Petőfi Népe, 1959. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-09 / 133. szám

1939. június 9, kedd 9. eldai A szünet előtti gyenge játék miatt odalett az egyik pont KECSKEMÉTI DÓZSA—BUDAPESTI SPARTACUS 0:0 Kecskemét — 3500 néző — vezette: Postai. K. Dózsa: Vitnyei — Tordasi, Határ, Kerepesi — Jónás, Morvay i— Englert, Boros, Csordás, Laezi II.. Nagy. Edző: Fenyvesi László. Bp. Spartacus: Hentes — Kónya, Kóczó. Fodor — Halasi, Varga — Farkas, Németh, Tisza. Széles; Bekő. Edző: Magyar Aladár. Az első negyedórában a Dózsa nemi fölényt harcol ki, amit há­rom szöglet Is jelez. Lassan a ven­dégek is belejönnek a játékba és veszélyes támadásokat vezetnek. A 16. percben Farkas bombalövése majdnem vezetéshez juttatja a Spar- tacust. A 23. percben Németh jól tör ki és csak az utolsó pillanatban ment a hazai védelem. A 27. percben a mérkőzés legszebb helyzete: Tisza nag£ lövését Vitnyei bravúr­ral tolja szögletre. A Spartacus helyzeteit középcsatárára, Tiszára alapozza és a kitűnő csatárt alig tudják tartani a Dózsa-védők. Az utolsó negyedórában Tisza felső kapufát lő. majd az ötösről vágja fölé a labdát. Fordulás után teljesen megválto­zik a játék képe. A vendégek lát­hatóan a döntetlen megtartására tö­rekszenek. hiszen nekik az egyik pont is az NB II-ben való benn­maradást jelenti. Csak Tisza marad elől, a többiek minden Dózsa-láma- dásnál a 16-os és az 5-ös tájékán tanyáznak. Már \ az első percekben nagy a Dózsa-nyomás, de a pestiek kemény védelmét nem tudják át­törni. A 16. percben Laczi, Csor­dás és végül Englert ront el egy góllal kecsegtető akciót. A követ­kező percben Hentes csak nagy szerencsével tud Boros elöl men­teni. Mind keményebb, sőt durvább lesz a mérkőzés. A Spartacus min­den áron gól nélkül akarja meg­úszni a mérkőzést. Fzt csak a 38. percben fenyegeti veszély, amikor nagy tömörülés közben a pestiek kapujába keiül a labda. A játék­vezető megadja, majd a fenyege­tően fellépő vendégek követelésére a partjelzőt megkérdezi és vissza­vonja az ítéletet. Mezőnyjátékkal ér véget a mérkőzés. A mérkőzés kimenetelére rá­nyomta a bélyegét az a tény, hogy a Spartacus minden áron meg akarta szerezni az egyiK pontot, ami az NB II-ben való bennmaradá­sát jelentette. A Dózsa játéka az első negyedóra után elszürkült és mindjobban lendületbe jöttek a vendégek, úgyhogy a védelemnek minden tudására és erejére szük­sége volt, hogy az igen fürge pesti csatárok rohamait elhárítsa. A Dó­zsa szünet után már hiába harcolt ki mezőnyfölényt, a nagyszerűen tö­mörülő vendégek védelmével nem boldogult. Az eredményt igazságos­nak mondhatjuk. A kapuban Vit­nyei jól megállta a helyét — külö­nösen az I. félidőben. Szünet után már nem sok dolga akadt. A hát­véd-hármas kitünően rombolt, csak Kerepesi ingadozott néha a gyors pesti pobbszárnnyal szemben. Jónás végig lelkesen játszott. Morvay kissé szürkébb volt a szokottnál. A csatársor gólképtelenségével tűnt ki. Még aránylag Laczi II. volt he­lyenként jó, de heves vérmérsék­lete lecsökkenti játékának az érté­két. — A Dózsának nagyon sokat kell javulnia, ha a hátralevő Két mérkőzésen pontot "ákar szerezni. A KTE csatársora egy hét alatt elvesztette góllövő cipőjét SZEGEDI SPARTACUS—KECSKEMÉTI TE 1:0 (0:0) Szeged — 500 néző. — Vezette: gyarmati. KTE: Pintér — Farkas, Bitó, Ba- racsi — Dezsőfi II., Vass — Károly, 3acs, Berta, Kasza, Vidéki. Edző: VIolnár Ferenc. A mérkőzés elején csakhamar ki- Unik, hogy a kiesés ellen küzdő szegediek sokkal lelkesebben ját­szanak. Fokozatosan feljönnek a szegediek s mind veszélyesebb tá- nadásokat vezetnek a kecskeméti capu ellen. Ebben közrejátszik az s, hogy a KTE-fedezetpár nem irtl meg magát a széteső játékot nutató csatársorral. Az utolsó ne- »yedórában a szegediek nagy haj- ■át vágnak ki és Pintér kétszer is »ólhelyzetben ment, egyszer pedig > kapufa akadályozza meg a szege­itek góllövését. A H. félidőben is a Spartacus kap jobban lábra, aminek a követ­kezménye, hogy tíz perces ostrom után a 11. percben egy szögletrú­gásnál a szegedi Vörös ügyes fejes­sel a hálóba csúsztatta a mérkőzés egyetlen gólját. A gól felrázza a KTE-t és támadásba lendül, majd fölénybe is kerül, de a csatárok nem vállalkoznak góllövésre, s így nem tudják a döntetlent kiharcolni. Az utolsó negyedóra ismét a ha­zaiaké és a 34. percben Pintérnek minden tudására szükség van, hogy az újabb góltól mentesítse hálóját. Szegedi támadásokkal ér véget a mérkőzés. A múlt vasárnapi játéka után nem lehetett ráismerni a KTE gól­képtelen játékára. A csapat közvet­len védelmének köszönhető hogy a szegediek nem nagyobb arányban győztek. Jók; Pintér, Bitó és Ká­roly. Csak a hajrában dőlt el a mérkőzés a halasiak javára KKHALASI KINIZSI—MEZÖKOVÁCSHÁZI PETŐFI 4:0 (0:0) Kiskunhalas — 1000 néző. — Ve-1 eette: Bokor. . H. Kinizsi: Bondor — Hődör, Vár­hegyi, Hornyák — Tóth, Hirth Turcsik, Csányi, Vass, Jager, Kor­sós. Edző: Király István. Az első negyedóra tapogatódzó Játékkal telik el, amelynek során komoly gólhelyzet nem adódik. A 18. percben a hazaiak megszerez­hetnék a vezetést, de Jager éles lö­vése a kapufáról vágódik vissza. A kapus már verve volt. Az utolsó negyedórában a halasiak hajráznak és Jagernek két, Vassnak egy gól­helyzete adódik, anélkül, hogy ér­tékesíteni tudnák. A H. félidő sem hozott szép já­tékot. Inkább csak küzdelem folyt a pályán. A 21. percben Vass fut­tatja Turcsikot, akinek a lövése az ellenkező kapufáról vágódik a há­lóba. Többet támad a Kinizsi, de eredménytelenül. A mérkőzés sorsa csak a 38—40. percek között dől el, amikor gyors egymásutánban há­rom gól esik. Hirth jó labdát ad Vassnak. A középcsatár két védőn is átmegy és úgy lő a hálóba. A kö­vetkező percben szöglet a mezőko­vácsháziak kapuja előtt és az előre­húzódott Várhegyi szép fejessel csúsztat a hálóba. Egy perc sem telik el, amikor Vass lyukra teszi Jagert, aki egészen az alapvonalig elfut. Beadását a befutó Turcsik két méterről a hálóba helyezi. A halasiak megérdemelték a győ­zelmet, amivel visszakerültek a 2. helyre, bár csatáraik eléggé lagy­matagon játszottak és csak az utolsó tíz percben emberelték meg magu­kat. Jók: Hirth (a mezőny legjobb­ja), Várhegyi, Hornyik és Vass, Az első félidőben kellett volna a félegyháziaknak megnyerniük a mérkőzést GYULAI MEDOSZ—KISKUNFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK 5:1 (1:0) Gyula — i960 néző — Vezette: Kádár. F. Építők: Cseh — Városi, Mar­tinovics, Párád' l. — László, Vereb t— Kelemen II.. Szabó III., Palatí­nus. Móczár, Szénás;. Edző: Soltész DeZSŐ. Az első félidőt a félegyháziak négy csatárral kezdik, mert Széna- sit hátravonták söprögetőnek. Az Építők négy csatárral is nagy ló­lényt harcolt ki és sok gólhelyzetet hozott össze, de érvényesíteni nem tudták. Már a harmadik percben Vereb labdájával Szabó elfut, vé­gül is a kapu mellé gurit. A 7. és a 11. percben a gyulai Pásztor Szabó III-at nyakánál fogva sze­reli. A sorozatos félegyházi táma­dások ellenére a gyulaiak szerzik meg a vezetést a 13. percben, ami­kor Paródi rosszul ad haza, Nagy l. elcsípi és a léc alá vágja a lab­dát. Pár perc múlva Móczár be­adásával Kelemen az ötösről gyen­gén a kapus kezébe fejel. A 13. percben Kelemen II. tisztán állva, nagy helyzetben ront. A 25. perc­ben az elfutó Szabó ílt-at Pásztói újból szabálytalanul szereli. A fél­idő végéig úgyszólván állandóan aa Építők támad — eredmény nél­kül Szünet után megváltozik a játék képe és az első húsz percben Pet- rovszki mester-hármasával végleg eldől a mérkőzés sorsa. A félegy­háziak csak szórványosan támad­nak, de ezekben nincs már átütő erő. A 30. percben Petrovszki már a negyedik gólt lövi. A szépítés csak az utolsó percben sikerül, amikor Móczár fejese a hálóba esik. A mérkőzés két teljesen ellen­kező félidőre oszlott. Az első fél­időben az Építőknek gólokkal kel­lett volna nyerni, míg a második félidőben azután a teljesen össze­roppant félegyházi védelem a ki­tűnő Petrovszkit nem tudta tar­tani. Jók: László, Szabó XII. és Móczár. A Szolnoki MÁV Kecskeméten A Kecskeméti TE a soronkövet- kező erős mérkőzéseire való tekin­tettel a szokottnál erősebb edző­partnert keresett szerdára. Ezen a napon az NB Il-ben kitűnően haj­rázó Szolnoki MÁV lesz a hazaiak ellenfele. A mérkőzést szerdái dél­után tél 6 órakor tartják a KTE városi tsoortteienén­A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ VENDÉGJÁTÉKA Baján, a Központi Moziban 1959. június 9-én, kedden este fél 8 órakor Ábrahám Pál: -VIKTÓRIA« JTIozik Műsora Június 9-én, kedden Baja, Uránia: Tisztességtudó utcalány. — Bácsalmás: Idegen­ben. — Dunavecse: Négy lépés a fellegekben. — Jánoshalma: Rendszáma H—8. — Kalocsa: A félkegyelmű. — Kecskemét, Árpád: Micsoda éjszaka. — Kecskemét, Városi: Asch őrve­zető kalandos lázadása. — Kis­kőrös: Az árban. — Kiskunfél­egyháza: Alvajáró Bonifác. — Kiskunhalas: A feleség. — Kis- kunmajsa: Ember született. — Kunszentmiklós: Üzenet érke­zett. — Szabadszállás: Fehér éjszakák. — Tiszakécske, Pe­tőfi: A boldogság vasárnap jön. —Tiszakécske, Tisza: Harmadik líceum. 0CXXXXXXXXXXXXX300000C I A Kecskeméti Ji Állami Áruház ; mai ajánlata: jj Mintás ripsz-sclyem, |H 90 cm széles 77 Ft * Brocát selyem, ji alkalmi ruhára 57 Ft J jcxxxxxxxxxxxxxxxxxxx: NB II. KELETI CSOPORT 1. SZEAC 28 21 4 3 69:17 46 2. DVSC 28 14 7 7 45:31 35 3. Bp. Előre 28 13 6 9 53:42 32 4. Kecskemét 28 10 11 7 43:30 31 5. Borsodi B. 28 11 8 9 33:28 30 6. Jászberény 28 11 8 9 40:41 30 7. Egyetértés 28 10 8 10 47:44 28 8. Ózd 28 10 8 10 32:40 28 9. SZVSE 28 9 9 10 33:46 27 10. Szolnok 28 9 8 11 40:32 26 11. Bp. Spart. 28 7 12 9 37:40 26 12. UTTE 28 8 8 12 27:36 24 13. Pénzügyőrök 28 7 9 12 30:38 23 14. Saig. KSE 23 7 9 12 31:52 23 15. MMTE 28 7 8 13 32:44 22 16. Cegléd 28 6 5 17 29:62 17 NB. II-s eredmények: Szolnok— SZEAC 2:2, DVSC—Jászberény 4:0, UTTE—Borsodi Bányász 1:0, Bp. Előre—Ózd 1:1, Egyetértés—Pénz­ügyőrök 2:2. SZVSE—Cegléd 3:2, MMTE—Salg. KSE 2:2. — A Cegléd már kiesett, míg a másik két ki­eső az UTTE. Pénzügyőrök, Salg. KSE és az MMTE közül adódik. NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1. Orosháza 27 14 11 2 36:17 39 2. H. Kinizsi 27 15 3 9 46:36 33 3 Sz. Építők 27 14 4 9 63:47 32 4. Makó 27 14 S 10 52:24 31 5. KTE 27 12 7 8 42:20 31 6. Cs. Építők 27 11 8 8 46:37 30 7. M.-kovácSh. 27 12 5 10 36:40 29 8. Gyula 27 9 8 10 40:39 26 9. Sz. Spartac. 27 19 6 11 33:35 26 10. Cs. MÁV 27 10 5 12 35:38 25 11. Nagykőrös 27 10 3 14 54:53 23 12. Cs. Agyagip. 27 9 5 13 35:46 23 13. F. Építők 27 9 4 14 43:53 22 14. MÁV HMTE 27 8 6 13 30:49 22 15. Mezőhegyes 27 6 9 12 30:52 21 16. Hm. Dózsa 27 6 7 lí 28:65 19 NB III-as eredmények: Makói Vasas— Orosházi Kinizsi 0:0. A pijnnnrt-ramiaHnn a / nrogháóiaV A döntetlen igazságos volt BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—PÉCSI BÁNYÁSZ 0:0 Baja — 3000 néző — vezette: Bán­kúti. Bácska Posztó: Körmendi — Barta I„ Ihos II., Blsztrovics — Borsodi, Horváth — Welling, Önody, Petre- sevics, Gugán. Edző: Fekete Ko­vács Győző. A kezdés után a vendégek kap­nak jobban lábra és már az első percben igen veszélyes lövést eresz­tenek a bajai kapura. Az első öt perc után kiegyenlítődik a játék. A nagy tét miatt sok hiba csúszik mindkét részről a játékba. A 14. percben van az első komoly hely­zete a Bácskának, de Dujmov lö­vése elsuhan a kapufa mellett. Vál­tozatos mezőnyjáték következik mintegy húsz percig — komoly helyzet nélkül. A 35. percben Duj­mov erős lövése a kapufáról, vá­gódik vissza, de a levágódó labdát a lemaradt bajai csatársor nem tudja megszerezni. A 40. percben Onody- nak van jó helyzete, de kivár. Bajai fölénnyel ér véget a félidő. Szünet után újra a pécsiek a kezdeményezők, eredmény azonban most sincs. A 6. percben önody a mérkőzés legnagyobb helyzetéi; hagyja ki. A következő percekben egy pécsi támadás során közép­csatáruk kitörését csak nagy Ugv- gyel-bajjal tudják szerelni a bajai védők. A 20. percben a pécsi Dé­vai előtt nyílik Jó helyzet. Vissza­játszik és most már menteni tud a bajai védelem. A Bácska mind­jobban feljön és megkísérli a maga javára eldönteni a mérkőzést, de a jól tömörülő pécsi védelemmel nem bírnak. Mindkét oldalon akad még egy-két helyzet, de a védelemnek idejében sikerül közbelépniök. Az eredményt igazságosnak mond­hatjuk, mert a támadásokból a csapatok egyenlő arányban vették ki részüket és mindkét csapat vé­delme meg tudta akadályozni az ellenfél csatárainak a gólratörésát. Jók: Ihos II., Bisztrővics és Hor­váth. — A játékvezető működésé­vel egyik fél sem volt megeléged­ve. A szó szoros értelmében szét­fütyülte a mérkőzést. Az elején eldőlt a mérkőzés SIMONTORNYAI BTC—BAJAI ÉPÍTŐK 2:1 (2:0) Simontornya — 600 néző — ve­zette: Horváth. B. Építők: Disztl — Vörös, Gyur- kity, Rapity *1., — Varga, Mikus — Kreisz, Czeglédi, Poszlancsek, Tan II., Teket. Edző: Hirmann Endre. A kiesés ellen küzdő simon- ternyaiak nagy lelkesedéssel fe­küdtek a küzdelembe, és mindjárt az elején sorozatos támadásokat vezettek a bajaiak kapuja ellen. A 7. percben meg is születik a vezető góljuk jobbösszekötőjük ré­vén. Továbbra is az SBTC van fö­lényben, de egy-egy ellentámadás során jó helyzet adódik Gyurkity. majd Kreisz előtt, csak éppen ki­használni nem tudják. Annál in­kább a hazaiak. A 25. percben egy veszélytelen simontornyai tá­madás után a védelem hibáz, és máris 2:0. A gól után a bajai vé­delem teljesen megzavarodik, s csak a szerencse, valamint Disztl kitűnő védése menti meg őket az újabb góloktól. Fordulás után a bajaiak cserél­nek. Rapity I. előre megy bal­szélre, s helyébe Tan II. megy hátra. így már sókkal jobban men­nek a támadások és a bajai csapat teljesen uralja a mezőnyt, úgy­hogy a hazaiak csak néha-néha jönnek át a bajaiak térfelére. Az Építők sok gólhelyzetet összehoz, de a góllövésben nincsen szeren­cséjük. Így mindjárt a félidő ele­jén Poszlancseknek van jó hely­zete, majd Varga lövése csattan a: kapufán. Meddő fölény után a ba- jaiaknak csak a szépítés sikerül a 38. percben, amikor Kreisz egy le­pattanó labdát a hálóba lő. A 42. percben Czeglédit a 11-es táján el­kaszálják. A játékvezető fütyül, s kiviszi a 16-osról a labdát, úgy ahogy ez igen sok esetben történni szokott. Az első félidőben a hazaiak min­dent elsöprő lelkesedésükkel meg­érdemelten szereztek kétgólos ve­zetést, a második félidőben azon­ban az Építők egy kis szerencsé­vel megfordíthatták volna a mér­kőzés sorsát. Jók: Rapity I., Tekét, Vörös és Disztl. Vasárnapi soorteredmények Labdarúgás: NB I-es mérkőzések' Bp. Honvéd—Csepel 4.1, UJp. Dózsa — MTK 4:3, Vasas—Győr 1:0, Tata­bánya—Miskolc 3:0, Diósgyőr—Fe­rencváros 3:2, Salgótarján—Dorog 2:2, BVSC—Szombathely 4:0. Az NB I. élcsoportjának állása: 1. Csepel 31, 2. Vasas 31, 3. MTK 30, 4. Bp Honvéd 29, 5. Tatabanya 29. Ot bal. nokj elölt! Atlétika: Szécsényi a győri atlé­tikai versenyen a dlszlcoszvetes Európa- és magyar csúcsát 58,33 ra­re javította. Ez a világ idei legjobb eredménye. Németh R. a hármas­ugrásban állította be a magyar csú­csot 15,41 m-reL Úszás: A MUSZ nemzetközi úszó­versenyén Müller a 200 m hátüszás országos csúcsát 2:24,8-ra javította- Killermann Klára pedig 200 m mell­úszásban javított csúcsot 2:55,7-tel A versenyen a kínai üszők igen jó) szerepeltek. Kosárlabda: A zadari nemzetközi női kosárlabda-tornán Magyarorszag csapata Olaszországot 54:51 aránk­ban legyőzte. Röplabda: A budapesti nemzetközi röplabda-tornát Magyarország A) csapata nyerte a B) csapat előtt. Harmadik NDK, negyedik Románia. Totóeredmények: 1, 3, 3, 1, X, 1, X. X. 1, X, 3, 1. Apróhirdetések CSALÁDI ház eladó. Kecskemét, Kereszt u. 2. Érdeklődés délután 5-től. 7947 HASZNÁLT rekamié négy székkel eladó. Kecskemét, Egressy u. 2. 7946 PIROS Pannónia jó karban levő eladó. Kecskemét, Czigány János utca 1/c. 7949 DESZKÁNAK való nyárfarönk el­adó. Érdeklődni: Kecskemét, Árok utca 16. 1339 ELADÓ hálószoba és kárpitozott garnitúra. — Kecskemét, Bajcsy- Zsilinszky utca 34. Megtekinthető délután 2—4 óráig. 7759 ELADÖ két hold szőlő—gyümöl­csös, a központtól 2 km-re, Mária hegy 92. Kisebb parcellákban is. Házhelynek alkalmas. Kecskemét, Wesselényi utca 10. Faragóné. 7760 ELADÓ 5 család méh. Érdeklődni: Kecskemét,’ Városföld 349. — Tassi Lászlónál. 7761 BONTÁSBÓL való nád sürgősen, olcsón eladó. Kecskemét, Csóka u. 63. sz. _______________________7762 IF J. MONDOK Jánosné Izsáki la­kos 13 éves meggy pej, megnyúlt csillagú, tűzött orrhátú kanca lo­vának elveszett a járlatlevele, azt megsemmisítem. Járási tanács v. b. Kecskemét. 1348 SUBA ANTAL, Lajosmizse 140 sz. alatti lakosnak „Manci” nevű, 1947. évi születésű pej kanca jegytelen lovának járlatlevele elveszett, azt megsemmisítem. Járási tanács v. b., Kecskemét. 13332 ELADÓ egy db vas sablon, kútgyű- rűhöz való 80X80-as méretben, 6 db vas alátéttel. Kecskemét, Tal- fája utca 8. Héjjas Gyula. 7943 FÉL hálóbútor eladó. Kecskemét, Liliom u. 11. 7918 1700-AS Mercedes személy gépkocsi kifogástalan állapotban, új gumik­kal eladó. Érdeklődni: Izsák, tele­fon: .6. 7334 MÜBÖRKABAT, motorosmellény 580,— Ft-tól több színben utánvéttel is. Sport és divatszabó, Bp., VII. Garat tér 7. 1347 ELADÓ lakóház Baján, a város központjában. 3 szoba, mellékhelyi­ségek, nagy udvar, pince. Blücher, Árpád u. 17. 1314 NÉMET fordítást és gépírást vál­lalok. Ifj. Baditz, Miskolc. Tass 15. v 1317 ELADÖ háromkerekű, kézi hajtású, rokkantnak való kocsi. Érdeklődn: lehet Kiskunfélegyházán, a járás­bíróság melletti trafikosnál. 1315 ÁCS ÉS VASBETONSZERELŐ ÉS ÉPÜLETLAKATOS szakmunkásokat azonnal felve­szünk. É. M. Bács megyei Állam: Építőipari Vállalat. Kecskemét. — Rákócziváros 23. 1349 NYOMDAI GÉPMESTERT — hosz szabb gyakorlattal t— és kát tanuló’ július l-től felvesz a Kecskeméti Nyomda. VIZSGÁZOTT kazánfűtőt azonnal: belépésre keres a Kecskeméti Hűtő­ipari Vállalat. Rákócziváros 20. 1352 MEGJELENT az 1959—60-as, egész évre szóló ZSEBMENETREND Bács megye valamennyi vonat- és autóbusz-csatlakozását tartalmazó részletes menetrend már kapható valamennyi hírlapárusnál, postás-kézbesítőnél és postahivatalban. ÁRA: 2,— FT. Wj *+&***— A SZABAD FÖLD Tsz Felsőszéktó 14. sz. alatt sürgősen elad 1 dfc lapos és 1 db használt lőcsös kocsit. Megtekinthető a helyszínen. 7929 BEKÖLTÖZHETŐ 2 szobás családi- ház eladó. Értekezni lehet Kecske­mét, Külső körút 5. Rendőrfalu. 7926 ELADÖ beköltözhető 2 szoba, össz­komfortos villaépület, mellékhelyi­séggel, 900 négyszögöl szőlő és gyü­mölcsössel, árvaháztól 5 percre. — Érdeklődni: Kecskemét, Deák tér 3. Déli órákban. 1325 MŰVÉSZI alkotások (olajfestmény, rézkarc) terjesztésére szervezőket fixfizetéssel és jutalékkal lelve szünk. Képcsarnok, Kecskemét. - Gáspár András u. 4. 7931» «