Petőfi Népe, 1959. április (4. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-14 / 86. szám

5. oldal 1959. április 14, kedd Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen győzött a Dózsa KECSKEMÉTI DÖZSA—ÚJPESTI TTE 4:1 (1:1) Kecskemét -s 4S00 néző r-t Ve­tette: Pásztor. — K, Dózsa: Czéh 'é- Tordasi, Határ, Kerepesi — Csordás, Kiss U. — Englert, Fiilöp, Hagy, Laczi II., Rozgonyi. — Edző: Fenyvesi Jjászló. — UTTE: Lung — Jock, Naszódi, Varga — Laczkő, Zinimermann — Lakatos, Juhász, Xarádi, Lukács, Balogh. — Edző: Karmán József. Hatalmas iramban kezdenek a csapatok és már az első percben gólszerzési alkalma van Nagynak, de bombalövesét Lung szögletre tolja. A 6. percben Csordás lövése kerül szögletre. Ezután igen válto­zatos lesz a küzdelem és mindkét kapu többször is veszélyben forog. A félidő közepe körül mindinkább fölénybe kerül a Dózsa, s a 30. percben Rozgonyi jól irányított lö­vését Lung csak szögletre tolja. A 31. pereben esik az első gól. Nagy lyukra teszi Fülöpöt. Az összekötő a kifutó Lungot kicselezi és az üres hálóba gurlt. A 37. percben az újpesti középcsatár villámgyor­san jobbra kanyarodik és az ötös­ről félmagasan védhetetlenül a bálőba vágja a labdát. Mezőnyjá­tékkal ér véget a félidő. A második félidő nagy újpesti nyomással indul és a megzavart Dózsa-védelmet két ízben is csak a kapufa menti a biztosnak látszó góltól. Az 5. percben gyors ellen­támadást vezet a Dózsa Englert ré­vén. A szélsőt csak kézzel tudják feltartani. Csordás lövi a szabad­rúgást a pálya széléről és balra irányítja az odahúzódott Englert­hez. A szélső jó helyzetben Lung mellett a hálóba vágja a labdát. A 18. percben Englert ácsgyanús hely­zetben elfut, beadását a jó ütem­ben beérkező L*Czi n. közelről a halóba lövi. Az XJTTE reklamál, de hiába. / A 25. perben a mérkőzés leg­szebb jelenete adódik. Az. újpesti Juhász tisztán kapja 20 méterre a kaputól a labdát. Lövését mintha zsinóron húzták volna a bal felső sarokba, de Czéhnek sikerült szög­letre tolni a reménytelennek látszó labdát. A 28, percben Kerepesi sza­badrúgása Englerthez kerül. A szélső átengedi a Jobb helyzetben levő Nagynak, aki nem hibáz. Az újpestiek most sem adják lel a küzdelmet és támadást támadásra vézclhek, üé nem .bírnak a kitűnő kecskeméti, védelemmel. Mezőnyjá­tékkal ér véget a mérkőzés. Mindvégig izgalmas és egészen színvonalas mérkőzést láthatott a közönség. A gólarány nem fejezi ki hűeh a két csapat felkészültségét, mert a mezőnyben a vendégek egy cseppet sem játszottak alárendelt szerepet. A kapu előtt azonban nem voltak eredményesek. Sokkal jobb helyezést érdemelnének, mint amilyenen jelenleg tanyáznak. A Dózsa tartja jó formáját és a győzelmet mégérdémeite, mert a gólhelyzetek kihasználásában sok­kal eredményesebb volt ellenfélé-- nél. A csapat egyik legjobbja Czéh volt. Sokszor reméhytelennek lát­szó labdákat fogott ki. A hátvéd­hármas lelke most is Határ volt. A fedezetpár megérezte Morvái hiá- : nyát. Csordásnak két ember he­lyett is kellett dolgoznia. A csatár­sor javuló formát mutatott. Külö­nösen meglepte a közönséget Fülöp okos és hasznos játéka. Englertre nagyon vigyáztak, de így is volt több szép elfutása. Nagy a meg­szokott jó volt. Laczi II. kissé hal­vány abbán játszott. Rozgoilyinak n§m volt szerencséje a lövésekkel. Pásztor játekvézétő rhihd Végig mintaszerűen vezette a mérkőzést, a 2. gólnál azonban figyelémbe kel­lett volna vennie a partjelző be- ,intését. MH>Ü-OOUO(K>oe ÖiKK/OOOOOÖOtX A Ily mérkőzés nem hozott szerencsét az orosháziaknak — elvéreztek Fél egyházán KKFÉLEGYHAZI ÉPÍTŐK—OROSHÁZI KINIZSI 5:2 (3:1) Kiskunfélegyháza — 2000 néző — Vezette: Kösztner. — F. Építők: C'/.eh — László, Martinovics, Pa- rádi I. — Szabó III., Vereb — Ke­lemen II.; Palatínus, Istvánffy, Ke­rék, Móe;sár. — Edző: Soltész De­zső. — Orosháza: Landy — Szőke, Szabó, Ádáz — Dudás, Széles — Basph, Kunos, Szőkő, Túri, Bogár. f~i Edző: Csonka Béla. Húsz fordulón ót veretlen maradt fiz NB 142 csapata közül az Oros­háza. A. huszonegyediken Félegyhá­zán vereséget szenvedett, mégpe­dig elég súlyosat, a kiesés ellen küzdő F. Építőktől, A hagy lelke­sedéssel játszó f elegy háziak telje­sen megérdemelten győzték le a baj nők jelölt vendégeket, sőt kis szerencsével több gólt is lőhettek volna. A mérkőzés sorsát végered­ményben az döntötte el> hogy u Jó formában levő és nagy kedvvel Játszó Istvánffyt az orosházi véde­lem nbih tudta tartani, valamint az, hogy a válogatott Landy három gólban is ludas volt. Már a 4. percben vezetéshez jut­nak a hazaiak. Kerék szerzi meg a labdát, beadására Istvánnfy fut rá és nyolc méterről, előrevetődve, fe­jeli a Vezető gólt a vendégek há­lójába. Két . perc múlva Istvánffy nagy lövését Landy alig tudja szög­letre tolni. Mezőnyjáték alakül ki, amelynek során az orosháziak több vészélyes támadást; vezetnék. Á 28. percben egymásután két kapufát lőnek a vendégek, majd a 32. perc­ben megszerzik a Z egyenlítő gólt Szőkő fejeséből. Az utolsó percek­ben az Építők nagy hajrát vág ki és Istvánffy rövid egymásutánban két szép góllal eldönti a mérkőzés sorsát. Fordulás után a 4. percben egy szögletből Kelemén n. fejeli a 4. gólt. Majdnem erre a sorsra jut három perc múlva Istvánffy fejese Is. A 10. perében Vereb hosszan előreadolt labdájára Landy cs Isl- vánfíy fut rá. A. kozépcsatár a t yorsabb és a hálóba gurítja az pit Ők 5. gólját. A hazaiak most lefékeznek és a félidő közepe tá­ján Kunosnak sikerült szépítenie az eredményén. A 40. percben Parádi a gólvonalról ment, majd a 45. percben Istvánffy fejese a kapufá­ról pattan vissza. Az eredmény nagy meglepetés, de a félegyháziak győzelme meg­érdemelt. — Jók: Istvánffy (a me­zőny legjobbja), Kerék, Kelőmén II. és Parádi I. — Kösztner játék­vezető kifogástalanul vezette a mér­kőzést. ^OOOOOOOOUÚÓÖÓ OOüOOOOOOOi A sok kimaradt gólhelyzet — nem maradt ínegforlatlanul PÉCSI BÄNYÄSZ—BAJAI ÉPÍTŐK 2:1 (1:1) Baja — 4500 néző — Vezette: Ká­dár E. — B. Építők: Disztl — Vö­rös ífcj- Gyurkity, Rapity I. — He- ringer, Mikus — Kreisz, Tan „ II., Czeglédi, Rapity II., Poszlanesek. — Edző: Ványa László. A múlt héten kiállított Teket nél­kül állt lel erre az igen fontos mérkőzésre a hazai csapat. A pé­csiek lépnek fel támadólag, mégis a bájalaknak van jó helyzetük az S. percben. A támadás Krelszen akad el. A 7. percben potyágólt kap az Építők. A pécsi Gyurkó várat­lanul laposan a kapura lő és a labda a későn vetődő Ijisztl_ hasa alatt a kapuba jut. Az Építők tá­madásaiban nincsen elgondolás es a 18-osnál már teljesen szélesnek. Csak az utolsó öt peteben élénkül a játék, árúikor is a 41. percben Poszlanésék az elalvó pécsi véde­lem mellett a hálóba gurít. Az utolsó percben Kreisz hagy ki nagy helyzetet. Fordulás után az Építők kapnak jobban lábra és a 6. pereken Czeg­lédi elől csak az utolsó pillanatban tudnak menteni a pécsi védők. A 12. perében újabb gólhelyzet adó­dik, de Kreisz a kapusba lövi a labdát. A 17. percben Czeglédi egy sorfalról lepattanó labdát kap — fölélövi. A következő percben a pé­csi jobbszélső gurít kapu mellé jó helyzetben. Ezután változatosabb lesz a játék képe, de a puha csa­társorok nem bírnak a kemény védelmekkel. Az utolsó öt perc a pécsieké és végül is a 42. percben egy formás támadás után Pintér a második gólt Is megszerzi csapatának, ami egy­heti a győzelmet iá jelenti. Az első félidőben a vendégek, szünet után a hazaiak játszottak jobban. Á bajaiak egy fél idényre váló helyzetet hagytak ki. — Jók: Gyurkity, Mikus, Rnpity JI. és Kreisz. (KXJOOOO OOOOOÖ OG00004 Erős küzdelem —< megérdemelt győzelem BAJAI BÁCSKA FOSZTÓ—DOMBÓVÁRI VASUTAS :!;0 (2:0) Dombóvár — 1009 néző — Vezette: Valkár. — Bicska Posztó: Dosz- íocs — Bohner, Ihos Ü, — Biszt- rovics — Horváth, Ihos I. — Al­bert Önoőy, Petresevlcs, Dujmöv, Gugäm e*. Edző: Fekete Kovács G-yőfcő. A Bácska Pöszló mindjobban for­mába lendül és nagy küzdelemben, ric megérdemelten győzte le a ki­esés ellen, küzdő dombóváriakat ott­honukban. Kezdés után a hazaiak lépnek fel támadólag, a Bácska inkább csak védekezik. A 15. percben a hazaiak megszerezhetnék a vezetést, úiert I i-eshéz jút&ak. A büntetőt meüé- lővik. Ezután a Bácska mlndm- fcább támadásba lendül és egyre vgözélyéssülí tiély&fit&ket dolgoz k*» A 27. percben Ónody egy jól irá­nyított labdája Dujmov elé jut, s az összekötő megszerzi a bajaiak vezető gólját. A 42. percben Ónodyt tiszta gólhelyzetben elkaszálják há­tulról. A büntetőt Petresevlcs ér­tékesíti. Szünet után nagy nyomás nehe­zedik a Bácska kapujára, dé a ba­jai védelem, Doszkoccsal az élen, mindent hárít... A félidő közepe tá­ján feljön á Báéska és a 25. perc­ben Dujmov beállítja a végered­ményt. Dujmovnak van még egy nagy helyzete,. de méllé lő. Mezőny­játékkal ét végét a mérkőzés. A Bácska Posztó kikerülve a hul­lámvölgyből, értékes két pontot szérzétt, Biztató a csapát feile lé ívelő formája. Jók: Bohner, Duj mov* Petresevic? ú uusikoca­KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ MŰSORA: április 11, kedd este 7 órakor Millöcker: »KOLDUSDIÄK« Nagyoperett 3 felvonásban 12, az. szelvénybéricl. OOOOOO-CL JfJlozik JfEűsora Április li-én, kedden; Baja Központi: Gerolstein) ka­land, Baja Uránia: Öt ország, üt asszony, Bácsalmás: Egy ide­gen telefonál, Dunavecse: :i9-cs dandár, Jánoshalma: Fehérek és feketék, Kalocsa: Megmen­tettem az életem, Kecskemét Árpád: A spanyol kertész, Kecs­kemét Városi: Botcsinálta sofőr, Kiskőrös: Ehiber az égben, Kis­kunfélegyháza: A tett színhelye Berlin, Kiskunhalas: Calabuig, Kiskunmajsa: Többé néttt bal­kezes, Kunszentmtklós: Hattyúk tava, Szabadszállás: Don Juan legutolsó kalandja, Tiszakécske Petőfi: A spanjol kertész, Ti­szakécske Tisza: Fekete zászló­alj. »OOOOOOOOOOC Vasárnapi sporleredménveK Labdarúgás. NB I-es mérkőzések: Csepel—MTK 1:0 (0:0), Vasas—Sal­gótarján 4:1 (2:0), Győr—Ferencvá­ros 1:0 (0:0)!, Újpesti Dózsa—Diós­győr 1:1 (1:0)!, Tatabánya—Dorog 2:2 (2:1), Miskolc—BVSC 0:0! A mis­kolciak tavasszal mind az Öt mér­kőzésükön 0:0-s eredményt értek el. Szombathely—Bp. Honvéd 0:0. A mérkőzés az első félidő 18. per­cében félbeszakadt, mert a játék­vezető jobb szemét az egyik néző egy almával kiütötte. — Az olasz labdarúgó rangadó mérkőzést Fi­renzében a Milan nyerte a Fioren- tina ellen 3:1 arányban. Vívás. A Santelli Kupában Ma­gyarország hatos kardvívó csapata Olaszország válogatottját 24:12 aráriybán legyőzte. — A Géréntsér emlékversenyt Dömölky Lídia nyer­te Rejtő és Elek Margit előtt. Atlétika. Magyarország 1959. évi mezei. futóbajnokságalt Kovács (MTK)j Iharos (Bp. Honvéd), Szent- Iványi (MAFC), Hajós (Vasas), Sas- vári (Nagykanizsa), Kazi il. (MAFC) Dávid (Nagykanizsa) nyerték. Csa­patban az MTK, Bp. 1-íonvéd, Va­sas, MAFC, BVSC, Vösüsh Törek­vés lettek az elsők. Asztalitenisz. Az angol asztalite­nisz-bajnokságban a félti egyesben Bérezik Ogimura mögött a máso­dik, a női egyesben Kóczián Éva harmadik, a férfi párosban Bér­ezik—Sidó harmadik, a női páros­ban Kóczián—Lantosné szintén har­madik lett. Jobb erőnlét — megérdemelt győzelem KECSKEMÉTI TE—SZEGEDI ÉPlTÖK 1:0 (0:0) tótöÉRÉDMÉNVEK: 1, 1, S, tö­rölvc, X, 2, 2, 1, 1, i, 1, 2, 1. NB U. Keleti csoport 1. Szegedi EAC 21 16 3 2 54:11 35 2. Öotsódi B. 21 10 7 4 31:18 27 3. Debrecen 21 11 5 5 32:21 27 4. Kecskemét •J1 8 7 6 29:22 23 5. Jászberény 21 8 7 6 29:29 23 6. Bp. Előre 21 10 2 9 37:38 22 7. Szegedi VSE 21 8 6 7 26:28 22 8. Ózd 21 8 5 8 23:30 21 9. Egyetértés 2Í 7 6 8 32:32 20 10. MisK. MTE 21 6 6 9 26:30 18 11. Bp. Spartacus 21 5 8 8 29:34 18 12. Szolnok 21 6 5 10 27:26 17 13. Pénzügyőrök 21 5 7 9 21:24 17 14. Saig. KSE 21 5 7 9 19:35 11 15. UTTE 21 5 6 10 19:28 16 16. Cegléd 21 5 3 13 19:47 13 NB il-s eredmények: Szegedi EAC—Ceglédi VSE 9:0 (4:0)!, Deb­receni VSC—Szegedi VSE 2:0 (1:0), Salgótarjáni Kohász—Jászberényi Vasas 1:1~ (1:1), Pénzügyőrök—Bor­sodi Bányász 1:0 (0:0)!, Szolnoki MÁV—Bp. Előre 2;1 (1:1), Bp. Egyet­értés—Miskolci MTE 3:1 (3:0), Ózdi Kohász—Bp. Spartacus 1:0 (9:0). NB ni. Délkeleti csoport 1. Orosháza 21 13 7 1 31:14 33 2. Sz. Építők 21 12 v> 6 48:34 27 3. Cs. Építők 21 9 1 5 38:23 25 4. M.-kovácsit. 21 10 5 6 34:26 25 5. H. Kinizsi 21 11) 5 6 36:31 25 6. Mákói Vasas 21 li 2 8 46:20 24 7. KTE 21 9 6 8 22:Í5 24 8. Gyula 21 7 C 8 32:33 20 9. Sz. Spartacus 21 9 2 10 27:ü9 2Ö 10. MÁV HMTE 21 7 4 10 23:30 18 11. Nagykőrös 21 7 3 11 41:46 17 12. Mezőhegyes 21 4 9 8 21:35 17 13. F. Építők 21 6 4 11 30:38 16 14. Cs. MÁV 21 7 2 12 26:34 16 15. Cs. Agyagipar 21 3 5 11 26:42 15 16. Hm. Dózsa 21 5 4 12 20:49 14 NB lU-as eredmények: Békéscsa- >al Építők—Gyulai MEbOSZ 1:1 0:L), Mezőkovácsházi Petőfi—Nagy- :őrösl Kinizsi 2:1 (0:1). Nagykörö- ön, Mezőhegyési MEDOSZ—Szegé- ti Spartacus 2:1 (1:1), MÄV HMTE -Cs. Agyagipar 1:0 (1:0), Bekés­:sabal MÁV — Hódipező.vásáfhélyi Józsa 1:0 (0:0). A Makói Vasas— Ciskunhalasi Kinizsi 4:1 (1:1) mér- Lőzésről lapunk holnapi számában özlünk részletes beszámolót. ...................................................MM EL ADÓ Szarkásban, Miklóstelep 'mellett 1 hold szőlő. Érdeklődni: Kecskemét, Klapka utca 32. szám alatt. 2202 szeged 4000 néző >— Vezette: szamán. — KTE: Nyári — Farkas, Bitó, Mészáros I. — Dezsőt! II., Vass — Máté Ifi., Gacs, Károly. Bai-ta, Vidéki. — Edző: Molnár Fe­renc. A KTE mindjobban összeková­csolódó csapata megérdemelt győ­zelmet aratott Szegeden a bajnok­ság második helyezettje ellen. A fizikailag és lelkileg Is jobban fel­készült KTE a második félidőben fölényt harcolt ki és a belső ba­jokkal küzdő szegedi csapat nem tudott ellentállni a kecskemétiek­nek: Ri’E-rohamolckal kezdődik a mér­kőzés és az első tíz percben há­rom szöglet mutatja a vendégcsa- at fölényét. A 11. percben mégis szegedieknek adódik alkalom a ólszerzésre. A KTE-védelem egy pillanatra meginog, a szegedi Ta­nács ügyesén kiugrik, s csak a kapussal áll már szemben, de ide­gességében mellé lő. A 20. perc után kiegyensúlyozott játék folyikj amelyben a KTE támadásai a ve. szélyesebbek. így a 31. percben Máté III. beadását Barta a 6-oson elnézi. Három pere múlva Vidéki tisztán állva elcsíp egy jó beadást: de elhamarkodva fölé lő. Szünet Után határozott KTE* fölény alakul ki. A 14. percben VI, dékinek egy éles lövése a külső kapufa mellett surran el. A 26 percben Károly jót fut él — és a 11-es tájáról a kapus kezébe lő, A gól a levegőben lóg. Mind nyo­masztóbbá válik a KTE fölénye. A 31. percben azután eredményes is a kecskeméti csapat. Egy jól irá­nyított szögletrúgásból Gacs mint­egy hat méterről élesen a hálóba talált. Továbbra is jól harcol a KTE, s a 36. percben Barta nö­velhetné az előnyt, de ordító hely­zetben oldalhálóba lő. KTE-táma- dósokkal ér véget a mérkőzés. Jók: Dezsőfi II. (a mezőny leg­jobbja), Barta. Vass, Bitó. O00OO00O0000O000OOO0OOO0O00O0OOOO0OOOO0OO00 Apróhirdetések ELADÖ áron alul: sürgősen, öreg­ség miatt 13 hold szántóföld ki­sebb részletekben Is, tanya nélkül. Talfája 100. Fizetési könnyítéssel. Érdeklődni: Kecskemét, Széchenyi körút 38. Kósáné. 864 ELÁDO ház, áron alul, fizetési könnyítéssel, lakottan, 400 négy­szögöles telken. Felerésze kiépít­hető, esetleg felerészben Is eladó. Értekezni: Kecskemét, Széchenyi körút 38., Kósáné. 865 ELADÓ szép dióháló, sezlon, szek­rények, ágyak, asztalok, kedvező áron. Kecskemét, Vak-Bottyán u. 9. szám. 866 SZOBA-KONYHAS lakást keresek, költségmegtérttéssel. — Kecskemét, Alsó-Széktó 149. Dakó Mihály. 867 HASZNÁLT hálószoba,jútor eladó. Kecskemét, Honvéd utca 4. 3220 FÉNYŰ-, valamint nyárdeszka és léc eladó. Kecskémét, Jókai utca 33. szám. 3243 ELADÓ Kecskemét, Vásári utea 6. számú ház (Alföldi Konzervgyár mellett), kétrendbeli összkomfortos lakással. Vétel esetén elfoglalható. 3241 KÖZPONTON különbejáratú búto­rozott szoba azonnal kiadó két sze­mély részére. Értekezni: Kecske­mét. Mária utca ií. ______ 3242 l. LÁDÚ cséléptetö hozzávaló anya­gokkal. — Érdeklődni: Kecskemét, Csongrádi utca 3L 3330 PIROS 100-as Csepel motort cseré­lek Dongóért. Kecskemét, Takács István u, 1. Fekete Mátyás. Ugyan­ott deszka és fa eladó. 3240 KUKORICA kisebb-nagyobb tétel­ben kapható. Kecskemét, Szamos utca 2. Bimbóéknál. (Reáliskolával szemben.) ______3216 Ért esítjük vevőinket, hogy köl­tözködés miatt az árukiadás április 20-tól május 6-ig szünetel. Vegyi­nagyker. _______________ 3333 KE VESET használt hálószobabútor eladó. Kecskemét, Zsinór utca 91. szám. . 833 EGY szoba-konyhás lakást keresek Kecskeméten, költségmegtérltéssél. »Mellékhelyiség lehet- jeligére a kiadóba. 3220 HAZASSAG előtt, új ismeretségnél kézírásból grafológiai analízist ad, vidékre levélileg Is, Szabó Sándor írásszakértő, grafológus. Budapest. VIII., Népszínház Utca 17. II. ém. L ajtó.___________________________850 EL ADÖ egy 330-es Izs motorkerék­pár oldalkocsival. Kiskunhalas, Re­zeda utca 10. 849 ELADÖ Kecskemét, Belső-Balló- szögben 2400 négyszögöl homok, melyből 300 négyszögöl szőlő, gyü­mölcsössel. Érdeklődni lehet Belső- Ballószög 300., zsitVa Jáúösnénál. ■ . 3236 SZOBA-KONYHAS lakást keresek Kecskeméten vagy környékén, — költségmegléritéssel. Endrényi Kecs­kemét, Széchenyi kőrút 9. 3205 NAGY gyakorlattal, vizsgázott sza­kácsnő állást kérés. Kecskemét, Nagykőrösi utea 38. 821 ELADÓ 600-as, oldalkocsls Zündapp, 1950-es kiadású. Nagykőrös, Bállá Gergely utca 33. sz. 3206 HÁZTARTÁSI alkalmazottat kere­sek állandó bentlakással. Cím: Kecs­kemét, Villám István utca ». 838 SZŐLŐ, 1 hold, a Plattergyár mel­lett, varrógép, használt bútorok fi­zetési kedvezménnyel Is eladók. — Kecskemét, Vágó utca 8. 32Ä Most ! KÖSSÖN SERTÉSHIZLALÁSI SZERZŐDÉST au 1959: évi lejáratra; Állatforgalmi Vállalat fel Vásárlóivá]: Előleg, magas átvételi árak, 786 EGYÉNI GAZDÁKI-5 A Kiskőrösi Gépállomás azonnal aíqzz. | tavaszi szántást! .• 1 “Saft* é ■ <+ _ —a- -$*» Baromfinevelők, figyelemI Sxerstítlés köthető NAPOSBAROMFIRA, LIBÁRA, KACSÁRA, PULYKÁRA & helyi füldmüvesszövetkezkte&nel: szerződéskötés előnyei: MAGAS ÁTVÉTELI ARAK, NEVELÉSI ELŐLEG 1 Állandó és biztos jövedelmet Jelent A SZERZŐDÉSES BAROMFINEVELÉS. Idejében jegyeztessen elő öaposcslbéf® 241 » földmővesszöveikézelcknél