Petőfi Népe, 1958. május (3. évfolyam, 102-127. szám)

1958-05-06 / 105. szám

Poty~gólokkal vesztett a Dózsa BVSC—KECSKEMÉTI DÓZSA 3:2 (2:0) Budapest, 1000 néző. Vezette: Sran- kó. ~ K. Dózsa: Vitkovics — Tor- dasi. Határ, Kerepesi — Jónás, Uzso- ki II. — Englert, Boros, Csordás, Laczi II., Nagy. Edző: Tóth György. Az első 10 percben mezőnyjáték folyik. A széllel támogatott BVSC enyhe fölénybe kerül, támadásai azonban a kapura nem veszélyesek. Annál inkább a Dózsa szórványos támadásai. Hol Englertnek van nagy helyzete, hol pedig Nagy alig lő mellé. Ennek ellenére az első fél órában nincs eredmény. A 31. perc­ben a BVSC balhátvédje, Kapuszta előretör és 30 méterről váratlanul kapura lő. A balsarokba tartó lab­dába a meglepett és későn vetődő Vitkovics oly szerencsétlenül üt, hogy az ellenkező sarokban köt ki. Az utolsó 10 percben a hazaiak tá­madnak többe., és a 40. percben egy előrevágott labdára Jónás és a BVSC balösszekötője fut rá. Jónás a nagy jobb réb elcsíp és védhetetlenül sarokba lő. Fordulás után Dózsa támadások­kal kezdődik a mérkőzés. Ennek el­lenére a 10. percben egy veszélyte­lennek látszó BVSC támadás indul és Rendek az elalvó védők mellett védhetetlen gólt lő. Ezután a BVSC védelembe vonul és a Dózsa állan­dóan 9 emberrel támad. A 19. perc­ben egy szabadrúgásból Laczi II. szépen helyezett gólt lő. A lendület­ben levő Dózsa a 31. percben Bo­ros révén javít az eredményen. Hiá­ba szegezi azonban kapujához a vasutasokat, az eredményen már nem tud változtatni. Szerencsétlen mérkőzést vivott a Dózsa Budapesten. A mérkőzést meg kellett volna nyernie, ha nem alakultak volna ilyen balszerencsé­sen az események. A csapatból Tor- dasit és Laczi Il-t lehet megdicsérni, akik fáradhatatlanul küzdötték vé­gig a mérkőzést. szélben röviden ad haza, amit Ve­Nehéz mékőzésen vesztett az Építők CEGLÉDI VSE—BAJAI ÉPÍTŐK 1:0 (0:0) 1600 néző. — Vezette: két vár ki a lövéssel és ismét oda a jó helyzet. Jók: Disztl, Rapity IL, SágL Cegléd Migróczy. B. Építők: Disztl — Bosnyák, Gytir- telty, Rapity I., — Heringer, Mikus — Kreis z, Rapity n., Poszlancsek, Fékét. Sági. Edző: Hinman Endre. Az első félidőben nagy iramot dik­tál a Cegléd. Formás, szép támadá­sokat vezetnek és az Építők csak szórványosan támad, de a ceglédi csatárok csak a 16-osig jutnak el. A veszélyes hazai támadásokat a jól táró bajai védelem biztosan hárítja. A félidő utolsó perceiben nagy hely­zetük adódik a bajaiaknak. Kreisz elfut’ a jobbszélen, jól irányított be­adását Rapity II. kapja a 11-es tá­ján. A jobbszélső kivár, és a hazai védelem tisztáz. Fordulás után megváltozik a játék képe. Az Építők veszi át a játék irá. nyitását, mégis a 7. percben balsze­rencsés gólt kap. A ceglédiek a jobb oldalon egy ártatlannak látszó tá­madást vezetnek. Csemai beadását az 5-öson átló Fodor combjáról a há­lóba perdül. Ezzel el Is dől a mér­kőzés sorsai Az Építők tovább tá­madnak, a jobban játszó bajalaknak azonban nincs szerencséjük. A 38. percben még egy utolsó lehetőség nyílik az egyenlítésre, de most Te­déli nb. II. Állasa 1. BVSC 28 19 4 5 58:22 42 2. KISTEXT 27 17 4 6 78:26 38 3. UTTE 28 13 10 5 45:32 36 4. Pénzügyőrök 28 11 11 6 40:34 33 5. Szolnok 27 12 4 10 50:37 30 6. Kecskemét 27 13 4 10 50:37 30 7. Cegléd 28 10 10 8 38:45 30 8. Jászberény 27 10 9 8 30:23 29 9. Vác 28 10 8 10 39:40 28 10. Gyula 28 8 9 11 29:52 25 11. Makó 28 10 4 14 37:45 24 12. SZVSE 27 10 4 13 30:37 24 13. Baja 27 8 3 11 32:47 24 14. Bp. V. Meteor 28 9 6 13 32:48 24 L5. Békéscsaba 28 9 5 14 40:50 23 16. K. Lombik 28 8 7 13 33:48 23 17. Gázművek 27 8 6 13 34:49 22 18. VKSE 27 8 4 15 43:46 20 19. Bp. Petőfi 27 7 3 17 32:53 17 Kalória fózse? Színház' Május 6-án, kedden délután 3 órakor Dihovicsnij: »NÁSZUTAZÁS« zenés vígjáték 3 felvonásban. József Attila ifjúsági bérlet. * A kecskeméti Katona József Színház műsora Baján a Köz­ponti Moziban Május 6-án, kedden este 8-kor Eisemann, Somogyi, Zágon: »■FEKETE PÉTER« Mozik M usora Május 6-án, kedden: Baja Uránia: Cimborák. — Ka­locsa: Égi madár. — Kecskemét Árpád: Hét lányom volt. — Kecskemét Városi: Vasvirág. — Kiskőrös: A költő. — Kiskun­félegyháza: Egy kerékpáros ha­lála. — Kiskunhalas: Rendőrök és tolvajok. NB II-ES EREDMÉNYEK KISTEXT—Pénzügyőrök 1:1 (1:0), Békéscsaba—Szolnok 3:1 (1:0), VKSE —Gyula 2:1 (0:1), Gázművek—Jászbe­rény 1:0 (0:0), Bp. Vörös Meteor— SZVSE 0:0, Makó—Bp. Petőfi 3:1 (5:0), K. Lombik—Vác 1:0 (0:0). Nem érdemelt vereséget az Építők bácsalmási petöfi—kecskeméti építők i:o (i:0) Kecskemét — 1600 néző, —- Vezette: Dukál (Szentes) ^ BÁCSALMÁS: Nincsevics — Pet­rify, Piukovlcs, Schlarb — Böröcz, •Pólyák — Szilágyi, Simity, Mezei, Sevaracz, Borcsik. Edző: Folcz Tó­biás. K. ÉPÍTŐK: Varga — Csorba, Sz. Nagy,, Dunai — Balogh, M. Tóth — Laczi I., Márkli, Dancsó, Mikus. Pu- lai. Edző: Dragollovich Gyula. A hazaiak kezdenek széllel hátban és már az eliso percekben látszik, hogy a bácsalmásiak védekezésre rendezkednek be. Az első negyed­órában az Építőknek legalább három biztos gólhelyzete' volt, de a befeje­zés minden egyes esetben elmaradt. A vendégeknek az I. félidőben úgy­szólván csak egy sikeresnek ígérke­ző megugrásuk volt, amit a 16. perc­ben Simity Varga kezébe lőtt. Állan­dó Építők-támadásokkal telik el a félidő. Volt olyan perc is, amikor három szögletet rúgtak a hazaiak. Ügy látszik, hogy gól nélkül ér vé­get a félidő, amikor a 43. percben Szilágyi a jobbszélen elfut, bead, Varga rosszrul nyúl bele és a szabad_ ra futott Sevaracz közelről az üres kapuba fejel. 1:0! A következő perc­ben egyenlíthetne az Építők, de Márkli lövését Nincsevics jó érzék­kel húzza le a jobb felső sarokból. Fordulás után mindenki azt várta, hogy a bácsalmásiak a szél segítsé­gével növelni fogják előnyüket. Nem így történt. Sőt... Az Építők nagy kedvvel fekszik a játékba és a ven­dégek beszorulnak. A 13. percben kezezé« miatt 11-es a Petőfi ellen. Pulai lövi nagyon helyezve és lövése a jobb kapufa alsó tövéből pattan ki. Ezután a mérkőzés egyoldalúvá és unalmassá válik. Az Építők támad­nak és a bácsalmásiak védekeznek. Láthatóan az eredmény megtartására törekszenek, ami sikerül is nekik. A találkozó nem hozott jó játékot. A bajnokság éllovasától többet várt a közönség. A fölény és a gólhelyze­tek alapján a kecskeméti csapat győzelme lett volna a reális. A bács­almási csapatból a védelem műkö­dött jól, különösen Nincsevics. Míg a csatársorból a jobbszárnynak volt egy-két szép megmozdulása. , Dukai játékvezető jól a kezében tartotta a mérkőzést. Vasárnapi sporteredmányek Labdarúgás: NDK B-válogatott— Magyarország B_válogatott 3:1 (2:0). A magyar csapat csalódást keltett. — Magyar utánpótlás válogatott— NDK utánpótlás válogatott 2:0 (2:0). — A Bolton Wanderers nyerte az Angol Kupát a Manchester United ellen 2:0 (1:0) arányban. Vívás: A három legjobb vívónem­zet küzdelmét Magyarország csapata nyerte hat győzelemmel, második Franciaország négy győzelemmel, harmadik Olaszország két győzelem­mel. Kosárlabda: Magyarország—Cseh­szlovákia 75:71 (33:37). Értékes győ­zelmet aratott a magyar csapat Po­zsonyban a kitűnő cseh válogatott ellen. Atlétika: A magyar és jugoszláv középtávfutó versenyen az 1000 mé­teren Rózsavölgyi győzött 2:23.2 ered­ménnyel, míg a 3000 métert Szabó dr. nyerte 8:l2-es idővel. A kala­pácsvetésben Zsivőczki 62.47 m-es eredményt ért el, a diszkosz vetést Szécsényi 53.05 m-rel nyerte. \ízilabda: Magyarország—Belgium Ifjúsági válogatott Brüsszelben 10:1 (5:0). TOTÓEREDMÉNYEK: 2, L 1, 1, x, 1, 1, 2, x, 2, 1, 1. Igazságos eredmény HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI DÓZSA—KECSKEMÉTI TE 1:1 (0:0) Hódmezővásárhely, 1500 néző. KTE: Pintér — Toricska I.. Fekete, Szabó — Dezsőfi II., Mészáros — Gacs, Berende, Bitó, Karazsia, Barta. Ed­ző: Molnár Ferenc. Az eléggé felforgatott KTE gyors támadásokkal kezd és már a hato­dik percben megszerezhetné a veze­tést. Karazsia jól ugrik ki, de mint­egy 10 méterről a vetődő kapusba lő. Mindkét csapat egyformán kive­szi részét a támadásból, de a nehéz sáros talajon jó játék nem alakul­hat ki, és tartós fölényt egyik csa­pat sem tudott kiharcolni. A játék általában a két 16-os között folyt le, de a támadásokat mindkét védelem jól rombolta. Szünet után a hazaiak kapnak jobban lábra, s mindjárt eredmé­nyesen. Az üresen hagyott jobbszél­ső villámgyorsan elfut, bead és az elaludt KTE védelem mellett a ha­zaiak balszélsője, Kávási alacsonyan fejelve megszerzi csapatának a ve­zetést. A KTE-t kissé megzavarja a váratlanul bekapott gól és a 9. perc­ben majdnem eldől a mérkőzés sor* 6a. Pintér elvét egy labdát, a vásár* helyi jobbszárny ráfut, és közös erővel az üres kaou mellé vágjak a labdát. 10 perc eltelte után a KTE mindjobban fölénybe kerül, s ez a fölény a 21. percben góllá is érik. Karazsia jó labdát ad Berendének; az kiugrik, a 16-oson belül hátulról elkaszálják — 11-es lenne —, de a labda a befutó Gacshoz kerül, aki védhetetlenül a hálóba lő. A KTE most nagy erővel rohamoz, és a 26. percben a vezetést, is megszerezhet­né. Bitó megugrik a középen, s már csak a kapussal szemben áll, cse­lezni próbál, de lövése az elébe ug­ró kapuson elakad. Az eredmény igazságosnak mond­ható, bár egy kissé jobb csatárjá­tékkal mindkét pontot hazahozhatta volna a KTE. Jók: Fekete, Dezsőfi II. és a csa­társorból a küzdőképességével ki­tűnt Bitó. Az utolsó percben ... KISKUNDOROZSMA—KISKUNHALASI KINIZSI 1:1 (0:0) Kiskundorozsma, 600 néző. Vezet­te; Domonkos (Békés megye). H. Kinizsi: Bondor — Hődör, Várhegyi, Bodnár — Hirth, Virágh — Cser­mák, Schverla, Vass, Tóth, Nagy. Edző: Vágó Zoltán. Az első félidő nagyjából egyenlő erők küzdelmét mutatta, melynek során a Kinizsinek két gólhelyzete is volt, de a csatárok nem tudták értékesíteni. A második félidőben feltámadt a szél, ami inkább a hazaiaknak se­gített és mintegy negyedórás fölényt harcoltak ki, mert a > Kinizsi csatá­rok nem tudták a labdát tartani. A 21. percben a hazaiak jobbszélsője hozza fel a labdát, s miután senki­nek sem tudta leadni. 35 méterről erősen kapura lőtt és a labda a meglepődött kapus mellett a jobb alsó sarokba vágódik. A gól után feljön ugyan a Kinizsi, de támadá­saik eredménytelenek maradnak. A 30. percben Várhegyi és Hődör megy előre a csatársorba, s ez eredmé­nyes is, mert az utolsó percben Várhegyi egy kapu előtti kavarodás­ból megszel zi az egyenlítő gólt. Jók: a közvetlen védelem, Virágh és Vass. DÉLI NB III Állasa 1. Bácsalmás 24 17 2 5 61:36 36 ,2. KTE 24 13 8 3 41:17 34 3. F. Építők 24 14 6 4 52:26 34 4. Sz. Építők 24 11 6 7 50:34 28 5. MÁV HMTE 24 10 8 6 33:36 28 6. Kiskunhalas 24 10 6 8 36:26 26 7. F. Honvéd 24 10 6 8 42:35 26 8. Sz. Szpart. 24 10 5 9 46:26 25 9. Hm. Dózsa 24 8 7 9 30:28 23 10. K. Építők 24 8 6 10 28:37 22 11. Csongrád 24 9 3 12 32:36 21 12. Szentes 24 8 5 11 27:44 21 13. Szőreg 24 7 5 12 32:44 19 14. Dorozsma 24 6 5 13 36:50 17 15. Hm. Vasas 24 5 7 12 28:51 17 16. Nagylak 24 2 3 19 14:62 7 (Apróhirdetések) ELADÓ egy új nagy láda, vásározó­nak alkalmas. Kecskemét. VIII. kér. Garay utca 6-a. 1190 ELADÓ 2 hold föld a körösi beton­út mellett, a Barneváltól 3 km-re> Pogány Imréék szomszédságában. Érdeklődni a helyszínen, Szabó Sán- 'doréknál vagy Pogány Imrééknél és délután fél 5-től a Külső Szegedi út 97. számú Népbolt mellett, Z. Ko­vácsoknál. Kecskemét. 1U5 ELADÓ 4 hold mindent termő szán­tó, közvetlen a monostori út mel­lett. Kecskeméttől 12 km-re. Bethlen körút 28. 1186 MÉHÉSZ vikkendház eladó. Cím: Kecskemét, Kárpát utca 2. Urban. 1187 ELADÓ 1 db villanymotor meghaj­tású 6 orsós fonógép. Cím: Bálint József, Tázlár, II. kér. tanya. 1188 KERESEK részes - kukoricaföldet és répaföldet a városhoz közel. Egy alig használt férfi-kerékpár eladó. Cím: Kecskemét, Dárdai telep III. u. 18. sz. Géricz János. 1189 i Istvánffyt nem tudták tartani a vásárhelyi védők KKFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK—MÁV HMTE 7:3 (5:1) Kkfélegyháza — 1000 néző. — Ve­rette: Ónodi (Baja). F. ÉPÍTŐK: Cseh — Martinovics, Kanyö, Parádi I. — Szabó III., Vér­ségi II. — Papesik, Palatínus, István- fly, Rádi, Fogarasi. Edző: Soltész Dezső. Remek csatárjátékkal győzte le az Építők a tavaszi évad utolsó veret­len NB III-as csapatát, a HMTE-t. A szél segítségével játszik a hazai csapat. Már a 2. percben megszüle­tik az első gól. Fogarasi elfut, szép beadását Istvánffy közelről, nehéz szögből a hálóba fejeld. A 7. percben Rádi középen megugrik. Hatalmas, gólbatartó lövésébe Istvánffy bele­nyúl, s így ő a gólszerző. A hazaiak b 6zél segítségével mind nagyobb fölénybe kerülnek, mégis a HMTE szerez gólt, váratlanul a 32. percben. Kanyó a fél pályán lyukat rúg, Ba- csa megugrik és a kifutó Cseh mel­lett a hálóba lő. Az utolsó tíz perc­ben a félegyházi csapat nagyszerűen hajrázik és Istvánffy két. Palatínus egy góllal terheli meg a vendégek hálóját. A 40. percben Fogarasit. és Kanász U-t „kakaskodás” miatt ki­állítják. Szünet után a vendégek támadnak és az 5. percben Gerának sikerül szé­pítenie. Ezután mezőnyjáték alakul ki, amelyben a hazaiak mindjobban feljönnek és a 23. percben gólt is ér­nek el. Szabó III. előretörve, a 16-os- ról nagy lövést ereszt meg a kapura. Kavarodás támad és Palatínus ered­ményes. A 42 percben a vendégek Bordás révén szögletrúgásból szépí­tenek, majd a következő percben a feltartőzhatatlan Istvánffy a mérkő­zés legszebb gólját lövi. A sok jó egyéni teljesítmény közül kiemelkedik Parádi I., a két fedezet, a belső hármas, közülük is Istvánffy. NB III-AS EREDMÉNYEK Szőreg—Csongrád 4:1 (3:0). Szőreg, 400 néző, vehette Kovács R. Gl.: Karsai, Simon, Baranyi és Bálint (11-esből), illetve Dávid. Hm. Vasas—Sz. Szpart. 2:0 (0:0), Hódmezővásárhely. 1000 néző. Vezet­te: Hegyes. Gl.: Petrity és Laudisz. A Szentes—Nagylak mérkőzés el­maradt. mert a nagylakiak játékjo­ga továbbra is fel van függesztve. ELADÓ a központon, piac mellett családi ház. részben elfoglalható. Értekezni: Kecskemét, Vízkeleti ut­ca 2. 4079 ELCSERÉLNÉM Kecskemét, Berényi Pál utca 3. számú nagy szoba, elő szoba, speizos lakásomat a város szélén is. 4078 FÉRFIAK! FIATALOK! Jelentkezze­tek bányásznak, bányásztanulónak a Pécsi Szénbányászati Tröszthöz. Je­lentkezés és bővebb felvilágosítás a Kecskeméti Városi Tanács munka­ügyi csoportjánál. 1101 KOMBINALTSZEKRÉNY, hálóbútor, ruhásszekrények, ágyak, sezlon, konyhaszekrény eladó. Kecskemét, Vak-Bottyán u. 9. 1152 BEKÖLTÖZHETŐ összkomfortos csa­ládi ház és márkás zongora, igényes­nek eladó. Kecskemét, Vak-Bottyán utca 9. 1153 NÉMETBŐL FORDÍTOK. Ifj. Badit2 Pál, Miskolc, Tass u. 15. 1163 KISIPARI mély gyermekkocsi el­adó. Kecskemét, Gáspár András ut­ca 3. Kovács Imre. 4061 AZONNALI belépésre keresünk VIZSGÁZOTT FŰTÖKET. Cím: Megyei Kórház, Kecskemét. 1164 ELADÓ teljesen új kézihajtásos be­tegkocsi. Kecskemét, Cimbalmos u. 19. sz. 4041 SZŐLŐKARÓ és kútágas felszerelve, gémmel eladó. Kecskemét, Közép u. 9. 4077 A Honvédnek állt a mérkőzés SZEGEDI ÉPÍTŐK—KKFÉLEGYHÁZI HONVÉD 0:0 Szeged — 1200 néző. — F. HONVÉD: Amóczi — Solymosi E„ Kálmán, Fehér — Szabó I., Bu­dai — Jasusa, Sárvári, Szabados, Jan_ «só. Hazai. Edző: Bodnár Béla. A helyzetek és a fölény alapján a Honvédnek legalább két góllal kel­tett volna győznie. A mérkőzés túl­nyomó részében a vendégcsapat a kezdeményező, de a hazaiak túlke- piény játékukkal megakadályozták a Honvéd győzelmét. A íélegyházi csa­pat fölényét jellemzi az első félidő­ben elért három kapufára lőtt labda. Szünet után a szegediek lépnek fel támadólag, fölénybe is kerülnek, de a Honvéd-védelem mindent .rombol. A 24. percben Kálmán egy összecsa­pásnál kézcsonttörést szenved és et­től kezdve csak statisztál. Az utolsó negyedórában ellaposodik a játék és egyik csapat sem tudja a győzelmet megszerezni. Jók: Kálmán- Szabó L: Sárvári és Szabados. (•! Közkedveltté vált a DONGÓ segédmotor. Megvásárolhatja a földmű- ■ vesszövetkezeteknél, Kis­ker. árudákban és az Ál­lami Áruházakban. Ugyan- ] ott bő választékban alkat- < részek is kaphatók. 1062 PETŐFI népe A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskui>. megyei napilapja Szerkeszti. « szerkesztő bizottság Szerkesztőségi Kecskemét, Széchenyi tér U szám Telefon*. 25—16: 26—19) 11—22 Felelős kiadó! Molnár Frigyes Kiadóhivatalt Kecskemét, Szabadság tér Telefont 17-0® Sáes-Klskur -neeve4 N<’omd® V-. Kecskemét; — Telefon: 15—29. 27—it ff Éttel V&tetQ* Ré^la ig£L%gAtÓ ELADÓ 12 és fél hold föld, fele szán­tó, fele legelő, Nyárlőrinc 60. szám alatt. Érdeklődni ugyanott, Kecske mét. Szekeres Jánosné. 1145 CSALÁDI házat vennék életjáradék­kal, 10 000 Ft készpénzzel, vagy el­tartással. Cím: Kecskemét, Morvay Jenő. Damjanich u. 13. 1171 BEKÖLTÖZHETŐ családi ház eladó. Kecskemét, Erzsébet krt 28. 1173 KETTŐ darab Terta típusú világvevő rádió eladó, Kecskemét, Szabadkai u. 9. szám. 4059 ÖNTÖZÉSHEZ benzinmotor, 2 colos szivattyúval, újabb típusú Csepel- Csonka gyártmány, kifogástalan ál­lapotban eladó. Sirríbnyi László, Kis­kunfélegyháza, Szent István u. 35. 1161 ÖT HOLD 800 n.-öl föld eladó László- falván, a Gál-féle földből. Érdeklőd, ni: Borbás 59, Horváth József. 4055 KIADÖ 16 hold tanyás föld. Érdek­lődni: Kecskemét, Bethlen-város 15, a Mátyás téri iskola mellett. 4069 ELADÖ szőlő a Széchenyi-városban, 624 n.-öl, villa te leknek nagyon alkal­mas. Értesítés: Kecskemét, Bogovics- falu, Buzsik Gyula, délutáni órákban. 4071 IDŐS asszonyt, családtagként, kis házingatlanért, eltartanám. Cím a ki­adóban. 4072 HATVANEZERÉRT eladó Kecskemét, Széchenyi-város 63. számú ház, mely áll: 6 lóra való istálló, 1 borház, kamra, nyári konyha, kétszobás la­kás, jó kúttal. Beköltözhető. Érdek­lődni: Rá vágy tér 6. szám. 4074 ELADÓ Nyárlőrinc—Feketén 7 holdas tanyásbirtok. Érdeklődni: Kecske­mét, Műkertnél, Lukácsné, Szolnoki- hegy, Tóka-ház. 4076 CSALÁDI HÁZ eladó, 2 szobás 12x6 méteres, beton alappal, mellékhelyi­ségekkel, kúttal, körülkerített telek­kel. Dunaföldvár, Beéri Balogh Adám utca 6. 1162 KECSKEMÉTEN, Máriahegy dűlő­ben, a Dömötör hizlalda mellett el­adó 1 hold 180 négyszögöl szőlő. Ér­deklődni Szabó András gyógysze­résznél, Hetényegyháza, gyógyszer- tál« 4flő8 KÉTÉVES GYÖKERES SZÖLÖVESSZÖ KAPHATÓ a lajosmizsei Vörös Csil­lag Tsz-ben. 4049 KÜLÖNBEJÁRATÜ bútorozott szobát keresek központban, egyedülálló Kecskemét, Magyar 1157 férfi részére. Hirdető. 50 ÉVES iparos férfi, családot sze­rető, komoly nő ismeretségét kere­si házasság céljából. Leveleket „Há­zias“ jeligére kecskeméti Hirdetőbe kérek. Magyar 1175 KISGYERMEKET nappali gondozásra vállalok. Kecskemét, Üttörő utca 7. Este 6 óra után. 1140 ELCSERÉLNÉM budapesti főbérleti lakásomat kecskeméti hasonlóért. Cím: Kecskemét, Vak Bottyán u. 14.__________________________________1167 ELADÓ azonnal beköltözhető fél ház. Kecskemét, Magyar u. 33. _________________________________1166 EL ADÓ Kecskemét, Kőrösi-hegy 126. alatt lévő ingatlan, épülettel együtt, kis-szolnoki úton. 1136 FEHÉR, mély gyermekkocsi eladói Kecskemét, Fehér utca 7, Érdek­lődni: este 5—6-ig. 4031 ELADÓ lakómentes, ház. Egyszer beköltözhető 2 szoba, összkomfor­tos, új épülettel, azonkívül 1 szobai konyha, kamra és istállóból álló mel­léképülettel. Ivóvizes kúttal. Kecs­kemét, Darab u. 14. sz. Érdeklődni ugyanott. 4045 CSEPEL 100-as kismotor, jó karban eladó. Kecskemét, Csongrádi utca 17. alatt. «= 4044 Közületek részére árukihordó tricikli kapható a Vas- és Műszaki Nagy kér; kecskeméti és baiai telepéru ;06í?