, kapkodva játszanak, s majdnem 'ujubb gólt kapnak. A vendéget- , mk a mélykúti 16-oslg jüir. „íj ei, _ Szünet titán újra a ' élv kúíiak támadnak, mégis a vem .,nek sikerült védelmi hibából thdö köz pe leié egyen­líteni. J Bényt IV. (a mezőny legjobbja), Qyetvai, Balogh, illetve a ven -jk ap ,s és Szűcs. TIS lKi ( -> | _ SOLTVADKEKT 0:0. ' ,.-a. tücske, 400 néző, v.: Kiss. Az e.j/esr. mérkőzés a tiszakecs- keier. aipadásáva: telik el, de te­het' 1 cn csatáraik nz állandó lö- ténv elli re is csak egy kapuiát és r, éhá -,y szögletet érnek el. A he kn ak góli kkal kellett volna Kf n, jók: Hlavacs, Tordal és a közvetlen védelem, illetve Vass, •liwt.r é ; szel czky. 1. OSZTALYÜ labda­A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ VENDÉGJÁTÉKA Baján, a Központi Moziban 1959. június 10-én este fél 8 órakor Schiller:-STUART MÄRIA • Bemutató bérlet Jflozik Műsora Június 10-én, szerdán: Baja Uránia: Tisztességtudó ut talány, Bácsalmás: Idegenben, Dunavecse: Négy lépés a felle­gekben, Jánoshalma: Rendszá­ma II—8, Kalocsa: A félke­gyelmű, Kecskemét Árpád: Mi­csoda éjszaka, Kecskemét Vá rosi: Asch őrvezető kalandos lázadása, Kiskőrös: Hétköznapi tragédiák, Kiskunfélegyháza: Alvajáró Bonifác, Kiskunhalas A feleség, Kiskunmajsa: Ember született, Kunszentmiklós: Üze net érkezett, Szabadszállás: Fe­hér éjszakák, Tiszakécske Pe­tőfi: A boldogság vasárnap jön, Tiszakécske Tisza: Don Quijote. IXXXXXXXXXXXXXXXXXXX5C Béke és Barátság Ifjúsági Tomaünnepély Kecskeméten A Kecskeméti r r Állami Áruház mai ajánlata: Emprimé 90 cm széles Kínai tiszta selyem brokát 45 Ft 98 F*-XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX. Szombaton már a kora délután! órákban látni lehetett, hogy valami egészen különleges eseményre ké j szül a kecskeméti általános és kö- I zépiskolák tanulóifjúsága. Nyüzsgő méhkashoz hasonlított a város fő­tere, ahol gyülekezett a sportmezbe öltözött, mintegy két és félezer is kolás fiú és leány. A KISZ megyei bizottsága az If­júsági Sportbizottság rendezésében a KTE sportpályán sorrakerült Béke és Barátság Ifjúsági Tomaünne- pélyre gyülekezett itt a kecskeméti ifjúság. Az úttörő zenekar pattogó ütemű indulójának hangjai mellett indult meg a menet a KTE pálya felé, ahol már ebben az időben nagy­számban gyülekezett az érdeklődők sokasága. Telt nézőtér fogadta a pályára ér­kező tanulókat akik fegyelmezetten foglalták el helyüket a pályán. Nagyszerű látványt nyújtott a szi­várvány minden színében tarkálló és pompázó, de mégis egységes ké­pet alkotó iskolások tömege. A Himnusz elhangzása után László József elvtárs, a KISZ megyei bi­zottságának tagja üdvözölte a Béke és Barátság Ifjúsági Tornaünnepély részvevőit, majd Borszéki Lajos elvtárs, a KISZ megyei bizottsága titkárának ünnepi beszédét hallgatta nagy figyelemmel a közönség és a tornászok. Ez a tornaünnepély méltó részese azoknak a sportesemények­nek, amelyek a VII. bécsi VIT-re való felkészülés jegyében zajlanak szerte az országban. Az ünnepi beszéd elhangzása után kezdődött meg á tartalmas műsor. Először az általános iskolás fiúk és leányok közös szabadgyakorlatára került a sor, majd a középiskolás fiúk és leányok mutatták be szintén magasszínvonalú közös szabadgya­korlatukat. Mindkét bemutatót ha­talmas taps jutalmazta. Kedves színfoltja volt ennek a dél­utánnak az általános iskolás leányok alsó tagozatainak népi táncokat be­mutató műsora. Nagyon elragadó volt az, hogy a kisleányok a zene hangjai mellett, tánc közben éne­keltek is. Hogy legyen egy kis versenyizga­lom a pályán, arról is gondoskod­tak a kiválóan szervező rendezők. Két váltószámot iktattak a műsorba, A 4X100 méteres váltófutásban a Katona József Gimnázium 46 mp-es jo eredménnyel legyőzte a Piarista Gimnázium csapatát majd nem sok­kal később a 4X400 méteres stafé­tában ugyancsak a Katona József Gimnázium győzedelmeskedett a Piarista Gimnázium, a SZÖVOSZ és az ITSK csapataival szemben. Ezután a szertornászok következ­tek és a közönség egészen magas­színvonalú bemutatónak lehetett ta­núja. A leánytornászok között ott láttuk a Bányai Júlia Gimnázium és a Traktor SK versenyzőit, a fér­fiversenyzők között a középiskola­sok mellett, szovjet tornászok lát­ványos gyakorlatainak tapsolhatott a közönség. Meglepetést keltettek a KTE tornászok, akik igen magabiz­tosan tornáztak a nyújtón és a korláton. Öröm volt nézni, hogy ez a — sajnos — Kecskeméten elha­nyagolt sportág, néhány lelkes sportember munkája nyomán, mi­lyen eredményesen fejlődik. Ezután következtek a Jókai utcai általános iskolás fiúk közös gya---------- ..un nu/.tD gya­korlatai. Az ötletes, helyenként hu­moros tornagyakorlatok nagy kö­zönségsikert arattak. Hasonlóképpen magasszínvonalú volt a középisko­lás leányok színes csoportja, amely táncgyakorlatokat mutatóit be. A vastaps itt sem maradt el. A tornaünnepély fényét emelte, hogy a magyar válogatott torná­szok gúla-csoportja is ellátogatott ezen a napon Kecskemétre. Gyakor­lataik méltán nyerték meg a néző- közönség tetszését. Szebbnél szebb gúla-gyakorlatok után, akrobatikus tornabemutatót rendeztek a váloga­tottak. Minden gyakorlatuk után felcsattant az elismerést jelző taps. A hatalmas műsor méltó befeje­zője volt a Zrínyi Ilona általános leányiskola felsőtagozatának közös zászlógyakorlata. A zene hangjai mellett bemutatott, igen nehéz ele­meket tartalmazó gyakorlatokat, nagyszerű egységben, a tömegtorna minden szépségét csillogtatták a tornász leányok. E szám után tudta meg a közön­ség, hogy az utolsó gyakorlatnak volt a szemtanúja. Ezrek ajkáról szállt a sóhaj: kár, hogy már vége van..., A beszámoló végén álljon itt a köszönet azoknak a pedagógusok­nak, sportvezetőknek, és a bemu­tató résztvevőinek, akik hosszú, fá­radságos munkájukkal ilyen mara­dandó, felejthetetlen élménnyel aján­dékozták meg ezen a délutánon a kecskeméti közönséget. Köszönet és hála! Béke és barát­ié! Mezei István BEFEJEZŐDTEK AZ ÁSZT ALITENISZ-B A JN OK S ÁG KÜZDELMEI Az elmúlt vasárn-azo meevot: zoaieK. iNyugoatan megállapít] bajnokság Állasa f, K tárőr 27 22 5 — 93:20 49 é* 4rionved 26 20 3 3 88:24 <i3 c). Kiskőrös 27 14 7 6 44:24 85 H. MÁV 27 14 4 9 54:32 32 5. sbokod 27 13 5 9 49:51 31 J^n oshalma 27 12 4 11 59:45 28 Építők 27 12 4 11 48:52 28 Vaskút 26 11 4 11 48:51 26 So itvadkert 27 10 5 12 43:41 25 11. loe.sa 27 9 7 11 52:51 25 E^ávod 26 11 3 12 43:60 25 Hélyk.it 27 8 6 13 43:55 22 i'Mecel 27 7 7 13 38:42 21 14­T ; szakécslce 26 5 4 17 20:64 14 ^*ara 27 5 3 19 34:71 13 /NA­Madaras 27 4 3 20 «VW 26:99 11 Műszaki Anyag- és Gépkereskedelmi Vállalat (MŰSZAKI BIZOMÁNYI) Kecskeméten a Finom­mechanikai Vállalat (Két- templomköz) helyiségében június hó 11-én becslést, illetve lebonyolítást végez: 1351 Apróhirdetések 2—5 GYERMEK nappali gondozását lakásomon vállalom. Cím: Kecske­mét, Széchenyiváros 35. Körúton. 1362 JÖ állapotban levő móiy, fehér babakocsi eladó. Kecskemét, Cim­balmos u. 1. sz. 7949 350-es Viktória motorkerékpár ol­csón eladó. Kiskunhalas, Tábor u. 13. Budai. 1350 ^^locsai apróiiiidetések Í'A^OCSA, Hősök u. 33. számú ír.2. &74 négyszögöl telekkel eladó. 3300 db cementcserép, 50 úpcserép, 900 db cementlap, ib tégla eladó. — Érdeklődni notu 035 f. |n 'kúf 1-:00 db d ronol ÜGYES, Intelligens fiút fűszerüz­letbe felveszek. — Kecskemét. Lu- gossy István utca 16. 7950 NÉMET fordítást és gépírást vál­lalok. Ifj. Baditz, Miskolc. Tass 15. 1317 ÁCS ÉS VASBETONSZERELŐ ÉS ÉPÜLETLAKATOS szakmunkásokat azonnal felve­szünk. É. M. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Kecskemét. — Rákócziváros 23. 1349 NYOMDAI GÉPMESTERT — hosz- szabb gyakorlattal — és két tanulót július l-löl felvesz a Kecskeméti Nyomda. A megyei vr* ság táblázat1 zöljük: , m a "ST« csapatba sbiakban MEGYEI FÉRFI CSAPATBAJb VIZSGÁZOTT kazánfűtőt azonnali belépésre keres a Kecskeméti Hűtő­ipari Vállalat. Rákócziváros 20. 1352 BEKÖLTÖZHETŐ 2 szobás családi- ház eladó. Értekezni lehet KccsKe- mét, Külső körűi. 5. Rendorfalu. 1926 jezoaifcK. Nyugodtan megaílápítfiat- juk. hogy megyénk területén az asztalitenisz-sport szép fejlődésnek indult az ellenforradalom óta. Mind a járásokban, mind a megye na­gyobb városaiban élénk élet folyik az asztaiiteniszezők között és a kü­lönböző versenyek iránt állandóan fokozódik az érdeklődés. Ezt a tényt igazolják: a járási és a városi baj­nokságokban 210 fő versenyzett a bajnoki címekért. A megyei baj­nokságban az indulók száma el­érte a 120 főt. A falusi spartakiá- dok keretében mintegy 1100-an áll­tak az asztalokhoz. A különböző csapatbajnokságokon 150 versenyző szerepelt. A bajnok­ságok mindvégig igen sportszerű küzdelmeket hoztak és az asztali- tenisz-sport fejlődését szolgálták, j Külön ki kell emelni a Népfront | Kupa versenyek mozgósító erejét, amelyek 240 sportolót mozgattak | meg. A versenyek során több ifjúsági | versenyző tűnt fel, akik szorgal­mukkal a legjobbak közé nőttek fel. Így pl.: Gaál és Lengyel (Ti­szakécske), Mezősi és Sahin Tóth (Kkfélegyházi Petőfi Gimn.), Baics és Szabó (B. Bácska), Dékány és B. Kovács (Kméti V. M.), Bálint (Ksztmiklós), Bokor, Gáspár, Hor­váth, Pencz és Selymes (Kméti Bá­nyai J. Girrin.). E versenyzők nagy része részt vett a megyei közép- iskolás bajnokság döntőjében, amelyben a félegyházi fiúk, a ka­locsai és a kecskeméti lányok je­leskedtek. Megyénk asztalitenisz-sportjának | fájó pontja, hogy női asztalitenisz­sportról csak Kecskeméten és Ti­szakécske), Mezősi és Sahin Tóth | ben Kalocsán beszélhetünk. Baján, Kkhalason és Kkfélegyházán _ lenne elég versenyző, de nincs 13. Gyógyszert: SC 24 3 21 48:168 6 sportkör, amely befogadná őket. 114. Kméti MÁV SE visszalépett Szabályozták a háztartási alkalmazottak munkaviszonyát A munkaügyi miniszter ren­deletet adott ki a háztartási al­kalmazottak munkaviszonyának és munkakkörülményeinek sza­bályozásáról. A rendelet a ház­tartási alkalmazottak munka­idejét is 8 órában szabja meg. Biztosítja számukra a heti pihe­nőnap és munkaszüneti nap igénybevételét, melyet egyéb megegyezés hiányában vasár­nap délután 3 órától hétfőn reggel 7 óráig, továbbá csü­törtök délután 3 órától este 10-ig kell kiadni. A bentlakó háztar­tási alkalmazottat este 11 óra óra után csak különleges indok­kal lehet foglalkoztatni, 1. Kecsk. V. M. 14 14 — SAG 2. Bajai Bácska 14 12 — 2* 3. Tiszakécske 14 9 — 140.33 28 4. Kecsk. H. 14 7 1 6 110:i4Q 24 5. Kerekegyháza 14 5 1 8 87:131 6. Halasi H.-őr 14 5 — 9 91:138 7. Kecsk. Ép. 14 3 — 11 6G: a 8. Kkf. Bány. 14 — 14 33:191 MEGYEI NŐI CSAPATBAJNOKSAG 1. Tiszakécske 8 8 — 40:16 16 2. Kecsek. V. M. I. 8 6 2 38:14 12 3. Kecsk. Építők 8 4 4 27:25 8 4. Kerekegyháza 8 2 6 13:36 4 5. Kecsk. V. M. II. 8 — 8 8:35 0 MEGYEI FÉRFI IFI CSAPATBAJNOKSAG l. Kecsk. V. M. 14 13 1 68:17 26 2. Kunsztmiklós 14 12 2 64:20 24 3. Tiszakécske 14 6 8 33:31 12 4. Kecsk. H. 14 6 8 34:33 12 5. Kecsk. Építők 14 6 8 35:42 12 6. Bajai Vasutas 14 4 10 28:37 8 7. Kerekegyháza 14 3 11 24:4i 6 8. Kkf. Bány. V. 14 — 14 6:55 0 KECSKEMÉT VÁROSI ÉS JÁRÁSI FÉRFI CSAPATBAJNOKSAG 1. Kméti V. M. II. 24 22 2 170: 46 44 2. SZTK 24 20 4 156: 60 40 3. Kméti Ép. II. 24 20 4 154: 62 40 4. K. Villamosmű 24 16 8 146: 70 32 5. K. Hunyadi II. 24 13 11 123: 81 26 6. Kméti V. M. IV., 24 13 11 110:106 26 7. Helvéciái Tr. 24 11 13 93:124 22 8. Honvédkórház 24 10 14 107:109 9. Alf. Pincegazd. 24 10 14 98:113 20 10. K. Szeszipari 24 8 16 89:127 16 11. Bugaci Traktor 24 6 18 70:146 12 12. Kméti V. M. III. 24 4 20 46:170 8 A rendelet szabályozza a ház­tartási alkalmazottak munkabé­rét is, mely pénzből és termé­szetbeni járandóságból (szállás, ellátás, stb.) áll. A készpénz es természetbeni járandóság mér­téke a munkakörtől, másrészt attól függ, hogy az alkalmazott bentlakó, vagy bejáró-e. A mun­kabér ellenében a háztartási al­kalmazott nagymosást és nagy- takarítást nem köteles önállóan végezni, de a megállapodásnak .megfelelően abban közre kell működnie. Háztartási alkalma­zottat csak írásban kötött mun­kaszerződés alapján lehet fog­lalkoztatni. Szóvátesszük Páhi községben nagyon elé­gedetlenek a szőlőtermelők, mi­vel 400 hold szőlőterület mész- hiány miatt még egyszer sincs bepermetezve. A község és a:: illetékes járási vezetők tettek ugyan lépéseket, hogy a perme­tezéshez szükséges más/.me/iy- nyiség mielőbb mfWy'ered- úgy látszik azonbp méJé’'urevé J megígérte, hogy A 1 ', í/nap második felében rnnjus. (gon meszet küld Páhi erlségbe. * «érettel azonban nem “ehet a szűlOivártevők ellen vé­dekezni. Sürgős intézkedést ké­rünk ez ügyben, hiszen már a második permetezést is be kel­lene fejezni.