Petőfi Népe, 1958. október (3. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-14 / 242. szám

V 1958. október 14, kedd S olds! ¥ S"/FTÖTRl"^1 B00 1NDULÖ, JÓ EREDMÉNYEK a Hírős Napok atlétikai versenyén Vasárnap délelőtt a pályaudva­ron úttörők virággal fogadták a Budapestről érkező atlétákat, akik Jsözött több élvonalbeli atlétánkat is láthattunk. A csapatot Gyön­gyösi Imre, a megyei szövetség elnöke üdvözölte, majd a szakszer­vezeti székházban Látták őket ven­dégül. A délutáni versenyt pontosan megkezdték fél kettőkor, mégis — (bármennyire gyorsan peregtek a számok — éppen csakhogy be tud­ták fejezni négy órára, a kézilabda mérkőzés kezdetére. A gerelyvetés Így is a szünetre maradt. A ver­seny igen nehéz feladat elé állí­totta a rendezőséget, s dicsére­tükre legyen mondva, hogy a 240 Sndulós versenyen nem volt na­gyobb zökkenő. Egy dologra azon­ban ügyelni keU a jövőben: a tdlszkoszvetőhely egy kissé mesz­esebb essen a futóverseny célbi- róságától. Arra Is vigyázni kell még, hogy felesleges személyek ne tartózkodjanak a versenyek Ideje alatt a pálya belsejében. A részletes eredményeket az alábbiakban közöljük: Férfi versenyek: 100 m síkfutás: (30 ind. 5 előf.) 1. Jakabffy Sán­dor (BEAC) 10.8, 2. Babos (SzTC) 10.9, 3. Gémes! (Bp. Törekvés) 11.1. A fiatal szegedi Babos ellen éppen csakhogy győzött a válogatott Ja­kabffy. 400 m. síkfutás (22 ind. 4 előf.): 1. László (Bp. V. M.) 51.3, 2—3.: Benkő (BVSC) és Cros (Szol­noki MÁV) 52.8. Csak a 2. helyért volt nagy küzdelem. — 1500 m eikfutás (17 ind. két idő futam): 1. Szabó Miklós (MAFC) 3:56.4, 2. Semberi (BEAC) 4:09.6, 3. Szabó A. (BEAC) 4:10.2. Szabó Miklós egyen­letes, könnyed futása igen tetszett a közönségnek. Megszorítással tíz másodperccel is tud jobbat. — 110 m gátfutás (6 Ind.): 1. Kiss Ernő <D. Görd. Cs. gyár) 10.2, 2. Csiz­madia (Bp. V. M.) 16.5. 3. Nagy J. (Csepel) 16.6. — Magasugrás (6 Ind.): 1. Bodó Árpád (BEAC) 180, 2. Vékony (BVSC) 175, 3. Balázs (Sz. MÁV) 175. Bodó balszerencsé­sen verte a 185-öt, utána azonban átvitte a 195-öt Is — versenyen kí­vül! — Hármasugrás (8 Ind.): 1. Klon kai László (SzTC) 12.80. 2. Pro- Jiaszka (BVSC) 12.75. 3. Csizmadia (Bp. V. M.) 12.55. Erős küzdelem, gyenge eredmény. — Súlylökés (10 Ind.): 1. Varjú Vilmos (V. M. Kö­zért) 16.53!, 2. Bruncsák (KTE) 13.88, 3. Katona (SzMÁV) 13.82. Varjú a verseny legjobb eredmé­nyét érte el. Kár. hogy Mihályi! nem jött el BajáróL Kettőjük küz­delméből könnyen megszülethetett volna a 17 m-es új magyar csúcs. — Diszkoszvetés (9 Induló): 1. Be- dees László (Sztállnváros) 44.92. 2. Katona (SzMÁV) 40.86, 3. Varjú (V. M. Közért) 38.58. Bedecs kimagas­lott a mezőnyből. — Gerelyhajítás (3 Ind.): 1. Füredi (Kkfházl Hon­véd) 55.25, 2. Sürü (BVSC) 54.80, 3. Tálas (BVSC) 52.22. Elsietett ver­seny a kézilabda-mérkőzés szüne­tében. — 4x200 m váltófutás (10 Ind. 3 előf.): 1. Debreceni Gördülő­csapágygyár 1:35, 2. Bp. Vörös Meteor 1:35.2, 3. Bp. Törekvés 1:35.8. Mindvégig nagy küzdelmet vívtak a csapatok. Meglepetésre a debreceniek megelőzték a főváro­siakat. Női versenyek: 100 m síkfutás (18 ind. 4 előf.): 1. Kovács Ilona (Csepel) 12.8, 2. Kovács G. (Épí­tők) 12.9, 3. Barta (Bp. V. M.) 13.4. A két első között nem volt tized mp különbség. Nagy kár, hogy az előfutamát 12.8-cal nyerő Kun Ilona a távolugrásban lerándult. — 800 m síkfutás (4 Ind.): 1. Ughy Pi­roska 2.T9.1, 2. Túri (BVSC) 2:22.4, 3. Végh (Bp. Törekvés) 2:24.8. Jó eredmények! Bátrabb irammal még jobbak lehettek volna. — 80 m gát­futás (5 ind.): 1. Kovács Ilona (Csepel) 12.4, 2. Krasznai (Csepel) 13.3, 3. Csaszl (SzMÁV) 13.5. Ko­vács Igen tehetséges versenyző. Róla még sokat hallunk. — 4x100 m váltófutás (7 Induló, 2 Időf.): 1. BVSC 53.7, 2. Szolnoki MÁV 54.4, 3. Csepel 54.7. A BVSC futói biz­tosan nyerték ezt a versenyt. — Távolugrás (3 induló): 1. Kovács Gizella (B. Építők) 539, megyei csúcs!, 2. Rózsavülgyiné (BVSC) 519. 3. Mühlenhaus (Csepel) 502. Az esélyes Kun Hona az első ug­rásnál rándulást szenvedett, s Így távollétében a bajai Kun Gizella kitűnő megyei csúccsal fölénye­sen nyerte a versenyt. Súlylökés (11 Ind.): 1. Kiss Antalné (SzEAC) 10.69, 2. Baranyai (V. M. Közért) 10.60, 3. Szőke (SzEAC) 10.43 m. Gyenge eredmények. Bognár Ju­dit csak az eredményhirdetésre ér­kezett. — Diszkoszvetés (15 Ind.): I. Bognár Judit (MTK) 44.70, 2. Szatmáriné (Bp. Építők) 42.60, 3. Kissné (SzEAC) 36.59. Bognár Judit kárpótolta magát, s egészen ki­tűnő eredménnyel győzött. A dekatlon értékelés szerint a legjobb eredményt a férfiaknál Varjú érte el a súlydobásban, 2. Jakabffy a 1O0 m-en és 3. Szabó Miklós az 1500-on. A nőknél Bog­nár Judit a diszkoszvetésben, 2. Ughy a 800 m-en és Kovács G. a távolugrásban. Ök kapták a kitű­zött tiszteletdijakat. Vasárnapi sporteredmények Labdarúgás. NB I-es mérkőzések: MTK—BVSC 1:1 (1:1), Ferencváros —Miskolc 3:0 (0:0), Bp. Honvéd— Diósgyőr 2:0 (1:0), Vasas—Dorog 0:0, Tatabánya—Újpesti Dózsa 1:1 (0:1), Salgótarján—Csepel 1:1 (1:0), Szom­bathely—Győr 2:1 (1:0). Atlétika. Rómában Rózsavölgyi nemzetközi versenyen, 1500 méteren győzött, Iharos 5000 méteren má­sodik és Kulcsár a gerelyvetésben a harmadik lett. — A kassai ma­ratoni futóversenyt Kantorek (cseh­szlovák) nyerte, a legjobb magyar a 18. helyen végzett. Totóeredmények: x, 2, x, 1, x, 2, 2, x, x, 1, x, 2. NB n. keleti csoport: Vasárnap délelőtt megérkeztek a nagyváradi labdarúgók ten tisztes eredményt érnek el nemcsak a KTE ellen, hanem a jó formában levő Dózsával szemben is. K. Dózsa: Vltnyei — Tordasl, Burza, Kerepesi — Jónás, Csordás — Englert, Boros, Nagy, Kiss II., Rozgonyi. — Edző: Fenyvesi L. Egyetértés: Vilmos — Orosz, Ora- bódi, Molnár — Székely, Fürjes — Egresi, Asplrány, Sárvári, Szlng, Bozsik II. — Edző: Gyetval László. Erőteljes Egyetértés-támadásokkal Indul a mérkőzés és úgy látszik, hogy a hazai csapat gólokkal nyer. A sok támadásnak eredménye nin­csen, mindössze annyi, hogy a 30. percben Szlng nagy kapufa-lövése visszapattan és Asplrány centimé­terekkel lövi mellé a visszapattanó labdát. Az utolsó tíz percben fel­jön a Dózsa, de az ő eredménye is csak egy kapufa, amely Kere­pesi szabadrúgása révén jön létre. Szünet után a Dózsa kap job­ban lábra és a 11. percben meg Fárasztó éjszakai utazás után vasárnap délelőtt a Budapest felöl jövő fél 10 órás gyorssal megérkeztek a Nagyváradi SC labdarúgói. Az állomáson az MTSB és a megyei Labdarúgó Szövetség vezetői fogadták a vendégeket. László József, az MTSB elnöke meleg szavakkal üdvözölte a nagyváradiakat és virágcsokrot nyújtott át ne­kik. Az üdvözlést dr. Argyelan Károly viszonozta. A csapatot a szakszervezeti székházban látták vendégül tízóraira, majd az Alföldi Szállóban lévő szál­lásukra vonultak pihenni. Közben beszélgettünk a csa­pat edzőjével, Nagy Gézával. Megtudtuk tőle, hogy semmi közük az egykori NAC-hoz, amely 1944. év végén meg­szűnt. Ök 1945-ben alakultak, S azóta igen sok kiváló futbal­listát adtak a román labda­rúgó sportnak. A különböző NB I-es és NB Il-es csapatok­ban mintegy 40 nagyváradi labdarúgó rúgja a labdát. Ta­valy még az NB I-ben szere­peltek, de balszerencsés körül­mények miatt kiestek az NB ll-be. Ez megint jelentős vér- veszteséggel járt a csapatra nézve. Fiatalokkal frissítették fel csapatukat és most arra törekszenek csak, hogy jól tart­sák magukat az NB II-ben, ami bizonyára sikerülni is fog nekik. A Nagyváradi SC egyébként a nagyváradi városi közüze­meknek a csapata és odahaza nekik van legnagyobb szurkoló táboruk. A csupa fiatal játékos között ma már csak egy idő­sebb van Bodó, a többszörös román válogatót. Ö a csapat esze és irányítója. Remélik, hogy nem hoznak szégyent az egykor oly híres nagyváradi tptejét bedobta> míg az Mtk négy iabdarúgóspprtra és Kecskémé- közül csali kettőt tudott értékes! 1. Szegedi EAC 7 5 1 1 16: 4 11 2. Borsodi B, 7 4 2 1 18: 8 10 3. Debrecen 7 3 3 1 7: 2 0 4. Bp. Spartacus 7 3 3 1 14:10 9 5. Jászberény 7 3 2 2 14:11 8 6. Kecskemét 7 3 2 2 9: 9 8 7. Egyetértés 7 2 3 2 13: 9 7 8. Pénzügyőrök 7 1 5 1 6: 5 7 9. Salg. SE 7 2 3 2 8:13 7 10. SzVSE 7 1 4 2 7: 8 6 11. UTTE 7 2 2 3 7:10 6 12. Cegléd 7 3 — 4 9:15 6 13. Özd 7 2 2 3 8:15 6 14. Miskolci MTE 7 1 2 3 6:11 5 15. Bp. Előre 7 1 2 4 13:20 4 16. Szolnok 1 1 1 5 6:11 3 NB n-s csoportunkban a 7. for­duló után már sem Veretlen, sem nyeretlen csapat nincs. A Pénz­ügyőrök Cegléden vesztette el ve­retlenségét, a miskolciak odahaza szerezték meg első győzelmüket. Eredmények: Szegedi EAC—Bp. Előre 6:1 (3:1). Ez volt az egyetlen mérkőzés, amelyen két gólnál töb­bet tudott rúgni az egyik csapat. Cegléd—Pénzügyőrök l:ö (1:0). Mis­kolci MTE—Szolnoki MÁV 2:0 (1:0), Jászberény—Borsodi B. 1:1 (0:1), UTTE—BVSC 0:0, SzVSE—Bp. Spar­tacus 0:0, Ózd—Salg. SE 1:1 (0:0), NB III. délkeleti csoport: 1. Orosháza 7 6 1 — 13: 4 13 2. Cs. Építők 7 5 1 1 17: 8 11 3. Mkháza 7 4 2 1 13: 8 10 4. Sz. Építők 7 5 — 2 14:12 10 5—6. Gy. MEDOSZ 7 4 1 8 18: 8 9 5—6. Sz. Szpart. 7 4 1 2 9: 4 9 7. Kkiházi Ép. 7 3 1 3 11:10 7 8. Hm. Dózsa 7 3 1 3 9:12 7 9. Makói V. 7 2 2 3 14: 7 6 10. H. Kinizsi 7 2 2 3 8:12 6 11. Nagykőrös 7 3 — 4 13:20 6 12. Cs. MÁV 7 2 1 4 13:13 5 13( KTE 7 1 3 3 4: 7 5 14. Agyagipar 7 1 2 4 11:18 4 15. Mezőhegyes 7 — 3 4 6:19 3 16. MÁV HMTE 7 — 1 6 4:15 1 NB III-as eredmények: Orosházi Pécsett Is győzniük kellett volna az Építőknek BAJAI ÉPÍTŐK—PÉCSI VASAS 1:1 (1:0) Pécs — 500 néző — Vezette: Isztl. Disztl rossz kiadása majdnem gólt B. Építők: Disztl — Vörös, Gyur- kity. Francia — Heringer, Mikus — Kreisz, Ceglédi, Poszlancsek, Rapity II.. Rapity I. — Edző: Vá- nya László. Nagy hőségben kezdik a mérkő­zést, amely rányomta azután bé­lyegét mindkét csapat első fél­időben játékára. A félidő javarészt mezőnyjátékkal telik el, amelyben az Építőké a fölény, Az utolsó­előtti percben Rapity 1. elhúz a baloldalon és éles beadását a jó ütemben érkező Cseh mintegy 15 méterről a hálóba vágja. Szünet után állandósul az Épí­tők fölénye, mégis a 10. percben eredményez. Rapity I. kapufája és Ceglédi jó helyzete mutatják a bajalak fölényét. A 35. percben a pécsi balszárny veszélyes támadást vezet. A 16-osnál Francia keresz­tezni próbál és mielőtt még hoz­záérne akár a labdához, vagy a játékoshoz, a játékvezető fütyül és óriási meglepetésre 11-est Ítél, amit a pécsiek értékesítenek is. Az utolsó öt perc a bajalaké, a győz­tes gólt is megszerezhetnék, de Rapity n-t jó helyzetben felvág­ják. Jók: a két Rapity, Ceglédi. — Kreisz az első félidő 10, percétől kézéivé sérülten játszott, Ak>UOU<XKHH)vUddd OOOVÓOUOO Elkönnyclműsködte az egyik pontot a Bácska BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—PÉCSI BŐRGYÁR 0:0 Baja — 2000 néző — Vezette: Völgy esi. Bácska Posztó: Körmendy — Barta I.; Ihos n., Bisztrovics — Szekeres, Horváth — Albert, Barta II., Petresevlcs, Dujmov, Welling. — Edző: Fekete Kovács Győző. Mindjárt kezdés után lehetett látni, hogy a pécsiek védelemre rendezkedtek be. Állandóan a Bácska támad, de csatáraiból hiányzik az átütő erő és meg sem kísérlik széthúzni a tömör pécsi védelmet. Az első félidőben a ba- iaiaknak több helyzetük Is akad. A legnagyobb a 32. percben adó­dik, de Dujmov holtbiztos helyzet­ben lesne fut és oda a gólszerzés Fordulás után a pécsiek Is tá­madnak lés egy-két veszélyes tá­madást 1* összehoznak, de a jő Bácska védelmet nem tudják át­törni. Az utolsó tíz percben ha­talmas haj bába kezd a Bácska, de mint ahogy az Ilyen történni szo­kott — a csapatnak semmi sem sikerül, s a pécsiek védelme nem Inog meg — így az egyik pont eléggé könnyelműen odalett. A bajai csapatból lelkes játékáért csak Körmendyt, Szekerest és Barta Il-t lehet megemlíteni. Nem akar a szerencse a bácsalmásiak mellé állni BÁCSALMÁSI PETŐFI—BÁLINK AI B ANY ASZ 1:1 (1:0) Bácsalmás — 700 néző — Vezette: Babits. Bácsalmás: Szénást — Jaglty, Piukovics, Wachtler — Böröcz, Pó­lyák — ősz. Szilágyi, Mezei, Si- mity, Sevarac. — Edző: Folz Tó­biás. A bácsalmásiak vezetik az első támadásokat, s az eredmény Sí­rni ty és Mezei két kapufája. A bácsalmásiak fölénye a 23. perc­ben góllá érik. Piukovics indítja a labdát. Mezeihez ad, az Sevarac elé tálal, aki közelről nem hibáz. A 30. percben a szélső újabb gólt lő, de a játékvezető les elmén nem adja meg. Szünet után a vendégek támad­nak és a 3. percben sikerül is egyenlíteniük. A 10. Dercben úgy lerúgják Oszt, hogy a lábát három kapoccsal kell összekapcsolni. A gyenge játékvezető még csak nem is figyelmezteti az Illető balinkai játékost. A 17. percben szabályos ll-est nem ad meg a bácsalmásiak javára. A 10 emberrel játszó ha­zaiak nagy fölényére jellemző a tíz szögletük Is. A 40. percben Se­varac üres kapura lő, de a bal­hátvéd csukafejessel kifejeli. Jók: Mezei, Wachtler, Böröczj KMKMXKKKKXHKHXKKKKKKKXKH A váratlan második gól letörte a halasiakat SZEGEDI ÉPÍTŐK—KISKUNHALASI KINIZSI 3:1 (1:1) 800 néző Ve­Kinizsi—Békéscsabai Agyagipar 2:1 (2:0), Békéscsabai Építők—Békéscsa­bai MÁV 2:1 (0:0), Szegedi Szpar- takusz—Nagykőrösi Kinizsi 3:1 (2:1), Hódmezővásárhelyi Dózsa—Makói Vasas 10 (1:0)!, Mezőkovácsházi Pe­tőfi—MÁV HMTE 3:2 (2:1), Gyulai MEDOSZ—Mezőhegyes! MEDOS2 3:0 (1:0). Értékes pontot szerzett a Dózsa Budapesten KECSKEMÉTI DŐZSA—BÚD A PESTI EGYETÉRTÉS 1:1 (0:0) is szerzi a vezetést. Nagy kika­parja a labdát a kapus kezéből, s a tisztán álló Boroshoz adja, aki közelről a hálóba gurít. Nem so­káig tart a Dózsa Öröme, mert pár perc múlva egy Dózsa-kapu előtti kavarodásnál Szing közeli lövésével szemben a meglepődött Vitnyei tehetetlen. Ezután válto­zatos mezőnyjáték következik, amelyből mindkét fél kiveszi a ré­szét. Az utolsó öt percben a Dózsa jól hajrázik és Csordás 20 méteres lövésével a győzelmet is megsze­rezhetné, de a labda a kapufa éléről visszapattan a mezőnybe. Az egész Dózsa-védelém kitű­nően működött. Itt is ki kell emelni Vitnyeit, aki a mezőny leg­jobbja volt. A többiek közül Csor­dás és Kiss II. játszott jóval átla­gon felül. Végre megszületett az első győzelem KECSKEMÉTI TE—KKFÉLEGYHAZI ÉPÍTŐK 2:0 (2:0) KTE: Pintér — Toricska I., Fe­kete. Berta — Mészáros, Vass — Barta, Dezsőfi II., Bitó, Kasza, Máté ni. — Edző: Molnár ‘Ferenc. F. Építők: Cseh — G. Marton, Martinovics, Parádi I. — Szabó III., Szabó II. — Parádi II., László. Ist- vánffy, Móczár, Szénási. — Edző: Soltész Dezső. A két csapat találkozója nem hozott szép játékot. A félegyhá­ziak játékából hiányzott minden tervszerűség. Az első félidőt a KTE végigtámadja és több gólt is lőhetett volna. Az első gól a 33. rúgásból Bitó révén. Rá három percre lesgyanús KTEltámadás so­rán Kasza—Dezsőfi II. támadás vé­gén az utóbbi igen szép gólt lő. Fordulás után kiegyenlítődik a játék. A félegyháziak valamivel többet támadnak, azonban nem bírnak * kemény KTE-védelem- mel. A góllövés a játéknak ebbén a részében már a KTE-nek sem megy és marad a félidőben ered­mény. Jók a KTE-ből: Vass, Pintér, De­zsőfi II., Illetve Cseh (a mezőny legjobbja). Szabó II. és László. Spitzer játékvezető Igen gyenge napot fogott ki. percben esett 16 méteres szabad­VvU)0<XkJUÓÚ(KKHKKKKKKH)óO< KÉZILABDA BUDAPESTI VÖRÖS METEOR—BUDAPESTI MTK 8:6 (3:4) Kecskemét — 1000 néző — Ve­zette: Tordai. A kézilabda-mérkőzés határozot­tan tetszett a közönségnek. A kö­zönség mindvégig gyors és élve­zetes játékban gyönyörködhetett. Az első félidőben az MTK volt a jobb, szünet után a Meteor ma­gasabb játékosai és jobb helyzetéi révén felülkerekedett és biztosan győzött. A Meteor mindkét bűn­teni. Igen nagy derültséget keltéttt a nézők között, hogy a kézilabdá­ban a kiállított játékos öt perc múlva visszatérhetett. Bár a labda­rúgásnál is így lenne, sóhajtott fel egy pár Dózsa- és KTE-szur- koló. A Vörös Meteor góljait Ná- dasdi és Merkoványi 2—2, Dudás, Koch H., Marsi és Sükösd, az MTK góljait Penczi és Szombati 2—2. Bergmann és Kovács dobták. Szívesen látunk máskor is kézi­labda Miié rkőzóseke L Kiskunhalas zette: Ligeti. H. Kinizsi: Bondor — Nagy; Vár­hegyi, Homyák — Hirth, Hödör — Csernák, Tóth, Vass, Jager, Schver- ia. — Edzó: Király István A szegediek támadnak és a ha­lasiak szerzik meg a vezetést a 6. percben. A szegedi védelem rövi­den tisztáz. A labda Csernák elé kerül, aki 20 méterről, éles szögből a bal felső sarokba vágja a lab­dát. A szegediek nagy erővel tá­madnak, de csak a 37. percben sikerül egyenlíteniük Gréczl révén. A II. félidőben a hazai csapat nagy kedvvel játszik; Hatalmas fő# lényt harcol ki, csak gólt nem lő, A védők is a fél pályáig előrehű-» z ódnak, ami megbosszulja magátj mert a 24. percben egy előrevá- gott labdát a két méteres lesen álló Jánosi elcsíp és beviszi a halasi hálóba; A váratlan és meg nem érdemelt gól a halasiakat le-* töri, visszaesnek és a szegediek-* nek a 39. percben ismét Jánosi révén sikerül növelni a gólok ezá< mát. Jók voltak a halasiak közül Hirth; Homyák én Várhegyi; A játékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett. Ap róhirdetósek CJ hálószoba garnitúra eladó. Kecskemét, Rákóczi út 6. I. 2. TÖRZSKÖNYVEZETT kotorék győz­tes szülőktől, patkányozó, sima- szőrű foxterrier kölykök eladók. Petőcz Bőszénfa; Somogy megye. 2894 ELADÓ Kecskemét, V., Bika utca 12. számú kis családi ház. Vétel esetén beköltözhető. 2892 A NYOMÁSI Iskola mellett 4 hold 400 négyszögöl szántó eladó. Én. deklődni: Katonatelep, állomás mel­lett Pogányáknál. S851 BETEG-TOLÖKOCSI eladó, kémét. Cserép utca 8/a. Kecs­2839 FEHÉR, mély gyermekkocsi és két darab asztal eladó. Kecskemét, Cserép utca 9. 5880 AGASEGYHAZAN, a tanácsházával szemben családi ház eladó. Ér­deklődni ugyanott: Hajnal. 5883 ELADÓ 5 és fél holdas tanyás- birtok Balotaszálláson, az állomás közelében, jó üt mellett, I hold szőlő, többi szántó, veteményes gyümölcsös. Érdeklődni: Kiskun­halas. Kmeth Sándor utca 9. Nagy István. 2882 ELADÓ ház Kecskemét, Eprestelep, Rozsnyó utca 8. számú, volt Lázár­falu. Egy szoba, konyha, kamra vétel esetén azonnal beköltözhető. Érdeklődni: Gál Istvánnál, Szol­nokihegy 57. Műkerttel szemben. 5894 FIGYELEM! Gyümölcstelepltők! Starking almafa, erős suhángot fa­iskolámból vegyen! Pencz János, Kerekegyháza. 2886 azonnal felveszünk szobafestő és kőműves szakmunká­sokat, valamint férfi segédmunká­sokat. Munkásfelvétel: Kalocsa, SZTK-épitkezés, Szabadszállás, tiszt! lakásépítkezés, Izsák iskolaépítkezés és Kecskemét, Rókócziváros 23. E. M. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. 2879 ELADÓ minden elfogadható áron, vagy kiadó 8 hold föld, kisfái ál­lomáshoz 10 percre. — Értekezési Kecskemét, Űrrét 74., özv. Sárközi Sándorné. 2891 10 HOLD mindent termő tanyás- birtok Nagybugacon eladó. KUruö Bálint. Bugac, Rákosi utca 1, 2883 VATTAS pantaló nadrág eladó. Cécstomét. Bánk bán utca 14. sz. 5896 ELADÓ 510 négyszögöl föld. Érdek­lődni lehet Kecskeméten a mária- hegyi Iskola mellett Tóth Antalnál Márlahegy 23. _________ 2849 EL ADÓ Kecskemét, Zsinór utca 49. számú ház. Értekezés: Zsinór utca 43. szám. 2829 SÜRGŐSEN eladók: oldalkocsis Pan­nónia, Berkel-mérleg, ponyva és gázrezsó. Kecskemét, Fráter utca 16. szám. 5858 250-E3 JAWA eladó. Ugyanott zon­gora bérbeadó. Cím: Kecskemét, Wesselényi utca 8. 5868 NÉMETBŐL fordítok. Ifj. Baditz Pa], Miskolc, Tass 15. 2851 ELADÓ Kecskemét, Dárdaitelep IV, utca 24. számú ház. Beköltözhető. 289a ELADÓ gyönyörű komblnáltszek- rény, dióháló, sezlon, szekrények; páros ágyak, festett háló, asztal, székek. Kecskemét, Vak-Bottyén utca 9.__________________ 2897 10 HÓNAPOS süldők: mangalica; kormvald keverék, eladó, 4 darab. Kecskemét, Kőrösihegy 110. Hu­szárlaktanya mögött. Zöldséges­kert. 2899 25, 3S ÉS 500 LITERES hordók el­adók. Kecskemét, Bánffy utca 24. szám. 5895 FŐZNI tudó nőt felveszek. Kecs­kemét, villám István utca 4 . 2900 KIADÓ egy hold zöldségeskert és egy jó szándékú ló eladó. Cím: Kecskemét Külső-MáriaVáros 5. sz: Nyül Józsefnél. 2901 ELADÓ ház és szőlő. Érdeklődni Kecskemét, Tizedes utca 12. szám; 2902 ELADÓ Lakitelékeil, Vasút és au­tóbusz megállóhoz, tiszai hídhoz 10 perc járásra 1 hold gyümölcsös szőlő. Érdeklődni: Lakitelek, Szikra 25. Terecskeiéknél. 2903 ELADÓ bőrtstráhgos lószerszám, ponyva, varrógép, szívó-hyomő VÍ2- pumpa. Kecskemét. Zimay utca lOi szám, 5887