Petőfi Népe, 1957. április (2. évfolyam, 77-99. szám)

1957-04-09 / 82. szám

I Gyenge csatársorok — Jó védelmek Bácsalmási Petőfi—Kiskőrösi Petőfi 1:0 (1:0) A labdarúgáshoz siercncse Is kell Budapesti VSC—Kecskeméii Dózsa 1:0 (0:0) Vezette: Bokor (Budapest), 4000 né- eő. Kecskemét. Budapesti VSC: Mészáros — Kó­nya, Tihanyi, Rendek — Anda, Bár- fcányi — Sebaly, Jager, Szalai, Rei­ter, Kosa. Edző: Balogh László. Kecskeméti Dózsa: Kőrös — Tor- dasj. Határ, Kerepesi — Jónás, Uzso- ki II. -- Englert, Csordás, Kövesi, Laczi II., Nagy. Edző: Tomecskó Jó­zsef. Ilyen a futball-szerencse. Ha a Dó­ssá értékesíti a ll-esét és a BVSC íietn, mast a kecskeméti csapat az HB I. kapuja előtt állhatna, hiszen az ellenlábas csapatok közül a KTSTEXT Miskolcon kikapott, a Szpartakusz pedig Budapesten dön­tetlent qsinált. Elkeseredni azért nem .szabad, az ősszel — kezdődik újra a bajnokság. Dózsa támadásokkal kezdődik a mérkőzés, majd a pestiek jó 20 per­ces mezőnyfölényt harcolnak ki. Ez­után a vasutasok leállnak, mintha a H. félidőre tartogatnák az erejü­ket. A Dózsa négy szögletet is har­col ki eredmény nélkül. Sem a szög­leteket. sem a szabadrúgásokat nem tudják értékesíteni. A második félidő is Dózsa támadá­sokkal indul, majd a fővárosiak har­colnak ki két szögletet. Változatos a játék, a Dózsa csatárok idegesebbek. A 21. percben eldől a mérkőzés sor­sa. Határ balszerencsésen kezez a 16-oson belül. A büntetőt Rendek ér­tékesíti. Ez a gól az NB I-et jelen­tette a Vasutasoknak. A 29. percben a kapura törő Nagyot Kónya csú­nyán felvágja. A ll-esnek Csordás all neki. A jobb sarokba tartó labdát Mészáros szögletre tolja. Ez a védés? bebiztosította a BVSC NB I-be jutá- • sát. Elkeseredetten támad a Dózsa, a BVSC sokszor 11 emberrel védeke­zik. Három szöglet is esik gyors egy­másutánban a pestiek kapuja előtt, sőt Mészáros egy biztos gólnak látszó labdát tói a kapu fölé. Még Körös­től látunk egy parádés védést és a küzdelem a BVSC biztonsági játéká­val ér véget. Szögletarány: 8:5 (4:1) a Dózsa javára, A döntetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. Mindvégig a buda­pesti csapat játszott nyugodtabban, ami a két U-esnél is megmutatkozott. A Dózsában Kőrös mérkőzésről-mér- kőzésre javul és sok veszélyes labdát védett. A védelmi hármasból Tor- üasi volt a legjobb. Határ kedvetle­nül játszott. Kerepesi sokszor magá­ra hagyta veszélyes szélsőjét. A csa­pat és a mezőny legjobb része a Dó­zsa fedezetpár volt. Jónás nagy tech­nikai tudásával uralta a mezőnyt. Uzsoki II. méltó társa volt. Szívvet- lélekkel küzdött és mint középhát­véd is megfelelt, amikor hátrament Határ helyére. A csatársorról már nem sok jót mondhatunk. Englert szokott gyors volt, Csordás a gólig a csatársor legjobbja volt, azután kedvét vesztette. Kövesi játékán lát­szott sérülése, Laczi Il.-nek nem ment semmi, de nem is igyekezett. Nagy játszott csak lelkesedéssel a csatársorból, de neki sem volt sze­rencséje, A BVSC csupa rutinos, idősebb já­tékosokból állott. Végig biztonsági játékra törekedtek, s ha kellett, 'a csatárok hátul is segítettek. A döntő pillanatokban megőrizték nyugalmu­kat s ezzel nyertek is. Bokor játékvezető nem csinált dön­tő hibát, ítéleteivel azonban sokan nem értettünk egyet, Öt perc alatt négy gél Bp. MÁVAG — Bajai Építők 6:2 (6:2) Vezette: Hlaszhi, 300 néző, Buda­pest. Bajai Építők: Fábik I. —■ Francia, Herlnger, Rapity I. — Vojnovich, Onódi — Kreisz, Rapity II.; Hor­váth, Tiszavölgyi, Teket. Nagy iramban kezdenek a csapa­tok és mindkét kaput csak a sze­rencse menti. A MAVAG játékosok kemény beiemenésükkel hárítják az Építők támadásait. A 39. percben Rapity I. IS méteres szabadrúgással megszerzi csapatának a vezetést, 0:1! Két perc múlva Tiszavölgyi re­mekül szökteti Horváthot, áld két embert is átjászva, 8 méterről védhe- ! etlen gólt lő, 0:21 A második félidőben a MAVAG felülkerekedik, s már a 3. percben Fábik hibájából javít az eredmé­nyen, 1:2! A kemény játék következ­tében a 10. percben Kreisz megsérül, s a továbbiakban csak statisztál. A 13. percben Rapity II. sérül meg és most már nagy nyomás nehezül a bajai védelemre, amely hirtelen ösz- szeroppan és öt perc alatt négy gólt kap. Közben Tiszavölgyit ki Is ál­lítják. Az utolsó gól a 4Q. percben Az" Építők csapata mélyen formája alatt játszott, s talán csak Herlngert, Rapity I,-et és Kreiszét lehet ki­emelni? Idegenben győzelem — odahaza Tereség Kecskeméti Honvéd—Kkhalasi Kinizsi 2:0 (2:0) Vezette: Hammer (Baja)? 1500 néző, Kiskunhalas. Kecskeméti Honvéd: Doszkocs — Vajas, Varga. Máriás — Szabó I., Oszláncsek — Halász, Szabó H., Kiss IX., ördögit, Solymosi. Edző: Szabó József. Kiskunhalasi Kinizsi: Bondor — Faragó. Várhegyi. Turcsik — Schver- ia, Radnai — Nagy, Hődör, Vass, Jáger, Csányi. Edző: Onódi Béla. Erőteljes Honvéd támadásokkal ha­talmas iramban indul a mérkőzés. Már az 5. percben megszületik az el­ső gól. A villámgyors Halász kiug­rik, és Faragó diszklsérete mellett helyezett gólt Lő. A Honvéd tovább­ra is támad és a 14. percben megis­métlődik az előbbi jelenet és Halász most is eredményes. 2:0! Ezután fel­jönnek a halasiak is, és veszélyesen támadnak, de a Honvéd védők jól zárnak. A második félidőben sem változik a helyzet. A támadásból mindkét csapat kiveszi a részét, de a Honvéd védők most is jobban állnak lábu­kon, és két gól előnyükkel nyugod­tabban játszva, végig kezükben tar- ják a mérkőzést. Jók voltak: Halász (a mezőny leg­jobbja). Varga, ürdögh. Illetve Tur­csik, Radnai és Várhegyi. A játékvezető jól vezette a mérkő­zést. Egyenlő ellenfeleit — igazságost eredmény Soltvadkert—Kecskeméti TE 1:1 (0:0) Vezette: Magyar, 800 néző, Soltvad­ét u _ , Solt vadkert: Viszkók — Jávor, áchbold. Lehoczky H. *— Tribl, Hu- :ár — Berzsenyi, Mészáros H., Zsik- i L, Hídvégi, Mészáros I, Edző: lakó Gyula. Ke esketné ti TE: Pintér — Toncska Bitó, Seres — Karazsia IV., Mé- :áros — Krivi, Berende. Vidéki, odrfcs, Máté IH.- Az első félidőben kemény, csapko- ó játék folyt, és a gyenge csatáp >k nem tudták áttörni a kemény édelmeket. , A második félidőben hosszú, ered- lénytelen mezőnyjáték után a 25. ; percben a helyiek veszélyes táma­dást vezetnek és a kapu előtti kava­rodásból Hídvégi megszerzi csapatá­nak a vezetést. 1:0! A Soltvadkert az eredmény megtartására törekszik, de nem sikerül, mert a 40. percben Huszár felesleges kezezése miatt megítélt 11-est Bitó értékesíti. 3:1! Soltvadkertben Zsikla I. végig sérül­ten játszott. .lók voltak: Hídvégi, Huszár, Haehbold, Bezsenyi, illetve Pintér, Bitó, Mészáros és Berende. Magyar játékvezető mindkét fél megelégedésére kitűnően vezette a mérkőzést. Utolsó nercbe» 11-essel Kecskeméti Ípítik—KMélegyházi Vasas Építők 1:1 (1:0) Vezette: Horváth, 1200 néző. Kis- míélegyháza. Kecskeméti Épflök: Varga unszt, Sz. Nagy, Tasi — Márkit HL; Tóth — Fehér, Laczi I., Szabó, ibis, Pulai IV. _ . „ . Kkfélegybázi Vasas-Epituk: Cseh Pallagi, Fgontron, Szabó — Zen- 1, Jókai — Iványi, László, Istvánil, rtnyés, Papcsik. A. mérkőzés igazságos döntetlent ,zott, bár azt a helyiek csak az olsó pillanatban tudták biztosítani. : első félidő első percében Istvánfi- ,k nagy gólhelyzete akad, de érte­síteni nem tudja. Utána változatos ték folyik, mindkét csapat a me­nyben szépen játszik, de csak a ■ősig, ott elakad a tudomány. \ fnásodik félidőben az Építők zdenek jobban és fölényt harcol- k ki. A 10. percben Pulai IV. egy bbról átívelt labdát jó helyzetben p és egyből a kapura vágja. 1:0! ána a helyiek fcliöniteliü.ißliö vb* szélyes támadást is vezetnek, de a csatársoruk tehetetlen és Varga is jól véd. A 40. percben Varga meg­sérül. pár percig ápolják, s azután beáll. A helyi közönség már elköny­velte a vereséget, s hazafelé Indult, amikor a kecskeméti védők közül az egyik ll-est vét, amit Papcsik érté­kesít. Jók voltak: Varga, Sz. Nagy, Pu­lai IV., illetve Frontrctn, Zentai és Dinnyés. Vezette: Hámori? I2W néző. Kis­körös. Bácsalmási Petőfi: Harezl *— Wachtler, piukovics, Schlarb — Bö- röcz, Pólyák — Petrity, Börcsik, Me­zei, Severac, Cséfalvl. Kiskőrösi Pétőfi: Pohánkoviés -— Varga II., Martinovics, Lasztovieza — Szlanka, Daubner — Pálinkás, Szent- györgyi, Jasusa, Megyeri, Fábri? A megyei Petőfi rangadó igen ala­csony színvonalú játékot hozott. Mindkét csatársor csapkodó, játékot mutatott és egy szép akciót sem tud­tak egész mérkőzés alatt összehozni. Megyei I. osztály: 1. K. Honvéd 5 3 1 1 11:7 7 2. KTE 5 3 1 1 9:6 7 3. Bácsalmás S3 — 2 6:5 6 4. F. Vasas-Építők 4 1 2 1 7:4 4 5. Soltvadkert 4 1 2 1 4:4 4 6. K. Építők 5 1 2 2 4:6 4 7. K. Vasas 3 — 3 — 6:6 3 8. H. Kinizsi 4 1 1 2 4:6 3 '9. Kiskőrös 3-------3 2:9' — A táblázatba nem számítottuk be a Kiskőrös—K. Vasas 3:2 állásnál félbeszakadt mérkőzést, ( Apróhirdetések ) 125-ÖS űj motorkerélcpáromat elcse­rélném nagy motorra, ráfizetéssel. — Érdeklődni: Kecskemét. Széchenyi tér 19. sz., reggel 8—4-ig, Végh Sán­dor. 504 BEKÖLTÖZHETŐ, kertes családi ház eladó. — Kecskemét, Szécftenyi-város 52. sz. alatt. (Keramiton, Kőfaragó­üzem mellett.) 492 SINGER, 103-as, körforgós; gyors ipari varrógép, eladó. — Kunszerit- miklós, Baksai S. u. 33. sz. 3883 350-ES DKV motorkerékpár eladó. — Kecskemét, VII., Tizedes u. 6. 3873 GYERMEK-sportkocsi olcsón eladó. Kecskemét, Reisíftann Sándor utca 6. sz. 3872 Ezerjó kétéves, gyökeres szőlővessző eladó. Érdeklődni: Kecskemét. Miklóstele- pen, Kurucznál. Telefon: 20-70. 3881 6 HOLD föld eladó melyből 1 hold szőlő, a Halasi üt mentén, Törökfai állomáshoz 5 perc járás. — Érdeklőd­ni: Kecskemét, Kiskőrösi út, 7 kilo­méternél, Pintér István. 3883 Szappanra cserélem hulladékzsiradékát. — Kecs­kemét, Hoffmann János utca 1. sz. A Gőzmalom mellett. 3825 ELADÓ ház, elfoglalható, út 15. sz. kétréezben, azonnal - Kecskemét, Szegedi 3847 KÉSZÍTEK épület- és bútorasztalos- munkákat fizetési kedvezménnyel. — Kecskemét, Borz utca 16. sz. 3897 6 HOLD föld eladó, vagy kiadó — Ménteleken, 9 kilométerre. — Ér­deklődni: Kecskemét, Klapka utca 24. sz. 3896 KECSKEMÉT, Zöldfa utca 45, sz. ház eladó és egészben átvehető. 520 R. 71-ES BMW eladó, igényesnek.' — Kecskemét, Nagykőrösi utca 31. sz.; 12-től 13-ig. 521 2 DB jó, 7 éves ló, eladó. — Ér­deklődni: Kecskemét, Zöldfa utca 15. sz. 522 MOSÁST minden mennyiségben vál­lalok. — Cím: Zsikláék, Kecskemét, Ka da Elek u. 11. sz. 525 ELADÓ másfél hold szőlő a szarkáéi megállónál.V — Érdeklődni: Kecs­kemét, Hunyadi-város 22. ez. Fűszer- üzletben. Ugyanott egy -családi ház is eladó. 524 ELADÓ Szarka* 122. sz. alatt 2 és fél hold szőlő, lakóépülettel. — Ér­deklődni: Kecskemét, Vak-Bottyán u. 18. sz. 523 ELADÓ clcsón 125-ös Ardie motorke­rékpár. —* Kecskemét, Tabán utca 9/a. sz. 3335 GYORSAN, kényelmesen, biztosan célhoz ér „ DongóM segédmotoros kerékpárral. Kapható szaküzletekben — 1430 forintért, 333 HELVÉCIÁN 000 négyszögöl szőlő, esetleg egy hold eladó. — Érdeklőd­ni: Kecskemét. Széchenyi tér 3. 3894 PIROS Pannónia, 10 000-et futott, kifo­gástalan, eladó. — Nagykőrös, Szász Károly utca 3. sz., — Sándorovszki fényképész. ■ 3393 NAGYLAMPAFEJES DanuviaT mint az új 9/80-as grosszer sikkötőgép eladó. — Nemesnáüuüvar, Állami Gazdaság. 3892 FEJŐSTEHENET vállalok legelőre és ' mellé egy üszőt szájbérbe. — Kecs­kemét, Kiskert, utca 3. sz. S13 A MONOSTORI úti iskola mellett 3 hold és 1 hold 600 négyszögöl szántó a Nagymatkdi úton eladó. — Kecs­kemét. Damjanich u. 12. sz. 514 SZAHAZ vályog van eladó. — Kecs­kemét, Rendóríalu, IV. utca 5. 510 ELADÓ Sétatér utca 15. számú ház. Érdeklődni: Kecskemét, budai beton­úton, — Csikai kovácsműhely. 493 123-ÖS Csejiel motor és egy új block eladó. — Kecskemét, VI., Dankó utca 58. ez. 3880 A mérkőzést eldöntő gól az első félidő 23. percében esett? amikoris mintegy 25 méteres szabadrúgásból Schlarb csapatának megszerezte a győzelmet. A második félidőben a Kiskőrösnek alkalma l'ett volna egyenlíteni, de a 20. percben Fábri egy 11-est nem tudott értékesíteni. Jók voltait: a Bácsalmásból Piuko-, vies, Wachtler, Schlarb, illetve Var­ga II., Martinovics és Jasusa? Katona József Színház Sporteredmények NB I. osztály: MTK—Honvéd 2:1, Csepel—Ferencváros 2:2, Vasas—Új­pest 3:1, ■ SalBTC—Tatabánya 2:2, SZEAC—Szombathely 2:2, Dorog— Pécs-Baranya 3:0.. NB II. Keleti csoport: Békéscsaba— Diósgyőr 1:4, Bp. Szpartakusz—Salg- SE 0:0, Miskolc—KISTEXT 2:0, P. m. Dózsa—Ózd 0:1, Pereces—Bp. Me­teor 2:0, Szolnok—Eger 1:1, Debre­cen—Nagybátony 3:2. NB n. Keleti csoport: Április 9-én délután 3 órakor Schöntan: *A szabin nők elrablása« zenés bohózat 3 felvonásban. József Attila ifjúsági bérlet. usora 1. Diósgyőr 27 19 4 4 76:22 42 2. BVSC 27 17 G 4 53:17 40 3! Bp. Szpart, 27 14 9 4 55:36 37 4. KISTEXT 27 16 4 7 61:36 36 5. Kecskemét 26 12 8 G .37:22 32 6. Debrecen 27 13 G 0 39:28 32 7. Miskolc 27 10 10 7 31:27 30 8. Szolnok 27 10 f 1 9 59:49 28 9. Salg. SE 27 8 8 11 30:33 24 10. Ózd 27 8 8 11 34:43 24 11. Pereces 27 9 4 14 29:56 22 12. Bp. Meteor 27 7 5 14 29:50 19 13. P. m. Dózsa 27 5 S 14 23:52 13 14. Békéscsaba 27 7 3 17 34:49 17 15. Nagybátony 26 5 5 16 35:60 15 16. Eger 27 3 8 16 31:74 14 Jövő vasárnapi műsor: Nagybátony —Kecskeméti Dózsa. • Totóeredmények: 1? x? 1. x, x, 2, 2, 1, 1, X, X, X. GÉPÍRÁST és német fordítást válla- lok. — Ifj, Baditz, Miskolc, Tass u. 15. sz. 501 BEKÖLTÖZHETŐ kétszobás, kertes családi ház eladó. Kecskemét, Tégla­gyár u. 43. sz, • 3058 ozik Április 9-én, kedden: Baja Uránia: Két vallomás. — Baja Központi: Dollárpapa, — Baja Szabadság: Fel a fejjel. — Jánoshalma: Forró mezőit. — Kalocsa: Tánc és szerelem. — Kecel: Buksi megkerül. — Kecs­kemét Árpád: Mese a 12 talá­latról. — Kecskemet Városi: Já­ték az életért. — Kiskőrös: Em­berek a havason. 4- Kiskunfél­egyháza: Don Juan. — Kiskun­halas: Dr. Danvitz házassága. — Kunszentmíklós: Szegény sze­relmesek krónikája. — Tisza- kecske: Éjszaka lányai. — Köszönetnyilvánítás. Mind­azon rokonok, jóbarátok, ismerő­sök, aljik Mócza János temeté­sén mejelentek és részvétükkel fájdalmunkat egyhíteni igyekez­tek, ezúton fogadják hálás kö- szönetünket. — Gyászoló család. 3891 SÁPI János? Lajosmtese, Közös 81, szám alatti lakos „Bapl“ nevű, 1948, évi születésű, fekete kanca, jegyte- len lovának járlatlevele elveszett? megsemmisítem, — járási Tanács- Kecskemét, síj E R D E M E felnőW-marha iiíziaiási szerződést kötni. Kettő vagy egy forinttal többet kap kg-ként a leszerződött marha teljes súlyáért, mintha azt szabadon értékesítené. 1000 farín! eleieset folyósít a vállalat SZERZŐDÉS KÖTHETŐ 300 kg-nál NEHEZEBB SÚLYÚ, bármilyen korú, hizlalásra alkalmas ÖKÖRRE, TINÖRA, BIKÁRA, valamint nem vemhes TEHÉNRE és j ÜSZŐRE, Bővebb felvilágosítással szolgálnak az Állat- forgalmi Vállalat kirendeltségei és felvásárlók Náluk lehat a szerződést is megkötni, BÁCS-KISKUN MEGYEI ÁLLATFORGALMI V. 393 ITT A CSÓNAKSZEZON! Már most készüljön fel nyári szórakozására, szerezzen be „Sirály“ csóuakmotori. Kapható szaküzletekben — 4500 forintért? 383 Jé hanglemezebet olcsón darabonként 4—6?50 — 7.50 forintos árban beszerezhet a Kecskeméti Kisker. 121? sz. SPORTSZER boltjában, Rákóczi út 8„ — BAJÁN a Vörösmarty u. 1. sz. NÉP­BOLTBAN; 388 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Báca-Kiskun megyei napilapig Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, szsenenyi tér 1, sz. Telefon: 25—16. 26—19. 11—22 Fsíelőd kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér l?a: Telefon: 17—09 & H A (répáilom ások Igazgatósága «§ felhívja a termelőszövetkezeteket, állami vállalatokat és a magánosok íp figyelmét arra, hogy a ! megye gépállomásai I »sezogazdasági gépek Ú . és motorkerékpárok | javítását !? továbbá esztergálást, villamos- és y autógénhege ést és bárminemű vasipari munkát I garanciával S elvállalnak. Ú . . 467 BScs-Kiskun megyei Nyomda V, Kecskemét, — Telefon- 15—29 felelős vezető: Szűcs Sála Igazgató