Petőfi Népe, 1957. szeptember (2. évfolyam, 204-228. szám)

1957-09-10 / 211. szám

A második félidőben a régi Uóxsáí láttuk Kecskeméti Dózsa - Bp. Gázművek 4:2 (1:2) Kecskemét, — 4500 néző. — Ve­zette: Vadas. K. DÓZSA: Vitnyei — Tordasi, Ha­tár, Kerepesi — Jónás, Uzsoki II. — Englert, Boros, Nagy, Laczi II., Zele- nák. Edző: Tóth György. BP. GÁZMÜVEK: Scnmidt — Tu- kácsi. Márton, Murányi — Kapitány, Rigó — Mohácsi, Marton, Szentgyör- gyi, Berek, Janda. Edző: Lőrinczi olajos. Kövesi nem vállalta a játékot, Szi- ráki pedig betegsége miatt nem ját­szott. A több mint 4000 főnyi közön­ség fölényes Dózsa-győzemet várt, de az első félidőben nem úgy alakult a játék. A fővárosiak nagy lelkese­déssel feküdtek a küzdelembe s mind­járt a 8. percben megszerezték a ve­zetést. Janda elfutott a szélen, át­adását Mohácsi kapura vágta és a labda a megcsúszó Vitnyei mellett a halóba esik. A Dózsa most rákap­csol és egymásután öt szögletet ér el. A 17. percben az egyik szögletnél Márton kézzel fogja meg a hálóba lartó labdát. A ll-est Jónás, szépen helyezve, a jobb sarokba lövi. A kö­zönség azt várta, hogy a Dózsa rá­kapcsol, de nem így történt. Némi fölényeskedés, és a 25. percben a pestiek újra megszerzik a vezetést a gyors Berek révén. Változatos me­zőnyjáték folyik a félidő végéig az sredmény változása nélkül. Fordulás után megváltozik a játék Képe. A Gézművek elköveti azt a taktikai hibát, hogy teljesen véde­lembe vonul, elől csak Berek marad. Húszperces ostrom után összeomlik a Gázművek védelme és a Dózsa ra­gyogó negyedórát kivágva, Boros két és Nagy góljával megfordítja az eredményt és megérdemelt győzelmet arat. A Dózsa fölényére jellemző, hogy Vitnyei szünet után csak a 40. percben kapott ellenféltől labdát, va­lamint a 13:l-es szögletarány. Két ellentétes félidőt láthattunk. — Az elsőben a Dózsa kissé túl «nagy önbizalommal játszott, amit a ven­dégek jól kihasználtak. A másodiK félidőben azután kiütközött a Dózsa nagyobb tudása és meglepő küzdő­képessége és tíz perc alatt meg tud­ták fordítani az eredményt. A csapat védelme az eső félidőben nem működött úgy, anogy kellett vol­na. de szünet után urak voltak a pályán. A fedezetpárból Jónás már az eiső félidőben is jói játszott, for­dulás után nemcsak ő, hanem Uzsoki is megbízható alapja volt csapatá­nak. Tömték a csatársort labdával, aminek meg is lett az eredménye. A csatársornak^ különösen a jobb szár­nya volt elemében. Boros ebben az időszakban fénykorára emlékeztető­én. igen hasznosan játszott. Englert is javuló játékot mutatott, neki azon­ban igen megbízható c-rzője akadt Murányi személyében. Nagyot rob- banékonysága dicséri. Laczi II. já­tékán meglátszott, hogy egypár mér­kőzést kihagyott. Zelenák a szokott­nál félénkebb volt. Az eredményt igazságosnak tartjuk. Vadas különö­sebb hibát nem csinált, de egy ll-est nem adott meg a II. félidőben a Dózsa javára. Mozik ^^üsora Szeptember 10-én, kedden: 1 Baja Uránia: Félelem bére. — Baja Központi: Árnyék. — Já­noshalma: Az idegen utas. — Kalocsa: Az elveszett nyom. — Kecel: Benderáthi eset, — Kecs­kemét Árpád: Gerolsteini kaland. — Kecskemét Városi: Gerolstei­ni kaland. — Kiskőrös: Traviata. Kiskunfélegyháza: Az új ember kovácsa. — Kiskunhalas: Az én felelősségemre. — Kiskunmajsa: Eltűnnek a kísértetek. — Kun- szentmiklós: A 45-ös körzet nem válaszol. — Tiszakécske Petőfi: Csavargó. A Katona József Színház HELYISÉGET KERES a város belterületén na­gyobb mennyiségű széntá­rolásra. 1535 Fölényesen győztek a bajaink Bajai Építők—Szegedi VSE 3:1 (2:0) Baja. — 3500 néző. — Vezette: Papp. BAJAI ÉPÍTŐK: Diszl — Francia, Gyurkity. Rapity I. — Onody, Hő- ringer — Kreisz, Ceglédi, Tiszavül- sgyi. Rapity 11., Teket. Rajtaütésszerűen kezd a bajai csa­pat és a 3. percben Ceglédi kiug­rik. elnyomják, de fekve is hálóba keicr;a a labdát. Alig egy perc te­lik el, Teket elfut, Tisza völgyi elé tálal, aki 16 méterről hatalmas bom­bát lő a szegediek kapujába. Továbbra ts a bajaiak irányítják a játékot és a Szeged csak az utolsó tíz perc­ben jön fel, de az eredményen nem tud változtatni. Szünet után az Építők már a má­sodik percben eredményes. Tisza- völgyi jó labdával kiugrasztja Kreiszet, aki csaknem az alapvo­nalig száguld le és onnan igen ne­héz szögből védhetetlenül bombáz a hálóba. Ezután még vagy tíz per­cig a bajai fölény alakul ki, majd fokozatosan a szegediek veszik át a játék irányítását, de csak szépíte­niük sikerül a 20. percben, .Farkas révén. Továbbra is szép, színvona­las játék folyik gól nélkül. A bajai csapat javuló formában megérdemelten győzte le az eddig élcsoportban szereplő szegedieket. Ezzel a győzelmével az Építők a ne­gyedik helyre került fel. Jók voltak: Diszl. Francia, Önody, Tisza völgyi és Rapity I. NB II, DÉLI CSOPORT 1. Kistext 4 3 — 1 13: 5 ti 2. BVSC 4 2 1 1 10: 3 5 3. UTTE 4 2 l 1 5: 3 5 4. Baja 4 2 i 9:6 5 5. Pesterzsébet 4 2 l 1 10: 7 5 Ü. Bp. Meteor 4 2 l 1 8: 6 5 7. Pénzügyőrök 4 l 3 — 4: 3 5 8. Jászberény 4 I 3 — 5: 4 5 9. SZVSE 4 2 1 1 4: 4 5 10. Vác 3 1 2 — 5: 4 4 11. Cegléd 3 1 2 — 6: 5 4 12. Kecskemét 4 2 — 2 7: 6 4 13. Makó 4 1 2 1 3: 4 4 14. Szolnok 3 1 1 1 ti: 6 3 15. Békéscsaba 2 1 — 2 2: 4 2 16. K. Lombik 4 1 — 3 4:12 2 17. VKSE 4 1 3 5: 8 1 18. Gázművek 4 1 3 4: 9 1 19. Gyula 4 1 3 1:12 1 NB Il-es labdarúgóeredmények: — Bp. V. Meteor—UTTE 3:1!. BVSC— VKSE 1:0. Makó—Pénzügyőrök 1:1, Szolnok—Kistext 1:2, Cegléd—Jász­berény 2.-2, Vác—Gyula 0:0!, Kőbá­nya—Pesterzsébet 1:4, Békéscsaba szabadnapos. Totóeredmények: 1, l, i, x, 1 l, 1, 2, x, 1, 2. 2. Az DIB III. déli csoportjának további eredményei Bácsalmás—Kkdorozsma 3:2 (0:1).— ; Kiskundorozsrnán. A mérkőzés rész- ' létéit lapunk holnapi számában kő- • zöljijk. Nagylak—Kkfélegyhizi Honvéd 3:0 (1:0). Csanádpalota. A mérkőzés rész­leteit lapunk holnapi számában kö­zöljük. Szentesi Kinizsi—MÁV HMTE 3:1 (1:1), Szentes. — 1000 néző. — Vezet­te: Kasza. Gl.: Nádai, Sőregi, Tóth, ill. Tassi öngól. A HMTE veresége nagy meglepetés. Hódmezővásárhelyi Dózsa—Csong­rádi AK 4:1 (2:0), Hódmczővasárnely, — 200 néző. — Vezette: Géczi. Gl.: Mauser 2, Bartyik. Kimmel, illetve Gál. , . Tr Szőreg—Hódmezővásárhelyi Vasas 3:2 (1:2), Hódmezővásárhely. — 500 néző. — Vezette: Kiss. Göli ivók: Se­bők II. 2, Henrik, illetve Petrik cs Rajcsányi. Vasárnapi sporlerctiniények Labdarúgás: Honvéd—MTK 3 0, (1:0), Ferencváros—Dorog 6:2 (1:2) DVTK—Vasas 3:1 (2:0), Pécs-Baranya —Szombathelyi Haladás 1:0 (0:0), Sal­gótarján—Komló 2:1 (1:1), Szeged— Csepel 0:0. ­— Verekedésbe keveredett Ámán Antal 31 éves jánoshalmi lakos. Verekedés közben egy ha­lászbicskával mellbeszúrták úgy, hogy mentőknek kellett kórház­ba szállítani. Nehezen harcolta hi a KTE a döntetlent Kecskeméti TE—Szegedi Szpartakusz 2:2 (1:1) Kecskemét. — 3000 néző. — Vezette: Fehér (Szolnok). KTE: Pintér — Toricska I., Bitó. Seres — Dezsőfi II.. Mészáros — To­ricska III., Gacs, Szabó, Vass. Máté III. Edző: Garamszegi. SZ. SZPARTAKUSZ: Kollár — Beszprémi, Apró, Dudás — Sándor, Csoti — Kószó, Báló. Károlyi H., Szélpál. Károlyi I. Edző: Pólyák Jó­zsef. Szegedi rohamokkal indul a mér­kőzés, mégis a KTE szerzi meg a ve­zetést. A 8. percben Bitó jól helye­zett mintegy 25 méteres szabadrú­gása a hálóban köt ki. Nem sokáig örülhet a közönség a vezetésnek, mert a 14. percben Pintér rosszul fut ki, Károlyi II. átemeli a fekvő kapus fölött a labdát és máris 1:1. A szegediek rendkívül keményen ját­szanak és az igen gyengén működő játékvezető majdnem kiengedi a ke­zéből a játékot. A 26. percben a Szpartakusz újabb gólt lő, amit azon­ban lesállás miatt visszavon. Pintér­nek ennél az akciónál a szemébe ütnek és csak tíz perc múlva megy vissza bekötött félszemmel. Szünet után váratlanul a szege­diek szerzik meg a vezetést. Ko­rzó átverekszi magát az egész KTE- védelmen és a 11-es tájáról védhe- tetlen gólt lő. Bitó és Szabó cserél­nek. Ez egy kis lendületet- visz a csatarsoroa és a 23. percben sike­rűi az egyenlítés. Bitó átemel egv labdát és a tisztán álló Vass ki­egyenlít. A, győztes gólt már egyik csapat sem tudja megszerezni. A KTE nagyon megérezte Károly és Vidéki hiányát. A csatársorban nem volt átütő erő. Mindkét gól Bitó érdeme. A csatársorban most is az örökmozgó Máté volt a legve­szélyesebb. Gacsnak több kemény­séggel kell játszania. Szabó nem csatár. A két fedezet közül Dezsőfi volt a jobb. A hátvédhármas közül Toricska emelkedett ki. Pintért nagy játékkedve dicséri, de az első gólban ludas volt. A játékvezető az utóbbi idők leggyöngébb vezetését mutatta be. Kapus nélkül is elhozta áss egyik pontot Halasról as Építők Kiskunhalasi Kinizsi—Kecskeméti Eoítők 0:0 Kiskunhalas. — 1200 néző. — Ve­zette: Horváth (Szeged). H. KINIZSI: Bakos — Turcsik, Hódör, Vályogos — Hirth, Hornyák — Vas, Várhegyi, Csermák, Jáger, Sverla: Edző: Vágó Zoltán. K. ÉPÍTŐK: Varga — Kunszt, Sz. Nagy, Balogh — Uzsoki 1.. Laczi I. «— Fehérvári. Virágh, Sárosi. Mikus', Pulai. Edző: Dragolovich Gyula. A Kecskeméti Építők hősies küz­delemben megérdemelten hozták el az egyik pontot Kiskunhalasról. Szinte már évek óta szabályszerűen a két csapat küzdelme mindig dön­tetlen eredményt hozott. Ez történt most is, de a Kecskeméti Építőkre vonatkozólag sokkal nehezebb kö­rülmények között. Hazai rohamokkal indul a mérkő­zés, de a Kinizsi csatárok csak a 16-oeig jutnak el, ott sokat pepe­cselnek és az Építők-védelem is mindig idejében tud közbeavatkozni. A 34. percben a kiugró Csermák egy magasról kapott labdát fordu­lásból kapura vág. de a vele egye­dül szembenálló Varga tigrisugrás­sal veti magát a labdára és Csermák labára. A labdát megkaparintotta, de védés közben fejbőre olyan sú­lyosan felrepedt, hogy kórházba kel­lett szállítani. Helyére Pulai állt be. A bi emberre olvadt Építők most már arra törekedtek, hogy megaka­dályozzák a halasiak győzelmét. Ez teljes mértékben sikerült is ami fő­leg a kapuba beállt Pulai szenzá­ciós védésének köszönhető. A leg­nehezebb labdákat is bravúrral fog­ta. A halasiak fölényére jellemző, hogy a második félidőben a kecske­méti csapat mindössze négyszer ju­tott át a félvonalon. A halasi .győ­zelem megakadályozásának egyik fő oka az volt, hogy nem tudták széthúzni a kitűnő kecskeméti vé­delmet. Jók: Vályogos. (a mezőny leg­jobbja). Hirth. Hődör, illetve Pulai, Uzsoki I. és Balogh. A Katona József Színház férfiszabót és szakképzett varrónőt keres állandó foglalkozta­tottságra. 1535/a ÁGASEGYHÁZA 43. szám alatt, az ágasegyházi tanyaknoz 10 perc tá­rásra elatió 2 hold szőlő nagy ta­nyával és jó kerttel, érdeklődni: ugyanott Szabó Imrénél. 5168 A kecskeméti Katona József Színház az 1957/58-as színi­évad 12 bemutatójára kedvezményes kötött és szabad bérletet hirdet. Bérletek válthatók szep­tember 20-ig az üzemi kul- túrfelelösöknél és a színház szervezési irodájában. Te­lefon: 24—94. Évadnyitó előadás Kodolá- nyi János: Földindulás színmű 3 felvonásban, Páger Antal és Berky Lili érdemes művész vendégsze­replésével. 1536 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a «szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét. Szeehenvj tér 1. sz. Telefon: 25—16. 26—19. 11—22 Felelős kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér l/a Telefon: 17—09 Bács-Kiskun megyei Nvcmds V. Kecskemét. — Telefon: 15—29. 27—48 Felelős vezető: Szűcs Béla ieazgaté Ragyogó formában a Btfe*í*ts Baja Bácska Posztó—-Kaposvári Dézsa 2:0 (1:0) Kaposvár. — 2000 néző. — Vezette: Berta. B. BÁCSKA: Tóth II. — Bohner, Ihos II., Brisztovics — Horváth, Ihos I. — Albert, Barta II., Petresevics, D.ujmov, Welling. Edző: Fekete Ko­vács Győző. Jóképességű ellenfelet győzött le az ismét formába lendült Bácska Kaposvárott. A bajaiak igen jó já­tékot mutattak, amit igazol az is, hogy a kaposvári közönség végig­tapsolta őket. A szép játék mellett a csapatnak balszerencséje is volt, mert sok jó helyzetet dolgozott ki; de a befejezést nem kísérte szeren­cse. A játékot végig a Bácska irá­nyította és győzelmük nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Góllövők: Pét- resevics és Dujmov. A jó teljesítményt nyújtó bajai csapatból Horváth. Petresevics és Albert emelhető ki. A délnyugati NB III-as bajnokság élén már csak két csapat áll pont­veszteség nélkül: a Bajai Bácska és a Pécsi Bőrgyár, mindkettő 6—6 ponttal és 10:2-es gólaránnyal. Istvánffy két remek gólja eldöntötte a mérkőzést Kiskunfélegyházi Építők—Szegedi Építők 2:0 (1:0) Szeged. — 1200 néző. — Vezette: Siklósi. F. ÉPÍTŐK: Cseh — Martinovics, Kanyó, Szabó II. — László, Vérségi, — Fogarasi. Palatínus, Istvánffy, Rádi, Papcsik. SZ. ÉPÍTŐK: Lenkovics — Szőri, Törköly, Szenesi — óvári, Dobó — Csabai, Gréczi, Barta, Tanács, Já­nosi. A különvonaton mintegy 500 fő­nyi szurkoló, lelkes biztatása mel­lett a félegyháziak hatalmas lelke­sedéssel harcolnak s már az első tíz percben több gólhelyzetük is akad Rádi és Palatínus veszélyes lövései révén. A 32. percben góllá érik a félegyházi fölény. A 16-ossal egy- magasságban Papcsik szabadrúgást ível be és 13 méterről Istvánffy rit­kán látott csukafejessel megszerzi a vezetést. A gól után a szegedi vé­delem Törköllyel az élen igen ke­mény játékba kezd. Fordulás után a hazai csapat kap jobban lábra és mintegy 20 percen keresztül fölényt harcol ki. de gólt nem tud elérni, mert a félegyházi védelem, a kitűnő Martinoviccsal az élen, minden támadást biztosan rombol. A 35. percben eldől a mér­kőzés. Fogarasi elszáguld a jobb szé­len és j ólirányzott beadását Ist­vánffy védhetetlenül vágja a hálóba. Még két kapufa jelzi a vendégcsa­pat fölényét. Jók: Martinovics, (a mezőny leg­jobbja), László, Vérségi, Palatínus és Istvánffy. illetve Törköly, Óvári és Gréczi. NB III. DÉLI CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA? 1. Kkfházi Ép. 3 3 — — 7: 2 ti 2. Szentes 3 2 1 — 5: 2 5 3. Hm Dózsa 3 2 1 — 7: 3 5 4. Halasi K. 3 2 I — 6: 3 5 5. Bácsalmás 3 2 — 1 9: 7 4 6. Szegedi Szp. 3 1 1 1 8: 4 3 7-8. KTE 3 1 I 1 ti: 5 3 7-8. Szegedi Ép. 3 1 1 1 6: 5 3 9-10. Csongrád % i 1 1 5: 5 3 9-10. MÁV HMTE 3 1 I 1 5: 5 3 il. Szőreg 3 1 1 1 4: 5 3 12. Nagylak 3 1 — 2 5: 8 2 13. Kméti Építők 3 • 1 2 2: 6 1 14. Hm Vasas 3 1 2 2: 7 1 15. Kkfházi H. 3 I 2 i: 5 3 16. Kkdorozsma 3- 3 4:10 0 ( APRÓHIRDETÉSEK) ELADÓ: 5 hold szántó, kettő rész­ben is, Kecskemét, kisfái dűlőben, a Csongrádi út mentén 5—6 km Között. Értekezni: ugyanott, Donáthéknál. 1554 HÁZELADÁS. Kecskeméten, Jóka^ utca 39. számú — beköltözhető — ház eladó. 5200 TÜRÖKFÁIBAN. a vasút és kövesút mellett, a Halasi úton 5 kilométer­re, eladó 2 hold 1120 négyszögöl föld. Eioeklődni: Űrrét 175. sz. Kovács Jánosnál. 5201 ELADÓ négylábítós. négynyüstös, regulátoros szövőszék, felszereléssel. Felső-Lászlófalva 24. 5199 14 DARAB másféléves sertés eladó, Kecskemét, Törökfái 96. Halasi útban a hármas kilométernél. Érdeklődni: Halász Józsefnél. Ugyanott D. Cse­pel motor eladó. 5206 STABIL, 700-as szalagfűrész. 63^ cm vágási határral, eladó. Szeszfőzde- javítás, átalakítás, uj főzőüstök, hű­tők szerelését vállalom. Egy fiút réz­műves tanulónak felveszek. Takács rézműves-szerelő, Kecskemét. Körösi hegy 78., Czollnerköz. Nagyállomás mögött. 5135 VILLATELEK árvaház mellett eladó. Felvilágosítást: Halmos, Kecskemét, Széchenyi-város 25/d. ad. 5161 125-ÖS motorkerékpár eladó. Szabó Mihály. Kecskemét, régi vásártér, Kiskőrösi úton, a vasúton innen. 5136 100-AS CSEPEL jó állapotban eladó. Érdeklődni: Kecskemét. Szabadság téri benzinkút.____________1551 BARTA ANDRÁST keresi fia, And­rás. Kecskemét, Máriahegy 447. sz. Választ levélben kérek. 15-13 3 HOLD föld eladó Nyárlőrincen, a Csongrádi út mentén. Érdeklődni: Kecskemét, Sziget utca 18. 1531 GAZDASÁGI ház, 2 szoba, 2 kony­ha, kamra, nagy istálló, 9 kataszt- rális hold, mindent termő, fekete fc’id, egy és fél hold kadarszőlő, vidékén, eladó. Tanyás földdel is elcserélném. — Érdeklődni lehet Adamkó Veronánál, Nemesnádud­var, Hunyadi utca 2. bajai járás. ____________________________________1538 NÉMETBŐL fordítok. Ifj. Baditz Pál, Miskolc, Tass u. 15. 1523 KECSKEMÉT. Külső-Nyír 22. szám alatt eladó 12 hold szántóföld, ta- nyával együtt. Érdeklődni: Felső- ménielek 70/c. Marozsi József. 5176 TELJESEN árva, 6—fi éves korig örökbefogadnánk egy kislányt. — Fényképes leveleket a Petőfi Népe kiadóhivatalába kérek, ,,6—fi éves“ jeligére. 5181 SZÍVÓ-NYOMÓ kút eladó Kecske­mét, Külső-Szabadság út 4, (Szesz­főzdével szemben). 5197 ELCSERÉLNÉM tiszti bérházban lé­vő házmestert lakásom tiszthelyet­tessel. Kecskemét, Katona József utca 2/a. Győrffy. _____ _ 5198 HÁ ZTARTÁSI cikkek, íróasztal, két nagy vájt-teknő, húsosládák, két- sütős asztali tűzhely, erősebb ter­metre férfiöltönyök, férficipők, vé- paszelő, kukoricamorzsoló eladók. Kecskemét, Szultán utca 14. 5164 VENNÉK 2 ablakra való. nagymére­tű, használt spalettát. Kecskemét, Vak-Bottyán u. 16. _______________1510 Sz akszerű RÁDIÓJAVlTÁS Szeke­resnél, Kecskemét. Jókai utca 47. _ 1396 VÁROSFÖLDI Törekvés Tsz feles zöldségest keres. Jelentkezés a tsz- központban, Városföldön. 5180 HAROMSEBESSÉGES, 100-as Csepel motor, kifogástalan állapotban el­adó. Kecskemét, Bethlen krt. 51. '_________________________________5178 ÖL TÖZÖTÜKÖR és morzsolt ten­geri eladó Kecskemét, Szélmalom u. 7. szám. 5167 OLDALKOCSIS motor eladó. Kecs­kemét. Molotov tér 3. szám, a Sör­kert mellett. 5175 MEGBÍZHATÓ, értelmes nőt két­személyes háztartásomba felvennék. Címet a kiadóba kérek. 5186 ELADÓ 125-ös Csepel motorkerék­pár, jó állapotban, első, hátsó te­leszkópos Kecskemét, zsidó templom udvar. Érdeklődni 5 után. 1550 KECSKEMÉT, Hegedűs köz 67-es ház (Népbolt) eladó. Érdeklődni: — Bánk bán utca 5. 1549 GYAKORLOTT háztartási alkalma­zottat keresek. Kecskemét, őz utca 3. szám. 5194 Termelőszövetkezetek! Egyéni gazdák! Már most kössünk szántási szerződést a megye gépállomásai­val, hogy á gépállomások időben el tudják végezni a szántást, 1218 TERMELŐSZÖVETKEZETEK! EGYÉNI GAZDÁK! Érdemes bika, tinó, üsző hizla!ási szerződést kötni Kamatmentes előleg! Minőségtől' függően üszőért, 350 kg-on felül, 9—14 Ft; bikáért, 400 kg-on felül, 10—16 Ft; tinóért, 400 kg-on felül, 11—17 Ft-ot kapnak kilogrammonként. Részieies felvilágosítást adnak a járási kirendeltségek- és a községi állatfelvásárlók. 1376 ’ Bács megyei Állatforgalmi Vállalat. 'Mimi EOYMMSRH TALÁLTAK üriVwi