Petőfi Népe, 1957. április (2. évfolyam, 77-99. szám)

1957-04-16 / 88. szám

Szép játék — biztos győzelem KECSKEMÉTI DÓZSA—NAGYBÄTONYI BÁNYÁSZ 2:0 (1:0) 1000 néző. Nagybátony Szigeti. Kecskeméti Dózsa: Kőrös — Tor­mási, Határ, Kerepesi — Jónás, Uzso- ki II. — Englert, - Boros, Kövesi, Csordás, Nagy. Edző: Tomecskó. Nagybátonyi Bányász: Bulyovszky — Balogh, Tari, Horváth — Nyitrai, Csépc — Veres, Bótky, Bernát, Rigó, Bíró. Az első negyedórában a hosszú utv:ás miatt a kecskemétiek kissé (rm;révén játszanak, míg a helyiek M&gy hévvel küzdenek, s bizony Kő- uxisnek a legjobb formáját kellett imitálnia, hogy megvédje hálóját. A JFözsa lassan belejön cs szebbnél- (szebb támadásokat vezet. A 19. perc­ben Kövesi—Nagy—Csordás a labda útja. A balösszekötő jobbra irányítja a labdát és ott Englert védhetetlenül .a hálóba lő. A csatársor Csordás irá­nyítása mellett jól működik, amire szükség is van, mert a nagybáto- nyiak kemény és lelkes játéka miatt Kőrös is megsérül és percekig ápol­ja *►. A félidő közepéig a kecskemé­Vezette:! tick sok szép támadást vezetnek, az eredmény azonban nem változik. Az utolsó tíz percben a bányászcsapat nagy erővel támad, de a kecskeméti védelem megakadályozza az egyenlí­tést. A második félidőben a Dózsa mind­jobban belelendül és egyre-másra vezeti a szép támadásokat. Ebben nagyrésze van a két összekötőnek, akik egymásután dobják játékba csa­tártársaikat. A 23. percben Boros in­dít el szép akciót. A labdával Nagy lefut, beadása lábról-Iábra megy, míg végül Boros védhetetlen góllal beál­lítja az eredményt. A gól után lany­hul az iram, mindkét csapat bele­nyugszik az eredménybe. A kecskeméti csapatból Kőrös egé­szen kitűnően védett, Uzsoki II. mind a védekezésben, mind a tá­madásban kitűnt, a csatársorban pe­dig a két összekötő, Boros és Csordás jól irányított és a győzelem biztosí­tása a második félidőben nekik volt köszönhető. — Szigeti játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. Katona József Színház Április 16-án este 7 órakor: Sebőn tan: »A szabin nők elrablása« zenés bobózat 3 felvonásban. Somlai Artur-bériet és 6. sz. szelvénybérlct M tfUjer ozik M A félegyháziak döntetlent érdemeltek volna KECSKEMÉTI TE—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS-ÉPÍTŐK 2:0 (2:0) Kecskemét. 1000 néző. Vezette: Sa-|zsla IV. jól fordulva közelről hálóba anki (Szeged). Kecskeméti TE: Pintér — Torieska L. Bitó, Seres — Kúti, Mészáros — Krivi, Borendc. Karazsia IV., Bod­ies. Máté II. Edző: Weisz J. Kkfélegyházi Vasas-Építők: Cseh — Ballag!, Frontron, Zombor — Zentai, Jókai — László. Szabó. Iványi, Diny- nyés, Papcsik. Edző: Palatínus. A. második kecskeméti mérkőzés alatt sem csökkent a szél és már eleve lehetetlenné tette a szép játé­kot, mert a csapatok itt is inkább a levegőben játszottak, mint a földön. Az elején a KTE kap jobban lábra s Bitó hatalmas bombája ijesztgeti a félegyháziakal. A széllel hátban játszó KTE mindinkább fölénybe ke­iül. A 17. percben vezetéshez jut a KTE. í'rontron 11-est vét és Bitó Abdája biztosan ül a hálóba. A KTE is és a Vasas is támad, de gól nem esik, csak mindkét részről Három-három szöglet. Már úgy lát­szik. nem sikerül a KTE csatárok­nak: gólt lőniölc, amikor az utolsó- lőtli percben a félegyházi védelem elalszik c.s a tisztán hagyott Kara­teszi a labdát. A II. félidőben teljesen megfordul a játék képe. A Vasas hatalmas erő­vel fekszik a küzdelembe. Sokszor nyolc emberrel is támadnak, de még véletlenül sem sikerül eredményt el- émiölt. Iványi a csapat motorja. Szinte állandóan a KTE térfelén folyik a játék, de az önfeláldozó he­lyi védelem mindent ment, no meg a íélegyháziaknak sem sikerül sem­mi. A KTE csatársor, ha labdához jut, nem tud vele mit csinálni. Vé­gig a Vasas támad, az eredmény azonban változatlan marad. A KTE védelmi hármasa és a kapus hakal- mas munkát végzett a II. félidőben és minden dicséretet megérdemel­nek. A két fedezet már nem játszott a szokott formában. A csatársor ebben a formában nem üti raeg a megyéi I. o. színvonalát. A klskun- íélégyháziaknál a védelemben Front- ron volt jó, különösen az I. féliclq- ben. A csatárser a II. félidőben óriási fölénybe került, de semmisem sikerült. Nagyon érezték a sérült Istvánffy hiányát. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. usora Április 16, kedd: Baja Uránia: Jelentéktelen em­berek. — Baja Központi: Ha a világon mindenki ilyen volna. — Baja Szabadság: Jelentéktelen emberek. — Jánoshalma: Rum- jancev-ügy. — Kalocsa: Ne lor­dul j vissza, fiam. — Kecel: Egy nap a bíróságon. — Kecskemét Árpád: Janika. — Kecskemét Városi: Graciela. — Kiskőrös: Vádlottak padján. — Kiskunfél­egyháza: Nincs irgalom. — Kis­kunhalas: Tánc és szerelem. — Kunszentmiklós: Egy pikoló vi­lágos: — Tiszakécske: Bandin György. Virágos »Aradi« ( Apróhirdetések ) ELAD.Ű ház. 0. S7. Kecskemét, Bullái u. 3939 SÜRGŐSEN eladó Kiskunhalason, a Téglagyár mellett ház, 355 négy­szögöl szőlővel. — Érdeklődni lehet: Szabó Mihály cipésznél. 569 HÚSVÉTI virágszükségletét szerez­ze be a Boldogulás Szövetkezet virágboltjában — Kecskemét, Rákóczi út 6. szám alatt. 570 ELADÓ süllyesztés Csepel varrógép és fehér, mély gyermekkocsi. — Kecskemét, Magyar u. 33. sz. 571 ELADÓ beköltözhető kis családi ház. Kecskemét, Zöldfa u. 45. sz. 572 ERETT trágya eladó. Nagy Mihály­inál, Kecskemét, Lázárfalu 50. 3963 EGYSZOBA, konyhás lakásra való építkezési anyag, egy hatlóerős ben­zinmotor és egy 500 kilós mázsa eladó. — Kecskemét, Mária körút i 22. sz. Végre győzött a Bajai Építők BAJAI ÉPÍTŐK—GYULAI HUNYADI 2:0 (2:0) Baja, 1500 néző. Vezette: Bácsván. | A megyei bajnokok tornájának! ' asárnapi mérkőzésére a bajaiak a következő összeállításban álltak fel: Fábile I. — Bogárdi, Heringer, Francia — Vojnovicb, Onódi — Fa- oik II., Tiszavölgyi, Horváth, Tekét, Kapity I. Már az első percekben parázs jele­netek adódnak a gyulaiak kapuja .„-lőtt. Az Építők jobban bírja a sáros ;alajt és a Hunyadi kapuját sokszor csak a szerencse menti. A 35. perc­ben Tiszavölgyi kitör, húsz méterrel -• kapu előtt kézzel akasztják, a sza­badrúgást Rá pity I. Tekethez irányít­ja, aki. villámgyors lövéssel a hálóba helyezi a labdát. A 40. percben újabb gólt érnek el a hazaiak. Rápity I. egyéni játékkal közelről a hálóba lő. A második félidő erőteljes gyulai támadásokkal indul, de az Építők védelme jól áll a lábán. A hazaiak a negyedórás nyomás után feljönnek és a 16. percben a kiugró Horvátbot a gyulai védelem 16-oson belül fel­vágja, a büntetőt Teket rúgja, ele a gyulai kapus szögletre tolja. Ezután mindkét csapat beletörődik a játék­ba, s küzdelem inkább csak a me­zőnyben van. Jók voltak: Onódi, Heringer. Te­ket. A játékvezető mindkét fél kárá­ra sokat tévedett. A széllel hátban játszó csapat volt fölényben KECSKEMÉTI ÉPÍTŐK—KISKŐRÖSI PETŐFI 4:0 (1:0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Bíró. Kecskeméti Építők: Varga — Evunszt, Sz. Nagy. Tasi — Márkli III., VI. Tóth — Fehér, Laczi I., Szabó, Molnár, Pulai IV. Edző: Dragollo­/ioh. Kiskőrösi Petőfi: Pohankovics — Varga II., Martinovics, Lasztovicza — □aubner. Fábri — Győrfi, Csejtey, Jasusa, Gacs, Kovács. Edző: Marosi. A kiskőrösieknek van mindjárt nagy helyzetük, de Győrfi elügyetlen- itedi. A nagy szélben nem alakul ki jó játék, de ebben része van a csa­patoknak is, mert mindkét részről a magas labdákat erőltetik. A 17. percben az Építők vezetéshez jut­hatnának, de Varga H.-nek sikerül r>. gólvonalról mentenie. Unalmas me­zőnyjáték után a utolsó öt percben a vendégek visszaesnek. Már Szabó megszerezhetné a vezetést, mert tisz­ta helyzetben alig lő ' mellé. Fehér­nek már jobban sikerül. A 43. perc­ben mintegy 35 méterről ívelt labdát 'ő a kapura, a szél is segít, s máris 1:0! A II. félidőben az első tíz percoen »ldől a mérkőzés sorsa. A 2. perc­ben Szabó estében, a C. percben Pu­lai IV. fejese ül a kiskőrösi hálóba. A helyi csapat most már nyugodtan játszik és mindvégig kezében tartja a mérkőzést. Az utolso előtti perc­ben Szabó közvetlen közelről való lövéssel beállítja az eredményt. A mérkőzés nem hozott magas­színvonalú játékot, amiben közreját­szott az egész mérkőzés alatt fújó viharos szél is. A vendégek egyéni1 leg jól játszanak, de csapatmunkájuk nem kielégítő. Az Építőkből átlagos jó játékot mutattak: Varga, Sz. Nagy, M. Tóth, Fehér és Szabó. A kiskő­rösiek közül Varga Il.-t, Fábrit és Jasusát lehet kiemelni. Sportereám én vek NB I-es bajnokság: Bp. Honvéd— Salgótarján 3:3, Tatabánya—Ferenc­város 0:0, MTK—Dorog 7:1, Szegedi EAC—Újpesti Dózsa 2:1 (Újpesten), Vasas—Pécs-Baranya 3:0 (Pécsett), Csepel—Szombathely l :U (Szombat­hely). Totóeredmenyek: 1. 2. 2. 2, x, 1, 1, 2, 3. 1. 3967 KECSKEMÉTEN szoba-konyha, kam­rából álló lakást keresek a város bármely részében, megegyezés sze­rint. — Háztulajdonossal tárgyalok: Kecskemét. Szultán utca 8. sz. alatt, vasárnapokon, Csontos. 3960 KECSKEMÉT, Nyíl utca 37. sz. ház eladó, — két szoba azonnal beköl­tözhető. 3965 ELADÖ 9 hold föld szőlővel, tanyá­val, Felsőszentkirály 344. sz. — Ér deklődni: Kecskemét, Gyenes tér 4. Délután 2—5 óra között. 3963 ELADÖ üzembiztos SHB Sachs mo­tor. — Kecskemét, máriahegyi isko­la. 3964 40 ÉVES iparos 38 éves, jólelkű fe­leséget keres. — ,.Húsvéti“ jeligére a kecskeméti kiadóba kérek cí­met. 3966 Farkaskutya, 13 hónapos, hím, gyönyörű példány, eladó. — Kecskemét, Bethlen körút 53. sz. 3969 JAKABSZÁLLÁSON 9 hold föld, épületekkel, 2 hold szőlővel eladó. — Juhász Ferenc, Alsómatkó megálló­hoz közel. 3970 ELVESZETT egy 3 éves deres, vak kancacsikó és egy fekete egyéves csődörcsikó, a nyíri erdőbe téved­tek el. — Megtaláló jutalom ellené­ben adja le Belsőnyír 1. alatt. Be- rentc Miklósnak, vagy jelentsék a legközelebbi rendőrségen, vagy a He ‘tényi Tanácsnak. 3945 HÁROM és fél hold szántó, egy hold kaszáló Ménteleken, a várostól 9 kilométerre, a Kisbenei úton, a Borsos-féle földből eladó, — Ér deklődni: Kecskemét, Petőfi utca 8. sz. 3958 EGY fényezett, barna szekrény eladó. — Kecskémét, Árok utca 28. sz. 3957 ELADÓ ültetni való szőlővéssző, 2000 kadarka, 3000 db kövidinka. — Ér­deklődni lehet: Kisfái 61. sz., Hardi Jánosnál. 3955 kb. 5000 darab, — egy kazal öúzasza^me, valamint MIB- és MIA- motorok eladók. Üj Tavasz Tsz, Kecskemét, Korhánköz. 567 Azonnal felveszünk a dolgozó .kívánsága szerint megha­tározott időre kőműves szakmunká­sokat, férfi segédmunkásokat Komló, vagy Budapest területén lévő épít­kezéseinkre. Épület-asztalos szak­munkásokat kecskeméti telepünkre, szigetelő és tetőfedőket pedig válto­zó munkahelyre. — Munkásfelvétel: Kecskemét, Bánk bán utca 1., Baja, Április 4-e tér 10, Budapest, Erzsé­bet királyné út 14., vagy a járási ta­nácsok munkaerógazdálkodási cso­portjánál. 501 IPARENGEDÉLLYEL rendelkező, információképes, komoly asztalost keresek. Műhely, anyag biztosítva. — Cím: a kecskeméti kiadóban. 3950 j—i SáSiómisor n­Április 16, fccdd IvOSSUTH-RADIÖ 4.30—7.59: Vidámari — frissen!' Zc* nés műsor. Közben: 6.00: ,,Jó reg­gelt!“ — 8.10: Lakatos Sándor es zenekara játszik. 9.ÍW: Kis muzsiku­soknak. A zeneiskolák V. osztályá­nak anyagából. Kertész Lajos zon­gorázik. — 9.20: Iskolások mikrofon­ja. — 9.40: Énekóra, az általános is­kolák felső osztályúi számára. A Gyermekrádió műsora. — 9.59: Idő­jelzés. — 10.00: Hírek. Lapszemle. Időjárásjelentés. —; 10.10: Lányok» asszonyok. — 10.^0: Szimfonikus táncok. — 11.00: Falusi Romeo és Julia. Gottfried Kellér regénye foly­tatásokban. IX. — 11.20: Ajaadék- müeor háziasszonyoknak és nagy­mamáknak. — 11.57:! Technikai szü­net. — 11.59: Időjelzés. — 12.00: Déli harangszó. Hírek. Idojárásjcleniés. — 12.10: Szórakoztató muzsika. — 13.00: Balázs Anna karcolatai: l. A finom lélek. 2. A büszke ^nya .3. A kö­szöntő. Elmondja Ascher Oszkár és Rákosi Mária. — 18.10: Operarés/. - jetek — 14.00. Könnyű magyar FÉKETENYARFA. deszkának való, eladó. — Kecskemét, Árpád-város 12. sz.. Varga István, a Köztisztasági telep mellett. 3931 100-AS motorkerékpár eladó. —Kecs­kemét, Vacsi-hegy 2. sz. alatt, Tol­las Antalnál. 3933 4 HOLD föld eladó, két részben i.s, Városföldön, a Kispákai és Csongrádi ut között, hét kilométernél. — Ér­deklőd ni: ifj. Majoros József, Kecs­kemét, Városföld 60. sz. 3923 BEKÖLTÖZHETŐ családi ház eladó. Kecskemét, Bogovics-íalu. — Nép- bolttal szemben. 3924 250-ES Pannónia motorkerékpár eladó. — Kecskemét, IV., Cimbalmos utca 22, sz. 3933 muzsika. — 14.40: bolygó. Marton Béla ismeretlen regényét rádió­ra alkalmazta: Szőnyi Zoltán. II. A Gyermekrádió műsor matt. Fiatalok sakkiskolája. Vezeti dr. Lindner László 15.00: Sakk­íeladványszerzö A KISKUNHALASI Sertéstenyésztő Vállalat minden héten szerdán és szombaton a kiskunhalasi és bácsbo- kodi hizlalótólepen tengeri és árpa­csereakciót bonyolít le. — Egy mázsa tengeriért 1 mázsa árpát ad cse­rébe. 536 ELADÓ ház. Lakitelek. Dózsa György út 13. sz., özv. Csille Istvánné. 561 Segédmunkásokat felvesz a Kecskemét;' és Vidéke Kör­zeti Földmüvesszövetkezet. — Jelent­kezés: Kecskeméten, az aluljáró mel­letti FÖLDSZÖV-telepcn. 553 CSALÁDI ház eladó, vétel esetén be­költözhető. — Kecskemét; Dárdai­telep, IV. utca 12. sz. 3908 BUKSI kötőgép, kisipari, mély gyer­mekkocsi eladó. — Kecskemét, Hu­nyadi-város 42. sz. 3906 ELADÖ 9 és fél hold föld a felső- jakabi vasúti megállóval szemben. Szőlő és gyümölcsös telepítésére al­kalmas. — Bővebb felvilágosítás: Pólyák. Mihályéknál, a szomszéd­ban. 533 ELADÖ Kecskemét, Ballal utca 6. sz. ház. — Érdeklődni: Mikes u. 9. 3911 SZOMBATHELYI lakás elcserélhető kecskeméti lakással. — Érdeklődni: Kecskeméten. Külsőszabadság út 17. sz. Reáliskola mellett. 3918 ELCSERÉLNÉM Budapest, XX. kér., Pesterzsébet, Szabadság utca IC—18. szám alatti egyszoba, konyhás főbér- leti lakásomat, hasonló kecskemé­tiért. — Érdeklődni: Kecskemét, Bel- so-Balloszög 198, sz. alatt. 3932 FETÖFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Szécnenyi tér lj szj Telefon: 25—16. 2G—19. 11—22 Felelőa kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér l?aj Telefon: 17—09 Báes-Kiskun megyei Nyomda V* Kecskemét. — Telefon: 15—29 Felelős vezető: Szűcs Béla igazgató mester. — 15.10: Színéé népi muzsika — 15.59: Időjelzés. — lo.OO: Hírek. — 16.08: Iclőjárásjelontép. — 16.10: AZ irokézek fia. Rádiójáték. Anna Jür­gen regénye alapján] írta Munkácsi Magdolna. Rendező: Cserés Miklós. A Gyermekrádió műsora. — 16.50; Utazás a világ körül. Délafrikai zene. — 17.12: Műsorismertetés. — 17.15; Ahogyan O elképzelte. Szövetkeze­teink a lenini úton. — 17.30; Szív kül­di szívnek szívesen . L. — 18.00; Hí­rek. Időjárásjelentés. [— 18.05; Tanító és barát. Beszélgetések Leninről. -- 18.10: Hanglemez. — 18.15; Újabb tu­dósítások azokról, akiket elbocsátot­tak, de megtaláltákj a Helyüket. Riportműsor. — 18.30: Közvetítés a Katona József Színházból: Jó em­bert keresünk. Bertolt Brecht játéka 4 felvonásban. Fordította Nemes Nagy Ágnes. Zenéjét szerezte Bánki György. Rendezte: Géllért Endre. — A szünetben: 19.54: Jó éjszakát, gye­rekek! — 19.59: Időjelzés. — 20.00: Esti krónika. Idő járás jelentés. ?.0.2ü: A színházi közvetítés folytatá­sa. -- 21.59: időjelzés. — 22.00: Hírek, Időjárásjelentés. — 22L15: A színházi közv. folyt. 23.05: Tánpzene. — 23. Zenekari hangverseny. 1. Verdi: 7.1 .40: végzet hatalma — nlyitány (Olasz Rádió szimf. zenekara, vez. Gino Márinuzzi). 2. Prokofjbv: V. szimvó- mu (Bécsi Filharmonijkusok zeneka­ra. vez. Mitropoulos). — 0.30: Hírek. Idő járás jelentés. — 0.4D: Himnusz. PETÖFI-RÄDIO G.00—S.00: Reggeli zene. — 14.0ü: Hírek. Időjárás- és vízállásjelentés. -- 14.20: Népszerű nyitányok és küz­denek. — 15.00: Bach I orgonaművek. V. — 15.35: ..Egy estém otthon . . .4Í Verses zenés összeállítás. — 35.30: Nemzetközi kérdések. — 16.00: Rész­ietek Kemény Valahol Délen és Fé­nyes Két szerelem c. operettjéből. — 16.50: A „Kortárs4‘-ról beszél Földeák János. — 17.00: Könnyű zene. — 17.3»? Rádióegyetem. Technika és élet. XL A vasút és a hajó (Holnap 9 óra ke J megismételjük.) — 18.00: Fúvószerti­káraink műsorából. — 18.30: Hámor Ervin hegedül, Sebők György zon­gorázik. 1. Vivaldi—Réspighi:“ D-cm? szonáta. 2. Járdányi Pjál: I. hegedű- zongora szonáta. — 19.00: Hírek. Ic’ő- járásjelentés. — 19.05: lQon szó oroszul. Az Ifjúsági Rádió nyelvtanfolyam aj t— 19.15: Vidám dalok, csárdások. — 19.45: Műszaki krónika. — 20.00: Könnyűzene Moszkvából. — 20.2u: Történelem a hírek mögött. Előadasj — 20.40: Kórusok. — 21.00: Hírek. —« 21.05: Tánczene. — 22.00: Mosonvi Mihály operáiból. — 22;3o: Rácz Bélii és zenekara játszik. — q3.00: Műsorzá-* rás. GYORSAN, kényelmesen, biztosan célhoz ér „Don g- ótó segédmotoros kerékpárral. Kapható szaküzletekben — 1430 forintért. 338 20 HOLD tanyásbirtok eladó, részle­tekben is. — Kecskemét, Nyárlőrinc 247. sz.. Marsa Ferenc. 562 Baromfitenyésztők! FIGYELEM! Naposbaromfi (csirke, kacsa, liba, pulyka) a földmű vessző vetkezet éknél OLCSÓ ÁRON BESZEREZIK iö. 387 ő HÚSVÉTI VÁSÁR Ä KECSKEMÉTI üLLAMI ÁRUHÁZBAN öválassték r i a s i e * Férfi, gyermek német import tornacipő 48—81 Ft­Férfi félcipő, barna, mikrótalp, marhabox. gojzervarrott 345 Ft Férfi, fekete marhabox 'S forma gumitalp Női szandál, weekend 140 Ft Női divat-szandálok, borjúbox bőrtalppal 320 Ft Színben, számban nagy választék gyermekcipő­ben cs szandálban! A cipő ára 50—178.— Ft-ig A szandál ára 41— 93.70 Ft-ig 165 Ft Női balon vászoncipő 59.— Ft V Á S Á R O L J O N Időt, pénzt takarít meg, ha az Állami Áruház készruhaosztáiyán szerzi be íéríi-, női és gyer­mekruha szükségletét. Megérkeztek a nylon és habselyem fehérnemű újdonságok Nagy választék harisnyában! Nylon női nadrág Nylon női kombiné 58 Ft 130 Ft Habselyem kombiné 58—63 Ft-ig Női, ausztrál gyapjúból Habselyem garnitúra Férfi, bokafix flór zokni M M I N DENT Á It E G U készült kuligán 287—430 Ft-ig 117.50—134 Ft-ig Férfi 24.70 Ft munkás zcfir-ing öS.— Ft HELTEN; II Z IS m