Petőfi Népe, 1957. április (2. évfolyam, 77-99. szám)

1957-04-24 / 94. szám

wm&n? * Vasas nem bírja a hajrát Kecskeméti Építők—Kecskeméti Vasas 2:1 (0:1) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Ónodi (Szeged). Kecskeméti Építők; Varga — Kunszt, Sz. Nagy, Tasi — Márkli III., V[. Tóth — Fehér, Laczi l„ Szabó, Mikus, Pulai IV. Edző: Dragolovich Gy. Kecskeméti Vasas: Kovács — Tóth Szabó, Dunai — Zubek, Tóth III. — Bánát, Tóth II., Károly, Vass, Zelenák. Edző:' nincs. A gyengére sikerült kecskeméti húsveti sportműsor egyetlen esemé­nye igen kemény, helyenként durva sportot hozott. Az igen fontos bajno­ki két pontot az Építők csak az utolsó percekben tudtak megsze­rezni. A mérkőzés — meglepetésre — nagy Vasas fölénnyel indul. A piros- kékek két szögletet is kiharcolnak, majd a 17. percben megszerzik a ve­zetést. Zubek szabadrúgását Károlyi átengedi a feje fölött és Vass kö­zelről lő. Varga kiüti s az összekö­tő másodszor már nem hibáz. 0:1! A 28. percben Károly növelhetné az előnyt, de közelről a kapus kezébe fejel. A IT. félidőben teljesen meg­változik a helyzet. A kezdés után Szabó lerohan, Tóth I. a 16-oson Délül kézzel tartja vissza. A büntetőt Puiai belövi. 1:11 Az Építők nagy fölénybe kerül, amiben jelentős sze­repe van a túlkemény játéknak is. A Vasasból Kovács es Szabó meg­sérül, ennek ellenére tartani tudják az eredményt. A 44. percben Fehér beadásszerű labdájának Kovács mel­lé üt s a labda a hálóba hull. 2:1! A gól után Pulai ós Kovács megsérül es c.sak ötperces hosszabbítás után er véget a játék. Ezen a mérkőzésen is kiütközött a Vasas játékosain az edzés- és edzőhiány. Az Építők csak a II. félidőben mutatott kielégítő já­tékot. A védelemben Varga és Sz. Nagy tűntek ki. Márkli sokszor durva és sportszerűtlen (nem keve­sebb. mint hétszer rúgta el a sza­badrúgáshoz letett labdát). A csatár­sorból a II. félidőben Szabó és a két szélső mozgott jól. A Vasasban az újonc Kovács kielégítően védett, de a második gólban ludas volt. A védelem lelke Szabó I. volt, még sérülése után is önfeláldozóan ját­szott. A csatársor motorja Károly, néha azonban feleslegesen sokat fut­kos. Ónodi nem csinált hibát, de a II. félidőben nem lett volna szabad annyira megéngednie a már durva­ságba menő kemény játékot. I kli: nem áll hadilábon a szerencsével Kecskeméti TE—Kiskőrösi Petőfi 2:1 (1:0) Kiskőrös. 1500 néző. Vezette: Ham­mer (Baja). Kecskeméti TE; Pintér — Toricska Bitó, Seres — Karazsia IV., Mé­száros — Bogdán, Berende. Máté I., Bodrics, Máté III. Edző: Weisz J. Kiskőrösi Petőfi: Pohankovics — Varga II., Martinovics, Lasztovicza — Daubner, Koren II. — Győrfi, Szent- györgyi, Szlanka, Jasusa, B. Kovács. Edző: Marosi. A KTE siker- és szerencsesorozata tovább tart. Nyomasztó Petőfi fölény­nyel kezdődik a mérkőzés, mégis a negyedórás nyomás után a 18. perc­ben az újra csatasorba állított Máté I. kapu elé ívelt labdáját Berende közelről a hálóba fejeli. 1:0! A helyi csapat hatalmas iramot diktál és a kecskeméti csapat sokszor kilenc emberrel is védekezik, de a Petőfi tízí!) szögletnél egyebet nem tud el­érni. A II. félidő elején Máté I. bebiz­tosítja a győzelmet. A 2. percben ki­ugrik és mintegy 20 méterről szépen helyezett gólt lő. Utána elered az eső és a játék ellaposodik. Végig mezőnyjáték folyik némi hazai fö­lénnyel. A kiskőrösieknek az utolsó percben mégis sikerül szépíteniük. Szentgyörgyi szabadrúgása a felső­lécről B. Kovács elé pattan, aki kö­zelről a hálóba helyezi a labdát. 2:1! A mérkőzést a kiskőrösiek az első félidőben megnyerhették volna, a II. félidőben azonban a KTE már nem engedte ki kezéből a győzelmet. A csapatból Bitó volt a legjobb. Megfeleltek még Karazsia (nem sza­bad erőltetni csatárjátékát), az ifjú­sági Bogdán és Bodrics. A kiskőrö­siek balszerencsés csapatából Varga II.-t. Daubnert és Jasusát — aki a mezőny legjobbja volt — lehet ki­emelni. Hammer játékvezető minta­szerű vezetést mutatott be. A II. félidó'bcu megfordíthatták volna az creduiéurt a vadkertiek Kecskeméti Honvéd—Soltvadkerti IE 2:1 (1:0) Soltvadkert, 800 néző. Vezette: Jurka (Szeged). Kecskeméti Honvéd: Doszkocs — Vajas, Márjás, Kiss I. — Szabó. Posz- lanceek — Halász, Tombácz, Kiss II., ürdögh, Solymosi. Edző: Szabó J. Soltvadkert: Viszkok — Zsikla II., Haohbold. Huszár — Hídvégi, Spe- cziel — Bezsenyi. Mészáros II., Zsik­la 1., Drab, Mészáros I. Edző: Makó ^y. Az első félidőben a hazaiak jól tartják magukat, annak ellenére, hogy a Honvéd a rendkívül gyors Halasz révén már a 4. percben meg­szelni a vezetést a vendégcsapat szá­nára. A félidő végéig gyors es vál­tozatos játék folyik, de egyik csa­pat sem tud eredményt elérni. A II. félidő 5. percében Drab egyenlíthetne, de a kapu szájából mellé fejel. A következő percben mégis sikerül az egyenlítés. A jól kiugró Mészáros II. mintegy húsz méterről ritkán látott szép gólt lő. Most úgy látszik, hogy a vadkertiek a győzelmet is megszerzik, de Drab és Hídvégi két óriási helyzetet ki­hagy. A 25. percben eldől a mérkő­zés sorsa. Halász egy meredeken előreadott labdával elmegy Huszár mellett és a kifutó Viszkokot meg­kerülve 15 méterről a hálóba gurít. A 35. percben Zsikla I. egyenlíthetne. Húszméteres szabadrúgása azonban fölé megy. Az utolsó tíz percben a vendégek irányítják a játékot. Jók voltak a Honvédből: Márjás, Halász és Kiss II., a helyiekből Visz­kok és a két Zsikla. A játékvezető sokat bizonytalankodott. iliitos győ*elem Fclesjháíán Kiskunfélegyházi Vasas építők—Kiskunhalasi Kinizsi 3:0 (2:0) Félegyháza, 1300 néző. Vezette: Naszsa (Szeged). Kkfélegyházi Vasas-Építők: Cseh — Pallagi, Frontron, Szabó II. — Zen- tai, Jókai — László, Dinnyés, Ist- vánfíy, Iványi, Papcsik. Edző: Pa­latínus. Iikhalasi Kinizsi: Bondor — Tur­csik, Hődör, Vályogos — Hirth, Rad- nai — Vass, Várhegyi, Hágelmann, Sverla, Csányi. Edző: Ónodi. Végig nagyiramú, de közepes szín­vonalú mérkőzés. Az első percekben a halasiak kapnak jobban lábra. Vass nagy erejű bombáját Cseh bra­vúrral védi. Negyedóra után a he­lyiek is feljönnek és a 16. percben Szabó II. labdájával Istvánífy a ití-osig verekedi magát és hatalmas lövést ereszt a kapura. Bondor csak kiütni tudja és Iványi közelről a hálóba emeli a labdát. 1:0! A Vasas továbbra is támad és a 30. percben Tstvánffy a hatoson a védelem fö­lött átfejeli a labdát Iványihoz, aki a kimozduló kapus fölött a hálóba helyezi a labdát. 2:0! A vendégcsa­pat mezőnyben szépen játszik, de a jól működő félegyházi védelem és főleg Cseh kapus, mentesíteni tudja hálóját a góltól. A második félidőben Dinnyés és Papcsik is két kapufát lő, majd Hangelmannak lenne alkalma szépí­teni az eredményen, de 25 méteres szabadrúgását Cseh bravúrral védi. A 25. percben Iványi szépen elhúz a jobbszélen, beadása a 16-oson álló Istvánífy hoz kerül, aki ritkán látott szép fejesével beállítja az eredményt. 3:0! Jók voltak: Cseh (a mezőny leg­jobbja), Istvánffy és a másodvirágzá­sát élő Iványi, valamint a védelem, illetve Hődör, Hirth, Sverla es Vár­hegyi. fl kecskeméti közönség idehaza szerette volna látni a Dózsát Komlói Bányász-Kecskeméti Dózsa 2:0 (1:0) Komló. 100(!) néző. Vezette: Papp. Komlói Bányász: Magyar — Ka­nizsai, Polgár, Kripi — Molnár II., Kolman — Grozdics, Korom (Szám II.). Udvaros, Molnár, Gerencsér. Kecskeméti Dózsa: Kőrös (Bódogh) — Burza, Uzsoki II., Kerepesi — Jónás. Csordás (Máté) — Morvái, (Csordás), Toricska III., Kövesi, Laczi II., Nagy. A Komlóra utazott kecskeméti csa­patot két dolog lepte meg a pályára léptékor. Az egyik a gyönyörűen fü­vesített pálya, a másik az érdeklő­dés teljes hiánya, aminek az oka az eső volt. A Dózsa nehezen mele­gedett bele és kezdetben sokat csúszkáltak a füves pályán. Mire hozzászoktak a talajhoz, már a kom­lóiak vezettek l:0-ra, mert a 6. perc­ben a kitűnő Gerencsér Burza mel­lett villámgyorsan elszaladt és ^ kö­zelről védhetetlen gólt lőtt. A félidő második felében már a Kecskeméti Dózsa került fölénybe, de a tudo­mányuk csak a 16-osig tartott, a gól­lövés nem ment. A Dózsa nem játszott alárendelt szerepet a második félidőben sem, sőt mezőnyfölényt is harcolt ki. a góllövéssel azonban továbbra is hadi­lábon álltak. A 23. percben ezután végképp eldőlt a mérkőzés sorsa, amikor a komlói jobbszélső átjátsz­va az egyik Dózsa védőjátékost, kö­zelről védhetetlen gólt lő. A mérkő­zésen nem volt küzdelem, mindkét csapat inkább a szép játékra fek­tette a fősúlyt. Reméljük, hogy má­jus 5-i visszavágó mérkőzésen már Határ, Tordasi. Englcrt és Boros is játszik és majd ez a mérkőzés fogja megmutatni a két NB-cs csoport tényleges erőviszonyát. A kecskeméti csapatból jók voltak a két kapus, Uzsoki II., Csordás (a mezőny legjobbja), és Jónás (aki sérülten is önfeláldozóan vállalta a játékot). Á fiatalok bemutatkozása általában sikeresnek mondható, kö­zülük a legjobb Máté volt. Sárbnfnllaüt a csapatott tatfomAnja Pécsi YSK—Bajai Építők 1:1 (1:0) Baja, 1500 néző. Vezette: Sásdi* Bajai Építők: Diszl (Fábik I.) — Bosnyák, Bogárdi, Francia — Voj- novich, Heringer — Fábik II., Tisza- völgyi, Horváth, Teket, Rápity I. A mélytalajú pályán jó iramban kezd a helyi csapat. Az első tíz perc­ben több veszélyes támadást vezet­nek. A 12. percben Rápity lövése a kapufáról pattant vissza. Lassan feljön a pécsi NB Il-es csapat is. A 35. percben a balszélső elfut és be­adását Kakuszi nagy lövéssel küldi a hálóba. A gól után mindkét csa­pat erősít, de a nagy sárban egyik sem tudja képességeit kifejteni. A második félidőben esik a játék irama és a sáros talaj is kivette a játékosok erejét. Csak mezőnyjáték i folyik, de az egyenlítés -mégis si­kerül a helyieknek, mert a 38. perc­ben a pécsiek 16-osáról Francia szé­pen ível egy szabadrúgást, amely A megyei I. o. bajnokság állása 1. KTE 7 5 1 1 13: 7 11 2. K. Honvéd 6 4 1 1 13: 8 9 3. Bácsalmás 8 4 — 2 9: 6 8 4. K. Építők 7 3 2 2 10: 7 8 5. F. Vasas-Építők 6 2 2 2 10: 6 6 6. H. Kinizsi 6 2 l 3 8: 9 5 7. Soltvadkert 6 l 2 3 5:10 4 8. K. Vasas 5 — 3 2 8:11 3 0. Kiskőrös 5 — — 5 3:15 — Tiszavölgyihez kerül, aki pár lépést tesz a labdával és védhetetlen lövés­sel egyenlít. A bajai csapatból iga­zán jól csak Francia és Teket ját­szottak. Sporteredmények Ferencváros nyerte a Húsvéti Tor­na.. Eredményéit: Ferencváros—Voj­vodina 1:0 (0:0), MTK—Partizán 2:2 (1:1), Ferencváros—Partizán 1:0 (0:0), MTK—Vojvodina 2:1 (0:1). ixemzetKözi mérkőzéseK: Vasas— Prágái Spartak 5:2 (2:1), SzegediEAC —Cracovia 3:0 (2:0), Dorog—Ostrava 2:2 (0:1), Varsót Gwardia—SalBTC 2:0 (2:0), kaberzei Gornik—Tatabánya 4:1 (2:1), Békéscsaba—Zilinai Dinamó 2:2 (1:0), Diósgyőr—Poznan! Warta 0:0, Prágai Dinamó—Vasas 5:2 (2:0), F.ze- szowi Stal— Szegedi EAC 2:1 (1:1), Gyulai Hunyadi—Zilinai Dinamó 0:0. Diósgyőr—Szcecini Chrobry (2:1 (1:0), SalBTC—Bytomi Polonia 4:1 (i:ij, I Tatabánya—Zaberzei Gornik 2:2 (1:0). Fülöp Mihály nyerte a íérli, Rejtő Ildikó a női tőrvívó ifjúsági világ- bajnokságot. A magyar asztalitenisz-bajnoksá­gok során a férfiegyest Gyetvay nyerte Bérezik, a női egyesei pedig Kerekesné Mosóczy elölt. Totóeredmények: 1, x, x x 2 1 x, 1, x, —, 1, 1, i„ Katona József Színház Április 24-én, este 1 órakor Schöntan: A SZABIN NŐK ELRABLÁSA zenes bohózat 3 felvonásban. 6. sz. szelvénybórlet. Wíozik Wíűsora Április 24-cn, szerdán: Baja Uránia: Othello. — Baja Szabadság: Vádlottak padján. — Baja Központi: Smetana. — Já­noshalma: Élet háza. — Kalo­csa: Sötét csillag. — Kecel: Papa, mama, ő„r meg én. — Kecskemét Árpád: Lenin októ­bere. — Kecskénkét Városi: San Salvatore. — Kiskőrös: Mexikói. — Kiskunfélegyháza: Ur. Dan- witz házassága, -f Kiskunhalas: Két vallomás. — Kunszentmik- lós: Emberek a havason. — Tiszakécske: Koncert. ( Apróhirdetések ) Férfiak! Jöjjetek dolgozni a Pécsi Szénbányá­szati Tröszthöz. Átlagkereseti lehe­tőség: 1600—2600 Ft-ig. — Jelentkezni lehet és bővebb felvilágosítással szol­gálnak a városi és járási munkaerő­gazdálkodási csoportok. Kecskémé- . ten Tanácsháza, félemelet 3. sz. 574 l 80-AS Buksi-kötőgép eladó. — Ér­deklődni: Kecskemét, Magyar utca 25. sz. ___________________ 596 l S ZOBA, konyha, mellékhelyiségből álló lakást, költségmegtérítéssel ke­resek. — Kecskemét, Csányi utca 1. sz.__________________________________3978 FÉ RJHEZMENNE 45 éves, intelligens, teljesen árva, dolgozó nő, hozzáillő 50—60-ig. — Rossz egyedül“ jeligére kecskeméti kiadóba. 3935 ELADÓ 1 db 30 mázsás állatmérleg, 1 db 12 lóerős Diesel-motor, 1 db 700 W egyenáramú áramfejlesztő, 4 db 100 hl. hordó. — Kiskunhalasi Vörös Október Tsz. 506 ELADÓ Városföld 53/a. számú 6 és fél kh tanyásingatlan, melyből négy és fél hold szántó, többi legelő. — Érdeklődni: a helyszínen, vagy Kecs­kemét, Árok u. 31. sz. alatt. 4008 GÉPÍRÁST és németről fordítást vállalok. — Ifj. Baditz, Miskolc, Tass utca 15. sz. 564 SZIKVIZ állandóan kapható — Kecs­kemét. László Károly u. 6. sz. alatti szíkvízüzemben. 4016 ÜGYES fiatal fiút. esetleg leányt, jó iskolai bizonyítvánnyal, fűszer- kereskedő tanulónak felveszek. — Kecskemét, Lugossy István utca 16. sz. ____________________________ 4031 A PATYOLAT Vállalat felvesz zakó­vasaláshoz jól értő vasalót. — Kecs­kemét, Arany János u. 8. sz. 4030 ELADÓ egy still szekrény, tükörrel, rckamiévaí, asztallal, 4 székkel, fo­tellal. — Kecskemét, Hoffman Já­nos u 21. sz. 4026 ELVESZETT Bundás nevű, him, fe­kete, nyakán és lábán fehér, nagy- szőrű kutya. — Megtaláló, jutalom ellenében, hozza el Kecskemét, Hajdú utca 2. sz. alá. 4032 TASKAIRÓGÉP, Kino Exata Tessán, 3 5-ös (normálfilmes) nagyítógép is eladó. — Nagykőrös, Szász Károly utca 3. sz., Sándorovszky. 4034 LAKITELEK. Kisalpár 45/a., Koko- vai-földből, a kanális mellett, 3 és fél hold eladó. — Értekezés: Urrét 131 a, a Kokovai-földön, Körösiek­nél. 4033 ITT A CSÓNAKSZEZON! Már most készüljön -fel nyári szórakozására, szerezzen lie „Sirály“ csónakinotort. Kapható szaküzletekben — 4500 forintért. 388 GYORSAN, kényelmesen, biztosan célhoz ér „Don ó“ segédmotoros kerékpárral. Kapható szaküzletekben — 1480 forintért 338 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Ktskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő Dlzottsáe Szerkesztőség: Kecskemét, Széchényi tér t: az. Telefon: 25—16. 26—19; 11—2? Felelő3 kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér 17a: Telefon: 17—09 Bács-Iíiskun megyei Nyomda V. Kecskemét; — Telefon: 15—29 Felelős vezető: Szűcs Béla igazgató Felveszünk Nagy-Budapcst és vidéki munkahelyeinkre kőműveseket, ácsokat, asztalos és festő szakmunkásokat, villany- szerelő, hurkoló és férfi segédmunkásokat. — Vidé- Kieknek munkásszállás, igényjogosultaknak külön­élést pótdíj, budapesti munkahelyeinken napi egy­szeri, vidéki munkahelyein­ken napi háromszori étke­zés. Kőműveseknek, ácsok­nak, burkotoknak, férfi se­gédmunkásoknak 15 száza­lékos idénypótlék. Jelentke­zés szombat kivételével na­ponta fél 8 h-tól 17 h-ig az Epületkarbantartó Vállalat munkaügyi osztályán: Bu­dapest V., kér., Guszev u. 16. szám. 605 Iratkozz be a MEGYEI KÖNYVTARBA! Megtalálhatók a világiroda­lom klasszikusai, olcsó és ifjúsági regények, útleírá­sok, szakkönyvek. — Szere­tettel vár a Megyei Könyv­tár. 413 A Kiskunhalasi Sertéste­nyésztő Vállalaj minden hé­ten szerdán és szombaton a kiskunhalasi és báesbo- kodi hízlalóteleben TENGERI- ÉS ÄRPA- CSEREAKC1ÖT bonyolít le. —; Egy mázsa tengeriért 1 mázsa árpát ad cserébe. 556 SÖTÉT hálószobabutor eladó. — Kecskemét, László karoly utca 6. sz. 41)17 Elsöosztályú férfiszabóságba FÉRFISZA BÓKÁT FELVESZ a Kecskeméti Kézműipari Vállalat. Jelentkezés: Kecs­kemét. Ótemető utca 2. sz. 576 Jó hanglemezeket olcsón darabonként 4—6.50 — 7.50 forintos árban beszerezhet a Kecskeméti Ibiskor. 121. sz. SPORTSZER boltjában, Rákóczi út 8., -+- BÁJÁN a Vörösmarty u. 1. sz. NÉP­BOLTBAN: ' ' 388 Baromfitenyésztők! FIGYELEM! Naposbaromfi (csirke, kacsa, liba, pulyka) a földművesszövetkezeteknél 387 OLCSÖ ÁRON BESZEREZHETŐ. S3 & SS . £é | A Gépállomások Igazgatósága g $2 felhívja a termelőszövetkezeteket, SC állami vállalatokat és a magánosok & figyelmét arra, hogy a jjg | megye gépállomásai g I inezógazda§ágl gépek I és motorkerékpárok ££ | javítását § g§ továbbá esztergálást, villamos- és j|j autogénhegesztést és bárminemű £s vasipari munkát garanciával elvállalnak. s