Népújság, 1956. március (11. évfolyam, 52-78. szám)

1956-03-27 / 74. szám

Kecskeméti Dózsa—Gödöllői Dózsa 0:0 Kecskemét, 200» néző. — Vezette: f’»spergei'. Kecskemét: Bajai — Tordasi, Ha­ir, Kerpesics — Jónás. Uzsoki XI. — Bores, Köves, Csordás, Pécsi. Gödöllő: Mészöly — Ilaász, Sáli? ■Jtda — Ormos, Hlavées — Bátori, Pataki, Papp, Kerekes, Daróczi. Hideg, szeles időben, széllel hát- ban kezdett a kecskeméti csapat. Lendületes támadással közelítették í eg a gödöllői kaput. Már az első percekben látható volt, hogy a gödöl- I ji együttes védekezésre rendezke­dett be. Sajnos az is jól látható volt mar a mérkőzés elején, hogy a ha­zaiak csatársora gyengén működik. 1» helyett, hogy az otösfogat széthúzta volna a mezőnyt, a rendkívül gyen­ge teljesítményt nyújtó Kövesre játszva erőltette a támadásokat. A lelkesen küzdő vendégcsapat mindig közbe tudott avatkozni. Az első lélidőben három komolyabb gólhely­zet alakult a gödöllői kapu" előtt, de ,< csatároknak semmi sem sikerült. Köves hatalmas lövése például a kapufáról vágódott vissza. Szünet után a vendégeket támo­gatta a szél, mégis a kecskemétiek látszották jobban. Sorozatos támadás Intelt Mészöly kapuja felé, de a csatársorban nem volt átütő erő. Étben a játékrészben a gödöllőiek- tol is láthattunk néhány veszélyes támadást, de ezek elhárítása nem öltözött különösebb gondot a kitűnő i édelemnek. Az utolsó percekben is Izgalmas « olt a játék. A helyiek egyre fö­lénybe kerültek, de mégsem szüle- lett gól. A “kecskeméti csapat ezút­tal jóval többet támadott ellenfelé­nél, de a góllövést mintha elfelejtet­ték volna. A közvetlen védelem és ti fedezetpár Igén lelkesen küzdött. Sok támadás indult el hátulról, a csatárok azonban a legjobb helyzete­ket Is Elhagyták. Az ötösfogat, de különösen Köves igen gyenge telje­sítmény nyújtott. Csupán Csordás néhány kezdeményezését lehet meg­dicsérni. A többiek Igen körülménye­sen, lassan játszottak. A gödöllőiek közül Mészöly, Sári. Goda, Hlavács és Papp játszott kitűnően. Ci Az NB II. Keleti csoportjának többi eredménye- Bp. Törekvés—Miskolci Törekvés Ó:0, Nagybátonyi Bányász —Bp. Vörös Meteor 1:2, Bp. Szpar- takusz—Szolnoki Törekvés 2:2. Sal­gótarjáni Vasas—KISTEXT 0:3. Békés­csabai Építők—Pereces! Bányász 2:1, Egri Bástya—Ózdi Vasas 3:2. a» Az NB II. állása: KATONA JÓZSEF SZlNTIÄZ Î Március 2<-én, este fél 8 órakor | Móricz—Gyökössy: «“PILLANGÓ« szerelmi idiii 3 felvonásban. I __Mozik műsora__ M árcius 27-én kedden: Kiskőrös: Hajókkal a bástyák I ellen. — Bácsalmás: Uj partok | fele. — Jánoshalma: Szcmbesi- ; tes. — Tiszakécske: Romeo és Julia. — Kecel: Légből­kapott zenekar. — Dunavecse: Ezerarcú hős. — Gara: Veszélyes j ösvényen. — Izsák: Cirkusz po­rondján. — Kiskunmajsa: Gyöt- rclmes éjszaka. — Mélykút: ) Nyári vakáció. — Kunszentmik- I lós: Este (i-kor háború után. 1. Kecskemét 2. Bp. Törekvés 3. Szolnok 4. KISTEXT 5. Diósgyőr 6. Nagybátony 5 3 2 — 5: 1 3 5 3 2 — 6:3 8 5 3 2 — 13: 7 3 5 3 1 1 11: 5 7 3 — 1 14: 5 6 3 — 2 11: 3 G 7. Bp. Szpartakusz 5 14—8:76 3 13 14:45 8. Gödöllő 9. Salg. Vasas 10-11. Bp. V. Meteor 5 2 — 10-11. Debrecen 4 121 12. Békéscsaba 13. Pereces 14. Miskolc 5 — 2 15. Eger 5 1 — 16. Ózd 3« 1 4 3:9 1 Vasárnap a Kecskeméti Dózsa a Pereces! Bányásznál vendégszerepel. l 2 5: 6 8: 8 4- 4 2 — 3 6: 8 1 — 4 6: 9 3 3: 7 4 7:23 MEGNYÍLT a Tiszakécskei Földműves­szövetkezet maradókból! ja. Darab-, kötött-, méter­áruk, cipők nagy válasz­tékban. Ha olcsón akar vásárolni, feltétlen keresse fel maradékboltunkat. 328 1 «É .. ■ Bemutatásra kerülő új Március 27-én, kedden Kecskemét Városi Kecskemét Árpád Baja Uránia Baja Központi Kalocsa Kiskunfélegyháza Kisnunhalas Emirátus bukása Befejezetlen elbeszélés Mary hercegnő Zöld völgy Jó reggelt Timur és csapata ü tőr \ niagvar ifjúsági labdarúgó válogatott felkészülése a FIFA Tornára Tizenhat ország részvételével már­cius 28-án kezdődik a IX. Nemzet­közi Ifjúsági Labdarúgó Torna és hatnapos mérkőzés-sorozat után, áp­rilis 2-án fejeződik be. A hagyományos és évről-évre nép- nzerűsöclő tornára az összes nevezett •sapat komoly felkészülést folytat. Xem marad le természetesen ebben a magyar ifjúsági válogatott sem. •v magyar válogatott keret kijelölése már a múlt év decemberében meg­történt és azóta 13 játékos végez terv­szerű munkát Vincze Jenő edző irá­nyításával. ,. „ . Január végén kezdődtek meg az Wszeszoktató edzőmérkőzések s az­óta a fiatalok játszottak már 20 cen­tis hóban, 20 fokos hidegben, mély sárban, s orkánszerű szélben, úgy, hogy a teljes 2x45 perces játékidőt alig egy-két alkalommal tudták még csak kihasznáiiúr Természetesen mindez meglátszik a fiatalok játékán is, akik még nem kovácsolódtak olyan egységgé, mint ahogy a tervek szerint kellett volna s edzés-eredmé­nyeik sem a legjobbak. Az eddigi mérkőzések eredményei közül kü­lönösen érdekesek a következők* Ifj. vál.—Rp. Szpartakusz 3:3, Magyar vál.—Ifj. vál 5:0 (2x30 perel, Ifj. vál. —Pénzügy Antenna 4:1, Ifj. vál.—Bp. Dózsa II. 4:1, Bp. Kinizsi II.—Ifj. vál. 3:1 (50 perc), Bp. Törekvés—Ifj. vál, 2:1 (45 perc), Utánpótlás vál.—Ifj. vál. 3:1, XIV. kér. Bástya—Ifj. vál 31. Az Ifj. vál. szakvezetői az ered­mények ellenére is bíznak az együt­tesben, tehetségesnek tartják a fia­talokat s képeseknek «arra, hogy foly­tatni tudják az előző évben olyan szép sikerrel szerepelt ifjúsági válo­gatott nemzetközi eredményeit. Id b járás je lentes Varhatj időjárás kedd estig: Fel­hős, az évszakhoz képest hűvös idő. Több helyen kisebb havazás, havas­cső. Mérsékelt, helyenként élénkebb délkeleti-keleti szél. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet 5—9 fok között. A fűtés alapjául szolgáló várható középhőmérséklet 0, +4 fok között. Több megiepetes a megyei bajnokság i. fordulóján Perfekt GÉP- ÉS GYORSÍRÓT azonnalra felveszünk. Ä1- latforgaimi V., Kecskemét, Csongrádi utca 2. sz. 335 Termelőszövetkezetek! Egyéni gazdák! Istállótrágya pótlására szőlő-, gyümölcsös és zöldség talaj- trágyázáshoz tőzeg-komposzt trágyát használjunk. — 1 kát, holdra 50—100 mázsáig szükséges. Ára mázsánként 6 — Ft. a rendeltetési állomásra szállítva. — Egész évi tőzeg- komposzt igénylésüket már most jelentsék be a helyi taná­csoknál; 336 ApróSiirdetések HERCEGSZÁNTÓ községben az 195Ö. április 1-re hirdetett országos á>- lat- és kirakodóvásár az árvíz miatt bizonytalan időre elmarad. — Bács- Kiskun megye tanács végrehajtó bi­zottsága. x BIRKALEGELO kiadó Köncsög 77. sz. alatt. — Túri Ferencnél. 5301 VESZEK lószőrt, afrikot, használt Iószőrmatracot. — Kecskemét, Vacsi utca 5. sz. 237 FELSOSZÉKTÖBAN 2 hold föld, 4 benne kis szőlő — eladó. Értekezés- Felsőcsalános 52. sz. Tóth László­nak 52S7 ELADD ház szőlővel, összterület 1000 négyszögöl. Kecskemét, Belsőballó- szög 04. sz., Kiskőrösi úton 8 km-res kö után. 5303 125-ös DKW eladó. — Kecskemét, Csongrádi, utca 20. sz. 53G2 ELADÓ új, kétszemélyes rekamié, két fotel, két szék, —- Kecskemét, Lzabad utca 5. sz. 5304 MÁSFÉL hold szőlő eladó. — Kecs­kemét, Keiszmann Sándor u. 3. 299 KIS család háztartásának vezetésére gyermekszerető, magános nőt kere­sőnk. — Cím: a kecskeméti kiadó­ban. 5298 BELTERÜLETEN, Kecskemét, in., Széchenyi-város 08, egy hold szőlő, cserével, beköltözhető két házzal sür­gősen eladó, 75 000 Ft-ért. — Kon­koly Jván, Budapest, XX., Kende u. G7. Telefon; 344-279. , 294 BETONOSOKAT és segédmunkásokat állandó munkára felvesz — a Kecs­keméti Kőipari Vállalat, Nap utca sz.______________________________321 GYAKORLOTT könyvelő elhelyez­kedne, — Cím: a kecskeméti kiadó­ban. 5290 ELADÓ hálószoba, konyhaszekrény« Kecskemét, Reiszrhann Sápdor utca 20. Sz. 5289 8 HOLD föld, szőlő-, vagy gyümöl­csösnek való, eladó. — Értekezés- Jalta bszallás, Berente Péternél. 5282 KŐMŰVES ipari tánulónak azonnal felveszünk 15—17 éves fiúkat. — Jelentkezés: Bács megyei All. Építő­ipari Váll., Kecskemét, Bánk bán utca 1. sz., Baja, Április negyediké tér 10. __________________ E LADÓ kertes családi ház Kiskun­halason, Batthyány utca 38. sz. — Megegyezés esetén beköltözhető. Ér­deklődni: Kecskemét, Szűk utca 4. sz., Samu Jánosnál. 5292 A megyei 1. osztályú labdarúgó- bajnokság V. fordulója is több meg­tel elést hozott. A legnagyobb meg­lepetés, hogy a Bácsalmási Bástya, a Bácsbokodi Kinizsi otthonában ka­pott ki. A bácsalmásiak a Kiskun­halasi Kinizsitől, a bácsbokodiak pe­dig a Kecskeméti Honvédtói szen­vedtek vereséget. Meglepetésnek szá­mit a Kecskeméti Vasas garai győ­zelme, és talán a Kecskeméti Kinizsi kiskőrösi veresége is. Bácsalmáson erősiramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidő­ben a hazaiak, szünet után a Kinizsi támadott többet. A játék képe alap­ján döntetlen lett volna igazságos. A líácsbokod, 400 néző. — Vezette; Sous. Eleinte kiegyensúlyozott játék folyt. Később a Honvéd Baranyai es Hegedűs révén kétgólos vezetéshez Kecskeméti Vasas—Garai Traktor 3:0 (0:0) jutott, majd a bácsbokodi együttes Schamberger lévén szépített, 2:1. A második félidőben a hazaiak támad­tál^ többet, de csatáraik gclképtelen- nek bizonyultak. Jó: Baranyai. Csongor, ill. Schamberger és Vidra. Solymoa játékvezető kitűnő közre­működésével Garán mintegy 70G né­ző előtt került sorra a találkozó. Két ellentétes félidőt láthatott a közön­ség. Előbb a garaiak nyomasztó fö­lényben játszottak, azonban a szél támogatását nem tudták kihasználni. Szünet után a kecskeméti csapat v'ctte át a játék irányítását. Az 5. percben Dezsőit megszerezte a veze­tést. -1:0. A 8. percben a garai Bédiiy menteni akart Károly elől, de rosz- szul sikerült, és öngólt vétett. 2:0. A 24. percben DezsŐfi újabb gólt szer­zett. 3:0. Jó: Szabó, Zubek, Dezsőit, ill. Bedity és Páncsics. • Bajai Építők—Kiskunhalasi Dózsa 2:0 (0:0) Vezette : TERMELŐK FIGYELEM! A naposbaromfi-szükségletükei a í'öJdművcsszovetkezctek- nél előzetes megrendelés alapján beszerezhetik. Minél több naposbnromfit szerez be, annál inkább biztosítva van a beadási kötelezettség teljesítése cs ezen felül a szabadérlé- kesítes lehetősége. 250 Kiskunhalas, 1200 néző. Uozsnyai. Az első félidőben a széllel támo­gatott Dózsa irányította a játékot. A hazai csapat ötösfogata több gólhely­zetet dolgozott ki, azonban a lelke­sen küzdő bajai védelem jól zárt. a szünet után az Építők együttese Kö­rült fölénybe. Ebben a játékreszuen inár élvezetesebb, színvonalasabb Volt a találKozó. A bajai csapat sok támadást vezetett, ami közül Rápity kettőt értékesített. Jó: Fábik, Kreiszj ünódi, ill. Benedek és Rácz. Kiskőrösi Bástya—Kecskeméti Kinizsi 3:1 (2:1) EGYÉNI GAZDA KI Mielőbb kössünk a megye gépállomásaival szántási szer­ződést, mert a gyors és minőségi* munka mellett a gép­állomások 120 forintért végzik egy kát, hold szántását, a lóigával végzett 250 forinttal szemben. ^ 84 Kiskőrösön mérte össze tudását a két csapat. A Bástya és a Kinizsi találkozója legtöbbször nagy küzdel­met és színvonalas játékot hozott az eddigiek során. Ezúttal a szél miatt, nem tudott kialakulni szép játék. Nagy szélben a. hazai együttes kez­dett jobban és az 5. percben már 2;0­ra vezetett SzéntgyÖrgyi révén. Ez­után kiegyensúlyozottá vált a játék és a 30. percben Bereute szépített. 2:1. Szünet után ismét a Bástya vette át a kezdeményezést és a 35. percben Pálinkás 3:l-re alakította az ered­ményi. Jó: Szentgyörgyi, Varga l.\ ill. Berente. Bajai Vörös Lobogó*—Solt vadkert 3:1 (0:0) . Baja, 1000 néző. Vezette: Szűcs. Az első félidőben a széltől támo­gatott vendégcsapat támadott töb­bet, azonban fölényét nem tudta gól- raváltani. Szünet után a Vörös Lobo­gó csatárai földre vitték a labdát, e a szél nyomását jól kihasználták. A 20. percben Albert, a 26-ik.ban Gugánj a 32. percben pedig Dujmov lőtt golti A vendégek ekkor sem adták fel a küzdelmet és a 41. percben Drab révén szépíteni tudtak. 3:1. Jo: Ihos £1. (a mezőny legjobbja), Albert, Dujmov, ill. Zsikla és Tóth* 6 Kalocsai Sütőipari Vállalat közli, hogy a járás összes üzleteiben tetszetős kivitelben és formában biztosítja a cscrckenyeret. 1 kg lisztért 1,36 kg kenyeret cseréi 60 fillér sütési díj befizetése mellett. Állami gazdaságok és termelőszövetkezetek részére nagyobb mennyiség is eszközölhető. 201 Kecskeméti Építők—Tiszakécskei Bástya 1:0 (0:0) kecskeméti együttes nagy lelkesedés­sel játszott, csatársora sok gólhelyze­tet dolgozott ki, amiből a második félidő 34, percében Szabó használt Id egyet. Az Építők győzelme feltétle­nül megérdemelt. Tiszakccskén, Szálkái játékvezeté­sével erős iramú, kemény küzdelmet vívott a két csapat. A kécskeiek ezen a mérkőzésen már sokkal job­ban játszottak, mint az eddigiek so­rán. Különösen a közvetlen védelem teljesítményét kell megdicsérni. A Kiskunhalasi Törekvés—Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (!:0) Husiéira vásároljon a/ A LIkIMI ÁHIIIEÍZBA^n Selyemharisnya sokfele színben. Női szöv.ctruluik cs kiskosztümök ncrlou erősítéssel 32,90-től a legújabb divat szerint, gyér­Női. kiüigánok divalszínekben mek-, női-, lérficipők és szán­130.-— Et-tói thilok nagy választékban. — Női Férfi sportszövet-öltöny divattáskák a legújabb fazonok­585.— Ft-tól. ban, Játék, húsvéti köl ni, divatékszorek! .• 319 Kiskunhalason mintegy 1000 néző előtt Dömötör játékvezetésével mérte össze erejét a £ét régi ellenfél. A találkozó, mint ahogy várni lehetett, nagy küzdelmet és helyenként szín­vonalas összecsapást hozott. Az el­ső félidőben a Törekvés együttese Irányította a ■ játékot. A 6. percben Burányi megszerezte a vasutas csa­pat vezető gólját. 1:0. Szünet után a félegyháziak vették át a kezdemé­nyezést és a 43. percben Szabó ki­egyenlített. 1:1. Ezután még élénkeb- b-é vált a küzdelem, azonban egyik csatársor sem tudott újabb gólt sze­rezni. A második félidőben Kanyót (Vasas) durva játék miatt kiállítot­ták. Jő; Molnár, Dobra, ill. Szabó, Szállta. A megyei bajnokság állása 1. Bajai Építők 4 4 — — 17: 3 8 2. Kméti Vasas 5 4-— 1 11: 4 8 3. Halasi Kinizsi 5 2 2 1 5: 4 e 4. Halasi Dózsa 5 2 2 1 6: 6 0 5. Kméti Építők 3 2 1 — 7: 4 5 ü. Kméti Kinizsi 5 2 1 2 13: i) 5 7. Kiskőrös 5 2 1 2 11:12 5 8. Kkfházi Vasas 4 1 2 1 8: 5 4 9. Bajai V. Lobogó 3 2 — 1 7* 5 4 10. Bácsbokod 4 2 — 2 7: C 4 U. Soltvadkert 5 2 — 3 6: 7 4 12. Kméti Honvéd 4 t 1 2 7: 3 2 13. Garai Traktor 4 1 1 2 5: 8 2 14. Bácsalmás 5 X 1 3 8:12 3 15. Halasi Törekvés 4-— 2 2 5: 9 2 16. Tiszakécske 5 — —■ 5 1:20 — A VI. fordulóra következő a párosí­tás (április 4-én): Bácsalmás—Khalasi Dózsa, Khalasi Kinizsi—Bajai Vörös Lobogó, Solt- vadkert—Bácsbokod, Kméti Honvéd— Tiszakécske, Kméti Építők—Kiskörös, Kméti Kinizsi—Gara, Kméti Vasas— Khalasi Törekvés, Kkfházi' Vasas- Bajai Építőin MAHONI A, fenyő, buxus. tulya, rá­gott zöldet veszünk. — Kecskemét; Virágüzlet, Szabadság tér 3. 301 népújság az MDP Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a Megyei Tanács napilapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Kecskemét. Széchenyi tér U sz. Telefon: 25—16, 26—13, U—?2 Felelős kiadó: DACBÖ JÓZSEF Kiadóhivatal: Kecskemét, Széchenyi tér L- w.i Telefon: 17-09 Terjesztik: A Megyei Postahivatal Hírlaposztálya és o liirlapkézbesítő postahivatalok. — Előfizetés: posta* hivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetési ülj: U Bt Bács-Kiskun megyei Nyomda V, Kecskemét, — Telefon: 1»—© Ei V|l Faragó Imre tgasgstő Kiskunhalasi Kinizsi—Bácsalmási Bástya 1:0 i^ctcsaiiimsi Jöasiya x:u Bácsalmási Bástya ezúttal kapott ki ebben az évben saját pályáján. A Kiskunhalasi Kinizsi g3Tőzelme igen értékes teljesítménynek számít. Kecskeméti Honvéd—Bácsbokodi Kinizsi 2:1 (2:1)