Petőfi Népe, 1958. október (3. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-28 / 254. szám

1D58. október 28, kedu S. oldal játék ée az újpestiek te vezetnek néhány támadást és csak Karácso­nyi sérülésének köszönhető, hogy gólt nem rúgnak. A hazai közönség a két szeren­csétlen sérülés miatt, amiben szán­dékosság nem volt, végig tüntetett a játékvezető ellen. A játékvezető sajnos, mindkét fél terhére sokat tévedett. A hajrában az újpestiek kíméletlen játékba kezdtek, aminek a következménye volt Hartman ki­állítása. Űjpestrffl is elhozott egy pontot a Dózsa UTTE—KECSKEMÉTI DÖZSA 0:0 Budapest; Vízművek pálya — 1200 néző — Vezette: Széki. UTTE: Lung — Sólyom; Naszádl, Hartman — Laczkó, Czimmermanm Lakatos, Tábori, Karácsonyi, Dü- ron, Raucsik. — Edző: Kármán Jó­zsef. K. Dózsa: Vitnyei — Tordasi, Bur- ea, Kerepesi — Kiss n., Csordás — Englert, Boros, Nagy Laczi II., Roz- gonyi. — Edző: Fenyvesi László. Ismét balszerencsés mérkőzést ví­vott a Dózsa a budapesti UTTE együttesével, Dózsa-támadásokkal in­dul a mérkőzés és az első negyed­órában az újpestiek nemigen jutnak át a félvonalon. A 10. percben Ka­rácsonyi egy összecsapásnál megsé­rül és ettől kezdve erősen sántákéivá látszik tovább. Negyedóra eltelte után kiegyensúlyozottabb lesz a já­ték és mindkét fél vezet formás támadásokat. A 16. percben Rozgo- nyi elfut és közelről, de nehéz szögből a kiugró kapusba lövi a labdát. Pár percen belül még egy­szer megismétli. Ellentámadás során Vitnyeiről kipattanó labdát a sán- tikájó Karácsonyi majdnem a há­lóba kotorja. Mezőnyjátékkal telik el a félidő, amelynek során az új­pestiekből Laczkó is megsérül. Szünet után az UTTE teljesen vé­delemre és Időhúzásra rendezkedik be és céljuk csak az, hogy a dön­tetlent tartani tudják. Ez sikerül is. Hiába jáfstik nagy fölényben a Dózsa, a góllövés nem sikerül. A szélsők sok labdát megjátszanak, de « belsők — Így Nagy és Boros — biztos helyzetekben rontanak. Az M tolsó negyedórában ellanyhul a Jók: Csordás, Tordasi, Engjert és Rozgonyl. NB IL keleti csoport: 1. Szegedi EAC 9 7 1 1 23: 4 15 2. Borsodi B. 9 5 3 1 20: 9 13 3. Debrecen 9 4 3 2 10: 5 11 4. Bp. Spartacus 9 3 5 1 16:12 11 5. Jászberény 9 4 2 3 17:13 10 6. Bp. Egyetértés 9 3 3 3 16:13 9 7. Miskolci MTE 9 3 3 3 11:12 9 8. Kecskemét 9 3 3 3 9:11 9 9. Czd 9 3 3 3 11:17 9 10. SzVSE 9 2 4 3 10:12 8 11. Salg. SE 9 2 4 3 9:16 8 12. Pénzügyőrök 9 1 5 3 7: 8 7 13. UTTE 9 2 3 4 7:12 7 14. Cegléd 9 3 1 5 10:19 7 15. Bp. Előre 9 2 2 5 15:24 6 16. Szolnok 9 2 1 6 9:13 5 NB Il-s eredmények: Szegedi EAC —Ceglédi VSE 3:0 (3:0), Szegedi VSE—Debreceni VSC 3:0 (1:0)!, Bor­sodi Bányász—Pénzügyőrök 1:0 (1:0), Miskolci MTE—Bp. Egyetértés 3:1 0:0, Ózdi Vasas—Bp. Spartacus 1:1 (1:0), Jászberényi Vasas—Salgótar­jáni SE 2:0 (1:0), Bp. Előre—Szolnok 2:1 (1:0), Legalább döntetlent érdemelt volna a KTE SZEGEDI ÉPÍTŐK—KECSKEMÉTI TE 1:0 (1D) Kecskemét 1500 néző —9 Ve­rette: Járási, Sze Építők: Lenikova ** Rá ez, óvári, Emese! — Bóka dr.; László — Tanács, Bilcsik, Csabai, Gréczl, Já­nosi- — Edző: dr. Szokolyi István. KTE: Pintér — Tories ka I., —■ Fe­kete, Berta, — Mészáros, I., Vass — Gare. Dezső fi II., Bitó, Toricska UI., Barta. — Edző: Molnár Ferenc. KTE-táinadé sok vezetik be a fél­időt és Toricska Ili. a 4. percben a mérkőzés egyik legnagyobb gól­helyzetét hagyja ki. A kezxieti len­dület lassan alább hagy és mind­jobban felülkerekednek a szegediek. Két szögletet érnek el, majd a 18. percben Fekete buktatása miatti szabadrúgást az alapvonalról Gréczi beíveli, Pintér csak hátrafelé tud beleütni és a befutó Csabai közelről a hálóba fejeli. A gól után válto­zatosabbá válik a játék. A szegediek vannak némi fölényben és táma­dásaik is sokkal veszélyesebbek a hazaiakénál. Szünet után megváltozik a játék képe. A KTE hatalmas iramban kezd és már az 1. percben alkalma vran Toricska Illának az egyenlí­tésre, de a kapu szájából fölé fe­jeli. Az 5. percben Gacs beadását a kapus a saját hálójába öklözi, de közben a KTE balszárny lesre fu­tott. A KTE most nagy fölénybe keiül, hat szögletet is lő — csak gól nem esik. A szerencsés kezű szegedi kapus mindent véd. A 41. percben a szegedi védők a 16-oson belül kézzel, hárítják a labdát. A játékvezető nem adja meg. A KTE meg mindig hullámvölgy­ben van. Ilyen lassú és körülmé­nyes csatárjátékkal, mint amilyet az első félidőben is mutattak — nem lehetnek eredményesek. For­dulás után hiába voltak jobbak — nem volt góllövő csatáruk, nem sze­gődött melléjük a szerencse sem. A védelemből Toricska I. volt a legjobb. A fedezetpár jól műkö­dött, a csatársorból Barta volt jó: de ő is csak szünet után. — A já­tékvezető eléggé gyenge napot fo­gott ki. Vasárnapi sporteredmények Labdarúgás: Magyarország—Romá­nia 2ti (0:1), Magyarország B)—Ro­mánia B) 6:1 (2:1), Magyar Utánpót- lás—Román Utánpótlás 2:2 (2:1), Magyar Ifjúsági Válogatott—Román Ifjúsági válogatott 4:i (3:1). — Franciaország—NSZK 2:2 (1:1), Svéd­ország—Dánia 4:4 (2:3), Belgium— Törökország 1:1 (0:0). Atlétika. Férfiak, tízpróba: Hor­váth J, (U. Dózsa) 5488. — ötpróba, Ifjúsági: Noszály Sándor (Bp. Hon­véd) 2778 p. Nők. ötpróba: Jó Er­zsébet (Bp. Honvéd) 4070 (országos ifjúsági csúcs). Háromprőba, ifjú­sági: Bognár Judit (MTK) 2279 p. Vízilabda. A Vasas vízilabda csa­pata, miután első mérkőzését Moszk­vában megnyerte, második mérkő­zésén a moszkvai Torpedóval 3:3 (3:1) arányban végzett. ökölvívás. Megkezdődtek az ököl­vívó NB I-es csapatmérkőzések, amelynek során az első forduló a következő eredményeket hozta: Be­loiannisz—Bp. Honvéd 11:9, Újpesti Dózsa—MTK 10:10, Csepel—Kapos­vári Dózsa 12:8, Gyöngyösi Honvéd —Budapesti VKSE 10:10. Totócredmények: 2, 1, 2, 1, I, x, I, 2, 1, 1, I, X. NB III-as eredmények: Mezőkováesháza—Nagykörös 5:1 (2:1). Mezőkováesháza — 800 néző — Vezette: Rékási. Gl.: Serfőző 2. Kertmegi, Kálmán és Balassa, ill. Kornyik. Szegedi Szpartakusz Vasas—Mező­hegyes 3:1 (2:0). Szeged, 3000 néző. Vezette: Hegyes. Gl.: Károlyi 11. 2, Károlyi I., ill.: Sajti. Hm. Dózsa—Cs. MÁV 3:2 (1:1). Hm. vásárhely, 2000 néző. Vezette: Sze­lei. Gl.: Gilicz I., Kávási, Hauser, _1.: Mázán és Sovány. Cs. Agyagipar—MÁV HMTE 1:1 (1:0). Békéscsaba, 1200 néző. — Ve­zette: Rácz. Gl.: Kukuk, ill.: Zsótér. Gyulai MEDOMZ-Csaoai Építők 1:1 (0:1). Gyula, 2000 néző. — Vezette: Tóth. GL: Csűri, ill.: Szikora IX. NB OT, délkeleti csoport 1. Orosháza 9 8 1 — 15: 4 17 2. Mkovácsháza 9 5 3 1 15:10 13 3. Sz. Építők 9 6 1 2 16:13 13 4. Gyula 9 5 2 2 21:10 12 5. Cs. Építők 9 5 2 2 18:10 12 6. Sz. Szpartakusz 9 5 1 3 12: 6 11 7. Makó 9 4 2 3 17: 8 10 8. Hm. Dózsa 9 4 1 4 12:16 9 9. Kkfélegyhaza 9 3 2 4 13:13 8 10. H. Kinizsi 9 3 l 5 11:16 7 11. Nagykőrös 9 3 1 5 16:27 7 12. Cs. Agyagipar 9 1 4 4 14 251 6 13. Cs. MÁV 9 2 1 6 16:18 5 14. KTE 9 1 3 5 5:10 5 15. Mezőhegyes 9 1 3 5 9:22 5 16. MÁV HMTE 9 1 2 6 7:17 4 JÉKTJESÍTHÉgl Értesítjük Kecskemét város lakosságát, hogy a Gáspár András u. 4. sz. alatti irodánkat 1958. október 28-ával Alsó- széktó 19, sz. alatti telepünkre helyezzük át. Kérjük, hogy a fekália tárolókkal kapcsolatos bejelentéseiket fenti címen, vagy 10-64-es telefonon tegyék meg. Bács-Kiskun megyei Talajerőgazdálkodási és Ládagyártó Vállalat 3010 Szervestrágyagyűjtő Üzeme Apróhirdetések ELADÓ Lakitelék, Szikra 175. sz. alatt 600 négyszögöl szőlő, fél ház­résszel. Ugyanott 900 négyszögöl jut­tatott szőlő is eladó. Tehermente­sek. Érdeklődés: Tököl, Csépi út 5. szám. 3032 LAKÁST keresek, ahol kertet vagy szőlőt felesbe vállalóit. Címet a ki­adóba kérek. 602G KÉTSZOBÁS lakásom elcserélném egyszobásra. Cím a kiadóban. 6025 BÚTOROZOTT szoba, fürdőszoba­használattal árvaházi villanegyed­ben magános férfi részére kiadó. Kecskemét, Széchenyi város 25 /d. sz. alatt. 6023 CSERÉP eladó. Kecskemét, IV. kér. Pászthóy utca 3. 6024 KECSKEMÉTEN Mária közben 1120 négyszögöl szőlő gyümölcsfákkal, épülettel, kúttal eladó. Ugyanott ebédlő- és hálóbútor. Érdeklődni: Szabadság tér 6. II. udvar, emelet, üvegajtó. Hétköznap 8—10, vasárnap 10-től. 6022 BEKÖLTÖZHETŐ ház olcsón eladó, Kecskemét, Voclkertelep xn. utca. 4. szám. 6021 ELADÓ elfoglalható ház. Kecske­mét, Erzsébet körút 24. 6Z. 6020 KÉTSZOBÁS lakásomat elcserélném liáromszobásért, költségmegtérítéssel. Cím: Kecskemét, Lechner Ödön u. 1., tanítónő. 6027 Kezdenek belejönni a bácsalmásiak! BÄCSALMASI PETŐFI—PÉCSI BÖRGYÄR 4:0 (2:0) Bácsalmás — 700 néző — Vezette: Majoros. Bácsalmás: Szénás! — Petrity, Piukovics, Jagity — Böröcz, Waclit- ler — Prikidanovics, Pólyák, Me­zei, Simity, Severacz. — Edző: Folcz Tóbiás. Bácsalmási támadásokkal indul a mérkőzés, amit három fölélövés je­lez. A 11. percben Mezei jó átadá­sát Simity nagy helyzetben mellé­lövi. Nyomasztóvá válik a hazaiak fölénye, a vendégek — úgy szól­ván — a félpályán sem jönnek át. A góllövés egyelőre mégsem megy. Félóra telik el, amikor végre a 31. percben Böröcz átadását Mezei kapja, az lyukra teszi Simityet, akinek éles lövésével szemben a kapus tehetetlen. A második gól a 44. percben esik. Böröcz—Simity— Severa'cz a labda útja és a szélső eredményes. Fordulás után ismét a bácsalmá­siak a kezdeményezők, de egy jó negyedóráig nem mutatkozik ered­mény, csak Prikidanovics és Si­mity mellé fej elése. A félidő közepe felé a pécsiek feljönnek, három szöglet az eredmény, ismét a 31. percben esik gól. Prikidanovics be­adását Mezei értékesíti. A pécsiek szívósan védekeznek és a hazaiak csak egy gólt tudnak lőni a 41. percben Severacz révén. A javuló formában levő bácsal­másiak közül Böröcz (a mezőny legjobbja), Wachtlér és Szénási emelkedtek ki. A tartalékos Bácskának meg kellett küzdenie a győzelemért BAJAI BÄCSKA POSZTÓ—DOMBÓVÁRI VASUTAS 2:1 (0:0) percben a dombóvári középcsatár lesről kiugrik, Barta I. a 16-oson belül becsúszó szereléssel igyek­szik mentem. A játékvezető megle­petésre büntetőt ítél, amit a közép­csatár értékesít is. A tartalékos Bácska alacsony színvonalú mérkőzésen nem ját­szotta ki a szokott formáját és nehezen győzött. A csapatból csak Borsodi és Ihos I. játéka emel­hető ki. Baja — 1500 néző — Vezette: Rol- Uder. Bácska Posztó: Körmendy — Bar­ta I., Szekeres, Bisztrovics — Bor­sodi, Dios I. — Dubovszky, Ihos II., Petresevies, Dujmov, Barta H. — Edző: Fekete Kovács Győző. A sok sérülttel bajlódó Bácska erősen tartalékosán állt fel. A kez­dés után a vendégek kapnak job­ban lábra. A Bácska azonban csak­hamar átveszi a kezdeményezést, de támadásaik lassúk és körülménye- aek. A félidő eseménye Ihos II. Irányított fejese és Petresevies ha­talmas lövése. A IL félidőben a Bácska már len­dületesebben támad, mégis a veze­tést majdnem a vendégek szerzik meg Szekeres kihagyása miatt. Az eteó gól a 11. percben esik. Nagy kavarodás a dombóvári kapu előtt és Ihos n. az eléje perdült labdát a hálóba vágja. A 20. percben a vendégek középcsatára megsérül és ftt perc múlva tér vissza, majd Pet­resevies jár hasonlóan, do ő egy negyedóráig marad játékon kivul. A dombóváriak közül a 24. perc­ben Ambrust kiállítják, mert meg­rúgja az egyik bajai játékost. A 3L. percben a kitörd Ihos 11-t szabály­talanul akasztják. A 11-est Bisztro- rios mellé lövi, de a kapus elmoz­dulása miatt újra rúgatják és most mix Borsód! eredményes- A 36. Az 1959. évre út- és járdaépítési, valamint udvar- és teremburkolási munkákat elvállal az Aszfaltútépítő Vállalat Építésvezetősége, Szeged, Bajza U; 2. sz. 3023 ELADÓ Kecskemét, V: Károlyi u. 15, (Városi Mozi mellett) számú ház fele­része. Érdeklődni: vasárnap. X A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ MŰSORA; Október 28, kedd este 7 órakor Kálmán Imre: »CIRKUSZHERCEGNÖ* operett 3 felvonásban 2. sz. szclvénybérlet KEVÉS Ingatlannal rendelkező 5* év körüli lány vagy családtalan asz- szony ismeretségét keresem házas­ság céljából. Leveleket „Barna” jel­igére a Kecskeméti Magyar Hirde­tőbe kérek. 3027 komin Altszekrény, szép háló* bútor, asztalok, székek, szekrények,- kedvező áron eladók. Kecskemét;! Vak-Bottyán utca 9. 30281 EGY hálószoba bútor eladó. Kecs­kemét, Széchenyi körút 40/a. H. emi- 2. ajtó. 3029 EGY nagyméretű üres szobát kere­sek március 1-ig. Érdeklődés: Kecs­kemét, Talfája utca 6. sz. Szappa­nos, este 5—7-ig. 3031 ELFOGLALHATÓ új ház eladó. Ér­tekezés: Kecskemét. Erzsébet körút 65. alatt. 3030 SALAK térítés nélkül, minden menv- nyiségben kihordható a Kecskeméti Baromfifeldolgozó Vállalattól. 3018 ASZTALOST több évi gyakorlattal felvesz a Helvéciái Állami Gazda­ság. 60)8 EGY gyennekülőke és gyermekjá- róka eladó. Kecskemét, Iványi, Duc­los utca 4., emelet. 3689 PÁKÁN, Kismindszenti úton eladd szántó és kaszáló tanyával vagy anélkül. Érdeíklődni levélben Is. —• Szabó, Kecskemét, Kossuth téri fényképészéti műterem. 3607 Mozik Mű usora1 Október 28-án, kedden: Baja Központi: Nehéz kesztyűk, Baja Uránia: Chaplin parádé, Kalocsa: Svejk, a derék katona II. rész, Kecskemét Árpád: Aida, Kecskemét Városi: Betö­rő az albérlőm, Kiskőrös: Gyer­mekkori szerelem, Kiskunfél­egyháza: Anatol úr kalapja, Kiskunhalas: Váratlan vendég. íOOOCOOCKKXKKJCKKKXKKHXHKH Védelmi hibák miatt vesztett a rangadón a B. Építők PÉCSI BÁNYÁSZ—BAJAI ÉPlTÖK 2:1 (1:0) Pécs — 2000 néző — Vezette: Ma­gyar. B. Építők: Disztl — Varga, Gyur- kity, Vörös — Heringer, Mikus — Teket, Ceglédi, Poszlancsek, Ra- pity II., Rapity I. — Edző: Ványa László. Súlyos védelmi hibák miatt vesz­tett az Építők. A rangadó mindvégig jóiramú mérkőzést hozott. Az ötö­dik percben kapu előtti kavarodás után Keszler a későn vetődő Disztl mellett megszerzi csapatának a ve­zetést. A gól után hatalmas iram alakul ki, amelynek során az Épí­tők három nagy gólhelyzetet is ki­hagy a Rapity testvérpár jóvoltá­ból. A második félidőben az Építők kap jobban lábra és a 19. percben Sikerül is egyenlíteniük Teket szé­pen helyezett góljával. A gól után mezőnyjáték alakul ki, amelynek során egyik fél sem tud fölényt ki­harcolni. Már-már úgy látszik, hogy döntetlen lesz az eredmény, s eb­ben mindkét fél is belenyugodna, amikor a 40. percben Kása hármas bajai díszkísérettel és a feleslegesen kifutó Disztl mellett ügyesen meg­szerzi csapatának a győztes gólt. Az utolsó percben Gyurkíty meg­rúgja Kását és a kiállítás sorsára kerül. Érthetetlen és nem vet jó fényt az Építők küzdőképességére az a tény, hogy legutóbbi négy mérkő­zésen az utolsó percekben kapott gólt. Jók: Heringer (a mezőny leg­jobbja), Mikus és Teket. MAGÁNOS 60 év körüli egyedülálló ember fiatal házaspárt gondviselő** nek vagy fiatal házvezetőt keres* Lakás van. Cím a Petőfi Népe ki-* adóhivatalában. soö# SZÁR eladó Városföldön, 5 hold* príma minőségű. Értekezni: Kecs-» kémét, Közép utca 9. 60U ELCSERÉLNÉM kétszobás^kerté^ la^ kasomat belvárosáért. Cím: Kecske* méti Magyar Hirdető. 302® ELADÓ 1 hold elsőrendű gyümöl* csös-szőlő Fehértói dűlőben. Érdek-* lődni Kecskemét, Belső-Bailőszög 30* szám alatt. 3033 ELADÓ kétszemélyes rekamié, két fotel, négy szék. Kecskemét, Rá-* kóczi üt 2. 6013 KÉTSZEMÉLYES háztartás önálló vezetésére bejárónőt keresek. Kecs-» kémét, Bem utca 11. 6000 JÓ KARBAN levő piros Pannónia eladó, vagy 125 köbcentis motorra elcserélhető. Érdeklődni lehet Kis-* kunfélegyháza, Zrinyi utca 3. sz. alatti órásüzletben. 5979 ELADÓ 4 hold jó föld Köncsög 3* szám alatt, vasúthoz 10 perc. Érte-» kezes: Ország József né, Kunszállás* 597S FELESBÉRBE kiadó egy hold közeit szőlő. Cím: Kecskemét, Külső-Mária- Város 34. 5993 FAJTISZTA sárfehér ültetni való vessző előjegyezhető Kecskemét, Li* Horn utca 22. alatt a déli órákban. Ugyanott egy teljesen jó karban levő Meidinger kályha eladó. 5990 NÉMETRE fordítok. Ifj. Badilz Pál* Miskolc, Tass u. 15. 2976 DIVATOS pulóverek készítését gép-« kötéssel vállalom. Gál Mária, Kecs­kemét. Csongrádi utca 13. 5970 Jó KARBAN levő diófa háló eladó* Kecskemét, Kazinczy utca 2. 5963 Potyagóllal vesztett a Félegyháza OROSHÁZI KINIZSI—KKFÉLEGYHÁZI ÉPlTÖK 1:0 (0:0) Orosháza — 2560 néző — Vezette: Bálint. Orosháza — Polgár — Szőke, Perjési, Ádáz — Szabó, Dudás — Kollár, Kunos, Túri, Bogár, Basch. — Edző: Csonka Mihály. A halasiak visszaestek formájukban MAKÓI VASAS—KISKUNHALASI KINIZSI 2:1 (1:1) Makő! Tóth li — Juhász, Szűcs, Kiss — Széli, Varga — Sándor, Mar- czlka, Tóth H., Szlovák, Tolnai. — Edző: Sajtos látván. H. Kinizsi: Bakos — Tóth, Várhe­gyi, Homyék — Hirth, Schverla — Csermák, Csónyi, Vass, Jager, Hő- dör, — Edző: Király István, A kezdés után a széllel hátban játszó makóiak taniadnak többet. Majd az első negyedóra eltelte után a hazaiak feljönnek és a 19. perc­ben a vezetést is megszerzik. Vass jól ad a 16-oson belül álló Csá- nyjnak, aki védhetetlenül a hálóba vágja a labdát. A makói csatársor most nagyon belelendül és a 29, percben Sándornak sikerül is egyen­líteni, A félidő hátralevő része me­zőnyjátékkal telik el, Fordulás után már a 2, percben eldől a mérkőzés sorsa, A makói jobbszámy szép támadást vezet és a középre Ívelt labdát Tolnai kö­zelről a hálóba fejeli. Ettől kezdve a halasi csapat nagy fölénybe jut, úgyhogy sokszor még a hátvédek Is a félvonalon állanak. A makói csa­társor szórványosan támad — de mindig veszélyesen. A Kinizsi hiába harcol ki fölényt, széteső csatár­játékával nem tud eredményes lenni. A makói csapat végeredményben megérdemelten nyert jobb csatár- játékával. A Kinizsiből csak Hirth játszott elfogadhatóan. F. Építők: Cseh — G. Marton, Martinovits, Parádl I. — Palatínus, Szabó II. — László, Szabó III., Ist- vánfy, Eádi, Paxádi II. — Edző: Soltész Dezső. Végig óriási Iramú mérkőzésen balszerencsés góllal kapott ki az Építők. Az első félidőben bizton­sági játékra rendezkedett be a vendégcsapat és a fergeteges hazai támadások sorra elakadtak a ven­dégcsapat védelmi falán. Cseh több esetben is biztosnak látszó gól­helyzeteket mentett. Szünet után az eddig védekező Játékból támadásba ment át az Épí­tők. A 16. percben egy váratlan ha­zai támadás sorén Basch a bal ol­dalról beível, Cseh rosszul nyúl bele és a befutó Kollár a hálóba sétál a labdával. A gól után a félegy­házi csapat erőteljesen támad, nagy fölényt harcol Ki, úgyhogy védő­játékosaik is a fél pályán tanyáz­nak. Az egyenlítés azonban nem sikerül és a vendégek fölényét Szabó III. két kapufája és Parádi U. három óriási gólhelyzete jelzi. A félegyhóziak legalább az egyik pontot megérdemelték volna. Jók Cseh. Martinovits. Palatínus és Sza- bé ru. ELADÓ Kecskemét, Székelytelep III. utca 18. szám alatt 430 négy­szögöl területű szőlő és gyümöl­csös, rajta 2 szoba és sok mellék- helyiségből álló, kőépületből épült villa. Értekezés: Kecskemét, Mar­git utca 3. szám alatt özv. Tollas Sándornénál. 2926 PÉNZZÉ TEHETI. A TÖKMAGOT IA ÁTADJA A TERMÉMZFOR.GALMI V. VAGY FÖLDmGyEHZQVETKEZETÍaK­-1 Mm. VÉTELÉ &Q QW&