Petőfi Népe, 1957. június (2. évfolyam, 126-151. szám)

1957-06-18 / 140. szám

fasórnapi sporteredmények Magyarország—Svédország 0:0. A Stockholmban 40 000 néző előtt le­játszott válogatott mérkőzésen a magyar csapat javuló formában ját­szott és közelebb állt a győzelem­hez. A vasárnapi budapesti ma­gyar—bolgár mérkőzésen a sikeres szereplés érdekében még sokkal job­ban kell játszania. — Magyarország B—Svédország B 2:2 (0:0). A Buda­pesten lejátszott mérkőzés igazsá­gos eredményt hozott. — Vasas— Karlsruhe 2:2. Bár a Vasas jobban játszott, mint hétközben, győzni most sem tudott. — Az MLSZ el­nöksége szombati rendkívüli ülésén - isszaállította az NB I. 14-es létszá­mát, így az NB I-be csak a Diós­győr és a Komló jutottak fel; Papp László második profi győ­zelmét aratta Dortmundban a duis- burgi Sowa ellen. A Magyarorszá­gon vendégszereplő moszkvai Tor­pedo vízilaodacsapata szombaton a V7ásástól 4:3 (3:1), vasárnap a BVSC- től 5:4 (3:3) arányú vereséget szen­vedett. — Gutowski ismét megjaví­totta a rúdugró világcsúcsot 4 mé­ter 82 cm-re. Bell Gregory, a távol­ugrás olimpiai bajnoka 810 cm-et ugrott távolba. Ez az erdmény csak 3 centivel rosszabb Owens 22 évvel ezelőtt felállított 813 cm-es világcsú­csánál. — A japán Isimoto a 100 méteres pillangóúszásban Tumpek világcsúcsát i:01.5-re javította. Elúszott a Honvéd bajnoksága Kiskőrösön Kiskőrösi Petőfi—Kecskeméti Honvéd 3:2 (1:0) Kiskőrös, — 1000 néző. — Vezette: Hammer. KISKŐRÖSI PETŐFI: Csömör — Varga, Martinovics, Helmli — Daub- aer, Koren II. — Túrán, Gacs, Ba­logh, Jasusa. Kiss. Edző: nincs. KP1CSKEMÉTI HONVÉD: Doszkocs — Vajas. Máriás, Varga — Szabó, Poszlancsek — Halász. Tombácz, Borbély, Blind, Solymosi. — Edző: Szabó. A kiskőrösiek játszanak nyugod- labban és már az első percben meg­szerzik a Vezetést. Kiss a balszélen jól fut el és az elaludt Honvéd-vé­delem mellett nagy gólt lő. A gól után mindkét csapat nagy iramot diktál. A II. félidőben sem' hagy alább az iram. A 9. percben Csömör egy erős labdát kiöklöz, amiből Tombácz egyenlít. A következő percben Ha­lászt utánrugásért kiállítják, ami megpecsételi a vendégek sorsát. A 18. percben Gacs kavarodásból meg­szerzi a vezetést. A Honvéd a me­zőnyben némi fölényt kiharcol, de a 35. percben, szép összjáték után, Balogh mintegy 18 méterről bomba­gólt lő. Az utolsó előtti percben a vendégcsapatnak Borbély szép feje­sével sikerül szépíteni az eredmé­nyen. Jók: Csömör. Balogh, Jasusa és Kiss. illetve Tombácz. Borbély és Blind. Hammer ellen nem volt kü­lönösebb kifogás. fl-es sent segített as Építőkön Kiskunhalasi Kinizsi — Kecskeméti Építők 2(1:0) Kecskéméi. — 1000 néző. —■ Ve­zette: Üjhelyi (Hódmezővásárhely). Kiskunhalasi Kinizsi: Hegedűs — Turcsik, Hődör. Várhegyi — Hirth Radnai — Gál, Vass, Csermák, Schverla, Jager. Edző: Ónodi. Kecskeméti Építők: Varga — Kunszt, Sz. Nagy, Csorba — Márkli, M. Tóth — Nyűi. Laczi I., Szabó, Mikus, Pulai IV. Edző: Dragollovich. Váltakozó játék után Pulai elől csak szögletre tudnak menteni a ha­lasi védők. A 18. percben esik a mérkőzés egyetlen gólja. Vass kiug­rasztja Schverlát. aki a kifutó Var­ga mellett nyugodtan a hálóba lövi a labdát. Gyors és változatos játék folyik a félidő végéig. Fordulás után is változatos a já­ték, de keményebb is. Mindkét csa­patnak gólhelyzetei is akadnak. A halasiak némi mezőnyfölényt har­colnak ki. Á 39. percben eldől a mérkőzés sorsa. Hődör kezét éri a labda. A játékvezető 11-est ítél. A büntetőt Pulai lövi, de Hegedűs jó érzékkel kihúzza a jobb sarokból a labdát. A 44. percben Márkli és Schverla összeakaszkodnak, aminek a vége, hogy Márklit kiállítják. Há­rom perc hosszabbítással ér véget a mérkőzés. Tehetetlen csatársora mi­att veszített az Építők. Jók voltak: Schverla. Radnóti, Hő­dör és Hegedűs, illetve Sz. Nagy, Kunszt és helyenként Szabó. A já­tékvezető az I. félidőben egészen jól vezette a mérkőzést, a II. félidőben azonban sok hibát követett el. Igazságos eredmény a megyei rangadón Kisiüliiiélegyházi Vasas-Építők—Kecskeméti TE 3:3 (2:1) Kiskunfélegyháza, — Í000 néző. — Vezette: Kasza (Szeged). F. VASAS-ÉPITÖk: Cseh — Diny- nyés, Kanyó, László — Zentai. Jó­kai — Csáki, Iványi, Istvánffy, Frontron,.„ Papcsik. Edző: Palatínus. KTE: Pintér — Toricska 1., Bitó, Seres. — Kuti, Mészáros — Krivi, Berende, Karazsia IV., Bodrics I., Máté III. Edző: nincs. Rekkenő hőségben, közepes iramú .mérkőzésen igazságos, döntetlen -íredmény született. Az első félidő .elején a KTE némi fölénybe jut, azonban a Vasas is veszélyeztet egy­két lefutással. A 20. percben Bod­rics hosszú szöktetésével Máté le­futja a Vasas védelmet és 10 mé­terről a kifutó kapus mellett a bal­sarokba lövi a labdát. 0:1! Ezután élénkebb lett az iram. A 29. perc­ben Iványi beadását Pintér elnezi, és Papcsik 8 méterről az üres ka­puba vágja a labdát. 1:1! A Vasas lendületben van és a 34. percben egy szépen vezetett támadás után István fl V megszerzi a vezetést, 2:1! A félidő végéig a Vasas támad. A második félidő KTE góllal kez­dődik. El sem telik az első perc, s Bodrics átadásából Berende öt mé­terről nagy gólt lő. 2:2! Ezután ke­ményebbé válik a játék, sok a sza­badrúgás mindkét oldalon. A KTE keveset foglalkoztatja legveszélye­sebb csatárát, Mátét, bár fedezet­párja révén mezőnyfölényt harcol ki. A 36. percben a Vasas védői sza­bálytalanul szerelik Mátét. 35 mé­terre a kaputól rúgja a szabadrú­gást Mészáros, Cseh aláfut a lab­dának, és felette az üres kapuba hull a labda. 2:3! Nemsokáig tart a KTE öröme, mert a 40. percben egy baloldali támadás után Iványi a 16-os sarkából a bal alsó sarokba lövi az egyenlítő gólt. Pintér későn vetődött. — Az utolsó öt percben minkét csapat az eredmény meg­tartására törekszik. Jók: Kanyó, Zentai, Iványi és Isí- vánffy, illetve Bitó, Mészáros, Kuti és Máté III. A játékvezető általában jól vezette a mérkőzést. Lottó -nyeremények | ( apb ÓhirdetÉsek ) A 15. játékhéten 2 316 121 szel­vény érkezett a Sportfogadási és Lottóigazgatósághoz. Egy nyerő- osztályra 868 545.37 forint összeg jut. A négytalálatos szelvények között — tekintettel arra, hogy öttalálatos szelvény egy sem akadt — ennek kétszeresét, 1737 090 forint 74 fillért oszta­nak fel. Négytalálatos szelvény kilenc volt, ezekre egyenként 193 010 forint nyeremény jut. Há­rom találatot 1585 szelvényen ér­tek el, a nyereményösszeg egyen­ként 547.50 forint. A kéttalálatos szelvények darabszáma: 50 980. a nyereményösszeg egyenként 17 forint. A négytalálatot elért szel­vények száma a következő: 765 804, 1 223 068, 2 286 579, 2 701 502, 2 733 183, 2 669 993, 2 995 693, 2 997 590, 3 134 408. Az elmúlt héten egyébként a következő öt számot húzták ki: 9, 12, 42, 65, 89. DIESEL-MOTOR, kétüte­mű, 60 HP, percenként 600 fordulatú, Buckau— Wolf gyártmányú indító- berendezéssel együtt eladó. Budapest, VIII., Salétrom u. 4. Díszkerá­mia és Műanyagjáték H. Sz; 961 KECSKEMÉTI Katona József Színház .lllUlllillllllllllilllllllllilllllillilllJllllllllllliillllillllilllillllllllllli VENDÉGJÁTÉKA a bajai KÖZPONTI MOZIBAN. Június 18-án, este 8 órakor Lehár: »VÍG ÖZVEGY* nagyoperett. IMIozik Mt Sehlarbot mesterhármasa után kiállították Bácsalmási Petőfi—Soltvadkerti TE 4:1 (1:0) Bácsalmás, — 800 néző. — Vezette: Magyar. BÁCSALMÁS: Magosi — Petncs, Piukovics, Wachtler — Böröcz, Po­percben durvaságért kiállítja. — A vadkertiek most kissé lábra kapnak és sikerül is nekik Drab révén szé­píteniük az eredményen. 3:1! A 26. — * Borcsik. Schlarb. Mezei, percben Mezei átjátssza az egész lyák Ősz, Petrekanics. Edző: Folz. SOLTVADKERT: Viszkok — Zsik- la ll.. Zsikla I.. Tribl — Hachbold, Hídvégi — Mészáros II., Mészáros I., Bezsenyi, Drab, Huszár. Edző: Makó. Tapogatózó játékkal kezdődik a mérkőzés és a helyiek fölényt har­colnak ki az első félórában, amit Schlarb és Mezei fölé lövései jelez: aek. A 31. percben egy balról jövő beadást Schlarb a hálóba fejel. To­vábbra is a bácsalmásiak vannak fölényben, de a góllövés nem megy nekik. _ Fordulás után Schlarb mar az első percben javít az eredményen, sőt a 16. percben a harmadik gólt is be­lövi a vadkertiek hálójába. További gollövésre azonban nem nyílik al­kalma, mert a játékvezető a 22. MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 2. Bácsalmási P. 15 3. Kecskeméti H. 15 4. Kkfházi V.-Ép. 15 5. Kkhalasd K. 15 6. Kecskeméti Ép. 15 7. Kiskőrösi P. 15 8. Soltvadkert 1» 9. Kecskeméti V.* 16 * Visszalépett. 8 5 2 25:13 21 10 1 4 21:15 21 9 2 4 23:17 20 8 3 4 29:20 19 7 2 6 22:17 16 5 5 5 17:14 15 5 1 9 18:33 11 3 4 8 13:28 10 — 3 13 11:22 3 X; ; 2; X, 1; vendégvédelmet és beállítja a vég­eredményt. A bácsalmásiak fölényt harcolnak ki. s egyik támadásuk­nál a 35. percben Petrekanics és Zsikla II. harcolnak a labdáért, amikoris a játékvezető, nagy meg­lepetésre, mindketiőjüket kiállítja. Az utolsó tíz perc is bácsalmási fö­lénnyel telik el. Jók: Magosi, Piukovics, illetve Zsikla I., Drab és Huszár. Magyar játékvezető, főleg a második félidő­ben, gyengén működött. usora Június 18-án, kedden: Baja Uránia: Boszorkány. 1— Baja Szabadság: Elárult szere­lem. — Jánoshalma: Ünnepi vacsora. — Kalocsa: Nevetés a paradicsomban. — Kecel: Ali Baba. — Kecskemét Árpád: Kis­dobos. — Kecskemét Városi: Kapitány és hőse. — Kiskőrös: Zaiameai bíró. — Kiskunfélegy­háza: Oké Néró. — Kiskunha­las: Űj ember kovácsa. —Kun- szentmiklós: Koncert. — Tisza- kécske: Bakaruhában. A Bugacpusztai Állami Gazdaság nagyobb mennyiségű lovat és betanított csikókat árverez június 21-én, Kiskun­félegyházán a piacon. 926 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi tér 1; sz» Telefon: 25—16. 26—19. 11—22 Felelős kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér Üa* Telefon; 17—09 Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét. Telefon: 15-29. 27-49 Felelős vezető: Szűcs Béla igazgató Megvédheti baromfiállományát gyümölcsösét, házatáját Pálmai-féle engedélymenti riasztó pisztollyal. Vadaszpuskánál nagyobbat szók Éjjeli őröknek nélkü­lözhetetlen. Ára: 50.— Ft, lövedék 50 fillér darabon­ként, plusz csomagolás. Utánvéttel vasúton küldi özv. Pálmai Jánosné, Kecskemét, Csongrádi út 44. Pontos címet és vasútállomást kérek. 4477 I« U 2. 2. X, I, 2i ELADÓ 125-öe piros Danuvia, Kecs­kemét, Bem utca 4. 4473 ELADÓ 2 darab sertés. Kecskemét, Temes tér 8. 4432 CSERKESZÖLŐ GYÓGYFÜRDŐ vezetősége szeretettel várja az üdül­ni és gyógyulni vágyókat. Nyitva­tartási idő minden nap reggel 7 órá­tól este 8 óráig. 965 ELADÓ 5 hold föld, benne 3 hold szőlő, megfelelő lakásokkal. Jakab- szállás 95., 14. km-nél. 966 ELADÓ fél utcai házrész. Érdek­lődni: Kecskemét, Arany János u. 10. Ferenczy. 4474 JÓ állapotban lévő konyhabútor és ágyak eladók Kecskemét, Kórház u. 8/a. _(Ürgés.)_ 4475 KÉSEITEK épület- és búíormunká- kat fizetési kedvezménnyel. Kecs­kemét, Borz utca 16. 4476 3 ÉS FÉLTONNÁS gumis kocsi el­adó. — Megtekinthető: Kecskemét, Muszály, Ojtözi utca 12. 4464 ÚRIHEGYBEN eladó 2 hold szőlő tanyával az állomáshoz 5 perc járás. Értekezni: Kecskemét, Ürihegy 23, Halasi Jánosnál, vagy Cserép utca 30, Kovács Lászlónénál. 4463 ELADÓ Kecskemét, Mária-hegj^ 15 c. alatti ház. mellékhelyiségekkel, 374 I négyszögöl kerttel. B. Kovács Pál. ! _______________________ 945 . EL ADÓ Kecskemét, V., Károlyi u. 15. számú ház felerésze (nádas). x DONGÓ-MOTOR, príma, eladó, fél­áron. Kecskemét, Kálmán király u. 3. Tóth, motorszerelő. 956 ELADÓ kocsira szerelt szecskavágó, körfűrésszel, smirglikővel fölszerel­ve. Kecskemét, Szolnoki-hegy ll. sz. Szabó János, Kinizsi Konzervgyár mellett. 4472 MOGYORÓSI LAJOSNÉ~ Zsoldos Ilo­na szülésznő, ismételten megkezdte működését. Kecskemét, Bocskai utca 10. 4468 ELADÓ kifogástalan állapotban; zöld Pannónia-oldalköcsi. Kecskemét, Ku* rucz körút 27/a. 94# ELADÓ Kecskemét, VIII, Üjerdő üi 7. sz. ház belső része. 1 szoba, konyha; 2 kamra, szín, fearacsi János. 926 800 KöBCENTl^. oldalkocsis motor* kerékpár, kifögástalan állapotban eladó. Érdeklődni vasárnapokon, — Kecskemét, BÄnjk bán utca 5. 958 kereszthúros, —1 Kecskemét, Kő-* 954 fecskémét, Bánjli b ióN GORA, príma", íegbízásból el átló. ZONGi meg rösi utca 7. HASZNÁLT hangszereket veszek; eladok, Szobotka hangszerkereskedőj Kecskemét, Körösi utca 7. Udvar­ban. 355 350-ES JAWA, úpszerü állapotban el-i adó, Szabó Jánfts, Szabadszállás, — Bethlen G. u. 2J 4455 ELADÓ, azonnal beköltözhető két-* szobás családi ház. Kecskemét, Sziget utca 14. 4173 IGEN jó karban lévő 125-ös Csepel motorkerékpár eladó. Dr. Balogh László, Úszód. 4461 ELCSERÉLNÉM nagy szoba-konyha, spejzből álló lakásomat két szoba, konyha, előszoba, spejzből álló la­kásért, ráfizetéssel. Kecskemét, Be- rényi Pál utca 7. 909 ELADÓ 800 négyszögöl szőlő Kláber- telepen. Értekezni lehet Keresztes Imrénél. Kecskemét, Méntelek 206. 4449 KECSKEMÉT, Jókai utca 12. sz. ház eladó. Részben beköltözhető. Budai öröklakással is cserélhető. Érdek­lődni helyszínen. 929 Hirdessen a Peiöíi Népében HALLÓ! HALLÓ! Műsoron est a Sörkertben, 17-én este 9 órai kezdettel (rossz idő esetén a Béke-étteremben) VAS T A P S címmel. FELLÉPNEK: VERTES NELLI bAnóczi pál SZÉKELY ENDRE fővárosi előadóművészek. KITŰNŐ MŰSOR, ZENE, TÁNC, HANGULAT. Mindenkit szeretettel várunk. Belépődíj: 4 forint. Kecskeméti Vendéglátó Vállalat Vezetősége 939 Cserélje lisztjét kenyérre! <• A Kiskunfélegyházi Sütőipari Vállalat Molnár Béla utca 1. sz., Bercsényi utca 34. sz. sütőüzeme, Kiskunmajsa, Árpád utca 2. sz. telepén lehet lisztért kenyeret cserélni, valamint Kiskunfélegyházán és a járás területén levő népbolt és a földművesszövetkezetek által kijelölt üzletekben. Időt takarít meg, megkíméli magát, 880 ha lisztjét KENYÉRRE cseréli! Termelőszövetkezetek! ............. Ál lami Gazdaságok! FIGYELEM! Egyéni gazdák! —--------­A barack minőségének javítása érdedében végezzünk a barackiákon ritkítást. Termeljünk magasabb jövedelmet bistosító export minőségű barackot, tehát ritkítsunk, A ritkítással barackfáinkat megóvjuk a nagy termés következtében előállható tömeges gulaütéstől is, MEh Kecskemét, 913