Petőfi Népe, 1958. szeptember (3. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-16 / 218. szám

1958. szeptember 16, kedd S. oldal Szeged: NB I-es forma — Kecskemét: mélypont SZEGEDI EAC—KECSKEMÉTI DÖZSA 5:1 (2:0) Kecskemet — 3500 néző. — Vezette: Fekete II. SZEAC: Mészáros — Bénák, Por­törő, Vass — Baráth, Zallár — Szabó, 'Reményik, Hajós. Rábai, Nyári. — 'Edző: Gyarmati János. K. Dózsa: Czéh — Tordasi, Határ, Kerepesi — Jónás, Burza — Englert, Csordás, Fülöp, Zelenák, Kogics. — Edző: Fenyvesi László. Határnak volt igaza, amikor a mér­kőzés előtt azt mondta, hogy meg­lepetés lesz. Tényleg az lett, csak nem olyan, mint amilyent a kecs­keméti közönség várt. Mindjárt elöl­járóban említsük meg, hogy a sze­gedi csapat NB I-es formában ját­szott, s ilyen arányban is megérde­melten győzött. Megállapíthatjuk azt is. hogy a legjobb formában levő Dózsa is nehezen tudott volna ellent- állni a megújuló szegedi rohamok­nak. De ez a Dózsa végképpen nem volt ellenfele a kitűnő SZEAC-nak. Ennél gyengébben már nem is játsz­hatott volna a kecskeméti együttes mint most. Mindent elsöprő szegedi rohamok­kal indul a mérkőzés és már a má­sodik percben csak a kapufa menti « helyieket A fölény a 14. percben t állá érik. A rendkívül szemfüles zabó Kerepesi kísérete mellett meg­t zerzi a vezetést a SZEAC-nak. A )ózsa egyetlen komoly helyzete a 21. percben akad, amikor az üres kapuba se tudnak betalálni a Dózsa- csatárok. A 28. percben körülbelül el is dől a mérkőzés sonsa, mert Szabó megismétli az előbbit és is­mét Kerepesi díszklsérete mellett növeli a gólok számát. A további já­tékot ez jellemzi: a Dózsa szaladgál — a Szeged játszik. Szünet után a szegediek már a 2. percben gólt rúgnak. Jónás fölösle­gesen hátraadott labdájával Nyári élfut és a jó ütemben érkező Re­ményik biztosan lő a hálóba. Telje­sen a SZEÄC irányítja a játékot, amit mutat a 12:3-as szögletarány is. A csatársor nem tudja tartani a lab­dát, s ebben a fedezetpár is ludas. A 35. és a 37. percben Szabó és Ke- ményik ötre növelik a gólok szá­mát. Az utolsó percekben még fel­csillan a Dózsa és Csordás—Englert— Rogics összjáték végén a szélső ered­ményes. A máskor jő Dózsa fedezetpár lég­üres térben mozgott. Fülöp kezdi be nem váltani a hozzáfűzött reménye­ket. Fenyvesi edzőnek sok nehéz órái lesznek, amíg elgondolásait bele tudja sulykolni a Dózsa játé­kosokba. A főmérkőzés előtt a hét NB II-s játékossal megerősített Dózsa II. — meglepetésre — 3:2 (2:1) arányban vereséget szenvedett a K. Légierők együttesétől a városi bajnokságban. KXXKKHJOOOőOOOOOOOőOOOÍXH. Három mérkőzésen egyetlen gólt sem rúgtak a KTE csatárok KISKUNHALASI KINIZSI—KECSKEMÉTI TE 1:0 (0:0) Kiskunhalas — 1500 néző. — Ve­zette: Majoros. H. Kinizsi: Bakos — Nagy, Várhe­gyi, Hornyák, Hirth, Hődör — Cser­mák, Caányi, Va6s, Tóth, Schverla. r- Edző; Király István. KTE: Pintér — Mészáros, Fekete, Berta — Dezsőfi II., Vass — Károly, Gacs, Berende, Barta, Máté III, — fcdző: Molnár Ferenc. Bizony, nagyon rossz formában van a KTE. Hamarjában nem is emlékszünk rá, hogy valaha is egy­másután három bajnoki mérkőzé­sen ne rúgott volna gólt. KTE-támadások kai indul a játék é« a hazaiak csak tíz perc elteltével tudnak feljönni Gólt egyik csapat 6em tud elérni, mert a pontatlan és rossz beadások miatt a kapusok mindent fognak. A 15. percben egy­perces gyász-szünet, Oláh Gyula já­tékvezetőre való megemlékezésül. — A továbbiakban mindkét csapatból a balszélsők vezetnek egy pár gyors támadást, de a belsők mindent el­rontanak. A második félidőben is inkább a hazaiak vannak fölényben és a 18. percben megszerzik a vezetést. — Schverla szögletét Csányi kapura fe­jeli, de a gólba tartó labdát Vass ki­üti. A büntetőt a halasi Vass helyezi a hálóba. A játék irama most né­mileg emelkedik, de a szétesően játszó csatársorok nem képesek egy gólhelyzetet sem összehozni. A mér­kőzés színvonala nem ütötte meg az NB Ill-ét. Jók voltak: Bakos, Hirth és Csá­nyi, illetve Fekete, Dezsőfi II. és Máté Hl. KKVOOOOOOOO OOOOOJOOOi Mindjobban formába jön a Félegybázi Építők KISKUNFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK—HM. DÓZSA 4:1 (2:0) F. Építők: Cseh — O. Marton, Martinovics, Parádi I. — Szabó IH., Szabó II. — Farádi II., László, Pa­latínus, Istvánffy, Szénás!. — Edző: Soltész Dezső, A kiskunfélegyházi orvosok szép példáját adták sportszeretetüknek, amikor hatan, költségkímélés cél­jából, személyi gépkocsijaikkal az egész félegyházi csapatot átvitték Hódmezővásárhelyre. Az Építők ra­gyogó játékkal jutalmazták ezt a sportszerű cselekedetet. kezdés után a hazaiak rohamoz­nak és Tóth mindjárt nagy kapufát lő, majd Csehnek kell kifutással menteni Fokozatosan jön fel a fél- egyházi csapat és mindjobban fö­lénybe kerül. A 31. percben Farádi II. szép csellel becsapja a védőket, Jjegurit, s László futtából 14 méter­ről a kapu jobb sarkába vágja a labdát. Mintegy 10 perces mezőny­játék után Szénást balösszekötő he­lyéről, 22 méterről, óriási gólt ra­gaszt a jobb felső sarokba. Szünet után is az Építők van frontban és már a második perc­ben Szénásl kapufára lő, majd Ist­vánffy hagy ki jó helyzetet. Palatí­nus előretolt labdáival a íélegyházi csatárok nagy nyomást gyakorol­nak a helyi védelemre. A 18. perc­ben a remekül játszó László Parádi II-höz gurítja a labdát, aki egy iga­zítás után 8 méterről nagy gólt lő. A 25. percben Szabó III. — Palatínus a labda útja, a középesatár önzet­lenül Istvánffy elé emeli, aki gyor­san kitörve a léc alá bombáz. Az Építők most csökkenti az iramot és a 30. percben Tóth elfut, beadását Gilicz II, szép fejessel juttatja a há­lóba A gól után a vendégek bizton­sági játékra rendezkednek be és az eredmény már nem változik. Az egész csapat kiválót nyújtott, szinte egymást múlták felül. Ki­emelkedtek a csapatból Martinovics, a két Szabó, László és Szénási. KyQOOOOOOOOOO-OOOOOOOOOOOt jó csatárjálékkal győzött a Bácska BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—BÁZAKERETTYE 2:0 (1:0) | Baja — 2000 néző. — Vezette: Papp. Bácska Posztó: Körmendy — Barta 8 Szekeres. Bisztrovics — Borsodi, Horváth — Albert, Barta IL, Fetrese- vlcs, Dujmov, Welling. Edző: Fekete Kovács Győző. Mezőnyjátékkal kezdődik a mér- fcőzés. A 9. percben van az első ko- ínoly helyzete a Bácskának, de Duj- ínov remek fejesét a vendégkapus bravúrral fogja. A 13. percben Albert fiól irányított szögletét Dujmov Pet- tesevics elé perdíti, aki a 16-os tá­jékáról hagy erővel a jobb alsó sa­E ekba vágja. Két perc múlva Albert géretesen ugrik ki, de a bázakerety- fcyei kapus merész belevetődéssel há­0-00000-00 OCKIOŐÖŐŐOCKKIOŐOOC (Javítottak a bajaiak, BAJAI ÉPÍTŐK—SZEKSZÁRDI SC 3:1 (2:1) rít. A félidő további részében a Bács­ka támad többet, de a kitünően vé­dő vendégkapusnak nem tud gólt lőni. Fordulás után mind erősebben tá­mad a Bácska, de az eredmény csak a 30. percben mutatkozik, amikor Barta II. egy jól Irányított lövéssel bebiztosítja a győzelmet. A továb­biakban a bajai csapat irányítja a játékot, de góljai számát már nem tudja növelni. Jók: Albert (csapatának a legjobb­ja), Petresevics és Horváth, de álta­lában az egész Bácska Posztó igen lelkesen játszott és javuló formát mutatott í Szekszárd — 2000 néző: — Vezette: ©alogh: B. Építők: Disztl — Varga: Gyur- feity: Franci»: — Heringer, Teket — Kreis«, ceglédi, Poszlancsek, Rapity II. Rapity I, — Edző: Ványa László. A múlt heti fiyenge játék ellenére ts mintegy 500 néző kisérte át a ba ital csapatot Szekszárdra és lelkes biztatásuk nagyban listavezető szekszárdiak elleni szép győzelemhez. Már az első percekben gyors és /veszélyes támadások váltogatják egymást. A hatodik percben szüle­tik meg az első gól. Varga Ölhez játszik, aki a lyukra futó Ha pity II-höz csúsztatja a labdát, ez fordulásból jól eltalált lövéssel nagy cólt lő. Továbbra is az Építők tá­mad és Ceglédi, majd -Poszlancsek előtt nyililc alkalom a gólszerzésre. A nagy Építők-fölény a 1«. percben góllá érik. Teket partdobását Rapity D. kapja: aki két emberen is át­kígyózik és a kifutó kapus fölött a hálóba emeli a labdát. Az utolsó negyedórában feljön a hazai csapat és a 35. percben védelmi hibából Bénák 2:l-re javít. A játék ezután mind keményebbé válik, sőt helyen­ként durvává, amit a játékvezető nem torol meg kellő erényei. Szünet után hatalmas iramot dik­tálnak a hazaiak és mintegy negyed­óráig igen nagy nyomás alatt van a bajai kapu. A 16. perctől kezdve újra az Építők veszi át a játék irá­nyítását és a 23. percben bebiztosít­ják a győzelmet. Ceglédi a bal ol­dalon elfut, éles beadását a jó ütem­ben érkező Poszlancsek 6 méterről a hálóba vágja. Továbbra is igen kemény és durva játék folyik a pá­lyán, amelynek fi Arán Kreisz meg­sérül. A 35 percben Ceglédi lövése a kapufáról pattan le. ‘ A bajai csapat a múlt heti kilen­gését szép játékkal hálálta meg szurkolóinak. Jók: Ceglédi, Rapity IL: Varga és Gyurkity: ^ — - • — Elszórt tanyák helyett tanyaközpont épül Vasárnapi sporteredmények Labdarúgás: Magyarország—Len­gyelország 3:1, (1:0), Lengyelország B—Magyarország B 2:0 (2:0). Ma­gyar Utánpótlás—Lengyel utánpót­lás 6:2 (3:2), Magyar Ifjúsági—Len­gyel Ifjúsági 1:1 (1:0). Atlétika; A román nemzetközi at­létikai bajnokságon Zsivótzky 63:32 m-es eredménnyel nyerte a kala­pácsvetést, a 3000 m-es akadályfu­tásban Jeszenszky 8:52.4-gyei győ­zött. Hegedűs a női diszkoszvetés­ben 47:76 m-rel a harmadik lett. Tenisz: A dubrovnlki teniszver­senyen a női egyesben Vajda Paula megszerezte az első helyet. Gulyás az elődöntőben a francia Halléttől vereséget szenvedett. Kajak—kenu: Az Újpesti Dózsa kajakozó! öt számban végeztek az első helyen az olaszországi Lecco- ban. Totóeredmények: 2, 2, 1, 1, 2, 1, x, 2, x, 1, I, X. NB II. KELETI CSOPORT 1. Bükkalja 3 3 — — 11: 3 6 2. Debrecen 3 2 1 — 5: 1 5 3. Szegedi EAC 3 2 — 1 6: 2 4 4. Bp. Spartac. 3 2 — 1 5: 3 4 5. UTTE 3 2 — 1 5: 5 4 6. Bp. Egyetért. 3 1 1 1 8: 3 3 7 Szegedi VSE 3 1 1 1 6: 4 3 8. Jászberény 3 1 1 1 7: 6 3 9—10. Pénzügyőrök 3 — 3 — 2: 2 3 9—10. Szolnok 3 1 1 1 3: 3 3 11. Bp. Előre 3 1 — 2 6: 6 2 12. Cegléd 3 1 — 2 5:10 2 13. Ózd 3 1 — 2 3: 7 2 14. Salg. SE 3 1 — 2 3: 9 2 15. K. Dózsa 3 — 1 2 2: 7 1 16. Miskolci MTE 3 — 1 2 l: 7 1 NB Il-es eredmények . Szolnoki MÁV—Debreceni vsc 1:1 (1:1), Bükkaljai Bányász—Bp. Előre 3:2 (2:1), Bp. Spartacus—Bp. Egyetértés 3:1 (2:1), UTTE—Salg. SE 2:1 (2:0), Szegedi VSE—Ózdi VTK 4:0 (3:0), — Jázsberényi Vasas—Ceglédi VSE 6:2 (1:2), Miskolci MTE—Pénzügyőrök 1:1 (0:0) DÉLKELETI NB 1; B. Építők m. Állása 3 3------11: 3 6 2. Mezőkovácsh; 3 2 1 — 6: 2 5 3. Orosháza 3 2 1 — 4: 2 5 4. Gyula 3 2 — 1 11: 3 4 5. B. MÁV 3 2 — 1 11: 4 4 6 F. Építők 3 2 — 1 8: 5 4 7. Sz. Szpartakusz 3 2 — 1 3: 2 4 8. Sz. Építők 3 2 — 1 7: 9 4 9. Makó 3 1 1 l 6: 2 3 10. Nagykőrös 8 1 — 2 7:13 2 11. B Agyagipar 3 1 — 2 6:11 2 12. H. Kinizsi 3 1 — 2 3: 6 2 13. Hm. Dózsa 3 — 1 2 3: 8 1 14. Mezőhegyes 3 — 1 2 3:11 1 15. KTE 3 — 1 2 0: 2 1 1«. MÁV HMTE 3 — —5 3 l: 7 0 NB IU-as eredmények: Békéscsa­bai MÁV—Nagykőrösi Kinizsi 8:1 (3:1), Békéscsabai Építők—Szegedi Építők 6:0 (2:0), Szegedi Szpartakusz —Békéscsabai Agyagipar 2:1 (0:1), Gyula—MÁV HMTE 3:0 (2:0), Mező­hegyes—Makó 1:1 (1:0), Orosháza— Mezőkovácsháza 1:1 (0:0). Új iskolát avattak Ménteleken Szeptember 14-én délután 2 órakor ünnepélyes keretek kö­zött adták át rendeltetésének a kecskémét—méntelki iskolát. Az avató-ünnepségen részt vett Gombos Aladár elvtárs, a váro­si pártbizottság első titkára, Nagymarosi Kálmán elvtárs, a városi tanács elnöke és Barabás János elvtárs, a megyei művelő­dési osztály vezetője. Az új iskolaépület megtekin­tése után Gombos Aladár elv­társ mondott ünnepi beszédet. Gombos elvtárs beszéde után az új iskola növendékei, a kecs­keméti zenei általános iskola ta­nulói nívós kulturális műsorral kedveskedtek, melynek során az iskola két vándorzászlót adott át a ménteleki tanulóknak. Az ünnepség a kecskeméti Ka­tona József Színház művészeinek műsorával zárult. SÜRGŐSEN eladó új állapotban le­vő piros Pannónia motorkerékpár, gyári oldalkocsival. Ugyanott Ber- kel-mérleg, 4X6 méteres, vízmentes ponyva, hentes pult, sátor és gázre­zsó. Kecskemét, Fráter u. 16. 5395 A hartai határban ma még itt is, ott is magánosán árválkodik egy-egy tanya. Ezeknek a lakói bizony ritkán jutnak hozzá a kul­túra áldásaihoz. Messze a falu, ahol mozi, üzlet állna rendelke­zésükre, Ez az áldatlan állapot változik tneg most, amikor Nagykókesen modern tanyaköz­Három amerikai asszony, Edith Alsop, egy New York-i orvos felesége, Loise Howard floridai könyvtárosnő és Elsie Archibald New York-i szociális dolgozó a napokban Londonba érkezett. Megérkezésük előtt szobát rendeltek a Goring Hotelben. — Amikor azonban el akarták fog­lalni szobájukat, a hotelben kö­zölték velük, hogy a hotelsza­bályok értelmében, sajnos, nem lakhatnak ott, mert négerek. A három amerikai asszony til­Mozik Műsora Szeptember 16, kedd: Baja Uránia: Betörő az albér­lőm, Baja Központi: örvényben: Kalocsa: Az éjszaka szépei, Kecskemét Árpád: Váratlan vendég, Kecskemét Városi: Örök visszatérés, Kiskőrös: Egy halálraítélt megszökött, Kiskő­rös Kertmozi: A mexikói lány, Kiskunfélegyháza: Római vaká­ció, Kiskunhalas: Hajsza. ELADÓ 1 és fél hold szántó, tanyá­val együtt. Azonnal elfoglalható. — Érdeklődés: Gábor Antal, Kecske- mét. Tál fája 116._________________2615 ELADÓ sötét hálóbutor, magános szekrény, ágy, ágysodrony, toalett­tükör, sport női veraenykerékpár. — Ugyanitt használt bútort, szőnyeget veszek. Kecskemét. Vak-Bottyán u. 9, szám.__________________________2614 AZONNALI felvételre kere6 ács, bá­dogos, villanyszerelő, vlzszerelő szakmunkásokat a 44. Építőipari Vállalat. Szállást biztosítunk. Cím: Budapest, V„ Kossuth Lajos tér 13 —15. szám. 2616 IDŐSEBB nő kisebb háztartás veze­tését vállalja, bentlakással, ha lehet bútorral is. Kecskemét, Mária u 7. 5641 KÉT hold szőlő, 900 négyszögöl szán­tó és 200 négyszögöl erdő eladó. — Helvécia 49 . 5640 ŰRRÉTEN 6 hold föld eladó. Érte­kezni: Ürrét 114 alatt Szűcs Julian­nával. 5639 ELADÓ Kecskemét, Szent-István város 25/f. számú, 2 hold 1346 n,-öl barackos szőlő és zöldséges kert, épületekkel. Érdeklődni helyszínen a tulajdonossal. 2612 PRÍMA 100-as BMG, elfogadható áron eladó. Kiskőrös, Kassal u. 10. 2413 ELADÓ 450 n.-öl szőlő, Hunyadi-vá­rosban házhelynek. Gál-szőlő Reisz- mann Sándor u. 15. sz. ház égyhar- mad része. Értekezés: Kecskemét, László Károly u. 1. 2577 SÜRGŐSEN szoba-konyhás lakást keresek Kecskeméten bérletbe vagy eltartásért. Bakos Mihály, Nagykő­rös, Teleki út 13 . 5633 KÉT db NB-kaptár, 15 keretes, mé­hekkel eladó, Kecskemét, Nyárjasi állomás. Értekezni mindennap du. 5 órától. ____________________________5630 NA GY OBBMÉRETÜ, fehér, zomán­cozott ,,Kalor”-kályha eladó. Kecs­kemét, Villám István u. 5 5629 SZÖLÖPRÉSEK, 6Zőlődaréló, nagy hordók, takaróeke, vasborona, gyü­mölcsláda, használt ágyak eladók. Érdeklődni: Kecskemét, Klapka u. 11. szám. 5615 BÚTOROZOTT szoba két férfi ré­szére kiadó. Kecskemét, Toldi u. 1. 5618 pont épül. Máris két szép sor ház áll és egyre inkább kibonta-* kozik az új, kis falu képe. Ami-< korra a megkezdett épületek is elkészülnek, lesz villany és fein építik az üzleteket is, amelyek a tanyasi ember szebb és köny-t nyebb életét fogják szolgálni. D. S. (! takozott az amerikai nagykövet■> ségen. Sir Leslie Plummer mun-* káspárti képviselő pedig beje-*; lentette, hogy felveti ezt a kér-* dést a képviselőházban. Kecskeméti anyakönyvi hírek SZÜLETTEK: Gábor Zsuzsan­na (anyja neve: Müller Julian­na), Pető Imre (Nagy Amália). HÁZASSÁGOT KÖTÖTTEK: Kovács Ferenc és Duksa-Kovács Ilona, Rigó János és Horváth Má. ria, Gyorsa Ferenc és Giliczó- Polgár Erzsébet, Kara Károly és Bagi Julianna, Elekes János és Szabó Irén, Váczi Sándor és Hetényi Ilona, Zoboki Lajos és Fazekas Mária, Tancsa János és Járó Julianna, Szalai László és Horváth Aranka, Vári Bálint és Bállá Ilona, Horváth Lajos és Törteli Erzsébet, Szabó János és Bálái Erzsébet. MEGHALT: Bordás Lajosné (Latos Erzsébet) 24 éves kecs­keméti lakos. GYERMEKET vállalok; lehet teke lás is, teljes ellátással. Cím a kiadó­ban. _____________________________5646 KI HORDÓKOCSIS azonnal felvéte­tik. Kecskemét, Lugoesy István utca 5. szám. 5645 KERTES családi ház eladói Kecs­kemét, Máriahegy 91. Buzsik Gyula» 6644 ELADÓ 2 hold föld, 6 km-re Felső- Fehértói megálló mellett Értekezni» Kecskemét, Csáktornyái utca 11. sz- __________________________________5843 bi rkatrAGYA eladó. Kecskemét» Dankó utca 47. 5642 750-ES BMW olcsón eladó; Keoske- mét, Budai utca 16, Virág. 5617 NÉMET FORDÍTÁST és gépírást vál­lalok. Ifj, Baditz, Miskolc, Tass u. 15. szám. 2516 ELADÓ gumiskocsi, 8 drb, 6 méte­res fenyőgerenda. Jávor kánál, Kön- csög 38. 5611 ELADÓ 3 esetleg 4 hold elsőrendű szántóföld. Városföldön. Értekezni: Kecskemét. Budai utca 20. 2370 SZÉP, mintás mozaiklapot, rendelés- rekészítek. Eördögh József cement- árukészítő. Lakitelek. 2581 MENYASSZONYI RUHÁK kölcsön kaphatók. Kecskemét, Gás­pár András utca 12. 5512 ELADÓ 800 négyszögöl szőlő Belső- Ballószög 129. sz. alatt. — Értekezni ugyanott. Kerekes Antalnál. 5613 ELADÓ sürgősen Talfájában 7 hold föld. Varga-féle földből, Vacsi úton; 7 km-nél. Értekezés: Kecskemét, Vá­rosföld, Kis-Szegedi úton 6. km. — Bodri-tanya. 2576 FARKASKUTYA-KÖLYKÖK, fajtisz­ták, eladók. Keecskemét, Dárdai-tc- jep rv. utea 25. Tekete._______ 5624 [Z SAKI szőlősgazdák, figyelem: El­adó 3 darab, 12 hektős boroshordó és egy 17 hektós, töltőképes állapot­ban. Érdeklődni, Kecskemét, Egrcssy utca 2 . 5521 350-ES DKW eladó. Kecskemét, Tize­des utca 6. 5628 ELADÓ Ürrét 47/a. szám alatt kis ház, 100 n.-öl területtel, katonatelepi Iskolához 1 km-re. Értekezés: Kecs­kemét. Kaszap utcai iskola, Herényi Sándornál. 2596 ELADÓ Kecskemét, Károlyi utca 3. számú ház, kedvező fizetéssel. 5388 TRANSZPORT hordók kiadók. — Kecskemét, Bem u. 20., hétköznap délután fél 5—6-ig. 5398 5 HOLD tanyásföld, melyből 2 hold szőlő, külön 5 hold szántó és legelő eladó Méntelek 224 sz. alatt Kele Teréznél. 5396 A VAROS belterületén 300 négyszög­öl telek, gyümölcsössel eladó. Zöld­ségesnek is alkalmas. Érdeklődni: Kecskemét, Honvéd u. 16. szám alatti 255« IDŐS férfit vagy nőt, lakásért el­tartanék. — Érdeklődni: Kecskemét; Matkó 14. sz. Marozsi Józsefnél. 2557 KECSKEMÉT, Voelker-telep 11."utca 4. számú ház eladó. November 1-én elfoglalható; 5382 Májas libára szerződés köthető és 20 forintot fizetnek az alábbi földszövök; Kecskemét, Baja, Kalocsa, Kis­kunfélegyháza, Kiskunhalas, Lajosmizse, Soltvadkert, Tom­pa, Szabadszállás, Mélykút, Csávoly, Jánoshalma, Tisza- kécske, Kunszentmiklós, Har- ta, Dunapataj, Kiskőrös, Kis- kunmajsa. L osztályú májra + 70 fillért fizetünk kilogram­monként» 2311 Három amerikai asszony esete egy londoni hotelben 3ocxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx»oooooooop Apróhirdetések