Petőfi Népe, 1957. június (2. évfolyam, 126-151. szám)

1957-06-04 / 128. szám

t'ereséggel fejezte be a Bajai Építők a megyei bajnokok tornáját Gyulai Hunyadi-Bajai Építők 3:1 (2:1) Gyula* — 1300 néző. — Vezette: Hamar. BAJAI ÉPTTÖK: Diszl — Francia, Gyurkity, Kiss — Bogárdi. Vojno- vics — Kreisz, Ceglédi, Kapity II., leket. Rapity I. Edző: Vágó Zoltán. Az erősen tartalékos bajai csapat jó iramban kezd. A 11. percben Te­két keresztlabdájával Kreisz elfut, és a 16-os sarkáról bombalövést zú- ;iít a kapura, de a labda a kapufán csattan. A 17. percben egy veszély- jennek látszó gyulai támadás vé­gén Francia hibájából a gyulaiak megszerzik a vezetést; 1:01 Tovább­ra is az Építők támadnak, mégis a 22. percben a hazai csapat, szintén védelmi hibából éri el a második gólját. 2:0! A 34. percben Kreisz egyéni játék után a kapust is kicse­lezve javít az eredményen, 2:11 A 38. percben Gyurkityot állón rúg­ják, s ettől kezdve a középhátvéd sérülten és tartózkodóan játszik. — Szünet után már a 3. percben be­biztosítják a gyulaiak a győzelmet egy balszerencsés góllal. A továb­biakban szemre szép, de eredmény­telen játék folyik. A bajai csapatból Rapity I. és Kreisz játéka emelhető ki. 4 másod itt félidőben elkészült erejével a Soltvadkert Kecskeméti TE— Soltvadkerti TE 4:0 (1:0) Kecskemét, — 1200 néző. — Ve­zette: Török (Hódmezővásárhely). KTE: Vitkovics — Toricska I., Bitó. Seres Kuti, Mészáros — Krivi, Berende, Karazsia IV., Bod­ies 3., Máté III. SOLTVADKERT: Vass — Zsikla n., Zsikla I., Lehóczky II. — Hach- oold, Jávor — Mészáros I.. Hídvégi, Bezsenyi, Mészáros II., Lehóczky I. Két ellentétes félidőt játszottak a csapatok. Az első félidőben a ven­dégek egyenrangú ellenfelek voltak, a második félidőre azonban elké­szültek erejükkel és a második gól itán fel is adták a küzdelmet. Az I. félidő első húsz percében inkább a vadkertiek támadtak és szép játékot is mutattak, de ered­mény nélkül. A 25. percben esik a félidő egyetlen gólja. A 16-ostól mintegy öt méterre. feleslegesen -rézzel húzzák le a labdát a vad­kertiek. Bitó szabadrúgása Karazsiá- ioz kerül, aki a tétovázó vadkerti védők között közelről a hálóba lő, 1:0! Továbbra is a hazaiak támad­nak, mégis az utolsóelőtti percben a vendégek egyenlíthetnének, de Lehóczky I. labdáját Mészálos I. a kapu szájából fölé emeli. A II. félidő első negyedórájában még birja a vadkerti védelem a nagy nyomást, de azután a formá­ba lendült KTE csatársor biztosan nyeri a mérkőzést. A 16. percben az előrehúzódó Mészáros bombalövése a kapu balfelső sarkába vágódik. 2:0! Majd a 25. percben Máté III. pontosan iveit beadását Berende mintaszerűen a hálóba fejeli. 3:0! A 32. percben ismét Máté IIL fut el, s beadását a teljesen tisztán álló Karazsia élesen a kapuba vág­ja. 4:0! Jók voltak a KTE-ből Bitó. Mé­száros, Máté III. és Berende, a Solt- vadkertből a két Zsikla és Bezse­nyi. Török játékvezető jól vezette a könnyű mérkőzést. Formába lendültek a% Építők csatárai Kecskeméti Építők—Kiskőrösi Petőfi 4:0 (1:0) Kiskőrös, — 1000 néző. — Vezette: Kovács R. K. ÉPÍTŐK; Varga — Kunszt, Sz. Magy, Csorba — Márldi. III., M. Tóth — Nyúl, Laczi I., Szabó, Mikus. Pu- iai IV. Edző: Dragollovich. KISKÖRÖS: Csömör — Varga II., Martinovics, Helmli — Daubner, Ko­ren II. — Gacs, Szentgyörgyi, Ba­logh. Jasusa, Kiss. A hazai csapat lendül támadásba és az első félórában fölényt harcol ki. Három gólhelyzetük is akad, de mind a háromszor mellé lövik. A 28. percben Pulai húzódást szenved, s ettől kezdve csak statisztál. A 30. percben Csömör mintegy 20 méter­ről kap lövést. Kapufára tolja s a lepattanó labdát Mikus gólba lövi. A gól után kiegyenlített játék fo­lyik, de egyik csatársor sem tud eredményes lenni. A II. félidő első öt percében még megkísérlik a hazaiak megfordítani az eredményt, de a 7. percben meg­pecsételődik a sorsuk. Szabó ügye­sen elfut és jól helyezett labdájával szemben a kiskőrösi kapus tehetet­len. A 13. percben Martinovics sa­ját hálójába gurítja a labdát egy kavarodásnál. A 30. percben szépít­hetne Kiskőrös, de Gacs a 11-est fölé lövi. Az utolsó gól a 41. perc­ben esik Szabó révén. A belső bajokkal küzdő kiskőrösi csapat lélek nélküli játékával meg­érdemelten szenvedett vereséget a javuló formát mutató Építőktől. A kecskeméti csapatból .jók voltak: .— Sz. Nagy. Márldi, Szabó és Mikus, a kiskőrösiek közül különösebben senkit sem lehet kiemelni. A játék­vezető ellen nem volt kifogás. KECSKEMÉTI Katona József Színház Fölényes győzelem am éllovas ellen Kkfélegyházi Vasas-Építők—Bácsalmási Petőfi 4:0 (3:0) Kiskunfélegyháza, — 1500 néző. — Vezette: Stark (Szeged). F. VASAS-ÉPlTÖK: Cseh — Diny- nyés, Kanyó, Szabó II. — Zentai, Jókai — Iványi, László, Istvánffy, íTrontron, Papcsik. Edző: Palatínus. BÁCSALMÁS: Harczi — Wachtler, Schlarb. ősz — Pólyák. Böröcz — Borcsik, Mezei, Folcz, Sevaracz. Pet- '.akanics. Edző: Folcz. Nagy meglepetésre a hazai csapat alósággal lelépte a csoportelső Bács­almást. A helyzetek alapján na­gyobb arányban is győzhetett volna a feljavult Vasas-Építők. Azonnal a hazaiak támadnak és Papcsik két nagy lövése zúg el a <apu mellett. A 12. percben Papcsik iólívelt labdáját Istvánffy felugorva a hálóba fejeli. 1:0! Három perccel később Frontron indít el jó táma­dást és beadott labdája Istvánffy tói Lászlóhoz kerül, aki 18 méterről ha­talmas gólt lő. 2:0! Ezután a vendé­gek is támadnak, de Cseh kétszer is bravúrral véd.. Schlarb 30 méteres szabadrúgását pedig a kapufa menti. Az utolsó előtti percben újra Front­ron ugratja ki Istvánffyt és a közép­csatár eredményes. 3:0! Fordulás után továbbra is a hazai­ak irányítják a játékot, a bácsalmá­siak azonban keményen védekeznek, mégis a 21. percben Papcsik lefutja a védelmet és nehéz szögből gólt lő, 4:0! Mezőnyjátékkal ér véget a mér­kőzés. Jók: Kanyó (a mezőny legjobbja), Dinnyés, Szabó és Frontron. illetve Ősz. Pólyák és Sevaracz. Stark já­tékvezető kifogástalanul vezette a mérkőzést. Hegyei Ili. osztály 9-ik fordulójának eredményei BÁCSALMÁSI CSOPORT: Tataháza—Borota 1:3 (0:2), Bácsal­más II.—Kisszállás 9:0 (3:0). Maté- u-lke—Jánoshalma II. mérkőzésen a lánoshalmi csapat nem jelent meg, így a két pontot 0:0 sólaránnyal VTiUételke kapta. DUNAVECSEI CSOPORT: Kunszentmlklós—Dunaegy háza 2:1 ;0:0). Szalkszentmárton—Apostag 1:4 Szabadszállás—Bösztör 3:0 (0:0), Tass—Dunavecse 0:1 (0:0). KALOCSAI CSOPORT: Kai. Szpartakusz—Kai. Traktor 6:0 3:0). Homokmégy—Dusnok 1:0 (1:0), Foktő—Miske 2:2 (2:1). KECSKEMÉTI CSOPORT: Szánk—Lajosmlzse II. 5:3 (3:2, — Kecskeméti Előre—Helvécia 3:3 (3:0), Hetényegyháza—KTK II. 2:2 (1:1). KISKOROS! CSOPORT: Kaskantyú—Csengőd 2:1 (0:0)1!, — Soltszentimre—Bocsa 10:3 (3:1). Tab- di—Akasztó 2:4 (1:2), a Tázlár—Kis­kőrösi Petőíi III. mérkőzés két pontját 0:0 góíaránnyal a kiskőrö­siek meg nem jelenése miatt Táz­lár kapta. KISKUNFÉLEGYHÁZI CSOPORT: Kunszállás—KTK II. 2:0 (0:0). Jász- szentlászló—Lakitelek II. 1:1 (1:0). F. Vasas-Építők II.—Alpár 0:3 (0:1). Bu­gac—F. Bányászati Gépgyár 0:9 (0:3). oooooooooooooooooo OO o-o MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állasa VENDÉGJÁTÉKA A BAJAI KÖZPONTI MOZIBAN. Június 4-én, este 8 órakor Molnár—Zerkovitz «DOKTOR ÜR« zenés bohózat 3 felvonásban. SZEKSZÁRD Június 4-cn, este tél 8 órakor Dumas: »A KAMÉLIÁS HÖLGY« dráma 3 felvonásban. 1. Kecsk. TE 14 8 4 2 22:10 20 2, Kecsk. H. 14 9 2 3 21:14 20 3. Bácsalmási P. 14 9 í 4 17:14 19 4. Kkfházi V.-Ép. 14 8 2 4 26:17 18 5. Kecskeméti Ep. 14 5 5 4 17:13 15 6. Kkhalasi K. 13 5 2 6 18:16 12 7. Soltvadkert 13 3 4 6 11:21 10 8. Kiskőrösi P. 14 4 1 9 15:31 9 9. Kc-csk. V.* 16 — 3 13 11:22 3 Miozik Mi lusore Június 4-én, kedden: Baja Uránia; Boszorkány. — Baja Szabadság: Boszorkány. — Jánoshalma; 306-os ügy. — Ka­locsa: Hajnalodik. — Kecel: Sze­gény szerelmesek krónikája. — Kecskemét Árpád: Élet háza. — Kecskemét Városi: Boszorkány. — Kiskőrös: Don Juan. — Kis­kunfélegyháza: Bakaruhában. — Kiskunhalas: Vörös és fekete II. — Kunszentmiklós: Az én fele­lősségemre. — Tiszakécske: Tánc és szerelem. ÉRTESÍTÉS! Értesítjük a vásárló közön­séget, hogy a 49-es "Tej- csárda« Kecskemét, Szé­chenyi téren, minden vasárnap reggel 7—10 óráig nyitva tart. Kecskeméti Kisker. V. 855 VASÁRNAPI SPORTEREDMÉNY EK NB I: Az 1957. tavaszi labdarúgó- bajnokságot a Vasas csapata nyerte elsőizben, miután a Szombahelyt 6:0 (4:0) arányban legyőzte, A íorduló ég a tavaszi bajnokság legnagyobb meglepetése az MTK 5:0 (2:0i ará­nyú súlyos veresége Salgótarjánban. További eredmények: Ferencváros— Pécs-Baranya 3:0 (2:0), Újpesti Dózsa —Tatabánya 1:0 (0:0). Dorog—Szeged 2:0 (0:0). Csepel—Honvéd 4:2 (1:2). — Nemzetközi mérkőzések: Diósgyőr— Sztálinéi Sahtyor 4:1 (2:0). Debrecen —Lubljanka 2:0 (1:0). Birkózásban az isztanbuli szabad­fogású birkózó VB-n négy döntetlent és egy vereséget értek cl birkózóink. * Visszalépett Töltse szabadidejét Baján, a dunaparti Türr­emlékműnél, festői környe­zetben, jún. 9-én megnyíló DUNAGYÖNGYE üdülőtelepen. Bajai halászlé. Ételek, ita­lok. Sütemény. Fagylalt. Presszó. — Tánc. Turistaelhelyezés sátrak­ban. — Nyitva: reggel 7- től este 11-ig. 869 Csalt nagy küzdelem után adta meg magát a l/alasl Kinizsi Kecskeméti Honvéd—Halasi Kinizsi 2:1 (2:1) Baromfitenyésztők! FIGYELEM! Naposbaromfi (csirke, pulyka) a íöldművesszövetkezeteknél olcsó áron beszerezhető, FÉRFIAK! Jöjjetek dolgozni a Várpalotai Szén- bányászati Tröszthöz. Átlagkereseti lehetőség 1300 Ft. Jelentkezni lehet és bővebb felvilágosítással szolgál­nak a városi és járási munkaerügaz- dálkodási csoportok, Kecskemét, Ta­nácsháza, félemelet 3. sz. 779 ~ EGÉR-, — PATKÁNY­és rovarirtást helyben es vidéken szakszerűen végez a Községgazdál­kodási Vállalat, Kecskemét, Deák tér 4. 655 FELVÉTELRE KERESÜNK nagy gyakorlattal rendelkező aszta­lost és férfi segédmunkásokat. Ér­deklődni: Kecskemét. Széchenyi tér 19. sz. alatt. ______________________ 847 VA SVÁZAS modern szélmalomszer- kezet állványzattal, teljes felszerelés­sel eladó. Alkalmas gazdasági gé­pek. daráló, vízszivattyú, áramfejlesz­tő meghajtására. Bővebb felvilágosí­tást ad Balogh Lajos, Pécs, Móricz Zsigmond u. 3. FETŐFl NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Báos-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi tér 1. sz. le le ton: 25—16. zö— I9j 11—22 Felelős kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér l?ai Telefon; 17—09 Bács-Klskun megyei Nyomda V* Kecskeméti — Telefon: 15—29 5 ei eins vehetői Szűcs Eáia tsaigatc Kiskunfélegyháza, — 1800 néző. — Vezette: Farkas (Szeged). KECSKEMÉTI HONVÉD: Doszkocs — Vajas, Máriás, Borbély — Szabó, Poszlancsek — Halász, Tombácz, Kiss II., ördögh, Solymosi. Edző: Szabó. HALASI KINIZSI: Bakos — Tur­csik, Hődör, Vályogos — Schverla, Radnai — Gál, Vad, Csermák, Vár­hegyi, Varga. Edző: Ónodi. A vendégcsapat nagy lendülettel kezd, de a Honvéd-védők mindent tisztáznak. A hazai csapat fokozato­san átveszi a játék irányítását, 6 fő­leg szélsői révén veszélyeztetnek. A 23. percben a vendégelt szerzik meg a vezetést. Varga a balszélről szé­pen ível bef Doszkocs rosszul nyúl a labdáért, s az a kezéből a hálóba perdül. A váratlan gól mindkét csa­patot felrázza, s a halasiak a 27. percben egyenlítehek. Solymosi egy hosszú labdával kjugvik, s nagy gólt lő a felső sarokbja, 1:1! A 40. perc­ben Kiss II. kiugratja Halászt* aki a kifutó kapus mellett a hálóba he­lyezi a győztes gólt. 2:1! Szünet után még élénkebb a játék. A 19. percben a kiugró Várhegyi lá­bára verődik Doszkocs és súlyos sé­rülést szenved. A kapuba Borbély' áll be, s két nagy gólhelyzetet is tisz­táz. Az utolsó tíz percben ismét a hazaiak támadnak. Jók: Máriás, Borbély, Szabó. Posx- lancsek, illetve Hődör, SchverJa. Rad­nai és Vad. Farkas játékvezető na­gyon gyengén vezette a mérkőzést Sikeresen szerepeltek megyénk lovassportolóí a békéscsabai országos bajnokságon Megyénk lovassportolói ezúttal is igen szép eredményt értek el a Bé­késcsabán megtartott országos, illet­ve nemzetközi lovasbajnokságon. Rászt vettek megyénkből a Kiskun- halasi Dózsa, az Izsáki, a Bugaci és a Hildi MEDOSZ lovai és lovasai. A Kiskunhalasi Dózsa lovasai ez­úttal is bebizonyították, hogy ko­moly sportíegyelmükkel, felkészült­ségükkel és tudásukkal méltók me­gyénk legjobb lovassportkörének cí­mére. Ugyancsak jól megállták he­lyüket az Izsáki MEDOSZ lovasai is. A nyeretlen lovak díjugratásában II. helyezést ért el Kovács Gábor (H. Dózsa), Huzgáló nevű lován es Hiding József (H. Dózsa), Levél ne­vű lován. A 120 cm-es vpdászugratáshan 105 lovas induló kijéül Mészáros Pelei (H. Dózsa) Indulat nevű lován má­sodik helyezett Jett. Ugyancsak hi­bátlan lovaglássá) a kezdő lovak 101 om-es díjugratásában harmadik helyre került. A színvonalasai megrendezett há­romnapos versenyen részt vettek a Komán Népköztársaság Kecolta Sportkör ifjúsági lovasai is. ( apróhirdetések) KERESEK szoba-konyhás lakást, — költségmegtérítéssel. — Kecskemét, Vak-Bottyán utca 11. Pápai. 830 KECSKEMÉTEN, a vasút mentén fél hold föld eladó, házhelynek is alkalmas. Érdeklődni: Kőrösi-hegy 26. Vörösmarty Mihályné. 4363 ELADÖ 1 hold szőlő és 3 hold szán­tó. Kecskemét, Helvécia, 62. 351 HÁZASSÁG céljából megismerked­ne komoly dolgozó férfivel, közép­korú, ref. nyugdíjjogosult nő. Leve­leket: ..Pünkösd“ jeligére a kiadó- hivatalba. 4347 TOKAJI aszú-finomságú őriz ling kapható 25 literenként. Kecskemét, Jókai u. 6. iroda. 4372 ELADÓ 5 hold föld, benne 3 hold szőlő. Halasi országút mellett, 14 km, lakásokkal. Érdeklődni a hely­színen. í>65 JÖ állapotban lévő igáskocsi eladó. Csongrádi út 1. sz. 366 KUNBARACSON, Szélmalom dűlő­ben eladó 22 hold föld tanyával. — Érdeklődni: — Ladánybene, Széktó, Kis Juhász Ödön. 4373 VARRÓGÉP eladó Kecskemét, Nyíri út, utolsó villanypózna mellett. 4374 UTCAI bútorozott szoba két férfi részére kiadó, Kecskemét, Damja­nich utca 10. 4375 ELADÓ házrész Kecskeméten, köz­ponton, beköltözhető lakással. Ér­deklődni: Szamuelli Tibor (Szent Gellert) utca 1. sz., délután 5 órá­tól. 4376 KOVÁCSMESTER elhelyezkedne ter­melőszövetkezetben. Cím: Szűcs Já­nos kovácsmester, Szarvas. 812 KOLTSÉY^MEGTÉRÍTÉSSEL keresek l szoba, összkomfortos lakást a bel­területen. Cím: Kecskemét, Magyar Hirdető. 846 KŐMŰVES szakmunkásokat és tizen­nyolc éven felüli férfi segédmunká­sokat vesz fel a Bács megyei Álla­mi Építőipari Vállalat komlói bá­nyászlakás építkezésre. — Jelentke­zés: Baján. Április 4-e tér 10. szám alatti építésvezetőségen, vagy a já­rási tanács munkaerőgazdálkodási csoportjánál. 839 SZEGED, belvárosi egyszobás, össz­komfortos lakásomat elcserélném Kecskeméten hasonlóért vagy na­gyobbért. Értesítést a kiadóba. — Szeged—-Kecskemét jeligére kérek. 4357 1 DARAB, gyalúpad eladó. Kecske­mét,_Csillag u. 1 b. 4378 VÁLYOGOT készítek eladásra, sa­ját anyagomból, megrendelést elő­re is felveszek. Kecskemét, Lestár tér 1. Házfelügyelő. 8b? 125-ÖS Csepel eladó. Kecskemét. Be- zerédi utca 2. Megtekinthető: 7—4-ig. 4371 ELADÓ 2 családi ház Kecskeméten, vétel esetén elfoglalható. Érdeklőd­ni: Dárdai telep III. u. 27. 4326 KŐFARAGÓ, MÜKÉSZITÖ ASZTALOS ÉS ASZTALOS­IPARI SZEGEZÖLAKATOS szakmunkásokat vesz fel kecskeméti telepére a öáes megyei Állami Épí­tőipari Vállalat. — Munkásíelvétei Kecskemét. Bánik bán utca 1, Baja, Április 4 tér 10, vagy a járási taná­csok munkaerögazdálkodási csoport­jának ___________■______________838 HA SKÖTŐ, séjrvkötő, talpbetét — újak és javítások. Gyulai, Kecske­mét, Gáspár András u. 9. 4316 BOROSHORDÓK, különböző méret­ben, ugyanott kocsmai jégszekrény eladók. Nagybaracska, Erzsébet u. 1., Szabó István. 4361 KISIPARI fehér, mély gyermekko­csi eladó. Kecskemét, Bethlen város 62. Porta. 436.0 ELADÓ 2 hold szőlő tanyával Kecs kémét, Szarkáa 135. Kerekes József. Sä: 8 HOLD föld örökáron eladó két té­telben. Városföld 205. sz. Szabó Já­nos. 435 ö 2 SZOBA-KONYHÁS, mellékhelyisé-* gekből átló kiskunhalasi lakást elcse­rélnék hasonló kecskemétiért. Címet a Petőíi Népe kiadóhivatalába ké- i*ek. 4348 ZONGORA, príma, kereszthúros, körpáncélos, acéltokés, eladó. Kecs­kemét, Körösi u^ca 7. _____ 862 EZ ERMESTER KTSZ hídmérlegek javítását és újak leállí­tását vállalja. Kecskemét, Bem utca 12. sz.. telefonjlO—35.___________ 4371 EL ADÓ Kecskemét. Füzes u. 27. sz. ház. egy szobá, mellékhelyiségek!;:-! elfoglalható. 4365 KÜLÖNLEGES, VITRIN ES, VILÁGITÖS REKAMIÉK, AGYREKAMIÉK, fotelek, székek, epedával, jótállás-* sál. Kürti kárpitos. VI. Nagymező u.* 28. 78tt ” fagylaltgép azonnali javítása helyszínen. Mindenféle lakatosipari, rézműves, autójavítási munkákat garanciálisán vállal a Kiskunfélegyházi Autó- és Gépjavító KTSZ . 619 Telelőn: :IT6. A KISKÖRÖS! SÜTŐIPARI VÁLLALAT elcserélné 1,5 tonnás »Opel-Blitz« generálozott, jó állapotban levő tehergépkocsiját, jó állapotban levő 2—2,5 tonnás tehergépkocsiért. Érdeklődni lehet bármely napon. Telefon: 67. 850 Továbbtenyésztésre vagy hizlalásra igen alkalmas 50—80 kg-os Cornwall süldők eladók a Bugaci Állatni Gazdaságban. 835