Petőfi Népe, 1958. szeptember (3. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-09 / 212. szám

1958. szeptember 9, kedd 5. oldal lipró hirdetések KIADÓ 5 hold föld tanyával, egy hold zóldségeskertlel és jo ivóvizű zöld­séges 1 íúttal. Kecskemét, Munkácsy utca 110. 5326 ELADÓ egy fényezett és egy festett rckamié és egy gázszekrény. Kecske­mét, Sarkantyú utca 14. 2546 ELADÓ terméssel együtt is fél hold szőlő, Szelei-falu autóbuszmegállóhoz 5 percre. Értekezés: Kovács Sándor, Kecskemét, Farkas-féle szőlőben. 2546 ELADÓ 3 darab mennyezetgerenda. Cím: Kecskemét, Honvéd utca 16. Kiss Gyula. ____________________ 2544 EL ADÓ fél hold gyümölcsös, kisebb risztetekben is. Kecskemét, Széche­nyi város 15. Nyiri-úton az utolsó v i Uanykarónál.___________________2542 EL ADÓ 4 hold Jó föld, benne 1 hold sár fehér, Lajosmizséhez 2 km. Külső- Ballószögben 8 hold tanyásföld. Ér­tekezés: Kis-Kecskemét, II. 24. Va­sárnap és piaci napokon. 2541 ELADÓ sötét keményfahálóbúlor, páros agysodrony, magános szek­rény és ágy, sezlon. Ugyanitt hasz­nait bútort és szőnyeget veszek. — Kecskemét, Vak-Bottyán utca 9. — (Rendőrség melletti utca.) 2540 ELADÓ 7 és fél hold föld lakással, Koncsögön. Érdeklődés: Kecskemet. Matkó 14. Marozsi Józsefnél. 2536 SZÓLÓ eladó, egy és háromnegyed hold, cserepes kunyhóval, kuttal Szárításban, az Izsáki betonúton. — Érdeklődni a Fodrász Ktsz irodá­ban (Luther udvar).______________2539 ÉLVESZETT aktatáska motorszerszá­mokkal, vasárnap délután fél 4 óra­kor, Kápolna utcától a vasgyárig. Megtaláló jutalomban részesül Gás­pár András u. 9. sz. órásnál. 5372 HÁLÓZATI, motorikus világítás sze­relésben jártás villanyszerelő, hosz- •zú gyakorlattal elhelyezkedne üzembe, gazdaságba, vidékre is. Ér­tesítést kér a kiadóhivatalba „Uni­verzális” jeligére. 5366 ELADÓ Kunszálláson Orezág József- féle főidből 5 és fél hold tanyával. Értekezni: Kecskemét, Belső-Nyír 138. Papp Józsefnél.______________5360 1ALALTAM egy kölyökkutyát, két­hónapos. zsemlyeszínű, nyírt, gon­dozott. Cím a kiadóban. x JÁRGÁNY OS szecskavágó eladó So­mod! Sándornál. — Méntelek, Bénél úton, 12 km-nél. 5367 ELADÓ új kukorica. Értekezni: Kecs­kemét, Batthyány u. 17. sz. 5371 KERESEK nagyméretű szobát főút­vonalon vagy a központban, lehet udvari js. Költséget megtérítem, eset­leg üzlethelyiséggel cserélek. Gyulai Kecskemét, Gáspár András u. ü. 5370 ELADÓ 2 hold bel telki zöldséges, is­ta llós lakóépülettel, 2 kúttal és felsze­reléssel, ugyanott 500 négyszögöl, be­telepített villatelek. Értekezni: Kecs­kemét, Marx tér 5—a. 5369 ERŐS fizikumú férfi elhelyezkedne a utókísérőnek, anyagkezelönek, áru- szállításhoz, raktárosnak, slb. Értesí­tést kér a kiadóba „Dolgozó” jeli­gére. 5368 ELADÓ 2 hold szőlő, Beretvás-tele- pen. Értekezés: Kecskemét. Rákócz út 26. Földszintes ház. Kiss istvánné 2314 ELADÓ l hold 600 u.-öl, elsőrendű szőlő, részletekben. Szolnoki-hegy Józan-szőlő. Értekezni: Kecskemét Bethlen krt. 27. 2513 ELADÓ Lászlóialván Sándor László földje, részletekben is. Értekezni Kecskemét. Csóka u. 67. 5332 NAGYOBBCSALÁDü szőlőmunkást keresek 6 holdas szőlőmbe. Értekez­ni lehet Kecskemét. Irinyi u. 18. 5325 ELADÓ Kecskemét, Csóka u. 49. sz. ház, vétel esetén elfoglalható. 24tíb ELADÓ város közelében l hold szóló, terméssel. Értekezés: Kecs kémét. Városföld 79. Bakró János­nál. Kispákai útban 5 km-nél. 246'i FÉRFIAK! Jelentkezni lehet a Pécsi Szénbá­nyászati Tröszthöz csillésnek. Jelent­kezés és bővebb felvilágosítás: Kecs­kemét, Városi Tanács Munkaügyi Csoportjánál. 2223 KITŰNŐ házibor 25 literen felüli té­telekben kapható Kecskemét, Kos sulh krt. l. 5316 NÉGY és fél hold föld épületekkel a Feketehalmi-dülőben, a Vágó-köz mellett eladó. Érdeklődni: Antalo- vics Mihálynál, Felső-Lászioialva 155. 5301 NÉMET FORDÍTÁST és gépelést vállalok, lfj. Baditz Pál, Miskolc. Tass u. 15. . 2410 ELADÓ 125-ös, szürke tankos Csepel motorkerékpár. Kecskemét. Erdössi Imre utca 6. 2523 CSERÉPKALYHAS szakmunkást alkalmaz a Kémény­seprő Vállalat. Kecskemét. Kada E. utca 8. 5364 HOHNER tangó II. B.. a harmoni- kások kedvence. Megtekinthető: — Kecskemét, Nagykőrösi utca 7. 2325 ELADÓ 600 n.-öl gyümölcsös szőlő, lakott épülettel, nagyállomás mögött. Cím: Kecskemét, Sétatér utca 5. 2530 ELADÓ 2 hold föld Ürréten. Érteke­zés: Kecskemét, Kisfái 102. Kőrös Lajos. ___________________ 2531 EL ADÓ ház főútvonalon, bármilyen célra alkalmas, vétel esetén beköl­tözhető. Kecskemét. Csongrádi út 37. ________________________ 2533 JO megjelenésű dolgozó, idősebb ember, keres magához való jómeg­jelenésű, magános, dolgozó asszonyt, akinek lakása van. Leveleket: „Meg­untam a magányt” jeligére a Kecs­keméti Magyar Hirdetőbe. 2535 ELCSERÉLNÉM Kecskeméten, köz­pontban levő egyszoba-konyhás. kamrás lakásomat, költségmegtérí- téssel kétszobásra. Cím a kiadóhiva­talban. 5360 ELADÓ két hold szántóföld Város- földön. Érdeklődni: Kecskemét. Lo- reskert utca 78. szám. 5361 ZONGORA, rövid, fekete, kereszt- húros, körpáncélos, eladó. Kecske- mét, Nagykőrösi utca 14. 2326 SZÉP kombináltszekrény új álla­potban eladó. Kecskemét, Jókai u. 10. Belsped Vállalat. 2518 PIANÍNÓ, angol mechanikás, kör­páncélos, jó állapotban eladó. Műve­lődési Otthon, Agasegyháza. 2516 TÍZ hold elsőrendű tanyás birtok részletekben; es Kecskemét, Urges, Epreskert u. 29. sz. ház eladó. Érte­kezni ugyanott. 2512 IDŐS asszonyt családtagként fogad­nék lakásért. Címet a Kecskeméti Magyar Hirdetőbe kérek. 2511 EGY szoba, konyha, spejz, kamrás lakásomat elcserélném 2, esetleg 3 szobás lakásra, megegyezés szerint Címet a Kecskémén Magyar Hirde­tőbe. 2510 EGY hold szóló eladó Máriahegyben a budapesti betonúton, autóousz- tnegálló mellett. Érdeklődni a busz megállói borkimérésben és a tulaj­donossal, Szabó gyógyszerésznél He- tényegyhózán. 5339 ABLAKÜVEGEZÉST, autóüvegezést, tükörcsiszolást vállalok. Kecskemét, Csongrádi utca 23. 5352 DKW lemezkarosszériás autó, új gumikkal eladó. Érdeklődés: Kecs­kemét, Szilády Károly u 8. Pólyák. _________________________________2499 VAROSFOLDON, az állomás mellett 5 hold szántóföld eladó Értekezés Városföld 170. alatt Simon Józsefnél. 5305 Ssoloíí betegség — gólképtelenség Bpesti Szpartakusz—Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0) Budapest — 300 néző. — Vezette- Ignácz. Bp. Szpartakusz: Zslkla — Farkas. Kónya, Fodor — Korcsik, Halasi — Csinos, Németh, Széles, Bekő, Szilá­gyi. — Edző: Szűcs Gyula. K. Dózsa: Czéh — Tordasi, Határ. Kerepesi — Jónás, Morvái — Eng- lert, Fülöp, Csordás, Laczi ti., Roz- gonyi. Edző: Fenyvesi László. Némi Szpartakusz fölénnyel Indul a játék, majd lassan kiegyensúlyo­zottá válik. A 15. percben Csordás Kiugrása már-már góllal kecsegtet, de lövése a kapufáról vágódik visz- sza. A 18. percben egy ártatlannak látszó támadásnál a Dózsa-védelem lest vélve, leáll íaz is volt) és Széles ezt kihasználva, zavartalanul a há­lóba lövi a mérkőzést eldöntő gólt. A gól után a Dózsa veszi át a játék irányítását, fölényt is harcol ki, gólt azonban nem tud elérni. Szünet után esik a játék irama és inkább csak a két 16-os között fo­lyik a játék és egyik csatársor sem tudja áttörni az ellenfél védelmét. Az utolsó negyedórában a Dózsa nagy hajrát vág ki. a kiegyenlítés a levegőben lóg, gólt azonban most sem tudnak a tehetetlen Dózsa-csatárok lőni. A Dózsa csatársorának feltétlenül javulnia, mégpedig igen sokat javul­nia kell, mert különben nem valami előkelő helyen fog végezni. Remél­jük, hogy vasárnap a SZEAC ellen már jobban megy a csatársornak a játék. A Dózsából jók voltak: Határ, Jó­nás és Csordás. Vasárnapi sporleredmények NB 11. KELETI CSOPORT Állasa 4 félegy hasiak mentették meg a megye becsületét fé’egyhózi Építők— Gyulai MEDOSZ 2:1 (1:0) Mindenféle KÉPKERETEZÉS1 azonnalra vállalunk. Blon- del rámák nagy választék­ban. — Vegyesipari V. de­korációs részlege. Kecske­mét, Csongrádi utca 7. sz. 2427 Kiskunfélegyháza — 1500 néző. — Vezette: Géczi. F. Építők: Cseh — G. Marton, Martinovics, Parádi I, — Szabó III., Szabó II. — Parádi 11., Istváníly, Pa­latínus, Rádi, Szénási. — Edző: Sol­tész Dezső. Múltheti lelkes játékát megismé­telve, biztosan győzte le a félegyházi csapat a bajnokság egyik nagy íavo­ntját, a Gyulai Medoszt. A hazai csapat lendül jobban a játékba és a félegyházi szurkolók idegeinek a megnyugtatására Szénási a 3. perc­ben egyéni játékkal ielviszi a lab­dát és mintegy 10 méterről a bal al­só sarokba lövi a labdát. Továbbra is az Építők támad és lstvántfynak van sokatigérő helyzete, de fölé lő. A fél­idő második részében a gyulaiak támadnak többet, fölénybe Is kerül­nek, a 16-oson túl azonban nem lud- hak jutni. Fordulás után már a2 első percben eldől a mérkőzés sorsa. Rádi jobb­oldalról beível a tisztán álló István- tfyhoz, aki a 16-os tájékáról hatalmas góllal biztosítja a győzelmet. Fellel­kesül a hazai csapat. Palatínus kapu fája és Szabó II. távoli váratlan lö­vése még növelhetné az előnyt. A gyulaiak ezután nagyon rákapcsol­nak és a 18. percben egy kapu előtti kavarodásból sikerül szépíteniök Nagy I. révén. Az utolsó tíz percben a vendégek igyekeznek iegalább az egyik pontot megszerezni, de az Épí­tők biztonsági játékkal megakadá­lyozzák az egyenlítést. A gyulaiak technikai fölényét a hazaiak lelkesedése teljesen pótolta és megérdemelten szerezték meg az értékes két bajnoki pontot. Jók: Pa­latínus (a mezőny legjobbja), lst- vánfíy, Szabó III, és Parádi I, 1. Debrecen 2. Bükkalja 3. Egyetértés 4. Bp. Előre 5— 9. Bp. Pénzügy. 5— 9. Bp. Szpart. 5— 9. SZEAC 5— 9. Szolnok 5— 9. Ózd 10-11. Cegléd 10—11. UTTE 12. Salg. SE 13—14 Kecskemét 13—14. SZVSE 15. Jászberény 16. Miskei MTE 2 2------4:0 2 2----­2 11 — 2 1-1 2 — 2 — 2 1—1 2 1-1 8:1 7:0 4:3 1:1 2:2 1:1 4 4 3 4 2 2 2 2 1 — 1 2:2 3 2 1 — 1 3:3 2 2 1 — 1 3:4 2 2 1 — 1 3:4 2 2 1 — 1 2:1 2 2 — l 1 1:2 l 2—11 ’2:4 l 2 — l 1 1:4 l 2-----2 0:6 — NB Il-es eredmények: Debreceni TSC—Jászberényi Vasas 3:0 (1:0)j Bükkaljai Bányász—UTTE 4:1 (3:0); — Szegedi EAC—Szolnoki MÁV i:0 (1:0) — Pénzügyőrök—Egyetértés 0:0 — Ózdi VTK—Bp. Előre 3:1 (0:1) -* Ceglédi VSE—Szegedi V3E 3:1 (1:1)» Salg. SE—Misk. MTE 2:2 (1:0). * NB III-as eredmények: Nagykőrös —Mezőhegyes 6:0 (2:0). Nagykőrös. 1200 néző. — A technikailag és tak­tikailag nagy fölényben Játszó nagy­kőrösiek ilyen arányban is megér­demelten győztek, G!.: Béltelki tj Hornyik 2. Sz. Építők—Cs. MÁV 3:1 (1:0). Sze­ged, 3000 néző. Vezette: Szelei. Gl.t Gréczl 2, Jánosi, Illetve Cslcsely. Cs. Építők—MA V HM TE 2:1 (2:0)1 Hódmezővásárhely, 1200 néző. Gl.) Miklya 2, illetve Nagynémedi. Cs. Agyagipar—Hm. Dózsa 4:2 (0:fl)i Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Ko­vács. Gl.: Mitykő, Uhrin, Vári, Va­sas, illetve Hauser és Risák. • Orosháza—Makó 1:0 (0:0). orosházai 1500 néző. Vezette: Tóth. A rangadót inagasszinvonalú Jtáék után Vasas góljával megérdemelten nyerte az orosházi csapat. xxxxjooocoooooocoor 4 pécsiek a bajnokjelöltek Pécsi Bányász—Bajai Bácska Posztó 3:0 (2:0) Pécs — 1000 néző. — Vezette: Berta. Bácska Posztó: Körmendi — Barte l., lhos II., Bisztrovics — Horváth, ihos 1. — Albert, Borsodi, Petrese- vics, Barta II., Welling lhos II. gyenge formája, Ihos I. idehnsn sem tudott győzni a KTE Szegedi Szpartakusz—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Kecskemét — 1600 néző. — Vezette: Geréb. KTE: Nyári — Mészáros, Fekete, Bcita — Dezsóli II., Vass — Károly. Gacs. Berende, Toricska XII.. Kasza. — Edző: Molnár Ferenc. Bizony, bizony, így bajok lesznek. A KTE-játékosok sokszor a legele­mibb dolgoknál is hibáztak. Főleg a labdakezelés és a gyorsaság közül voltak bajok. Ezeken a hibákon sür­gősen javítani kell. A mérkőzés története rövid monda­tokban. — Pintér nem az első csa­patban véd. — A szegediek két leg­jobb játékosa — Károlyi I. és Beszp- réml hiányzik (négy-négy bajnok: mérkőzésről tiltották el őket). — Ne­gyedórás KTE-fölény. — A IC. perc­ben Károlyi II. szabadon állva, 12 méterről megszerzi a mérkőzést el­döntő gólt. — Üjabb negyedórás KTE-fölény végén, a 29. percben Gacs tisztán állva, öt méterről löle- vagja a labdát. — Negyedórás me­zőnyjáték végén a 42. percben a sze­gedi középhátvéd a ll-es tájékán kéz­zel teszi maga elé a labdát. Mindenki látja, csak a játékvezető nem. Még a partjelző is beinti. Szünet után bekövetkezett, ami várható volt. A sokkal lelkesebben Játszó Szpartakusz biztosan tartotta az eredményt, amiben Kollár kapu1 vitte a vezető szerepet. — A KTE hiába harcolt ki fölényt, ugyannyiro, hogy Nyári alig kapott egy-két lab­dát, a csatársornak nem ment a gól­lövés. A fölényt mutatja a lu:0-s szögletarány is. A játékvezető a mér­kőzést a 95. percben fújta le a kü­lönböző időhúzások miatt. Mindent összegezve — bár a KTE- nek volt több gólhelyzete és fölény­ben is voltak — a szegediek sokkal gyorsabban és gólratöröbben játszot­tak s legalább az egyik pontot fel­tétlenül megérdemelték. A tavasszal szépen küzdő KTE ár­nyéka önmagának. Csak Károly és Berta játszott elfogadhatóan, XKKKKKkkkKK) OOOOOŐOOOOOOOl 4 szív nélküli játék eredménye , Simontornya - Bajai Epitők 3:2 (3:0) sérülése és az egyébként a sérülések miatt a mérkőzés alatt többször fel« forgatott bajai csatáisor, de elsősor­ban a kitűnő ellenfél ad magyará­zatot a fenti eredményre. A mérkőzés Bácska Posztó roha­mokkal kezdődik, két szögletet el ia érnek. Mégis a 4. percben ellentá­madás során egy kapufáról vissza­pattanó labdát Kása, a hálóba vág (a Bácska-védelem sehol!). Újrakezdés után ismét a Bácska támad, de a Bácska bánja. A 9. percben Ká6a ki­ugrik, Ihos II. késlekedik a közbe­lépéssel és máris 2:0. A 15. percben Ihos I. megsérül és végig csak sta­tisztál. A félidő további részében vál­tozatos mezőnyjáték folyik. Szünet után kiegyenlítetté válik a játék, azért mégis a pécsiek érnek el Pintér révén a bajai középfedezet hibájából újabb gólt. Ettől kezdve a Bácska Posztó csak küzd, de szépí-* teni már nincs ereje. Jók: Brisztovics, Barta I.; Petrese/ vies. Baja — 3000 néző. — Vezette: Rol­iéder. li. Építők: Disztl — Franczia, Gyur- kity, Bosnyák — Heringer, Mikus — Kreisz. Rapity II.. Poszlancsek. Te­ilet, Rapity 1. — Edző: Ványa László. Az Építők támadásaival kezdődik a mérkőzés és az 5. percig már három szögletet érnek el. és ezzel a bajai csapat ellőtte a puskaporát. Az első tíz perc eltelte után a vendég simon- tornyaiak mindjobban feljönnek, és a 15. percben. Csapó partdobásaból Disztl kezét érintve, megszerzik az első gólt. A bajai védelem megzava­rodik és a 21. perben, a vendég kö­zépcsatár, Csapó Gyurkity diszkisé- , rete mellett a második gólt is meg- •> szerzi. Csapó rendkívül eredményes és a 9.8. npmlvn mnst lrplfns Bfsz.kí­<< i Kössünk termelési szerződést is a 23. percben most kettős diszk! sárét — Gyurkity és Bosnyák — mel­lett mesterhármast ér el az Építők ellen. A félidő utolsó negyedórájá­ban csapkodó, unalmas Játék folyik. Fordulás után nagy Építők-roha. mokkái Indul a mérkőzés és a 13. percben Rapity 1. szabadrúgása a ka- pus keze között a hálóba Jut. A ba­jai csapat továbbra is támad, a 27. percben Rapity II. felvágása miatt megítélt büntetőt Rapity I. a bal fel, ső sarokba lövi. Az Kpítók megkí­sérli most az egyenlítést, de nem 6i. kerül, sót a 42. percben Disztl hibá­jából Csapó a negyedik gólt Is meg­szerezné, de a játékvezető kezezés miatt nem adja meg. A nagyon gyenge napot kifogó és feleslegesen fölényeskedő Bajai Epí. tők játékosai közül Gyurkity és Mi­kus kiábrándító játékát kell megem. Ifteni. akik délelőtt kerékpártúrán vettek részt. A csapat többi tagjai sem ütötték meg azt a mértéket, amit lelkes szurkológárdájuk méltán elvárt tőlük. zöldségre ! W\Jou wo WUOlHH/Oó(KK 4 biíes lm si csapi i szünet ulcn teljesen tisssaesett Pécsi Vasas — Bácsa músi Petőfi 4:3* (1:3) BOROSHORDÓK eladók 7—16—20 hektóliteresek. Érdeklődés, Kecske­mét, Széchenyi krt 13. 5362 SAJÁT motorral küldöncnek vagy hasonló munkakörbe elhelyezkednék Kecskeméten. Cím a kiadóhivatal­ban. 5363 JOKARBAN levő hordók eladók. — Cím: Braun Ferenc. Csávoly. 2536 A KECSKEMÉTI Halcsamokban élő halakon kívül .mélyhűtött tengeri halfiié” is állandóan kapható, ki- csinybenés nagyban. 5365 ELADÓ 3 és 4 holdas szántóföld, réttel, minden elfogadható áron. — László fa Iván. 13 km-nél. Kelő isko­lai autóbuszmegállónál. Érdeklődni: Csáky. Kecskemét, Bercsényi u. 12. •zám, reggeli órákban. 5346 ELVESZTETT id. Bajusz János. He- tény, Nyír 10. alatti lakos egy darab marhalevelet 50 forinttal együtt. Ké­rem a becsületes megtalálót, a pént tartsa meg. a marhalevelet küldje * issza a fenti címre* 9343 FÖLDMŰVESSZÖVETKEZETEINK SZEPTEMBER 1-ÉN MEGKEZDTÉK A ZOLDSEGSZERZŰDTETÉST. Ennek előnyei: VctömagjuItatás, ingyenes, illetve kamat­mentes hitel. Gépi szántás, kívánságra kamatmentes hitel. Művelési előleg — kamatmentes hitel. Szerves- trágya és műtrágya biztosítás készpénzért. Jégbiz­tosítás díja csak a termésből fizetődik. Átvételi ár: a felvásárlási ár + 10 százalék. Szaktanácsadás ingyenes. Növányvédőszer biztosítás készpénzfizetés ellenében. Termelőinknek biztos jövedelmet zöldségtermelés. jeleni a szerződéses 2174 Bácsclmíls — 1100 néző. — Vezette Mecseki. ♦ Bácsalmás: Nincsevics — Jagity, Piukovich, Wachtler — Prikidano- vies. Pólyák — Szilágyi. Simít?t Me­zei, Severacz, Podmaniczky. Edző* Folcz Tóbiás. Már a 2. percben gólt ér el a ha­zai csapat. Szilágyi elfut. Simityher játszik, az lyukra teszi Podmanicz- kyt és a szélső nem hibáz. Most há­rom perc alatt három szöglet jelzi a Petőfi fölényét, majd utána tíz per­ces mezőnyjáték, amelynek a végén a pécsiek Karácsonyi jól irányítón szabadrúgásából kiegyenlítenek. Két perc múlva Simityet jó helyzetben el­kaszálják és a büntetőt Wachtler ér­tékesíti. A bácsalmásiak most na­gyon feljönnek. Egymásután Mezei­nek, Podmaniczkynek és Simitynek van helyzete — eredménytelenül. A fölény a 40. percben góllá érik, ami­kor egy Mezei— Se ve rác— Poci man: cz- ky-támadás végén a szélső eredmé­nyes. Szünet után teljesen megváltozik a játék képe. A pécsiek nagy erővel fekszenek a játékba és a 19. majd a 30. percben Somogy vári és Rákóczi góljaival egyenlítenek. Nagy küzde­lem indul a győztes góléit, amelyet a pécsiek szereznek meg némi sze­rencsével. A 40. percben Piukovich előrevágott labdája a pécsi jobbszei- so, Stelczammer elé kerül, aki elfut es jól helyezett lövésével megszerzi a győzelmet a pécsieknek. A pécsiek szünet után sokkal job­bak voltak és ki tudták harcolni a győzelmet. A bácsalmási csapatból <*ak Piukovich és Simily játszottak az. átlagon felül. AAAAAAAAA DÉLKELETI NB un. Állasa 1. Mezőkovácsh. 2 2 — _ 5: 1 4 2. Orosháza 2 2 — _ 3: 1 4 3. Sz. Epitők 2 2 — _ 7: 3 4 4. Cs. Építők 2 2 — 5; 3 4 5. Makó 2 l — 1 5: l í 6. Gyula 2 1 — 1 8: 3 2 7. Nagykőrös 2 1 — i 6: 5 2 0­- 0. F. Építők 2 1 — i 3: 3 2 8—10. F. Építők 2 1 — 1 4: 4 2 3­-10. Cs. MÁV 2 l — 1 3: 3 2 D*” 10. Sz. Szpart. 2 l — 1 1: 1 2 11 Cs. Agyagipar 2 1 — 1 5: 9 2 12. Hm. Dózsa 2 — 1 1 2: 4 1 13. KTE 2 — 1 \ 0: i 1 14. H. Kinizsi 2 i 2* 9 6 15. MÁV HMTE 2 —- — 2 J: ♦ * 16. Mezőhegy«-# 2- ~ 2 2.1* A