Petőfi Népe, 1957. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1957-05-21 / 116. szám

, j. .I «| i I (íenpMf gyóaelem KATONA JüZSEF SZÍNHÁZ Kiskunfélegyházi Vasas-Építők-Setoaiftert 1:8 (8:11 Potyagólok ellenére it döntetlent érdemelt volna a Pássá Békéscsabai Építők—Kecskeméíi Dózsa 3:2 (2:1) Békéscsaba. — 5000 néző. — Vezette: Tarkán y. KECSKEMÉTI DÓZSA: Kőrös — Toröasi Határ.. Kerepesi — Jónás, Uzasoki II. — Kövesi, Boros. Csordás, Laczi II., Nagy. Edző: Tomecsko. A Dózsa szél ellen kezd és helyen­ként jó játék alakul ki. Elkövették azt a hibát, hogy a nagy szélben nem vitték le a labdát. Változatos játék után a 22. percben a csabai Weiner 20 méterről ívelt labdát küld a kapura. Kőrös mellé üt, s máris 1:0' A Dézsa csatársor nagy lendü­lettel fekszik a játékba és a 29. perc­ben Laczi II. három emberen is át­játssza magát és szépen helyezett góllal egyenlít. 1:1! A 36. percben szögiétrúgás a Dózsa ellen, amit a védelem hárít is, de éppen a 11-es tájékán álló Porlörőhöz, aki a későn vetődő Kőrös hasa alatt laposan a kapuba fejelte a labdát, 2:1. Fordulás után az első negyedórá­ban a Dózsa nagy kedvvel feküdt a játékba és a 12. percben szép akció után — Jónás szökteti Kövesit, aki az alapvonalról bead és a jó ütem­be beérkező Csordás a hálóba fejel. 2:2. A Dózsa továbbra is támad, de nincs ütőerő a csatársorban. Az Épí­tők 7—8 emberrel is védekeznek és elől csak két csatárt tartanak. A 31. percben Csicsely megszerzi csa­patának a győzelmet jelentő gólt. A kapusnak kár volt belenyúlnia. Az Építőket a gól fellelkesíti, a hajrá­ban többet támadnak, az eredmény azonban nem változik. A 33. perc­ben Jónást gyomorszájon rúgták, s mintegy tíz percig ápolták. A Dózsa három potya gólnak kö­szönhette vereségét. A játék képe alapján döntetlent érdemeltek volna. Jók voltak: Kerepesi, Uzsoki II., Boros. Tárkány sok hibával vezette a mérkőzést. ismét OtO — gyenge csatársorok Kecskeméti TE—Kecskeméti Építők 0 : 0 Kecskemét, — 800 néző. — Vezette: Hammer. KTE: Pintér — Toricska I., Bitó, seres — Kuti, Mészáros — Karazsia [V., Berende Máté I., Bodrics I., Vidéki. Edző: Weisz. K. ÉPÍTŐK: Varga — Kunszt, Sz. Nagy, Csorba — Mákli III., Laczi I. — Fehér, Dancsó, Szabó, Mikus, Pu- !ai IV. Edző: Dragollovich. A kora délutáni nagy zivatar ala­posan elbánt az amúgyis nem vala­mi jó állapotban levő széktói pályá­val. Sokat csúszkálnak a játékosok és bizony a kemény játék sokszor durvaságba megy át. Ennek követ­kezményeképpen a 13. percben elő­zetes figyelmeztetés után a játékve­zető kiállítja Márklit. A 17. percben majdnem gólt kap a KTE, s a játék­vezető az ötösön feldobással hozza a labdát játékba. A 19. percben a KTE is tíz emberre csökken. Vidéki inhúzódást kap. Tíz perc múlva visszajön, de csak statisztál. A fél­idő végéig unalmas mezőnyjáték fo­lyik­A II. félidőben Vidéki már be sem áll. A 6. percben Bodrics meg­szerezhetné csapatának a vezetést. des a mintegy 25 méterre kifutó Var­gába lövi a labdát. Három perc múlva az Építők hagynak ki hasonló nagy helyzetet. Fehér a szélen el­fut, remekül sikerült beadásába Pu- lai csúsztatva belefejel, de a kapu sarka mellé. Az Építők vannak fö­lényben s a 20. percben Pulai és Mikus újabb nagy helyzetet hagy­nak ki. A 25. percben Vidéki beáll — feleslegesen. A csapatok belenyug­szanak a döntetlenbe és az ered­mény nem változik. Még a szöglet­arány is 1:1 arányú döntetlen volt. Az eredményt igazságosnak lehet mondani, bár az Építők egy árnya­lattal közelebb álltak a győzelem­hez. A KTE védelmében Seres bírta legkevésbé a sarat. A i'edezetpár a védelemben jól működött, de az amúgy is gyenge csatársort nem tá­mogatták kellőképpen. Ezzel a csa­társorral a KTE nem sok sikernek néz elébe. Az Építők védelmét nem tették különösebb próbára a KTE csatárok. Márkli durva játékával saját csapatát sújtotta. Vele az Épí­tők győzhettek volna. A csatársorba a két szélső vitt életet, különösen Pulai volt elemében. A három belső csatárnak nem ízlett a sáros talaj, s nem is nagyon igyekeztek. Hammer játékvezetőnek a csúszós talajon nagyon nehéz dolga volt, s — bár döntő hibát nem csinált — néha bizony fordítva ítélkezett. A% utolsó percben dőlt el a rangadó sorsa Kecskeméti Honvéd—Bácsalmási Petőfi 1:0 (0:0) Bácsalmás, — 1000 néző. — Vezette: Horváth (Szeged). KECSKEMÉTI HONVÉD: Doszkocs — Vajas, Márjás, Borbély — Szabó, Poszlancsek — Halász, Tombácz, Kiss II. ördögh, Solymosi. Edző: Szabó. BÁCSALMÁSI PETŐFI: Harczi — Petrity, Schlarb. Wachtler — Böröcz, Pólyák — Dertüll. Ősz. Horváth, Me­zei, Sevarac. Edző: Foiz. Nagy iramban kezd a Bácsalmás és Ősz bombája már az ötödik percben veszélyezteti a Honvéd kapuját. A t5. percben Schlarb 20 méteres sza­badrúgása alig megy fölé. A hazai csapat nyomasztó fölényben van éj& a Honvéd védőknek. minden tuda­tukra szükség van. hogy ellensú­lyozni tudják a helyi támadásokat. A *3. percben Horváth megszerezhetné csapatának a vezető gólt, de három lépésről lyukat rúg. . A második félidőben változatosabbá lesz a játék s most már a Honvéd­nek is adódnak helyzetek. A 30. percében jó negyedórára félbeszakad a játék és utána már a nehéz, sáros talajon csak csapkodó játék folyik. Mindkét csapat belenyugodni látszik a döntetlenbe, de a 44. percben Pet­rity elvéti a labdát, s a szemfüles Solymosi. elfut mellette, s a kapuból kimozduló Harczi mellett megszerzi csapatának a győztes gólt Jók: Doszkocs — Tcmbácz, Kiss II., Illetve Wachtler, Schlarb és Pólyák. Horváth játékvezető jól vezette a mérkőzést. Május 21-én, délután 3 órakor Török Tamás: »ESPERANZ A* dráma 3 felvonásban. József Attila ifjúságai bérlet. KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ VENDÉGJÁTÉKA A BAJAI KÖZPONTI MOZIBAN. Május 21-cn, este 8 órakor Kálmán: »MARICA GRÓFNŐ« nagyoperett. Míozik Míűsora Május 21-én, kedden: Baja Uránia: Bakaruhában. — Jánoshalma: Szökevények. — Kalocsa: 306-os ügy. — Kecel: Koncert. — Kecskemét Árpád: Kirakat mögött. — Kecskemét Városi: Hajnalodik. — Kiskő­rös: Berlini románc. — Kiskun­félegyháza: Cár és ács. — Kis­kunhalas: Mexikói. — Kun- szentmiklós: Látogatás a fel­hőkből. — Tiszakécske: Idegen tollak. Sporteredmények NB I.: MTK—Ferencváros 1:0 (0:0). Vasas—Szeged 3:3 (2:1), Ojpesti Dózsa —Salgótarján 3:1 (1:0) Honvéd—Tata­bánya 2:2 (1:1), Csepel—Dorog 3:2 (3:1), Pécs-Baranya—Szombathely 1:0 (0:0). Kosárlabda: Magyarország—Cseh­szlovákia (férfi) 82:76 (33:31). Atlétika: Magyar—jugoszláv közép- tavíutók mérkőzése: 1300 m 1. Mu­rat 3:48.6, 5000 m 1. Szabó M. 14:.08. 4, Bodó 2 m-re javította a magasugró csúcsot. Tenisz: Belgium—Magyarország 4:1, Davis-Kupa. ökölvívás: Papp László nagyszerű győzelemmel kezdte profi pályafutá­sát. Kölnben fölényes győzelmet ara­tott Brand német ökölvívó ellen. Totóeredinények: 1, x, x 2 2 ** ** x, 2, 1, 2, x. NB ll-es labdarúgó-eredmények Szolnok—Diósgyőr 2:1! Bp. Szparta- kusz—Bp. Törekvés 1:1, Kístext— Nagybátony 1:1, Debrecen—özd 3:1, Pereces—Salg. SE 2:1, P. m. Dózsa— Eger 6:1, Miskolc—Bp. Meteor mér­kőzés a miskolciak túrája miatt jövő vasárnapra marad. Ez a mérkőzés azonban a bajnokság állásán csak akkor változtatna, ha a budapesti csa­pat Miskolcon pontot szerezne, ebben az esetben a Meteor egy hellyel fel­jebb kerül. Kiskunfélegyháza. — 800 néző. — Vezette: Jung (Szeged). F. VASAS-EPITOK: Cseh — Pál. lagi, Kanyó. Szabó II. — Zentai, Jókai — Iványi László, Istvánffy, Dinnyés, Papcsik. Edző: Palatínus. SOLTVADKERT: Vass — Zsikla II.. Zsikla I., Lehoczky — Hachbold, Jávor — Mészáros I. Hídvégi, Bezse- nyi, Mészáros II., Special. — Edző: Mák. Széllel szemben a hazai csapat kezdi a játékot, de a vendégek jól hárítják a félegyháziak támadásait. A Vasas csatársor nagyon körülmé­nyesen, sok hibával játszik. A csa­tárok nincsenek formában. A sóit-* vadkerti csapat nagy lelkesedéssel, és helyenként szép játékkal vezeti támadásait, de a félegyházi védelem is jól áll a lábán. A második félidőben Istvánffy » legveszélyesebb ember a csata.-* sorban, de Zsikla I.-gyel nem bír. A 75. percben Papcsik a középre ke-* veredik és 20 méterről nagy gólt lót Utána a nehéz, sáros talajon ma» nem változik az eredmény. Jók; Kanyó, Szabó II.. Jókai László, illetve Zsikla I. (a mezőny legjobbja), Zsikla II., Jávor és Mi* száros II: A sáros talajon a bajaiah találták fel magukat Bajai Építők—Ceglédi Vasutas 3:0 (1:0) Baja. — 2000 néző. — Vezette: Papp. BAJAI EPITÖK: Diszl — Francia, Gyurkity, Rapity I. — Vojnovich, Ónodi II. — Kreisz Ceglédi, Fábik II., Tiszavölgyi, Teket. Edzó’: Vágó Zoltán. Szép játékkal indul a Bajnokok Tor­nájának ez a mérkőzése. Mintegy 10 perces mezőnyjáték után az Építők kerülnek fölénybe, gólt azonban nem tudnak elérni, mert a vendégcsapat védelme minden támadást hárít. A 34. percben a hatalmas zivatar miatt jó tíz percig szünetel a játék. Ezután a sáros, mély talajon az Építők kap­nak jobban lábra, és a 42. percben Teket mintegy 18 méterről a bal ka­pufa tövébe rúgja a labdát. 1:0! -i Fordulás után a vizes, sáros talajor» valóságos „vfzipolójáték“ folyik. A! Építők mindjobban belelendülnek » játékba, Ceglédi nagy’ kapufát ló, majd a 28. percben Ónodi II. félpa-* lyáról indulva három játékost is ki-t cselez es a .16-ról helyezett gólt ló* 2:0! A nehéz talajon nem tud kiaiaa kulni szép játék, mégis a 36. peren ben Ceglédi kiugrasztja Reiszet, akt villámgyorsan elfut és 12 méterről éles szögből védhetetlen gólt lő. A játék alapján az Építők rászól-* gáltak a győzelemre. Jók voltak» Ónodi II. (a mezőny legjobbja). Te-* két és Gyurkity. ( apróhirdetések) HIRDETÉSEK DIJAI: Apróhirdetés: hétköznap szavanként 1 Ft, vasárna ä Ft — Keretes hirdetés: hétköznap m/m 2.50, vasárnap S Ft, 1 MAGÁNJÁRÓ, jókarban lévő sza­lagfűrész eladó. Fülöp bérfűrészelő- nél Orgovány, Majsai út 379. 4247 EGY toalettükör és egy vaságy el­adó. Kecskemét, Szamos utca 4. — A reáliskolánál, a játszótérrel szem­ben. 4241 G CSALÁD méh Hunor kaptárban el­adó. Érdeklődni: Baja, Patak utca 24. szám. 749 BÚTOROK, székek kifogástalan álla­potban eladók. Kecskemét, ICoháry utca 3. I. ajtó, 4217 KATONATELEPI Állomás mellett eladó 521 n.-öl szőlő. Érdeklődni: — Kecskemét, Csongrádi utca 13—15. 4256 Tehetetlen volt a halasi csatársor Kiskőrösi Petőfi—Kiskunhalasi Kinizsi 1:0 (1:0) Kiskőrös. — 900 néző. — Vezette: Rozsnyái. ~ Kiskőrös: Fohankovics — Varga II., Ivanícs. Helmli, — Daubner, Ko­ren II., — Győrfi, Gacs, Szentyörgyi Jasusa, Balogh. Edző: Marosi. Kiskunhalasi Kinizsi: Hegedűs — Turcsik, Hődör, Vályogos — Hirth, Vad — Vass, Várhegyi Stempin, Varga, Sverla. Edző: Ónodi. A csúszós talajon változatos játék folyik, s a gólhelyzetek alapján igaz. ságosnak mondható az eredmény. A 20. percben egy szögletrúgás után Koren II. mintegy 15 méterről ka­pásból a léc alá vágja a labdát. For­dulás uten jó negyedóráig hatalmas nyomá;^Bíehezedik a kiskőrösi ka­pura. Amalasi csatároknak azonban nem megy a játék. Utána a kiskő- l rösiek is lassan fölénybe kerülnek és vagy 20 percig a halasi térfélen tanyáznak, de eredményt ők sem tudnak elérni. Az utolsó tíz percben kiegyensúlyozott játék folyik. Jók: Halmi, Ivanics, Jasusa, illet­ve Sverla, Hődör Várhegyi. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. Kecskemét TE 12 7 3 2 18:10 17 2. Bácsalmási P. 12 8 1 3 i6 no 17 3. Kecskeméti H. 12 8 1 3 19:13 17 4. Kkí'házi V-Ép. 12 6 2 4 19:16 14 5. Kecsk. Ép. 12 4 5 3 13:12 13 6. Kkhalasi K. 11 5 2 4 16:11 12 7. Kisk. Petőfi 12 4 1 7 14:23 9 8. Soltvadkert H 2 4 5 7:16 8 9. Kecskeméti V.* 16 — 3 13 11:22 3 * Visszalépett NB II. BAJNOKSÁG Állasa 1. Diósgyőr 30 21 4 5 85:24 46 2. Bp. Törekvés 30 18 7 5 56:20 43 3. Kistext 30 17 5 8 65:40 39 4. Bp. Szpartak. 30 14 11 5 59:42 39 5. Debrecen 30 16 6 8 45:31 38 6. Kecskemét 4 30 14 8 8 46:32 36 7. Szolnok 30 13 8 9 65:52 34 8. Miskolc 29 11 10 8 32:30 32 9. Salg. SE 30 9 8 13 33:35 26 10. Ózd 30 9 8 13 39:49 26 II. Pereces 30 11 4 15 35:62 26 12. Békéscsaba 30 9 3 13 41:53 21 13. Bp. Meteor 29 8 5 16 33:55 21 14. P. m. Dózsa 30 6 8 16 29:55 20 15. Nagybátony 30 5 6 19 38:69 16 16. ew Eger est* 30 3 9 18 34:84 15 « ELADÓ Köncsögön 50 hold szántó, 60 hold birka járás részletekben. — Értekezés: Kecskemét, Csokonai u. 9. ______________________________4215 A KECSKEMÉTI Ezermester“ Ktsz, Bem u. 12. Telefon: 20-25. Villany-. vízvezetékszerelő és lakatos új mun­kát és javítást, valamint üzletre- dőnyszerelést és javítást vállal. A lakosság és közületek megrendelé­seit gyorsan, olcsón, jó minőségben teljesítjük. 4244 8 HOLD föld 2 hold szőlővel, erdő­vel, tanyával, közel a dohánygyár­hoz, eladó. Matkó 13. Kontár Já­nos. 4243 KERESEK költségmegtérítéssel egy- szobás-konyhás, kamrás lakást. — Megkeresést kér Faragó Ferenc, Kecskemét, Batthyány utca 36. (Fod­rász Ktsz üzlet.) 4225 Támogassuk a bajai ökölvívó sportot A múlt év őszi eseményei után a Bajai Törekvés feloszlott és jóké- pessegö ökölvívó gárdáját a Bajai •Szállítók SE vette át. A szakosztály megindulásához a dolgozók önkén­tes adakozás után járultak hozzá, s ezen az alapon eddig mintegy 2.Í00 forint gyűlt össze. Megalakult az ökölvívók baráti köre is, s a tagok anyagi lehetőségeikhez mérten ha­vonta mintegy 3—400 forinttal segí­tik ökölvívóikat. A Budapesti Szak- szervezeti Központ is hozzájárult az ökölvívósport fenntartásához és 5000 forint segítséget adott. így tudott az egyesület sportfelszerelést vásárol­ni és mérkőzéseket rendezni. ökölvívó bajnoki idény ősszel in­dul és a csapat játékerejének növe­lésére már most barátságos egye­sületek közötti mérkőzéseket ren­deznek, így többek között a kiskun- halasi és a szekszárdi ökölvívókkal, de távolabbi helyekről is szerepel­jek már ökölvívó együttesek Baján, így Kaposvárról, Gyuláról, Székes- *eí2érvárró! és Du.napcn teléről. Terv­be van véve még a tavasz folyamán az orosháziak a dorogiak, az egri­ek és a pécsiek vendégszereplése is. Mindez tetemes kiadásba került, mérkőzésenként 1800—2000 forintba. Az eddigi mérkőzésen kb 1300— 1400 forint bevétel volt, mert az egyes mérkőzésekre — igaz, hogy nem volt kedvező az időjárás — csak 3—400 néző jön össze. Nem akarunk összehasonlítást tenni a labdarúgó mérkőzések közönség­számával és bevételével, mégis sok­kai nagyobb érdeklődést érdemelné-* nek az ökölvívó-mérkőzések, hiszen versenyzőink tehetségesek és az igyekezetük is megvan. Reméljük, hogy az ökölvívómcr- közések iránt tanúsított részvétlen­ség a bajai ökölvívók biztató ered­ményei alapján megváltozik és a közönség érdeklődése jóval nagyobb lesz, mint eddig. Semmiképpen sem vetne jó fényt Baja városára, ha az érdektelenség hiánya miatt fel kellene oszlatni a város egyet­len ökölvLó szakosztályát. A bajai öklözök szép jövő előtt állanak, s csapatuk jelenleg 30—40 fiatalból te­vődik össze, akik között alig van 4—5 idősebb (25—30 év). A bajai ökölvívók 1956-ban megnyerték a megyei bajnokságot és az országos vasutas bajnokságon is egy első, két második helyezést értek el. A szorgalmas munka alapján minden remény megvan arra, hogy az őszi idény megindulásakor már jő for­mában és kitűnő erőnlétben lesz­nek. Bízunk abban, hogy a fiatal bajai versenyzők az őszi bajnoki idényben méltóképpen képviselik vá­rosuk színeit. A helyiség kérdése is megoldó­dott, mert a helyőrségi tisztiklub csekély terembérért az egyesület ren­delkezésére bocsátotta a színház- termet. Most már csak a sportsze­rető közönségen múlik az egyesület támogatása. Látogassák minél na­gyobb számban a versenyeket, és lépjenek be minél többen az ököl­vívó baráti körbe. A bajai fiatalok méltók lesznek a támogatásra* ELADÖ U hold 6zántő és kaszáló tanyaépülettel. Kisfái 170. alatt. — Kecskemét, Lestár tér 1. Szelei. 769 ELADÖ: Hunyadi városban 432 négy­szögöl szőlő, Gál-féle szőlőből. Reisz_ mann Sándor utca 15. számú ház egy harmad része. Kecskemét Reisz- mann Sándor utca 40, 768 KETTŐ gyermek mellé megbízható idősebb nőt keresünk. Cím: Kecske­mét, Árpád körút 8. 767 VÁLLALOK jóminőségű fejőstehenet 6 hold legelővel. Levélcím: Kecske­mét. Matkó 80. Pusztai István. 744 HIRDETMÉNY. Kiskunhalas Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága köz­hírré teszi, hogy legközelebb orszá­gos állat- és kirakodóvásárt tart 1957. évi június hó 2. napján, melyre vészmentes helyről szabályszerű jár­lattal mindennemű állat felhajtható. Kiskunhalas 1957. V. 16. Városi Ta­nács VB. x ELADÖ 14 es fél hold kaszáló Orgo- ványban, Nyakvágó mellett. Kecske­mét, Fehér utca 13. Horváthné. 771 ELADÓ 2 darab 125-ös Csepel. Kecs_ kémét. Szent István város 4. Motor­szerelő műhely. _________________772 FI ÜT asztalos tanulónak felveszek. — Kecskemét, Sarkantyú utca 18. 773 ALSÓMÉNTELEK és Ürihegy között elveszett személyigazolványaim be­csületes megtalálóját kérem, jutalom ellenében adja le lakásomon tanács­nál, vagy rendőrségnél. 4257 ELADÓ 1273 négyszögöl szőlő azonnal beköltözhető családi házzal. Kecske­mét, Felső-Széktő 115. alatt. Érdek­lődni Vak-Bottyán utca 1. 4258 ELADÓ Soltszentimrén 2 hold szőlő, ebből 800 n. öl termő. Érdeklődni: Szabó István, Soltszentimre. Posta. 4251 VIZSZIVÓMOTOR és egy 125-ös te­leszkópos Csepel eladó. Kecskemét Szolnoki hegy 23/b. Busz megálló. Kulcsár kovács. 4252 l ELADÓ a nagynyíri megállónál — Iszántó és rét. Kecskemét Sétatér u. 7. _________ __________ 4240 2— 300 LITERES, jó állapotban lévő szőlőprést és 2 darab 25—30 hektó­literes boroshordót venne B. Szabó Imre, Kecskemét, Hargitta u. 1. 4232 ELADÓ 1 hold 83 n. öl föld. Érte-» kezni: Kecskemét, Kőrosi-hegy 66. 4253 ELADÓ keveset használt fédered kocsi. Kecskemet, Kuoa utca 18. ______ 421» ELA DÓ 1 hold legelő és 1000 négy-» szögöl szántó Kecskemét, Körösi-» hegyben. Érdeklődni lehet, Kása István, Talfája 245. pzám alatt. 4220 ELADÓ több helyiségből álló~ház* rész, Kecskemét, Vacsi utca 3. Er-» - deklődni: A helyszínen, hetipiac est vasárnap 10—l-ig. 74g BEKÖLTÖZHETŐ kettoszobás, Ííony-* ha, mellékhelyiségekből álló családi ház eladó. Érdeklődni: Kecskemét^ Gáspár András utca 13., délután 4 órától. Kúti kádáréknál. 42i9 ELADÓ 120x160-as kifogástalan álla-« pótban lévő kétajtós jégszekrény. —• Kecskemét Füzes u. s. *4223 férfiszabóságba FÉRFISZABÓKAT FELVESZ a Kecskerrtéti Kézműipari Vállalat. Jelentkezés: Kecs­kemét, Ötemető utca 2. sz. 57B 250-ES JAWA motorkerékpár, maja-* nem új állapotban eladó. Kemény; Szabadszállás, Bethlen G. u. 2. 4221 ELADÓ 2 hold gyümölcsös szőlő a> Izsáki út mentén. Érdeklődni: Kecs­kemét, Felsö-Széktp 100,1. 62. (Sutus■- falu). ' Z2M FÉRFI segédmunkáit, állandó mun-1 kára felvesz a Kecskeméti Állami A ruház.______ 75? EG ÉR-, — PATKANT­és rovarirtást helyiben es vidéken szakszerűen végez a Községgazdál­kodási Vállalat, Kecskemét, Deák tér 4. s§? PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialjista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi tér 1. sz. Telefon: 25—16. 26—19, 11—22 Felelős kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a. Telefon; 17—09 Bács-Kiskun megyei Nyomda V; Kecskemét. — Telefon: 15—29 Felelős vezető: Szűcs Béla igazgató Termelők figyelem! KÖSSETEK liba és kacsa toltértékesítési szerződési. A szerződés keretében liba darabonként 30 forint, — kacsa darabonként 7 forint, — előleget vagy az előleg erejéig kis­kacsát adnak. A szerződésesen átadott tollért magas árat fizetnek a földművesszövetkezetek. — Bővebb felvilágosítás és szerződés kötbetö a helyi földmüvesszövetkezcleknél. 575