Petőfi Népe, 1958. szeptember (3. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-23 / 224. szám

1958. szeptember 23, kedd ff. oldal Sportszerűtlenségek sorozata Debrecenben DEBRECENI VSC—KECSKEMÉTI DÖZSA 2:1 (0:1) Félbeszakadt! tartja magát. A 14. percben Farkas elől elrúgják a labdát. A játékvezető — nagy meglepetésre — 11-est ítél, amit Teleki értékesít. Farkas tovább is működésben van és kétszer Is Ke­repesi arcába vágja a labdát. A já­tékvezető mindebből semmit sem lát, még csak nem is figyelmezteti a ma­gáról megfeledkező játékost. A 33. percben balszerencsés gólt kap a Dó­zsa. Egy visszafejek labda Csordás fejéről a hálóba esik. A 3«. percben Komlósi és Kerepesi összecsap, ami után a játékvezető Kerepesit kiállítja. Kerepesi azonnal lemenne a pályá­ról, de nem tud, mert a közönség berohan és szabályosan leüti. Ugyan­így jár Jónás is, akit még meg is rúgnak. Ezt már a játékvezető is ihegsokallja és lefújja a mérkőzést. Az események a folyosón folyta­tódnak, ahol a debreceni edző. Móré János — nem akarva elmaradni a közönségtől — Fenyvesit, a Dózsa ed­zőjét üti le. A mérkőzésnek a szövetségnél lesz folytatása. Mindenesetre furcsának találjuk, hogy a Népsport debreceni tudósí­tója egészen téves tudósítást adott a mérkőzésről. Határ a 23. percben szenvedett kulcecsonttörrést. Kerepesi kiállítás után azonnal leindult a pá­lyáról. A vérmes debreceni szurkolók még a pályán megverték a kecske­méti játékosokat. Teleki 11-esből lőtt gólt, és végül Móré János, a BVSC edzője is a lehető legsportszerűtle- nebbül viselkedett. Ebben a formá­ban kellett volna a debreceni tudó­sítónak a Népsportot tudósítani. Debreeért — 70flo néző. — vezette: cere. DVSC: Komáromi — Molnár, Do- mán, Csatlós — Simonyi, Móré I. — Komlósi, Farkas, Szakács, Teleki, Béck. — Edző: Móré János. K. Dózsa: Vitkovics — Tordasi, Határ, Kerepesi — Jónás, Csordás — Englert, Boros, Nagy, Laczi II., Roz- gonyi. — Edző: Fényvési László. A debreceni csapat a mérkőzésre úgy állt ki hogy minden körülmé­nyek között győz. Még oiyan módon Is, ahogyan azt a debreceni labdarú­gócsapat és a közönség csinálta. A Dózsa előretolt három csatárra] látszik és nagy erővel támad. A 11. percben a vezetést is megszerzik, tnglert átkerül a baloldalra, Laczi Il.-höz ad, aki két csel után vissza­látszik Englerthez és a szélső nagy lövéssel megszerzi a vezetést. To­vábbra is a kecskeméti csapat Irá­nyítja a játékot és a DVSC csak szórványosan támad. A 25. percben Határ és Farkas ugranák fél a lab­dára, Farkas meglöki Határt, aki olyan szerencsétlenül esik, hogy kulcsésontörést szenved. Ettől kezdve a Dózsa tíz emberrel játszik, de igy ts sokat támad A 29. percben Farkas újra „működik”. Most Kerepesit vágja gyomorszájon, aki összeesik cs kiviszik. A 32. percben Englertet is le­rúgják, öt percig fekszik a pályán, amíg a játékvezető észreveszi. Öt is kiviszik, de mindkettőjüket csak a Dózsa vezetői ápolják, mert orvos nem volt a pályán. Szünet után a kecskeméti csapat tiz emberrel is Jól Csak a második félidőben játszott jól az Építők BAJAI ÉPÍTŐK—BON YHÄD 4:0 (1:0) Hájál Epftők: Disztl — Varga, Gyurkity, Franezia — Heringer, Te- két — Kreisz, Ceglédi, Föszlancsék, Rapity II., Rapity I., Edző: Ványa László. A vefidégceapat támadásaival kez­dődik a mérkőzés és több esetben csak szerencsével tudnák hárítani a bájai védők. Tíz perc után feljön a hazái csapat. A 14. percben Teket Poszlancsekhéz adja a labdát, aki a lyükra futó Kreiszhez gurít és a jobb szélső három lépés után nagy gólt lő. A 20. percben Ceglédi előtt nyí­lik alkalom a gólszerzésre, de a csa­tár kivár és oda a jó helyzét. A 24. percben veszélyes bonyhádi táma­dás végén csak a szerencse menti a bajai kaput. A 36. percben Rapity II. Fordulás után nagy a kavarodás a bonyhádi kapu előtt, amit a ven­dégkapus tisztáz. A 2<J. percben szög­letrúgás az Építők javára és a be­ívelt labdát az előrehúzódó Gyur­kity a hálóba fejeli. A gól után fel­jön a hazai csapat és teljesen átveszi a játék irányítását. A bajai támadá­sokat a vendégcsapat rendre hárítja és csak a 39. pedeben sikerül a har­madik gólt elérni Poszlancsek ré­vén. A 41. percben Ceglédit felvág­ják és a 18 méteres szabadrúgást Ra­pity I. lába között a hálóba lövi. Az első félidő gyengébb játéka után a második félidőben a bajai csapat magára talál és biztos győ­zelmet aratott. — Jók: Varga, Fran­cia, Kreisz, Rapity I. Vasárnapi sporteredmények LABDARÚGÁS: NB I: MTK—Tata­bánya 4:0 (2:0), Újpesti Dózsa—Salgó­tarján 6:1 (3:1), Vasas—Miskolci VSC 3:0 (1:0),i Csepel—Győr 2:0 (1:0) Diósgyőr—Dorog 3:0 (1:0), Ferencvá­ros—Szombathely 2:2 (1:1). Lipcsében a hadse reg-szpa rta k iádo n a Bp. Hon­véd 2:1 (2:0) arányú Vereséget szen­vedett a moszkvai CSZKMO-tól. ATLÉTIKA: A BEAC jubiláris ver­senyén Zslvotzky 04:10.re javította á kalapácsvető csúcsot. Csutorás a 200 méteren legyőzte az EUrópa-bajnok Wrightont 21.5 mp-es idővel. A ko­sárlabda-tornát a poznani AZS nyerte a BVSC és a BEAC előtt. A NEMZETKÖZI LOVAS VERSE­NYEN a magyar csapat nyerte a nemzetek díját. Totóeredmények: 2, 2, x, 1, 1, x, 1, x, 2, 1, x, 1. DÉLKELETI NB III-AS EREDMÉNYEK: Nagykőröst Kinizsi—Békéscsabai Építők 1:0 (1:0). Nagykőrös, 1000 néző. Vezette: Zsellér. Góllövő: Bélteky. — A forduló legnagyobb meglepetése, a lelkesen játszó nagykőrösiek megér­demelten győzték le a tavaly még NB H-es csabaiakat, akik az idén még pontot sem adtak le. Szegedi Építők—Gyulai MEDOSZ 3:1 (1:1). Szeged 2000 néző. Vezette: Hollay dr. Góllövők: Jánosi 2, Bil- csik, illetve Gazsó. Ez a mérkőzés is meglepetés, mert a múlt héten ka­tasztrofális vereséget szenvedett sze­gediek győzelmére nemigen számítot­tak. Orosháza—Mezőhegyesi MEDOSZ 3:1 (1:0). Mezőhegyes, 600 néző. Ve­zette: Lesán. Góllövök: Vass 2, Szabó — illetve Molnár. — az orosháziak­kal komolyán kell számolni a baj­nokságban. Vasárnap a KTE utazik hozzájuk. Hm. Dózsa—MÁV HMTE 2:1 (1:1). Hódmezővásárhely, 3500 néző! — Ve­zette: Járási. Góllövök: Hell, Rozik, — Illetve Gera. Makói Vasas—Békéscsabai MÁV 6:1 (3:1), Makó, 1600 néző. Vezette: Van- ház. Góllövők: Sándor, SZopori 2—2, Tolnai és Tóth, illetve Virág. Szűcs dr-t (Makó) az 53. percben kiállítot­ták. • A Békéscsabai Agyagipar—Kiskun­halast Kinizsi 2:2 (1:1) és a Pécsi Bá­nyász—Bácsalmás 11:0 (3:0) mérkőzé­sekről holnapi számunkban közlünk beszámolót. ■*•*‘1 "v ~~i~i nnn nwi ry> n r>vr n n iHYYrrimr i ~ rrn^rr-inr^rnr^ -inon urai u ks* Látogassa meg a HÍRŐS NAPOKAT Kecskeméten, október 11—14-ig. Mezőgazdasági kiáll itás. ( A megye fejlődését bemutató kiállítás és egyéb kiállítások. Sport- és kultúrműsor. Lacikonyhák, borkóstolók. 50 százalékos vasúti kedvezmény. 2643 ^jvuwoivvvviffrr.*.*«* « ««« na h* é . Apróhirdetések HÁZVEZETŐNŐNEK vagy családtag­nak elmenne 57 éves, rendes özvegy- asszony. özv. Bolváry Jánosné, Pécs Buzsáki u. 21. ELVESZETT VASÁRNAP este 6 és óra között a Vacsi-kőzbén egy piros ieánvka kötött kabát. A becsületes megtaláló a kiadóban adja le. ELADOK: 170 kllogramon felüli hí­zott sertések. Kecskemét, Mikes u 9. szám. ___3692 KO MBINALTSZEKRÉNY, dióháló, sezlon, egyéb bútorok előadók. Kecs kémét, Vak-Bottyán u. 9._______2890 DÉ LKELETI NB III. ALLASA Győznie kellett volna a KTE-nek KECSKEMÉTI TE—MEZÖKOVÄCSHÄZI PETŐFI 1:1 (0:0) Kecskemét — 2200 néző. — Vezette: Bálint (Szeged). KTE: Pintér — Toricska 1; Feke­te, Berta — Mészáros, Vass — To- rleska III., Dezsőn II., Kasza, Barta, Károly. — Edző; Molnár Ferenc. Mezökovácsháza: Kiss — Csepregl, Hervczki, Juhász — Bánylk, Kert- megi — Serfőző, Lukács, Baksa, Kálmán, Tóth. — Edző: piszlingef György. Nagy akarással állt ki erre a mér­kőzésre a KTE. Hazai rohamokkal Indul a mérkő­zés és mindjárt az első percekben Toricska III-nak adódik jó helyzete — eredménytelenül. Majd kiegyenlí­tődik és némiképpen el is laposodik a játék. Csak az utolsó negyedórá­ban válik élénkebbé a mérkőzés. A KTE gólhelyzetet is kidolgoz és egy csomó szögletet Is elér —. de csak ennyit. Fordulás után némi KTE-fölény alakul ki. A 11. percben Vass nagy lövése süvít el a felső kapufa fö­lött. A 15. percben megszületik a KTE Idei első gólja. Toricska 111. ’ elfut a jobbszélen, jól ível át Bar- Iához, aki ügyesen Dezsőfi II. fe­jére Irányítja a labdát. AZ össze­kötő jól irányítja fejesét és — végre megtörik a jég. 1:0! Most 6zép Já ték alakul ki. Egy vendég-szabadrú­gás vágódik ki a kapufa fölött, majd Károly lövését fogja nagy bravúrral a mezőkovácsházi kapus. Sokkal többet támad a KTE. de a befejezé­sekkel nincs szerencséje és a csatá­rok túl körülményesek. Már-már úgy látszik hogy a KTE-nek sikerül mind a két pontot Itthon tartania, amikor a 39. percben egy 18-oson belülre engedett vendégtámadás so­rán nagy tömörülés keletkezik KTE-kapu előtt és a labda Feketétől — balszerencsésen — a mezőkovács- házi Tóth combjára pattan, ahonnan a hálóba vágódik. 1:1! A 42. perc­ben megszerezhetné a KTE a győzel­met, de a vendégcsapat kapusa na: bravúrral kapu fölé tolja az erős lövést. A 7:l-es szögletarány is a KTE fölényére mutat. — Jók: Ká­roly. Vass, Toricska I. és Pintér, — Illetve Csepregl, Kiss, Bányik és Lukács. A vendégek álltak közelebb a győzelemhez KISKUNFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK—SZEGEDI SZPARTAK USZ 0:0 Kiskunfélegyháza — 1500 néző. — Vezette: Bontovics. F, Építők: Cseh — G. Marton, Pa latlnus Pai'ádi I. — Szabó III., Szabó U. — Párád! II., László, Istváhffy, Rádi, Szénásl. Edző: Soltész Dezső. Sz. SzpartakUsz; Kollár — Hamzsik, Apró, Dudás — Sándor, Juhász — Klement, Csóti, Kószó, Károlyi II. Kiss. Edző: Szokolay. A végig biztonsági játékra beren- 'dezkedett szegediek közelebb álllak a győzelemhez. A félegyházi csapat éz első félidőben háromgólos vesz­tésre állhatott volna. Egyszer a ka­pufa mentett, kétszer pedig Károlyi II. hagyott ki ordító helyzetben. A három előretolt vendégcsatár több esetben Js megkeserítette a hazai vé­delmet és csak Cseh bravúros védé­sének köszönhető, hogy góltól men­tes maradt az Építők hálója. Az I. félidő 1*. percében Rádi orrcsont­törést szenvedett, de önfeláldozóan végigküzdötte a mérkőzést. Szünet után átcsoportosít a hazai csapat. G. Marton lesz a középhát­véd, Palatínus a jobbösszekőtő és László a jobbhátvéd. A változás hasznára válik a hazai csapatnak. Több gólhelyzetet is kidolgoznak, de a tömörülő szegedi védelmen min­den akció elakad. Az utolsó perc­ben Szénásl megszerezhetné a győ­zelmet, de egy pillanatot kivár és ez elég ahhoz, hogy a gyors szegediek tisztázzanak. A családi gyásza miatt nem Játszó Martinovics hiányát nagyon meg­érezték a hazaiak. Jók: C6eh, G. Marton, Szabó 1II., László, illetve Kollár. Apró (a mezőny legjobbja) Csóti és Károlyi II. A játékvezető kifogástalanul látta el feladatát. KELETI NB II. BAJNOKSÁG 1. Bükkalja 4 4 ___ ___ 14 : 3 8 2. Szegedi EAC 4 2 — 1 6: 2 8 3. Debrecen 3 2 1 ___ 5: 1 5 4 . Bp. Spartacus 4 2 1 1 7: 5 5 5. Jászberény 4 2 1 1 8: 6 5 6. UTTE 4 2 1 1 6: 6 5 7. Pénzügyőrök 4 — 4 3: 3 4 8. Ózd 4 2 ___ 2 5: 7 4 9 . Egyetértés 4 1 1 2 8: 5 3 10. Bp. Előre 4 1 1 2 8: 8 3 11. Szegedi VSE 4 1 1 2 6: 7 3 12. Szolnok 4 1 1 2 3: 4 3 13. Salg. SE 4 1 1 2 5:11 3 14; Cegléd 4 1 — 3 5:12 2 15. Miskolci MTE 4 — 2 2 3: 9 2 16. Kecskemét 3 — 1 2 2: 7 1 A 2:l-es állásnál félbeszakadt DVSC—Kecskemét mérkőzés ered­NB II-ES LABDARÜGÖ- EREDMÉNYEK Szegedi EAC—Egyetértés 2:0 (1:0), Bükkaljai Bányász—Szegedi VSE 3:9 (0:0), Bp. Spartacus—Miskolci MTE á:2 (0:1), Jászberényi Vasas- Szolnoki MAv 1:0 (0:0)1, Salgótarjáni SE—Bp. Előre 2:2 (1:1), Pénzügyőrök —UTTE l:l (1:1). Ózdi YTK-Cecléűl VSE 2:0 UJtU 1. Orosháza 4 3 1 ___ 7: 3 2. Cs. Építők 4 3 — 1 11: 4 3. Mezökovácsháza 4 2 2 — 7: 3 4. Sz. Építők 4 3 — 1 10:10 5. Makó 4 2 1 1 13: 3 6. F. Építők 4 2 1 1 8: 5 7. Sz. Szparlak. 4 2 1 1 3: 2 3. Gyula 4 2 — 2 12: 6 9. Cs. MAV 4 2 — 2 12:10 10. Nagykőrös 4 2 — 2 8:13 11. H. Kinizsi 4 1 1 2 5: 8 12. Cs. Agyagipar 4 1 1 2 8:13 13. Hm. Dózsa 4 1 1 2 5: 9 14. KTE 4 — 2 2 l: 3 15. Mezőhegyes 4 — 1 3 4:15 16. MAV HMTE 4 — — 4 2: 9 EGY kihordó kocsis és egy ház­tartási alkalmazott felvétetik. Kecs­kemét, Lugossy I. u. 5. ________5710 51 0 négyszögöl föld eladó. Érdek­lődni: Kecskemét. Mária-hegy *3, Tóth Antalnál.___________________5654 AZ ONNAL elfoglalható lakás, 910 négyszögöl földdel, eladó. Értekezni Katonatelep 13. (volt Jelly-szőlö). 5712 KIADÓ egy 13 hektóliteres hordó, — ugyanitt eladó egy tiszta új, fénye­zett rekamié és négy iiádfotel. Cím: Kecskemét, Sarkantyú utca 14. 5709 ELVESZETT pénteken délután más féléves anyadisznó. Megtaláló vagy nyomravezető jutalomban részesül. Cím: Almás! Ferencné, Kecskemét, Kossuth körút 39. 5708 KUKORICA és tök eladó, Kecske­mét, Széchenyi tér 10.. udvarban, hátul. 5707 ELADÓ kb 3000 db száraz vMyog helyszűke miatt minden elfogadható áron. — Érdeklődni: Kecskemét, II., Holló u. 22. 5681 GYERMEKTELEN, 53 éves, elvált dolgozó ember, megismerkedne há­zasság céljából tiszta, szorgalmas, vallásos asszonnyal 40—50 évesig. — Leveleket „Józan” jeligére Kecske­méti Magyar Hirdetőbe. 2683 E^ADŰ 2 hektoliteres szőlőprés. szé­leskocsi, kükoricamorzsoló, illetve kiadók nagyméretű hordók, esetleg pincével együtt. Kecskemét, Bajcsy- Zsilinszky u. 17. 2679 TÖRÖKFAI dűlőben eladó 5 hold föld a Matkól út mellett. Érdeklő- dés; Városföld 354. Szabó Józsefnél. 5699 JOOOOOOOOOOOOOÓOOOOO Hosszabbításban egyenlítettek a kaposváriak BAJAI BÁCSKA POSZTÖ—KAPOSVÁRI MTE 2:2 (1:0J Kaposvár — 1500 néző. — Vezette: Kleiber. Bácska Posztó: Körmendy — Barta I., Szekeres, Brisztovics — Borsodi, Horváth — Albert, Ihos II.. Petrese- vics, Dujmov, Barta II. — Edző: Fe­kete Kovács Győző. Mintegy tízperces tapogatódzó já­ték után a 17. percben Barta II. szög­letrúgása Petresevics elé kerül. A kö­zépcsatár 15 méterről a baLsarokba bombáz. A gólnál Ihos II. megsérül, majd a következő percben Barta II. is és a bajaiak 10 percen keresztül kilenc emberrel játszanak. A 27. perc­ben Dujmov lehetne eredményes, de lekésik a jó helyzetről. A Bácska igen szépen játszik és gyors lefutá­sokkal igyekszik a volt NB Il-es csa­pat kapuját bevenni. Fordulás után a kaposváriak nagy erővel támadnak, a bajaiak ellentá­madásai ritkábbak, de sokkal veszé­lyesebbek. A 15. percben Petresevics jó helyzetbe kerül és nagy gólt lő. A kaposváriak most nagyon feljön­nek, gólt azonban csak a 37. perc­ben tudnak elérni. A rendes játék­idő alatt 2:1 az eredmény, de az idő­húzások miatt a játékvezető két per­cet hosszabbít és a hosszabbítás utolsó másodperceiben a hazaiaknak sikerül egyenlíteniük. A bajai csapatot a balszerencse fosztotta meg a győzelemtől, a hely­zetek alapján az eredmény azonban igazságos. Jók: Körmendy, Szekeres, Borsodi, Petresevics. A Bányászati Berendezések Gyára Kiskunfélegyháza, keres azonnali belépéssel információ képes vállalati revizort# aki legalább mérlegképes könyvelői képesítéssel és hosszabb vasipari gyakorlattal rendelkezik. A jogi végzettségűek előnyben részesülnek. A pályázatokat élet- és munkaköri leírással, okmányok mellőzésével a fenti címre kérjük megküldeni szept. 28-ig. 2687 NÉMET fordítást vállalok. Ifj. Ba* ditz Pál, Miskolc Tass u. 15. 2662 ELADÖ hordó, 26 hl, töltőképes, —* Kecskemét, Garam u. 1. Reáliskola mellett. Ugyanott külöbejáratú búto­rozott szoba kiadó, férfi részére. ___________________________.______569» ZO MÁNCOZOTT, príma tűzhely eülű gősen eladó. Kecskemét, Széchenyi város 49., körúton. 2675 Varga sándomé kifutót keres. — Kecskemét, Petőfi u. 18. Jelentkezés vasárnap délután és hétfőn. 5697 KECSKEMÉT, Csáky utCá 5. számú ház eladó. Megbízott: csóka utca ltj ELADÖ Máriahegyben, Budái beton­úton. Cslkái autóbuszmegállónál — 1234 n.-öl szőlő és föld. Érdeklődni: Keoskemét, Széchenyi-város 51. Kul­csár Lajosnál. 5763 AZONNAL FELVESZÜNK szobafestő szakmunkásokat és kubt- kosokat. EM. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat, Kecskemét, Rá- kóczi*Várös 23. 2604 KIADÓ vagy eladó 2 hold szőlő la­kással, Mária-hegyben, 3 és fél km- re. Értekezés: Dávid Sándor, Kecs­kemét, Széchenyi tér 24. 5643 MENYASSZONYI ruhák kölcsön kaphatók. Kecskémét, Gás­pár András utca 12. 5613 ELADÓ Kecskemét, Hunyadi-város 25. szám alatti 797 négyszögöl ház­ingatlan. — Kecskemét. Református Egyház, Szabadság téf 7. 2663 PIANINO eladó. Érdeklődni: Kecs­kemét, autóbuszmegállónál, újság- üzletben. 5708 GAZDÁLKODÓNAK alkalmas ház eladó. Cím a kiadóban. 5683 GYENGEFIAS tehén eladó. Kecské­mét, Felsőszéktó, II. utca 6. 2644 ELADÓ öröklakás, Kecskemét, II: kér., Jász u. 10. sz. 2647 ELADÓ föld Borbáspusztán: 16 hold szántó, legelő, lakás, részletekben Is. Értekezni: Kecskemét, Borbás 52:, Kécskei ut. Józan. 2621 ELADÓ: Széchenyi-város 15. szám alatti ház 1014 n.-öl ingatlannal. Vé­tel esetén beköltözhető. Érdeklődni: Kecskemét, Bethlen-város 33. 2631 1100 kéve szár eladó. Matkó, Berente Antal. 5711 GYÖNGYÖSRE autóbusz-különjárat . indul október 5-én, Részvételi díj 115 forint. Jelentkezni lehet az IBUSZ-nál. Kecs­kemét, 2696 Építkezési, ipari és mezőgazdasági haszonvas nágy választékban kapható a Pest—Bács-Négrád megyei MÉH Vállalat haszonvastelepén: Budapest, XIII. Visegrádi u. 86. Telefon: 200-112, 200-549, valamint megyei telepein és átvevőhelyein: Baja, Bácsalmás, Kalocsa, Kecskemét, Kiskőrös, Kiskunfélegyháza, Kiskunhalas, Solt, Jánoshalma, Kiskunmaj6a. Rendeléseket felveszünk, kiszállításokat vállalunk* 2642 »VWVVWWVVWWWWéVWWWWfV A DÓZSA KLUB (Kecskemét, Rákóczi út) HETI ÉTRENDJE: Minden este készételek, frissensültek. — Csütörtö­kön este pacal. — Pénteken este halászlé, rántott hal. — Szombat este disznótoros vacsora. — Kitűnő italok i és presszófekete. 2693 5 Baromfi- és nyúltenyésztők. figyelem! Szabvány baromfi ketrecet lemezrácsosat, darabonként 180 Ft-ért kiutalás nélkül eladunk. Egyes darabokat és nagyobb mennyiséget is. Göngyölegellátó Vállalat, Budapest, VII, Baross téí 19. sz. 2673 A kiskunmajsai Fa- és Építőipari . Kisipari Szö­vetkezet felvételre keres több éves gyakorlattal rendelkező vizsgázott statikust vagy technikust, aki a kőműves részleg működésével kapcsolatos összes tennivalókat ellátná. 2Őó9