Petőfi Népe, 1958. december (3. évfolyam, 284-307. szám)

1958-12-09 / 290. szám

Salgótarján — 1000 néző. — Ve­tette: Szabó Ferenc. Salg. SE: Czudar — Moldvai, Ko­vács, Balga — Tóth, Badics — Nagy, Zólyomi, Krajesi, Rigó, Godó. Edző: Túrán István. K. Dó2sa: Czéh — Tordasi» Határ, Kerepesi — Jónás. Morvái — Nagy. Fülöp, Kiss II., Zelenók, Rozgonyi. Edző: Fenyvesi László. Csordásnak tüszös inándulagyul- ladása van, Englert nem valami sportszerű életmód miatt legyengült erőnlétére való tekintettel maradt 3d» Lacii II. elhanyagolja az edzé­seket. A három játékos hiányát na­gyon megérezte a Dózsa, főleg a csatársora, amely vészes gólszegény­ségben szenved, hiszen a legutóbbi hát mérkőzés közül ötön egy gólt sein rúgott és egyszer sem győzött. Salgótarjánban Is folytatódott az utóbbi hónapok játéka. Állandó fö­lény, gólhelyzetek sora. s az ered­mény: a kapus véd mindent, fölé lövés, mellérúgás, kapufa, meg nem ádott gól, balszerencse, — csak ép­pen gól nem esik. Ha pontozással játszanak a futballt mint a tornát vagy az ökölvívást, akkor magasad győzne a Dózsa. A labdarúgó mér­• — - HrirvHI KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ MŰSORA: December 9-én, kedden este 7 órakor Pavel Kohoul: ILYEN NAGY SZERELEM Játék 2 részben. Somlay Artür-bérlet 5. szánni szelvénybérlet. Ha mindig így játszott volna az Építők... BAJAI ÉPÍTŐK—NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ 7:9 (4:0) 1200 néző — Vezette: Mozik M Kecskemét — 1500 néző. — Ve* zette i Tóth Ferenc. KTE: Pintér — Toricska I., Bitó, Mészáros I. — Dezsöfi II., Vass — Berta, Gacs, Karazsia IV., Toricska HL, Barta. Edző: Molnár Ferenc. Gyula: Vidó — Pásztor, Szilágyi, Kiss — Szabó. Fodor — Kurta, Csűri, Szakáll, Petrovsíky, Nagy. Edző: Vasvári Péter. A KTE végre megtalálta góllövő cipőjét és idei legjobb játékával fölényesen győzte le a tavasszal még NB Il-es Gyulát. A győzelem afá- nya nagyobb is lehetett volna, ha a KTE belsők jobban kihasználják a helyzeteket. A KTE csatársora már az első ne­gyedórában fergeteges támadásokat vezet és három szöglet után Torics­ka III. Vass mintaszerű átadásából megszerzi a vezetést. A vendégek csak szórványosan támadnak, főleg •' balszélsojtik révén. A 34. percben adódik a mérkőzés legszebb jele­nete. Barta átkerül a jobboldalra és nehéz szögből kapura vágja a lab­dát, amely a hátráló kapus fölött a jobb kapufa felső szögéből hull a hálóba. Ritka szép teljesítmény* Nagy KTE fölénnyel ér véget a fél­idő. Gyors támadásokkal kezd a Gyula sZürtet után, dé már a 3. percben megszületik a harmadik KTE-gól. __________ XK KHjüUVVUVOüOVOJÓVÚ Menekül a Bácsalmás a veszélyes zónából BÁCSALMÁSI PETŐIT—NAGYATÁDI KINIZSI 4:1 (1:0) néző — Vc­űsora December 9-cn, kedden: Baja Központi: Édes Anna. — Baja Uránia: Egy idegen tele­fonál. — Kalocsa: Betörő az al­bérlőm. — Kecskemét Árpád: Csendes Don (III. rész). — Kecskemét Városi: Fekete arany, — Kiskörös: Ország­úton. — Kiskunfélegyháza: Chaplin-parádé. — Kiskunha­las: Apák és fiuk. Vasárnapi sportélmények Labdarúgás: Vasas—Bp. Honvéd 0:0, MTK—Dorog 3:1 (2:0), Újpesti Dózsa—Miskolc 4:0 (2:0)» BVSC— Ferencváros 3:1 (3:0)!, Szombat­hely—Csepel 2:0 (0:0), Salgótarján —Diósgyőr 0:0, Tatabánya—Győr 1:0 (1:0). Vívás: Kainuti Jenő Párizsban megnyerte a Martini Kupa tőrvívó versenyt. A döntőben az angolok tapasztelt versenyzőjét, Jayt győzte le 10:7 arányban, s ezzel első lett a világ legjobb férfi tőrvívóinak küzdelmében. — Budapesten a Bu­dapest—^Wroclaw ifjúsági vívótalál- kozon a női tőrben a budapesti csapat l2:4-re győzött, mig a fér- fiák tőlVeiAsehyé C:8-rá végződött, a magyar csapat csak tusaránnyál szerezte meg a győzelmet. ökölvívás: Poznanban Budapest ifjúsági válogatott ökölvívó csapata 11 :ii arányú döntetlent harcolt ld Poznan ifjúsági válogatottja ellen» időeredmények: 1, 2, x, 2, 2, 2, x, 2, 2, 1, x, törölve, 3. Kaja — Völgyi. B. Építők: Diszti — Franczia, Varga, Vörös ti. — íferinger, Mi- kus — KreLsz, CZegiédl, Foszlan- csek, Teket, Vörös I. — Edző: Vá­ri ya László. A mérkőzés előtt két úttörőcsa- pat mérkőzött. A pirosak 2:l-re győztek a kékek elleti. A két volt NB II-s csapat talál­kozója nem Várt nagyarányú hazai győzelmet hozott. Tapogatózó játék­kal indul a mérkőzés és Poszlan- dßekaiek adódik két jó helyzete. A 11. petében Téket a félpályánál Ugratja ki Kreislet, aki lefutja aZ egész kanizsai védelmet és a ka­pust is kijátszva, megszerzi a ve­zetést. A 16. percben Poszlancsek ügyes cselekkel megzavarja a ven­dég védőket, Czeglédihez gurít, aki nem hibáz. A 20. percben Poez- lancsek a gólszerző. A nagykani­zsaiak szórványosán, de eléggé ve* szélyesen támadnak, s a 31. perc* ben majdnem gólt is szereznek Franczia hibájából. Sőt, a követ­kező percben újább gólhelyzetük van a vendégeknek, de összekötő­jük mellé lő. A 39. percben Czeg- Iédi leshatárról indul és máris 4:0 az eredmény. Fordulás után a kanizsaiak meg­kísérlik a javítást, de csak egy kapufa az eredmény. A 1Ö. perc­től ak Építők irányít, és húsz perc alatt Czeglédi, Teket és Kreisz há­rom újabb góllal terhelik a bá- nyászesapat hálóját. Az utolsó ne­gyedórában is a bajaiak támad­nak, de lhár mindkét csapaton lát­szik a fáradtság és az eredmény nem változik. Az Építők egész csapata dicsére­tet érdetnel lelkes, ötletes és okos játékáért. A gólarány azonban túlzott. Különösen kiemelkedett a csapatból Teket, Czeglédi, Kreisz és Heringor. Kiskunhalas — 1000 néző — Ve* zette: Völgyesi. H. Kinizsi: Bakos — Nagy, Vár­hegyi, Hornyák — ílirtíi, SehWeiiá — Tóth, Csányi* Vass, Jager, Hő- dör. — Edző: Király István. Sz. Szpartaküs/: Kollár — Ham- Zsek, Apró, Dudás — Juhász, Veszp­rémi — Faskó, Jójárt, Szalonjai, Kúszó, Kiss. — Edző: Szokolay László. Az első tíz perc a vendégeké, de már ekkor is látszik, hogy a ha­lasiak veszélyesebben tá fiiadnak* Furcsa körühnények között szüle* tik meg halasiak vezető gólja. A 24. percben Kollár elcsíp egy lab­dát és az ötösre helyezi. A szem­füles Ilődör odafut és akadályta­lanul a hálóba lövi a laíxiát. 1:0! A szegediek s a kapus is állítóla­gos lest reklamáltak, de füttyszó nem hallatszott. A halasiak most riyugodtábban játszanak s lassan felőrlik a szegediek védelmét és a 'fccwvru----- - --" ­Ba rta ügyesen magára vonja a vé­delmet s Gácshoz gurít, aki kiugor* va a kifutó kapus fölött a hálóba lövi a labdát. Enged az Iramból a KTE, s a 12. pdrcbeh a legveszélye­sebb gyulai csatár a balszélen vil­lámgyorsan elfut és jól ívelt beadá­sát a jó ütemben beérkező Csűri a hálóba fejeli. A KTE-t nem töri le a váratlan gól, továbbra is támad és a 28. percben a kitűnően játszó Vass ésszérü lövése ül a hálóban. I Teljesen beszorulnak a vendégek. A 30. petebén a védelmet áttörő Berta erős lövése a kapufáról pat­tan vissza. Végre a 37. percben Berta beállítja a végeredményt. A KTE közvetlen védelmének nem volt tül nehéz dolga, a két fedezet uralta a mezőnyt. Javarészt nekik köszönhető ez az értékes győzelem. Vass a mezőny legjobbja volt. A csatársor rendkívüli gyorsaságával szemben a gyulai védelem tehetet­len volt. A sor legjobbja Barta volt, aki -* ha lehiggad egy kicsit — a leghasznosabb tagja lehet csapatá­nak. A belsők nagyon igyekeztek, s ha jobban összeszoknak, még sok örömet okoznak a KTE híveinek. Berta nagy akarással játszott a neki szokatlan poszton. Tóth játékvezető az I. félidőben sok durvaságot nem torolt meg. Bácsalmás — 800 cetté: Babies. Bácsalmás: Szénásl •— Petri ty, Piukovics, Jagity — Böröcz, Wacht- ler — Pólyák, Simity, Mezei, Se­va racz, Milovai. -* Edző: Folcz Tóbiás. Az első negyedórában változatos játék folyik a pályán. A csatár­sorok nem tudják áttörni a ke­mény védelmeket. A félidő egyet­len gőljá a 17. percben esik Seva- taéz jól eltalált lövéséből. A ha­zaiak mindinkább lendületbe jön­nek, de a jó nagyatádi védelem­mel nem bírnak. Fölényüket négy szöglet is jelzi. A II. félidőben mintha kicserél­ték volna a bácsalmási csapatot. Egymásután vezetik a szebbnél szebb támadásokat. A kezdeti len­dület meghozza az eredményt, mert a csapat öt perc alatt Mezei két és Sevarocz góljával 4:0-ra állítja az eredményt. A bácsalmásiak most már engednek az iramból, de fölé­nyüket tartják. A vendégek a 31. percben szépítenek, amikor a nagy atádi Szűcs bombalövése a léc alatt vágódik a hálóba. A gól után továbbra is a hazaiak lámádnak, de több gól már nein esik. A bácsalmásiak különösen má­sodik félidőbeli játékukkal megér­demelten győztek ilyen arányban is. Jók: Piukovics, Wachtler, sl- mity. NB II. keleti csoport 2 2 33: 9 22 3 3 19: 9 19 4 2 24:12 18 4 4 21:18 18 3 5 23:21 13 4 5 20:17 14 « 4 22:21 14 4 5 19:2« 14 3 6 15:18 18 2 7 23:29 12 4 5 13:23 12 1 7 20:17 11 5 6 13:27 11 4 6 11:17 10 2 8 13:26 10 5 7 14:19 9 NB II-s eretlményck: Jászberényi Vasas—Szegedi EAC 0:0, Szegedi VSE—Bp. Előre 2:0 (2:0), Debre­ceni VSC—Bp. Spartacus 2:1 (2:1) Borsodi Bányász—Bp. Egyetértés 2:1 (1:0), Ózdi Vasas—Miskolci MTE 0:0, UTTE—Ceglédi VSE 2:0 (1:0), Szolnoki MÁV—Pénzügyőrök 4:2 (1:2) 1. Szegedi EAC 14 10 2. Debrecen 14 8 3. Borsodi B. 13 7 4. Szegedi VSE 14 6 B. Jászberény 14 6 6. Egyetértés 14 5 7. Bp. Spartacus 14 4 8. Miskolci MTE 14 5 9. UTTE 14 5 10. Bp. Előre 14 5 11. ózdi Vasa: 13 4 12. Szolnok 13 5 13. Salg. SE 14 3 14. Kecskemét 13 3 15. Cegléd 14 4 16. Pénzügyőrök 14 2 33. percben újabb gólt érnek el. Szögletrúgásnál Vasst fellökik. A beívelt szabadrúgást Csányi a há­lóba fejeli. Hazai támadásokkal ér véget a félidő. Szünet után is a halasiak irányítják a játékot, d most már nem olyan szép a küz­delem. Ellaposodik a játék, sűrűb­bek e beleihenések. A játékvezető nem tudja megakadályozni az alat­tomos faultokat. A 19. percben Ja­ger ügyesen megugrik és 18 méter­ről nagy gólt lő. A vendégek két perc múlva szépítenek. A mintegy két méteres lesen álló Kószó a le­álló halasi védelem mellett a ha­lóba vágja a labdát. A félidő má­sodik felében már egyik csapat sem erőlködik, b így az eredmeny nem változik. A jó formáját tartó hálasl csa­patból Kornyék, Hlrth, Csányi. Jä­ger és Tóth játéka emelkedett ki. A szegediek közül Kollár, Apró és Kiss játszott jói. Kiskunfélegyháza — 800 ftéző. — Vezette: Salánky. Cs. MÁV; Andó — Bánky, Gyócsl, Pécsi — Simon, Marik lí. — Kovács, Virág, Sovány, Szarvas. Edző: Szi- lasi Vilmos. F. Épitők: Cseh — László, Marti­novics, Parádi I. — Szabó Ili., Szabó II. — Kelemen II., Kelemen I., Lst- vánffy, Palatínus, SZénasi. Edző: Soltész Dezső. Azt akartuk írni az NB III-as léb- darúgó mérkőzéseink főcíméhek, hogy ismét mind a hat megyei csa­patunk győzött. A félegyháziak ke­resztülhúzták számításainkat, mert az utolsó percben kapott góllal nagy meglepetésre otthonukban vereséget szenvedtek a bajnokság Utölöó he­lyezettjétől. Az átszervezett félegy- házi Csapat 85 percig hagy fölény­ben játszott a mindvégig tíz ember­rel (legjobb játékosuk, Csicsely le­késett a vonatról) küzdő csabaiak ellen. Félegyházi támadásokkal indul a mérkőzés és a 3. percben a vezetést is megszerezhetnék. Kelemen II. jól fut el, bead, de Istvánfíy tisztán állva fölé lo. Állandóan a csabai térfélen folyik a játék, de Andó és a MÁV védelem mindent tisztáz. A végig biztonsági Játékot folytató vendégcsapat sokszor kilenc ember- rel is védekezik. Szünet után is a hazaiak irányít ják a játékot, de nagy hibát követ­nek el, amikor mindent középen akarnak megoldani. A mérkőzés ér­dekessége volt, hogy Parádi I., aki­nek nem volt ellenfele, több ízbén elfutott és kétszer ért el gólhelyze­tet, de gól egyikből sem született. Már-ínár mindkét csapat belenyug­szik a döntetlenbe, amikor a éy. percben Sovány egy csel után le­rázza magáról Parádit és átível a másik oldalra, ahol a befutó Szárvas élesen a jobb alsó safokba lő. Kö­zépkezdés után vége is a mérkő­zésnek. A levonuló vendégcsapatot az egyébként elfogult hazai közönség lelkesen megtapsolja. Jók: László, Kelemen II., Istvánffy, ill. Andó, Sovány és Gyócsi (a mezőny lég­jobbja). RÉKA MIÉ, kifogástalan állapotban eladó. Marx tér 5/a. ______________x So k sérülés ellenére is győzött a »-Bácska Posztó szív« BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—PÉCSI VASAS 2:1 (1:0) nyomás nehezedik és Körmendynek többször is önfeláldozóan kell men­tenie. A pécsi nyomás a 35. percben góllá érik. Középcsatáruk egy előre ívelt labdát ügyesen a bálóba lejei. Az utolsó tíz percben a Vasas min­dent belead, de a Bácska védelem mindig Időben tud beavatkozni. Pécs — 800 néző. — Vezette: Me­cseki. K. Bácska: Körmendy — Barta I., fbos n.. Várnagy — Borsodi, Ihos I. — Albert. Horváth, Petrsevics, DuJ- mov, Welling. Edző: Fekete Kovács Győző. Nehéz körülmények között, szüle­tett meg a Bácska Posztó pécsi győ­zelme. Az utazástól kissé fáradt csa­pat vontatottan indul a Játékba és az első negyedórában nagy nyomás ochezedik a bajai kapura. Lassan kiegyenlítődik a játék és mindkét kapu előtt több gólhelyzet adódik, de azokat a csatárok nem tudják elhasználni. A 31. percben Petrese- tflcs a 16-oson belül ügyesen át­emeli a labdát, lőni akar, amikor az egyik pécsi védő durván bele- ugrlk és a csatárt több mint 10 per­cig ápolják a pálya szélén. A Jogo­san megítélt 11-est Borsodi értéke­síti. Három perc mülva az egyik pécsi csatár csúnyán betart Ihos JI- nek, aki a félidő végéig már nem fér vissza, sőt a második félidőben s csak statisztál. Fordulás után Bácska rohamok­kal kezdődik a mérkőzés. A 16. percben szöglet: úgáshoz jutnak a jajalak és Albert jól iveit labdáját DüJmov nagyszerű érzékkel fejelj a .táléba. Az eddig is keményen ját- .7.6 hazaiak mind durvább harcmo­dorba csapnak át, s ennek követ­keztében Borsodi megsérül, s harc- képtelenné válik, sót a 30. percben Bsos H. Is végleg elhagyja a pályát. A pécsiek Igyekeznek kihasználni a két emberelőnyt, nagy erővel tá- ««djjak. A halai védelemre erős A Bácska Posztó minden játékosa dicséretet érdemel, mert igen nehéz körülmények között harcolták ki ezt az értékes győzelmet. Kiemel­kedtek a csapatból Körmendy, Ihos I. és Welling. A Játékvezető igen Határozottan vezette a mérkőzést. Délkeleti NB III. állása: 14 9 5 — 19: 7 23 14 9 2 3 31:22 20 14 7 4 3 26:17 18 14 7 4 3 26:17 18 14 8 1 5 25:18 17 14 7 2 S 18:1« 16 14 6 3 5 26:19 15 14 6 2 6 22:13 14 14 5 4 5 13:11 14 14 5 2 7 17:26 12 14 3 5 6 19:31 11 14 4 2 8 19:23 Iá 14 3 4 7 13:22 10 14 2 3 7 15:30 9 .14 3 2 9 17:26 14 3 2 9 21:37 8 1. Orosháza 2. Sz. Építők 3. Cs. Építők 4. M.-kovácsháza 5. H. Kinizsi 6. Sz. Szpartak 7. Gyula 8. Makó 9. KTE 10. Hm. Dózsa 11. Cs. Agyagipar 12. Félegyháza 13. MÁV HMTE 14. Mezőhegyes 15. Cs. MÁV 16. Nagykőrös NB 111-s eredmények: Orosháza— Nagykörds 1:1 (1:1)1 — Makói Va­sas-Szegedi Építők 1:0 (0:0! Sze­geden! — Mezőkovácsháza—Hm. Dózsa 4.1 (2:0) — MÁV HMTE— Mezőhegyes 2:2 (1:1) — Csabai Építők—Csabai Anyagipar 3;o (0:0) LAKÓHÁZ üzlethelyiséggel, 300 négyszögöl sző­lővel 55 000-crt eladó. Lakás beköl­tözhető. Szabadszállás, szőlők 110. sz., busz megállónál. 3443 ÜRES kripta eladó. — Érdeklődni Kecskeméten a Szentháromság te­metőben a felügyelőnél. 6316 BEJÁRÓNŐT felveszünk. Kecske­mét, Losonczl utca 2. szám. 3440 FIATAI, príma nehéz hizottsertés eladó. Kecskemét, Mikes utca 0. sz. 3441 LAKÁSSAL másfél hold szőlő Mú- rlahegyben felesbe kiadó. Értekezés Kőhíd utca 11. 6321 KECSKEMET Zsinór utca 3. szám alatti ház egyharmadrésze eladó. Értekezni: Alsóaáéktó 42. alatt Ba­kos Istvánnál. 6317 NAGYMÉRETŰ PONYVÁT, könyv- jóváírással átvenne a Nyomda Vál­lalat, Kecskemét, X HOSSZABB GYAKORLATTAL ren­áclkcző gyors- és gépírót azonnali belépésre keresünk MÉSZÖV, Kecs­kemét, Kossuth tér 3. 3426 1 HOLD újültetésü szóló házzal el- adó. Érdeklődni: Kecskemét, Já­vorka Irnre késesnél, nagytemplom mögött. 6320 OLDALKOCSIS piros Pannónia Mo­torkerékpár egész új állapotban el­adó. Kecskemét, Bocskai utca 19. 3428 CSERÉPKALYHA eladó. Kecskemet, Csokonai utca 9. 3442 300 KG-OS hízóit sertés elfelezésó- hez társat keresek. Cim: Magyar Hirdető. 344» KÖZPONTON lévő 2 szobás mellék­helyiséges lakásomat elcserélném 2 uagyszobásra vagy 3 kisebb szobás lakásért. Cím:» Kecskeméti Magyar Hirdetőbe. 3448 ALSOSZÉKTO 26. sz. alatt eladó 1 hold 200 n-öl szülő és töld, tanyás birtok. Értekezés: Kecskemét, Vö­rösmarty utca 9. 3447 FEKETE férfi esküvői ruha. magas termetre. Kecskemét. Károlyi utca 10. sz. 3446 ELADÓ szép kombináltszekrény, hálószoba, sezlon. ruhásszekrények, ágyak. Kecskemét, Vak-Bottyán u. 9. (Rendőrségnél.) 3445 CSÓRÉK AMIÉ teljesen jó állapot­ban eladó. Kecskemét, Egresi u. 4. sz. alatt. 3444 HATEVES nagy ló olcsóért eladó. Kecskemét, Kölcsey utca 1. 6319 KISSZEGEDI cserép, használt eladó. Kecskemét. Honvéd u. 6. 6318 ELADÓ Orion vtlágvevő rádió. Cím a kiadóhivatalban. x FELHÍVÁS, a Pénzügyminisztérium 187—1958. számú rendelete értelmé­ben a városi tanács pénzügyi osz­tályú felhívja a háztulajdonosokat, hogy az 1959. évi házadó és lakás­helyreállítási hozzájárulás kivetésé­hez 1658. december hó 31-ig min­den magántulajdonban lévő vá­rosi és pusztai épületről — függet­lenül, hogy az épület adóköteles, Ideiglenes vagy állandóan adómen­tes — házadóbevallást kell benyúj­tani. Hazadóbevallási ív díjtalanul beszerezhető Tanáeshá^a I. cm. 38- as szobában és a torlódások elke­rülése végett 8 nap alatt kitöltve, aláírva kell beadni a ház fekvése szerint Illetékes adókerülelnél. — Kecskemét, 1958. december hó 4. — Városi Tanács Pénzügyi Osztályú, Kecskemét. 3423 ELADÓ Münchanzer, 12-es kötőgép, bébikesztyű, nylon harisnya köté­séhez alkalmas. Kecskemét, Dárdai­telep, TV. utca 14. Mólnál' Béláné. 3421 ELADÓ Ménteleken 5 hold tunyás birtok, volt Erdei László-féle föld, fele szőlő, fele szántó. Érdeklődni lehet. Méntelek 111. szóm, Tormási Sándornál. 6267 100—120 KILÓS pecsenyemalacok el­adók. Kecskemét, Hunyadi város 1: Füredlnéhék 6313 HASENALT ajtó tokkal, ablak, állj'; toalettükör eladó. Kecskemét, Szé- chenyi krt. 51. 6286 ELADÓ sürgősen piros Pannónia; jó állapotban, jutányos áron, Kecs­kemét, Bem utca 4., műszerésznél. 6297 ELADÓ a várostól 1 km-re a Nagy­kőrösi betonúton 673 négyszögül, házhelynek is megfelelő ingatlan, vagy kisebb tanyáslüldért Is elcse­rélhető. Értekezni lehet, Kecske­mét, Vacslhegy 190, szám alatt Bog­nár Jánosnál/ 6271 FÍLPORTAS HÁZ eladó. Érteke­zés: Kecskemét, Máriaváros Hét­vezér utca 5. 3388 ELADÓ 2000 négyszögöl szóló Bel- sö-Ballószögben, a Beretvástelepi megállónál. Értekezni: Belsű-Balió- szög 153. Jochel Pálnál. 6292 BELTERÜLETÉN 814 n.-öl szőlő la­kott házzal eladó. Érdeklődni. Kecs­kémé L Csuka utca 52- szám- 6278 ELADÓ egy használt sötét hálóbú­tor. Kecskemét, Hendőrfalu, Ko­lozsvári utca 20. 3428 ELADÓ beköltözhető ház á Szent Lstván-városban 1 hold szőlővel. — Kecskemét, Csongrádi utca i. 3391 KATONATELEPEN, betonútnál 5 hold föld 2—3 holdas részletben is; eladó. Kecskemét, Tatai tér 1. i. emelet 4. 3392 ********** H Az Akasztói Földműves­szövetkezet megvételre keres hasz­nált bolti berendezést. 3(50 el, s így a Kecskeméti Dózsának egyelőre meg kell elégednie a 14. hellyel, amely bizony a kiesést je­lenti. Salgótarjánban az SE mindig komoly ellenfél, mégis a Dózsának mind a két pontot el kellett volna hoznia. Fülöp az első félidőben két biztos helyzetben is a kapusnak adta fel a labdát. Túl körülménye­sen akadják megoldani a helyzete­ket, s a gyors hazai védelem csí­rájában fojtja el a Dózsa minden góllövési készségét. A 35. percben eldől a mérkőzés sorsa. Egy balol­dali hazai támadást a sZélsö beível, s a labda a szerencsétlenül befutó Tordasi lábáról a hálóba pattan. Nincs tovább, rhert remélni sem le­het, hogy a szétesően játszó Dózsa csatársor egy ici-pici gólt is össze­hoz. A második félidőben sem változik a Játék képe. A Dózsa irányít, tá­mad, de ezekben a támadásokban nincs átütő erő. s az 1:0-as ered­mény marad mindvégig. Lehetetlen helyzet, hogy ha a védelem kap egy gólt, akkor már el is veszítik a mérkőzést, a csatársor góllövő készségén sürgősen változtatni kell. A Dózsából csak Határ. Morvái és Jónás játéka emelhető ki. Idei legjobb játékával ilyen arányban Is megérdemelten győzött a KTE KECSKEMÉTI TE—GYULAI MEDOSZ 5:1 (2:0) Mind súlyosabbá válik a Dózsa helyzete SALGÓTARJÁNI SE—KECSKEMÉTI DÓZSA 1:0 (1:0)-- • i í.s Megérdemelt vereség az utolsó percben BÉKÉSCSABAI MAV—KISKUNFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK 1:0 (0:#) HWOOTOOOCWUWUWWVVUW Nem volt vitás a halasiak győzelme HALASI KINIZSI—SZEGEDI SZPARTAKUSZ 3:1 (2:0) 4 i) r é h i r (I e t é 8 e k