Bácskiskunmegyei Népújság, 1955. május (10. évfolyam, 102-126. szám)

1955-05-17 / 114. szám

NcmzcteK közötti Tátogatott mérkőzés Magyarország—Dánia 6:0 (3:0) Koppenhága, 41.000 néző. Vezette: Luty (Anglia.) Magyarország: Danka — Buzánsz- ,ky, Lóránt, Várhídi — Bozsik, Szojka — Sándor, Kocsis, Palotás, CPuskás, Hidegkúti. Dánia: Hendriksen — Schmidt, iJörgensen, Larsen — Jensen, Öle­sen — J. Hansen, Lundberg, Birke- Sand, P. Hansen, Pedersen. A magyar csapat a csúszós, mély talajon nehezen lendül bele a játék­ába és az első negyedórában a dánok sok veszélyes támadást vezetnek a anagyar kapu felé. A magyar véde- Sfcm azonban jól áll a lábán, s meg tudja akadályozni azt, hogy a dá­nok gólt lőjenek. Ezután lassan át­veszi a magyar csapat a játék irá­nyítását és egyre nagyobb fölénybe kerül. A 21. percben a fölény góllá érik. A gól szerzője Kocsis. 1:0. Három perc múlva újabb szép tá­madás után Palotás lő a hálóba. 2:0. A 31. percben pedig Hidegkúti át­adását Sándor juttatja a dánok kapu­jába. 3:0. A második félidőben zuhogó eső­ben folytatják a játékot és a magyar csapat nagy lendülettel játszik. A 7. percben Kocsis szerzi meg a ne­gyedik gólt. A hazai csapat is vezet több gyors támadást, ezek azonban rendre elakadnak a kitűnő formában lévő magyar védelmen. A 24. perc­ben Puskás átadását Sándor bombáz­za a hálóba, majd a kitűnő formá­ban lévő magyar jobbszélső a 42. percben beállítja a mérkőzés végered­ményét. 6:0. A magyar válogatott kitűnő for­mában, biztosan nyerte meg a mér­kőzést. A dánok megerősítették vé­delmüket, ez azonban nem bizonyult elégségesnek a sok helycserére fel­épített magyar támadásokkal szem­ben. A magyar válogatott ezúttal is­mét nagy kedvvel küzdötte végig a mérkőzést és minden tagja kitűnő teljesítményt nyújtott. Bp. Kinizsi—Tottenham Hofspur 4:1 (2:1) Népstadion, 65.000 néző. Vezette: (Zsolt. Bp. Kinizsi: Gulyás — Mátrai, Kis- péter, Dalnoki — Szabó, Ombódi — kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Feny­vesi. Tottenham: Reynolds — Baker, Clarke, Hopkins — Blanchflower, March! — Walters, Brooks, Doguc- min, Bally, Robb. Góllövő: Orosz, Brooks, Grosz, jLáng, Orosz. A Kinizsi széllel hátban kezdte a játékot és sok veszélyes támadást vezet az angol csapat kapuja felé. A Kinizsi szélső, főleg Fenyvesi, fut el eokszor őrzőitől és sok zavart oko­Kecakemét. 2500 néző. NB II. Ve- eette: Madár. K. Dózsa: Bayer — Trauznitz, Ha­tár, Szirtes — Jónás, Csordás — Englert, Boros, Köves, Pecsenyeczki, Nagy M. Edző: Tomecskó József. Cegléd: Madarasi — G. Kiss, Vár- konyi, Darányi — Gyikó, Pintér — Kökény, Kugler. Fodor, Kerekes, Halász. Edző: Bán Nándor. Jóiramú küzdelmet hoz a két csa- at találkozója. Az első félidőben a azai csapat 'határozottan jobban ját­szik, sok korszerű támadás fut a ceglédi kapu felé. A vezető gólt is £zép támadás előzte meg. Englert átadását Nagy M. bombázta a háló­ba. 1:0. A gól után is a Dózsa támad többet, mégis Ceglédnek sikerül ki­egyenlíteni. Kökény közvetlen közel­ről bombáz a hálóba. 1:1. Két perc (□uúlva Darányi a 16-oson belül fel­rágja Borost. A megítélt 11-cst Jó­nás értékesíti. 2:1. A második félidő is Dózsa fö­lénnyel kezdődik, mégis a 16. perc­ben ismét Ceglédnek sikerül gólt lő­ni©. A Dózsa kapuja előtt a védelem (tisztázhatna, Bayer rosszul fut ki zott a kapu előtt. A vezető gólt a Kinizsi szerezte meg a 24. percben Orosz lövéséből, de alig telt el más­fél perc Brooks kiegyenlít. 1:1. A 30. percben újra Orosz eredményes, ez­zel beállította a félidő eredményét. 2:1. A szünet után is kitűnő a játék irama. Az angol csapat is sok veszé­lyes támadását kell hárítani a Kini­zsi védelmének. Az újabb Kinizsi­gól az 53. percben születik. Ezt Láng lövi. 3:1. A 67. percben pedig Feny­vesi elfutása után Orosz lő az an­gol hálóba. 4:1. A mérkőzés végéig a Kinizsi támadott, az eredmény azonban már nem változott. kapujából, félúton meg is torpan és a szemfüles Pintér átemeli fölötte a labdát. 2:2. Súlyos védelmi hiba. A gól után a vendégcsapat támad egy- ideig. úgylátszik, meg is nyeri a mérkőzést, hogy ez nem így történt, abban nagy szerepe van néhány Dó­zsa játékosnak, — elsősorban Jónás­nak, — akik önfeláldozóan küzdenek és harcolnak minden labdáért. A 30. percben Nagy M. jó labdával ugrat­ja ki Kövest, aki biztosan gurít a hálóba. 3:2. A 38. percben kavarodás támad egy lövés nyomán a Dózsa kapuja előtt, a labda bevágódik a hálóba, a játékvezető azonban nem adja meg a gólt. A játékvezető a partjelzőt is megkérdezte és határo­zottan hozta meg ítéletét. Mi nem láttunk az esetnél semmiféle szabály­talanságot. Az utolsó percekben a játék kissé keménnyé válik, az ered­mény már nem változik. Nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet a kecskeméti csapat. A játék képe alapján egygólos győze­lem feltétlenül megérdemelt. A csa­pat minden tagja végig lelkesen küz­dött, s a játékosok sportszerűségé­vel sem volt semmi baj. A * ményeskedtek ós a debreceni 16-os nál megszűnt minden tudományuK A félidő második felében kiegyenlí tödött a játék és néhány gyors deb receni támadás után néha zavarba jött a Honvéd védelme is. A szünet után fokozatosan esett vissza a Honvéd egyes csapatrésze. A csatársor pillanatokig sem tudta a labdát tartani és a védelem is csak mintegy húsz percig bírta a nagy nyomást. Az első gól Asbóth lövésé­ből a 20. percben esett és ezzel végleg összeroppant a védelem is. Ezután már sűrűn hullottak a gólok, mert a. kapkodó és megzavarodott Honvéd védők nem tudták a gyors, helyese rés játékkal rohamozó Törekvés csa­tárokat feltartani. Ebben a játék­részben a hazai csapatnak minden sikerült. Brrg Lajos Kecskemét, Borsos Jenő Kecskemét, Hódos József Soltvadkert, Jónás Péter Kis­kunhalas, Juhász Lajos Mada­ras, Klinkó Mihályné Kiskun- niajsa, Laczl Endre Kecskemét, Majtán Mihályné Baja, Márkus János Petőfiszállás, Marosi Ti­bor Kecskemét, Médesz Károly Baja, Vérségi Molnár József Kecskemét, Németh Mihály Ba­ja, Piukovies István Mátételkc, Scheidt János Kecskemét, Sza­badság téri áll. isk. Kiskunfél­egyháza, Sztanka János Kiskő­rös, Tamaskovics Gyula Kecs­kemét, Tóth József Császártöl­tés, Tóth László Kecskemét, Val­ter László Szabadszállás, Virágh Zoltán Kecskemét. 10 találatos: 158 darab. 9 találatos: 340 darab. Egyetlen pályázónknak volt 0 találatos szelvénye: Tóth Lajos, Kecskemét. Lapunk szerdai számában kö­zöljük a megyei Totó 6-os számú szelvényét, valamint a tippbaj- nokság állását az ötödik forduló után, A megyei Totó 13 találatos szelvénye: 1. Dcbr. Törekv.—Kméti H. 1 5:0 2. Kméti Dózsa—Ceglédi Tör. 1 3:2 3. Kméti Kinizsi—I-Cat. Kinizsi 1 2:1 4. Bácsbokodi IC.—Kiskör. B. 2 1:3 5. Soltvadkert—Garai Trakt. 1 3:2 6. Bajai Építők—Khalasi T. 1 4:0 7. Khalasi Kinizsi—Bajai VB 2 0:1 8. Bácsalmási B.—TiszaLécske 1 3:1 9. Félegyh. Vasas—Kméti Ép. 1 3:1 10. Kméti Vasas—Kiskunmajsa 1 3:0 11. Vaskúti Tr.—Kunbajai Tr. törölve 12. Jánoshalma—Mélykút törölve 13. Khalasi D.—Dávodi EFSK 1 5:4 14. Bajai Tör.—Kufehértói Tt. x 2:2 Az NB II. eredményei: Az NB II. osztályú labdarúgó- bajnokság vasárnapi fordulójának eredményei: Keleti csoport: Szegedi Haladás —Gödöllői Dózsa 5:2 Bp. Vö­rös Meteor—Salgótarjáni Vasas 2:1, ózdi Vasas—Bp. Szikra 1:0, Kistext —Perecesi Bányász 4:1, Miskolci Tö­rekvés—Nyíregyházi Építők 2:1, Bp. Törekvés—Békéscsabai Építők 4:0. NB. II. Keleti csoport állású: 1. Bp. V. Meteor 12 10 1 1 38:12 21 2. Szeged 12 8 4 — 24:10 20 3. Gödöllő 11 8 2 1 29:12 18 4. Bp. Törekvés 12 7 3 2 22:10 17 5. Sa lg. Vasas 12 6 2 4 17:16 14 6. ózd 12 4 4 4 17:16 12 7. KISTEXT 12 5 2 5 20:19 12 8. Cegléd 12 4 3 5 23:30 11 10. Bp. Szikra 12 3 3 6 10:11 9 11. Kméti Dózsa 12 3 3 6 17:20 9 12. Nyíregyháza 11 3 3 6 9:15 9 13. Kméti Honvéd 12 3 3 6 12:21 9 14. Miskolc 12 *> /j 4 6 11:22 8 15. Pereces 12 1 4 7 10:28 6 16. Békéscsaba 12 2 1 9 9:25 5 Elmaradt mCrlcözés: Gödöllő— Nyíregyháza. A Totó 13 találatos szelvénye: 20. hét 1. Dánia—Magyarország 2 0:6 2. Franciaország—Anglia 1 1:0 3. Bp. Kinizsi—Tottenham 1 4:1 4. Saig. Vasas—Bp. V. Meteor 2 1:2 5. Szeged—Gödöllő 1 5:2 6. Bp. Szikra—űzd 2 0:1 7. Vác—Bp. Szpartakusz 2 0:1 8. Catania—Sampdoria I 2:1 9. Genoa—Atalanta 1 1:0 10. Milan—Juventus • 1 3:1 11. Triestina—Inter 2. 0:1 12. Udinese—Koma 1 1:0 A S PORT AKADÉMIA HÍREI A Sportakadémia ma esti előadása után három sportfilmet mutatnak be a részvevőknek. Az előadást a Megyei Tanács kultúrtermében ma este 6 órakor tartják. Apróhirdetések ELADÓ egy hatszárnyas ikerablak. Kecskemét, Erzsébet krt. 23. sz. 512 JóALLAPOTBAN lévő iker sport- gyermekkocsi eladó. — Miklic Ist­ván fogtechnikus, Kecskemét, Nagy­kőrösi utca 27., kapu alatt balra, második ajtó. 513 125-ÖS Csepel motorkerékpár — pirostankos, eladó. Kecskemét, Budai utca 18. sz. 514 ELADÓ szép, barna üálóbútor, szek­rény, ágyak, sezlon, fényképező na­gyítógép. — Kecskemét, Rákóczi út 38. sz. 515 ELADÓ 2 db NB-kaptár. — Kecs- Xemét, Simon István utca 14—16. sz. alatt. 516 NYELVEK tanítását felnőtteknek vállalom, öt forintért. — Kecskemét, Széchenyi téri trafik. 519 MAGÁNOS nő elhelyezkedne, házve­zetőnőnek. — Sárkány Jánosné, Kis­kunfélegyháza, Bercsényi utca 35. sz. 8040 ELADÓ 2 hold föld a miklóstelepi megállóhoz öt perc jádásra, a Lisz­tes-közön. — Érdeklődni ugyanott, a Ilübel-féle földön. 3227 ELADÓ széleskocsi, székek, húzós- kút, szőnyeg, függöny, villanyfőző, ebédlőasztal. — Kecskemét, Lugosi István utca 4. sz. 3228 ELADÓ 350-es DKW motorkerékpár. Kecskemét, Széchenyi tér 3. sz. 517 KÉSZÍTEK diófa hálószobát, fize­tési kedvezménnyel. — Zana Testvé­rek, Kecskemét, Borz u. 16. 518 ELADÓ bognárgyalúpad, víztartály, kútágasnak való fa. —■ Kecskemét, Vízkelethy utca 9. sz. 510 KERESEK megvételre javításra szo­ruló vaskaput. — Gáspár kalapos, Kecskemét, Komszomol tér 1. sz. 496 TAKARÍTÁST, kirakat-tisztítást, pat­kány-, egér-, poloska-, moly és egyéb féreg irtását Bács megye egész terü­letén a Köztisztasági Vállalat végzi. Kecskemét. Deák tér 4. sz. 3207 MOST szerezze be vas- és műszaki áru szükségletét Î Bő választékban kaphatók: háztartási gép, alumi­nium edény, mezőgazdasági, ipari szerszámok, csillárok, villanyva­salók, főzőlap — a vas- és műszaki boltokban. 3199 Bácskiskunmegyei NÉPÚJSÁG az MDP Bácskiskunmegyei Bizottsága napilapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi-tér 1. az. Telefon: 25—16, 26—19, 11—22. Felelős kiadó: NÉMETI JÓZSEF Kiadóhivatal: Kecskemét. Széchenyi tér 1. ez. Telefon : 22—09 Terjesztik: A Megyei Postahivatal Hírlaposztálya és a hírlapkézbesítö postahivatalok. Előfizetés: postaid, vataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj: 11 Ft. Bácskiskunmegyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 24—09 J F. Faragó tere igazgató Debreceni Törekvés—Kecskeméti Honvéd 5:0 (0:0) Debrecen, 4000 néző. Vezette: Kris­tóf. Debrecen: Papp — Molnár, Csül- Jögh, Fekete — Simonyi, Nótás — .Komlósi, Bánki, Asbóth, Zilaclii, Jobbágy. Edző: Palotás István. K. Honvéd: Kaiser Göttlinger, Kerpesits, Pálfalvai — Hegedűs, Czimmermann — Dávid, Rozsnyai, Hajós, Zsikla, Lange. Edző: Pólyák ♦József. A mérkőzés nem úgy indult, hogy a Honvéd ilyen súlyos vereséggel hagyja el a pályát. A kecskeméti csa­pat lépett fel támadólag és mintegy húsz percen keresztül mezőnyfölényt harcoltak ki. Ez a mezőnyfölény az akkor még szilárdan álló védelem és <a jól működő fedezetek érdeme volt, mert a támadósor tagjai sokat körül­22 db ll-es, 158 db 10-es és 340 db 9-es szelvény a megyei tippbajnokság ötödik fordulójában A megyei Totó ötödik forduló­jának értékelése megtörtént. Er­re a hétre pályázóink ismét Kö­zel 1900 darab tippszclvényt küldtek be. Az értékelés során megállapítottuk, hogy az ötödik forduló lényegesen könnyebb volt az előző hetieknél. Ezúttal sok pályázó ért el 1l-es, 10-es és 9-cs találatot és a pontverseny még szorosabb lett. Még három forduló van hátra a tippbajnokságból, ez alatt még sok minden történ­het, még lényegesen megváltoz­hat a bajnokság jelenlegi sor­rendje. Az elmúlt héten még teljesen együtt állt 38 pontos eredmény­nyel Praiczer László és Tóth László. Ezen a héten Tóthnak ll-es, Praiczernak viszont csak 10-es találata van, így a pont­versenyben Tóth László három ponttal megelőzte vetélytársát. A verseny részletes eredmé­nyét lapunk holnapi, szerdai szá­mában ismertetjük. 13 találatos szelvény nem volt. H találatot értek el 22-cn: Kecskeméti Dózsa—Ceglédi Törekvés 3:2 (2:1) 11 Szovjetunió nyerte a főiskolai sakkcsapat-világbajnokságot A tizenhárom nemzet részvételé­vel Lyonban megrendezett második főiskolai sakkcsapat-világbajnokság 11 napi küzdelem után vasárnap befejeződött. A világbajnokságot a Szovjetunió együttese nagy fölénnyel, biztosan nyerte. Magyarország a 3, helyen végzett. Meglepetésre az el­múlt évi főiskolai világbajnok cseh­szlovák csapat az 5. helyre került. (MTI) A megyei I, osztályú bajnokságért Kecskeméti Kinizsi—Kalocsai Kinizsi 2:1 (0:1) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Bíró I. (Kiskunhalas)^ A kecskeméti közönség csapatától sokkal többet várt. A mérkőzés fo­lyamán általában a hazai csapat tá­madott többet, de a szívósan védeke­ző és gyakran formásán támadó ka­locsaiakat csak nagy küzdelem után tudta kétvállra fektetni. A vezető gólt Rigó szerezte meg a 16. percben, utána a kecskemétiek végigtámad­ják a hátralévő időt, de eredményt elérni nem tudnak. A második félidő első percében pontosan a 16-oson felvágják a ka­locsai védők Nagyot, a játékvezető 11-est ítél. Ezt Máté értékesíti. 1:1. Ezután a hazai csapat nagy fölény­be kerül, de a győztes gólt, amely a 30. percben esett, nagy védelmi hiba előzte meg. A gól szerzője Nagy P. 2:1. A kecskemétiek a 23. perctől tíz emberrel játszottak, mert Mólnál' megsérült. A bajnokjelölt Kecskeméti Kinizsi­től sokkal többet Vártunk. A Kalo­csai Kinizsi pedig utolsó kecskeméti szereplése óta nagy javuláson ment keresztül. Az egyik pontot megérde­melte volna. Tehetségesek a kalocsai fiatalok. Jók: Máté, Bitó, Onódy, illetve Vopeleczki, Ladjánszki, Barabás, a mezőny legjobbja és Petrovics. A játékvezető a ll-es megadásával súlyosan hibázott. Solt vadkerti FSK—Garai Traktor 3:2 (1:1) Soltvadkert, 800 néző. Vezette: Rozsnyai (Kecskemét). Az első félidő kiegyenlített küz­delmet hozott. A mérkőzés sorsa végeredményben azon dőlt el, hogy az egyébként jó erőkből álló garai védelem ezúttal többször bizonytalan­kodott. A garai védelem kapkodását kihasználta a mozgékony soit vad­kerti csatársor és ezzel a maga ja­vára döntötte el a mérkőzés sorsát. A soltvadkertiek. győzelme teljesen megérdemelt. Már 3:l-re vezetett, amikor 11-esből Saí beállította a mér­kőzés végeredményét. Góllövők: Dr^b, Kránitz (11-esből), Vass, illetve Sál (2), egyet 11-esből. Jók: Martin, Tóth és Hídvégi, il­letve Tóth cs Erdős. Rozsnyai hibátlanul vezette a. mér­kőzést. j Kiskunfélegyházi Vasas—Kecskeméti Építők 3:1 (3:0) Kiskunfélegyháza, 1500 néző. Az első félidőt unalmas, egyoldalú játék jellemezte. A hazai csapat nagy fölényben játszott és ekkor a három gól nem fejezte ki hűen a két csa­pat közötti erőviszonyt. A játéknak ebben a szakaszában Rádi kétszer és Kázmér egyszer lőtte hálóba a labdát, így alakult ki a 3:0-ás hazai vezetés. Szünet után némiképpen megválto­zott a játék. Most már igen soka1, támadnak a kecskemétiek is, néhánj meleg helyzet adódik a Vasas kapu ja előtt, amelyek egyikéből Holló szépít, és ezzel beállítja a mérkőzés 3:l-cs végeredményét. A mutatott játék alapján a Vasas teljesen megérdemelten jutott a győ­zelemhez. A csapat a második félidő­ben erősen visszaesett. Az Építők vé­delme az első félidőben sok góltól mentette meg kapuját. Jók: Mezőíi, Lantos, Zsibrita, Za­lai és Rádi, iiletve Szabó, Szénási is Holló. Bácsalmási Bástya—Tiszakécskei Traktor 3;1 (1:1) Bácsalmás, 800 néző. Vezette: Fi-1 rányi (Baja). A játékidő első felében kiegyensú­lyozott volt a játék. A vendégcsa­pat, főleg jobbszámya révén igen sok veszélyes helyzetet teremtett a bács­almási kapu előtt, és a 34. percben Varga megszerzi a vezetést. 0:1. Alig telik el egy perc, máris kiegyenlít a Bástya. A gólt Sclilarb lőtte. 1:1. Szünet után a hazai csapat vette át a játék irányítását és már az 5. perc­ben vezetéshez jutott. Schlarbot a 16-oson belül felvágták a védők, és a megítélt 11-est Vörös értékesíti. 2:1. A 25. percben Severác állítja be a mérkőzés végeredményét. 3:1. A B. Bástya győzelme teljesen megérdemelt. A tiiszakécskeiek végig nagy lelkesedéssel küzdöttek. Jók: Csőke, a mezőny legjobbja, Horváth és Dertül, illetve Deme és Varga. Fi rányi jól vezette a mérkőzést. Bajai Építők—Kiskunhalasi Törekvés 4:0 (1:0) Baja. Vezette: Mohai (Kiskun­félegyháza), 1000 néző. Alig hangzik el a játékvezetői síp­szó, máris formás támadást vezet a hazai csapat és ennek végén Onódy jól ugrik ki, lő és lövése a kapufa tövéről vágódik a mezőnybe. Mint­egy tíz perc után enyhül az Építők fölénye és ekkor a Törekvés is ve­zet néhány támadást, de csak előre­vágott labdákkal kísérletezik. A 28. percben Onódy jól fut el a jobbszé- leri, magára vonja a védőket, begu­rít és Fábik II. megszerzi a veze­tést. 1:0. A második félidőben válto­zatlanul az Építők támad többet, de a játéka meg sem közelíti az előző hetit. Az 55. percben Hegedűs rosszul fut ki kapujából és Fábik II. a fe­je fölött a kapuba emeli a labdát. 2:0. A 70. percben Czeglédi a gól­szerző. 3:0. A 83. perc a mérkőzés leg­szebb jelenetét hozza, amikor Tisza- völgyi négy emberen átmegy és vá­ratlan, hatalmas lövéssel a bal felső­sarokba bombáz. 4:0. A Törekvés gyenge játékot nyúj­tott, de az Építők sem nyújtott jó teljesítményt. Jók: Gyurkity, Onódy és Fábik/ illetve Hegedűs és Tichmaycr. Kiskőrösi Bástya—Bácsbokodi Kinizsi 3:1 (3:0) Bácsbokod. Vezette: dr. Sásdi (Ba­ja). 600 néző. Jó iramban kezdődik a mérkőzés és a Bástya ragadja magához a kez­deményezést, Szép, korszerű, hely- cserés játékkal szövi támadásait és a 10. percben Balogh révén vezetés­hez is jut. 1:0. További támadások során a 17. percben Megyeri fejes­góljával 2:0-ra. majd a 25. percben Varga K. révén 3:0-ra növeli elő­nyét. A második félidőben a Kinizsi már többször jut szóhoz és több veszé­lyes támadást is vezet a Bástya kapuja ellen, de eredményt csak a 65. percben tud elérni Koválik révén, 3:1. A Bástya most már jobban vi­gyáz előnyére és így az eredmény sem változik. A jóiramú mérkőzés végig, mind­két részről mintaszerűen sportszerű volt. IFJÚSÁGI EREDMÉNYEK: Bajai Építők—^Kiskunhalasi Tö­rekvés 7:1. Bácsbokodi Kinizsi—Kiskőrösi -Bás­tya 1:1. Bajai Vörös Lobogó—Kiskunhalasi Kinizsi 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 1000 néző. Vezette: Fehér. * Az első félidőben igen nagy volt az iram. Kemény küzdelem alakult ki és sok volt az erős belemenés mind­két csapat játékosainak részéről. A Kinizsiből Fekete megsérült Ó3 csak a szünet után tért vissza a pályára. A Kinizsi támadott többet, de a tá­madásokat lassan, hátrafelé adogat­va építették fel a csatárok és a Vö­rös Lobogó kemény védelmének min­dig időt adtak a tömörülésre és közbelépésre. A szünet után sem változott sokat a játék képe. A hazai csapat irányí­totta a játékot és sikerült is néhány gólhelyzetet kidolgozni a csatárok­nak, de egy kapufalövésen kívül mást elérni nem tudtak. A Kinizsi támadá­sok ellenére a Vörös Lobogónak si­került gólt elérnie. A 75. percben hosszan előrevágott labdával Sipos kiugrott, lefutotta a védelmet és megszerezte a győzelmet jelentő gólt, (1:0.) A gól után kétségbeesetten roha­mozott a Kinizsi és teljesen beszorí­totta a bajai csapatot. Hét perccel a befejezés előtt ILeshez jutott a Kis­kunhalas. Nagy izgalom közepeit© Fekete állt a büntetőnek és kapufá­ra lőtte a labdát. Az utolsó percig nagy volt a küzdelem, de az ered­mény már nem változott. Jók: Nagy, Bórter II., Adám, -il« letvo Virágh, HÖdür, Vass. Birkózás A Kecskeméti VTSB rendezésében május 15-én került sor Kecskemét város kötöttfogású birkózóbajnoksá­gára. A versenyen Budapest. Szeged. Komló. Cegléd, Kalocsa, Kiskun­félegyháza és Kecskemét 74 verseny­zője vett részt. A Kecskeméti Hon­véd versenyzői is megjelentek a versenyen, de azon rém vehettek részt, mert a vezetőség elfelejtette a játékosok igazolását elhozni. Az egyes súlycsoportok eredmé­nyei: Lepkesúly: 1. Keresztúri (Szegedi Haladás), 2. Nagy (Ceglédi T.), 3. Komáromi (Kméti Kinizsi). Légsúly: 1. Kállai (Kméti Kini­zsi), 2. Benkő (Szegedi Haladás), 3. Kerekes (Kméti Kinizsi). Pehelysúly: 1. Hullai (Kméti Ki­nizsi), 2. Tóth A. (Kalocsai Kinizsi), 3. .Pál .(Kiskunt. -Vasasi. Könnyűsúly: ll Szirbtk (Bp. Kini­zsi ), 2. Gál Z. (Ceglédi T.), 3. Csőt) (Komlói Bányász). Váltósúly: 1. Cserén (Kisk. Vasast, 2 Baranya (Szegedi Haladás), 3. Szántó (Komlói Bányász). Középsúly: l. Gál J. (Ceglédi T.L 2. Zaka (Bp. Kinizsi), 3. Gröber (Szegedi Haladás). Félnehézsúly: 1. Bállá (Ceglédi T.), 2. Gregus (Szegedi Törekvés), 3. Bátyai (Kalocsai Kinizsi). Nehézsúly: 1. Reznák (Ceglédi Tö­rekvés), 2. Deák (Kalocsai Kinizsi), 3. Hőim (Szegedi Törekvés). TEKE A teke-csapatbajnokság eredmé­nyei: Kecskeméti Dózsa—Szegedi Bástya 2428:2376. Kecskeméti Építők—Szegedi Tö- rektís 23S2;234(k