Petőfi Népe, 1959. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-24 / 146. szám

1939. június 24, szerda 5. oldal Megyei I. o. labdarúgó eredmények JÁNOSHALMA—DAVOD 5:2 (5:1). Bávod — 400 néző — vezette: Lo­soncai. A dávodiak vezetik az első támadásokat, de csatáraik a leg­jobb helyzeteket is kihagyják. A jánoshalmaiak könnyen veszik a játékot, mégis a 11. percben veze­téshez jutnak. Fenyvesi II. jól be­ívelt labdáját Magyarosi a saját hálójába fejeli. A 2. gól is bal­szerencsével születik meg. Egy tá­voli lövést a dávodi ka. is a lába között beenged. A két szerencsét­len gól nem töri le a hazaiakat és a 23. percben Sirok egy 18 méteres szabadrúgásból szépít. A 26. perc­ben azután végleg eldől a mérkő­zés sorsa. Egy 20 m-es szabad­rúgásból újabb gólt kapnak a dá­vodiak. Ez letöri a hazaiakat, úgy­hogy még a félidő végéig további két gólt kapnak. — A II. félidőben ellaposodik a játék. A vendégek láthatólag az eredmény tartására törekszenek. A hazaiak mégis szé­pítenek. A 23. percben Sirok les­gyanús helyzetről indulva javít az eredményen. Mezőnyjátékkal ér véget a félidő. A mérkőzést a já­noshalmaiak I. félidőbeli jó játé­kukkal megérdemelten nyerték. — Jók: a jánoshalmi kapus, Illés és Fenyvesi II., illetve Varga I. — A mérkőzés után a közönség egy része teljesen indokolatlanul tün­tetett a játékvezető ellen. Helye­sebb lett volna a dávodiak gyenge játéka miatt zúgolódni. KRHALASI HATÁRŐR—KECS­KEMÉTI ÉPÍTŐK 2:1 (1:1). Kecs­kemét — 300 néző — vezette: Ma­gyar. A Határőr lendül jobban já­tékba, s a 4. percben kavarodás a [kecskeméti kapu előtt, Ungi lövése •emberbe akad és Janecz elé pat- jtan, aki nem hibáz. A gól után (változatos játék folyik, s mindkét [kapu előtt több kihasználatlan gól­helyzet alakult ki. A 41. percben f arkas egy balról átadott labdá­ét Koncz befejeli. -*■ Fordulás után te kecskeméti csapat nagy kedvvel «támad, mégis a 4. percben egy írossz sorfal miatt a kecskeméti ►csapat gólt kap. Az Építők elkese- jredetten támad és nagy mezőny- [íölényt harcol ki, helyzete is több Ladódik a Határőr kapuja előtt, de éltékesíteni egyet sem tud. Az Épí- jtők második félidőben! játéka alap­mán döntetlent érdemelt volna. Jók: (Lukács, Magyar, illetve Virág, WMikus. kkfélecyhazi honvéd— ga­jflRAI TRAKTOR 4:0 (2:0). Kiskun­délegyháza — 1000 néző — vezette: [Bálint. A Honvéd könnyed játék­kal nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Csatárai a 16-oson belül »«mindent kombinálva gurítgattak, fami gólképességüket alaposan csök- Ikentette. A vendégvédelem igen (lelkesen játszott, s nekik is sze­lepük volt az aránylag kevés gólos tfélegyházi győzelemben. KKHALASI MA V—MADARAS 4:1 1(1:1). Madaras — 300 néző — vezette: • Száll. Meglepetésre a madarasiak •hatalmas iramban kezdenek és az első aél órában teljesen leszorít­ják p vendégcsapatot. A játéknak it'bbeó a részieben a játékvezető két ^büntetőt nem adott meg a hazaiak 'javára. A fölény ellenére a 33. percben a halasi Sejben elfut és Vezetéshez juttatja csapatát. A 41. (percben Madaras egyenlít. Horváth •egy kapu előtti kavarodásnál a »halóba kotorja a labdát. Szünet titán is a madarasiak vannak fö­lényben, de a félidő közepén visz- aszaesnek, és Dobra, valamint a ha­lasi balszélső két góllal beállítja < b végeredményt. A lelkesen harcoló anadarasiak nem érdemeitek vere- íséget. Jck: Dobra, Sejben és a .kapus, illetve az egész madarasi csapat. MÉLYKÚT—VASKÜT 2:1 (1:1). — Mélykút — 300 néző — vezette: Bájnál. A kiesési zónából mene­külő mélykúti csapat otthonában is csak nagy küzdelem után tudta megszerezni az oly fontos két baj­noki pontot. A vaskútlak lendül­nek jobban a játékba és Schadt I. révén a vezetést is megszerzik. A mélykútiak most nagy lelkesedés­sel kezdenek a játékba és a 31. percben Bényi III. fejes góljával sikerül Is egyeniíteniök. A fordu­lás után Adelhardt irányítja a mélykúti csatársort. Meg is van az eredmény, mert a 32. percben •a középcsatár éles, lapos lövéssel megszerzi csapatának a győzelmet jelentő gólt. Adelhardt a 42, perc­ben még lő egy gólt, de a játék­vezető les Címén nem adja meg. — Jók: Bényi IV., Adelhardt, Harnos (a mezőny legjobbja), illetve a vendégvédelem. KALOCSA—SOLT VADKERT 2:2 *<2:ö). Kalocsa — 600 néző — vezet­te: Szabó Béla. A kissé elbizako­dottan pályára lépő hazai csapat nagy küzdelem után jutott az egy pont birtokába. A 29. percben Mé­száros szabadrúgásból szerez gólt, majd a 44. percben ugyancsak ö volt eredményes (2:0). — Szünet után a soltvadkertiek támadnak. A 30. percben Zöld góljával szépíte­nek, majd a kiegyenlítő gólt a 40. percben Miskei érte el. A 32. perc­ben Mészárost, a 45. percben a ka­locsai Oknert a játékvezető kiállí­totta. — Jók voltak: Vattai, Lad- jánszky, Petro vies, illetve Zsikla I., Hachhold és Zöld, Minden áron győzni akart a Székesfehérvár — sikerült (SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV—BAJAI BÁCSKA POSZTÖ 2:1 (1:0) TISZAKÉCSKE—KECEL 6:1 (2:1). Tiszakécske — 200 néző — vezette: Szabó. Már az első percekben gólt érnek el a hazaiak a lest vitató leálló keceli védelem hibájából. A kecellek most nagy erővel támad­nak és a 27. percben középcsatá­ruk egy előreadott labdával jól fut el és közelről a hálóba gurít. A hazaiak most jobban játszanak és a 34. percben megszerzik a veze­tést. — Szünet után a sorozatos gólok miatt a keceli védelem ösz- szeroppan és a kécskeiek még négy góllal terhelik a vendégek hálóját. Meg keli említenünk, hogy a ke­cellek kapusa sérülése miatt nem játszott, helyettese edzéshiány miatt azután nem tudta megaka­dályozni a nagy kedvvel játszó kécskei csatárok góllövési kísér­leteit. BACSBOKOD—KISKÖRÖS 2:1 (2:0). Kiskőrös — 1000 néző — ve­zette: Nagy S. — Meglepetésre a vendég bokodlak igen erős ellen­félnek bizonyultak és a hazai csa­pat is egy kissé könnyen vette a mérkőzést. A kiskőrösiek egyszer­re csak azt vették észre, hogy a félidő közepe körül három perc alatt két gólt kaptak. Még a golok sem rázták fel a hazaiakat és to­vábbra is igen lanyha, színvonalai­én játékot mutatlak. — Szünet után sem élvezetesebb a játék, mégis a 16. percben Markónak egy 20 méteres szabadrúgásból sikerült javítani, de már az egyenlítéshez a kiskőrösieknek nem volt erejük. Igaz, a bokodi védelem is kemé­nyen rombolta szét a hazaiak gyenge próbálkozásait. MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állasa 1. H. Határőr 29 24 5 _ 95:2 1 53 2. F. Honvéd 23 22 3 3 93:24 47 3. H. MÁV 29 16 4 9 62:33 36 4. Kiskőrös 29 14 7 8 46:29 35 5. Bácsbokod 29 14 5 10 51:54 33 6. Jánoshalma 29 14 4 11 67:48 32 7. Soltvadkert 29 11 6 12 50:45 28 8. K. Építők 29 12 4 13 51:59 28 9. Kalocsa 29 9 8 12 50:59 26 10. Vaskút 28 11 4 13 49:54 26 11. Mélykút 29 10 6 13 £7:56 26 12. Dávod 28 11 4 13 45:65 26 13. Kecel '29 7 7 15 39:52 21 14. Tiszakécske 28 6 4 18 26:63 16 15. Gara 29 6 3 20 40:77 15 16. Madaras 29 4 4 21 27:103 12 Székesfehérvár — 1500 néző — Jvezette: Lakatos II. Bácska Posztó: Körmendi — IBinszky, Várnagy, Bísztrovics — Borsódi, Horváth — Albert, Gugán, Önody, Dujmov, Welling. Edző: Fe- Ikcte Kovács Győző. A mérkőzés kimenetele a hazai csapat részére a kiesés szempont­jából sorsdöntő volt és ezért nagy erővel és akarással játszottak. Kez­dés után mindjárt a hazaiak len­dültek támadásba. A Bácska szór­ványosabb támadásait a hazai vé­dők igen erőszakosan hiúsították meg. Ennek lett azután a követ­kezménye, hogy önody a 7. perc­ben a szemén, Binszky pedig a 27. percben a- homlokán sérült meg. Sérülten is végigjátszottak a mér­kőzést. Az utolsó negyedórában a Bácska egészen szépen, — de ered­ménytelenül játszik. Önody, Hor­váth és Dujmov hagy ki jó hely­zetet. A fölény ellenére egy vá­ratlan ellentámadásból vezetéshez jutnak a hazaiak — a játékvezető jó voltából. Körmendit az egyik fehérvári csatár akadályozta a vé­désben, s mindketten a földre es­tiek. A játékvezető meglepetésre ll-est Ítél, amit a hazaiak értékesí­Fordulás Után ismét a hazaiak vezetik az első támadásokat és a I percben egy távoli lövésük a felső kapufáról a gólvonalra pat­tan éa a játékvezető bebiztosítja a hazaiak győzelmét, mert gólt ítélt. A Bácska tovább küzd és a 22. percben veszélyes támadást vezet Gugán révén. A kiugró csatárt a 16-oson belül elkaszálják. A bün­tetőt Welling értékesíti. Mind iz­galmasabbá válik a játék, s mind­két kapu többször is veszélyben fo­rog, de az eredmény már nem vál­tozik. A székesfehérváriak több gól­helyzetük alapján megérdemelten győztek. Csak az a sajnálatos, hogy ehhez játékvezetői segédlet Is kel­lett. A játékvezető mindkét fehér­vári gólban »benne volt«. — Jók: Körmendi (a mezőny legjobbja). Várnagy, Binszky, Gugán. NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT Állasa 1. Kaposvár 29 20 5 4 75:28 45 2. Bajai Építők 29 19 3 7 66:33 4L 3. Pécsi Bány. 29 17 6 6 76:35 40 4. Bajai Bácska 29 17 4 8 55:33 38 5. Pécsi Vasas 29 16 4 9 54:37 36 6. Bázakerettye 29 15 4 10 64:49 34 7. Pécsi BTC 29 12 8 9 41:36 äii 8. Nagykanizsa 29 11 6 12 56:51 ft 9. Szekszárd 29 12 4 13 50:30 28 10. Bónyhád. 29 10 7 12 34:51 27 11, Székesfehérv, 29 9 8 12 46:40 26 12. Simontornya 29 9 7 13 35:51 25 13. Bácsalmás * 29 11 2 16 53:74 21 14. Nagyatád 29 7 3 19 23:49 17 15. Balinka 29 5 2 22 27:78 12 16. Dombóvár 29 4 3 22 25;3ü 11 Ä KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ vendégjátéka Baján, a Kpzponti Moziban Június 21-én, szerdán este fél 8 órakor Huszka: LILI BÁRÓNŐ jflozik jftűsora Június 24-én, szerdán Baja Uránia: A harmadi líce­um. — Bácsalmás: Don Juan legutolsó kalandja. — Duna- vecse: Rose Bernd. — János­halma: Per a város ellen, — Kalocsa: Álmatlan évek. — Kecskemét Árpád: Megcsalat- va ítéletnapig. — Kecskemét Városi: A nagy Caruso. — Kis­kőrös: Kettőnk titka. — Kis­kunfélegyháza: Kard és kocka. — Kiskunhalas: A félkegyel­mű. — Kiskunmajsa: A világ teremtése. — Kunszentmiklós: Egy idegen telefonál. — Sza­badszállás: Fehérek és feketék. — Tiszakécske Petőfi: Csoda­gyerekek. — Tiszakécske Ti­sza: A vihar kapujában. OOOCXXXXXXXXXXXXXXXXX3 A földműre »szövetkezetről és a sokgyermekes anyák ügyéről tárgyalt az Orgotányi Községi Tanács (Községi tudósítónktól.) Az orgoványi községi tanács ezévi 6. ülésén megtárgyalták a ta­nácstagok az Orgovány és Vi­déke Körzeti Földművesszövet­kezet ez évi eredményeit és fel­adatait. Figyelmeztették a föld- művesszövetkezetet, hogy a pá­linkafőző kazánjából kikerült salakot ne tárolják a szabad ég alatt, mert könnyen tűzvészt okozhat. A tanácsülés több, sok- gyermekes anyát részesített pénzjutalomban. így Németh Sándorné 1000, Szalai Lajosné pedig 1600 forintot kapott. 0 Szőlősgazdák! Borpincék! Szeszfőzdék FIGYELEM! A Kiskunhalasi Mezőgaz­dasági Ktsz kádár-részlege az egész megye területén vállalja helyszínen hordók, kádak javítását. 1455 — A IV. Országos Iparművé­szeti Kiállítást novemberben rendezik meg. A részvételt a Képző- és Iparművészek Szövet­ségének kell bejelenteni (VH.j Kertész utca 36.), az anyag be­küldési határideje október 15. A Kecskeméti r r Állami Aruház mai ajánlata: Női gumírozott sza­ténkarton fürdő­ruha 121,— Ft lialásznadrág piros, sötétkék, fehér vászonból 90,— Ft Szalmakalap 12,20 Ft utmxxxxxxmxxxxxxx: Apróhirdetések TÖBB éves gyakorlattal rendelkező építészmérnököt vagy technikust azonnali belépésre felveszünk mű­szaki ellenőrzőnek. Javadalmazás megállapodás szerint. Jelentkezés a személyzeti vezetőnél. Alföldi Álla­mi Pincegazdaság. Kecskemét, Mo­lotov tér 3. 8036 ELADÓ tűzhely, asztal, szék és gyermekkocsi. Kecskemét, Arany János u. 4. Házfelügyelőnél. 8034 ELADÓ hálószobabútor, szép ebéd­lőszőnyeg. Lakásomat elcserélném. Kecskemét, Tizedes u. 4. 8033 FEHÉR ZOMANCOS nagyobb méretű tüzheiy eladó. — Cím: Kiskőrös, Gáspár Endre. — Kossuth L. u. 16. sz. 1404 S 4-ES oldalkocsis Puch sürgősen eladó. Kecskemét, Hunyadiváros 50. 8032 NÉMET fordítást és gépírást vál­lalok. Ifi. Baditz, Miskolc. Tass 15. 1426 Műszaki Anyag- és Gépkereskedelmij Vállalat (MŰSZAKI BIZOMÁNYI)] Kecskeméten a Finom- i mechanikai Vállalat (Két- j templomköz) helyiségében• június hó 25-én becslést,: illetve lebonyolítást vé-! géz. 1488 PtPIRGrilirO-HElEX! 1959. máj. 20—fűn. 30 A papírhulladék fontos nyersanyag! Felemelt áron újságpapír kg 4,— Ft | iromány, könyv kg 1,10 Ft | füzetek, | folyóiratok kg 0,90 Ft | Háztartási 1 vegyes kg 0,70 Ft * vásárolják a « Pest—Bács—Nógrád megyei í tr i vállalat telepei és átvevő- helyei. Baja, Bácsalmás, János­halma, Kalocsa, Kecske­mét, Kiskőrös, Kiskunfél­egyháza, Kiskunhalas, Kis­kunmajsa, Solt és társa­dalmi begyűjtőhelyei, a megye területén. Június 30-ig még köthető BAB értékesítési szerződés i terményforgalmi vállalat telepein. EGYÉNI TERMELŐK! KÖSSETEK BABÉRTÉKESÍTÉSI SZERZŐDÉST! Szerződéses átvételi árak mázsánként: KOMBINÁLT szobabútor eladó. — Kecskemét, Szegedi ut 4. 8022 AZ ÜJBÖGI Állami Gazdaság me­zőgazdasági erő- és munkagépek szerelésében jártas szerelőt keres azonnali felvételre. Fizetés kollek- l tív szerint. Érdeklődni lehet sze- í mélyesen vagy levélben. Cím: Üj- | bőgi Állami Gazdaság, Üjbög. 1467 t kalocsai apróhiidelések j 1461 PIROS Pannónia motor eladó. Ka­locsa, Petőfi Sándor u. 77. 639 speciálbab 380 Ft szokványbab 340 Ft fürjbab 340 Ft Bács megyei Terményforgalmi Vállalat. 330-ES IZS motorkerékpár könnyű oldalkocsival külön-külön is eladó. Ugyanott 2 db beüvegezett redőny­tokos ikerablak és épüietfa eladó. Kalocsa, Rákóczi utca 44. 642 KALOCSA és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet felhívja azokat a tagjait, akik még nem vették fel a befizetett részjegy után a visz- szatérítést, azok június 30-ig a földművesszövetkezet központi iro­dájában vegyék fel, mert ellenkező esetben felajánlott részjegyüknek növelésére vesszük. Igazgatóság. 640 DUNASZENTBENEDEKEN Rákóczi Ferenc u. 29. sz. ház 2 szoba, kony­ha melléképületekkel olcsó áron eladó. Érdeklődni lehet ugyanott. 641 A Jánoshalmi Vegyes- cs Építőipari KLsz vállal r mindennemű rézműves munkát, szeszfőzdék javítását azonnali határidőre, vala­mint új üstök készítését. Megrendelést az egész me­gyéből felvesz; 1454 Aratásig még köthető ♦ ken yérga bonára | értékesítési szerződés \ a termény forgalmi vállalat és a földművesszövetkezetek felvásárló helyein 1 Bács megyei Termény forgalmi f Vállalat 1461/a I tlWWWMÚItWtWIWWfMHiHKWWttOIWWWiWWWWWWWWMtmwH.