Petőfi Népe, 1957. április (2. évfolyam, 77-99. szám)

1957-04-02 / 77. szám

s>on Hólhépes colt ti Dóssá ! Kecskeméti Dózsa—Eger 3:1 (1:0) Vezette: Simák. 3500 néző. Egén Kecskeméti Dózsa: Kőrös — Tor- •iasi, Határ, Kerepesi — Jónás, Uzso- <ki II. — Englert, Csordás, Kövesi, Laczi II., Nagy. Edző: Tomecskó. Nagy iramban, de ideges játékkal -.ezd a Dózsa. Már az első negyed­órában Nagy, Kövesi és Csordás tárom gólhelyzetet hagy ki. Válto­zatos játékban mindkét fél kiveszi észét a támadásból, de gól csak a ;4. percben esik. Csordás támadást »ndít el, a labdára Englert fut, lövé­sébe az egri hátvéd belenyúl és sa­ját kapujába lövi a labdát. 1:0! A második félidőben a Dózsa vette át a játék irányítását, de a csatárok most is sok helyzetet hagynak ki, A 18. percben Kövesi az alapvonalig fut és lehetetlen szögből a kapus és a kapufa között a hálóba csúsztatja a labdát. 2:0! A 26. percben szép tá­madást vezet a Dózsa Kövesi és Nagy révén, a beadásra Englert fut rá és a hálóba fejeli a labdát. 3:0! A gól után a Dózsa enged az iram­ból és az egriek is feljönnek és a 38. percben jobbösszekötőjük vétíhe- tetlen góllal szépít az eredményen. örvendetes volt a csatársor gól- ratörő játéka, ha gólképességük is nőni fog, sok sikerrel örvendeztetik meg híveiket. A csapat legjobb ré­sze most is a védelmi hármas és Uzsoki II. volt. de a csatársor is ha­tározottan javul. Simák játékvezető a mérkőzést kitűnően vezette. 4 bajain k tovább folytatták döntetlen soroxatukat Ceglédi Vasutas­Cegléd, 1500 néző. A Bajai Építők csapata a megyei uajnokok tornáján Cegléden vendég­szerepelt a következő összeállítás­iban: Fábik I. — Francia, Heringer, Hapity I. — Vojnovics, Fábik II. — Kreisz, Itapity II., Horváth, Tisza- völgyi. Teket. Iramos játékkal kezdődik a mér­kőzés és az első negyedórában a hazaiak nagy fölényben vannak. Egy kemény összecsapásnál az 5. percben ''iszavölgyi megsérül, s mintegy tíz percig ápolják. Az Építők nehezen rendülnek játékba. A ceglédiek fö­lénye a 28. percben góllá érik. Szép támadás során a ceglédi Kugler véd­Bajai iepítők 1:1 hetetlen gólt fejel a bajaiak hálójú­ba. A félidő a ceglédiek fölényével ér véget. A második félidőben megváltozik a játék képe. A bajaiak lerázzák az utazás okozta merevséget és már a 8. percben szép összjáték után Hor­váth 16 méterről mintaszerű góllal egyenlít. Az Építőket fellelkesül a gól és a 27. percben Kreisz szélvész­ként lerohan, beadását Tiszavölgyi kapja, aki a labdát a hálóba is lövi. A játékvezető azonban érthetetlenül les címén nem adja meg a gólt. A bajaiak mezőnyben fölényt harcol­nak ki, de gól már nem esik. Jók voltak: Rapity I., Kreisz, Vojnovics. Csatársorok meddősége a rangadón Kecskeméti TE—Kecskeméti Honvéd 1:0 (0:0) Vezette: Kasza (Szeged), 2000 néző. Kecskemét. Kecskeméti TE; Pintér — Tories ka 1., Bitó. Seres — Kúti, Mészáros — Máté III., Berende, Vidéki, Karazsia IV., Bodrics. Edző: Weisz J. Kecskeméti Honvéd: Doszkocs — Vajas, Gyurkity, Máriás — Szabó, Posziancsek — Halász, Tombácz, Kiss 11., Czegléúi, örűögh. Edző: Szabó József. az első tíz percben nagy rúgáso­kat láthat a közönség. A KTE véde­lem iestaktikára épít, de a 16. perc­ben majdnem megadja az árát, mert Kiss II. a leshatárról kiugrik és csak Pintér jól időzített kifutása menti a helyzetet. A KT.E mindjobban bele­lendül, azonban Vidéki a 33. percben i gymásután két nagy helyzetet hagy ki. A félidő a KTE támadásaival és szögleteivel ér véget. A második félidő 2. percében eldől a mérkőzés sorsa. Máté beadásába Poszlancsek feleslegesen belenyúl. A büntetőt a balra mozduló kapus mel­lett Bitó jobbra lövi a hálóba. 1:0! Utána még kiharcol egy szögletet a KTE cs az első negyedórában támao, azonban már látni, hogy nem tudja tartani a labdát a csatársor. A Hon­véd fölénybe kerül, de csatársoruk túlkombinál minden támadást és eredményt nem tudnak elérni, csak a szögletarányt egyenlítik ki. Az utolsó percben egy kapu előtti cso­portosulásnál a földön fekvő Posz- lancseket rúgás éri, úgyhogy ölben kell a pályáról levinni. A bajnokság két első helyezettjé­nek a találkozója nem hozott szép küzdelmet. Sokszor kemény, sőt túl- kemény játékot láttunk. Kasza já­tékvezetőnek nehéz dolga volt. Az első félidőben kitűnően vezette a mérkőzést, a második félidőben sok­szor megakasztotta a játékot. Az utolsó percben esett faultot észre kellett volna vennie. A KTE-bői jók voltak Toricska, a fedezetpár és helyenként Berende, a Honvédből Gyurkity (a mezőny legjobbja), Szabó és Halász. Majdnem meglepetést okozott a K, l'pítők Kecskeméli Építők—Khalasi Kinizsi 1 1 (1:1) Vezette: Csonka (Szeged). 1600 né­zel, Kiskunhalas. Kecskeméti Építők: Varga — Kunszt, Sz. Nagy, Tasi — Márkli III., M. Tóth — Fehér, Laczi I., Szabó, Bóbis. Pulai JV. Edző: Dragollovich. Kiskunhalasi Kinizsi: Bakos — Franczia, Várhegyi, Turcsik — Hirth, Radnai — Nagy, Schverla, Vass, Ja­ger, Csányi. Edző: Ónodi. Az eddig igen gyengén szereplő K. Építők ezen a mérkőzésen meglepő jól játszott. Az első félidőben szép küzdelmet vívott a két csapat. Az Építők kap jobban lábra és kapushibából Laczi i. a 8. percben megszerzi a vezetést, i .0! Változatos és élvezetes játék után csak a 35. percben sikerül a helyieknek egyenlíteniük. Schverla elfut a jobbszélen, Varga beadást var, de Schverla kapura lő és meg­van az egyenlítés. A második félidő 10. percében Franczia megsérül es kiáll. A játék most keményebbé válik és a hala­siak sokat idegeskednek, aminek a következménye, hogy Nagyot és Vasst utánrúgásért és feleselésért a 31. és 32. percben kiállítja a játék­vezető. A vendégek nem tudják ki­használni a három ember előnyt, sőt a befejezés előtt két perccel majd­nem leadják az egyik pontot is, de Várhegyi 11-esét a jól helyezkedő Varga kifogja. Jók voltak: Varga, Laczi I., Pulai IV., illetve Franczia, Várhegyi és Csányi. Csonka játékvezető minden szabálytalanságot megtorolt. 4 f elegy háziak jobban bírták a végét Kiskunfélegyházi Vasas-tpítők—Kkhaiasi MÁV-Határörök 4:2 (2:0) Vezette: Tóth, 1200 néző, Kiskun­félegyháza. Kkfélegyházi Vasas-Építők: Cseh — Pallagi, Kanyó, Szabó II. — Front- ron Jókai — Iványi, Dinnyés, Ist- vánffy, László, Papcsik. Edző: Pala­tínus. Kkhaiasi MAV-Határőrök: Kocsis — Karai I.. Dobra, Varga — Karai II., Richter — Bagjas, Selben, Oszlár, Barta. Korsós II. Edző: Kovács L. A halasiak nem játszottak aláren­delt szerepet, s mindvégig kiegyensú- ivozott játék folyt a mérkőzésen. A hazaiak, jobban kihasználták a gól­helyzeteiket és a döntő pillanatban sikerült a győzelmet is bebiztosita- niok. Az első félidőben a gólok a 31. és a 33. percben estek Istvánffy révén, sőt a második félidő 12. percében ő lőtte a harmadik gólt is. A halasiak a három gól ellenére sem adták fel a küzdelmet és a 14. percben Bar­ta, majd a 34. percben Bagjas révén 3:2-re javították a mérkőzést. A ha­zaiak látva a veszélyt, nagy hajrá­ba kezdtek és a 39. percben Papcsik szép góljával bebiztosította a gyö- zelmet. Jók voltak: Istvánffy. Kanyó, Szabó- II., Dinnyés, illetve Bagjas, Dobra és Karai II. ."Vine* szerencséjük a bácsalmásiaknak idegenben Soltvadkerti TE—Bácsalmási Petőfi 2:1 (1:0) izette: Rozsnyai, 600 néző, Són­kért. (Itvadkerti TE: Viszkok — Zsikla Hachbold. Lehoczky II. — Hidve- -Iuszar — Bezsenyi, Mészáros II.» :1a I., Drab, Mészáros I. Edző. :ó Gyula. íesalmási Petőfi: Harczi ~- ■htler, Piukovics, Schlarb — Bo- ■ pólyák — Petrity, Cséfalvy, ei, Sevcrac, Borcsik. Edző: Folcz Tóbiás. Erősiramú mérkőzést vívott a két csapat, amelyen a bajnoki két pon- 1 ot Solt vad kert. tervszerű játékával megérdemeltei szerezte meg., a bácsalmásiaknak idegenben nem megy a játék. Az első félidő egyetlen gólját a 17. percben szabadrúgásból Zsikla 1. szerezte meg. A második félidőben tó a soltvadkertiek lendültek jobban játékba és a 10. percben Drab révén bebiztosítják győzelmüket. A foácsal- ' másiák most erőteljesebben támad- I nak, de erejükből csak egy gólra telik. A 21. percben Borcsikn&k ßi- ! került szépítenie. i Jók voltak: Viszkok. Hachbold és t a két fedezet, illetve Wachtier, Piu­kovics és Severac. Rozsnyai kitűnően vezette a‘mér­kőzést. Katona József Színház Április 2-án este fél 1 órakor Dumas: »A kaméliAs hölgy« Dráma 5 felvonásban. Ráíkay Márton-bérlet és 5. számú szclvénybérlct. Míozik Miűsora Április 2, kedcl: Baja Központi: Vörös és l'ekcle II. — Baja Uránia: Tánc és sze­relem. — Baja Szabadság: Tánc és szerelem. — Jánoshalma: Vád­lottak padján. — Kalocsa: Forró mezők. — Kecel. Egy pikoló vilá­gos. — Kecskemét Árpád: Véres út. — Kecskemét Városi: Jelen­téktelen emberek. — Kiskörös: Éjszaka lányai. — Kiskunfélegy­háza: Két vallomás. — Kiskun­halas: Berlini románc. — Kun- szentmiklós: Gábor diák. — Ti- szakécske: Tanár úr kcrcm. Lajosmizsei Háziipari Szövetkezet azonnali beiépésre vesz kefekészítéshez — szakembereket, maróst, fú­róst, ccsetnyélkészítőt tag­ként, lehetőleg volt önálló kisiparost vagy többévi ké­pesítéssel rendelkező szak­embereket. — Jelentkezés levélben, részletes leírassak Ugyancsak: faesztergapadot keresünk megvételre. 391 ( Apróhirdetések ) 4 HOLD szőlő, 6 hold szántó, barna­homok feléből kiadó. — Érdeklődni: Kecskemét, Zsinór u. 8. sz. 3777 2 DARAB féderes parasztkocsi, fes- tetlen állapotban eladó. — Kecs­kemét, V&k-Bottyán u. 26. sz. 3781 BARNA cserépkályha eladó, — Kecs­kemét, Bethlen-város 26. sz., a Vacsi- kózön, a posta mögött. ______ 3703 SZ OBA-konyhás lakást, esetleg mellékhelyiségekből állót, keresek, költségmegtérítéssel. — Érdeklődni: Kecskemét, Budai u. 13. sz. 3803 Vízvezetékszerelő munka kivitelezését vállalja a Bács-Kiskun megyei Építési és Szerelőipari Vál­lalat, Kecskemét, Tatár-sor 1. 477 ZONGORA. Förster, angolmechniká- val, nagyon príma állapotban eladó. Kecskemét, Körösi u. 7. sz. 451 1 HOLD szőlőt kishaszonbérbe von­nék. Hetényegyháza, Uri-hegy, vagy Szarkás környékén. — Érdeklődni: Kecskemét, Hoffmann János utca 1. sz. 3824 PANNÓNIA eladó. — Sipos fogtech­nikus. Kecskemét, Wesselényi utca 5. sz. 3809 ELADÓ föld Lakitelek iálu belterü­letén, a Bajáki Antal-íéle földből, 7 kát. hold, mindenttermő föld. ~ Értekezni: Kecskemét, Nyíl utca 18/a., kedden, pénteken és vasár­nap. 3315 ELADÓ Klábertelepen 2 hold 1234 négyszögöl föld, ebből egy hold szőlő. — Kecskemét. Budai-hegy 134. Gáláknál, a Vacsi-lcöz elején. 3891 350-ES DKV eladó, príma állapot­ban. — Kiskunhalas, Szász Károly utca 12. sz. 3817 ELADÓ méhcsaládok, 2 hold föld, 2 köbméter deszka, irodai aszta­lok. — Kecskemét, Wesselényi utca, tej csarnok. 471 ELADÓ ház Kecskeméten. — Nagy­kőrösi U. 37. sz. 449 ELADÓ Nagykőrösön, Kecskeméti u. 71. számú ház, mely áll üzlethelyisé­gekből. nagy gazdasági épülettel és udvarral. — Vétel esetén beköltöz­hető. 3778 AZONNAL felveszünk asztalos szak­munkásokat és szegező lakatosokat épületfamunkára kecskeméti tele­pünkre, műhelymunkára. — Változó munkahelyre felveszünk tetőfedő és szigetelő szakmunkásokat. — É. M. Bács megyei Állami Építőipari Vál­lalat, Kecskemét, Bánk bán utca 1. sz. 473 JÓKARBAN lévő, 250-es, német­gyártmányú motorkerékpár eladó. — Megtekinthető: Kecskemét, Kinizsi u. 17. sz., délután 3 órától. 3027 KOVACSMÜHELYNEK való helyisé­get keresek, forgalmas helyen. — Fekete Mihály kovács. Kecskemét. Liliom u. 13. sz. 3793 325-ÖS ezüsttankos, kilométerórás Csepel eladó. — Bocskor Imre, Fok­tő. 474 A. VÁROSFÖLDI Törekvés Tsz fel­vesz szakképzett agronómust. — Je­lentkezés a *tsz irodáján. 30oi í Befejezés elStt öt perccel levonult a Vasas Kiskőrösi Petőfi—Kecskeméti Vasas 3:2 (1:1) Vezette: Nagy Sándor, 1200 néző, Kiskőrös. Kiskőrösi Petőfi: Pohankovlcs — Varga II., Daubner, Biliácsi — Szlan- ka, Fábri — Pálinkás, Gacs, Csejtei, | Balogh, Megyeri. Edző: Marosi. | Kecskeméti Vasas: Kovács — Tóth, | Szabó I., Dunai — Zubek, Balogh — ■Laczi, Somodi, Károly, Vass, Zele- nák. Edző: nincs. Az első tíz percben a hazaiaknak két-három gólhelyzetük van, de csak egyet tudnak érvényesíteni a 10. percben, amikoris Balogh szépen el­fut és helyezett lövéssel megszerzi csapatának a vezetést. 1:0! Nem so­káig örültek a vezetésnek a helyiek, mert a Vasas Károly révén a 14. percben kiegyenlít. Változatos és ira- mos játék folyt a félidő végéig. A második félidőben a 3. percben ismét a hazaiak szerzik meg a veze­tést. Balogh átberekszi magát a Vasas védelmén és a tisztán álló Me­gyerihez továbbítji a labdát, aki meg. szerzi csapatának a vezetést. A ve"i-» dégek ismét gyorsan válaszolnak, mert a 13. percben Vassnak sikerülő kiegyenlítenie. Nágy küzdelem indul a győztes gólért éjs a 30. percben új. ra Balogh harcol! ki nagy helyzetet és beadását Pálinkás fejeíi a hálóba, A 40. percben sz£p Vasas támadás indult. Dunai labdájával Vass elfut, s mintegy 16 méterről a hálóba lövi a labdát, amely k vasról kipattant, A játékvezető fütyül, de nem gólt ítél, hanem lesállást. A Vasas-ja- tékosok tiltakoznak, a játékvezető azonban hajthatatlan és szabadrúgást rugat. Erre a Kecskeméti Vasas já­tékosok levonulnak. Jók voltak: Balogh, Megyeri ea Fábri, illetve Szabó I, és Vass. Sporthírek NB n. Keleti csoport: 1, Diósgyőr 26 18 4 4 73:21 40 2. BVSC 26 16 € 4 53:17 28 3. KISTEXT 26 16 4 6 61:34 36 4. Bp. Szpart. 26 14 8 4 55:36 36 5. Kecskemét 25 12 8 5 37:21 32 6. Debrecen 26 12 G 8 36:26 20 7. Miskolc 26 9 10 7 29:2 7 28 8. Szolnok 26 10 7 9 58:48 27 9. Salg. SE 26 8 7 11 30:33 23 10. Ózd 26 7 8 11 33:43 22 11. Pereces 26 8 4 14 27:56 20 12. Bp. Meteor 26 7 5 14 29:48 19 13. Pestm. Dózsa 26 5 8 13 23:51 18 14. Békéscsaba 26 7 3 16 33:45 17 15. Nagybátony 25 5 5 15 33:57 15 16. Eger 26 3 7 16 30:73 13 Április 7-i forduló: Kecskemét— BVSC, Békéscsaba—Diósgyőr, Mis­kolc—KISTEXT, Szpartakusz—Salgó­tarján. Debrecen—Nagybátony, Szol­nok—Eger, Pereces—Bp. Meteor, Pm. Dózsa—Ózd. Megyei I. o. bajnokság: 1. KTE 3 3 ___ ___ 6:2 6 2. F . Vasas-Építők 3 2 1 — 10:4 5 3*. K. Honvéd 3 2 — 1 6:4 4 4. H. Kinizsi 3 1 1 1 3:2 3 5. Soltvadkert 3 1 1 1 3:3 3 6. K. Vasas 2 — 2 — 3:3 2 7. Bácsalmás 3 1 — 2 4:5 2 8. H. MAV-Határőr 3 1 — 2 3:6 2 0. K. Építők 3 — 1 2 2:5 1 10. Kiskőrös 2 — — o 2:8 — Férfi munkaerőt (segédmunkást) Budapest területére, 13 éven felül, vMamosvágányépitési munkára jelveszünk. Dolgozóinknak munkaru­hát, bakancsot, kedvezmé­nyes üzemi étkeztetést, in­gyenes villamosutazási iga­zolványt, — a vidékieknek munkásszállást, — család- fenntartóknak napi hat fo­rint különélési pótlékot biztosítunk. Jelentkezés: a FŐVÁROSI VASÚT­ÉPÍTŐ VÁLLALAT KÖZPONTJÁBAN, Budapest, VII, Akácfa u. 15. sz., IV. em. 409. számú szoba. 356. ELADÓ szép hálóbútor, sezlon, diu- kombináltszekrény, ágyak, ruhásszek­rények, toilett tükrök, antik cseresz­nyeszekrény. — Kecskemét. Vak- Bottyán utca 9. sz. 488 Sporicredmények NB I. osztály: Újpesti Dózsa—Hon. véd 2:1 (1:1), Ferencváros—Salgótar­ján 3:2 (1:1), Vas4s—Csepel 3:0 (l:0)j MTK—Szombathely 8:1 (4:1), Tatabá­nya—Dorog l:l (íti), Pécs-Baranya—» Szeged 1:0 (0:0). NB II. osztály: , Diósgyőr—Nagy bú. tony 3:0 (2:0), BVSC—Salg. SE 1:(| (0:0), Bp. Szpartakusz—Ózd 3:1 (1:0), KISTEXT—Szolnoki MÁV 5:0 (2:0), Debrecen—Pereccé 0:0, Bp. Meteor— Békéscsaba 2:1 (1)0), Miskolci VSC— Pestmegyei Dózsa! 1:1 (1:0). Megyei bajnokok tornája, III. cso­port: Makó—MAyAG 6:1, Szegedi Vasutas—Gyula 5:p, A BÁCS-KISKUjN megyei Malom, ipari Egyesülés keret, férfi munka-» erőt a bajai teledre könyvelői tu-» dóssal, adminisztráció vezetőnek. — Jelentkezés: Kecskeméten, Csányi u, 4. sz. és Baján, a! malomnál. 3841 ELADÓ 2 db 12{lxlS5 cm spalettás befelényíló duplaablak. 1 db 100x1:0 üvegajtó, 2 db függöny, 1 db 3x4 nj ponyva, £00 kéve száraz gyümölcsfa- rőzse. — Érdeklődni: Kecskemét, Homokbányái Italpoltban. 3032 BUKSI-kötőgép eladó. — Cím: a kiadóhivatalban. ; 3832 SÜRGŐSEN eladcj kétszobás, kertes ház, beköltözhető.] Nembejáratott, új Danuvia és új sóiét háló. — Külső-» ballószögi állomé^ mellett. — Cs-:- pő. 3030 ELCSERÉLNÉM kecskeméti egyszo- bás. fürdőszobás,! mellékhelyiséges lakásom, hasonló budapestiért. — Érdeklődni: Kecskemét, Körösi utca 30. sz. Juhász. 433 ELADÖ 7 kát. hold szántó Lajosmi- zsén (Benén az ONCSA-házsor foly­tatásában). — Cin): Kecskemét, Ma­gyar Hirdetőben, j 432 KECSKEMÉT, Fehér utca 13. szám alatti ház eladó. — Vétel esetén két­szobás lakás elfoglalható. Orgová- nyon 14 cs fél hold kaszáló, tanyá­val, eladó. — Értekezni a fenti cí­men. 3823 ELADÖ varrógép.! — Megtekinthető: Kecskemét. Matiász János utca 2. sz.) a Honvédkórház mellett. 3833 ELADÖ férli fodtászüzlet. — Kecs­kemét, VIII., Pozsonyi u. 1. sz. 3834 500-AS önindítós DKV. oldalkocsivá’j eladó. — Megtekinthető: szombat) vasárnap, Kiskunfélegyháza, benzin­kútnál. ] 3833 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Szécnenyi tér 1: sz. Telefon: 25—16. 20—IS. 11—22 Fele lön kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér l?aj Teletelj: 11—09 Bács-Klskun megyei Nyomda V; Kecskemét.' — Telefon: 15—29 Felelős vezető: Szűcs Béla igazgat: cs 5i g B A Gépállomások Igazgatósága felhívja a termelőszövetkezeteket, állami vállalatokat és a magánosok figyelmét arra, hogy a megye gépállomásai ca £n m & £5 & Ss So eb 9t $ inezóguzflii§ágl gépek és motorkerékpárok javítását továbbá esztergálást, villamos- és autőgénhegesztést és bárminemű vasipari munkát «farum* láva! elvállal 467 ea & So s ifi $ So es éP fis & I