Petőfi Népe, 1957. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1957-05-07 / 104. szám

Katona József Színház Ä megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság új sorsolása mindig gólképtelen a csatársor Komlói Bányász—Kecskeméti Dózsa 3:0 (0:0) MIIiüi Kecskemét — 1000 néző; — Vezette Szelei. KOMLÖ: Magyar — Kanizsa, Pre- loger (Daum), Kripl — Polgár, Kol- mann — Korom, Udvaros, Szám, Molnár, Gerencsér. Edző: Czibolya Mihály. KECSKEMÉT: Kőrös (Bódogh) — Tordasi, Határ, Kerepesi, — Csor­dás, Burza — Nagy, Boros, Kövesi (Máthé), Laczi II., Bényi. Edző: To­me cskó József. A hűvös, esőre hajló idő sok né­zőt otthon marasztott. A már NB i-es csapatnak számító komlóiak szép gurigálós stílusban játszottak. Jó darabig mezőnyjáték folyt a pá­lyán némi komlói fölénnyel. A Dó- zsa-védelem és főleg a Csordás— Burza fedezetpár jói hárítja a Bá­nyász támadásokat, sőt a csatársort is sokszor előredobják. A legveszé­lyesebb itt Nagy. Az utolsó üt perc a Dózsáé. Ekkor hagyja ki a mér­kőzés legnagyobb helyzetét Csor­dás. Három lépésről a kapusba lövi a labdát. Fordulás után a vendégek kapnak jobban lábra. Két szögletet is ki­harcolnak és a másodikból — Bó­dogh hibájából — a vezetést is meg­szerzik. A 16. percben Boros is és Bényi is egyenlíthetnének, de lövéseiket nem kíséri a szerencse. A 22. percben adódik a mérkőzés legszebb jelene­te, amikor Daum 30 méteres lövését Bódogh a jobb felső sarokból húzza le. A 30. és 32. percben végkép el­dől a mérkőzés sorsa. A Bányász Molnár és Gerencsér révén -két gól­lal bebiztosítja a győzelmet. Az utolsó percben Nagynak van még kitűnő helyzete a szépítésre, de lö­vése fölé megy. Az elmúlt nyolc nap alatt 16 gólt kapott a Dózsa, s ezzel szemben kettőt rúgott. A csapat most volt a mélypontján, s a komlóiak ellen már javuló formát mutatott. Re­mélj ük, hogy a Salg. SE ellen már a góllövö cipőjüket i.s megtalálják a csatárok. A védelmi hármasból Tordasi emelkedett ki, de a másik kettő is javult. Meglepő volt a ,,tar­talék'- fedezetpár játéka. Nemcsak Csordás volt jó. de Burza is bizta­tóan játszott. A csatársorba Nagy gyorsasága és Boros technikája vitt éietet, bár ő is sokszor lassú volt. Általában a három belsőn sok a súlyfelesleg. Benyit Laczi II. nagyon elhanyagolta. Szelei játékvezetése ellen különösebb kifogás nem me­rült fel. tíitó gólképes volt Bácsalmási Petőfi—Kecskeméti 1E 3:2 (1:0) Bácsalmás — 1000 néző. — Vezette: Dnodi (Szeged). BÁCSALMÁS: Harczi — Wachtier, Schlarb, Ősz — Böröcz, Pólyák — Borcsik, Horváth, Cséfalvy, Mezei, Sevarac. Edző: Folcz. KECSKEMÉTI TE: Pintér — To- ncsKa I., Bitó, Seres — Kuti, Mé­száros — Vidéki, Berende, Máté I., Karazsia IV.. Máté III. Edző: Weisz. Mar az első félidőben nagyiramú, változatos játékot lathat a közönség, de a jó védelmek az erőtlen táma­dásokat könnyen hárítják. Gólt csak az utolsó előtti percben láthat a kö­zönség. amikoris Horváth közelről megszerzi a bácsalmásiaknak a ve­zetést. A második délidőben már az első öt percben bebiztosítja győzelmét a hazái csapat. A harmadik percben Borcsik. és az ötödik percben Hor­váth eredményes. Pontosan ennyi gólt kellett rúgnia Bácsalmásnak, hogy az első helyre kerüljön, é.s 20 percig sikerült is a bajnoki táblá­zat élén állniok. A 25. percben azon­ban a bácsalmási védelem a 16-oson belül szabálytalanul szereli Karazsiát és a megítélt 11-est Bitó értékesíti. Két perc múlva a kecskeméti kapu­nál megismétlődik az előbbi jelenet. Itt Pintér szabálytalanul löki fel az őt támadó bácsalmási csatárt, amiért ll-es jár. A büntetőt Wachtler lövi, de Pintér javítja az előbbi hibáját es a lövést kiöklözi. A KTE mind­jobban támadásba lendül, egyenlíte.- nie azonban nem «ikerül, csak szé­pítenie — érdekes módon. A 42. perc­ben Harczi a 16-osig szaladva rúgja ki a labdát. Bitó a félpályáról a be­futó kapus feje fölött a hálóba lövi. Jók: Schlarb, Böröcz, Pólyák, illet­ve Bitó, Mészáros és Vidéki. OOóOOOOOOOOOOOOOOOOóOOOOOOőO 4 kiskőrösieknek végre kifutott... Kiskőrösi Petőfi—Kiskunfélegyházi Vasas-Építők 7:1 (6:1) Vezette: Kiskőrös — 1200 néző Ham mer. Kiskőrösi Petőfi: Csömör — Varga ti., Martinovics, Helmli — Daubner, Koren II., — Győrfi, Gacs, Szent- györgyi, Jasusa, Balogh. Edző: Ma­rosi. Kiskunfélegyházi Vasas-Építők: — Cseh — Pallagi, Frontron, Czibolya — Zentai, Jókai — Iványi, László, istvánffy. Dinnyés, Papcsik. Edző: Palatínus. Május l-ével az 1957. évi tavaszi oajnokság első fordulóját teljes egé­szében lejátszották. A labdarúgó baj­nokságnak ebben a részében egyet­len esetben sem rúgtak öt gólnál többet. Most, vasárnap azonban meg­történt az az érdekes eset. hogy a bajnoki táblázat alján álló és ed­dig kétségtelenül balszerencsével játszó kiskőrösiek az élcsoportba egyházi Vasas-Építőknek nem keve­sebb, mint hét gólt lőttek, és meg­állapíthatjuk. hogy a látottak alap­ján a gólarány nem túlzott. A kiskőrösi csapat hosszú helycse­ré^ játékkal már az első félidőben felőrölte a félegyháziak erejét és Balogh három. Jasusa két és Gacs (ll-esből) egy góljával fölényesen bebiztosította győzelmét. A íélegy- háziak csak az első negyedórában voltak egyenlő ellenfelek, amikor Istvánffy góljával még egyenlíteni tudtak. A második félidőben is a helyi csapat volt fölényben, de a góUövést nem erőltették és csak Győrfi volt eredményes. A kiskőrösi csapat idei legjobb formáját mutatta és minden játé­kos teljes tudásával küzdött. Kü­lön kiemelhetjük a csapatból Jasu­sa t, Baloghot és Csömört. A félegy­házi csapatból csak István i ly és Papcsik játszott megfelelően. i.artozó és jóformában lévő Kki'él­ŐŐOŐOŐOOOOŐOOŐOŐOOŐŐOŐŐO-OO Javuló formában a Honvéd r Kecskeméti Honvéd—Kecskeméti Építők 3:1 (2:0) Kiskunfélegyháza — 1500 néző. — Vezette: Tóth (Szeged). KECSKEMÉTI HONVÉD: Doszkocs — Vajas, Marj ás. Kiss I. — Varga, Poszlancsek — Halász, Szabó, Bor­bély, ördögh, Solymosi. Edző: Sza­bó. KECSKEMÉTI ÉPÍTŐK: Varga — Kunszt, Sz. Nagy, M. Tóth — Márkli HL, Forró — Fehér, Laczi ív? Dan- csó, Mikus, Pulai IV. Edző: Dra- gollovich. Végig jóiramú mérkőzésen, szép játék után, javuló formában játszó Honvéd megérdemelten győzött. A 13. percben Halász jólívelt beadását Solymosi 12 méterről a hálóba lövi< Mindkét kapu veszélyben forog, de a védelmek helyükön vannak. A 32. percben ürdöghöt a 16-oson belül elkaszálják, és a 11-est ugyanő lövi be. A fordulás után már az el6ő perc­ben véglegesen bebiztosítja a győ­zelmet a Honvéd. Solymosi szépen lefut, átvágja a másik oldalra a lab­dát, s a befutó Halasz közelről a há­lóba lövi. A játék ezután teljesen kiegyensúlyozott. Az Építők is so­kat támadnak, de csak a 25. perc­ben tudnak Pulai révén ll-esből szé­píteni. A Honvédből jók voltak: — Máriás, Poszlancsek'. Szabó, Solv- mosi, illetve Sz. Nagy, Márki III., Fehér és Pulai IV. a K. Építőkből. Május 7-én, este 7 órakor Lehár: *VlG ÖZVEGY- operett, Somlay Artur bérlet és 7. számú szelvénybérlet. Mozik WL lusora Május 7-én, kedden: Baja Uránia: Graciela. — Baja Központi: Egy szép lány férjet i keres. — Baja Szabadság: Át- j kozott pénz. — Jánoshalma: ! Királylány a feleségein. — Ka- | locsa: Csavargó. — Kecel: Éj­szaka lányai. — Kecskemét Ár­pád: Kék sirály. — Kecskemét Városi: Bakaruhában. — Kis­kőrös: Két vallomás. — Kis­kunhalas: Visszaélés. — Kis­kunfélegyháza: Sötét csillag. Kunszentmiklós: Mexikói. Tiszakécske: Három jó barát. A Kiskunhalasi Határörök törlése, maja pedig a Kecskeméti Vasas visszalépéséé miatt a Kecskeméti Labdarúgó Alosztály Intéző Bizott­sága kénytelen volt új sorsolást ké­szíteni, mert az eredeti szerint min­den vasárnap két csapat pihent vol­na. Az új sorsolásnál figyelemmel vol­tait a két-két kecskeméti és félegy­házi csapatra, valamint a kiskőrö­siek kérésére és a K. Dózsa sorso­lására is. Az új sorsolás ezek szerint így álakul * Május 12: H. Kinizsi—KTE; Solt­vadkert—K. Építők, K. Honvéd—F. Vasas—Építők, Bácsalmás—Kiskőrös. Május II: KTE—K. Építők, Bácsal* más—K. Honvéd, F. Vasas-Építők— Soltvadkert, Kiskőrös—H. Kinizsi. Május 26; K. Építők—Bácsalmás; K. Honvéd—KTE, H. Kinizsi—F. Va­sas—Építők, Soltvadkert—Kiskőrös. Június 2: KTE—Soltvadkert, Kis­körös—K. Építők, F. Vasas-Építők— Bácsalmás, K. Honvéd—H. Kinizsi. Június 9: Soltvadkertj—H. Kinizsi; (Megyei szpartakiád-versenyek.) Június 16: K. Építők— H. Kinizsi, F. Vasas-Építők—KTE, Bácsalmás— Soltvadkert, Kiskőrös—K. Honvéd. Június 23: K. Építők—JT. Vasas-* Építők, KTE—Kiskörös. n. Kinizsi —Bácsalmás, K. Honvéd—Soltvad­kert. ( apróhirdetések) HIRDETÉSEK DIJAI: Apróhirdetés: hétköznap szavanként 1 Ft, vasárnap 2 Ft, — Kerrtcs hirdetés: hétköznap m/m 2,50, vasárnap 3 Ft. ELADÓ i hold szülő várostól 9 kru- re, vasútállomás, kőút mellett. Ér­deklődni: Kecskemet, Felsőcsalanos 14. 674 ŐOOOOOOOŐOŐOÓOOÓŐŐOOOŐOOŐCKDO Sok gól — ssép játék Bajai Építők—Budapesti Törekvés 5:4 (4:3) Baja — 2000 néző. — Vezette; Ká- poinás. BAJAI ÉPÍTŐK: Fábik (Diszl) — Franczia, Herlnger, Gyurkity — Voj- aovics, Ónodi II. — Kreisz, Ceglédi, Tisza völgyi, Teket. Rapity I. A csaknem teljes első csapatával fel álló Bp. Törekvés legyőzéséhez a bajai csapatnak teljes tudását kellett kifejtenie. Gyors, veszélyes hazai tá­madásokkal kezdődik a játék, s mar a harmadik percben Tiszavölgyi 10 méteres nagy lövésével vezetest sze­reznek a bajaiak. Nem sokáig örül­nek a vezetésnek, mert a fővárosi csapat rnár a 5. percben egyenlít, sőt a 13. percben a vezetést is meg­szerzi. Á bajaiak rákapcsolnak es 17. percben Czegiédi viszi fel a lab­dát, s két j átélt oson is átjátssza ma­gát, 16 méterről lőtt labdájával egyen­lít. A félidő közepén a Törekvés újra megszerzi a vezetést, az utclso ne­gyedóra azonban a bajaiake. A ói. percben Teket jó labdát tálal Kreisz ?*lé, s a szélső egyenlít. A 36. perc­be» Györki tv hosszú fejese vei Ti­szavölgyi elfut és megszerzi csapa­tának a vezetést. Fordulás után csökken az iram és inkább mezőnyjáték folyik. A ven­dégek a 25. percben ll-esből egyen­lítenek. Most nagy küzdelem folyik a győztes gólért, s ezt az Építőknek sikerül elérni, amikor a 39. percben büntetőhöz jutnak, s azt Ceglédi ér­tékesíti. A bajai közönség mindvégig szép, élvezetes játékot látott, és sokszor megtapsolta a vendégeket is. A ba­jai csapatból a legjobbak Heringer, Tekét és Tiszavölgyi voltak. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. Kecskeméti TE 10 7 1 2 18:10 15 2. Bácsalmási P. 10 7 1 2 11: 9 15 3. Kecskeméti H. 10 6 1 3 16:12 13 4. Kk felegy h. V. 10 5 2 3 17:14 12 5. Kkhalasi K. 9 5 1 3 16:10 11 6. Kecskeméti Ép. 10 4 3 3 12:11 11 7. Kiskőrösi P. 10 3 1 6 13:21 7 8. Soltvadkert 9 2 2 5 6 :14 6 9. Kecskeméti V.* * visszalépett. 16 3 13 11:22 * AZ ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT 1 szobás albérleti lakást keres. — Ajánlatokat kér­jük Kecskemét, Csongrádi utca 2. szám alá. 667 Végre otthont kaptak a sportszövetségek Az önálló sportszövetségek mun­kájának tervszerű megindulását nagyban gátolta az a tény, hogy nem rendelkeztek megfelelő helyi­séggel. Végre ez a kérdés is meg­oldódott és a megyei tanács I. eme­let 61. szobájában, valamint a hoz­zátartozó két helyiségben nyertek elhelyezést. A megyei sportfelügye- lőség u sportszövetség irodavezeté- sévei Dobó Sándort bízta meg, aki­nek hivatalos munkaideje minden nap reggel 9-től délután 6 óráig tart, szombaton pedig déli 1 óráig. A sportszövetségi iroda telefonszá­ma a megyei tanács központi 6zárna — 15-10, cs 14-48 —, a mellékállomás szama 22z. Valamennyi sportszövetség eddigi levelezési címe megváltozik és a jövőben a sportszövetségekhez be­küldött bármilyen leveleket a kö­vetkező címzéssel kell beküldeni: — Sportszövetségi Iroda, Kecskemét, Postafiók 132. A labdarúgó játékve­zetők Is erre a címre küldjék be játékvezetői jelentéseiket. A sportszövetségek hivatalos órái: hétfőn labdarúgó Jt, tenisz, torna. Kedd: atlétika, asztalitenisz, röp­labda, teke. Szerda: labdarúgás. — Péntek: sakk, kosárlabda, úszás. — valamennyi szövetség hivatalos órá­ja délután 5 órakor kezdődik. A sportszövetségek és a sportszö­vetségi iroda vezetője arra kéri a sportköröket, hogy csak a fenti na­pokon intézzék az egyes sportágak­nak megfelelő ügyeit. /VWWWWWWAV» Sporteredmények Labdarúgás: Lengyel Válogatott­Magyar Vidék válogatott 1:0 (1:0), Varsó. Csehszlovák utánpótlás—Ma­gyar utánpótlás 4:3 (1:3). Prága. Bu­dapesti NB 11-s válogatott—Vidéki NB II-s válogatott 2:0 (0:0), Buda­pest. Szombathely—Ferencváros 2:0 j (1:0): NB J-es bajnoki Szombathelyen. | Ausztria—Svédország 1:0 (1:0), Becs. Vízilabda: NB I: FTC—BVSC 4:31 (á:2). Vasas— Szpartakusz 4:3 (3:1). — Boros Kató a 200 m. női hátúszásban 2:41,3-eel új világcsúcsot úszott. EGY KÖVÉR sertés eladó. Érdek­lődni vasárnap, Kecskemét, Szent _ I István város 2. 670 I ELCSERÉLNEM kecskeméti köz­ponti lakásomat budapestiért. Kecs- I kémét, Radnay, Budai utca 12. 677 1 EGY zöldséges kút fölszerelése el- ! adó. Kecskemét, Talfája 251. Ugyan- ! olt 5 hold föld eladó.___________078 EG Y darab féderes parasztkocsi el- I adó. Kecskemét, Tompa Mihály u. 2. sz._________ 4130 I ELADÓ Városföld 53 a. számú 6 és fél hold tanyás Ingatlan, melyből 4 és fél hold szántó, a többi legelő. Érdeklődni lehet a helyszínen, vagy Kecskemét, Árok utca 31. sz. alatt. 4137 SÖTÉT hálószobabútor eladó. Kecs­kemét, Zó ja utca 4. 4136 HÁZTARTÁSI alkalmazottat felve­szek Kecskemét. Székely-telep II. utca 6. Hegedűsköz.________4114 ELADÓ 2 szobás összkomfortos csa­ládi ház, jómepeteiű kovácsműhely- lyel. Vétel esetén beköltözhető. — Nyárlőrinc, II. utca 28. sz. 4123 00 ÉVES özvegyasszony házasság céljából megismerkednék hozzáillő férfivel. Címet „10 hold töld" jeli­gére a kecskeméti kiadóba kérek. 4134 ELADÖ egy jóállapotban lévő 125-ös Csepel. Kecskemét, Bezerédi u. 2. — 8—4-ig. _____ 082 KOTG YÜRÜ készítéséhez vasformát keresek. Cím: Kecskeméti Magyar Hirdetőbe.__________ 882 EL ADÓ modern dióháló, sezlon, agyak, világos festett háló. félhaló. Kecskemét, Vak-Bottyán u. 9. U @1 au - ot villatelek eladó._____________ EL ADÓ Monostori úti iskola mellett g — 4 hold, a matkói úton IV, hold lóminőségű szántó. Kecskemet. Dam­janich utca 12. __ 680 EL ADÓ Csépán, piactér mellett 3 szobás, összkomfortos, szép családi ház 400 négyszögölön. Artézi vízve­zeték, villany, gyümölcsös, gazdasági épületek. Orvosnak, gazdálkodónak alkalmas. Ugyanott 2 hold szóló, 4 hold prima szántó eladó. Radnay, Kecskemét, Budai u. 12.________68u KONYHABÚTOR eladó Kecskemét, Sárkány u. 13. _______________4140 ITT A CSÚNAKSZEZON! Már most készüljön fel nyári szórakozására, szerezzen be „Sirály" csónakmotort. Kapható szaküzletekben — 4500 forintért: 383 Tntóeredmények; 2. 1. 2. 2. 1. 1. x, A Gépállomások Igazgatósága felhívja a termelőszövetkezeteket, állami vállalatokat és a magánosok figyelmét arra, hogy a megye gépállomásai iiiézógsixtla§:igi gé|»ek és motorkerékpárok javítását továbbá esztergálást, villamos- és autogénhegesztést és bárminemű vasipari munkát garanciával elvállalnak. 487 FELVÁSÁRLÓKAT Kordokra efl mindennemű Icádáráuukra felve­szünk. Szakértelem nélkülözhetet­len, Kereseti lehetőség: havi 1709— .1800. Működési területj Bács műgye; Ajánlatok, gyakorlat részletes meg­jelölésével Pest-Bacs-Npgrád megye? MÉH Vállalat, Budapest, XIII. «er., Kfű.sr< Géza u. 45. 064 EPÜLETEK és tornyok szakszerű állványozását, valamint építését éa javítását vidéken is vállalja Gulyás Pál kőműves és ács. Kecskeméti Zsinór utca 34. 4131 EGÉR-, — PATKANY­és rovarirtást helyben es vidéken szakszerűen végez a Községgazdál­kodási Vállalat, Kecskemét, Deák tér_4. ________________________658 EL ADÓ Kecskemét, Horváth Döme utcai 2. szám alatti ház. Érdeklődni lehet Szolnoki hegy 23/b. szám alatt. Kiss József. 4129 Jó hanglemezeket olcsón darabonként 4—Í5.50— 7.50 forintos árban beszerezhet a Kecskeméti Kisker. 121; sz. SPORTSZER boltjában, Rákóczi út 8., — BÁJÁN a Vörösmarty u„ 1. sz. NÉP- BOLTBAN; 388 500-AS Arier-szuper oldalkocsis mir torkerékpár, ugyanott 123-06 Csepel eladó. — Érdeklődni: Külsőszabad* ság út 29. sz. — Sági géplakatos, Kecskemét. 41!) ELADÓ Felső-Szentkirályon 6 hold föld. Érdeklődni Kecskemét, Szol­noki «hegy 8 b., Platter-gvár és be­tonút mellett — Könyveseknél. 6.19 l!0i> SZÖGÖL szőlő eladó. Érteke-'ni lehet Kecskemét, Halasi út 9 kilo­méternél, útőr lakásán. 4123 BENZINMOTOR és 125-ös szürke* tankos. kilométeróráé C6epel eladó; Fodcv Zoltán, — Kiskunhalas, Bál­vány U. 4. sz. 639 ELADÓ Borbáson,. a lakiteleki beton­út mellett, 12 km-nél 2x7 és fél hold föld. — Ertekeznit Belsőballószog 146. sz. Kuruez Sándornál. 09 KÖZÉPTERMETRE egy öltöny szűr-» ke ruha eladó. — Megtekinthető! Kecskemét, Erzsébet körút 35—37, sz. alatt.__________j___________4198 Pá lyázati hirdetmény A Kiskunfélegyházi Községgazdálko* dási Vállalat építőipari technikumi végzettséggel és tütíbévi gyakorlattal rendelkező műszaki vezetői állásra pályázatot hirdet, jelentkezni lehet szóban, vagy irásblan — a vállalat Kiskunfélegyháza, Kilián György u, 2. sz. alatti irodájában.__________628 Fé rfiak! Jöjjetek dolgozni a [Pécsi Szénbánya* szati Tröszthöz. Átlagkereseti lelte* tőség: 1600—2600 Ft-ig. — Jelentkezni lehet és bővebb feljvilágosítással szol* gálnak a városi és járási munkaerő* gazdálkodási csoportok. Kecskémé* ten Tanácsháza, félemelet 3. sz. 578 GÉPÍRÁST és német fordítást vál* lalok. — Ifj. Bad|tz, Misiidé, Tas* u. 15. sz. _____ I ___________628 KECSKEMÉ T; Renaőrfalu; Szabad* kai utca 15. számú ház és egy konyhabútor elaqó. — ErdelclőónJ ugyanott.________ 4128 MÉRETES p olgári s egyenruha szabó* ságba erős kézim,unkást keres Ru* házati Szövetkezelj, Kiskunhalas. «78 ELADÓ Kecskémet, Kisfái 9 hold szántó szőlővel és tanyával. Érdek* lódni: Budai utca 21. 678 KECSKEMÉTI Vegyes Ktsz bőrön* dös részlege bőrdíszműves tagokat keres felvételre. Jelentkezés: Wes* selényi utca 3. I 678 EGY SÖTÉT hálószoba bútor eladd Kecskemét, Bell,len-varos 24/a. 4138 JO munkás, férfi fordászsegédet fel* veszek. Gyöngyösi fodrász, Kecske* mét, Nagykőrösi u. 42..................4128 PETŐÉI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőségi Kecskemét. Széchenyi tór 1; sí; Telefon: 25—16. 26—19; 11—22 Felelős kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal« Kecskemét. Szabadiág tér 17a, Telefon: U—09 Bács-Kiskun niegyel Nyomda V, Kecskemét; —, Telefoni 15—29 Felelő® vezető: Szűcs Béla igazgató